musukrepsinis.lt 2017 m. birželio 18 d. 23:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kaune – Lietuvos rinktinių triumfas

Tarptautiniame R.Šiškausko taurės turnyre Kaune pirmąją vietą iškovojo ir Lietuvos merginų, ir vaikų penkiolikmečių rinktinės.

R.Šiškausko taurės turnyras Kaune.
fotodiena.lt nuotr.

Paskutinėse tarptautinio Ramūno Šiškausko taurės vaikinų turnyro rungtynėse susitiko Lietuvos ir Latvijos vaikinų iki 15 metų rinktinės. Kaune Sabonio krepšinio centre vykusiame susitikime Tomo Purlio auklėtiniai rezultatu 92:65 (29:19, 22:16, 22:17, 19:13) įveikė Latvijos rinktinę ir tapo turnyro čempionais.

Jau pirmojo kėlinio pradžioje į priekį įsiveržę lietuviai diktavo rungtynių tempą ir po rezultatyvaus ketvirčio buvo priekyje 29:19. Antrasis kėlinys taip pat klostėsi lietuvių naudai ir gerą žaidimą demonstruojantys penkiolikmečiai tik dar labiau padidino savo persvarą, po dviejų kėlinių pirmaudami 51:35.

Trečiajame ketvirtyje staigmenų nebuvo ir toliau solidų žaidimą rodę Lietuvos jauniai sugebėjo išlaikyti turėtą pranašumą ir po trijų kėlinių buvo priekyje 73:52. Paskutiniame ketvirtyje rungtynių vaizdas nesikeitė, Lietuvos krepšininkai įgijo dar didesnę persvarą ir triuškinamu rezultatu įveikė Latvijos rinktinę.

Naudingiausias Lietuvos rinktinėje buvo Ąžuolas Tubelis surinkęs 32 taškus, 11 atkovotų kamuolių ir 2 rezultatyvius perdavimus. Prie gero rinktinės žaidimo ženkliai prisidėjo Edgaras Preibys surinkęs 13 taškų, 8 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir Kasparas Jonauskas pelnęs 12 taškų, atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus.

Latvių rinktinėje naudingiausias buvo Toms Skuja pelnęs 23 taškus ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus. Pasižymėjo ir Krisas Helmanis, pridėjęs 9 taškus, 6 atkovotus kamuolius ir 2 rezultatyvius perdavimus.

Paskutinę R. Šiškausko turnyro dieną Lietuvos merginų (U15) rinktinė susitiko su taip pat dar pralaimėjimo nepatyrusia Vokietijos komanda. Po atkaklių rungtynių Lietuvos merginos 69:55 (20:15, 20:18, 18:2, 11:20) iškovojo trečiąją pergalę ir pasirodymą Kaune baigė be pralaimėjimų.

Susitikimas prasidėjo atkakliai, žaidimas vyko taškas į tašką ir tik pirmojo kėlinio pabaigą geriau sužaidusios lietuvės įsiveržė į priekį 5 taškų skirtumu 20:15. Antrasis kėlinys taip pat buvo įtemptas, ir nors lietuvės buvo į priekį atitrūkusios per 12 taškų, Vokietijos krepšininkės prieš ilgąją pertrauką sušvelnino skirtumą iki 7 (40:33).

Trečiąjį ketvirtį Lietuvos jaunės pradėjo spurtu 8:0. Puikiai besigynusios lietuvės varžovėms per visą kėlinį leido įmesti tik 2 taškus ir taip dar labiau padidino savo persvarą pirmaudamos 58:35. Ketvirtasis kėlinys sėkmingesnis buvo Vokietijos krepšininkėms, joms pavyko sušvelninti lietuvių turėtą pranašumą, tačiau pergalę ršventė Lietuvos rinktinė.

Tai buvo trečioji merginų pergalė iš tiek pat galimų ir tarptautinį R. Šiškausko turnyrą merginos baigė iškovodamos pirmą vietą.

Lietuvos rinktinėje naudingiausiai žaidė Simona Visockaitė surinkusi 13 taškų, atkovojusi 8 kamuolius ir padariusi 2 rezultatyvius perdavimus. Svariai prie Lietuvos pergalės prisidėjo Audronė Zdanevičiūtė pelniusi 13 taškų, atkovojusi 5 kamuolius, padariusi 2 rezultatyvius perdavimus ir Urte Čižauskaitė surinkusi 12 taškų, atkovojusi 3 kamuolius ir padariusi 1 rezultatyvų perdavimą.

Trečiąją vietą užėmė čekės, ketvirtą - lenkės.