Jolanta Mockevičienė 2010 m. lapkričio 2 d. 18:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po varginančios kelionės - sidabro medaliai

"Žuvėdros" sportinių šokių ansamblio vadovė S.Idzelevičienė džiaugiasi vicečempionų medaliais, tačiau yra nusivylusi pirmenybių Maskvoje organizacija.

PhotoDanceSport.com nuotr.
Klaipėdos „Žuvėdros“ sportinių šokių ansamblio vadovė Skaistutė Idzelevičienė džiaugiasi pasaulio čempionato sidabro medaliais, tačiau yra nusivylusi pirmenybių Maskvoje organizacija.

Klaipėdiečiai į namus sugrįžo pirmadienio vakarą ir sulaukė malonios staigmenos – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo telegramos, kurioje rašoma:

„Tai jau ne pirmasis Jūsų laimėjimas. Jūs garsinate Lietuvą pasaulyje, skindami pergales pasaulio čempionatuose jau daugelį metų. "Žuvėdros" kolektyvas, pasižymintis tobula sportinio šokio raiška, svariai prisideda plėtojant šokio meną Lietuvoje ir toli už jos ribų. Linkiu Jums naujų išraiškingų kompozicijų, įkvepiančių sumanymų ir naujų pergalių, džiuginančių mūsų šokio meno gerbėjus".

„Žuvėdros“ vadovė S. Idzelevičienė telegrama buvo maloniai nustebinta ir sakė,  kad labai malonu gauti tokią telegramą iš pačios Prezidentės. 

Kaip vertinate ansamblio užimtą antrą vietą?, – paklausėme S. Idzelevičienės
Antra vieta – tai ne dešimta. Labai gražus medalis, gražios spalvos, labiau blizga už auksą. Dabar sidabras yra madingesnis už auksą. Kaip jau tapo įprasta, vokiečiai darė politiką ir... save nubaudė. Norėjo mus nuskriausti, o patys liko treti. Brėmeno „Gruen Gold Club“ ansambliui tai buvo netikėta, nes jų šokėjai galvojo apie pačius aukščiausius apdovanojimus. Vokiečiai darė viską,  kad jie būtų pirmi, rusai antri, o mes treti. Tačiau juos už tuos „nešvarius“ darbelius Dievas nubaudė.

Ar Tiumenės „Veros“ ansamblis iš tikrųjų buvo pats stipriausias čempionate?
Tikrai ne. Jie patys pripažino, kad mes  už juos esame geresni. Tačiau rusams  nugalėti padėjo namų sienos. Tiktai vienas teisėjas jiems skyrė pirmą vietą, o penki  – antras.

O kokias vietas komandoms jūs paskirtumėte?
Žinoma, sau – pirmą, rusams –  antrą, o vokiečiams – trečią. Labai geras čempionų Tiumenės „Vera“ ansamblis, tačiau jis seniai šoka pagal tą pačią kompoziciją. Jų šokėjai geri, bet  retkarčiais nutrūksta nuo kurso, nes jų programoje beveik 50 proc. disko šokio elementų.

„Žuvėdra“ čempionate šoko gerai ar vis dėlto neišvengė klaidelių?

Kas tos klaidelės? Nė vienos mūsų šokėjų nenugriuvo...

Kaip vertinate teisėjų darbą?
Juos renkamės ne mes. Kai kurių arbitrų apskritai akyse nebuvau mačiusi, jie nė karto nebuvo teisėjavę per tokio rango ansamblių čempionatus, o tiktai per individualius šokius. Mūsų čempionatai vyksta du kartus per metus (Europos ir pasaulio), teisėjai yra keičiami. Vokiečiai pasirenka savo teisėjus ir jų pavardžių nepraneša. 
Anksčiau teisėjus žinodavome iš anksto, o dabar jų niekas neskelbia. Kai atvažiuojame į varžybas, tada juos ir pamatome. Žinome tiktai, koks bus teisėjas iš mūsų šalies.  
  
Pasaulio čempionatas Maskvoje buvo surengtas pirmą kartą, ar rusai pateisino didelį Tarptautinės sportinių šokių federacijos pasitikėjimą?
Nepateisino. Jie čempionato taip gražiai nesurengė, kaip mes. Lietuvoje labai gražus būna iškilmingas varžybų atidarymas, visų komandų pristatymas – labai daug širdies atiduoda nuolatinis čempionatų direktorius Virginijus Visockas, Lietuvos sportinių šokių federacija.

Maskvoje per čempionatą buvo daug netvarkos. Tuo pačiu metu, tiktai skirtingose salėse, vyko du čempionatai: pasaulio ansamblių ir atviras Rusijos Lotynų Amerikos šokių čempionatas, kuriame rungtyniavo įvairių amžiaus grupių sportininkai. Kai pas mus būdavo pertrauka, vykdavo jų čempionatas ir atvirkščiai. Ir taip – visą dieną. Aplinka buvo tikrai prasta.

Maskviečiai nušovė du zuikius, bet visi pasigedome šventiškumo, iškilmingumo. Mūsų šokėjai kalbėjo, kad buvo  neįdomu. Juos perspėjau ir pasakiau, kad mūsų tikslas – gražiai šokti, o nesidairyti, kas darosi aplinkui. Salė kažkuo priminė Š. Marčiulionio akademijos salę. Žiūrovų susirinko nedaug.

Ar gerus viešbučius maskviečiai suteikė čempionate dalyvavusiems ansambliams?
Labai toli gyvenome, iki salės tekdavo važiuoti gerą pusvalandį, kai tuo tarpu  tame pačiame pastate, kur vyko konkursas, esančiame viešbutyje gyveno abi Rusijos, Vokietijos ir Austrijos komandos. Mes su visomis likusiomis komandomis buvome ignoruojami.

Kaip rusų žiūrovai įvertino jūsų naują programą, paremtą vokiečių grupės „Scorpions“ melodijų motyvais?
Jie sirgo tiktai už savus ansamblius ir šaukė  „Vera, Vera!“. Vedantysis netgi jiems sufleravo, kad atsistokite, nes patys žiūrovai to nesugalvoja, kaip daro išprususi mūsų publika – geriausius ansamblius už įspūdingus pasirodymus mūsiškiai pagerbia stovėdami.Mus labai palaikė visos kitos komandos, išskyrus austrus ir vokiečius, kurie dirba kartu, bei rusus. Mums plojo anglai, pirmą kartą čempionate dalyvavę mongolai ir patekę į pusfinalį, rumunai, olandai, lenkai. Jų šokėjai mums garsiai šaukė ir sakė, kad mes esame pirmi.   

Ar šis pasaulio čempionatas savo meistriškumu išsiskyrė iš anksčiau vykusių?
Jeigu į finalą pateko po dvi Lietuvos, Vokietijos ir Rusijos komandas, tai būtų galima paklausti, o ką veikia kitų šalių ansambliai? Mūsų jaunimas užėmė penktą vietą, jis aukščiau ir negalėjo pakilti.

Per pasaulio čempionatus šoka tiktai Europos ansambliai, o kur kitos pasaulio šalys?
Yra susibūręs ansamblis viename iš Amerikos universitetų, tačiau jis priklauso kitai federacijai ir negali dalyvauti mūsų federacijos rengiamose varžybose. Yra ir Honkongo ansamblis. Į šiemetinį čempionatą nesuvažiavo nemažai komandų, nes buvo labai brangi kelionė. Neatvyko serbai, kurie visada neblogai pasirodo pusfinalyje, nebuvo nė vieno čekų ansamblio, manau, kad juos prispaudė finansinės bėdos. Ansamblį nėra lengva išlaikyti, taip pat ir „Žuvėdrą“.

Mes, tarkime, į Maskvą važiavome ne traukiniu ar skridome lėktuvu, ko niekada nėra buvę mūsų klubo istorijoje, – neturime pinigų. Vykome autobusu. Kelionėje į Maskvą teko nemažai kentėti – prie latvių sienos praradome 1 val. laiko, prie rusų sienos – 3,5 val. Beliko kelios valandos autobuse pamiegoti. Atvykome į Maskvą, kol apsigyvenome viešbutyje, vėl valandą praradome.  Vakare repeticija baigėsi po devynių vakaro.
Toliau reikėjo analizuoti medžiagą, kaip pašokome per repeticiją. Naktį šokėjai tepėsi kūnus, gražinosi. O kėlėmės prieš septynias, papusryčiavome  ir vykome į salę. Viską buvo labai sunku pakelti fiziškai.

Kokios nuotaikos vyravo komandoje, kai grįžote į namus?
Visokios. Visada sakau, kad negalima sau iš anksto pasirašyti vietos. Kaip ten bebūtų, bet jaunimas penktąja vieta turėjo džiaugtis. O vyresnieji buvo liūdni. Tą pastebėjau jau aikštėje, šokėjų akys rasojo. Jie atidavė daug jėgų ir buvo nusiteikę pakilti aukščiau. 

Kitąmet Europos čempionatas vyks Tiumenėje, o pasaulio – Vilniuje. Gal tikitės pakartosite dublį ir laimėti aukso medalius?
Pirmiausiai į Tiumenę reikia nuvykti. Net baimė ima – autobusu į vieną pusę reikės važiuoti kokią savaitę laiko ir tiek pat grįžti namus. Tai – labai dideli pinigai, bet laikas parodys. Jau šešis kartus esame pasaulio čempionai. O, pasakykite, kiek krepšininkai per pasaulio čempionatus užima pirmų ar trečių vietų? Mes pasaulyje jau ne pirmus metus grojame pirmu smuiku. Ką, mes esme kitokie žmonės, nulipdyti iš kitokio molio? Mes džiaugiamės kiekviena aukšta ansamblio užimta vieta.

Ar jūsų nekalbina kitų šalių ansambliai dirbti su jais?
Anksčiau kalbino, o dabar ne.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Čempionės pratęsė pergalių seriją
2017 09 23
Moterų krepšinis
Marijampolės „Sūduva“ kontrolinėse rungtynėse 67:58 (16:11, 9:21, 21:16, 21:10) antrą kartą per tris dienas įveikė Kauno „Aistes-LSU“.
D.Adomaičio marškinėliai pakilo į palubę
2017 09 22
Įvertinimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis sulaukė ypatingo pagerbimo savo gimtinėje Šakiuose.
„Rinktinėje turi žaisti čia išugdyti žaidėjai“
2017 09 22
Konferencija
Dainius Adomaitis: apie interneto komentatorius, savo ateitį rinktinėje, FIBA ir Eurolygos karą, nacionalinės ekipos sudėtį, psichologą, Alexą Fergusoną.
 
Konkurentai finale palaikys „Žalgirį“
2017 09 22
Žvilgsnis
„Trakų“ futbolininkas Arūnas Klimavičius: „Išskyrus „Stumbrą“, finale visi palaikys „Žalgirį“.
„Stumbras“ tikisi kibti į atlapus „Žalgiriui“
2017 09 22
Taurė
Kauniečiams tai bus pirmasis LFF taurės finalas klubo istorijoje, o žalgiriečiai bandys iškovoti titulą jau septintą kartą iš eilės (VIDEO).
Nepamirštamas šėlsmas su fanais greitkelyje
2017 09 22
LFF taurė
„Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas – pakeliui dar vieno rekordinio triumfo LFF taurės turnyre.
Skaudi netektis: mirė B.Viluckis
2017 09 19
Netektis
Skaudi žinia sporto bendruomenei – mirė geriausias visų laikų Lietuvos kūjo metikas Benjaminas Viluckis.
Ministras liko toli už nugaros
2017 09 16
Bėgimas
Grupės ŽAS dainininkas Linas Zareckas-Choras ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga varžėsi bėgimo trasoje.
V.Kidykas: „Andrius viską daro maksimaliai“
2017 09 13
Treneris
Andriaus Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas - apie išskirtines auklėtinio savybes, dopingą, premijas, poeziją, laisvalaikį, traumos indėlį į sėkmę.
 
Meistriškumo skirtumas – akivaizdus
2017 09 22
Turnyras
Geriausiam Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui nepavyko pateikti staigmenos akistatoje su 29-ąja pasaulio rakete Fabio Fogniniu.
R.Berankiui – netikėta dovana
2017 09 21
Situacija
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis be kovos pateko į ATP turnyro Sankt peterburge ketvirtfinalį – susirgo jo varžovas Philippas Kohlschreiberis.
R.Berankis rado kelią iš nesėkmių ruožo
2017 09 19
Svetur
Ričardas Berankis nutraukė keturių pralaimėjimų iš eilės seriją ir pateko į Sankt Peterburge vykstančio ATP 250 serijos turnyro antrą ratą.
Lietuvos kovotojai šturmuos Londoną
2017 09 22
Karatė
Savaitgalį Londone vyks jau 41-asis prestižinis Didžiosios Britanijos kiokušin karatė atvirasis čempionatas, kuriame dalyvaus gausus būrys lietuvių.
Ringe labiausiai padeda kantrybė
2017 09 20
Boksas
Į profesionalų ringą žengęs boksininkas Tadas Tamašauskas – apie naujus iššūkius, jaudulį ir įtampą prieš kovas, svorio metimą, trenerio darbą.
Klaipėdoje spindės imtynių žvaigždės
2017 09 20
Imtynės
Trečiadienį Klaipėdoje startuoja 32-asis pasaulio kariškių imtynių čempionatas. Varžybose dėl apdovanojimų grumsis atletai iš 22 valstybių.
 
Dėl vaikų automobilį išmainė į dviratį
2017 09 23
Dviračiai
Vienas garsiausių šalies automobilių sporto atstovų Deividas Jocius šį savaitgalį dalyvauja labdaringame dviračių maratone.
Dviratininkai turi naują vadą
2017 09 21
Rinkimai
Naujuoju Tarptautinės dviračių sporto sąjungos prezidentu išrinktas prancūzas Davidas Lappartient'as. Tarp rinkėjų buvo ir Lietuvos atstovas.
Norvegijoje – solidus lietuvio pasirodymas
2017 09 20
Pasaulio čempionatas
Norvegijoje vykstančiame dviračių sporto pasaulio čempionate Ignatas Konovalovas užėmė 20-ąją vietą pavienio starto lenktynėse.
Rankininkai pradeda Lietuvos čempionatą
2017 09 20
Lietuvos čempionatas
Prie šalies rankinio lygos starto linijos išsirikiavo 8 praėjusį sezoną žaidusios ekipos ir I lygos čempionė Kauno KTU. Lygą paliko Panevėžio klubas.
Supertaurė - kaunietėms ir klaipėdiečiams
2017 09 16
Supertaurė
Šiandien Garliavoje vyko LRF Supertaurės finalai, kuriuose susitiko moterų Kauno ir Garliavos bei vyrų Klaipėdos ir Vilniaus ekipos.
Rankinio teisėjai išsirinko vadovybę
2017 09 15
Teisėjai
Prieš sezono pradžią rankinio teisėjai ne tik tikrino savo teorijos žinias, fizinį pasirengimą, bet ir rinko Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos vadovus.
 
Naujame sezone – intriguojančios naujovės
2017 09 15
Žvilgsnis
Netrukus prasidėsiančiame naujajame salės tinklinio sezone nebeliks išimčių favoritams, ambicingus planus puoselėja ir naujokai.
Baltijos lygoje žais Raseinių klubas
2017 09 14
Baltijos lyga
Finansinių bėdų ištiktas Vilniaus "Flamingo Volley" klubas savo vietą Baltijos lygoje užleis Raseinių "Norvelitos" ekipai.
Vaikinai nusileido tik ketvirtfinalyje
2017 09 09
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio tinklininkai P. Stankevičius ir A. Mazūras Italijoje vykstančiame Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionate užėmė penktąją vietą.
Kartingo lenktynės – Kauno gatvėse
2017 09 20
Kartingas
Spalio 1-ą dieną Kauno centre žiūrovai galės stebėti dar neregėtą greičio ir motorų fiestą – sportinių kartingų lenktynes miesto gatvėmis.
Pasaulio čempionate – du Lietuvos talentai
2017 09 19
Kartingas
Artėjantį savaitgalį Didžiojoje Britanijoje vyksiančiose CIK-FIA Pasaulio kartingo čempionato lenktynėse kovos Kasparas Vašelis ir Gustas Grinbergas.
Lietuvos lenktynininkas – antras Europoje
2017 09 18
Auto
Lietuva turi naują autosporto žvaigždę - Rokas Baciuška sužibo Rygoje vykusiame Europos ralio kroso čempionato etape.
 
Komanda prisistatė su muzika
2017 09 19
Ledo ritulys
„Kaunas Hockey“ į pirmąjį susitikimą subūrė esamus ir būsimus ledo ritulio mėgėjus.
Čempionams – svarus pastiprinimas
2017 09 19
Ledo ritulys
Įtemptą sezoną pradėjusios Elektrėnų „Energijos“ komandos gretose – „Juodupei“ atstovavę Artūras Katulis ir Mauras Baltrukonis.
Vėl kovos dviejuose frontuose
2017 09 18
Sprendimas
Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulio klubas nusprendė dalyvauti 2017-2018 m. Lietuvos ledo ritulio čempionate.
Apie dukros gimimą sužinojo už Atlanto
2017 09 22
Irklavimas
Pasaulio irklavimo čempionato JAV išvakarės: treneris M.Masilionis atskleidžia, kad atletai pasiilgę varžybų, bet kai kuriems reikia medikų pagalbos.
Turnyrą paženklins du jubiliejai
2017 09 22
Regbis
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione - jubiliejinis tarptautinis regbio turnyras ir intriguojantis "Top" lygos mūšis.
Lietuvos rinktinė – vėl stipriausia Europoje
2017 09 22
Golbolas
Naujo trenerio veadama Rio de Žaneiro parolimpiados čempionė Lietuvos golbolo rinktinė triumfavo ir Europos pirmenybėse.
 
Vilniuje – tarptautinis forumas
2017 09 20
Forumas
Spalio 10-11 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis forumas „Moterų lyderystės stiprinimas Europoje“. Jame lankysis ir IOC prezidentas Thomas Bachas.
KKSD kaltina LTOK melu
2017 09 19
Situacija
Nesutarimai tarp svarbiausių Lietuvos sporto organizacijų tęsiasi. Šįsyk KKSD išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad LTOK žaidžia be taisyklių.
KKSD taps Švietimo ministerijos dalimi
2017 09 15
KKSD
Nuo 2018 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto departamentas prie Vyriausybės (KKSD) pereina Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM).
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas