Jolanta Mockevičienė 2010 m. lapkričio 2 d. 18:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po varginančios kelionės - sidabro medaliai

"Žuvėdros" sportinių šokių ansamblio vadovė S.Idzelevičienė džiaugiasi vicečempionų medaliais, tačiau yra nusivylusi pirmenybių Maskvoje organizacija.

PhotoDanceSport.com nuotr.
Klaipėdos „Žuvėdros“ sportinių šokių ansamblio vadovė Skaistutė Idzelevičienė džiaugiasi pasaulio čempionato sidabro medaliais, tačiau yra nusivylusi pirmenybių Maskvoje organizacija.

Klaipėdiečiai į namus sugrįžo pirmadienio vakarą ir sulaukė malonios staigmenos – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo telegramos, kurioje rašoma:

„Tai jau ne pirmasis Jūsų laimėjimas. Jūs garsinate Lietuvą pasaulyje, skindami pergales pasaulio čempionatuose jau daugelį metų. "Žuvėdros" kolektyvas, pasižymintis tobula sportinio šokio raiška, svariai prisideda plėtojant šokio meną Lietuvoje ir toli už jos ribų. Linkiu Jums naujų išraiškingų kompozicijų, įkvepiančių sumanymų ir naujų pergalių, džiuginančių mūsų šokio meno gerbėjus".

„Žuvėdros“ vadovė S. Idzelevičienė telegrama buvo maloniai nustebinta ir sakė,  kad labai malonu gauti tokią telegramą iš pačios Prezidentės. 

Kaip vertinate ansamblio užimtą antrą vietą?, – paklausėme S. Idzelevičienės
Antra vieta – tai ne dešimta. Labai gražus medalis, gražios spalvos, labiau blizga už auksą. Dabar sidabras yra madingesnis už auksą. Kaip jau tapo įprasta, vokiečiai darė politiką ir... save nubaudė. Norėjo mus nuskriausti, o patys liko treti. Brėmeno „Gruen Gold Club“ ansambliui tai buvo netikėta, nes jų šokėjai galvojo apie pačius aukščiausius apdovanojimus. Vokiečiai darė viską,  kad jie būtų pirmi, rusai antri, o mes treti. Tačiau juos už tuos „nešvarius“ darbelius Dievas nubaudė.

Ar Tiumenės „Veros“ ansamblis iš tikrųjų buvo pats stipriausias čempionate?
Tikrai ne. Jie patys pripažino, kad mes  už juos esame geresni. Tačiau rusams  nugalėti padėjo namų sienos. Tiktai vienas teisėjas jiems skyrė pirmą vietą, o penki  – antras.

O kokias vietas komandoms jūs paskirtumėte?
Žinoma, sau – pirmą, rusams –  antrą, o vokiečiams – trečią. Labai geras čempionų Tiumenės „Vera“ ansamblis, tačiau jis seniai šoka pagal tą pačią kompoziciją. Jų šokėjai geri, bet  retkarčiais nutrūksta nuo kurso, nes jų programoje beveik 50 proc. disko šokio elementų.

„Žuvėdra“ čempionate šoko gerai ar vis dėlto neišvengė klaidelių?

Kas tos klaidelės? Nė vienos mūsų šokėjų nenugriuvo...

Kaip vertinate teisėjų darbą?
Juos renkamės ne mes. Kai kurių arbitrų apskritai akyse nebuvau mačiusi, jie nė karto nebuvo teisėjavę per tokio rango ansamblių čempionatus, o tiktai per individualius šokius. Mūsų čempionatai vyksta du kartus per metus (Europos ir pasaulio), teisėjai yra keičiami. Vokiečiai pasirenka savo teisėjus ir jų pavardžių nepraneša. 
Anksčiau teisėjus žinodavome iš anksto, o dabar jų niekas neskelbia. Kai atvažiuojame į varžybas, tada juos ir pamatome. Žinome tiktai, koks bus teisėjas iš mūsų šalies.  
  
Pasaulio čempionatas Maskvoje buvo surengtas pirmą kartą, ar rusai pateisino didelį Tarptautinės sportinių šokių federacijos pasitikėjimą?
Nepateisino. Jie čempionato taip gražiai nesurengė, kaip mes. Lietuvoje labai gražus būna iškilmingas varžybų atidarymas, visų komandų pristatymas – labai daug širdies atiduoda nuolatinis čempionatų direktorius Virginijus Visockas, Lietuvos sportinių šokių federacija.

Maskvoje per čempionatą buvo daug netvarkos. Tuo pačiu metu, tiktai skirtingose salėse, vyko du čempionatai: pasaulio ansamblių ir atviras Rusijos Lotynų Amerikos šokių čempionatas, kuriame rungtyniavo įvairių amžiaus grupių sportininkai. Kai pas mus būdavo pertrauka, vykdavo jų čempionatas ir atvirkščiai. Ir taip – visą dieną. Aplinka buvo tikrai prasta.

Maskviečiai nušovė du zuikius, bet visi pasigedome šventiškumo, iškilmingumo. Mūsų šokėjai kalbėjo, kad buvo  neįdomu. Juos perspėjau ir pasakiau, kad mūsų tikslas – gražiai šokti, o nesidairyti, kas darosi aplinkui. Salė kažkuo priminė Š. Marčiulionio akademijos salę. Žiūrovų susirinko nedaug.

Ar gerus viešbučius maskviečiai suteikė čempionate dalyvavusiems ansambliams?
Labai toli gyvenome, iki salės tekdavo važiuoti gerą pusvalandį, kai tuo tarpu  tame pačiame pastate, kur vyko konkursas, esančiame viešbutyje gyveno abi Rusijos, Vokietijos ir Austrijos komandos. Mes su visomis likusiomis komandomis buvome ignoruojami.

Kaip rusų žiūrovai įvertino jūsų naują programą, paremtą vokiečių grupės „Scorpions“ melodijų motyvais?
Jie sirgo tiktai už savus ansamblius ir šaukė  „Vera, Vera!“. Vedantysis netgi jiems sufleravo, kad atsistokite, nes patys žiūrovai to nesugalvoja, kaip daro išprususi mūsų publika – geriausius ansamblius už įspūdingus pasirodymus mūsiškiai pagerbia stovėdami.Mus labai palaikė visos kitos komandos, išskyrus austrus ir vokiečius, kurie dirba kartu, bei rusus. Mums plojo anglai, pirmą kartą čempionate dalyvavę mongolai ir patekę į pusfinalį, rumunai, olandai, lenkai. Jų šokėjai mums garsiai šaukė ir sakė, kad mes esame pirmi.   

Ar šis pasaulio čempionatas savo meistriškumu išsiskyrė iš anksčiau vykusių?
Jeigu į finalą pateko po dvi Lietuvos, Vokietijos ir Rusijos komandas, tai būtų galima paklausti, o ką veikia kitų šalių ansambliai? Mūsų jaunimas užėmė penktą vietą, jis aukščiau ir negalėjo pakilti.

Per pasaulio čempionatus šoka tiktai Europos ansambliai, o kur kitos pasaulio šalys?
Yra susibūręs ansamblis viename iš Amerikos universitetų, tačiau jis priklauso kitai federacijai ir negali dalyvauti mūsų federacijos rengiamose varžybose. Yra ir Honkongo ansamblis. Į šiemetinį čempionatą nesuvažiavo nemažai komandų, nes buvo labai brangi kelionė. Neatvyko serbai, kurie visada neblogai pasirodo pusfinalyje, nebuvo nė vieno čekų ansamblio, manau, kad juos prispaudė finansinės bėdos. Ansamblį nėra lengva išlaikyti, taip pat ir „Žuvėdrą“.

Mes, tarkime, į Maskvą važiavome ne traukiniu ar skridome lėktuvu, ko niekada nėra buvę mūsų klubo istorijoje, – neturime pinigų. Vykome autobusu. Kelionėje į Maskvą teko nemažai kentėti – prie latvių sienos praradome 1 val. laiko, prie rusų sienos – 3,5 val. Beliko kelios valandos autobuse pamiegoti. Atvykome į Maskvą, kol apsigyvenome viešbutyje, vėl valandą praradome.  Vakare repeticija baigėsi po devynių vakaro.
Toliau reikėjo analizuoti medžiagą, kaip pašokome per repeticiją. Naktį šokėjai tepėsi kūnus, gražinosi. O kėlėmės prieš septynias, papusryčiavome  ir vykome į salę. Viską buvo labai sunku pakelti fiziškai.

Kokios nuotaikos vyravo komandoje, kai grįžote į namus?
Visokios. Visada sakau, kad negalima sau iš anksto pasirašyti vietos. Kaip ten bebūtų, bet jaunimas penktąja vieta turėjo džiaugtis. O vyresnieji buvo liūdni. Tą pastebėjau jau aikštėje, šokėjų akys rasojo. Jie atidavė daug jėgų ir buvo nusiteikę pakilti aukščiau. 

Kitąmet Europos čempionatas vyks Tiumenėje, o pasaulio – Vilniuje. Gal tikitės pakartosite dublį ir laimėti aukso medalius?
Pirmiausiai į Tiumenę reikia nuvykti. Net baimė ima – autobusu į vieną pusę reikės važiuoti kokią savaitę laiko ir tiek pat grįžti namus. Tai – labai dideli pinigai, bet laikas parodys. Jau šešis kartus esame pasaulio čempionai. O, pasakykite, kiek krepšininkai per pasaulio čempionatus užima pirmų ar trečių vietų? Mes pasaulyje jau ne pirmus metus grojame pirmu smuiku. Ką, mes esme kitokie žmonės, nulipdyti iš kitokio molio? Mes džiaugiamės kiekviena aukšta ansamblio užimta vieta.

Ar jūsų nekalbina kitų šalių ansambliai dirbti su jais?
Anksčiau kalbino, o dabar ne.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Trejos rungtynės - vienas trileris
2018 01 16
LMKL
LMKL pirmenybėse antradienį pergales iškovojo Vilniaus "Kibirkštis", Kauno rajono "Hoptrans-Sirenos" ir Kauno "Aistės-LSU".
Jaunimo rinktinės sužinojo varžovus
2018 01 16
Burtai
Antradienį buvo ištraukti Europos jaunimo krepšinio čempionatų burtai, paskirstę abiejų lyčių įvairaus amžiaus grupių rinktines į grupes.
Iš aukščiausios Serbijos lygos - į "Vytį"
2018 01 16
Naujokas
NKL pirmenybėse žaidžiančiam Šakių "Vyčiui" pavyko prisivilioti sezoną Belgrado „Dynamic“ komandoje pradėjusį 24-erių aukštaūgį Aurimą Majauską.
 
Taurės laimėtojai pradėjo pasiruošimą
2018 01 16
Startas
Kauno „Stumbro“ futbolininkai antradienį Kaune susirinko į pirmąją treniruotę.
Futbolo sezonas startuos Marijampolėje
2018 01 16
Supertaurė
LFF vadovai Marijampolės merei I.Lunskienei simboliškai perdavė Supertaurę, dėl kurios kovos A lygos čempionė "Sūduva" ir LFF taurės laimėtojas "Stumbras".
"Sūduva" pasiruošimą pradėjo pergale
2018 01 16
Draugiškos rungtynės
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės "Sūduva" per pirmas 2018-ųjų kontrolines rungtynes 1:0 nugalėjo lygos debiutantę "Palangą".
Programuotojas  į varžybas skuba po darbo
2018 01 16
Veidas
Traumą išsigydęs talentingas barjerininkas Rapolas Saulius sugeba suderinti mokslą, darbą ir sportą. Jis nepraranda vilties įgyvendinti olimpinę svajonę.
Trenerės kredo - viską daryti tobulai
2018 01 14
Interviu
Išliejusi nemažai prakaito lengvosios atletikos šuolių į tolį sektoriuje, Tatjana Krasauskienė tapo puikia šuolių į aukštį trenere.
Lengvoji atletika nustelbė krepšinį
2018 01 10
Veidas
Kylanti Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždė Urtė Bačianskaitė svajonės link žengia gerindama rekordus
 
R. Berankis kibo į atlapus superžvaigždei
2018 01 16
Tenisas
„Didžiojo kirčio“ turnyro Australijoje pirmajame etape pajėgiausias Lietuvos tenisininkas R. Berankis nusileido devintajai pasaulio raketei S. Wawrinkai.
Tarptautinį turnyrą laimėjo vilnietė
2018 01 15
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė P. Paukštytė Šauliuose vykusio Europos teniso asociacijos keturiolikmečių turnyro finale įveikė kaunietę U. Bakaitytę.
Aplink pasaulį – su rakete
2018 01 10
Veidas
Pasaulio ir Europos senjorų čempionas odontologas Stasys Labanauskas: „Kad ir kur būčiau, kad ir kur gyvenčiau, visur žaidžiau tenisą“.
Lietuviai susižėrė šešis aukso medalius
2018 01 16
Imtynės
Estijos mieste Kohtla-Jarvėje vykusiame XXXVIII Avo Talpase graikų-romėnų imtynių turnyre Lietuvos jaunieji atletai laimėjo šešiose svorio kategorijoje.
Suomijoje - istorinis lietuvių triumfas
2018 01 15
Imtynės
Tradiciniame tarptautiniame graikų romėnų imtynių turnyre Suomijoje J. Petravičius ir M. Knystautas iškovojo auksą, o Lietuvos rinktinė - pirmąją vietą.
Metų tikslas - tapti pasaulio čempionu
2018 01 09
Graplingo imtynės
Tomas Smirnovas graplingo imtynininkų reitinge surinko daugiausiai taškų bei buvo pripažintas geriausiu 2017 metų graplingo kovotoju.
 
Lietuvis puikiai startavo Australijoje
2018 01 16
20-ųjų daugiadienių lenktynių „Santos Tour Down Under“ pirmajame etape Ramūnas Navardauskas pateko tarp dešimties geriausiųjų.
E. Šiškevičiaus sezonas startavo Afrikoje
2018 01 15
Lenktynės
Dviratininkas Evaldas Šiškevičius naująjį sezoną pradėjo savaitę truksiančiose lenktynėse „La Tropicale Amissa Bongo“ Gabone.
R. Navardauskas grįžta
2018 01 12
Dviračiai
Po septynių mėnesių pertraukos dviratininkas R.Navardauskas ir vėl mins pedalus lenktynėse. Naująjį sezoną jis pradės Australijoje.
Iki svajonės liko žingsnis
2018 01 14
Atranka
Lietuvos rinktinė, nors pirmame kėliny ir nukraujavo, šventė pergalę - laimėjimas prieš latvius atvėrė kelią į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą.
Kaimynų akistata bus lemtinga
2018 01 14
Atranka
Ir Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, ir Latvijos rinktinė yra per žingsnį nuo kito pasaulio čempionato atrankos etapo. Kas keliaus į jį, paaiškės šiandien.
Likimas spręsis sekmadienį
2018 01 13
Atranka
Klaipėdoje vykstančiose pasaulio čempionato atrankos varžybose Lietuvos rankinio rinktinė žengė dar vieną žingsnį kito etapo.
 
"Sūduva" pratęsė pergalių seriją
2018 01 15
Lietuvos čempionatas
Atsinaujinus Lietuvos vyrų tinklinio čempionatui dvi pergales iškovojo be pralaimėjimų vis dar žygiuojanti Marijampolės "Sūduva".
Komandose - permainų virtinė
2018 01 12
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos sugrįžtantis Lietuvos vyrų tinklinio čempionatas žada būti nemažiau įdomus nei sezono pradžioje.
Į priekį komandą vedė lietuvė
2018 01 11
Moterų tinklinis
Europos tinklinio konfederacijos moterų Iššūkio taurės turnyro atsakomosiose šešioliktfinalio rungtynėse trečiadienį Ostravos TJ klube žibėjo V.Makauskaitė
"Planuoju dalyvauti Dakaro ralyje"
2018 01 16
Dakaras
Benedikto Vanago komandai talkinantis lietuvių kilmės argentinietis Marcelo Rolando tikisi po poros metų išbandyti Dakarą pats.
Ragina laikytis saugos
2018 01 16
Ralis
"Tikras profesionalas niekada nerizikuoja ir jei saugus greitis yra 50 km/val., jis renkasi tokį tempą", - sako „Winter Rally“ direktorius R. Kliunka.
Kartingui žiemos žvarba netrukdo
2018 01 16
Kartingas
Nors termometro stulpelis buvo nukritęs beveik iki 10 laipsnių šalčio, o žvarbus vėjas košė ir per termodrabužius, startavo rekordinis dalyvių skaičius.
 
"Energija" atsirevanšavo už nesėkmes spalį
2018 01 15
Ledo ritulys
Baltarusijos pirmenybių rungtynėse drausmingai besigynusi ir greitai puolusi „Energija“ namuose 6:3 nugalėjo Baltarusijos aštuoniolikmečių rinktinę.
Iki ketvirtfinalio pritrūko vos sekundės
2018 01 15
Slidinėjimas
"Mieste natūralaus sniego nebuvo, organizatoriai jį atsivežė ir suformavoi lygią bei tvirtą trasą", - kalba slidininkas M.Vaičiulis apie varžybas Drezdene.
Traumos praretino čiuožėjų gretas
2018 01 14
Dailusis čiuožimas
„2017-ieji buvo ypač nesėkmingi", - prieš Europos čempionatą sakė olimpinės vilties dar nepraradusi Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė L.Vanagienė
Būtų ką veikti ir Boltui, ir McGregorui
2018 01 16
Multisportas
Multisporto varžybose susilieja kelios ar keliolika sporto šakų nuo bėgimo, orientavimosi iki irklavimo, alpinizmo, šaudymo ir t.t.
Lietuvos šokėjams - auksas ir sidabras
2018 01 15
Sportiniai šokiai
WDSF reitingo varžybose Ispanijoje Lietuvos šokėjai tapo nugalėtojais ir prizininkais.
Laisvės gynėjų dieną paminėjo bėgdami
2018 01 13
Bėgimas
Minint Laisvės gynėjų dieną, Druskininkuose jau šeštąjį kartą organizuotas tradicinis bėgimas aplink Druskonio ežerą.
 
Lietuvos olimpiniame fonde – permainos
2018 01 16
Permainos
Lietuvos olimpinio fondo valdyba ir jo direktorius Vitalijus Vasiliauskas šalių susitarimu nutraukė sutartį. Fondo laukia ir daugiau permainų.
"LSU nuomonę ignoravo"
2018 01 15
Kuluaruose
LSU Tarybos pirmininkas Arūnas Kučikas abejoja, ar Seimas, nusprendęs LSU sujungti su LSMU nepažeidė Mokslo ir studijų įstatymo.
Pinigų dalybose aistros nerimsta
2018 01 15
Pinigai
KKSD vadovas E. Urbanavičius įsitikinęs, kad nors ir skausmingos, permainos buvo būtinos, LTOK pozicija - kitokia.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas