Jolanta Mockevičienė 2010 m. spalio 29 d. 12:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Žuvėdra“ medalių sieks Maskvoje

Klaipėdos „Žuvėdros“ šokėjai išvyko į Maskvą, kur vyks pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionatas

PhotoDanceSport.com nuotr.
Šį šeštadienį Maskvoje vyks pasaulio sportinių šokių ansamblių čempionatas, atliekant Lotynų Amerikos šokius. Čempionate dalyvaus ir du Klaipėdos „Žuvėdros“ šokių ansambliai, vadovaujami Skaistutės ir Romaldo Idzelevičių.

Pasaulio  čempionatuose stipriausia mūsų komanda dalyvauja nuo 1989 m., tada ji savo debiutą pažymėjo septintąja vieta. Pasaulio čempione „Žuvėdra“ tapo šešis kartus: 1999 m. ir 2002 m. – Vilniuje, 2003-2005 m. - Vokietijoje, Baltarusijoje ir Vokietijoje ir 2008 m. - Austrijoje. Praėjusiais  metais Vokietijoje klaipėdiečiai buvo antri.

Pirmajai komandai Maskvoje atstovaus:  Rūta Jonaitytė, Justinas Maliauskas, Monika Šiaučiūnaitė, Tadas Rimgaila, Lina Diktanaitė, Marijus Skupeika, Viktorija Šutko, Mantas Miškauskas, Milda Meškytė, Dmitrijus Popovas, Audronė Bastytė, Justas Bareišis, Sigita Mačėnaitė, Vilius Ignatavičius, Monika Sunkladaitė ir Donatas Bliusis. Rusijos sostinėje čempionatas vyks  „International Expo and Conventional Center Crocus City“.

Į Maskvą - autobusu

Klaipėdiečiai į Maskvą išvyko autobusu ketvirtadienį per pietus, o jau penktadienio vakarą su kitais ansambliais dalyvaus repeticijoje. Komanda labai norėjo vykti traukiniu, tačiau išvežti dvi komandas buvo per brangu. Čempionatą stebės ir Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentas kaunietis Gintaras Skorupskas, o varžybose teisėjaus tarptautinės kategorijos arbitras, Vilniaus „Ratuto“ sportinių šokių kolektyvo vadovas Virginijus Visockas.

Čempionate „Žuvėdros“ pirmoji komanda atliks programą „Uraganas“ arba „Aš ateinu kaip uraganas“. Kompozicija sukurta, remiantis „Scorpions“ grupės dainomis, įrašyta kartu su Berlyno simfoniniu orkestru. Antroji komanda atliks programą „Cuba“, kurios kompozicija sudaryta pagal  visame pasaulyje populiarias ir žinomas kubiečių melodijas.Trečia vieta netenkintų

„Jaudinamės, nekantrai laukiame pasirodymo. Įdomu, kokios sąlygos bus Maskvoje, nes rusai dar nė karto nerengė pasaulio ansamblių čempionato. Žinome, kad rungtyniausime gero lygio maskviečių sporto komplekse, kur daug kartų vyko aukšto rango individualių šokių konkursai. Varžovus žinome – jie, kaip ir mes, kruopščiai rengėsi čempionatui.

Kaip mes pasirodysime, daug kas priklausys ne tik nuo mūsų. Turi visur lydėti sėkmė – ir kelyje, kad niekas neatsitiktų, laimingai pasiektume Maskvą, ir ant parketo, jog niekas nepaslystų, nesusvirduliuotų, atliekant sunkesnius elementus. Viskas susieina į vieną visumą. Dalyvavome peržiūroje, pasišokome. Po šiemetinio Europos čempionato esame sustiprėję, nes tenai pirmą kartą atlikome naują numerį“, - prieš išvykdama, sakė komandos vadovė, Klaipėdos universiteto profesorė Skaistutė Idzelevičienė.

Kaip Jūs vertinate naująją programą, tikriausiai, su ankstesniąja „James Bond“ buvo sunku skirtis?

Man Bondo labai gaila, su juo labai susigyvenome ir jis mums atnešė nemažą pripažinimą. Tačiau tokios tradicijos keisti kompozicijas - nors ir rusai, ir vėlesni vokiečių ansambliai nepuolė programų dažnai keisti, mes patys „įvedėme“ tą madą. Kompozicijas keičiami kas antrus metus.

Ką būtų galima pasakyti apie mūsų naują kompoziciją? Labai ieškome muzikos, nežinau, kas mums galėtų padėti. Viena mūsų šokėja pasiūlė ansambliui dabartinę muziką. Man jinai patiko, buvau nustebinta muzikos galingumu. Nusiunčiau ją paklausyti mūsų aranžuotojui Audriui Balsiui – perklausęs kelis kartus, jis vis dėlto ryžosi ją aranžuoti. Visada jam sakau: „Daryk, ką nori, kad tiktai būtų gerai, o po to jau aš kankinsiuosi su choreografija“. Kankiniesi, daug vargsti, bet kažką ir pagimdai.

Ar normalus buvo pasirengimas šioms svarbiausioms metų varžyboms?

Žmonės yra žmonės, jie gyvi, gyvena savo gyvenimą ir per tą laiką visko atsitinka. Viena mūsų šokėja per praktines šokių pratybas griuvo ir susitrenkė kelį - tiktai prieš išvykstant į Maskvą jai buvo nuimtas įtvaras. Buvo ligų, susirgimų. Lygint su ta komanda, kuri šiemet rungtyniavo per Europos čempionatą, pasikeitė tiktai viena sportininkė.

Viena šokėja atėjo iš antrosios komandos, tačiau palyginti su kitais, dar yra „žalia“. Bet stengiasi ir tikiu, kad viskas bus gerai. Antrasis mūsų ansamblis neturi stiprių šokėjų, surenkam visus, ką turim. 

Kaip galvojate, ar Maskvos žiūrovai palaikys „Žuvėdrą“?

Nežinau. Žiūrovai nieko nesprendžia, viską lemia teisėjai. Jie atlieka pagrindinį darbą. Vokietijos žiūrovai mus irgi labai šiltai priimdavo, tačiau teisėjų verdiktas dažnai būdavo priešingas. Paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, Maskvoje niekas iš mūsų nėra buvęs, todėl nieko negalime pasakyti ir apie maskviškius žiūrovus. Nepamatysime ir pačios Maskvos, kadangi šeštadienį nuo 10 val. iki vėlaus vakaro būsime salėje, o ankstų sekmadienio rytą jau lauks kelionė į namus.  

Sporto mėgėjai priprato prie „Žuvėdros“ medalių. Tačiau jie iš dangaus nenukrenta. Būtumėte patenkinta, jeigu laimėtumėte ...?

Trečioji vieta manęs tikrai netenkintų, būčiau nelaiminga. Lauks nepaprastai atkakli kova su Brėmeno ansambliu, kuris atliks naują programą, jų komandoje pasikeitė net penki šokėjai.

***

2011 m. gruodžio 3 d. pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionatas vyks Vilniuje. Renginį sutiko globoti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Trejos rungtynės - vienas trileris
2018 01 16
LMKL
LMKL pirmenybėse antradienį pergales iškovojo Vilniaus "Kibirkštis", Kauno rajono "Hoptrans-Sirenos" ir Kauno "Aistės-LSU".
Jaunimo rinktinės sužinojo varžovus
2018 01 16
Burtai
Antradienį buvo ištraukti Europos jaunimo krepšinio čempionatų burtai, paskirstę abiejų lyčių įvairaus amžiaus grupių rinktines į grupes.
Iš aukščiausios Serbijos lygos - į "Vytį"
2018 01 16
Naujokas
NKL pirmenybėse žaidžiančiam Šakių "Vyčiui" pavyko prisivilioti sezoną Belgrado „Dynamic“ komandoje pradėjusį 24-erių aukštaūgį Aurimą Majauską.
 
Taurės laimėtojai pradėjo pasiruošimą
2018 01 16
Startas
Kauno „Stumbro“ futbolininkai antradienį Kaune susirinko į pirmąją treniruotę.
Futbolo sezonas startuos Marijampolėje
2018 01 16
Supertaurė
LFF vadovai Marijampolės merei I.Lunskienei simboliškai perdavė Supertaurę, dėl kurios kovos A lygos čempionė "Sūduva" ir LFF taurės laimėtojas "Stumbras".
"Sūduva" pasiruošimą pradėjo pergale
2018 01 16
Draugiškos rungtynės
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės "Sūduva" per pirmas 2018-ųjų kontrolines rungtynes 1:0 nugalėjo lygos debiutantę "Palangą".
Programuotojas  į varžybas skuba po darbo
2018 01 16
Veidas
Traumą išsigydęs talentingas barjerininkas Rapolas Saulius sugeba suderinti mokslą, darbą ir sportą. Jis nepraranda vilties įgyvendinti olimpinę svajonę.
Trenerės kredo - viską daryti tobulai
2018 01 14
Interviu
Išliejusi nemažai prakaito lengvosios atletikos šuolių į tolį sektoriuje, Tatjana Krasauskienė tapo puikia šuolių į aukštį trenere.
Lengvoji atletika nustelbė krepšinį
2018 01 10
Veidas
Kylanti Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždė Urtė Bačianskaitė svajonės link žengia gerindama rekordus
 
R. Berankis kibo į atlapus superžvaigždei
2018 01 16
Tenisas
„Didžiojo kirčio“ turnyro Australijoje pirmajame etape pajėgiausias Lietuvos tenisininkas R. Berankis nusileido devintajai pasaulio raketei S. Wawrinkai.
Tarptautinį turnyrą laimėjo vilnietė
2018 01 15
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė P. Paukštytė Šauliuose vykusio Europos teniso asociacijos keturiolikmečių turnyro finale įveikė kaunietę U. Bakaitytę.
Aplink pasaulį – su rakete
2018 01 10
Veidas
Pasaulio ir Europos senjorų čempionas odontologas Stasys Labanauskas: „Kad ir kur būčiau, kad ir kur gyvenčiau, visur žaidžiau tenisą“.
Lietuviai susižėrė šešis aukso medalius
2018 01 16
Imtynės
Estijos mieste Kohtla-Jarvėje vykusiame XXXVIII Avo Talpase graikų-romėnų imtynių turnyre Lietuvos jaunieji atletai laimėjo šešiose svorio kategorijoje.
Suomijoje - istorinis lietuvių triumfas
2018 01 15
Imtynės
Tradiciniame tarptautiniame graikų romėnų imtynių turnyre Suomijoje J. Petravičius ir M. Knystautas iškovojo auksą, o Lietuvos rinktinė - pirmąją vietą.
Metų tikslas - tapti pasaulio čempionu
2018 01 09
Graplingo imtynės
Tomas Smirnovas graplingo imtynininkų reitinge surinko daugiausiai taškų bei buvo pripažintas geriausiu 2017 metų graplingo kovotoju.
 
Lietuvis puikiai startavo Australijoje
2018 01 16
20-ųjų daugiadienių lenktynių „Santos Tour Down Under“ pirmajame etape Ramūnas Navardauskas pateko tarp dešimties geriausiųjų.
E. Šiškevičiaus sezonas startavo Afrikoje
2018 01 15
Lenktynės
Dviratininkas Evaldas Šiškevičius naująjį sezoną pradėjo savaitę truksiančiose lenktynėse „La Tropicale Amissa Bongo“ Gabone.
R. Navardauskas grįžta
2018 01 12
Dviračiai
Po septynių mėnesių pertraukos dviratininkas R.Navardauskas ir vėl mins pedalus lenktynėse. Naująjį sezoną jis pradės Australijoje.
Iki svajonės liko žingsnis
2018 01 14
Atranka
Lietuvos rinktinė, nors pirmame kėliny ir nukraujavo, šventė pergalę - laimėjimas prieš latvius atvėrė kelią į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą.
Kaimynų akistata bus lemtinga
2018 01 14
Atranka
Ir Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, ir Latvijos rinktinė yra per žingsnį nuo kito pasaulio čempionato atrankos etapo. Kas keliaus į jį, paaiškės šiandien.
Likimas spręsis sekmadienį
2018 01 13
Atranka
Klaipėdoje vykstančiose pasaulio čempionato atrankos varžybose Lietuvos rankinio rinktinė žengė dar vieną žingsnį kito etapo.
 
"Sūduva" pratęsė pergalių seriją
2018 01 15
Lietuvos čempionatas
Atsinaujinus Lietuvos vyrų tinklinio čempionatui dvi pergales iškovojo be pralaimėjimų vis dar žygiuojanti Marijampolės "Sūduva".
Komandose - permainų virtinė
2018 01 12
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos sugrįžtantis Lietuvos vyrų tinklinio čempionatas žada būti nemažiau įdomus nei sezono pradžioje.
Į priekį komandą vedė lietuvė
2018 01 11
Moterų tinklinis
Europos tinklinio konfederacijos moterų Iššūkio taurės turnyro atsakomosiose šešioliktfinalio rungtynėse trečiadienį Ostravos TJ klube žibėjo V.Makauskaitė
"Planuoju dalyvauti Dakaro ralyje"
2018 01 16
Dakaras
Benedikto Vanago komandai talkinantis lietuvių kilmės argentinietis Marcelo Rolando tikisi po poros metų išbandyti Dakarą pats.
Ragina laikytis saugos
2018 01 16
Ralis
"Tikras profesionalas niekada nerizikuoja ir jei saugus greitis yra 50 km/val., jis renkasi tokį tempą", - sako „Winter Rally“ direktorius R. Kliunka.
Kartingui žiemos žvarba netrukdo
2018 01 16
Kartingas
Nors termometro stulpelis buvo nukritęs beveik iki 10 laipsnių šalčio, o žvarbus vėjas košė ir per termodrabužius, startavo rekordinis dalyvių skaičius.
 
"Energija" atsirevanšavo už nesėkmes spalį
2018 01 15
Ledo ritulys
Baltarusijos pirmenybių rungtynėse drausmingai besigynusi ir greitai puolusi „Energija“ namuose 6:3 nugalėjo Baltarusijos aštuoniolikmečių rinktinę.
Iki ketvirtfinalio pritrūko vos sekundės
2018 01 15
Slidinėjimas
"Mieste natūralaus sniego nebuvo, organizatoriai jį atsivežė ir suformavoi lygią bei tvirtą trasą", - kalba slidininkas M.Vaičiulis apie varžybas Drezdene.
Traumos praretino čiuožėjų gretas
2018 01 14
Dailusis čiuožimas
„2017-ieji buvo ypač nesėkmingi", - prieš Europos čempionatą sakė olimpinės vilties dar nepraradusi Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė L.Vanagienė
Būtų ką veikti ir Boltui, ir McGregorui
2018 01 16
Multisportas
Multisporto varžybose susilieja kelios ar keliolika sporto šakų nuo bėgimo, orientavimosi iki irklavimo, alpinizmo, šaudymo ir t.t.
Lietuvos šokėjams - auksas ir sidabras
2018 01 15
Sportiniai šokiai
WDSF reitingo varžybose Ispanijoje Lietuvos šokėjai tapo nugalėtojais ir prizininkais.
Laisvės gynėjų dieną paminėjo bėgdami
2018 01 13
Bėgimas
Minint Laisvės gynėjų dieną, Druskininkuose jau šeštąjį kartą organizuotas tradicinis bėgimas aplink Druskonio ežerą.
 
Lietuvos olimpiniame fonde – permainos
2018 01 16
Permainos
Lietuvos olimpinio fondo valdyba ir jo direktorius Vitalijus Vasiliauskas šalių susitarimu nutraukė sutartį. Fondo laukia ir daugiau permainų.
"LSU nuomonę ignoravo"
2018 01 15
Kuluaruose
LSU Tarybos pirmininkas Arūnas Kučikas abejoja, ar Seimas, nusprendęs LSU sujungti su LSMU nepažeidė Mokslo ir studijų įstatymo.
Pinigų dalybose aistros nerimsta
2018 01 15
Pinigai
KKSD vadovas E. Urbanavičius įsitikinęs, kad nors ir skausmingos, permainos buvo būtinos, LTOK pozicija - kitokia.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas