Jolanta Mockevičienė 2010 m. spalio 29 d. 12:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Žuvėdra“ medalių sieks Maskvoje

Klaipėdos „Žuvėdros“ šokėjai išvyko į Maskvą, kur vyks pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionatas

PhotoDanceSport.com nuotr.
Šį šeštadienį Maskvoje vyks pasaulio sportinių šokių ansamblių čempionatas, atliekant Lotynų Amerikos šokius. Čempionate dalyvaus ir du Klaipėdos „Žuvėdros“ šokių ansambliai, vadovaujami Skaistutės ir Romaldo Idzelevičių.

Pasaulio  čempionatuose stipriausia mūsų komanda dalyvauja nuo 1989 m., tada ji savo debiutą pažymėjo septintąja vieta. Pasaulio čempione „Žuvėdra“ tapo šešis kartus: 1999 m. ir 2002 m. – Vilniuje, 2003-2005 m. - Vokietijoje, Baltarusijoje ir Vokietijoje ir 2008 m. - Austrijoje. Praėjusiais  metais Vokietijoje klaipėdiečiai buvo antri.

Pirmajai komandai Maskvoje atstovaus:  Rūta Jonaitytė, Justinas Maliauskas, Monika Šiaučiūnaitė, Tadas Rimgaila, Lina Diktanaitė, Marijus Skupeika, Viktorija Šutko, Mantas Miškauskas, Milda Meškytė, Dmitrijus Popovas, Audronė Bastytė, Justas Bareišis, Sigita Mačėnaitė, Vilius Ignatavičius, Monika Sunkladaitė ir Donatas Bliusis. Rusijos sostinėje čempionatas vyks  „International Expo and Conventional Center Crocus City“.

Į Maskvą - autobusu

Klaipėdiečiai į Maskvą išvyko autobusu ketvirtadienį per pietus, o jau penktadienio vakarą su kitais ansambliais dalyvaus repeticijoje. Komanda labai norėjo vykti traukiniu, tačiau išvežti dvi komandas buvo per brangu. Čempionatą stebės ir Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentas kaunietis Gintaras Skorupskas, o varžybose teisėjaus tarptautinės kategorijos arbitras, Vilniaus „Ratuto“ sportinių šokių kolektyvo vadovas Virginijus Visockas.

Čempionate „Žuvėdros“ pirmoji komanda atliks programą „Uraganas“ arba „Aš ateinu kaip uraganas“. Kompozicija sukurta, remiantis „Scorpions“ grupės dainomis, įrašyta kartu su Berlyno simfoniniu orkestru. Antroji komanda atliks programą „Cuba“, kurios kompozicija sudaryta pagal  visame pasaulyje populiarias ir žinomas kubiečių melodijas.Trečia vieta netenkintų

„Jaudinamės, nekantrai laukiame pasirodymo. Įdomu, kokios sąlygos bus Maskvoje, nes rusai dar nė karto nerengė pasaulio ansamblių čempionato. Žinome, kad rungtyniausime gero lygio maskviečių sporto komplekse, kur daug kartų vyko aukšto rango individualių šokių konkursai. Varžovus žinome – jie, kaip ir mes, kruopščiai rengėsi čempionatui.

Kaip mes pasirodysime, daug kas priklausys ne tik nuo mūsų. Turi visur lydėti sėkmė – ir kelyje, kad niekas neatsitiktų, laimingai pasiektume Maskvą, ir ant parketo, jog niekas nepaslystų, nesusvirduliuotų, atliekant sunkesnius elementus. Viskas susieina į vieną visumą. Dalyvavome peržiūroje, pasišokome. Po šiemetinio Europos čempionato esame sustiprėję, nes tenai pirmą kartą atlikome naują numerį“, - prieš išvykdama, sakė komandos vadovė, Klaipėdos universiteto profesorė Skaistutė Idzelevičienė.

Kaip Jūs vertinate naująją programą, tikriausiai, su ankstesniąja „James Bond“ buvo sunku skirtis?

Man Bondo labai gaila, su juo labai susigyvenome ir jis mums atnešė nemažą pripažinimą. Tačiau tokios tradicijos keisti kompozicijas - nors ir rusai, ir vėlesni vokiečių ansambliai nepuolė programų dažnai keisti, mes patys „įvedėme“ tą madą. Kompozicijas keičiami kas antrus metus.

Ką būtų galima pasakyti apie mūsų naują kompoziciją? Labai ieškome muzikos, nežinau, kas mums galėtų padėti. Viena mūsų šokėja pasiūlė ansambliui dabartinę muziką. Man jinai patiko, buvau nustebinta muzikos galingumu. Nusiunčiau ją paklausyti mūsų aranžuotojui Audriui Balsiui – perklausęs kelis kartus, jis vis dėlto ryžosi ją aranžuoti. Visada jam sakau: „Daryk, ką nori, kad tiktai būtų gerai, o po to jau aš kankinsiuosi su choreografija“. Kankiniesi, daug vargsti, bet kažką ir pagimdai.

Ar normalus buvo pasirengimas šioms svarbiausioms metų varžyboms?

Žmonės yra žmonės, jie gyvi, gyvena savo gyvenimą ir per tą laiką visko atsitinka. Viena mūsų šokėja per praktines šokių pratybas griuvo ir susitrenkė kelį - tiktai prieš išvykstant į Maskvą jai buvo nuimtas įtvaras. Buvo ligų, susirgimų. Lygint su ta komanda, kuri šiemet rungtyniavo per Europos čempionatą, pasikeitė tiktai viena sportininkė.

Viena šokėja atėjo iš antrosios komandos, tačiau palyginti su kitais, dar yra „žalia“. Bet stengiasi ir tikiu, kad viskas bus gerai. Antrasis mūsų ansamblis neturi stiprių šokėjų, surenkam visus, ką turim. 

Kaip galvojate, ar Maskvos žiūrovai palaikys „Žuvėdrą“?

Nežinau. Žiūrovai nieko nesprendžia, viską lemia teisėjai. Jie atlieka pagrindinį darbą. Vokietijos žiūrovai mus irgi labai šiltai priimdavo, tačiau teisėjų verdiktas dažnai būdavo priešingas. Paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, Maskvoje niekas iš mūsų nėra buvęs, todėl nieko negalime pasakyti ir apie maskviškius žiūrovus. Nepamatysime ir pačios Maskvos, kadangi šeštadienį nuo 10 val. iki vėlaus vakaro būsime salėje, o ankstų sekmadienio rytą jau lauks kelionė į namus.  

Sporto mėgėjai priprato prie „Žuvėdros“ medalių. Tačiau jie iš dangaus nenukrenta. Būtumėte patenkinta, jeigu laimėtumėte ...?

Trečioji vieta manęs tikrai netenkintų, būčiau nelaiminga. Lauks nepaprastai atkakli kova su Brėmeno ansambliu, kuris atliks naują programą, jų komandoje pasikeitė net penki šokėjai.

***

2011 m. gruodžio 3 d. pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionatas vyks Vilniuje. Renginį sutiko globoti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Čempionės pratęsė pergalių seriją
2017 09 23
Moterų krepšinis
Marijampolės „Sūduva“ kontrolinėse rungtynėse 67:58 (16:11, 9:21, 21:16, 21:10) antrą kartą per tris dienas įveikė Kauno „Aistes-LSU“.
D.Adomaičio marškinėliai pakilo į palubę
2017 09 22
Įvertinimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis sulaukė ypatingo pagerbimo savo gimtinėje Šakiuose.
„Rinktinėje turi žaisti čia išugdyti žaidėjai“
2017 09 22
Konferencija
Dainius Adomaitis: apie interneto komentatorius, savo ateitį rinktinėje, FIBA ir Eurolygos karą, nacionalinės ekipos sudėtį, psichologą, Alexą Fergusoną.
 
Konkurentai finale palaikys „Žalgirį“
2017 09 22
Žvilgsnis
„Trakų“ futbolininkas Arūnas Klimavičius: „Išskyrus „Stumbrą“, finale visi palaikys „Žalgirį“.
„Stumbras“ tikisi kibti į atlapus „Žalgiriui“
2017 09 22
Taurė
Kauniečiams tai bus pirmasis LFF taurės finalas klubo istorijoje, o žalgiriečiai bandys iškovoti titulą jau septintą kartą iš eilės (VIDEO).
Nepamirštamas šėlsmas su fanais greitkelyje
2017 09 22
LFF taurė
„Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas – pakeliui dar vieno rekordinio triumfo LFF taurės turnyre.
Skaudi netektis: mirė B.Viluckis
2017 09 19
Netektis
Skaudi žinia sporto bendruomenei – mirė geriausias visų laikų Lietuvos kūjo metikas Benjaminas Viluckis.
Ministras liko toli už nugaros
2017 09 16
Bėgimas
Grupės ŽAS dainininkas Linas Zareckas-Choras ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga varžėsi bėgimo trasoje.
V.Kidykas: „Andrius viską daro maksimaliai“
2017 09 13
Treneris
Andriaus Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas - apie išskirtines auklėtinio savybes, dopingą, premijas, poeziją, laisvalaikį, traumos indėlį į sėkmę.
 
Meistriškumo skirtumas – akivaizdus
2017 09 22
Turnyras
Geriausiam Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui nepavyko pateikti staigmenos akistatoje su 29-ąja pasaulio rakete Fabio Fogniniu.
R.Berankiui – netikėta dovana
2017 09 21
Situacija
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis be kovos pateko į ATP turnyro Sankt peterburge ketvirtfinalį – susirgo jo varžovas Philippas Kohlschreiberis.
R.Berankis rado kelią iš nesėkmių ruožo
2017 09 19
Svetur
Ričardas Berankis nutraukė keturių pralaimėjimų iš eilės seriją ir pateko į Sankt Peterburge vykstančio ATP 250 serijos turnyro antrą ratą.
Lietuvos kovotojai šturmuos Londoną
2017 09 22
Karatė
Savaitgalį Londone vyks jau 41-asis prestižinis Didžiosios Britanijos kiokušin karatė atvirasis čempionatas, kuriame dalyvaus gausus būrys lietuvių.
Ringe labiausiai padeda kantrybė
2017 09 20
Boksas
Į profesionalų ringą žengęs boksininkas Tadas Tamašauskas – apie naujus iššūkius, jaudulį ir įtampą prieš kovas, svorio metimą, trenerio darbą.
Klaipėdoje spindės imtynių žvaigždės
2017 09 20
Imtynės
Trečiadienį Klaipėdoje startuoja 32-asis pasaulio kariškių imtynių čempionatas. Varžybose dėl apdovanojimų grumsis atletai iš 22 valstybių.
 
Dėl vaikų automobilį išmainė į dviratį
2017 09 23
Dviračiai
Vienas garsiausių šalies automobilių sporto atstovų Deividas Jocius šį savaitgalį dalyvauja labdaringame dviračių maratone.
Dviratininkai turi naują vadą
2017 09 21
Rinkimai
Naujuoju Tarptautinės dviračių sporto sąjungos prezidentu išrinktas prancūzas Davidas Lappartient'as. Tarp rinkėjų buvo ir Lietuvos atstovas.
Norvegijoje – solidus lietuvio pasirodymas
2017 09 20
Pasaulio čempionatas
Norvegijoje vykstančiame dviračių sporto pasaulio čempionate Ignatas Konovalovas užėmė 20-ąją vietą pavienio starto lenktynėse.
Rankininkai pradeda Lietuvos čempionatą
2017 09 20
Lietuvos čempionatas
Prie šalies rankinio lygos starto linijos išsirikiavo 8 praėjusį sezoną žaidusios ekipos ir I lygos čempionė Kauno KTU. Lygą paliko Panevėžio klubas.
Supertaurė - kaunietėms ir klaipėdiečiams
2017 09 16
Supertaurė
Šiandien Garliavoje vyko LRF Supertaurės finalai, kuriuose susitiko moterų Kauno ir Garliavos bei vyrų Klaipėdos ir Vilniaus ekipos.
Rankinio teisėjai išsirinko vadovybę
2017 09 15
Teisėjai
Prieš sezono pradžią rankinio teisėjai ne tik tikrino savo teorijos žinias, fizinį pasirengimą, bet ir rinko Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos vadovus.
 
Naujame sezone – intriguojančios naujovės
2017 09 15
Žvilgsnis
Netrukus prasidėsiančiame naujajame salės tinklinio sezone nebeliks išimčių favoritams, ambicingus planus puoselėja ir naujokai.
Baltijos lygoje žais Raseinių klubas
2017 09 14
Baltijos lyga
Finansinių bėdų ištiktas Vilniaus "Flamingo Volley" klubas savo vietą Baltijos lygoje užleis Raseinių "Norvelitos" ekipai.
Vaikinai nusileido tik ketvirtfinalyje
2017 09 09
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio tinklininkai P. Stankevičius ir A. Mazūras Italijoje vykstančiame Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionate užėmė penktąją vietą.
Kartingo lenktynės – Kauno gatvėse
2017 09 20
Kartingas
Spalio 1-ą dieną Kauno centre žiūrovai galės stebėti dar neregėtą greičio ir motorų fiestą – sportinių kartingų lenktynes miesto gatvėmis.
Pasaulio čempionate – du Lietuvos talentai
2017 09 19
Kartingas
Artėjantį savaitgalį Didžiojoje Britanijoje vyksiančiose CIK-FIA Pasaulio kartingo čempionato lenktynėse kovos Kasparas Vašelis ir Gustas Grinbergas.
Lietuvos lenktynininkas – antras Europoje
2017 09 18
Auto
Lietuva turi naują autosporto žvaigždę - Rokas Baciuška sužibo Rygoje vykusiame Europos ralio kroso čempionato etape.
 
Komanda prisistatė su muzika
2017 09 19
Ledo ritulys
„Kaunas Hockey“ į pirmąjį susitikimą subūrė esamus ir būsimus ledo ritulio mėgėjus.
Čempionams – svarus pastiprinimas
2017 09 19
Ledo ritulys
Įtemptą sezoną pradėjusios Elektrėnų „Energijos“ komandos gretose – „Juodupei“ atstovavę Artūras Katulis ir Mauras Baltrukonis.
Vėl kovos dviejuose frontuose
2017 09 18
Sprendimas
Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulio klubas nusprendė dalyvauti 2017-2018 m. Lietuvos ledo ritulio čempionate.
Apie dukros gimimą sužinojo už Atlanto
2017 09 22
Irklavimas
Pasaulio irklavimo čempionato JAV išvakarės: treneris M.Masilionis atskleidžia, kad atletai pasiilgę varžybų, bet kai kuriems reikia medikų pagalbos.
Turnyrą paženklins du jubiliejai
2017 09 22
Regbis
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione - jubiliejinis tarptautinis regbio turnyras ir intriguojantis "Top" lygos mūšis.
Lietuvos rinktinė – vėl stipriausia Europoje
2017 09 22
Golbolas
Naujo trenerio veadama Rio de Žaneiro parolimpiados čempionė Lietuvos golbolo rinktinė triumfavo ir Europos pirmenybėse.
 
Vilniuje – tarptautinis forumas
2017 09 20
Forumas
Spalio 10-11 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis forumas „Moterų lyderystės stiprinimas Europoje“. Jame lankysis ir IOC prezidentas Thomas Bachas.
KKSD kaltina LTOK melu
2017 09 19
Situacija
Nesutarimai tarp svarbiausių Lietuvos sporto organizacijų tęsiasi. Šįsyk KKSD išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad LTOK žaidžia be taisyklių.
KKSD taps Švietimo ministerijos dalimi
2017 09 15
KKSD
Nuo 2018 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto departamentas prie Vyriausybės (KKSD) pereina Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM).
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas