Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. spalio 25 d. 13:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviratininkės stebino aukštais rezultatais

Dviračių treko meistrės, kurios ruošiasi Europos čempiontui Lenkijoje, per Lietuvos čempionatą Panevėžyje nudžiugino dideliais greičiais.

Lietuvos dviračių treko čempionatas Panevėžyje
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Lietuvos dviračių treko čempionatas Panevėžyje
   

Šis Lietuvos dviračių treko čempionatas buvo paskutinysis jėgų išbandymas prieš lapkričio 5-7 d. Pruškove (Lenkija) įvyksiantį Europos čempionatą. Sudėlioti visi taškai, aiški mūsų rinktinė. Sprinto trijų rungčių varžybose (sprintas, olimpinis sprintas ir keirinas) jėgas bandys Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė, 3 km komandinėse persekiojimo lenktynėse – Vilija Sereikaitė, Vaida Pikauskaitė ir Aušrinė Trebaitė, o omniume – V. Sereikaitė. Rinktinės sudėtyje – ir du vyrai Gediminas Bagdonas bei Gediminas Petrauskas. 

Pats turtingiausias šiemetinio čempionato dviratininkas – Šiauliuose sportinį kelią pradėjęs (pirmasis treneris – Kęstutis Norvaišas), o dabar Belgijos klube rungtyniaujantis Gediminas Bagdonas, kuris pelnė net 6 aukso medalius. Jis buvo greičiausias asmeninėse ir komandinėse persekiojimo lenktynėse, komandiniame sprinte, grupinėse lenktynėse, 1000 m hito ir omniumo varžybose.

Sportininkas rungtyniauja ir plente, ir treke. 2005-2006 m. G. Bagdonas per  Europos jaunimo čempionatą pelnė du bronzos medalius komandinėse persekiojimo lenktynėse, o 2006 m. dar iškovojo sidabro medalį asmeninėse persekiojimo varžybose.

Keturiais aukso medaliais džiaugėsi panevėžietė V.  Sereikaitė, o trimis – jos treniruočių draugė S. Krupeckaitė.

Iš aukštikalnių – į treką

Lietuvos moterų dviračių treko rinktinė bei Gediminas Petrauskas čempionate dalyvavo po treniruočių stovyklos aukštikalnėse Terskole, kur, išskyrus Simoną Krupeckaitę, visi pabuvojo pirmą kartą.

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Antanas Jakimavičius teigė, kad stovykloje viskas labai patiko – geras oras, maitinimas, dviratininkės valgė tiktai avieną ir jautieną, nė karto negavo kiaulienos. Dviratininkės gyveno 2300 m virš jūros lygio aukštyje, o treniravosi kiek žemiau. Buvo dienų, kai sportininkės per pratybas pakildavo net į 3500 m aukštį. Jos numetė svorio, ugdė jėgą. 

„Tas pasirengimas buvo akcentuotas Europos čempionatui. Ateityje į Terskolą mes dar sugrįšime, žinoma, jeigu leis finansinės galimybės. Sugrįžusios iš aukštikalnių ir be jokio specialaus pasirengimo treke (pavažinėjo vos vieną dieną) dviratininkės per čempionatą pasiekė puikių rezultatų. Dar vyksta aklimatizacija, net ima baimė, kad jos treke tokios greitos, o  iki čempionato dar yra truputis laiko“, - sakė rinktinės vyr. treneris.

Pirmiausiai tai pasakytina apie pasaulio čempionės ir rekordininkės Simonos Krupeckaitės ir Vilijos Sereikaitės rezultatus.Simona Krupeckaitė – kaip viesulas

Rinktinės sprinto treneris Dmitrijus Leopoldas (jam čempionato metu buvo įteiktas Lietuvos nusipelniusio trenerio ženkliukas) teigė, kad sprinterės Europos čempionatui lyg ir neblogai pasirengė. Labai buvo naudinga treniruočių stovykla Terskole, kur jis ankstesniais metais, kai dar pats sportavo, važinėjo treniruotis.

„Problemų, žinoma, pasitaikė, bet sąlygos buvo geros – graži gamta, šviežias  oras, keliuose mažai mašinų. Simonos sportinė forma dabar labai gera, 200 m sprinto distancijoje jinai pasiekė Lietuvos rekordą – 11,14 sek. Nė viena sportininkė taip greitai nėra važiavusi. Iki tol geriausias dviratininkės rezultatas buvo 11,4, o dabar Panevėžio treke jinai lėkė kaip viesulas. Tai teikia optimistinių vilčių, kad Simona bus greita ir Pruškove“, - sakė D. Leopoldas.  

S. Krupeckaitė savo rezultatais irgi liko patenkinta. Po Europos čempionato ji dalyvaus visų keturių Pasaulio taurės etapų varžybose, rinks taškus į olimpines žaidynes. Kiekvienas startas bus labai svarbus. Kaip teigė D. Leopoldas, patekti į olimpines žaidynes bus labai sudėtinga – atranka, ko gero, bus sunkesnė, nei pats dalyvavimas žaidynėse. 

Komandiniame sprinte su S. Krupeckaite važiavusi Gintarė Gaivenytė ir pelniusi aukso medalį, jautėsi gana gerai. Mat su šia įžymia dviratininke ji jėgas bandė jau ne pirmą kartą. „Yra į ką lygiuotis, visada reikia pasitempti. Patinka visos sprinto rungtys, tačiau didžiausią dėmesį esu sutelkusi į olimpinį sprintą. Labai noriu patekti į Londono olimpines žaidynes“, – sakė dvyliktus metus sportuojanti G. Gaivenytė.

Prieš porą metų ją pradėjo tobulinti puikus sprinto specialistas D. Leopoldas. Dviratininkės pergalingą finišą matė ir iš Utenos varžybų atvykę stebėti jos tėveliai.

Vilija Sereikaitė nusiminusi

3 km asmeninėse persekiojimo varžybose V. Sereikaitė pasiekė vos ne geriausią savo rezultatą – praėjusiais metais per pasaulio čempionatą ji nuotolį įveikė per 3:31,9 ir iškovojo bronzos medalį, o dabar šaltame treke pasiekė 3:32,69 rezultatą. Šituo savo pasirodymu buvo nustebusi ir pati sportininkė.

„Šitam startui specialiai nesirengiau. Iš treniruočių stovyklos – tiesiai į treką. Prieš tai nelabai gerai jaučiausi, todėl pasiektas puikus rezultatas – man savotiškas siurprizas. Pasitikrinau savo jėgas treke, jaučiuosi labai gerai. Esu labai nusiminusi, kad olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų programoje nebeliko mano mėgstamų rungčių, kuriose man geriausiai sekasi.

Atsirado dvi naujos rungtys (omniumas ir komandinės lenktynės), kuriose turiu labai mažai patirties. Dešimt metų rengiausi vienam startui ir jo nebeliko. Viskas apsivertė aukštyn kojom ir prasideda iš naujo. Galite įsivaizduoti, kokia mano nuotaika“, - kalbėjo V. Sereikaitė.

Paskutiniąją čempionato dieną ji  bandė jėgas omniumo varžybose ir tapo nugalėtoja. Dviratininkė pripažino, kad trijose rungtyse yra stipri, o trijose ne, trūksta patirties. Omniumo varžybose panevėžietė yra labai mažai kada rungtyniavusi.

„Omniumas dabar tapo mano pagrindine rungtimi, jai aš dabar sutelksiu savo pagrindinį dėmesį. Per vieną dieną dalyvauti šešių rungčių varžybose moteriai vis dėl to yra per didelis krūvis. Sprinto programoje padaugėjo rungčių, o pas mus, persekiotojas, visas rungtis panaikino ir pridėjo dvi naujas. Viso pasaulio dviračių sporto federacijos protestavo prieš tokį sprendimą, tačiau olimpinės žaidynės vyks Anglijoje, tai anglai viską ir nusprendė“, - sako pasaulio čempionato bronzos medalininkė V. Sereikaitė.

Svetlana Pauliukaitė medalį paskyrė savo treneriui

Ilgametė Lietuvos dviračių treko rinktinės dviratininkė panevėžietė Svetlana Pauliukaitė, tapusi grupinių lenktynių nugalėtoja, teigė, kad jinai po pratybų aukštikalnėse labai blogai jautėsi. Tačiau pavažinėjusi treke, po truputį pradėjo atsigauti. Savo aukso medalį čempionė paskyrė savo pirmajam treneriui skuodiškiui Alfonsui Lenkiui, kuris irgi stebėjo čempionatą ir matė, kaip rungtyniauja jo mokinė.

„Mano pirmasis treneris nusipelnė daug daugiau – kur kas būtų maloniau, jeigu jam galėčiau padovanoti pasaulio čempionato ar olimpinių žaidynių medalį, apie kuriuos tiktai svajoju. Pirmasis ir dabartinis treneris Antanas Jakimavičius, be kurio pagalbos nebūčiau pasiekusi tokių rezultatų, manimi nuoširdžiai rūpinasi“, – sakė S. Pauliukaitė.

Grupinių lenktynių distancijoje daugkartinei Lietuvos čempionei teko nemažai paplušėti, nes jai atkakliai priešinosi prizininkėmis tapusios Aušrinė Trebaitė ir Vaida Pikauskaitė. „Jos tikrai labai stiprios. Nors ir kartu treniruojamės, tačiau per varžybas namuose esame priverstos kovoti kiekviena už save“, – teigė S. Pauliukaitė.

Dviratininkė irgi labai nusiminusi, kad per Londono olimpines žaidynes nebus jos mėgstamų grupinių lenktynių. Tačiau viliasi, kad ta rungtis vėl bus įtraukta į Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių programą.          

***

Čempionato metu mūsų dviratininkams ir žiūrovams dainavo Edmundas Kučinskas ir Radžis. Gražiai surengti varžybas padėjo rėmėjai – ERGO, Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento Romualdo Bakučio įmonė „Vimida“, Panevėžio dviračių sporto federacijos prezidentas Raimondas Daugirdas, Klaipėdos UAB „Resota“.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas