Jolanta Mockevičienė 2010 m. spalio 21 d. 14:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Panevėžio treke - kovos dėl medalių

Penktadienį Panevėžyje prasidės tris dienas truksiantis Lietuvos dviračių treko čempionatas, kuriame žada dalyvauti visos šalies treko žvaigždės

Vienas čempionato favoričių - Simona Krupeckaitė.
avgi.lt nuotr.
Vienas čempionato favoričių - Simona Krupeckaitė.
Šis čempionatas bus kiek kitoks, nei iki šiol vykę. Treke bus galima pamatyti daug žvaigždžių – ir dviračių, ir estrados. Pirmąją čempionato dieną po iškilmingo varžybų atidarymo vienos valandos koncertuos Radžis,  o antrosios dienos vakarą – Edmundas Kučinskas.

„Ieškome naujų būdų, kaip į treką pritraukti daugiau žiūrovų, kad būtų gražus ir patrauklus renginys žmonėms, taip pat patiems sportininkams, treneriams, sporto darbuotojams. Apjungėme dviračių sporto ir estrados žvaigždes. Mūsų žvaigždės – tai pasaulio elito dviratininkai, įeinantys į pačių stipriausiųjų trejetukus. Viliamės, kad tai bus gražus renginys ne vien tiktai Panevėžio bendruomenei“, – sako Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Vaclovas Šiugždinis.

Rytoj čempionatas prasidės 15 val. individualiomis moterų ir vyrų persekiojimo, moterų ir vyrų komandinio sprinto bei skrečo lenktynėmis. Didžiausią susidomėjimą kelia pasaulio čempionės ir rekordininkės Simonos Krupeckaitės, Europos ir pasaulio čempionatų medalininkės Vilijos Sereikaitės, talentingos Gintarės Gaivenytės  pasirodymai.

Į treką – iš aukštikalnių

Moterų varžybose jėgas bandys apie 30 dviratininkių, o vyrų – daugiau kaip 60. Suvažiuos ir dviratininkų iš Suomijos, Latvijos, Baltarusijos, Estijos, Čekijos, Lenkijos.  Vyrų grupėje varžysis ir sportininkų, kurie rungtyniauja plento varžybose. Tai – Ramūnas Navardauskas, Gediminas Bagdonas, Aidis Kruopis, Egidijus Juodvalkis. Kaip sako V. Šiugždinis, R. Navardauskas ir A.Kruopis buvo tie dviratininkai, kurie šiemet plento varžybose Lietuvai pelnė reitingo taškų.

Pagal šiandienos Europos dviratininkų reitingą, Londono olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti trys Lietuvos dviratininkai vyrai, dalyvaujantys plento varžybose. „Kaip kitais metais seksis rinkti reitingo taškus, sunku pasakyti. Tačiau pagal šiuos metus jie užima aukštas pozicijas, lenkia D. Latvijos, Estijos, D. Britanijos ir kitų šalių atstovus“ – sako V. Šiugždinis.

Lietuvos moterų treko rinktinė, vadovaujama trenerių Antano Jakimavičiaus ir Dmitrijaus Leopoldo, tiktai trečiadienį sugrįžo iš treniruočių stovyklos Terskole (Kabarda-Balkarija), kur treniravosi visą mėnesį. Treniruočių stovykloje jiems daug padėjo buvęs ilgametis Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Valentinas Rutkauskas, kuris yra rytoj prasidėsiančio Lietuvos dviračių treko čempionato vyr. teisėjas.

Kaip teigė V. Šiugždinis, oras aukštikalnėse pasitaikė nekoks, treniruotis buvo nelabai palankios sąlygos, nes buvo ir nemažai sniego. Laimei, mūsų sportininkės tenai nesusirgo, atliko gerą darbą, kuris ateityje turėtų duoti gerų rezultatų.Didelė panevėžiečių parama  

Rengiant  šiemetinį čempionatą, daug prisidėjo Panevėžio savivaldybė, Kūno kultūros ir sporto centras, Panevėžio dviračių sporto federacija ir jos vadovas Raimondas Daugirdas, „El Eko-Sport“ klubas.
  
„Panevėžyje visada malonu apsilankyti, nes kiekviename žingsnyje jauti paramą. Šis Lietuvos čempionatas labai svarbus dviračių treko meistrams, nes po jo paaiškės rinktinė, kuri lapkričio 5-7d. Pruškove (Lenkija) dalyvaus Europos dviračių treko čempionate. Lietuvos čempionatas jiems bus paskutinysis pasirengimo etapas“, – sako V. Šiugždinis.

Nugalėtojams, čempionams bus įteikti Italijoje pagaminti čempionų marškinėliai, kuriais pasirūpino praeityje garsi mūsų dviratininkė Rasa Mažeikytė. Suaugusiųjų čempionų dar laukia specialūs prizai, piniginiai prizai, o iki 23 m. dviratininkų – taurės. Mūsų sportininkų dviračiais rūpinosi Diana Žiliūtė. „Šiandien dviratininkų organizacija – kaip tas aštuonkojis, su daug čiulptukų. Visi geranoriškai prisideda prie bendro reikalo“, – teigia LDSF generalinis sekretorius.

Europos čempionatas Panevėžyje?

Lietuvos dviračių sporto federacija gavo Sporto departamento generalinio direktoriaus Klemenso Rimšelio pritarimą, jog 2012 m. Lietuvoje galėtų būti surengtas Europos dviračių treko čempionatas. Spalio 28 d. tas klausimas bus svarstomas Panevėžio savivaldybės tarybos posėdyje. Jeigu bus priimtas teigiamas sprendimas, tada bus pasirašytas kontraktas su Europos dviračių sporto federacija dėl dalyvavimo konkurse rengti šį čempionatą.

Pasak V. Šiugždinio, yra didelės galimybės Europos čempionatą rengti Panevėžyje, nes yra naujas dviračių trekas, o Tarptautinės ir Europos federacijų tradicijos yra tokios, kur yra nauji trekai, tenai ir rengiami čempionatai. „Mes turėtume persvarą prieš kitus“, – įsitikinęs V. Šiugždinis. 
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
„Kai mūsų kartos augo, mes buvome alkani“
2019 10 14
Projektas
Linas Kleiza: „Mes negalime daug kuo pasigirti, bet visada galėjome pasigirti krepšiniu, kuris pasaulyje yra tarp 3-4 šalių geriausias.“
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
 
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Lietuviai parodė nagus, bet vėl pralaimėjo
2019 10 15
Atranka
2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos Europos zonos B grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė Vilniuje 1:2 (0:0) pralaimėjo Serbijos komandai.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas