Jolanta Mockevičienė 2010 m. spalio 21 d. 14:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Panevėžio treke - kovos dėl medalių

Penktadienį Panevėžyje prasidės tris dienas truksiantis Lietuvos dviračių treko čempionatas, kuriame žada dalyvauti visos šalies treko žvaigždės

Vienas čempionato favoričių - Simona Krupeckaitė.
avgi.lt nuotr.
Vienas čempionato favoričių - Simona Krupeckaitė.
Šis čempionatas bus kiek kitoks, nei iki šiol vykę. Treke bus galima pamatyti daug žvaigždžių – ir dviračių, ir estrados. Pirmąją čempionato dieną po iškilmingo varžybų atidarymo vienos valandos koncertuos Radžis,  o antrosios dienos vakarą – Edmundas Kučinskas.

„Ieškome naujų būdų, kaip į treką pritraukti daugiau žiūrovų, kad būtų gražus ir patrauklus renginys žmonėms, taip pat patiems sportininkams, treneriams, sporto darbuotojams. Apjungėme dviračių sporto ir estrados žvaigždes. Mūsų žvaigždės – tai pasaulio elito dviratininkai, įeinantys į pačių stipriausiųjų trejetukus. Viliamės, kad tai bus gražus renginys ne vien tiktai Panevėžio bendruomenei“, – sako Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Vaclovas Šiugždinis.

Rytoj čempionatas prasidės 15 val. individualiomis moterų ir vyrų persekiojimo, moterų ir vyrų komandinio sprinto bei skrečo lenktynėmis. Didžiausią susidomėjimą kelia pasaulio čempionės ir rekordininkės Simonos Krupeckaitės, Europos ir pasaulio čempionatų medalininkės Vilijos Sereikaitės, talentingos Gintarės Gaivenytės  pasirodymai.

Į treką – iš aukštikalnių

Moterų varžybose jėgas bandys apie 30 dviratininkių, o vyrų – daugiau kaip 60. Suvažiuos ir dviratininkų iš Suomijos, Latvijos, Baltarusijos, Estijos, Čekijos, Lenkijos.  Vyrų grupėje varžysis ir sportininkų, kurie rungtyniauja plento varžybose. Tai – Ramūnas Navardauskas, Gediminas Bagdonas, Aidis Kruopis, Egidijus Juodvalkis. Kaip sako V. Šiugždinis, R. Navardauskas ir A.Kruopis buvo tie dviratininkai, kurie šiemet plento varžybose Lietuvai pelnė reitingo taškų.

Pagal šiandienos Europos dviratininkų reitingą, Londono olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti trys Lietuvos dviratininkai vyrai, dalyvaujantys plento varžybose. „Kaip kitais metais seksis rinkti reitingo taškus, sunku pasakyti. Tačiau pagal šiuos metus jie užima aukštas pozicijas, lenkia D. Latvijos, Estijos, D. Britanijos ir kitų šalių atstovus“ – sako V. Šiugždinis.

Lietuvos moterų treko rinktinė, vadovaujama trenerių Antano Jakimavičiaus ir Dmitrijaus Leopoldo, tiktai trečiadienį sugrįžo iš treniruočių stovyklos Terskole (Kabarda-Balkarija), kur treniravosi visą mėnesį. Treniruočių stovykloje jiems daug padėjo buvęs ilgametis Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Valentinas Rutkauskas, kuris yra rytoj prasidėsiančio Lietuvos dviračių treko čempionato vyr. teisėjas.

Kaip teigė V. Šiugždinis, oras aukštikalnėse pasitaikė nekoks, treniruotis buvo nelabai palankios sąlygos, nes buvo ir nemažai sniego. Laimei, mūsų sportininkės tenai nesusirgo, atliko gerą darbą, kuris ateityje turėtų duoti gerų rezultatų.Didelė panevėžiečių parama  

Rengiant  šiemetinį čempionatą, daug prisidėjo Panevėžio savivaldybė, Kūno kultūros ir sporto centras, Panevėžio dviračių sporto federacija ir jos vadovas Raimondas Daugirdas, „El Eko-Sport“ klubas.
  
„Panevėžyje visada malonu apsilankyti, nes kiekviename žingsnyje jauti paramą. Šis Lietuvos čempionatas labai svarbus dviračių treko meistrams, nes po jo paaiškės rinktinė, kuri lapkričio 5-7d. Pruškove (Lenkija) dalyvaus Europos dviračių treko čempionate. Lietuvos čempionatas jiems bus paskutinysis pasirengimo etapas“, – sako V. Šiugždinis.

Nugalėtojams, čempionams bus įteikti Italijoje pagaminti čempionų marškinėliai, kuriais pasirūpino praeityje garsi mūsų dviratininkė Rasa Mažeikytė. Suaugusiųjų čempionų dar laukia specialūs prizai, piniginiai prizai, o iki 23 m. dviratininkų – taurės. Mūsų sportininkų dviračiais rūpinosi Diana Žiliūtė. „Šiandien dviratininkų organizacija – kaip tas aštuonkojis, su daug čiulptukų. Visi geranoriškai prisideda prie bendro reikalo“, – teigia LDSF generalinis sekretorius.

Europos čempionatas Panevėžyje?

Lietuvos dviračių sporto federacija gavo Sporto departamento generalinio direktoriaus Klemenso Rimšelio pritarimą, jog 2012 m. Lietuvoje galėtų būti surengtas Europos dviračių treko čempionatas. Spalio 28 d. tas klausimas bus svarstomas Panevėžio savivaldybės tarybos posėdyje. Jeigu bus priimtas teigiamas sprendimas, tada bus pasirašytas kontraktas su Europos dviračių sporto federacija dėl dalyvavimo konkurse rengti šį čempionatą.

Pasak V. Šiugždinio, yra didelės galimybės Europos čempionatą rengti Panevėžyje, nes yra naujas dviračių trekas, o Tarptautinės ir Europos federacijų tradicijos yra tokios, kur yra nauji trekai, tenai ir rengiami čempionatai. „Mes turėtume persvarą prieš kitus“, – įsitikinęs V. Šiugždinis. 
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
I. Brazdeikis laukia G.Nausėdos sprendimo
2020 01 21
Situacija
„Mano svajonė visada būdavo žaisti už Lietuvą, nes tai yra mano gimtinė“, - Lietuvos pilietybės siekiantis krepšininkas Ignas Brazdeikis.
Patvirtino trenerius ir iškėlė tikslus
2020 01 20
Posėdis
Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškelti tikslai rinktinėms, svarstomi kiti klausimai.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
Australijoje pasijuto lyg siaubo filme
2020 01 07
Žvilgsnis
Ėjikė Brigita Virbalytė: „Jei Lietuva sunkiai susidorojo su Alytaus gaisru, tai Australija bando kovoti su savo gaisru, kurio mastas yra nesuvokiamas.“
Iš Seimo – į Vingio parką
2019 12 28
Veidas
Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas po ypač sėkmingo pasaulio čempionato toliau rengiasi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms.
 
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
„Vilnius Cup 2020“ triumfavo ir lietuviai
2020 01 20
Turnyras
Jubiliejiniame Tarptautinės teniso federacijos turnyre Vilniuje - 24 valstybių atstovai ir lietuvių triumfas.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
Lietuviams - trys Europos čempionų titulai
2020 01 20
Karatė
Pirmame Europos pilno kontakto karatė čempionate, kuriame galėjo dalyvauti visų karatė stilių ir organizacijų atstovai, lietuviai pelnė 3 aukso medalius.
 
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Viename čempionate – trys šalys
2019 12 20
Naujovė
Kitais metais kartu su Lietuvos dviračių treko čempionais paaiškės ir Latvijos bei Estijos čempionai.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
Tinklinio arenose – legionieriai iš Lietuvos
2020 01 15
Žvilgsnis
Tinklininkas Arvydas Mišeikis džiaugiasi sugrįžęs į elitinę Prancūzijos lygą, bet turi priekaištų agentui.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Lietuvos čiuožėjai – bronza Serbijoje
2020 01 20
Dailusis čiuožimas
Trumpojoje programoje karjeros rekordą pasiekusi Elžbieta Kropa užkopė ant garbės pakylos dailiojo čiuožimo varžybose "Skate Helena 2020".
Permainos – ir čempionatuose, ir rinktinėje
2020 01 20
Ledo ritulys
Nuo kito sezono asociacija „Hockey Lietuva“ draus savo organizuojamuose čempionatuose dalyvauti biudžetiniams klubams ir mokykloms.
Debiutą paženklino kartėlis
2020 01 20
Jaunimo olimpiada
Snieglentininkas Motiejus Morauskas nepayeko į „slopestyle“ rungties finalą jaunmo olimpinėse žaidynėse.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Prizai – atletams, treneriams, klubams
2020 01 20
Apdovanojimai
Marijampolėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengbos federacijos (IFBB) 2019 m. geriausių sportininkų, trenerių ir klubų apdovanojimai.
Vaikams atsiskleisti padeda sportas
2020 01 20
Žvilgsnis
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams.
Pasieniečiams – prizai už sporto pergales
2020 01 17
Apdovanojimai
Vilniuje pagerbti geriausi VSAT sportininkai, sporto renginių organizatorius, geriausiais fiziškai pasirengę pareigūnai, sportiškiausi padaliniai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas