Valdas Malinauskas 2010 m. spalio 20 d. 12:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tradicinio turnyro naujovė pasiteisino

Tarptautiniame pasaulio čempiono Rimanto Bagdono turnyre Vilniuje, kuris rengiamas nuo 2002-ųjų, imtynininkai pirmąkart varžėsi komandinėje įskaitoje.

Laimonas Gečas (dešinėje)
Valdo Malinausko nuotr.
Laimonas Gečas (dešinėje)
   
Vilniuje vykusiame tarptautiniame pasaulio čempiono Rimanto Bagdono graikų-romėnų imtynių turnyre antrą komandinę vietą iškovojo mūsų šalies atletai. Lietuviai lemiamose imtyse minimaliu rezultatu 3:4 nusileido pajėgiai Ukrainos ekipai ir pasipuošė sidabro medaliais.

Turnyras buvo sumanytas 2002 metais. Tuometiniai federacijos vadovai bei treneriai R.Bagdono turnyre norėjo „apšaudyti“ jaunus šalies atletus, suteikti galimybę sportininkams kovoti savo žiūrovų akivaizdoje ir, tuo pačiu, imtynių gerbėjams pamatyti naujam skrydžiui atgimstančią sporto šaką.

Toks žingsnis pasiteisino. Per devynis metus turnyre svečiavosi virš trisdešimties Europos ir pasaulio čempionatų nugalėtojų ir prizininkų. Pats turnyras išaugo iš jaunių marškinėlių iki solidaus tarptautinės imtynių federacijos (FILA) pripažinto renginio. „Mano vardo varžybos nebuvo masinės, bet neabejotinai kokybiškos“, - teigė 1965 metų pasaulio imtynių čempionas Rimantas Bagdonas.

Šių metų naujovė – organizatoriai parengė komandinių varžybų formatą, taip vadinamą „siena ant sienos“. „Tokios turnyro pravedimo sistemos privalumas – kovotojai, atvykę į Vilnių, išeis ant kilimo mažiausiai keturis kartus. Žinia, asmeninėse varžybose gan pajėgūs atletai neretai būna išeliminuoti jau po pirmo susitikimo“, - dėstė federacijos prezidentas Darius Čepauskas.

Į šiemetinį turnyrą suvažiavo solidi kompanija. Be dviejų Lietuvos komandų į sostinę atvyko dvi lenkų ekipos, baltarusiai, ukrainiečiai, latviai ir tolimosios Kirgizijos sportininkai. Kirgizų gretose – šių metų pasaulio čempionato prizininkas Daniaras Kobonovas ir pasaulio jaunimo čempionas bei Azijos čempionato prizininkas Džanarbekas Kendžejevas. 

Galingai atrodė ir Ukrainos komanda, savo gretose turinti pasaulio jaunimo čempionato nugalėtoją Sergejų Rutenko ir prizininką Lenurą Temirovą bei Europos jaunimo čempionato trečios vietos laimėtoją Beką Korkarašvilį.

Lenkai į Lietuvą atvyko vedini 1996 metų olimpinio čempiono trenerio Wlodzimierzo Zawadskio. Baltarusijos treneriai į turnyrą atvežė jaunus bet ambicingus atletus – mūsų kaimynų imtynių mokykla plačiai žinoma pasaulyje, todėl jos pajėgumu abejoti netenka.Šįkart autsaiderių rolėje atsidūrė latviai, kurių pozicijas susilpnino komandos lyderio Aleksandro Višniakovo trauma.
Turnyre ekipos buvo suskirstytos į du pogrupius. Burtų valia pirmoji šalies rinktinė grūmėsi su latviais, baltarusiais ir antrąja Lenkijos komanda. Lietuviai visus savo varžovus įveikė rezultatu 5:2 ir iškopė į finalą.

Kitoje grupėje kovojo jaunieji mūsų šalies sportininkai. Komandos pagrindą sudarė Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniai. Deja, jauniesiems atletams nepavyko nugalėti savo varžovų iš Kirgizijos, Ukrainos ir pirmosios Lenkijos ekipos. „Visi pralaimėjo lygiose kovose. Tokio aukšto lygio susitikimuose mūsų jauniems sportininkams pritrūko patirties. Jie per dažnai klydo. Kai kam pritrūko ištvermės. Turnyras labai naudingas jauniems imtynininkams, nes tik tokio pajėgumo varžybose išryškėja silpnos vietos. Nudžiugino po traumos atsigavęs Laimonas Gečas. Buvęs tauragiškis sugebėjo laimėti pirmą kėlinuką prieš pasaulio čempionato prizininką iš Kirgizijos“, - pasakoja treneris Olegas Antoščenkovas.

Finale pečius surėmė dvi pajėgiausios turnyro komandos – pirmoji Lietuvos ekipa ir Ukraina. Po sėkmingo Ramūno Dagio (55 kg) starto, Artūras Macijevskis (60 kg) bei broliai Edgaras (66 kg) ir Valdemaras Venckaičiai (74 kg) savo imtis pralaimėjo ir „paleido“ ukrainiečius į priekį. Intrigą sugrąžino vilnietis Vladislavas Lukoševičius (84 kg), kuris atliko „one man show“ – ukrainietį A.Belychą metimu per save pakabino palubėje ir iškovojo gražią pergalę. Deja, tašką susitikime padėjo svečias iš Ukrainos Sergejus Rutenko (96 kg).  Jis atkaklioje dvikovoje įveikė Eugenijų Očkasovą ir palaidojo lietuvių viltis iškovoti aukso medalius. Paskutinė turnyro dvikova tarp Mindaugo Ežerskio (120 kg) ir Artiomo Petrovo tebuvo formalumas, kurį pasaulio ir Europos vicečempionas atliko nepriekaištingai – antrajame kėlinuke Mindaugas savo varžovą paguldė ant menčių.

„Tai pirmas mūsiškių startas po pasaulio čempionato, kuris vyko rugsėjo pradžioje Maskvoje. Galima sakyti, kad Bagdono turnyru pradedamas naujas pasiruošimo kitam sezonui ciklas. Varžybose buvo keliama užduotis patikrinti sportininkų fizinę būklę ir išanalizuoti atletų taktinį bei techninį pasirengimą. Šiai dienai aišku, kad gerą sportinę formą pasiekę rinktinės lyderiai Mindaugas Ežerskis ir Valdemaras Venckaitis. Į rinktinės gretas sugrįžus Laimučiui Adomaičiui akivaizdžiai patobulėjo jo treniruočių partneris ir konkurentas ant kilimo Vladislavas Lukoševičius. Visuomet įdomu stebėti Edgaro Venckaičio kovas. Jis ant kilimo yra menininkas – impresionistas. Tiek metų su juo dirbu ir ne visada nuspėju, ką jis pasiruošęs atlikti. Vis dėlto, aš esu labiau prognozuojamo stiliaus šalininkas, todėl mėginsiu Edgarui įskiepyti klasikos pagrindus...“, - šmaikštavo rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas.

Šventiškai organizuoto turnyro pagrindinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Tarptautiniame turnyre kovojo 56 sportininkai. Susirinkę žiūrovai nepamatė Pekino olimpinių žaidynių prizininko Mindaugo Mizgaičio. Jis kartu su Aleksandru Kazakevičiumi buvo išvykęs į Bundeslygos čempionatą Vokietijoje.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas