Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. spalio 20 d. 10:17 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nacionalinių rinktinių neburia, kad nebankrutuotų

Tinklinio federacijos gen.sekretorius Juozas Lapeika: "Jei suburtume Lietuvos nacionalines rinktines, tinklinio federacija turbūt bankrutuotų..."

Augusto Četkausko (acfoto.lt) nuotr.
Lietuvos tinklininkai baigė paplūdimio sezoną ir pereina žaisti į sales. Prasidės jų naujasis sezonas. Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika teigia, kad naujajame sezone varžybų nesumažės, ir jis turėtų būti įdomus visų amžiaus tinklininkams.

Kaip vertinate pasibaigusį paplūdimio tinklinio sezoną?, - paklausėme LTF generalinį sekretorių.
Po dvi mūsų suaugusiųjų paplūdimio moterų ir vyrų komandas šiemet dalyvavo naujose, pirmą sykį surengtose Kontinentinės taurės varžybose, kurios yra vienos iš atrankos etapų į Londono olimpines žaidynes. Pogrupis pateko gan sudėtingas, todėl toli ir nenukeliauta, nepatekta į tolesnius etapus. Pasirodyti geriau ir neplanavome.

Europos 18–mečių čempionate jaunosios mūsų tinklininkės klaipėdietė Ieva Dumbauskaitė ir kaunietė Ieva Kazaraitytė užėmė 13-ą vietą. Jėgas bandė ir vaikinai vilniečiai, tačiau jie buvo trejais metais jaunesni už varžovus ir pasirodė kukliai. Gražus buvo šiemetinis Lietuvos moterų ir vyrų čempionatas, vykęs penkiais etapais. Daug dalyvavo vyrų komandų, o moterų buvo mažiau. Per kiekvieno etapo varžybas stipriausieji tinklininkai sužaisdavo po 5-6 rungtynes.

Lietuvos paplūdimio tinklinį dabar ėmėsi šefuoti dar aktyviai sportuojantis vilnietis Marius Vasiliauskas, kuriam buvo patikėti organizuoti visas čempionato varžybas, ir jis su šiomis užduotimis gan sėkmingai susitvarkė. Gražios buvo čempionato pabaigtuvės Vilniuje prie Baltojo tilto. Čempionato etapai vyko ir Klaipėdoje, Rokiškyje, kur įrengtos geros paplūdimio aikštelės.

Klaipėdiečiai, didelio tinklinio entuziasto Andriaus Dumbausko iniciatyva dvi naujas aikšteles įsirengė Melnragės antrame paplūdimyje. Jo tėvelis – legendinis dviračių treko treneris Narsutis Dumbauskas, tinklinį žaidžia ir Andriaus dukra Ieva, kuriai šį sezoną tobulėti padėjo ir M. Vasiliauskas - nemažai gražių vilčių teikianti sportininkė jau pateko į Lietuvos jaunių rinktinę.

Vasara baigėsi, o tuo pačiu ir paplūdimio sezonas. Žaidėjau suėjo į sales. Kas jų laukia šiemet ir kitąmet?

Netrukus prasidės Lietuvos salių čempionatas. Dėl finansinių sunkumų šiemet  nedalyvaus Kelmės sporto mokyklos tinklininkės. Tačiau naujajame sezone keturios mūsų moterų komandos (Vilniaus SM Tauras“, Kauno „Heksa-KCSM“, Jonavos KKSC-„Achema“ ir Lietuvos jaunių rinktinė) jėgas bandys atvirame Latvijos čempionate. Ankstesniais metais vykdavo Baltijos lygos varžybos, tačiau jos buvo labai trumpos, ir naujasis formatas kur kas optimistiškesnis. 

Čempionatas startuos lapkričio mėnesį, bus keturi turai – du vyks Lietuvoje ir du Latvijoje.  Pirmasis, lapkričio 12-14 d., bus surengtas Kaune ir Jonavoje. Apdovanojimų sieks 8 komandos. Šios varžybos bus ypatingai geras išbandymas Lietuvos jaunių rinktinei, kuri rengiasi kitąmet sausio mėnesį įvyksiančiam Europos jaunių čempionato atrankos turnyrui.O ką veiks kitos Lietuvos moterų čempionato komandos?

Jos jėgas bandys atrankiniame etape. Pirmiausiai komandos ratų sistema žais tarp savęs, o po to prisijungs prie Latvijos čempionate dalyvaujančių mūsų komandų. Išaiškinsime visas komandas, kokias vietas jos užims per Lietuvos čempionatą. Latvijos čempionate nedalyvaujančios trys mūsų komandos (Klaipėdos „Orasvydis“, Šiaulių „Trevelita“ ir Kauno „Atletas“), namie turės nemažai varžybų. Galutinai čempionato sistema dar nėra patvirtinta, jinai dar derinama.  Kartu vyks ir Lietuvos vyrų čempionatas, kuris prasidės lapkričio 6 d. Kaip ir praėjusiais metais, jame dalyvaus 6 komandos. Varžybų rengimo sistema nepasikeitė.

Netrukus prasidės ir Mažosios bei Didžiosios „Sporto“ tinklinio taurės varžybos. Kiek komandų juose pareiškė norą dalyvauti?
Taurės varžybose jau ištraukti burtai, paaiškėjo pirmosios varžovų poros. Mažosios taurės varžybose, kuriose žaidžia kolektyvai, nerungtyniaujantys Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate, pareiškė norą dalyvauti 8 moterų ir 13 vyrų komandų. Palyginti su praėjusiais metais, padaugėjo vyrų komandų, o moterų galėtų būti ir daugiau.

Atsirado naujų vyrų komandų. Varžybose debiutuos Vilniaus „Einika“, Klaipėdos sporto centro „Viesulas“ ir „Universiteto“ komandos, turnyre žais po dvi kelmiškių ir šiauliečių komandas. Mažosios taurės finalinis turnyras numatytas lapkričio 20-21d. Didžiosios taurės varžybose atsisakė dalyvauti dvi Lietuvos aukščiausios lygos čempionato komandos – Vilniaus „Ąžuolas“ ir Panevėžio „KKSC- Naujoji Agluona“.

Ką žemą veiks jaunieji Lietuvos tinklininkai?
Abi rinktinės rengsis Europos čempionato atrankos turnyrui: merginos (trn. kaunietės Vida Makauskienė ir Jolita Kontvainienė) sausio 5-9 d. žais Romoje, o vaikinai (trn. šiaulietis Aivaras Strockis) tomis pačiomis dienomis – Charkove. Džiaugiamės, kad padaugėjo komandų, dalyvaujančių Sporto mokyklų čempionate. Varžybų kalendoriuje atsirado naujos pačių jauniausiųjų tinklininkų, kuriems po 10-11 metų, varžybos. Šiemet federacija rengs Lietuvos vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionatus, taip pat trijose amžiaus grupėse (11-13 m.) vyks mini varžybos.

Tinklinio sporto mėgėjai pasiilgo nacionalinių rinktinių pasirodymo. Ar matysime naujajame sezone mūsų rinktinių žaidimą?

Jeigu mes sudarysime suaugusiųjų rinktines ir dalyvausime kokios nors varžybose, - tai tiktai vėjais išmesime pinigus. Rinktines reikia rengti, dalyvauti tarptautinėse varžybose, o tam reikia lėšų. Kitas Europos suaugusiųjų čempionatas vyks po dvejų metų. Per tą laikotarpį būtų galima kažką bandyti, bet surinkti mūsų žaidėjus, rungtyniaujančius užsienyje, ir juos pakviesti treniruotis į Lietuvą – viskas labai brangiai kainuotų. Galvoju, kad po tokio Lietuvos rinktinių dalyvavimo Europos čempionato atrankos turnyre – bankrutuotų mūsų šalies tinklinio federacija.

O kiek mūsų tinklininkų žaidžia užsienio klubuose?
Apie dešimt merginų ir vaikinų, kuriems LTF išdavė oficialius leidimus. Nemažai tinklininkų išvažiuoja iš Lietuvos ir žaidžia žemose tų šalių lygose, apie juos mes nesame informuoti ir nieko nežinome.        
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
D.Motiejūnas: „Reikia gerbti užrašą Lietuva“
2020 02 24
Atranka
Po gėdingo pralaimėjimo Belgijoje Lietuvos krepšinio rinktinė kibs į atlapus pakilimą išgyvenantiems čekams.
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2020 02 24
Draugiškos rungtynės
Ketvirtą pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle pasiekė Kauno FC „Hegelmann Litauen“, 2:0 pranokęs būsimą varžovę Pirmoje lygoje Alytaus „Dainavą“.
D.Ngogo debiutas paženklintas pergale
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pasirengimo sezonui cikle 1:0 (0:0) pranoko Latvijos „Jelgava“ klubą (VIDEO).
Kontrolinėse rungtynėse – pralaimėjimas
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
LFF stadione vykusiose kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ 1:3 pralaimėjo „Daugavpils“ ekipai ir patyrė trečią nesėkmę ikisezoniniame cikle.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Svarbiausia – šeimos ir draugų palaikymas
2020 02 24
Buriavimas
Vasario 25 d. Australijoje prie olimpinės „RS:X“ burlenčių klasės pasaulio čempionato starto linijos stos ir Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas.
Tradicinėse varžybose – 12-mečio rekordas
2020 02 24
Šaudymas iš lanko
Utenos daugiafunkciame sporto centre įvyko tradicinės reitinginės šaudymo iš lanko varžybos „Utenos taurė“.
Vietoj treniruotės - smėlio audra
2020 02 24
Buriavimas
Lietuvos buriuotoją Viktoriją Andrulytę Kanaruose užklupo smarki smėlio audra.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas