Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. spalio 20 d. 10:17 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nacionalinių rinktinių neburia, kad nebankrutuotų

Tinklinio federacijos gen.sekretorius Juozas Lapeika: "Jei suburtume Lietuvos nacionalines rinktines, tinklinio federacija turbūt bankrutuotų..."

Augusto Četkausko (acfoto.lt) nuotr.
Lietuvos tinklininkai baigė paplūdimio sezoną ir pereina žaisti į sales. Prasidės jų naujasis sezonas. Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika teigia, kad naujajame sezone varžybų nesumažės, ir jis turėtų būti įdomus visų amžiaus tinklininkams.

Kaip vertinate pasibaigusį paplūdimio tinklinio sezoną?, - paklausėme LTF generalinį sekretorių.
Po dvi mūsų suaugusiųjų paplūdimio moterų ir vyrų komandas šiemet dalyvavo naujose, pirmą sykį surengtose Kontinentinės taurės varžybose, kurios yra vienos iš atrankos etapų į Londono olimpines žaidynes. Pogrupis pateko gan sudėtingas, todėl toli ir nenukeliauta, nepatekta į tolesnius etapus. Pasirodyti geriau ir neplanavome.

Europos 18–mečių čempionate jaunosios mūsų tinklininkės klaipėdietė Ieva Dumbauskaitė ir kaunietė Ieva Kazaraitytė užėmė 13-ą vietą. Jėgas bandė ir vaikinai vilniečiai, tačiau jie buvo trejais metais jaunesni už varžovus ir pasirodė kukliai. Gražus buvo šiemetinis Lietuvos moterų ir vyrų čempionatas, vykęs penkiais etapais. Daug dalyvavo vyrų komandų, o moterų buvo mažiau. Per kiekvieno etapo varžybas stipriausieji tinklininkai sužaisdavo po 5-6 rungtynes.

Lietuvos paplūdimio tinklinį dabar ėmėsi šefuoti dar aktyviai sportuojantis vilnietis Marius Vasiliauskas, kuriam buvo patikėti organizuoti visas čempionato varžybas, ir jis su šiomis užduotimis gan sėkmingai susitvarkė. Gražios buvo čempionato pabaigtuvės Vilniuje prie Baltojo tilto. Čempionato etapai vyko ir Klaipėdoje, Rokiškyje, kur įrengtos geros paplūdimio aikštelės.

Klaipėdiečiai, didelio tinklinio entuziasto Andriaus Dumbausko iniciatyva dvi naujas aikšteles įsirengė Melnragės antrame paplūdimyje. Jo tėvelis – legendinis dviračių treko treneris Narsutis Dumbauskas, tinklinį žaidžia ir Andriaus dukra Ieva, kuriai šį sezoną tobulėti padėjo ir M. Vasiliauskas - nemažai gražių vilčių teikianti sportininkė jau pateko į Lietuvos jaunių rinktinę.

Vasara baigėsi, o tuo pačiu ir paplūdimio sezonas. Žaidėjau suėjo į sales. Kas jų laukia šiemet ir kitąmet?

Netrukus prasidės Lietuvos salių čempionatas. Dėl finansinių sunkumų šiemet  nedalyvaus Kelmės sporto mokyklos tinklininkės. Tačiau naujajame sezone keturios mūsų moterų komandos (Vilniaus SM Tauras“, Kauno „Heksa-KCSM“, Jonavos KKSC-„Achema“ ir Lietuvos jaunių rinktinė) jėgas bandys atvirame Latvijos čempionate. Ankstesniais metais vykdavo Baltijos lygos varžybos, tačiau jos buvo labai trumpos, ir naujasis formatas kur kas optimistiškesnis. 

Čempionatas startuos lapkričio mėnesį, bus keturi turai – du vyks Lietuvoje ir du Latvijoje.  Pirmasis, lapkričio 12-14 d., bus surengtas Kaune ir Jonavoje. Apdovanojimų sieks 8 komandos. Šios varžybos bus ypatingai geras išbandymas Lietuvos jaunių rinktinei, kuri rengiasi kitąmet sausio mėnesį įvyksiančiam Europos jaunių čempionato atrankos turnyrui.O ką veiks kitos Lietuvos moterų čempionato komandos?

Jos jėgas bandys atrankiniame etape. Pirmiausiai komandos ratų sistema žais tarp savęs, o po to prisijungs prie Latvijos čempionate dalyvaujančių mūsų komandų. Išaiškinsime visas komandas, kokias vietas jos užims per Lietuvos čempionatą. Latvijos čempionate nedalyvaujančios trys mūsų komandos (Klaipėdos „Orasvydis“, Šiaulių „Trevelita“ ir Kauno „Atletas“), namie turės nemažai varžybų. Galutinai čempionato sistema dar nėra patvirtinta, jinai dar derinama.  Kartu vyks ir Lietuvos vyrų čempionatas, kuris prasidės lapkričio 6 d. Kaip ir praėjusiais metais, jame dalyvaus 6 komandos. Varžybų rengimo sistema nepasikeitė.

Netrukus prasidės ir Mažosios bei Didžiosios „Sporto“ tinklinio taurės varžybos. Kiek komandų juose pareiškė norą dalyvauti?
Taurės varžybose jau ištraukti burtai, paaiškėjo pirmosios varžovų poros. Mažosios taurės varžybose, kuriose žaidžia kolektyvai, nerungtyniaujantys Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate, pareiškė norą dalyvauti 8 moterų ir 13 vyrų komandų. Palyginti su praėjusiais metais, padaugėjo vyrų komandų, o moterų galėtų būti ir daugiau.

Atsirado naujų vyrų komandų. Varžybose debiutuos Vilniaus „Einika“, Klaipėdos sporto centro „Viesulas“ ir „Universiteto“ komandos, turnyre žais po dvi kelmiškių ir šiauliečių komandas. Mažosios taurės finalinis turnyras numatytas lapkričio 20-21d. Didžiosios taurės varžybose atsisakė dalyvauti dvi Lietuvos aukščiausios lygos čempionato komandos – Vilniaus „Ąžuolas“ ir Panevėžio „KKSC- Naujoji Agluona“.

Ką žemą veiks jaunieji Lietuvos tinklininkai?
Abi rinktinės rengsis Europos čempionato atrankos turnyrui: merginos (trn. kaunietės Vida Makauskienė ir Jolita Kontvainienė) sausio 5-9 d. žais Romoje, o vaikinai (trn. šiaulietis Aivaras Strockis) tomis pačiomis dienomis – Charkove. Džiaugiamės, kad padaugėjo komandų, dalyvaujančių Sporto mokyklų čempionate. Varžybų kalendoriuje atsirado naujos pačių jauniausiųjų tinklininkų, kuriems po 10-11 metų, varžybos. Šiemet federacija rengs Lietuvos vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionatus, taip pat trijose amžiaus grupėse (11-13 m.) vyks mini varžybos.

Tinklinio sporto mėgėjai pasiilgo nacionalinių rinktinių pasirodymo. Ar matysime naujajame sezone mūsų rinktinių žaidimą?

Jeigu mes sudarysime suaugusiųjų rinktines ir dalyvausime kokios nors varžybose, - tai tiktai vėjais išmesime pinigus. Rinktines reikia rengti, dalyvauti tarptautinėse varžybose, o tam reikia lėšų. Kitas Europos suaugusiųjų čempionatas vyks po dvejų metų. Per tą laikotarpį būtų galima kažką bandyti, bet surinkti mūsų žaidėjus, rungtyniaujančius užsienyje, ir juos pakviesti treniruotis į Lietuvą – viskas labai brangiai kainuotų. Galvoju, kad po tokio Lietuvos rinktinių dalyvavimo Europos čempionato atrankos turnyre – bankrutuotų mūsų šalies tinklinio federacija.

O kiek mūsų tinklininkų žaidžia užsienio klubuose?
Apie dešimt merginų ir vaikinų, kuriems LTF išdavė oficialius leidimus. Nemažai tinklininkų išvažiuoja iš Lietuvos ir žaidžia žemose tų šalių lygose, apie juos mes nesame informuoti ir nieko nežinome.        
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
„Žalgiris“ pralaužė Klaipėdos užkeikimą
2019 10 13
LKL
Sekmadienį LKL čempionate pergales šventė Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Šiauliai“.
LKL čempionate – svečių pergalės
2019 10 12
LKL
Vilniaus „Rytas“ Alytuje sutriuškino „Sintek-Dzūkijos“ komandą, o Prienų „CBet“ Utenoje palaužė „Juventus“ krepšininkus.
 
V.Urbonas: „Serbų pokyčiai – šansas mums“
2019 10 13
Rinktinė
„Norime pakovoti dėl taškų, pasiekti pergalę. Tokią ambiciją visada turime", - prieš kovą su serbais kalbėjo Lietuvos futbolo rinktinės strategas.
Trampliną į Lietuvos rinktinę rado Serbijoje
2019 10 13
Rinktinė
Dukart atsigavęs Serbijoje: Justas Lasickas – apie karčias pamokas, pergalę prieš milžiną, neelinį gimtadienį (VIDEO).
Pasaulio čempionate – įspūdingas startas
2019 10 12
Mažasis futbolas
Mažojo futbolo pasaulio čempionato pirmose rungtynėse varžybų debiutantė Lietuvos rinktinė C grupėje 3:0 parklupdė Belgijos futbolininkus.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
Čempionatas lietuviams baigėsi nusivylimu
2019 10 05
Pasaulio čempionatas
Paskutinis iš Lietuvos sportininkų pasaulio lengvosios atletikos čempionate startavęs ieties metikas Edis Matusevičius pasaulio čempionate liko 22-as.
 
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Burtai lėmė akistatą namie su portugalais
2019 10 03
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinės kitų metų pavasarį lauks Portugalijos rinktinės iššūkis. Tai paaiškėjo Londone ištraukus 2020 m. sezono Daviso taurės burtus.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
Daugiausia titulų – Šakių moksleiviams
2019 10 12
Graplingo imtynės
Švenčionyse vykęs tradicinis moksleivių graplingo čempionatas šiemet dosnus buvo Šakių atstovams.
Lemiamas barjeras – per aukštas
2019 10 10
Boksas
Lietuvos boksininkėms nepavyko iškovoti medalių pasaulio moterų čempionate. Per žingsnį nuo apdovanojimo liko Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Tailande 3 kartus skambėjo Lietuvos himnas
2019 10 08
Trekas
UCI pirmos kategorijos dviračių treko varžybų „Asia Cup 2019“ paskutinę dieną Lietuvos dviratininkai iškovojo net 5 medalius – 3 aukso ir 2 sidabro.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
Sezono uždaryme – 800 orientacininkų
2019 10 14
Orientavimasis
Nors pagrindinės sezono varžybos Lietuvoje baigtos, stipriausi šalies orientacininkų dar laukia keli svarbūs startai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas