Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. spalio 17 d. 12:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vandensvydininkams – iššūkis po iššūkio

Lietuvos vandensvydžio rinktinei įvarčius jau pelno ir debiutantas iš Alytaus, patirtį nacionalinėje komandoje sėkmingai kaupia ir kiti jauni žaidėjai.

Varžybos Alytuje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Varžybos Alytuje.
   
Lietuvos vandensvydžio rinktinei vienas čempionatas veja kitą. Ką tik Alytuje baigėsi Baltijos šalių pirmenybės, kuriose taip pat žaidė Baltarusijos, Moldovos ir Ukrainos komandos. Čia lietuviai užėmė antrą vietą, priekin praleidę tik ukrainiečius. 

Lapkričio 10 d. šalies rinktinės jau laukia atvirojo Baltarusijos čempionato finalinis turnyras. Jame Lietuvos rinktinė pasirengusi kovoti dėl medalių. 

Alytuje čempionatą, skirtą Lietuvos vandensvydžio federacijos 85 metų jubiliejui pažymėti, stebėjęs praeityje įžymus vandensvydininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas kaunietis Vitalijus Alekperlis teigė, kad mūsų rinktinei dar daug ko trūksta, ypač komandinio žaidimo ir ištvermės.

Baltijos šalių čempionate mūsų rinktinė rungtyniavo be trijų savo pagrindinių žaidėjų: Duisburgo klube (Vokietija) rungtyniaujančio vidurio puolėjo Jano Bakulo, universaliojo žaidžiančiojo trenerio elektrėniškio Antono Sugoniako, kuris turėjo sveikatos problemų, o 46-ejų Egidijus Sutkus, kuris pasižymi tolimais metimais, per dvi savaites nespėjo deramai pasirengęs čempionatui ir negalėjo padėti rinktinei.  

PIRMĄ KARTĄ. Kaip pastebėjo Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius Rolandas Vizgirda, pirmą sykį šalies nacionalinę rinktinę sudaro keturių miestų žaidėjai: po du sportininkus iš Kauno, Alytaus ir Elektrėnų, o likusieji – vilniečiai, trenerių Nerijaus Papaurėlio ir Tadeušo Pašuko auklėtiniai. Šie specialistai – ir Lietuvos nacionalinės rinktinės treneriai. 

„Malonu tai, kad įvarčių pasiekia jau ir rinktinės debiutantais alytiškis Pijus Radvilavičius, kuris prisideda prie bendro komandos įnašo, vartus jau gina elektrėniškis vartininkas Skirmantas Motuza. Tiesa, jis meistriškumu dar neprilygsta pagrindiniam rinktinė vartininkui Andrejui Pomiatkai, tačiau jam jau auga pamaina. Elektrėniškis žaidė pirmąsias rungtynes su Ukrainos komanda, gavo gerą patirtį. Tradiciškai gerai žaidžia Julius Goštautas, jam pasiekus penkis įvarčius, pirmą dieną buvo nugalėti moldavai. Per rungtynes su baltarusiais jis pelnė keturis įvarčius“, - sakė R. Vizgirda. 

JUBILIEJAI. Baltijos šalių čempionatas Lietuvos nacionalinei rinktinei ir Ukrainai atstovavusiems lvoviečiams buvo įsimintini tuo, kad jų federacijos mini jubiliejus: Ukrainos vandensvydžiui – 100 metų, o Lietuvos – 85-eri. 


Per vakaronę  abi šios komandos pasikeitė suvenyrais (ukrainiečiai mūsų vandensvydžio federacijai padovanojo istorinę knygą, skirtą Ukrainos vandensvydžio 100 metų jubiliejui),  o Moldovos treneris Michailas Nagornas, su kuriuo per SSRS čempionatus rungtyniavo R. Vizgirda, minėjo savo 65-erių metų sukaktį. 

Vakaro metu šie du specialistai prisiminė jaunystę, kai per SSRS moksleivių spartakiadą 1969-aisiais rungtyniavo Moldovos ir Lietuvos rinktinės. 

Pagrindinis palinkėjimas jubiliejų proga - nors politika įvairiais savo niuansais ir bando išskirti šių komandų draugystę, vandensvydis juos suvienija. 

KELIONĖS. Visos čempionato dalyvės į Alytų suvažiavo mikroautobusais. Pačią ilgiausią - 1200 km distanciją - įveikė moldavai, kurie prie Baltarusijos sienos vargo 5-6 valandas. 

Lvovo vandensvydininkai tikėjosi varžybų vietą pasiekti vakarietiškai, tačiau prie  Ukrainos - Lenkijos sienos jiems irgi teko stovėti 7 valandas.

Ir taip – kiekvienais metais. Svečiai į čempionatą atvažiavo išvarginti, tačiau žaidėjai buvo geros nuotaikos, veržėsi rungtyniauti. Jų negąsdina sunkios kelionės, svarbiausia, kad Ukrainos ir Moldovos komandos namie turi geras treniruočių sąlygas, o parungtyniauti su senais draugais visada malonu. 

Visos komandos, pagal nusistovėjusią tradiciją, atsivežė po savo teisėją. Senų draugų kovos buvo įdomios ir atkaklios. 

Kitais metais Lietuvos vandensvydininkai gavo pakvietimą dalyvauti gero lygio tarptautiniame turnyre Lvove. 

Baltarusijoje 2017-aisiais vyks Europos vandensvydžio federacijos (LEN) organizuojamą turnyras, į kurį pakviesti ir lietuviai.  

„Mūsų kaimynai baltarusiai padavė paraišką kitąmet surengti ir Europos jaunių čempionato finalinį turnyrą. Mums belieka tik apgailestauti, kad Vilnius – vienintelė pasaulio sostinė, neturinti gero baseino, o ir tas netrukus bus uždarytas.Baltarusiai mums stengiasi visokeriopai padėti tuo sunkiu laikotarpiu, kuris lauks  nuo kitų metų pavasario, ir kviečiai mus į turnyrus, kad galėtume išsilaikyti ir tobulėti“, - sako R. Vizgirda. 
  
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas