Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. rugsėjo 19 d. 13:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Raudondvarį nuspalvino šimtai bėgikų

Aoie 400 jaunųjų bėgikų lenktyniavo dėl olimpiečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero taurės Lengvosios atletikos asociacijos surengtose varžybose.

Varžybos Raudondvaryje.
Stasio Žumbio nuotr.
Varžybos Raudondvaryje.
   
Lengvosios atletikos asociacijos varžybų kalendoriuje atsirado Tokijo olimpinių žaidynių dalyvio, 37 kartus  Lietuvos čempiono lengvaatlečio bėgiko Kęstučio Orento ir Kauno r. mero taurė.
 
Varžybos buvo surengtos Raudondvaryje, padedant Kauno rajono savivaldybei. Atsinaujinančiame dvare, maloniai šviečiant saulutei, jėgas bandė apie 400 jaunųjų bėgikų, atstovavusių Vilniui, Kaunui, Vilniaus rajonui ir Kaišiadorims. 
 
Rungtyniauta trijose amžiaus grupėse: mergaitės įveikė 500 m, o vaikinai – 1000 m nuotolius. 

LEGENDA. Pasipuošęs šventiniu kostiumu į varžybas atvyko ir pagrindinis renginio dalyvis – 77-erių Kęstutis Orentas, kuris nustebo, pamatęs tokį gausų bėgikų būrį. 

„Na, dabar tai tikrai bus kam gerinti žilstelėjusius kai kurių nuotolių šalies rekordus, išaugs nauji Lietuvos olimpiečiai“, - sakė K. Orentas. Legendiniam bėgikui šiemet buvo padaryta dešinės kojos operacija, jis truputį šlubavo. Tačiau jo nuotaika buvo puiki.

Pastaraisiais metais legendinis sportininkas vasaras leidžia Mindūnuose – ten turi 4,6 ha žemės, ir jau nuo ankstyvo ryto kasdien darbuojasi. 
 
Daugkartiniam Lietuvos čempionui, dideliam gamtos mylėtojui, kiek apmaudu, kad jo kraštuose šiemet neauga baravykai (kitokių grybų Kęstutis nepripažįsta), ir jį aplankančius draugus belieka pavaišinti ežere prigaudytomis žuvimis ar vėžiais.     

NEPASKUTINĖS. Per varžybas ant stalų buvo sudėtos Lengvosios atletikos asociacijos rėmėjų „Gija“ ir „Stiklita“ bei Kauno rajono savivaldybės dovanos bei asociacijos medaliai. „Rokiškio sūris“ visus vaišino sūreliais, o „Vilniaus alus“  - „Retro gira“. 

Rajono meras Valerijus Makūnas, sveikindamas bėgikus ir stebėjęs jų visas kovas bei apdovanojęs pačius greičiausius, sakė, kad tai pirmosios, bet ne paskutinės K. Orento taurės varžybos Raudondvaryje.

„Susirinkime čia kasmet, pajuskime šito gražaus dvaro atgimimą, galimybę jo teritorijoje rungtyniauti, pajuskime pergalės ir dalyvavimo džiaugsmą. Pagaliau – pabūkime visi kartu“, - sveikindamas bėgikus kalbėjo V. Makūnas. 

TRADICIJOS. Legendinis stajeris K. Orentas per iškilmingą varžybų atidarymą jaunimą supažindino, kad Lietuvos bėgikai puoselėjo ypač gražias tradicijas, jie per pasaulinio lygio varžybas užimdavo aukštas vietas, jų pasiekti rezultatai patekdavo į sezono geriausiųjų dešimtukus. 

„Tikiuosi, kad bėgimas jums nemaišys tolesniame gyvenime, kad mokyklos suole padės labiau susikaupti, geriau mokytis, nesusigundyti žalingais įpročiais. Jūs busite savotiški ambasadoriai, kovojant su narkotikais“, - kalbėjo K. Orentas, kuris akcentavo, kad bėgioti pradėjo nuo penktosios klasės ir pirmaisiais metais treniravosi savarankiškai, skaitydamas įvairias metodines knygeles. 

Jo didysis sportinis kelias prasidėjo, kai įstojo studijuoti į tuometį Vilniaus pedagoginį institutą ir pateko į patyrusio trenerio, dabar jau šviesaus atminimo trenerio Viktoro Barkalajos globą.

DŽIAUGSMAS. Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Gintarė Paškevičienė atidžiai sekė savo 8 auklėtinių pasirodymu. Apgailestavo, kad varžybose turėjo dalyvauti daugiau jų bėgikų, tačiau sportininkus į lovas išguldė gripas. 

„Mokykloje, deja, neturime gerų lengvaatlečių. Garliava – rankinio miestelis, jį žaisti turime visas galimybes. Labai laukiame stadiono renovacijos ir gerų treniruoklių. Kai turėsime gerą stadioną, tada tikrai atsiras ir puikių lengvaatlečių“, - neabejojo G. Paškevičienė. 

Viena jų – septintokė Ugnė Rokaitė, užėmė trečią vietą 500 m distancijoje. Kiti garliaviečiai tenkinosi žemesnėmis vietomis. 

„Tačiau mes nenusimename. Esame labai patenkinti, jog dalyvavome tokiame puikiame renginyje. Norėtume, kad tokių švenčių mokiniams, kur tiek daug dovanų ir toks didelis dėmesys, būtų rengiama daugiau“, - kalbėjo G. Paškevičienė.


AISTROS. Vienoje iš grupių 1000 m distanciją vaikinams greičiausiai įveikė Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijos dešimtokas Rokas Morkūnas – 3 min. 9 sek.

Jis turi dvi aistras: bėgimą ir liaudiškus šokius. Šoka liaudies šokių ansamblyje „Neris“, šią vasarą dalyvavo turnė po Italiją, o praėjusią – Turkijoje.

Lengvosios atletikos pratybas R. Morkūnas šeštus metus lanko pas trenerį Aleksandrą Izerginą ir tobulinasi sprinte. 

„Treniruojuosi ne tik su savo bendraamžiais, bet vasarą su tėčiu bėgioju ir krosus. Tačiau dabar dėl laiko stokos juos jau reikia pamiršti: tėtis dirba, o aš mokausi ir lankau kitus būrelius“, - sako jaunasis bėgikas.

R. Morkūnas su sportu didelių vilčių nesieja ir apie aukštus rezultatus bėgimo take negalvoja: „Sporte mano pagrindinis tikslas – bėgioti dėl savo sveikatos, gauti kuo mažiau traumų. Man pirmoje vietoje – mokslas“.  

GERIAUSIEJI. Nugalėtojais dar tapo: Karolina Talalaitė (Kauno r. Babtų gimnazija), Karolina Savko (Vilniaus r. Paberžė), Kotryna Tonkovičiūtė (Vilniaus universitetas), Nedas Talalas (Kauno r. Babtų gimnazija) ir Darijušas Černigovskis (Vilniaus r.). 

Komandomis geriausiai pasirodė Vilniaus r. jaunieji lengvaatlečiai, aplenkę Vilniaus J. Basanavičiaus gimnaziją ir Kauno r. Babtų gimnaziją. 

Nugalėtojus apdovanojo Kauno r. meras V. Makūnas ir LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas..   
     
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas