Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. rugsėjo 19 d. 13:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Raudondvarį nuspalvino šimtai bėgikų

Aoie 400 jaunųjų bėgikų lenktyniavo dėl olimpiečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero taurės Lengvosios atletikos asociacijos surengtose varžybose.

Varžybos Raudondvaryje.
Stasio Žumbio nuotr.
Varžybos Raudondvaryje.
   
Lengvosios atletikos asociacijos varžybų kalendoriuje atsirado Tokijo olimpinių žaidynių dalyvio, 37 kartus  Lietuvos čempiono lengvaatlečio bėgiko Kęstučio Orento ir Kauno r. mero taurė.
 
Varžybos buvo surengtos Raudondvaryje, padedant Kauno rajono savivaldybei. Atsinaujinančiame dvare, maloniai šviečiant saulutei, jėgas bandė apie 400 jaunųjų bėgikų, atstovavusių Vilniui, Kaunui, Vilniaus rajonui ir Kaišiadorims. 
 
Rungtyniauta trijose amžiaus grupėse: mergaitės įveikė 500 m, o vaikinai – 1000 m nuotolius. 

LEGENDA. Pasipuošęs šventiniu kostiumu į varžybas atvyko ir pagrindinis renginio dalyvis – 77-erių Kęstutis Orentas, kuris nustebo, pamatęs tokį gausų bėgikų būrį. 

„Na, dabar tai tikrai bus kam gerinti žilstelėjusius kai kurių nuotolių šalies rekordus, išaugs nauji Lietuvos olimpiečiai“, - sakė K. Orentas. Legendiniam bėgikui šiemet buvo padaryta dešinės kojos operacija, jis truputį šlubavo. Tačiau jo nuotaika buvo puiki.

Pastaraisiais metais legendinis sportininkas vasaras leidžia Mindūnuose – ten turi 4,6 ha žemės, ir jau nuo ankstyvo ryto kasdien darbuojasi. 
 
Daugkartiniam Lietuvos čempionui, dideliam gamtos mylėtojui, kiek apmaudu, kad jo kraštuose šiemet neauga baravykai (kitokių grybų Kęstutis nepripažįsta), ir jį aplankančius draugus belieka pavaišinti ežere prigaudytomis žuvimis ar vėžiais.     

NEPASKUTINĖS. Per varžybas ant stalų buvo sudėtos Lengvosios atletikos asociacijos rėmėjų „Gija“ ir „Stiklita“ bei Kauno rajono savivaldybės dovanos bei asociacijos medaliai. „Rokiškio sūris“ visus vaišino sūreliais, o „Vilniaus alus“  - „Retro gira“. 

Rajono meras Valerijus Makūnas, sveikindamas bėgikus ir stebėjęs jų visas kovas bei apdovanojęs pačius greičiausius, sakė, kad tai pirmosios, bet ne paskutinės K. Orento taurės varžybos Raudondvaryje.

„Susirinkime čia kasmet, pajuskime šito gražaus dvaro atgimimą, galimybę jo teritorijoje rungtyniauti, pajuskime pergalės ir dalyvavimo džiaugsmą. Pagaliau – pabūkime visi kartu“, - sveikindamas bėgikus kalbėjo V. Makūnas. 

TRADICIJOS. Legendinis stajeris K. Orentas per iškilmingą varžybų atidarymą jaunimą supažindino, kad Lietuvos bėgikai puoselėjo ypač gražias tradicijas, jie per pasaulinio lygio varžybas užimdavo aukštas vietas, jų pasiekti rezultatai patekdavo į sezono geriausiųjų dešimtukus. 

„Tikiuosi, kad bėgimas jums nemaišys tolesniame gyvenime, kad mokyklos suole padės labiau susikaupti, geriau mokytis, nesusigundyti žalingais įpročiais. Jūs busite savotiški ambasadoriai, kovojant su narkotikais“, - kalbėjo K. Orentas, kuris akcentavo, kad bėgioti pradėjo nuo penktosios klasės ir pirmaisiais metais treniravosi savarankiškai, skaitydamas įvairias metodines knygeles. 

Jo didysis sportinis kelias prasidėjo, kai įstojo studijuoti į tuometį Vilniaus pedagoginį institutą ir pateko į patyrusio trenerio, dabar jau šviesaus atminimo trenerio Viktoro Barkalajos globą.

DŽIAUGSMAS. Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Gintarė Paškevičienė atidžiai sekė savo 8 auklėtinių pasirodymu. Apgailestavo, kad varžybose turėjo dalyvauti daugiau jų bėgikų, tačiau sportininkus į lovas išguldė gripas. 

„Mokykloje, deja, neturime gerų lengvaatlečių. Garliava – rankinio miestelis, jį žaisti turime visas galimybes. Labai laukiame stadiono renovacijos ir gerų treniruoklių. Kai turėsime gerą stadioną, tada tikrai atsiras ir puikių lengvaatlečių“, - neabejojo G. Paškevičienė. 

Viena jų – septintokė Ugnė Rokaitė, užėmė trečią vietą 500 m distancijoje. Kiti garliaviečiai tenkinosi žemesnėmis vietomis. 

„Tačiau mes nenusimename. Esame labai patenkinti, jog dalyvavome tokiame puikiame renginyje. Norėtume, kad tokių švenčių mokiniams, kur tiek daug dovanų ir toks didelis dėmesys, būtų rengiama daugiau“, - kalbėjo G. Paškevičienė.


AISTROS. Vienoje iš grupių 1000 m distanciją vaikinams greičiausiai įveikė Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijos dešimtokas Rokas Morkūnas – 3 min. 9 sek.

Jis turi dvi aistras: bėgimą ir liaudiškus šokius. Šoka liaudies šokių ansamblyje „Neris“, šią vasarą dalyvavo turnė po Italiją, o praėjusią – Turkijoje.

Lengvosios atletikos pratybas R. Morkūnas šeštus metus lanko pas trenerį Aleksandrą Izerginą ir tobulinasi sprinte. 

„Treniruojuosi ne tik su savo bendraamžiais, bet vasarą su tėčiu bėgioju ir krosus. Tačiau dabar dėl laiko stokos juos jau reikia pamiršti: tėtis dirba, o aš mokausi ir lankau kitus būrelius“, - sako jaunasis bėgikas.

R. Morkūnas su sportu didelių vilčių nesieja ir apie aukštus rezultatus bėgimo take negalvoja: „Sporte mano pagrindinis tikslas – bėgioti dėl savo sveikatos, gauti kuo mažiau traumų. Man pirmoje vietoje – mokslas“.  

GERIAUSIEJI. Nugalėtojais dar tapo: Karolina Talalaitė (Kauno r. Babtų gimnazija), Karolina Savko (Vilniaus r. Paberžė), Kotryna Tonkovičiūtė (Vilniaus universitetas), Nedas Talalas (Kauno r. Babtų gimnazija) ir Darijušas Černigovskis (Vilniaus r.). 

Komandomis geriausiai pasirodė Vilniaus r. jaunieji lengvaatlečiai, aplenkę Vilniaus J. Basanavičiaus gimnaziją ir Kauno r. Babtų gimnaziją. 

Nugalėtojus apdovanojo Kauno r. meras V. Makūnas ir LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas..   
     
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas