MKL informacija 2010 m. spalio 4 d. 17:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Moksleiviai sužais 3000 rungtynių

Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL) naują sezoną pradeda turėdama daugiau komandų ir išplėtusi savo geografiją.

Iš kairės: G.Rimšelis, D.Čiuprinskas, V.Garastas, D.Redikas.
Roberto Dačkaus (fotodiena.lt)/MKL.lt nuotr.
Iš kairės: G.Rimšelis, D.Čiuprinskas, V.Garastas, D.Redikas.
MKL naują sezoną pristatė pirmadienį Kūno kultūros ir sporto departamente Vilniuje. Spaudos konferencijoje dalyvavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas, MKL direktorius Dainius Čiuprinskas, bendrovės „Kraft Foods Lietuva“ vadovaujantysis direktorius Baltijos šalims Gintaras Rimšelis, šalies krepšinio sporto mokyklų treneriai ir vadovai bei dar praėjusį sezoną MKL rungtyniavęs Europos 18-mečių čempionas, dabartinis Vilniaus „Perlo“ klubo krepšininkas Dovydas Redikas.

„22-ejus metus pats dirbau treneriu, žinau sporto mokyklų bėdas ir vargus. Jūs, vaikų treneriai, kaip galima sakyti, esate nematomo fronto kariai. Jūs surenkate grupes ir išmokote vaikus žaisti krepšinį, o galutinio rezultato nematote, nes vėliau su jūsų auklėtiniais dar dirba 3-4 specialistai. Todėl noriu jums padėkoti už jūsų didžiulį triūsą“, - į sporto mokyklų atstovus kreipėsi V. Garastas.

Pasak LKF prezidento, moksleivių lygos  svarba Lietuvos krepšinio hierarchijoje – milžiniška:„"MKL – pagrindas, apačia ir pamatas. Be moksleivių krepšinio neturėtume gerų visos Lietuvos krepšinio rezultatų. Be moksleivių lygos – nebūtų Lietuvos krepšinio. Reikia vaikams sudaryti kuo geresnes sąlygas, reikia rasti lėšų rengti kuo įvairesnes varžybas, ieškoti naujų jų formų“.

MKL direktorius D. Čiuprinskas džiaugėsi, kad sunkiais laikais auga komandą skaičius, plečiasi dalyvių geografija.: „Šiemet lygoje turėsime 40 komandų daugiau, negu praėjusį sezoną. MKL geografija praplėtė Babtų, Vilkijos ir Pagėgių rinktinės. Kiekviename rajone, kiekvienoje  komandoje galima rasti savo krepšinio žvaigždę. Šį sezoną lygoje vyks 11 čempionatų skirtų krepšinio sporto mokykloms, ir dvejos pirmenybės, kuriose kovos bendrojo lavinimo mokymo įstaigos.

Daugiau negu 400 ekipų sužais 3 tūkstančius rungtynių, kurios nuo šiol bus statistiškai apdorojamos kompiuteriais. MKL svarbą įrodo tai, kad visi Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės nariai žaidė moksleivių komandose, o Linas Kleiza savo metu buvo vieno čempionato naudingiausias krepšininkas”, - pabrėžė D.Čiuprinskas.Jaunių Europos čempionas D.Redikas, MKL lyga vertina kaip trampliną į profesionalų krepšinį: „Aš pats esu iš Kuršėnų ir niekada negalvojau, kad tapsiu krepšininku. Treneriai „tempė“,  pats sunkiai dirbau, o MKL sudarė sąlygas tobulėti. MKL - geras žingsnis į profesionalias lygas ir profesionalų krepšinį. Mes Lietuvos jaunių rinkinės nariai buvome pažįstame nuo moksleivių čempionatų, buvome susižaidę, todėl ir tapome Europos čempionais."

MKL susiduria ir su problemomis. O tai ne tik nuolatinis pinigų trūkumas.

„Mums kelia rūpesčių teisėjavimo lygis. Turime spręsti ir kovoti su buvusiomis negerovėmis. Dabr rengiame seminarus ir testus arbitrams, todėl šį sezoną moksleivių rungtynėms tikrai nevadovaus teisėjai iš gatvės“, - žadėjo D. Čiuprinskas.

Kitas MKL rūpestis – trūksta tinkamų krepšinio salių.

„Ilgai Lietuvoje iš viso nevyko sporto bazių statybas, o į pastatytas moksleivių nenorima įsileisti. Tiesa, dabar rajonai tvarkosi, plečiasi. Žinoma, norėtųsi, kad būtų geriau, bet „ledai jau pajudėjo“, paaiškino MKL vadovas.

Naujos krepšinio taisyklės ir nauji aikštės išmatavimai sporto mokyklas vers skirti papildomų lėšų sutvarkyti sales pagal nuostatus.

„Reikalausime perbraižyti atitrauktą tritaškio liniją, o baudos aikštelių parametrų kaitą dar atidėsime iki kito sezono, nes tai papildomos išlaidos sporto mokykloms. Beje, mūsų lygoje tiesiog vyksta ažiotažas dėl teisės pavasarį rengti  finalo ketverto turnyrą“,- kalbėjo D.Čiuprinskas.

Spaudos konferencijoje buvo pratęsta LKF, MKL ir ilgamečio rėmėjo trišalė sutartis.

„Kovų alkis ir azartas mus susiejo su moksleivių lyga nuo 1995 metų. Stebina MKL augimas ir rungtynių poreikis. Mūsų investicijos, kurios siekia ne vieną milijoną litų nenuėjo veltui“, - pastebėjo  „Kraft Foods Lietuva“ vadovaujantysis direktorius Baltijos šalims G.Rimšelis.


Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas