MKL informacija 2010 m. spalio 4 d. 17:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Moksleiviai sužais 3000 rungtynių

Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL) naują sezoną pradeda turėdama daugiau komandų ir išplėtusi savo geografiją.

Iš kairės: G.Rimšelis, D.Čiuprinskas, V.Garastas, D.Redikas.
Roberto Dačkaus (fotodiena.lt)/MKL.lt nuotr.
Iš kairės: G.Rimšelis, D.Čiuprinskas, V.Garastas, D.Redikas.
MKL naują sezoną pristatė pirmadienį Kūno kultūros ir sporto departamente Vilniuje. Spaudos konferencijoje dalyvavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas, MKL direktorius Dainius Čiuprinskas, bendrovės „Kraft Foods Lietuva“ vadovaujantysis direktorius Baltijos šalims Gintaras Rimšelis, šalies krepšinio sporto mokyklų treneriai ir vadovai bei dar praėjusį sezoną MKL rungtyniavęs Europos 18-mečių čempionas, dabartinis Vilniaus „Perlo“ klubo krepšininkas Dovydas Redikas.

„22-ejus metus pats dirbau treneriu, žinau sporto mokyklų bėdas ir vargus. Jūs, vaikų treneriai, kaip galima sakyti, esate nematomo fronto kariai. Jūs surenkate grupes ir išmokote vaikus žaisti krepšinį, o galutinio rezultato nematote, nes vėliau su jūsų auklėtiniais dar dirba 3-4 specialistai. Todėl noriu jums padėkoti už jūsų didžiulį triūsą“, - į sporto mokyklų atstovus kreipėsi V. Garastas.

Pasak LKF prezidento, moksleivių lygos  svarba Lietuvos krepšinio hierarchijoje – milžiniška:„"MKL – pagrindas, apačia ir pamatas. Be moksleivių krepšinio neturėtume gerų visos Lietuvos krepšinio rezultatų. Be moksleivių lygos – nebūtų Lietuvos krepšinio. Reikia vaikams sudaryti kuo geresnes sąlygas, reikia rasti lėšų rengti kuo įvairesnes varžybas, ieškoti naujų jų formų“.

MKL direktorius D. Čiuprinskas džiaugėsi, kad sunkiais laikais auga komandą skaičius, plečiasi dalyvių geografija.: „Šiemet lygoje turėsime 40 komandų daugiau, negu praėjusį sezoną. MKL geografija praplėtė Babtų, Vilkijos ir Pagėgių rinktinės. Kiekviename rajone, kiekvienoje  komandoje galima rasti savo krepšinio žvaigždę. Šį sezoną lygoje vyks 11 čempionatų skirtų krepšinio sporto mokykloms, ir dvejos pirmenybės, kuriose kovos bendrojo lavinimo mokymo įstaigos.

Daugiau negu 400 ekipų sužais 3 tūkstančius rungtynių, kurios nuo šiol bus statistiškai apdorojamos kompiuteriais. MKL svarbą įrodo tai, kad visi Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės nariai žaidė moksleivių komandose, o Linas Kleiza savo metu buvo vieno čempionato naudingiausias krepšininkas”, - pabrėžė D.Čiuprinskas.Jaunių Europos čempionas D.Redikas, MKL lyga vertina kaip trampliną į profesionalų krepšinį: „Aš pats esu iš Kuršėnų ir niekada negalvojau, kad tapsiu krepšininku. Treneriai „tempė“,  pats sunkiai dirbau, o MKL sudarė sąlygas tobulėti. MKL - geras žingsnis į profesionalias lygas ir profesionalų krepšinį. Mes Lietuvos jaunių rinkinės nariai buvome pažįstame nuo moksleivių čempionatų, buvome susižaidę, todėl ir tapome Europos čempionais."

MKL susiduria ir su problemomis. O tai ne tik nuolatinis pinigų trūkumas.

„Mums kelia rūpesčių teisėjavimo lygis. Turime spręsti ir kovoti su buvusiomis negerovėmis. Dabr rengiame seminarus ir testus arbitrams, todėl šį sezoną moksleivių rungtynėms tikrai nevadovaus teisėjai iš gatvės“, - žadėjo D. Čiuprinskas.

Kitas MKL rūpestis – trūksta tinkamų krepšinio salių.

„Ilgai Lietuvoje iš viso nevyko sporto bazių statybas, o į pastatytas moksleivių nenorima įsileisti. Tiesa, dabar rajonai tvarkosi, plečiasi. Žinoma, norėtųsi, kad būtų geriau, bet „ledai jau pajudėjo“, paaiškino MKL vadovas.

Naujos krepšinio taisyklės ir nauji aikštės išmatavimai sporto mokyklas vers skirti papildomų lėšų sutvarkyti sales pagal nuostatus.

„Reikalausime perbraižyti atitrauktą tritaškio liniją, o baudos aikštelių parametrų kaitą dar atidėsime iki kito sezono, nes tai papildomos išlaidos sporto mokykloms. Beje, mūsų lygoje tiesiog vyksta ažiotažas dėl teisės pavasarį rengti  finalo ketverto turnyrą“,- kalbėjo D.Čiuprinskas.

Spaudos konferencijoje buvo pratęsta LKF, MKL ir ilgamečio rėmėjo trišalė sutartis.

„Kovų alkis ir azartas mus susiejo su moksleivių lyga nuo 1995 metų. Stebina MKL augimas ir rungtynių poreikis. Mūsų investicijos, kurios siekia ne vieną milijoną litų nenuėjo veltui“, - pastebėjo  „Kraft Foods Lietuva“ vadovaujantysis direktorius Baltijos šalims G.Rimšelis.


Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
Pirmosios kovos – pamatas ateičiai
2020 02 21
Žvilgsnis
Antanas Sireika Europos krepšinio čempionato atranką mato kaip dar vieną naudą: treneriai pamatys, kuo galima pasitikėti.
 
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
„Riteriai“ ieško kilerio
2020 02 21
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ komandos treneris Mindaugas Čepas: „Mūsų kreivė eina į viršų ir tai yra faktas.“
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Pirmąja dieną – 16 medalių lietuviams
2020 02 09
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas