Lina Motužytė 2010 m. rugsėjo 27 d. 19:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Atkakli kova - ne tik dėl aukso

Antradienį startuosiantis 18-asis Lietuvos krepšinio lygos sezonas žada intrigą ne tik tarp dviejų Eurolygos komandų, bet ir tarp mažesnių klubų.

Vienas lygos vadovų T.Rimkus (dešinėje) tikisi atkaklių kovų LKL arenose.
Alfredo Pliadžio nuotr.
Vienas lygos vadovų T.Rimkus (dešinėje) tikisi atkaklių kovų LKL arenose.

LKL čempionatas prasidės Kėdainių "Nevėžio" ir Kauno "Žalgirio" rungtynėmis.

LKL varžybų direktorius Tomas Rimkus naujo sezono išvakarėse pasakojo apie lygoje įvykusius pasikeitimus, komandoms keliamus tikslus ir naujo sezono lūkesčius.

Kas naujo šį sezoną bus LKL čempionate?
Pirmiausia, atsinaujinusios bus komandos, kaip visada tai – pagrindinė naujovė. Šiemet nedalyvaus Marijampolės „Sūduvos“ klubas, nes netinkamai vykdė LKL keliamus reikalavimus. Prie čempionato prisijungė Palangos „Naglio-Adakrio“ komanda. Taigi, čempionate rungtyniaus 13 klubų, kaip ir pernai.

Po pokalbių su Lietuvos krepšinio federacijos atstovais nusprendėme, kad klubai, kurie iš esmės neatitinka LKL keliamų reikalavimų turėtų žaisti žemesnėje lygoje. Todėl priimtas sprendimas, kad paskutinę vietą čempionate užėmusi komanda automatiškai iškris į žemesnę (NKL) lygą. O siekiant kokybės, priešpaskutinę vietą LKL užėmusi ekipa turėtų žaisti pereinamosios serijos varžybas su NKL čempione, bet su ta sąlygą, kad žemesnės lygos komanda turės gerą areną.

Nuostatuose buvo tam tikras apribojimas dėl trenerių registravimo, šiemet jis panaikintas, treneriai gali būti registruojami viso sezono metu.

Liberalizuotas legionierių registravimas. Rungtynėms galima bus registruoti penkis užsieniečius, o sumokėjus 50 tūkst. litų komanda rungtynėms galės registruoti ir šeštą legionierių. Toks LKF sprendimas, o kadangi mes esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį, turime jo paisyti. Ši išlyga priimta Lietuvos didžiųjų klubų, žaidžiančių Eurolygoje, iniciatyva. Jiems svarbu turėti kuo daugiau žaidėjų ir kuo liberalesnes sąlygas juos registruojant sezono metu.

Ar pasikeitė finansiniai reikalavimai klubams?
Patys finansiniai reikalavimai nėra pasikeitę. Minimalus LKL reikalaujamas klubo biudžetas ir toliau bus 600 tūkst. litų. Suprantama, kad ne visada įmanoma garantuoti jo išpildymą, nes rėmėjai kurie yra įsipareigoję suteikti paramą gali turėti tam tikrų sunkumų, kas atsiliepia komandos biudžetui. Taip jau yra buvę prieš keletą metų, Lietuvą apėmus krizei.

Komandų iniciatyva sugriežtėjo reikalavimai klubų struktūrai. Jų valdymas turi būti profesionalesnis: aiški administracijos struktūra, funkcijų pasiskirstymas, laiku atsiskaitoma su žaidėjais ir treneriais. Visa tai šį sezoną bus vertinama griežčiau.

LKL nesilaiko pozicijos, kad klubas visai negali turėti skolų. Taip gali būti, tačiau per tam tikrą laiką jos turi būti likviduojamos, o įsipareigojimai vykdomi. Griežčiau vertinamos rimtos problemos, teismų pripažintos skolos ir panašūs dalykai.

Ar visos komandos šiemet žais tinkamose arenose?
Negalime tvirtinti, kad visos rungtynės vyks visus reikalavimus atitinkančiose salėse. Yra numatyta ilgalaikė LKL vystymo strategija, pagal kurią visos čempionate rungtyniaujančios komandos 2 metų laikotarpyje turėtų pradėti rungtyniauti atnaujintose, arba naujose, visus reikalavimus atitinkančiose arenose. Šiuo metu tokių arenų neturi Prienų „Rūdupis“, Kėdainių „Nevėžis“, Vilniaus „Sakalai“ ir lygos naujokė Palangos „Naglio-Adakrio“ komanda.

Tačiau Vilniaus ir Palangos komandos šią problemą sprendžia rungtyniaudamos kituose miestuose. „Sakalai“ namų rungtynes žais Šakiuose, o  „Naglis-Adakris“ – Klaipėdoje.

Šiemet leidžiame klubams žaisti ne savo miestuose, svarbu, kad arenos atitiktų reikalavimus.

Kurios komandos šiemet pagrindinės pretendentės į prizines vietas?
Pagrindiniai pretendentai į pirmąsias dvi vietas nesikeičia, jais lieka Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ klubai.

Kovoti dėl bronzos kaip visada vieni realiausių kandidatų yra „Šiaulių“ krepšininkai. Labai sunku daugiau ką nors pasakyti, nes dabar matome tik pavardes ant popieriaus. Kol kas, ikisezoninėse rungtynėse, Klaipėdos „Neptūnas“ gerai atrodo. Tikiuosi Utenos ”Juventus” išliks stabili ir ambicinga komanda. „Sakalai“ šiemet sau kelia ambicingus tikslus. Kol kas sunku įvardinti kandidatus, apie tai reikėtų kalbėti sezono viduryje. Nenoriu nuvertinti nė vienos komandos.

Kokio sezono tikitės?
Konkurencingo. Vienas iš pagrindinių mūsų tikslų – kokybės siekis. Tikimės, kad pasibaigus sunkmečiui tos komandos, kurios šiuo metu rungtyniauja lygoje, turės geresnes finansines sąlygas, išlaikys žaidėjus ir galės konkuruoti su Eurolygos klubais. Aukštesnis šalies čempionato lygis sulaukia daug didesnio dėmesio, tai mums labai svarbu.


 Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
„Riteriai“ ieško kilerio
2020 02 21
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ komandos treneris Mindaugas Čepas: „Mūsų kreivė eina į viršų ir tai yra faktas.“
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas