Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. gegužės 23 d. 11:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Apdovanojimai – iš olimpinių čempionų rankų

Maskvos olimpinis čempionas estafetėje 4x400 m Remigijus Valiulis per savo taurės varžybas Birštone matė ne vieną talentingą bėgiką.

Olimpinio čempiono R.Valiulio taurė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Olimpinio čempiono R.Valiulio taurė.
   
Tai buvo antrosios R. Valiulio taurės varžybos, kurias organizavo  Lengvosios atletikos asociacija. Šįkart dėl apdovanojimų buvo kovota Birštone gamtos prieglobstyje prie estrados.

PASVEIKINIMAS. Įžymusis lengvaatletis per iškilmingą renginio atidarymą gimnazistams  linkėjo sėkmingai baigti šiuos mokslo metus, o per varžybas - gerų startų ir puikios nuotaikos.

Dukart olimpinė krepšinio čempionė Angelė Rupšienė prisipažino, kad jau seniai buvusi gražiajame kurorte, kur savo aktyvaus sportavimo metais čia prabėgiojo visus takelius.  Ji kvietė įsižiūrėti į legendinį bėgiką R. Valiulį, susirasti jo nuotraukų ir straipsnių - tai jauniesiems šventės dalyviams būtų didelė paskata sportuoti, siekti olimpinių aukštumų ir būti sveikiems.

Lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas, praeityje puikus bėgikas Algirdas Maldūnas olimpinei čempionei įteikė gėlių ir specialiai pagamintą atminimo medalį, skirtą R. Valiulio taurės varžyboms. 

Jaunuosius lengvaatlečius sveikino ir miesto savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, kuris pasidžiaugė, kad šiais, olimpiniais metais jų mieste surengtos olimpinio čempiono R. Valiulio taurės
varžybos. Jis olimpiniams čempionams A. Rupšienei ir R. Valiuliui prisiminimui įteikė Birštono savivaldybės dovanų. 

LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas jaunimui linkėjo, kad šis jų startas būtų ne pirmas ir ne paskutinis, kad gimnazistai aktyviai dalyvautų sportinėje veikloje, kad atvyktų ir į litus miestus, kur tik varžybas rengs Lengvosios atletikos asociacija.

Kartu su 70-uoju jubiliejumi pasveikintas buvęs puikus lengvaatletis, o dabar nuolatinis varžybų teisėjas, starteris Borisas Gilevskis.

Gražioje bėgikų šventėje dalyvavo ir Seimo narys Artūras Skardžius, kuris apdovanojo nugalėtojus. „Lietuva nėra turtinga savo ištekliais, tačiau turtinga sportiniais laimėjimais. Siekite savojo tikslo ir jį pasieksite“, - kalbėjo Seimo narys.

Kiekvienam bėgikui, baigusiam varžybas, R. Valiulis įteikė savo atminimo medalius, kalbino būsimuosius čempionus ir su jais fotografavosi.

Varžybas puikiai komentavo Birštono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Saulius Smailys.

DOVANOS.  Kaip jau tapo įprasta, varžybų vietoje ant stalo buvo išrikiuotos gražios „Stiklitos“ taurės su R. Valiulio nuotrauka po olimpinių žaidynių estafetės bėgimo, atminimo medaliai ir prizai.

Nugalėtojams dar buvo įteiktos ir „Gijos“ bei „Langvartos“ dovanos. Visi galėjo pasivaišinti "Vilniaus alaus" gaminama "Retro"` gira.

SĖKMĖ. Atskirose amžiaus grupėse sportininkų laukė 500 m ir 1000 m distancijos. Labai sėkmingos varžybos buvo Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinės mokyklos  bėgikams.

Jų atvažiavo keturi ir visi į namus grįžo su apdovanojimais: nugalėtojais 500 m distancijoje tapo penktokė Aiva Ramanauskaitė, o antraisiais prizininkais - šeštokai Ugnė Senkevičiūtė ir Aurimas Čiumbaras bei Haroldas Colkevičius.

„Mūsų būtų atvažiavę ir daugiau, tačiau mokyklai tebuvo skirtos keturios vietos. Sėkmingas mūsų sportininkų pasirodymas manęs nenustebino: mes per kūno kultūros pamokas ant suoliukų nesėdime, o labai daug judame. Jau šį pirmadienį Kaišiadoryse dalyvausime krepšinio turnyre. Labai norėjome važiuoti į Palangoje įvyksiantį festivalį „Sportas visiems“, tačiau neturime lėšų“, - sakė jų kūno kultūros mokytoja Lionė Petronienė.

Palomenės pagrindinės mokyklos mokiniai nekantriai laukia jų sporto šventės, kurią numatyta surengti birželio 1-ąją.

Dešimtokų auklėtoja L. Petronienė parašė projektą, šventei buvo skirta pinigų, už kuriuos mokykla nusipirko taurių ir medalių.

Mokinių laukia krepšinio, baudų mėtymo, triatlono ir kitos varžybos, kurios vyks jų puikioje sporto salėje ir lauke. Rungtys parinktos, atsižvelgiant į mokinių pageidavimus. „Aš bendrauju su mokiniais, visada atsižvelgiu į jų nuomonę. Jau devintoje klasėje, kai pradėjau sportuoti, žinojau, kad būsiu kūno kultūros mokytoja. Tai – mano pašaukimas“, - sako L. Petronienė.

NUGALĖTOJAI. Atskirose grupėse nugalėtojais dar tapo kaišiadoriečiai Ingrida Stankevičiūtė, Karolina Vainaitė ir Rimgaudas Pabiržis, Vilniaus r. sportininkas Danielius Bartusevičius ir birštonietis Paulius Juozaitis.  

Susumavus visus rezultatus, tarp 9 komandų geriausiai pasirodė Birštono gimnazija (74 tšk.). Jų bėgikų ir gausiausiai dalyvavo varžybose.

Antra – Kaišiadorių r. Algirdo Brazausko gimnazija (70), trečia – Vilniaus sporto mokykla (53), ketvirta -  Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinė mokykla (47). 

Geriausiai varžybose pasirodžiusios Birštono gimnazijos kūno kultūros mokytojas Arnoldas Juozaitis galėjo pasidžiaugti ne tik viena Pauliaus Juozaičio pergale 1000 m distancijoje. Jų gimnazijai atstovavo daugiau kaip 30 bėgikų, kurie pelnė nemažai taškų ir tai nulėmė jiems komandinę pergalę.

„Norime tapti sportiška gimnazija, dalyvaujame įvairiuose sveikos gyvensenos projektuose ir bandome išjudinti šiandienos jaunimą. Gimnazijoje mokosi daugiau kaip 500 mokinių. Nors Birštonas laikomas ėjikų miestu, tačiau vieni gimnazijoje mėgsta žaisti futbolą, mažesniesiems patinka kvadratas, įvairios estafetės. Antrus metus dalyvaujame televizijos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ projekte, praėjusiais metais mūsų penktokai pasiekė pusfinalį, o šiemet – pateko į finalą“, - sakė Birštono mokytojas A. Juozaitis.

Kiti LAA renginiai - rugpjūčio antroje pusėje Birštone įvyksianti Barselonos olimpinio čempiono Romo Ubarto taurė, o spalio 1 d. Svėdasuose -   bėgimas partizanų takais.
  

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas