Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. gegužės 23 d. 11:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Apdovanojimai – iš olimpinių čempionų rankų

Maskvos olimpinis čempionas estafetėje 4x400 m Remigijus Valiulis per savo taurės varžybas Birštone matė ne vieną talentingą bėgiką.

Olimpinio čempiono R.Valiulio taurė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Olimpinio čempiono R.Valiulio taurė.
   
Tai buvo antrosios R. Valiulio taurės varžybos, kurias organizavo  Lengvosios atletikos asociacija. Šįkart dėl apdovanojimų buvo kovota Birštone gamtos prieglobstyje prie estrados.

PASVEIKINIMAS. Įžymusis lengvaatletis per iškilmingą renginio atidarymą gimnazistams  linkėjo sėkmingai baigti šiuos mokslo metus, o per varžybas - gerų startų ir puikios nuotaikos.

Dukart olimpinė krepšinio čempionė Angelė Rupšienė prisipažino, kad jau seniai buvusi gražiajame kurorte, kur savo aktyvaus sportavimo metais čia prabėgiojo visus takelius.  Ji kvietė įsižiūrėti į legendinį bėgiką R. Valiulį, susirasti jo nuotraukų ir straipsnių - tai jauniesiems šventės dalyviams būtų didelė paskata sportuoti, siekti olimpinių aukštumų ir būti sveikiems.

Lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas, praeityje puikus bėgikas Algirdas Maldūnas olimpinei čempionei įteikė gėlių ir specialiai pagamintą atminimo medalį, skirtą R. Valiulio taurės varžyboms. 

Jaunuosius lengvaatlečius sveikino ir miesto savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, kuris pasidžiaugė, kad šiais, olimpiniais metais jų mieste surengtos olimpinio čempiono R. Valiulio taurės
varžybos. Jis olimpiniams čempionams A. Rupšienei ir R. Valiuliui prisiminimui įteikė Birštono savivaldybės dovanų. 

LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas jaunimui linkėjo, kad šis jų startas būtų ne pirmas ir ne paskutinis, kad gimnazistai aktyviai dalyvautų sportinėje veikloje, kad atvyktų ir į litus miestus, kur tik varžybas rengs Lengvosios atletikos asociacija.

Kartu su 70-uoju jubiliejumi pasveikintas buvęs puikus lengvaatletis, o dabar nuolatinis varžybų teisėjas, starteris Borisas Gilevskis.

Gražioje bėgikų šventėje dalyvavo ir Seimo narys Artūras Skardžius, kuris apdovanojo nugalėtojus. „Lietuva nėra turtinga savo ištekliais, tačiau turtinga sportiniais laimėjimais. Siekite savojo tikslo ir jį pasieksite“, - kalbėjo Seimo narys.

Kiekvienam bėgikui, baigusiam varžybas, R. Valiulis įteikė savo atminimo medalius, kalbino būsimuosius čempionus ir su jais fotografavosi.

Varžybas puikiai komentavo Birštono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Saulius Smailys.

DOVANOS.  Kaip jau tapo įprasta, varžybų vietoje ant stalo buvo išrikiuotos gražios „Stiklitos“ taurės su R. Valiulio nuotrauka po olimpinių žaidynių estafetės bėgimo, atminimo medaliai ir prizai.

Nugalėtojams dar buvo įteiktos ir „Gijos“ bei „Langvartos“ dovanos. Visi galėjo pasivaišinti "Vilniaus alaus" gaminama "Retro"` gira.

SĖKMĖ. Atskirose amžiaus grupėse sportininkų laukė 500 m ir 1000 m distancijos. Labai sėkmingos varžybos buvo Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinės mokyklos  bėgikams.

Jų atvažiavo keturi ir visi į namus grįžo su apdovanojimais: nugalėtojais 500 m distancijoje tapo penktokė Aiva Ramanauskaitė, o antraisiais prizininkais - šeštokai Ugnė Senkevičiūtė ir Aurimas Čiumbaras bei Haroldas Colkevičius.

„Mūsų būtų atvažiavę ir daugiau, tačiau mokyklai tebuvo skirtos keturios vietos. Sėkmingas mūsų sportininkų pasirodymas manęs nenustebino: mes per kūno kultūros pamokas ant suoliukų nesėdime, o labai daug judame. Jau šį pirmadienį Kaišiadoryse dalyvausime krepšinio turnyre. Labai norėjome važiuoti į Palangoje įvyksiantį festivalį „Sportas visiems“, tačiau neturime lėšų“, - sakė jų kūno kultūros mokytoja Lionė Petronienė.

Palomenės pagrindinės mokyklos mokiniai nekantriai laukia jų sporto šventės, kurią numatyta surengti birželio 1-ąją.

Dešimtokų auklėtoja L. Petronienė parašė projektą, šventei buvo skirta pinigų, už kuriuos mokykla nusipirko taurių ir medalių.

Mokinių laukia krepšinio, baudų mėtymo, triatlono ir kitos varžybos, kurios vyks jų puikioje sporto salėje ir lauke. Rungtys parinktos, atsižvelgiant į mokinių pageidavimus. „Aš bendrauju su mokiniais, visada atsižvelgiu į jų nuomonę. Jau devintoje klasėje, kai pradėjau sportuoti, žinojau, kad būsiu kūno kultūros mokytoja. Tai – mano pašaukimas“, - sako L. Petronienė.

NUGALĖTOJAI. Atskirose grupėse nugalėtojais dar tapo kaišiadoriečiai Ingrida Stankevičiūtė, Karolina Vainaitė ir Rimgaudas Pabiržis, Vilniaus r. sportininkas Danielius Bartusevičius ir birštonietis Paulius Juozaitis.  

Susumavus visus rezultatus, tarp 9 komandų geriausiai pasirodė Birštono gimnazija (74 tšk.). Jų bėgikų ir gausiausiai dalyvavo varžybose.

Antra – Kaišiadorių r. Algirdo Brazausko gimnazija (70), trečia – Vilniaus sporto mokykla (53), ketvirta -  Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinė mokykla (47). 

Geriausiai varžybose pasirodžiusios Birštono gimnazijos kūno kultūros mokytojas Arnoldas Juozaitis galėjo pasidžiaugti ne tik viena Pauliaus Juozaičio pergale 1000 m distancijoje. Jų gimnazijai atstovavo daugiau kaip 30 bėgikų, kurie pelnė nemažai taškų ir tai nulėmė jiems komandinę pergalę.

„Norime tapti sportiška gimnazija, dalyvaujame įvairiuose sveikos gyvensenos projektuose ir bandome išjudinti šiandienos jaunimą. Gimnazijoje mokosi daugiau kaip 500 mokinių. Nors Birštonas laikomas ėjikų miestu, tačiau vieni gimnazijoje mėgsta žaisti futbolą, mažesniesiems patinka kvadratas, įvairios estafetės. Antrus metus dalyvaujame televizijos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ projekte, praėjusiais metais mūsų penktokai pasiekė pusfinalį, o šiemet – pateko į finalą“, - sakė Birštono mokytojas A. Juozaitis.

Kiti LAA renginiai - rugpjūčio antroje pusėje Birštone įvyksianti Barselonos olimpinio čempiono Romo Ubarto taurė, o spalio 1 d. Svėdasuose -   bėgimas partizanų takais.
  

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas