Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. balandžio 25 d. 12:03 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinės legendos pamatė bėgimo talentus

Lengvosios atletikos asociacija naująjį šių metų sezoną pradėjo Tokijo olimpinių žaidynių dalyvio Adolfo Aleksejūno taurės varžybomis Kaišiadoryse.

Olimpinio rekordininko A.Aleksejūno taurės varžybos.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Olimpinio rekordininko A.Aleksejūno taurės varžybos.
   
Lengvosios atletikos asociacija šiemet varžybas nutarė rengti ne tik Vilniuje. Pasak asociacijos viceprezidento Algirdo Maldūno, jų pagrindinis tikslas – organizuoti  kuo gražesnes ir patrauklesnes šventes vaikams ir jaunimui, jiems įteikiant įvairiausių dovanų ir prizų. 

Pirmą kartą bėgikai rungtyniavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos stadione, jaunųjų bėgikų laukė 1400 m ir 700 m kroso distancijos trijose amžiaus grupėse (mergaitės ir berniukai).

NUSTEBINTI. Per iškilmingą varžybų atidarymą apie 200 jaunųjų bėgikų būrį iš Kauno ir Vilniaus rajonų, Birštono, Kaišiadorių bei jo aplinkinių rajonų sveikino rajono meras Vytenis Tomkus ir Švietimo skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė, taip pat dukart olimpinė čempionė krepšininkė Angelė Rupšienė ir Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m su kliūtimis bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas.

Rajono meras pasidžiaugė, kad šiomis dienomis startavo Kauno regiono renginys „Olimpinis žiedas“, kuris apjungia visas aštuonias Kauno apskrities savivaldybes į bendrą žiedą ir jos nuo balandžio mėnesio iki metų pabaigos rengs įvairiausius sporto renginius, o kaišiadoriečiai pirmieji įsijungė į šį judėjimą.

Varžybų dalyviai buvo maloniai nustebinti: jie galėjo pasivaišinti karšta arbata, LAA rėmėjų dovanomis – Vilniaus alaus "Retro gira", „Hermio“ vandeniu, „Rokiškio sūrio“ produkcija, o pačių stipriausiųjų laukė dar ir medaliai, prizai bei „Gijos“ ir „Langvartos“ dovanos.   

Nors protarpiais smarkokai lijo, tačiau varžybos nebuvo nutrauktos. Varžybų diktorius, naujais Kaišiadorių r. kūno kultūros ir sporto centro direktorius Dainius Tamulevičius suorganizavo, kad komandinių varžybų laimėtojai būtų pagerbti A. Brazausko gimnazijos salėje, varžybų dalyviams pagrojo akordeonistų ansamblis. 

FAVORITAS. Bene ryškiausią pergalę pasiekė Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos devintokas Jaroslavas Semaška, kuris greičiausiai įveikė 1400 m distanciją. 

Nugalėtojas puspenktų metų lanko lengvosios atletikos pratybas, bėgioja vidutinius ir ilgus nuotolius. „Man čia nebuvo kas veikti“, - po finišo šyptelėjo jaunasis sportininkas, į varžybas atvažiavęs su dar aštuoniais treniruočių draugais. 

Per vienas iš varžybų Raseiniuose, kuriose dalyvavo nemažai stiprių Lietuvos jaunųjų bėgikų, jis 3000 m distancijoje užėmė šeštą vietą ir tai, pasak J. Semaškos, tai buvo jo vienas gražesnių jo laimėjimų. 

„Esu bandęs jėgas ir 2 km kliūtinio bėgimo distancijoje, per rajonų taurės varžybas užėmiau trečią vietą bet, kažin, ar šią rungtį pasirinksiu ir joje tobulinsiuosi“, - sakė J. Semaška. Jau šį trečiadienį jis dalyvaus varžybose Lenkijoje ir bėgs 2 km nuotolį. Medalių turiu daug, bet neturiu nė vieno Lietuvos jaunių čempionato apdovanojimo. Labai noriu jį laimėti“, - savo planus atskleidė J. Semaška.GAUSIAUSIAI. Pačią gausiausią komandą – 25 sportininkus  atsivežė Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Lionė Petronienė, čia dirbanti tryliktus metus. Praeityje ji – didelio meistriškumo irkluotoja (L. Lepševičiūtė), SSRS sporto meistrė ir vicečempionė, per Universiados varžybas užėmė šeštą vietą, daugkartinė Lietuvos čempionė, todėl gerai žino sporto naudą mokiniams.

Gimusi ir augusi Žasliuose, po studijų tuomečiame Vilniaus pedagoginiame institute ji su vyru, irgi irkluotoju Vidmantu Petroniu grįžo dirbti į Kaišiadorių rajoną. 

„Mūsų mokykloje mokosi 120 mokinių, kurie pratyboms turi puikią sporto salę. Jų mėgstamiausios sporto šakos: lengvoji atletika, krepšinis, kvadratas.  Dalyvaujame įvairiuose projektuose, rungtyniaujame su kitomis mokyklomis. Kol kas mus lydi sėkmė. Mūsų vaikams labai patiko ši Lengvosios atletikos asociacijos organizuota bėgikų šventė. Į varžybas važiavome su devizu "Ne laimėti, o dalyvauti“, - sako L. Petronienė.

Du šios mokyklos auklėtiniai Ugnė Senkevičiūtė ir Aurimas Čiumbaras tapo trečiaisiais prizininkais, keli bėgikai užėmė ketvirtąsias vietas.

Nors 700 m distancijoje Palomenės pagrindinės mokyklos šeštokas Tadas Petkevičius, smarkiai atsilikęs ir finišavo paskutinysis, tačiau jis nusipelnė daug pagyrimų.

„Mano pagrindinis tikslas buvo ne medalis, o baigti distanciją“, - sakė sportininkas. Varžybas stebėjęs buvęs ilgametis Kaišiadorių rajono sporto vadovas Povilas Gumbis  Palomenės pagrindinę mokyklą pavadino viena sportiškiausių jų rajone.

Kokios tik vyktų varžybos, palomeniečiai visada gausiai jose dalyvauja. Ir dabar šią mokyklą LLA viceprezidentas A. Maldūnas apdovanojo specialiu prizu kaip gausiausiai dalyvavusią varžybose.

Komandinėje įskaitoje jie buvo treti, į priekį praleidę tik antrą vietą užėmusius Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro bei nugalėtojais tapusius Vilniaus r. Paberžės bėgikus.

BROLIAI. Kroso trasoje rungtyniavo ir du broliai penktokas Ernestas ir trečiokas Erikas Šliužai iš Prienų r. Ąžuolo progimnazijos.

Geriau sekėsi Ernestui, kuris 700 m distancijoje tepralaimėjo Danieliui Bartusevičiui iš Paberžės ir buvo antras.

„Mes su broliu aktyviai sportuojame: bėgiojame, vaikštome, žaidžiame. Labiausiai patinka rungtyniauti ėjimo takelyje. Tai buvo mano trečioji taurė ir aštuntasis medalis“, - pasigyrė E. Šliužas.

Berniukų trenerė Gražina Goštautaitė kol kas negali pasakyti, kam berniukai gabesni: bėgimui ar sportiniam ėjimui. „Žinau viena, kad jie tikrai su sportu jau nesiskirs“, - sakė ji.

Nugalėtojais dar tapo:  kaišiadorietis Rimgaudas Pabiržis bei Vilniaus r. Paberžės bėgikės Evelina Voitkevič, Karolina Savko ir Aneta Jacukevič.  

ĮSPŪDIS. Šventės svečiams, mūsų sporto legendoms Angelei Rupšienei ir Adolfui Aleksiejūnui labai aptiko šios varžybos.

„Ačiū lengvosios atletikos asociacijai, kuri mane, krepšininkę, pakvietė į bėgimo varžybas. Kai dirbau Lietuvos olimpiniame sporto centre, važinėjau į Kaišiadoris ir ieškojau gabių jaunųjų krepšininkių. Dabar pamačiau daug gabių bėgikų.  Man viskas labai aptiko, galiu pasakyti daug gražų žodžių varžybų organizatoriams. Nepaisant prasto oro, mačiau didžiulį vaikų norą kuo greičiau bėgti.  Ne tik vaikams, bet ir man pačiai buvo didelė šventė tas kelias valandas praleisti su jaunaisiais bėgikais, juos apdovanoti, dalinti autografus, su mokiniais fotografuotis“, - sakė A. Rupšienė.

Įžymusis stajeris A. Aleksejūnas teigė, kad per šias varžybas jis matė nemažai gražiai sudėtų, techniškai bėgusių vaikų kurie ateityje gali tapti gerais bėgikais.

Gegužės 20 d. Birštone vyks LLA organizuojamos Maskvos olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės varžybos.   

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas