Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. balandžio 25 d. 12:03 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinės legendos pamatė bėgimo talentus

Lengvosios atletikos asociacija naująjį šių metų sezoną pradėjo Tokijo olimpinių žaidynių dalyvio Adolfo Aleksejūno taurės varžybomis Kaišiadoryse.

Olimpinio rekordininko A.Aleksejūno taurės varžybos.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Olimpinio rekordininko A.Aleksejūno taurės varžybos.
   
Lengvosios atletikos asociacija šiemet varžybas nutarė rengti ne tik Vilniuje. Pasak asociacijos viceprezidento Algirdo Maldūno, jų pagrindinis tikslas – organizuoti  kuo gražesnes ir patrauklesnes šventes vaikams ir jaunimui, jiems įteikiant įvairiausių dovanų ir prizų. 

Pirmą kartą bėgikai rungtyniavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos stadione, jaunųjų bėgikų laukė 1400 m ir 700 m kroso distancijos trijose amžiaus grupėse (mergaitės ir berniukai).

NUSTEBINTI. Per iškilmingą varžybų atidarymą apie 200 jaunųjų bėgikų būrį iš Kauno ir Vilniaus rajonų, Birštono, Kaišiadorių bei jo aplinkinių rajonų sveikino rajono meras Vytenis Tomkus ir Švietimo skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė, taip pat dukart olimpinė čempionė krepšininkė Angelė Rupšienė ir Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m su kliūtimis bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas.

Rajono meras pasidžiaugė, kad šiomis dienomis startavo Kauno regiono renginys „Olimpinis žiedas“, kuris apjungia visas aštuonias Kauno apskrities savivaldybes į bendrą žiedą ir jos nuo balandžio mėnesio iki metų pabaigos rengs įvairiausius sporto renginius, o kaišiadoriečiai pirmieji įsijungė į šį judėjimą.

Varžybų dalyviai buvo maloniai nustebinti: jie galėjo pasivaišinti karšta arbata, LAA rėmėjų dovanomis – Vilniaus alaus "Retro gira", „Hermio“ vandeniu, „Rokiškio sūrio“ produkcija, o pačių stipriausiųjų laukė dar ir medaliai, prizai bei „Gijos“ ir „Langvartos“ dovanos.   

Nors protarpiais smarkokai lijo, tačiau varžybos nebuvo nutrauktos. Varžybų diktorius, naujais Kaišiadorių r. kūno kultūros ir sporto centro direktorius Dainius Tamulevičius suorganizavo, kad komandinių varžybų laimėtojai būtų pagerbti A. Brazausko gimnazijos salėje, varžybų dalyviams pagrojo akordeonistų ansamblis. 

FAVORITAS. Bene ryškiausią pergalę pasiekė Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos devintokas Jaroslavas Semaška, kuris greičiausiai įveikė 1400 m distanciją. 

Nugalėtojas puspenktų metų lanko lengvosios atletikos pratybas, bėgioja vidutinius ir ilgus nuotolius. „Man čia nebuvo kas veikti“, - po finišo šyptelėjo jaunasis sportininkas, į varžybas atvažiavęs su dar aštuoniais treniruočių draugais. 

Per vienas iš varžybų Raseiniuose, kuriose dalyvavo nemažai stiprių Lietuvos jaunųjų bėgikų, jis 3000 m distancijoje užėmė šeštą vietą ir tai, pasak J. Semaškos, tai buvo jo vienas gražesnių jo laimėjimų. 

„Esu bandęs jėgas ir 2 km kliūtinio bėgimo distancijoje, per rajonų taurės varžybas užėmiau trečią vietą bet, kažin, ar šią rungtį pasirinksiu ir joje tobulinsiuosi“, - sakė J. Semaška. Jau šį trečiadienį jis dalyvaus varžybose Lenkijoje ir bėgs 2 km nuotolį. Medalių turiu daug, bet neturiu nė vieno Lietuvos jaunių čempionato apdovanojimo. Labai noriu jį laimėti“, - savo planus atskleidė J. Semaška.GAUSIAUSIAI. Pačią gausiausią komandą – 25 sportininkus  atsivežė Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Lionė Petronienė, čia dirbanti tryliktus metus. Praeityje ji – didelio meistriškumo irkluotoja (L. Lepševičiūtė), SSRS sporto meistrė ir vicečempionė, per Universiados varžybas užėmė šeštą vietą, daugkartinė Lietuvos čempionė, todėl gerai žino sporto naudą mokiniams.

Gimusi ir augusi Žasliuose, po studijų tuomečiame Vilniaus pedagoginiame institute ji su vyru, irgi irkluotoju Vidmantu Petroniu grįžo dirbti į Kaišiadorių rajoną. 

„Mūsų mokykloje mokosi 120 mokinių, kurie pratyboms turi puikią sporto salę. Jų mėgstamiausios sporto šakos: lengvoji atletika, krepšinis, kvadratas.  Dalyvaujame įvairiuose projektuose, rungtyniaujame su kitomis mokyklomis. Kol kas mus lydi sėkmė. Mūsų vaikams labai patiko ši Lengvosios atletikos asociacijos organizuota bėgikų šventė. Į varžybas važiavome su devizu "Ne laimėti, o dalyvauti“, - sako L. Petronienė.

Du šios mokyklos auklėtiniai Ugnė Senkevičiūtė ir Aurimas Čiumbaras tapo trečiaisiais prizininkais, keli bėgikai užėmė ketvirtąsias vietas.

Nors 700 m distancijoje Palomenės pagrindinės mokyklos šeštokas Tadas Petkevičius, smarkiai atsilikęs ir finišavo paskutinysis, tačiau jis nusipelnė daug pagyrimų.

„Mano pagrindinis tikslas buvo ne medalis, o baigti distanciją“, - sakė sportininkas. Varžybas stebėjęs buvęs ilgametis Kaišiadorių rajono sporto vadovas Povilas Gumbis  Palomenės pagrindinę mokyklą pavadino viena sportiškiausių jų rajone.

Kokios tik vyktų varžybos, palomeniečiai visada gausiai jose dalyvauja. Ir dabar šią mokyklą LLA viceprezidentas A. Maldūnas apdovanojo specialiu prizu kaip gausiausiai dalyvavusią varžybose.

Komandinėje įskaitoje jie buvo treti, į priekį praleidę tik antrą vietą užėmusius Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro bei nugalėtojais tapusius Vilniaus r. Paberžės bėgikus.

BROLIAI. Kroso trasoje rungtyniavo ir du broliai penktokas Ernestas ir trečiokas Erikas Šliužai iš Prienų r. Ąžuolo progimnazijos.

Geriau sekėsi Ernestui, kuris 700 m distancijoje tepralaimėjo Danieliui Bartusevičiui iš Paberžės ir buvo antras.

„Mes su broliu aktyviai sportuojame: bėgiojame, vaikštome, žaidžiame. Labiausiai patinka rungtyniauti ėjimo takelyje. Tai buvo mano trečioji taurė ir aštuntasis medalis“, - pasigyrė E. Šliužas.

Berniukų trenerė Gražina Goštautaitė kol kas negali pasakyti, kam berniukai gabesni: bėgimui ar sportiniam ėjimui. „Žinau viena, kad jie tikrai su sportu jau nesiskirs“, - sakė ji.

Nugalėtojais dar tapo:  kaišiadorietis Rimgaudas Pabiržis bei Vilniaus r. Paberžės bėgikės Evelina Voitkevič, Karolina Savko ir Aneta Jacukevič.  

ĮSPŪDIS. Šventės svečiams, mūsų sporto legendoms Angelei Rupšienei ir Adolfui Aleksiejūnui labai aptiko šios varžybos.

„Ačiū lengvosios atletikos asociacijai, kuri mane, krepšininkę, pakvietė į bėgimo varžybas. Kai dirbau Lietuvos olimpiniame sporto centre, važinėjau į Kaišiadoris ir ieškojau gabių jaunųjų krepšininkių. Dabar pamačiau daug gabių bėgikų.  Man viskas labai aptiko, galiu pasakyti daug gražų žodžių varžybų organizatoriams. Nepaisant prasto oro, mačiau didžiulį vaikų norą kuo greičiau bėgti.  Ne tik vaikams, bet ir man pačiai buvo didelė šventė tas kelias valandas praleisti su jaunaisiais bėgikais, juos apdovanoti, dalinti autografus, su mokiniais fotografuotis“, - sakė A. Rupšienė.

Įžymusis stajeris A. Aleksejūnas teigė, kad per šias varžybas jis matė nemažai gražiai sudėtų, techniškai bėgusių vaikų kurie ateityje gali tapti gerais bėgikais.

Gegužės 20 d. Birštone vyks LLA organizuojamos Maskvos olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės varžybos.   

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas