Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. rugsėjo 15 d. 10:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ir Jonava turės sporto kompleksą

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro stadione įkasus kapsulę pradėtasi Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso statybos

   

Į svečius pas jonaviečius atvyko nemažai Seimo narių: Mindaugas Bastys, Andrius Mazuronis, Aleksandras Sacharukas, Mantas Varaška, jonavietis Rimantas Sinkevičius, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, Tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika, 2011 m. Europos krepšinio čempionato organizacinio komiteto vykdomasis direktorius Mindaugas Špokas.
Tarp svečių – ir Jonavos sporto mokyklos auklėtiniai krepšininkas Darius Maskoliūnas, pirmasis pokario Lietuvos boksininkas profesionalas, Europos profesionalų vicečempionas Rimvydas Bilius bei Panevėžio „Ekrano“ komandos ir Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjas Dominykas Galkevičius.

„Atėjęs sunkmetis pakoregavo planus, tačiau nesudėjome rankų – buvome įsitikinę, kad ekonominė krizė nėra pagrindas nieko nedaryti. Ieškojome būdų, kaip įgyvendinti ilgai brandintą mūsų viziją Jonavoje pastatyti sporto salę. Šiandien turime puikų projektą – turiu vilties, kad po trejų ar ketverių metų sąlygos pagerės. Ši ceremonija šiandien mus visus tartum įpareigoja daryti viską, kad susitiktume kuo greičiau“, – kalbėjo Jonavos meras Bronislovas Liutkus.

Kapsulė su laišku buvo perduota Sporto centro direktorei Reginai Stupurienei, kuri perskaitė laišką ateities kartoms. Jame buvo akcentuojama, kad  2010 m. rugsėjo 4 d., stovime naujo būsimo statinio prieigose, kad čia iškils Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universali sporto salė.

„Tai vieta, kur bus ugdomi čempionai, patiriami pralaimėjimai ir džiaugiamasi pergalėmis. Peržengę antrojo tūkstantmečio slenkstį ir sutikę Jonavos įkūrimo 260-ąjį gimtadienį, suvokiame šio įvykio svarbą Jonavos sporto bendruomenei. Visų čia dalyvaujančių vardu paliekame laišką ateities kartoms ir tikime, kad Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universali sporto salė ilgus dešimtmečius bus naudinga rajono žmonėms, skleis ir populiarins sporto ir sveikatingumo idėjas, ugdys olimpines viltis!“ – kalbėjo R. Stupurienė.

Po iškilmingos ceremonijos visi buvo pakviesti į Kūno kultūros ir sporto centro sporto salę, kur vyko draugiškos krepšinio rungtynės tarp LR Seimo ir Jonavos savivaldybės komandų. Nugalėjo Seimo krepšininkai rezultatu 47:38.

Pakalbinome Jonavos rajono merą Bronislovą Liutkų.
 

 Jonava puošiasi, statote ilgai lauktą sporto kompleksą. Ką galite apie jį papasakoti?
Sporto, sveikatingumo ir pramogų kompleksas iškils miesto centre, jį statysime laipsniškai. Pirmas etapas – universali sporto salė, užimanti 4 365 kv. m žaidimų ploto, o pagalbinės patalpos – dar daugiau kaip 2,5 tūkst. kv. metrų. Universali sporto salė bus pritaikyta 2 tūkst. žiūrovų. Ją pradėti statyti numatome jau šiemet.

Turime renovuotą miesto stadioną, tačiau jo tribūnos labai senos, todėl mūsų komplekso antras etapas – apie 4 tūkst. kv. m dengtos stadiono tribūnos. Dalis jų bus uždaros, dalis – atviros. Trečias etapas – pramogų ir sporto centras, kuriame bus siūlomos vandens pramogos, įrengti plaukimo takeliai, taip pat 30 vietų viešbutukas, boulingo salė.

Ketvirtas etapas – Joninių slėnio, kuriame vyksta mūsų tradicinės šventės, amfiteatras, taip pat surenkamos apie 1,5 tūkst. vietų tribūnos. Tada bus stacionarus parkas. Minėta tvarka tos keturios Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso dalys ir bus įrengiamos.

Kompleksą tikimės statyti padedami verslo žmonių. Joninių slėnį palikome pabaigai, nes dar nežinomas lėšų šaltinis. Ši mūsų svajonė, ko gero, bus įgyvendinama po 2015 metų. Visų keturių etapų statybai pradėti projektas jau parengtas, atlikta ekspertizė ir laukiame tik finansavimo.
 

Būsite labai prašmatnūs.
Nemanyčiau. Viską darome kukliai, atsižvelgiame į tai, kad pačioje Jonavoje gyvena 34 tūkst. gyventojų. Mes tikrai nekonkuruosime su didžiaisiais miestais, kurie turi sporto sales, talpinančias 7 tūkst. ar daugiau žiūrovų. Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso statybos idėją brandinome jau anksčiau.

Turime neblogą vyrų krepšinio klubinę komandą, sėkmingai žaidžiančią Nacionalinėje krepšinio lygoje ir daug metų tampančią prizininke. Esame išsipirkę pastatą su sporto sale (dabar čia įsikūręs Kūno kultūros ir sporto centras) iš buvusios vienos statybų organizacijos, kurioje krepšininkai žaidžia visas rungtynes. Tačiau ten yra tik balkonai žiūrovams, kuriuose geriausiu atveju telpa vos 500 žmonių.

Krepšininkams sąlygos tikrai prastos, o jonaviečiai, kaip ir žmonės visoje Lietuvoje, mėgsta šią sporto šaką. Kilo mintis kaip nors pagerinti tą sporto bazę. Kai paskelbėme konkursą, jame dalyvavo apie 14 įvairių projektavimo įmonių ir individualių projektuotojų. Buvo sudaryta komisija, į kurią buvo pakviesti ir verslo, Sporto departamento atstovai, kitaip tariant, įvairiai mąstantys žmonės. Kai parengėme techninį projektą, pradėjome ieškoti galimybių, kaip jį pradėti įgyvendinti.
 

Kokie apskritai Jonavoje reikalai su sporto baze: vidutiniški, geri ar blogi?
Įvardyčiau kaip vidutiniškus. Turime Kūno kultūros ir sporto centrą, kuris sujungia ir moksleivius, ir suaugusiuosius. Atskiros sporto mokyklos neturime. Veikia sporto klubai. Savivaldybės taryba, skirstydama biudžetą, klubams paprastai kasmet numato apie 300 tūkst. litų paramą, kad jie galėtų dalyvauti įvairiose varžybose ir plėtotų savo veiklą. Nuo to, kokio lygmens varžybose jie dalyvauja, priklauso jų finansavimas.

Mūsų Kūno kultūros ir sporto centre daugiausia treniruojasi krepšininkai ir tinklininkai, o futbolininkams teturime vos vieną mokyklos sporto salę, kurioje jie gali žaisti. Vasarą sportininkai treniruojasi pagrindiniame stadione, miesto pakraštyje turime dar dvi futbolo aikštes. Šiek tiek išplėtus miesto ribas, galvojame įrengti dar vieną dirbtinės dangos aikštę, kurioje būtų galima treniruotis ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį. Tačiau ten nėra infrastruktūros, bet, manau, tai ateities klausimas.

Kūno kultūros ir sporto centre veikia nestandartinis plaukimo baseinas (24 m ilgio, keturių takelių), jame mūsų vaikai mokomi plaukti, taip pat plaukioja jaunimas, turintis bėdų su stuburo iškrypimu ar kitų negandų. Jiems gydytojai pataria plaukioti ir baseine numatytos valandos, kada jie tai gali daryti. Baseinas veikia nuo lapkričio iki balandžio. Jis ganėtinai brangus, tačiau vaikams reikalingas, tad jo neatsisakome.
 

Puoselėjate gražią tradiciją ir Jonavos komandas, per Lietuvos čempionatus užėmusias prizines vietas, paskatinate nemažomis piniginėmis premijomis. Ar ta tradicija ir dabar gyvuoja?
 Tradicija gyvuoja ir dabar. Savivaldybės taryba yra patvirtinusi sporto klubų skatinimo tvarką už užimtas prizines vietas. Lietuvos čempionams skiriame 50 tūkst. litų, sidabro medalininkams – 40 tūkst. litų, o už bronzos medalininkams – 30 tūkst. litų. Šiemet mūsų krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje laimėjo sidabro medalius, o tinklininkės Lietuvos čempionate – bronzos. Nors ir sunkmetis, bet mes jei pažadame, savo žodį tęsime.
 

Jonava visą laiką buvo sportiškas miestas, ankstesniais metais per tinklinio varžybas ne visiems netgi nusišypsodavo laimė patekti į sporto salę. O kaip dabar?
Manau, kad Jonava – tikrai sportiškas miestas. Organizuojama daug įvairiausių sporto renginių. Galbūt mes neturime daug aukšto meistriškumo sportininkų, nors mūsų mieste ir išaugo puikusis krepšininkas, Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas D. Maskoliūnas. Apskrities varžybose mūsų sportininkai nuolat užima pirmas vietas. Jonavą garsina krepšininkai, tinklininkės, stalo tenisininkai.

Gražus mūsų tradicinis bėgimas „A. Kulviečio paminklinis akmuo–Jonava“, miesto krepšinio pirmenybėse dalyvauja penkiolika, o kartais ir daugiau susiformavusių komandų. Varžybos trunka kone penkis mėnesius. Vyksta tradiciniai vaikų futbolo turnyrai, kuriuose dalyvauja 10–12 metų vaikai. Nemažai varžybų rengia stalo tenisininkai, tinklininkai.
 

Sportininkams skiriate nemažai dėmesio. Gal ir pats sportuojate?
Mokiausi kaimo mokykloje, dalyvaudavau įvairių sporto šakų varžybose. Gavau neblogus sporto pagrindus, o vėliau draugai pakvietė žaisti krepšinį „Beržo“ veteranų komandoje. Dar prieš trejus metus jį aktyviai žaidžiau, dalyvavau varžybose, veteranų pirmenybėse, o dabar užimtumas labai didelis ir to malonumo jau tenka atsisakyti. Bet aš širdyje visą laiką esu sportininkas ir didelis sporto gerbėjas.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai – apie nematomą rinktinės pusę
2019 08 20
Rinktinė
Domantas Sabonis ir Mantas Kalnietis – atvirai: apie šlifuojamus rinktinės derinius ir naujokų krikštynas (VIDEO).
Žalgiriečius tikrino medikai
2019 08 20
Tyrimas
„Gijos Klinikose“ krepšininkams buvo atlikti kraujo tyrimai, ramybės ir krūvio elektrokardiogramos bei širdies echokardiografija.
Prieš kelionę į Aziją – pratybos namuose
2019 08 20
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė intensyviai tęsia pasiruošimą pasaulio krepšinio čempionatui Kinijoje (VIDEO).
 
„Žalgirio“ gretose – brazilas
2019 08 20
Legionierius
Kovą dėl Lietuvos čempionų titulo tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su 22-ejų saugu iš Brazilijos Higoru Vidaliu.
Prieš istorinį startą – surikiuotos gretos
2019 08 20
Atranka
Pirmą kartą Europos moterų futbolo čempionato atrankos varžybos bus vykdomos tokiu pačiu formatu, kaip ir vyrų atranka.
„Gintra“ atsisveikino su 4 legionierėmis
2019 08 20
Situacija
UEFA Čempionių lygos atrankos barjero neperžengusi Šiaulių “Gintra-Universitetas” kovas moterų futbolo A lygoje ir Baltijos lygoje tęs be 4 užsieniečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Pagrindinis tikslas – bilietai į Tokiją
2019 08 20
Baidarių ir kanojų irklavimas
Prasideda pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas ir olimpinių kelialapių dalybos.
Kovos dėl medalių ir olimpinių kelialapių
2019 08 20
Irklavimas
Lietuvos irklavimo rinktinė išvyko į rugpjūčio 25 – rugsėjo 1 d. Austrijoje vyksiantį pasaulio čempionatą, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių.
Alytiškiai vėl apgynė titulą
2019 08 20
Kanupolas
Kaune vyko 2019 metų Lietuvos jaunimo U-21 ir vyrų kanupolo čempionatai.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas