Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. rugsėjo 15 d. 10:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ir Jonava turės sporto kompleksą

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro stadione įkasus kapsulę pradėtasi Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso statybos

   

Į svečius pas jonaviečius atvyko nemažai Seimo narių: Mindaugas Bastys, Andrius Mazuronis, Aleksandras Sacharukas, Mantas Varaška, jonavietis Rimantas Sinkevičius, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, Tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika, 2011 m. Europos krepšinio čempionato organizacinio komiteto vykdomasis direktorius Mindaugas Špokas.
Tarp svečių – ir Jonavos sporto mokyklos auklėtiniai krepšininkas Darius Maskoliūnas, pirmasis pokario Lietuvos boksininkas profesionalas, Europos profesionalų vicečempionas Rimvydas Bilius bei Panevėžio „Ekrano“ komandos ir Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjas Dominykas Galkevičius.

„Atėjęs sunkmetis pakoregavo planus, tačiau nesudėjome rankų – buvome įsitikinę, kad ekonominė krizė nėra pagrindas nieko nedaryti. Ieškojome būdų, kaip įgyvendinti ilgai brandintą mūsų viziją Jonavoje pastatyti sporto salę. Šiandien turime puikų projektą – turiu vilties, kad po trejų ar ketverių metų sąlygos pagerės. Ši ceremonija šiandien mus visus tartum įpareigoja daryti viską, kad susitiktume kuo greičiau“, – kalbėjo Jonavos meras Bronislovas Liutkus.

Kapsulė su laišku buvo perduota Sporto centro direktorei Reginai Stupurienei, kuri perskaitė laišką ateities kartoms. Jame buvo akcentuojama, kad  2010 m. rugsėjo 4 d., stovime naujo būsimo statinio prieigose, kad čia iškils Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universali sporto salė.

„Tai vieta, kur bus ugdomi čempionai, patiriami pralaimėjimai ir džiaugiamasi pergalėmis. Peržengę antrojo tūkstantmečio slenkstį ir sutikę Jonavos įkūrimo 260-ąjį gimtadienį, suvokiame šio įvykio svarbą Jonavos sporto bendruomenei. Visų čia dalyvaujančių vardu paliekame laišką ateities kartoms ir tikime, kad Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universali sporto salė ilgus dešimtmečius bus naudinga rajono žmonėms, skleis ir populiarins sporto ir sveikatingumo idėjas, ugdys olimpines viltis!“ – kalbėjo R. Stupurienė.

Po iškilmingos ceremonijos visi buvo pakviesti į Kūno kultūros ir sporto centro sporto salę, kur vyko draugiškos krepšinio rungtynės tarp LR Seimo ir Jonavos savivaldybės komandų. Nugalėjo Seimo krepšininkai rezultatu 47:38.

Pakalbinome Jonavos rajono merą Bronislovą Liutkų.
 

 Jonava puošiasi, statote ilgai lauktą sporto kompleksą. Ką galite apie jį papasakoti?
Sporto, sveikatingumo ir pramogų kompleksas iškils miesto centre, jį statysime laipsniškai. Pirmas etapas – universali sporto salė, užimanti 4 365 kv. m žaidimų ploto, o pagalbinės patalpos – dar daugiau kaip 2,5 tūkst. kv. metrų. Universali sporto salė bus pritaikyta 2 tūkst. žiūrovų. Ją pradėti statyti numatome jau šiemet.

Turime renovuotą miesto stadioną, tačiau jo tribūnos labai senos, todėl mūsų komplekso antras etapas – apie 4 tūkst. kv. m dengtos stadiono tribūnos. Dalis jų bus uždaros, dalis – atviros. Trečias etapas – pramogų ir sporto centras, kuriame bus siūlomos vandens pramogos, įrengti plaukimo takeliai, taip pat 30 vietų viešbutukas, boulingo salė.

Ketvirtas etapas – Joninių slėnio, kuriame vyksta mūsų tradicinės šventės, amfiteatras, taip pat surenkamos apie 1,5 tūkst. vietų tribūnos. Tada bus stacionarus parkas. Minėta tvarka tos keturios Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso dalys ir bus įrengiamos.

Kompleksą tikimės statyti padedami verslo žmonių. Joninių slėnį palikome pabaigai, nes dar nežinomas lėšų šaltinis. Ši mūsų svajonė, ko gero, bus įgyvendinama po 2015 metų. Visų keturių etapų statybai pradėti projektas jau parengtas, atlikta ekspertizė ir laukiame tik finansavimo.
 

Būsite labai prašmatnūs.
Nemanyčiau. Viską darome kukliai, atsižvelgiame į tai, kad pačioje Jonavoje gyvena 34 tūkst. gyventojų. Mes tikrai nekonkuruosime su didžiaisiais miestais, kurie turi sporto sales, talpinančias 7 tūkst. ar daugiau žiūrovų. Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso statybos idėją brandinome jau anksčiau.

Turime neblogą vyrų krepšinio klubinę komandą, sėkmingai žaidžiančią Nacionalinėje krepšinio lygoje ir daug metų tampančią prizininke. Esame išsipirkę pastatą su sporto sale (dabar čia įsikūręs Kūno kultūros ir sporto centras) iš buvusios vienos statybų organizacijos, kurioje krepšininkai žaidžia visas rungtynes. Tačiau ten yra tik balkonai žiūrovams, kuriuose geriausiu atveju telpa vos 500 žmonių.

Krepšininkams sąlygos tikrai prastos, o jonaviečiai, kaip ir žmonės visoje Lietuvoje, mėgsta šią sporto šaką. Kilo mintis kaip nors pagerinti tą sporto bazę. Kai paskelbėme konkursą, jame dalyvavo apie 14 įvairių projektavimo įmonių ir individualių projektuotojų. Buvo sudaryta komisija, į kurią buvo pakviesti ir verslo, Sporto departamento atstovai, kitaip tariant, įvairiai mąstantys žmonės. Kai parengėme techninį projektą, pradėjome ieškoti galimybių, kaip jį pradėti įgyvendinti.
 

Kokie apskritai Jonavoje reikalai su sporto baze: vidutiniški, geri ar blogi?
Įvardyčiau kaip vidutiniškus. Turime Kūno kultūros ir sporto centrą, kuris sujungia ir moksleivius, ir suaugusiuosius. Atskiros sporto mokyklos neturime. Veikia sporto klubai. Savivaldybės taryba, skirstydama biudžetą, klubams paprastai kasmet numato apie 300 tūkst. litų paramą, kad jie galėtų dalyvauti įvairiose varžybose ir plėtotų savo veiklą. Nuo to, kokio lygmens varžybose jie dalyvauja, priklauso jų finansavimas.

Mūsų Kūno kultūros ir sporto centre daugiausia treniruojasi krepšininkai ir tinklininkai, o futbolininkams teturime vos vieną mokyklos sporto salę, kurioje jie gali žaisti. Vasarą sportininkai treniruojasi pagrindiniame stadione, miesto pakraštyje turime dar dvi futbolo aikštes. Šiek tiek išplėtus miesto ribas, galvojame įrengti dar vieną dirbtinės dangos aikštę, kurioje būtų galima treniruotis ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį. Tačiau ten nėra infrastruktūros, bet, manau, tai ateities klausimas.

Kūno kultūros ir sporto centre veikia nestandartinis plaukimo baseinas (24 m ilgio, keturių takelių), jame mūsų vaikai mokomi plaukti, taip pat plaukioja jaunimas, turintis bėdų su stuburo iškrypimu ar kitų negandų. Jiems gydytojai pataria plaukioti ir baseine numatytos valandos, kada jie tai gali daryti. Baseinas veikia nuo lapkričio iki balandžio. Jis ganėtinai brangus, tačiau vaikams reikalingas, tad jo neatsisakome.
 

Puoselėjate gražią tradiciją ir Jonavos komandas, per Lietuvos čempionatus užėmusias prizines vietas, paskatinate nemažomis piniginėmis premijomis. Ar ta tradicija ir dabar gyvuoja?
 Tradicija gyvuoja ir dabar. Savivaldybės taryba yra patvirtinusi sporto klubų skatinimo tvarką už užimtas prizines vietas. Lietuvos čempionams skiriame 50 tūkst. litų, sidabro medalininkams – 40 tūkst. litų, o už bronzos medalininkams – 30 tūkst. litų. Šiemet mūsų krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje laimėjo sidabro medalius, o tinklininkės Lietuvos čempionate – bronzos. Nors ir sunkmetis, bet mes jei pažadame, savo žodį tęsime.
 

Jonava visą laiką buvo sportiškas miestas, ankstesniais metais per tinklinio varžybas ne visiems netgi nusišypsodavo laimė patekti į sporto salę. O kaip dabar?
Manau, kad Jonava – tikrai sportiškas miestas. Organizuojama daug įvairiausių sporto renginių. Galbūt mes neturime daug aukšto meistriškumo sportininkų, nors mūsų mieste ir išaugo puikusis krepšininkas, Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas D. Maskoliūnas. Apskrities varžybose mūsų sportininkai nuolat užima pirmas vietas. Jonavą garsina krepšininkai, tinklininkės, stalo tenisininkai.

Gražus mūsų tradicinis bėgimas „A. Kulviečio paminklinis akmuo–Jonava“, miesto krepšinio pirmenybėse dalyvauja penkiolika, o kartais ir daugiau susiformavusių komandų. Varžybos trunka kone penkis mėnesius. Vyksta tradiciniai vaikų futbolo turnyrai, kuriuose dalyvauja 10–12 metų vaikai. Nemažai varžybų rengia stalo tenisininkai, tinklininkai.
 

Sportininkams skiriate nemažai dėmesio. Gal ir pats sportuojate?
Mokiausi kaimo mokykloje, dalyvaudavau įvairių sporto šakų varžybose. Gavau neblogus sporto pagrindus, o vėliau draugai pakvietė žaisti krepšinį „Beržo“ veteranų komandoje. Dar prieš trejus metus jį aktyviai žaidžiau, dalyvavau varžybose, veteranų pirmenybėse, o dabar užimtumas labai didelis ir to malonumo jau tenka atsisakyti. Bet aš širdyje visą laiką esu sportininkas ir didelis sporto gerbėjas.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Kaunietės metė iššūkį Eurolygos klubui
2019 02 23
Baltijos lyga
Lietuvos komandos Baltijos moterų krepšinio lygoje šįvakar pergalių neiškovojo - krito ir "Aistės-LSU', ir "Šiaulių-Universiteto" merginos.
Amsterdame - lietuviškos pergalės dainos
2019 02 22
Atranka
Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą vyks kaip stipriausia J grupės komanda - įveikę Nyderlandų krepšininkus mūsiškiai užsitikrino pirmąją vietą.
"Žalgiris" prisiminė pergalės skonį
2019 02 22
Eurolyga
Kauno "Žalgirio" krepšininkai nutraukė nesėkmių Eurolygoje seriją įveikdami autsaiderę, Podgoricos "Budučnost" ekipą.
 
"Stumbro" gretose - gausybė permainų
2019 02 23
A lyga
Iš gilaus žiemos miego prabudęs Kauno „Stumbro“ klubas praeitą savaitę pradėjo ruoštis A lygos batalijoms.
Į žiūrovo širdį beldžiasi per rezultatus
2019 02 22
Interviu
Ramiai išgyvenę tarpsezonį Marijampolės "Sūduvos" vadovai vis dar dairosi pastiprinimo ir siekia į stadioną privilioti dar daugiau žiūrovų.
Vilniaus klubą papildė ispanas
2019 02 22
Naujokas
Vilniaus „Žalgirio“ pasirašė sutartį su saugu iš Ispanijos Pau Moreriu, anksčiau rungtyniavusiu Norvegijos aukščiausioje lygoje.
Australijoje du zuikius nušovė vienu šūviu
2019 02 22
Ėjimas
Lengvaatletis Marius Žiūkas – apie prieštaringas permainas ėjime ir norą varžytis Tokijuje.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
 
L. Grigelis varžysis turnyro finale
2019 02 23
Dvejetai
Laurynas Grigelis su čeku deneku Kolaru 6:4, 6:1 nugalėjo britą Scottą Claytoną ir kanadietį Adilą Shamasdiną ir prasibrovė į turnyro Italijoje finalą.
Turnyrą pradės maču su prancūzu
2019 02 23
Burtai
Pirmuoju Ričardo Berankio varžovu „Dubai Duty Free Tennis Championship“ tapo 168-oji pasaulio raketė iš Prancūzijos Constantas Lestienne'as
L. Grigelio duetas pasiekė pusfinalį
2019 02 21
Dvejetai
Italijoje vykstančių dvejetų varžybų ketvirtfinalyje ketvirtadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė italų duetą ir pateko į pusfinalį.
Iš šuolių sektoriaus - į graplingo ringą
2019 02 22
Graplingo imtynės
Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse šuolio į tolį rungtyje dalyvavęs Tomas Bardauskas dabar rengiasi kovoms graplingo ringe ir jau turi skambių pasiekimų.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Azijiečių barjerą perlipo be vargo
2019 02 22
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė galingai įveikė grupės etapą Kambodžoje vykstančiame FIVB 2 žvaigždučių turnyre.
Šalies čempionate išaušo lemiamų kovų metas
2019 02 22
Moterų tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate startuoja atkrintamosios varžybos. Jau sekmadienį bus aiškios pusfinalio dalyvės.
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
N. Ališausko klubas liko už borto
2019 02 22
Ledo ritulys
Rygos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja N. Ališauskas, po pralaimėjimo liko per žingsnį nuo KHL atkrintamųjų varžybų.
Estefetei teko įveikti baudos ratą
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje lietuviai užėmė 16-ą vietą, o miršrioje ketvertuko estafetėje finišavo priešpaskutiniai.
Lietuviai liko už 80-uko ribos
2019 02 21
Slidinėjimas
Austrijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate ketvirtadienį į startą stojo aštuoni Lietuvos sportininkai.
Austrijoje liko be pergalių
2019 02 21
Badmintonas
Austrijoje vykstančiame tarptautiniame badmintono turnyre „Austrian Open“ Lietuvos badmintonininkėms pergalių iškovoti nepavyko.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
 
Akademikų vardai – dviem sporto žmonėms
2019 02 21
Akademija
VDU Švietimo akademijos auditorijoje per Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavimą aptarti 2018 m. darbai ir numatytos gairės 2019–iesiems.
LTOK pratęsta tradicija
2019 02 21
Apdovanojimai
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo jubiliejines sukaktis mininčius olimpiniam sąjūdžiui ir šalies sportui nusipelniusius žmones.
LTOK posėdyje – apie pinigus ir renginius
2019 02 21
Pinigai
LTOK vykdomasis komitetas įpareigojo „Olifėjos“ vadovus pateikti siūlymo įkurti bendrovės valdybą galimus finansinius kaštus ir būtinumą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas