Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. rugsėjo 15 d. 10:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ir Jonava turės sporto kompleksą

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro stadione įkasus kapsulę pradėtasi Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso statybos

   

Į svečius pas jonaviečius atvyko nemažai Seimo narių: Mindaugas Bastys, Andrius Mazuronis, Aleksandras Sacharukas, Mantas Varaška, jonavietis Rimantas Sinkevičius, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, Tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika, 2011 m. Europos krepšinio čempionato organizacinio komiteto vykdomasis direktorius Mindaugas Špokas.
Tarp svečių – ir Jonavos sporto mokyklos auklėtiniai krepšininkas Darius Maskoliūnas, pirmasis pokario Lietuvos boksininkas profesionalas, Europos profesionalų vicečempionas Rimvydas Bilius bei Panevėžio „Ekrano“ komandos ir Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjas Dominykas Galkevičius.

„Atėjęs sunkmetis pakoregavo planus, tačiau nesudėjome rankų – buvome įsitikinę, kad ekonominė krizė nėra pagrindas nieko nedaryti. Ieškojome būdų, kaip įgyvendinti ilgai brandintą mūsų viziją Jonavoje pastatyti sporto salę. Šiandien turime puikų projektą – turiu vilties, kad po trejų ar ketverių metų sąlygos pagerės. Ši ceremonija šiandien mus visus tartum įpareigoja daryti viską, kad susitiktume kuo greičiau“, – kalbėjo Jonavos meras Bronislovas Liutkus.

Kapsulė su laišku buvo perduota Sporto centro direktorei Reginai Stupurienei, kuri perskaitė laišką ateities kartoms. Jame buvo akcentuojama, kad  2010 m. rugsėjo 4 d., stovime naujo būsimo statinio prieigose, kad čia iškils Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universali sporto salė.

„Tai vieta, kur bus ugdomi čempionai, patiriami pralaimėjimai ir džiaugiamasi pergalėmis. Peržengę antrojo tūkstantmečio slenkstį ir sutikę Jonavos įkūrimo 260-ąjį gimtadienį, suvokiame šio įvykio svarbą Jonavos sporto bendruomenei. Visų čia dalyvaujančių vardu paliekame laišką ateities kartoms ir tikime, kad Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universali sporto salė ilgus dešimtmečius bus naudinga rajono žmonėms, skleis ir populiarins sporto ir sveikatingumo idėjas, ugdys olimpines viltis!“ – kalbėjo R. Stupurienė.

Po iškilmingos ceremonijos visi buvo pakviesti į Kūno kultūros ir sporto centro sporto salę, kur vyko draugiškos krepšinio rungtynės tarp LR Seimo ir Jonavos savivaldybės komandų. Nugalėjo Seimo krepšininkai rezultatu 47:38.

Pakalbinome Jonavos rajono merą Bronislovą Liutkų.
 

 Jonava puošiasi, statote ilgai lauktą sporto kompleksą. Ką galite apie jį papasakoti?
Sporto, sveikatingumo ir pramogų kompleksas iškils miesto centre, jį statysime laipsniškai. Pirmas etapas – universali sporto salė, užimanti 4 365 kv. m žaidimų ploto, o pagalbinės patalpos – dar daugiau kaip 2,5 tūkst. kv. metrų. Universali sporto salė bus pritaikyta 2 tūkst. žiūrovų. Ją pradėti statyti numatome jau šiemet.

Turime renovuotą miesto stadioną, tačiau jo tribūnos labai senos, todėl mūsų komplekso antras etapas – apie 4 tūkst. kv. m dengtos stadiono tribūnos. Dalis jų bus uždaros, dalis – atviros. Trečias etapas – pramogų ir sporto centras, kuriame bus siūlomos vandens pramogos, įrengti plaukimo takeliai, taip pat 30 vietų viešbutukas, boulingo salė.

Ketvirtas etapas – Joninių slėnio, kuriame vyksta mūsų tradicinės šventės, amfiteatras, taip pat surenkamos apie 1,5 tūkst. vietų tribūnos. Tada bus stacionarus parkas. Minėta tvarka tos keturios Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso dalys ir bus įrengiamos.

Kompleksą tikimės statyti padedami verslo žmonių. Joninių slėnį palikome pabaigai, nes dar nežinomas lėšų šaltinis. Ši mūsų svajonė, ko gero, bus įgyvendinama po 2015 metų. Visų keturių etapų statybai pradėti projektas jau parengtas, atlikta ekspertizė ir laukiame tik finansavimo.
 

Būsite labai prašmatnūs.
Nemanyčiau. Viską darome kukliai, atsižvelgiame į tai, kad pačioje Jonavoje gyvena 34 tūkst. gyventojų. Mes tikrai nekonkuruosime su didžiaisiais miestais, kurie turi sporto sales, talpinančias 7 tūkst. ar daugiau žiūrovų. Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso statybos idėją brandinome jau anksčiau.

Turime neblogą vyrų krepšinio klubinę komandą, sėkmingai žaidžiančią Nacionalinėje krepšinio lygoje ir daug metų tampančią prizininke. Esame išsipirkę pastatą su sporto sale (dabar čia įsikūręs Kūno kultūros ir sporto centras) iš buvusios vienos statybų organizacijos, kurioje krepšininkai žaidžia visas rungtynes. Tačiau ten yra tik balkonai žiūrovams, kuriuose geriausiu atveju telpa vos 500 žmonių.

Krepšininkams sąlygos tikrai prastos, o jonaviečiai, kaip ir žmonės visoje Lietuvoje, mėgsta šią sporto šaką. Kilo mintis kaip nors pagerinti tą sporto bazę. Kai paskelbėme konkursą, jame dalyvavo apie 14 įvairių projektavimo įmonių ir individualių projektuotojų. Buvo sudaryta komisija, į kurią buvo pakviesti ir verslo, Sporto departamento atstovai, kitaip tariant, įvairiai mąstantys žmonės. Kai parengėme techninį projektą, pradėjome ieškoti galimybių, kaip jį pradėti įgyvendinti.
 

Kokie apskritai Jonavoje reikalai su sporto baze: vidutiniški, geri ar blogi?
Įvardyčiau kaip vidutiniškus. Turime Kūno kultūros ir sporto centrą, kuris sujungia ir moksleivius, ir suaugusiuosius. Atskiros sporto mokyklos neturime. Veikia sporto klubai. Savivaldybės taryba, skirstydama biudžetą, klubams paprastai kasmet numato apie 300 tūkst. litų paramą, kad jie galėtų dalyvauti įvairiose varžybose ir plėtotų savo veiklą. Nuo to, kokio lygmens varžybose jie dalyvauja, priklauso jų finansavimas.

Mūsų Kūno kultūros ir sporto centre daugiausia treniruojasi krepšininkai ir tinklininkai, o futbolininkams teturime vos vieną mokyklos sporto salę, kurioje jie gali žaisti. Vasarą sportininkai treniruojasi pagrindiniame stadione, miesto pakraštyje turime dar dvi futbolo aikštes. Šiek tiek išplėtus miesto ribas, galvojame įrengti dar vieną dirbtinės dangos aikštę, kurioje būtų galima treniruotis ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį. Tačiau ten nėra infrastruktūros, bet, manau, tai ateities klausimas.

Kūno kultūros ir sporto centre veikia nestandartinis plaukimo baseinas (24 m ilgio, keturių takelių), jame mūsų vaikai mokomi plaukti, taip pat plaukioja jaunimas, turintis bėdų su stuburo iškrypimu ar kitų negandų. Jiems gydytojai pataria plaukioti ir baseine numatytos valandos, kada jie tai gali daryti. Baseinas veikia nuo lapkričio iki balandžio. Jis ganėtinai brangus, tačiau vaikams reikalingas, tad jo neatsisakome.
 

Puoselėjate gražią tradiciją ir Jonavos komandas, per Lietuvos čempionatus užėmusias prizines vietas, paskatinate nemažomis piniginėmis premijomis. Ar ta tradicija ir dabar gyvuoja?
 Tradicija gyvuoja ir dabar. Savivaldybės taryba yra patvirtinusi sporto klubų skatinimo tvarką už užimtas prizines vietas. Lietuvos čempionams skiriame 50 tūkst. litų, sidabro medalininkams – 40 tūkst. litų, o už bronzos medalininkams – 30 tūkst. litų. Šiemet mūsų krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje laimėjo sidabro medalius, o tinklininkės Lietuvos čempionate – bronzos. Nors ir sunkmetis, bet mes jei pažadame, savo žodį tęsime.
 

Jonava visą laiką buvo sportiškas miestas, ankstesniais metais per tinklinio varžybas ne visiems netgi nusišypsodavo laimė patekti į sporto salę. O kaip dabar?
Manau, kad Jonava – tikrai sportiškas miestas. Organizuojama daug įvairiausių sporto renginių. Galbūt mes neturime daug aukšto meistriškumo sportininkų, nors mūsų mieste ir išaugo puikusis krepšininkas, Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas D. Maskoliūnas. Apskrities varžybose mūsų sportininkai nuolat užima pirmas vietas. Jonavą garsina krepšininkai, tinklininkės, stalo tenisininkai.

Gražus mūsų tradicinis bėgimas „A. Kulviečio paminklinis akmuo–Jonava“, miesto krepšinio pirmenybėse dalyvauja penkiolika, o kartais ir daugiau susiformavusių komandų. Varžybos trunka kone penkis mėnesius. Vyksta tradiciniai vaikų futbolo turnyrai, kuriuose dalyvauja 10–12 metų vaikai. Nemažai varžybų rengia stalo tenisininkai, tinklininkai.
 

Sportininkams skiriate nemažai dėmesio. Gal ir pats sportuojate?
Mokiausi kaimo mokykloje, dalyvaudavau įvairių sporto šakų varžybose. Gavau neblogus sporto pagrindus, o vėliau draugai pakvietė žaisti krepšinį „Beržo“ veteranų komandoje. Dar prieš trejus metus jį aktyviai žaidžiau, dalyvavau varžybose, veteranų pirmenybėse, o dabar užimtumas labai didelis ir to malonumo jau tenka atsisakyti. Bet aš širdyje visą laiką esu sportininkas ir didelis sporto gerbėjas.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygos sezonas “Žalgiriui” baigtas
2019 04 25
Eurolyga
Stebuklas neįvyko - visas rungtynes sąlygas diktavusi “Fenerbahce” palaidojo kauniečių viltis antrus metus iš eilės patekti į Eurolygos finalo ketvertą.
LKL rungtynėse - skirtingi scenarijai
2019 04 25
LKL
Ketvirtadienį LKL pirmenybėse "Neptūnas" Klaipėdoje 101:87 patiesė Utenos "Juventus", o Kėdainių "Nevėžis" svečiuose 88:87 nugalėjo "Šiaulius".
"Žalgiriui"- specialiai sukurti ledai
2019 04 25
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklą atstovaujanti „Vikeda“ liepą pradės prekiauti žaliosir baltos spalvų "Žalgirio" ledais.
 
Saugui - du mėnesiai rebilitacijos
2019 04 26
Trauma
Marijampolės „Sūduvos“ fuųtbolininkui Ovidijus Verbickas diagnozuotas čiurnos raiščių trūkimas.
Vilniečių vartininkas nespjauna į "Palangą"
2019 04 26
A lyga
"Žalgirio" vartininkas A. Vitkauskas: "Laukiau šanso, kurį dabar bandau išnaudoti. Sveika konkurencija yra geras dalykas ir priverčia pasitempti.“
Rinktinės treneriui teko skambinti dukart
2019 04 25
Rinktinė
„Buvo labai malonu, kai pakvietė į rinktinę, tai buvo viena didžiausių svajonių nuo pat vaikystės", - sako "Stumbro" gynėjas R. Sadauskas.
"Bėk, eik, šliaužk, jei reikia - ridenkis"
2019 04 24
Lengvoji atletika
"Kad ir kaip bebūtų sunku, visos pastangos veda link tikslo", - disko metikas Andrius Gudžius įsitikinęs, kad darbas ir valia leidžia pasiekti svajones.
Pirmagimė pakeitė olimpiečio dienotvarkę
2019 04 24
Maratonas
Maratonininkas Remigijus Kančys – apie tėvystės iššūkius, kelią į Tokiją bei ypatingą Kauno maratono trasą.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
 
Lietuviai Kipre - nesustabdomi
2019 04 24
Tenisas
VTA auklėtiniai Ainius Sabaliauskas ir Patricija Paukštytė iškopė į Turnyro „Herodotou Tennis Academy G2“ pusfinalius.
Dėl teniso svajonės pakeitė miestą
2019 04 24
Tenisas
"Svajonė - tapus profesionalia tenisininke garsinti Lietuvą", - sako krepšinio ir rankinio legendų Vytauto ir Faustos Bimbų proanūkė Patricija Paukštytė.
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Bandys įgyvendint jaunystės svajonę
2019 04 26
MMA
"Noriu pakelti Lietuvos mišriųjų kovos menų lygį į aukštesnį lygį“, - sako kovoti narve grįžtantis Sergejus Maslobojevas.
Ukrainoje iškovojo sidabrą
2019 04 24
Boksas
Turnyre Chersone, kuriame dalyvavo keturių žemynų boksininkai, Aleksandras Baranovas iškovojo sidabro medalį.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
 
R. Leleivytei - 3 reitingo taškai.
2019 04 25
Dviračiai
Moterų dviračių lenktynėse „La Fleche Wallonne“ lietuvė Rasa Leleivytė užėmė 39-ąją vietą iš 143 dalyvių.
Kelią baigė ketvirtfinalyje
2019 04 22
BMX dviračiai
Europos mažųjų dviračių taurės etape lietuvis G. Pabijanskas sėkmingai įveikė šešioliktfinalį ir aštuntfinalį ir baigė savo pasirodymą ketvirtfinalyje.
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Link finalo žengė "Dragūnas" ir "Šviesa"
2019 04 25
LRL
Klaipėdos "Dragūnas" pirmajame LRL pusfinalio mače 32:25 nugalėjo Alytaus „Varsą-Stronglasą“, o Vilniaus "Šviesa" 27:25 - Kauno "Granitą-Karį".
"Žaidėme ne su moliais"
2019 04 22
Rankinis
Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
 
Finaluose - puiki atmosfera
2019 04 26
Tinklinis
Savaitgalį po dvi geriausias moterų ir vyrų tinklininkų komandas susirungs NSTL finaluose.
Stovykloje prireikė skubios operacijos
2019 04 25
Paplūdimio tinklinis
Vienai iš septynių Vilniaus klubo "Auksma" paplūdimio tinklininkių, stovyklaujančių Turkijoje, buvo atlikta apendicito operacija.
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Paskelbs penktąjį lenktynių čempioną
2019 04 25
Elektromobilių lenktynės
Pirmąjį gegužės penkitadienį Palangoje finišuos jau penktosios elektromobilių lenktynės per visą Lietuvą.
Dakaro ralyje gali ir prisnigti
2019 04 25
Dakaras
Nuo 2020 metų Dakaro ralis vyks Saudo Arabijoje. B. Vanagas pasidalijo keliais mažai kam žinomais faktais apie ją, o A. Juknevčius - vertinimais.
Moterys: "lenktyniauti norime ir mes"
2019 04 25
Ralis
Paveiksliukai ir užrašai ant automobilio stogo, lėlės ar pliušiniai meškinai ant kapoto, lempoms priaugintos blakstienos - žinia, kad artėja moterų ralis.
 
Lietuviai iškovojo antrą pergalę
2019 04 25
Akmenslydis
Pasaulio mišrių porų akmenslydžio čempionate Lietuvos rinktinė po penkių pralaimėjimų serijos iškovojo antrą pergalę paeiliui, 12:7 nugalėdama Meksiką.
Žaidimas nenuvylė – trūko tik patirties
2019 04 25
Vandensvydis
Lietuvos vandensvydžio jaunimo rinktinės treneris N.Papaurėlis džiaugiasi šeštąja vieta Europos tautų taurės turnyre: „Pasirodymas teikia gražių vilčių.“
"Žaidėjai tobulėjo kiekviename mače"
2019 04 25
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris D. Lacroix - apie sudėties pasirinkimą, T. Kumeliausko svarbą ir čempionato startą, žaidžiant su favoritais.
Prie pulo stalo dirba ir kūnas, ir protas
2019 04 26
Biliardas
Jubiliejinį moterų pulo turnyrą laimėjusi Gintarė Gelžinė: apie motinystę, žaidimo su vyrais ir moterimis skirtumus, ištvermę, motyvacijos šaltinį.
Lietuvos čempionatas startavo rekordais
2019 04 25
Plaukimas
T. Duškinas tapo Lietuvos 50 m plaukimo peteliške čempionu, pagerino savo paties rekordą ir užsitikrino vietą pasaulio pirmenybėse.
Festivalyje Lenkijoje buvo antri
2019 04 25
Regbis
Lietuvos aštuoniolikamečių rinktinė keturių komandų turnyre Lenkijoje finale 5:47 nusileido aikštės šeimininkams.
 
Vėl uždegta žalia šviesa stadiono statyboms
2019 04 25
Stadionas
Teismas atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ ieškinį ir priteisė 8 tūkst. eurų savivaldybės naudai.
Pergalingą kadrą pagavo jau ketvirtą sykį
2019 04 23
Konkursas
Geriausioje kovo mėnesio Lietuvos sporto nuotraukoje – stalo tenisininkė. Jos akylą žvilgsnį į kamuoliuką užfiksavo Augustas Četkauskas.
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas