Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. rugsėjo 15 d. 10:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ir Jonava turės sporto kompleksą

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro stadione įkasus kapsulę pradėtasi Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso statybos

   

Į svečius pas jonaviečius atvyko nemažai Seimo narių: Mindaugas Bastys, Andrius Mazuronis, Aleksandras Sacharukas, Mantas Varaška, jonavietis Rimantas Sinkevičius, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, Tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika, 2011 m. Europos krepšinio čempionato organizacinio komiteto vykdomasis direktorius Mindaugas Špokas.
Tarp svečių – ir Jonavos sporto mokyklos auklėtiniai krepšininkas Darius Maskoliūnas, pirmasis pokario Lietuvos boksininkas profesionalas, Europos profesionalų vicečempionas Rimvydas Bilius bei Panevėžio „Ekrano“ komandos ir Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjas Dominykas Galkevičius.

„Atėjęs sunkmetis pakoregavo planus, tačiau nesudėjome rankų – buvome įsitikinę, kad ekonominė krizė nėra pagrindas nieko nedaryti. Ieškojome būdų, kaip įgyvendinti ilgai brandintą mūsų viziją Jonavoje pastatyti sporto salę. Šiandien turime puikų projektą – turiu vilties, kad po trejų ar ketverių metų sąlygos pagerės. Ši ceremonija šiandien mus visus tartum įpareigoja daryti viską, kad susitiktume kuo greičiau“, – kalbėjo Jonavos meras Bronislovas Liutkus.

Kapsulė su laišku buvo perduota Sporto centro direktorei Reginai Stupurienei, kuri perskaitė laišką ateities kartoms. Jame buvo akcentuojama, kad  2010 m. rugsėjo 4 d., stovime naujo būsimo statinio prieigose, kad čia iškils Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universali sporto salė.

„Tai vieta, kur bus ugdomi čempionai, patiriami pralaimėjimai ir džiaugiamasi pergalėmis. Peržengę antrojo tūkstantmečio slenkstį ir sutikę Jonavos įkūrimo 260-ąjį gimtadienį, suvokiame šio įvykio svarbą Jonavos sporto bendruomenei. Visų čia dalyvaujančių vardu paliekame laišką ateities kartoms ir tikime, kad Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universali sporto salė ilgus dešimtmečius bus naudinga rajono žmonėms, skleis ir populiarins sporto ir sveikatingumo idėjas, ugdys olimpines viltis!“ – kalbėjo R. Stupurienė.

Po iškilmingos ceremonijos visi buvo pakviesti į Kūno kultūros ir sporto centro sporto salę, kur vyko draugiškos krepšinio rungtynės tarp LR Seimo ir Jonavos savivaldybės komandų. Nugalėjo Seimo krepšininkai rezultatu 47:38.

Pakalbinome Jonavos rajono merą Bronislovą Liutkų.
 

 Jonava puošiasi, statote ilgai lauktą sporto kompleksą. Ką galite apie jį papasakoti?
Sporto, sveikatingumo ir pramogų kompleksas iškils miesto centre, jį statysime laipsniškai. Pirmas etapas – universali sporto salė, užimanti 4 365 kv. m žaidimų ploto, o pagalbinės patalpos – dar daugiau kaip 2,5 tūkst. kv. metrų. Universali sporto salė bus pritaikyta 2 tūkst. žiūrovų. Ją pradėti statyti numatome jau šiemet.

Turime renovuotą miesto stadioną, tačiau jo tribūnos labai senos, todėl mūsų komplekso antras etapas – apie 4 tūkst. kv. m dengtos stadiono tribūnos. Dalis jų bus uždaros, dalis – atviros. Trečias etapas – pramogų ir sporto centras, kuriame bus siūlomos vandens pramogos, įrengti plaukimo takeliai, taip pat 30 vietų viešbutukas, boulingo salė.

Ketvirtas etapas – Joninių slėnio, kuriame vyksta mūsų tradicinės šventės, amfiteatras, taip pat surenkamos apie 1,5 tūkst. vietų tribūnos. Tada bus stacionarus parkas. Minėta tvarka tos keturios Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso dalys ir bus įrengiamos.

Kompleksą tikimės statyti padedami verslo žmonių. Joninių slėnį palikome pabaigai, nes dar nežinomas lėšų šaltinis. Ši mūsų svajonė, ko gero, bus įgyvendinama po 2015 metų. Visų keturių etapų statybai pradėti projektas jau parengtas, atlikta ekspertizė ir laukiame tik finansavimo.
 

Būsite labai prašmatnūs.
Nemanyčiau. Viską darome kukliai, atsižvelgiame į tai, kad pačioje Jonavoje gyvena 34 tūkst. gyventojų. Mes tikrai nekonkuruosime su didžiaisiais miestais, kurie turi sporto sales, talpinančias 7 tūkst. ar daugiau žiūrovų. Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso statybos idėją brandinome jau anksčiau.

Turime neblogą vyrų krepšinio klubinę komandą, sėkmingai žaidžiančią Nacionalinėje krepšinio lygoje ir daug metų tampančią prizininke. Esame išsipirkę pastatą su sporto sale (dabar čia įsikūręs Kūno kultūros ir sporto centras) iš buvusios vienos statybų organizacijos, kurioje krepšininkai žaidžia visas rungtynes. Tačiau ten yra tik balkonai žiūrovams, kuriuose geriausiu atveju telpa vos 500 žmonių.

Krepšininkams sąlygos tikrai prastos, o jonaviečiai, kaip ir žmonės visoje Lietuvoje, mėgsta šią sporto šaką. Kilo mintis kaip nors pagerinti tą sporto bazę. Kai paskelbėme konkursą, jame dalyvavo apie 14 įvairių projektavimo įmonių ir individualių projektuotojų. Buvo sudaryta komisija, į kurią buvo pakviesti ir verslo, Sporto departamento atstovai, kitaip tariant, įvairiai mąstantys žmonės. Kai parengėme techninį projektą, pradėjome ieškoti galimybių, kaip jį pradėti įgyvendinti.
 

Kokie apskritai Jonavoje reikalai su sporto baze: vidutiniški, geri ar blogi?
Įvardyčiau kaip vidutiniškus. Turime Kūno kultūros ir sporto centrą, kuris sujungia ir moksleivius, ir suaugusiuosius. Atskiros sporto mokyklos neturime. Veikia sporto klubai. Savivaldybės taryba, skirstydama biudžetą, klubams paprastai kasmet numato apie 300 tūkst. litų paramą, kad jie galėtų dalyvauti įvairiose varžybose ir plėtotų savo veiklą. Nuo to, kokio lygmens varžybose jie dalyvauja, priklauso jų finansavimas.

Mūsų Kūno kultūros ir sporto centre daugiausia treniruojasi krepšininkai ir tinklininkai, o futbolininkams teturime vos vieną mokyklos sporto salę, kurioje jie gali žaisti. Vasarą sportininkai treniruojasi pagrindiniame stadione, miesto pakraštyje turime dar dvi futbolo aikštes. Šiek tiek išplėtus miesto ribas, galvojame įrengti dar vieną dirbtinės dangos aikštę, kurioje būtų galima treniruotis ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį. Tačiau ten nėra infrastruktūros, bet, manau, tai ateities klausimas.

Kūno kultūros ir sporto centre veikia nestandartinis plaukimo baseinas (24 m ilgio, keturių takelių), jame mūsų vaikai mokomi plaukti, taip pat plaukioja jaunimas, turintis bėdų su stuburo iškrypimu ar kitų negandų. Jiems gydytojai pataria plaukioti ir baseine numatytos valandos, kada jie tai gali daryti. Baseinas veikia nuo lapkričio iki balandžio. Jis ganėtinai brangus, tačiau vaikams reikalingas, tad jo neatsisakome.
 

Puoselėjate gražią tradiciją ir Jonavos komandas, per Lietuvos čempionatus užėmusias prizines vietas, paskatinate nemažomis piniginėmis premijomis. Ar ta tradicija ir dabar gyvuoja?
 Tradicija gyvuoja ir dabar. Savivaldybės taryba yra patvirtinusi sporto klubų skatinimo tvarką už užimtas prizines vietas. Lietuvos čempionams skiriame 50 tūkst. litų, sidabro medalininkams – 40 tūkst. litų, o už bronzos medalininkams – 30 tūkst. litų. Šiemet mūsų krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje laimėjo sidabro medalius, o tinklininkės Lietuvos čempionate – bronzos. Nors ir sunkmetis, bet mes jei pažadame, savo žodį tęsime.
 

Jonava visą laiką buvo sportiškas miestas, ankstesniais metais per tinklinio varžybas ne visiems netgi nusišypsodavo laimė patekti į sporto salę. O kaip dabar?
Manau, kad Jonava – tikrai sportiškas miestas. Organizuojama daug įvairiausių sporto renginių. Galbūt mes neturime daug aukšto meistriškumo sportininkų, nors mūsų mieste ir išaugo puikusis krepšininkas, Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas D. Maskoliūnas. Apskrities varžybose mūsų sportininkai nuolat užima pirmas vietas. Jonavą garsina krepšininkai, tinklininkės, stalo tenisininkai.

Gražus mūsų tradicinis bėgimas „A. Kulviečio paminklinis akmuo–Jonava“, miesto krepšinio pirmenybėse dalyvauja penkiolika, o kartais ir daugiau susiformavusių komandų. Varžybos trunka kone penkis mėnesius. Vyksta tradiciniai vaikų futbolo turnyrai, kuriuose dalyvauja 10–12 metų vaikai. Nemažai varžybų rengia stalo tenisininkai, tinklininkai.
 

Sportininkams skiriate nemažai dėmesio. Gal ir pats sportuojate?
Mokiausi kaimo mokykloje, dalyvaudavau įvairių sporto šakų varžybose. Gavau neblogus sporto pagrindus, o vėliau draugai pakvietė žaisti krepšinį „Beržo“ veteranų komandoje. Dar prieš trejus metus jį aktyviai žaidžiau, dalyvavau varžybose, veteranų pirmenybėse, o dabar užimtumas labai didelis ir to malonumo jau tenka atsisakyti. Bet aš širdyje visą laiką esu sportininkas ir didelis sporto gerbėjas.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
Lietuviai Suomijoje sudorojo rusus
2019 08 17
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, tęsdama pasiruošimą pasaulio čempionatui Kinijoje, iškovojo dar vieną pergalę ir laimėjo turnyrą Suomijoje (VIDEO).
 
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Brazilą žavi futbolo nenuspėjamumas
2019 08 15
Treneris
FK „Vilnius“ dirbsiantis brazilas Erickas Monteiro: „Vaikui iki 10 m. reikia suteikti laisvę ir kūrybiškumą aikštelėje.“
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
Šilalėje – rekordinis dalyvių antplūdis
2019 08 12
Bėgimas
Trečią kartą vykęs Šilalės miesto bėgimas viršijo drąsiausius lūkesčius. Apie 700 dalyvių planavę rengėjai sulaukė daugiau nei 800 sporto entuziastų.
Lengvaatlečiams nepavyko išsilaikyti
2019 08 11
Europos čempionatas
Europos lengvosios atletikos komandų čempionatą lietuviai baigė Edžio Matusevičiaus pergale, bet tai nepadėjo išsilaikyti antroje pagal pajėgumą lygoje.
 
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
Į pusfinalį – po atkaklios kovos
2019 08 17
Turnyras
ATP „Challenger“ turnyro „Odlum Brown Van Open“ vienetų varžybų ketvirtfinalyje Ričardas Berankis sunkiai įsibėgėjo, bet galingai finišavo.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – pirmajame dešimtuke
2019 08 10
Europos čempionatas
Alkmare vykstančio Europos dviračių plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse daugkartinė Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė iškovojo 10-ąją vietą.
Lietuvė – per akimirką nuo medalio
2019 08 09
Europos čempionatas
Alkmare (Nyderlandai) vykstančio Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse Akvilė Gedraitytė iškovojo ketvirtąją vietą.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvės žengė į pagrindines varžybas
2019 08 08
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje užtikrintai įveikė atrankos barjerą.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
„Priėmėme nelengvą strateginį sprendimą“
2019 08 08
Situacija
Praradęs viltį patekti tarp stipriausiųjų Benediktas Vanagas vietoj keturių likusių „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapų startuos tik viename.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Estafetėse lietuviai nesublizgėjo
2019 08 18
Orientavimasis
Norvegijoje estafečių varžybomis baigėsi 36-asis pasaulio orientavimosi sporto čempionatas.
D.Rapšiui – netikėtas M.Kalniečio klausimas
2019 08 18
Plaukimas
Į Lietuvą grįžęs plaukikas Danas Rapšys: „Pirmą kartą gyvenime buvo tiek varžybų. Norime pailsėti. Dvi savaites dabar tik ilsėsimės, norime pabūti namie.“
Izraelyje – Lietuvos gimnasto triumfas
2019 08 18
Gimnastika
Tel Avive šeštadienį pasibaigusio atvirojo sportinės gimnastikos čempionato daugiakovėje triumfavo Lietuvos atstovas Robertas Tvorogalas.
 
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
„Parateam Lietuva“ ateina laužyti stereotipų
2019 08 08
Naujovė
Lietuvos paralimpinė komanda turi naują vardą – „Parateam Lietuva“. Jos simboliu tapo ąžuolo gilė, simbolizuojanti naują pradžią.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas