Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. kovo 23 d. 08:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Gėlių pardavėjo rekordas iki šiol gyvuoja

Daugkartinis Lietuvos kūjo metimo čempionas olimpietis Benjaminas Viluckis prekiauja gėlėmis ir vadovauja Klaipėdos lengvosios atletikos federacijai.

B.Viluckis nenutolo nuo lengvosios atletikos.
pliadisfoto.com nuotr.
B.Viluckis nenutolo nuo lengvosios atletikos.
   
Klaipėdietis net 10 kartų gerino ir Lietuvos kūjo metimo rekordą. 1986 m. rugpjūčio 20 d. jo mestas kūjis Klaipėdoje nuskriejo 82 m 24 cm. Šis rezultatas iki šiol dar nėra pagerintas. Taigi, rekordui – jau 30 metų.

B. Viluckiui kovo 20 d. sukako 55-eri, Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete jis buvo apdovanotas LTOK medaliu „ Už nuopelnus olimpizmui“.

Kaip , Benjaminai, dabar gyveni?
Visai neblogai. Jau 20 metų pardavinėju gėles, esu įmonės „Kurima“ darbuotojas. Gėles vežamės iš Olandijos. Gyvenu Klaipėdoje, o mano darbovietė – prie Gargždų.

Kiek metų praleidai kūjometimo sektoriuje?
Aktyviai sportavau 23-ejus metus. Tobulėjau palaipsniui: 1980 m. įvykdžiau sporto meistro normą, 1984 m.- tarptautinės klasės sporto meistro. 
 
Tapau Lietuvos, Baltijos šalių, Sovietų Sąjungos čempionu ir prizininku. 10 kartų gerinau Lietuvos rekordą. 

Pirmą rekordą pasiekiau 1980-aisiais, Maskvos olimpinių žaidynių metais – kūjį nusviedžiau 69 m 84 cm. Jaunystės lengvoji atletika buvo ypatingai gražus mano gyvenimo tarpsnis. 

1986-aisiais kūjį švystelėjai kone per visą aikštę – 82 m 24 cm.

Tada buvau labai piktas. Tikėjausi dalyvauti Europos čempionate Štutgarte, bet dėl politinių dalykų buvau išprašytas iš SSRS rinktinės treniruočių stovyklos. Mat mano tėvo visa šeima gyveno tuometėje Vakarų Vokietijoje. Likus 10 dienų iki Europos čempionato, man buvo uždrausta vykti į kapitalistinę šalį. Galėjau dalyvauti tik varžybose VDR, Lenkijoje, Vengrijoje. 

Sugrįžęs iš SSRS rinktinės treniruočių stovyklos, per kurią gerai padirbėjau ir buvau puikios sportinės formos, po 10 dienų dalyvavau varžybose Klaipėdoje ir pasiekiau Lietuvos rekordą. 

Ar to rezultato būtų pakakę gerai pasirodyti per Europos čempionatą Štutgarte?
82 m 24 cm man būtų užtikrinę bronzos medalį. Tada čempionu tapo legendinis Jurijus Sedychas, pasiekęs pasaulio rekordą, o antras buvo Sergejus Litvinovas. Beje, tais pačiais 1986 metais per „Geros valios“ žaidynes Maskvoje irgi buvau trečias. 

Tikėjausi geriau pasirodyti1992 m. per Barselonos olimpines žaidynes, tačiau užimta 21-ąja vieta ir savo rezultatu (70 m 54 cm) likau nepatenkintas. 
 
Ar dabar kūjį pačiupinėji rankose? 
Ne, ne, ne. Su savo draugais bendraamžiais mėgstu pasivažinėti dviračiu. Gyvenu savo namelyje dėkingoje vietoje, už miesto, važiuojant Palangos link. 
 
Kartais važinėjame su drauge Edita bei 16-mete dukra Evita. Šalia manęs jau prasideda šiuolaikiniai dviračių takai per Girulių mišką. Jūra dviračiu man pasiekiama per 5 minutes. 

Kai turiu laisvą dieną ar savaitgaliais, visada sėdu ant dviračio. Toliausiai esu nuvažiavęs iki Nidos, pirmyn ir atgal -  60 km. 

Ten turime pagyvenusių žmonių klubą, tai su jais ir pajudame – dažniau keliaujame į Palangą, Šventąją, vieną du kartus kiekvieną vasarą – į Nidą.


Tad nuo jaunystėje pamėgtos lengvosios atletikos nutolai?
Ne, nenutolau. Esu Klaipėdos lengvosios atletikos federacijos prezidentas, vaikštau į  varžybas, stebiu sportininkų pasirodymus.  
 
Aplankau veteranus, su jais malonu pabūti kartu. Bandome sulipdyti gerą šeimyną. Nežinau, ar turėsime Klaipėdos lengvaatlečių Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, viską parodys startai vasarą. 

Viliuosi, kad olimpinį normatyvą įvykdys sprinterė Lina Grinčikaitė, gal dar vienas kitas Klaipėdos lengvaatletis.

Kodėl mūsų metikai nepagerina tau priklausančio Lietuvos rekordo?
Viskas susideda į vieną puokštę: tai ir metimo mokykla, tradicijos, aprūpinimas, farmakologija, apie kurią dabar visi taip garsiai šnekame, kiti dalykai. Iš viso to derinio ir pasiekiami rezultatai. 
 
Mano supratimu, šiandien yra sunkiau būti tame lygmenyje, kaip prieš 20-30 metų. Kaip ir baleto, taip ir kūjo metikų, buvo labai garsi rusų mokykla. 

Anksčiau turėjome gana idealias sąlygas: ir laisvus grafikus institutuose, ir materialų aprūpinimą, ir puikius sektorius. 

Tačiau Lietuvoje yra tvirtų vyrukų ir tikiu, kad vieną gražią dieną mano rekordas bus pagerintas. 

Kiek dabar numestum kūjį?
Bijau ir pasakyti, manau, kad 50-58 metrus. Tačiau tikrai žinau, kad po to dvi savaites būčiau nelabai įgalus. Norint mesti kūjį, reikia tam rengtis. 

Kažkada Palangoje po ilgos pertraukos pabandžiau paimti kūjį į rankas, tai po to nuo raumenų skausmo vaikščiojau susisukęs kelias dienas.    
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygos sezonas “Žalgiriui” baigtas
2019 04 25
Eurolyga
Stebuklas neįvyko - visas rungtynes sąlygas diktavusi “Fenerbahce” palaidojo kauniečių viltis antrus metus iš eilės patekti į Eurolygos finalo ketvertą.
LKL rungtynėse - skirtingi scenarijai
2019 04 25
LKL
Ketvirtadienį LKL pirmenybėse "Neptūnas" Klaipėdoje 101:87 patiesė Utenos "Juventus", o Kėdainių "Nevėžis" svečiuose 88:87 nugalėjo "Šiaulius".
"Žalgiriui"- specialiai sukurti ledai
2019 04 25
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklą atstovaujanti „Vikeda“ liepą pradės prekiauti žaliosir baltos spalvų "Žalgirio" ledais.
 
Saugui - du mėnesiai rebilitacijos
2019 04 26
Trauma
Marijampolės „Sūduvos“ fuųtbolininkui Ovidijus Verbickas diagnozuotas čiurnos raiščių trūkimas.
Vilniečių vartininkas nespjauna į "Palangą"
2019 04 26
A lyga
"Žalgirio" vartininkas A. Vitkauskas: "Laukiau šanso, kurį dabar bandau išnaudoti. Sveika konkurencija yra geras dalykas ir priverčia pasitempti.“
Rinktinės treneriui teko skambinti dukart
2019 04 25
Rinktinė
„Buvo labai malonu, kai pakvietė į rinktinę, tai buvo viena didžiausių svajonių nuo pat vaikystės", - sako "Stumbro" gynėjas R. Sadauskas.
"Bėk, eik, šliaužk, jei reikia - ridenkis"
2019 04 24
Lengvoji atletika
"Kad ir kaip bebūtų sunku, visos pastangos veda link tikslo", - disko metikas Andrius Gudžius įsitikinęs, kad darbas ir valia leidžia pasiekti svajones.
Pirmagimė pakeitė olimpiečio dienotvarkę
2019 04 24
Maratonas
Maratonininkas Remigijus Kančys – apie tėvystės iššūkius, kelią į Tokiją bei ypatingą Kauno maratono trasą.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
 
Lietuviai Kipre - nesustabdomi
2019 04 24
Tenisas
VTA auklėtiniai Ainius Sabaliauskas ir Patricija Paukštytė iškopė į Turnyro „Herodotou Tennis Academy G2“ pusfinalius.
Dėl teniso svajonės pakeitė miestą
2019 04 24
Tenisas
"Svajonė - tapus profesionalia tenisininke garsinti Lietuvą", - sako krepšinio ir rankinio legendų Vytauto ir Faustos Bimbų proanūkė Patricija Paukštytė.
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Bandys įgyvendint jaunystės svajonę
2019 04 26
MMA
"Noriu pakelti Lietuvos mišriųjų kovos menų lygį į aukštesnį lygį“, - sako kovoti narve grįžtantis Sergejus Maslobojevas.
Ukrainoje iškovojo sidabrą
2019 04 24
Boksas
Turnyre Chersone, kuriame dalyvavo keturių žemynų boksininkai, Aleksandras Baranovas iškovojo sidabro medalį.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
 
R. Leleivytei - 3 reitingo taškai.
2019 04 25
Dviračiai
Moterų dviračių lenktynėse „La Fleche Wallonne“ lietuvė Rasa Leleivytė užėmė 39-ąją vietą iš 143 dalyvių.
Kelią baigė ketvirtfinalyje
2019 04 22
BMX dviračiai
Europos mažųjų dviračių taurės etape lietuvis G. Pabijanskas sėkmingai įveikė šešioliktfinalį ir aštuntfinalį ir baigė savo pasirodymą ketvirtfinalyje.
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Link finalo žengė "Dragūnas" ir "Šviesa"
2019 04 25
LRL
Klaipėdos "Dragūnas" pirmajame LRL pusfinalio mače 32:25 nugalėjo Alytaus „Varsą-Stronglasą“, o Vilniaus "Šviesa" 27:25 - Kauno "Granitą-Karį".
"Žaidėme ne su moliais"
2019 04 22
Rankinis
Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
 
Finaluose - puiki atmosfera
2019 04 26
Tinklinis
Savaitgalį po dvi geriausias moterų ir vyrų tinklininkų komandas susirungs NSTL finaluose.
Stovykloje prireikė skubios operacijos
2019 04 25
Paplūdimio tinklinis
Vienai iš septynių Vilniaus klubo "Auksma" paplūdimio tinklininkių, stovyklaujančių Turkijoje, buvo atlikta apendicito operacija.
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Paskelbs penktąjį lenktynių čempioną
2019 04 25
Elektromobilių lenktynės
Pirmąjį gegužės penkitadienį Palangoje finišuos jau penktosios elektromobilių lenktynės per visą Lietuvą.
Dakaro ralyje gali ir prisnigti
2019 04 25
Dakaras
Nuo 2020 metų Dakaro ralis vyks Saudo Arabijoje. B. Vanagas pasidalijo keliais mažai kam žinomais faktais apie ją, o A. Juknevčius - vertinimais.
Moterys: "lenktyniauti norime ir mes"
2019 04 25
Ralis
Paveiksliukai ir užrašai ant automobilio stogo, lėlės ar pliušiniai meškinai ant kapoto, lempoms priaugintos blakstienos - žinia, kad artėja moterų ralis.
 
Prieš čempionatą - žvilgsnis į varžovus
2019 04 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės varžovai: čempionato favoritai, NHL superžvaigždė ir paslaptingoji Korėjos rinktinė.
Lietuviai iškovojo antrą pergalę
2019 04 25
Akmenslydis
Pasaulio mišrių porų akmenslydžio čempionate Lietuvos rinktinė po penkių pralaimėjimų serijos iškovojo antrą pergalę paeiliui, 12:7 nugalėdama Meksiką.
Žaidimas nenuvylė – trūko tik patirties
2019 04 25
Vandensvydis
Lietuvos vandensvydžio jaunimo rinktinės treneris N.Papaurėlis džiaugiasi šeštąja vieta Europos tautų taurės turnyre: „Pasirodymas teikia gražių vilčių.“
Prie pulo stalo dirba ir kūnas, ir protas
2019 04 26
Biliardas
Jubiliejinį moterų pulo turnyrą laimėjusi Gintarė Gelžinė: apie motinystę, žaidimo su vyrais ir moterimis skirtumus, ištvermę, motyvacijos šaltinį.
Lietuvos čempionatas startavo rekordais
2019 04 25
Plaukimas
T. Duškinas tapo Lietuvos 50 m plaukimo peteliške čempionu, pagerino savo paties rekordą ir užsitikrino vietą pasaulio pirmenybėse.
Festivalyje Lenkijoje buvo antri
2019 04 25
Regbis
Lietuvos aštuoniolikamečių rinktinė keturių komandų turnyre Lenkijoje finale 5:47 nusileido aikštės šeimininkams.
 
Svečius sužavėjo vaikų trikrepšis
2019 04 26
Trikrepšis
Ypatingai vaikų žaidimu džiaugėsi trikrepšio sumanytojas iš Rusijos atvykęs akademikas A. Nesmejanovas ir jį į Lietuvą parvežęs akademikas J. Briedikis.
Vėl uždegta žalia šviesa stadiono statyboms
2019 04 25
Stadionas
Teismas atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ ieškinį ir priteisė 8 tūkst. eurų savivaldybės naudai.
Pergalingą kadrą pagavo jau ketvirtą sykį
2019 04 23
Konkursas
Geriausioje kovo mėnesio Lietuvos sporto nuotraukoje – stalo tenisininkė. Jos akylą žvilgsnį į kamuoliuką užfiksavo Augustas Četkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas