sportas.info 2015 m. gruodžio 29 d. 20:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Mes ne pėsti, mes – važiuoti“

Švenčių proga Lietuvos dviračių bendruomenė sulaukė dovanos – žurnalistės Marytės Marcinkevičiūtės knygos „Mes ne pėsti, mes – važiuoti“ II dalies.

Knygos viršelis.
Knygos viršelis.
   
Naujoje 400 puslapių knygoje - net 365 nuotraukos. Knygą išleido „Homo liber“ leidykla, vadovaujama Viliaus Gužauskio. Tai – antroji knyga apie Lietuvos dviračių sportą, joje svarbiausi įvykiai aprašomi nuo 1998 m.  
 
ŽMONĖS. Kaip ir pirmojoje knygoje, naujame leidinyje pagrindinis dėmesys sutelktas į žmones – tuos, kurie labiausiai garsino Lietuvos dviračių sportą 1998-2015 m.  
 
Tai tarsi trys knygos kartu: dviračių plentas, dviračių trekas ir BMX su savo istorija ir dviračių asmenybėmis. 

Nedaug sporto šakų federacijų gali pasigirti, turinčios olimpinių čempionų ir prizininkų, tiek daug pasaulio ir Europos čempionų. O LDSF -  viena iš tų, kuri gali didžiuotis savo sportininkų įspūdingais pasiekimais.   

„Mes ne pėsti, mes – važiuoti“ II dalis prasideda įžanginiu Prezidento Valdo Adamkaus, kuris yra didelis dviračių sporto mylėtojas, rašiniu „Dviratis – sveikatą stiprinanti priemonė“. 

„Dviratis man – puiki mankšta, fizinės kondicijos palaikymas. Visiems patariu naudotis dviračiu, stiprinti savo sveikatą. Mindami pedalus pajusite su niekuo nepalyginamą malonumą“, - teigia V. Adamkus. 

LEGENDOS. Knygoje ypač daug dėmesio skiriama legendinėms mūsų dviratininkėms Dianai Žiliūtei, Editai Pučinskaitei, Rasai ir Jolantai Polikevičiūtėms, Zitai Urbonaitei, prisimenamos jų triumfo akimirkos per pasaulio čempionatus ir kitas varžybas.  

Komanda turėjo puikų karvedį – Valerijų Konovalovą ir dosnųjį Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentą, tuometį „Omnitel“ prezidentą  Gediminą Gruodį, kuris matė visas įspūdingas Lietuvos dviratininkių pergales ir kurį buvęs ilgametis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas pavadino „Laimingu loterijos bilietu“.  


GARBĖ. „Man buvo ypač didelė garbė būti tokios šaunios sporto federacijos prezidentu. Buvo malonu ir smagu, kad taip gerai visiems sekėsi. Į šią sporto šaką žiūrėjau kaip verslininkas – sporto dėka visas pasaulis ir Europa apie Lietuvą vis daugiau sužinojo ir ją pripažino.  Tai labai svarbu ir pritraukiant investicijas, eksportui, didelė garbė ne tiktai Lietuvai, bet ir jos ekonomikai. LDSF prezidentas – buvo naujas mano gyvenimo tarpsnis, su dviračių sportu ilgam susidraugavau“, - knygoje išspausdintame interviu sakė G. Gruodis. 

LDSF prezidentas knygoje prisipažįsta, kad jis mylėjo visas dviratininkes, nė vienos išskirti negalėjo – tai buvo komanda.

„Viena sportininkė varžybų negali laimėti. Ji laimi tik visos komandos pastangomis. Per vienas lenktynes pasiseka vienai, per kitas – kitai. Kai 1998 m. per pasaulio čempionatą Valkenburge merginoms už puikų pasirodymą skyriau premiją, buvau numatęs, kiek kiekvienai jų atiteks, bet iš pačių dviratininkių lūpų išgirdau: „Mes pačios pasidalysime!“

Aš negalėjau joms pasakyti, kad viena dviratininkė yra arčiau mano širdies, o kita toliau. Tai – komanda. Kuri pergalė labiausiai įsiminė? Kaip ir ta meilė, kada įsimyli – pati pirmoji, Dianos Žiliūtės pergalė pasaulio čempionate. 

Tų metų žiemą buvau išrinktas federacijos prezidentu, darbas neleido daug važinėti, stebėti dviratininkų kovas, ir pasaulio čempionatas Valkenburge man buvo pirmasis. Likau sužavėtas čempionatu, darnia Lietuvos dviratininkų šeima, įspūdinga Dianos pergale. Po to prie medalių jau pripratau, atrodo, jog taip ir turėjo būti“, - sakė G. Gruodis.

Daug vietos knygoje skiriama ir „Tour de France“ trečiosios vietos laimėtojo Raimondo Rumšo bei šių metų pasaulio čempionato grupinių lenktynių bronzinio prizininko Ramūno Navardausko, šauniųjų treko meistrių Rasos Mažeikytės, Simonos Krupeckaitės ir Vilijos Sereikaitės istorinėms pergalėms, 2012 m. Lietuvoje surengtam Europos dviračių treko čempionatui, mūsų jaunųjų dviratininkų pasiekimams.   

Knygoje pateikta pasaulio, Europos ir Lietuvos čempionatų statistika. 
  
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas