sportas.info 2015 m. gruodžio 29 d. 20:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Mes ne pėsti, mes – važiuoti“

Švenčių proga Lietuvos dviračių bendruomenė sulaukė dovanos – žurnalistės Marytės Marcinkevičiūtės knygos „Mes ne pėsti, mes – važiuoti“ II dalies.

Knygos viršelis.
Knygos viršelis.
   
Naujoje 400 puslapių knygoje - net 365 nuotraukos. Knygą išleido „Homo liber“ leidykla, vadovaujama Viliaus Gužauskio. Tai – antroji knyga apie Lietuvos dviračių sportą, joje svarbiausi įvykiai aprašomi nuo 1998 m.  
 
ŽMONĖS. Kaip ir pirmojoje knygoje, naujame leidinyje pagrindinis dėmesys sutelktas į žmones – tuos, kurie labiausiai garsino Lietuvos dviračių sportą 1998-2015 m.  
 
Tai tarsi trys knygos kartu: dviračių plentas, dviračių trekas ir BMX su savo istorija ir dviračių asmenybėmis. 

Nedaug sporto šakų federacijų gali pasigirti, turinčios olimpinių čempionų ir prizininkų, tiek daug pasaulio ir Europos čempionų. O LDSF -  viena iš tų, kuri gali didžiuotis savo sportininkų įspūdingais pasiekimais.   

„Mes ne pėsti, mes – važiuoti“ II dalis prasideda įžanginiu Prezidento Valdo Adamkaus, kuris yra didelis dviračių sporto mylėtojas, rašiniu „Dviratis – sveikatą stiprinanti priemonė“. 

„Dviratis man – puiki mankšta, fizinės kondicijos palaikymas. Visiems patariu naudotis dviračiu, stiprinti savo sveikatą. Mindami pedalus pajusite su niekuo nepalyginamą malonumą“, - teigia V. Adamkus. 

LEGENDOS. Knygoje ypač daug dėmesio skiriama legendinėms mūsų dviratininkėms Dianai Žiliūtei, Editai Pučinskaitei, Rasai ir Jolantai Polikevičiūtėms, Zitai Urbonaitei, prisimenamos jų triumfo akimirkos per pasaulio čempionatus ir kitas varžybas.  

Komanda turėjo puikų karvedį – Valerijų Konovalovą ir dosnųjį Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentą, tuometį „Omnitel“ prezidentą  Gediminą Gruodį, kuris matė visas įspūdingas Lietuvos dviratininkių pergales ir kurį buvęs ilgametis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas pavadino „Laimingu loterijos bilietu“.  


GARBĖ. „Man buvo ypač didelė garbė būti tokios šaunios sporto federacijos prezidentu. Buvo malonu ir smagu, kad taip gerai visiems sekėsi. Į šią sporto šaką žiūrėjau kaip verslininkas – sporto dėka visas pasaulis ir Europa apie Lietuvą vis daugiau sužinojo ir ją pripažino.  Tai labai svarbu ir pritraukiant investicijas, eksportui, didelė garbė ne tiktai Lietuvai, bet ir jos ekonomikai. LDSF prezidentas – buvo naujas mano gyvenimo tarpsnis, su dviračių sportu ilgam susidraugavau“, - knygoje išspausdintame interviu sakė G. Gruodis. 

LDSF prezidentas knygoje prisipažįsta, kad jis mylėjo visas dviratininkes, nė vienos išskirti negalėjo – tai buvo komanda.

„Viena sportininkė varžybų negali laimėti. Ji laimi tik visos komandos pastangomis. Per vienas lenktynes pasiseka vienai, per kitas – kitai. Kai 1998 m. per pasaulio čempionatą Valkenburge merginoms už puikų pasirodymą skyriau premiją, buvau numatęs, kiek kiekvienai jų atiteks, bet iš pačių dviratininkių lūpų išgirdau: „Mes pačios pasidalysime!“

Aš negalėjau joms pasakyti, kad viena dviratininkė yra arčiau mano širdies, o kita toliau. Tai – komanda. Kuri pergalė labiausiai įsiminė? Kaip ir ta meilė, kada įsimyli – pati pirmoji, Dianos Žiliūtės pergalė pasaulio čempionate. 

Tų metų žiemą buvau išrinktas federacijos prezidentu, darbas neleido daug važinėti, stebėti dviratininkų kovas, ir pasaulio čempionatas Valkenburge man buvo pirmasis. Likau sužavėtas čempionatu, darnia Lietuvos dviratininkų šeima, įspūdinga Dianos pergale. Po to prie medalių jau pripratau, atrodo, jog taip ir turėjo būti“, - sakė G. Gruodis.

Daug vietos knygoje skiriama ir „Tour de France“ trečiosios vietos laimėtojo Raimondo Rumšo bei šių metų pasaulio čempionato grupinių lenktynių bronzinio prizininko Ramūno Navardausko, šauniųjų treko meistrių Rasos Mažeikytės, Simonos Krupeckaitės ir Vilijos Sereikaitės istorinėms pergalėms, 2012 m. Lietuvoje surengtam Europos dviračių treko čempionatui, mūsų jaunųjų dviratininkų pasiekimams.   

Knygoje pateikta pasaulio, Europos ir Lietuvos čempionatų statistika. 
  
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Vilnietės nusileido Baltarusijos klubui
2019 12 07
EWBL
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda Europos moterų krepšinio lygoje (EWBL) patyrė trečią nesėkmę.
Moterų lygoje dominuoja 16-metė
2019 12 07
Žvilgsnis
Urtė Čižauskaitė: „Dėmesio tikrai sulaukiu tiek iš Europos, tiek iš JAV. Išvykti kol kas neskubu, nes norėčiau pabaigti mokyklą Lietuvoje.“
Brolių svajonė išsipildė Panevėžyje
2019 12 07
Žvilgsnis
Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Marius Valinskas: apie pastangas per treniruotes, brolio patarimus, svajonę žaisti kartu ir savo idealus.
 
Naujame turnyre – ekipos iš visos Lietuvos
2019 12 08
Turnyras
Žinomas Lietuvos futbolininkas Darvydas Šernas savo karjeros pabaigą pažymėjo surengdamas kalėdinį vaikų futbolo turnyrą Vilniuje.
Lietuvoje lankysis Nyderlandų žvaigždės
2019 12 08
Iniciatyva
„Futbolas yra geriausias būdas ryšiams užmegzti ir santykiams stiprinti", - teigia Nyderlandų ambasadorė Lietuvoje Bonnie Horbach.
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Kazachstane skambėjo Lietuvos himnas
2019 12 08
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate Brigita Gustaitytė iškovojo auksą, o Domas Sutkus – sidabrą.
Lietuviai kovos dėl pasaulio čempionų titulo
2019 12 07
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) 2019 metų pasaulio pilno kontakto karatė čempionate į finalus prasimušė du lietuviai - Brigita Gustaitytė ir Domas Sutkus.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Pergalę nukalė keturi 16-metės įvarčiai
2019 12 07
Ledo ritulys
Nesėkmingą pradžią pamiršusi Lietuvos rinktinė po įspūdingo Klaros Miuller pasirodymo parbloškė Belgijos rinktinę pasaulio čempionato mače (VIDEO)
Lietuviai neįveikė atrankos barjero
2019 12 06
Akmenslydis
2020 m. pasaulio mišrių komandų akmenslydžio čempionato atrankos turnyre Škotijoje Lietuvos rinktinė iškovojo vieną pergalę ir savo pasirodymą baigė.
Skaudus smūgis – mačo pabaigoje
2019 12 06
Ledo ritulys
Pasaulio čempionate iki pat mačo pabaigos dėl pergalės kovojusios lietuvės prieš bulgares krito po vėlyvo varžovių įvarčio (VIDEO).
„Čia tarsi „Volgą“ iškeisti į „Mercedesą“
2019 12 06
Žvilgsnis
Vandens formulės pilotas Edgaras Riabko prieš paskutinį sezono startą Abu Dabyje: „Reikia užsigrūdinti, išmokti nekartoti klaidų.“
Įtampos žaibolaidžiu tapo meilė
2019 12 06
Sportiniai šokiai
Pasaulio čempionų Evaldo ir Ievos Sodeikų treneriai neslepia – šokėjų santykiuose įtampa jautėsi tol, kol jie netapo pora ir gyvenime.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
 
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas