Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. spalio 11 d. 18:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pagerbė kovotojų už laisvę atminimą

Anykščių rajone antrą kartą buvo surengtas pagarbos bėgimas Šimonių giria – Svėdasai, skirtas Algimanto apygardos partizanams atminti

Šimonių giria – Svėdasai.
Marytės Marcinkevičiūtės ir organizatorių nuotr.
Šimonių giria – Svėdasai.
   
Bėgimo organizatoriai – Anykščių r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija. Apie 200 sportininkų susirinko Šimonių girioje, kur prieš 66 metus lapkričio 1 d. prie bunkerio žuvo septyni laisvės gynėjai. Bėgimo dalyviai buvo supažindinti su pirmųjų Svėdasų krašto partizanų judėjimu.
 
Tarp septynių išduotų ir 1949 m. žuvusiųjų partizanų buvo ir vieno iš šio bėgimo organizatoriaus Vlado Pajarsko brolis, apygardos štabo viršininkas Albinas Pajarskas-Bebas. Prie žuvusiųjų partizanų vietos buvo uždegtos žvakutės, padėta gėlių puokštės.  

ATMINTIS. Iš viso žuvo 40 Algimanto apygardos partizanų. Vien tik Anykščių rajone žuvo 753 partizanai, o Šimonių girioje, kur prasidėjo šis pagarbos bėgimas, iš viso nukauta apie 100 laisvės kovotojų. 

Anykščių r. meras Kęstutis Tubis pasidžiaugė, jog nemažas būrys bėgikų įamžino Algimanto apygardos partizanų šviesų atminimą. Seimo narys, legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša ragino mylėti tėvynę kaip kas sugeba ir kad ta meilė  visų širdyse išliktų per amžius. Jis padėjo gėlių puokštę prie partizanų žūties vietos.  

Varžybų teisėjui, Vilniaus “Žemynos” gimnazijos kūno kultūros mokytojui Edmundui Liekiui davus startą, sportininkai bėgo 9 km distanciją ir finišavo netoli paminklo kovotojams už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Kiti dar bėgo 1,2 km distanciją. 

LYDERIAI. Nugalėtoju tapo pirmą sykį šiame pagarbos bėgime dalyvavęs Lietuvos mokslų tarybos teisininkas vilnietis Marius Dijokas, kuris 9 km nuotolį įveikė per 32 min. 6,1 sek. Antras buvo anykštėnas Gytis Krivickas (33:07,1), o trečias – panevėžietis Irmantas Grubinskas (34:24,6).  

“Sportuoju mėgėjiškai. Rimčiau bėgioti pradėjau pries trejus metus, kai nutariau mesti rūkyti ir vietoje jo pasirinkau bėgimą. Dažniausiai bėgioju vienas, nepriklausau jokiam klubui. Kartais padedu kokiai komandai užimti aukštesnę vietą.  Gyvenu netoli Vingio parko, ten daugiausiai ir bėgioju, kilometrus skaičiuoju ir Neries pakrantėje”, - po finišo sake M. Dijokas. 

Jam šis bėgimas buvo puikus patikrinimas prieš Stambulo maratoną, kuriame vilnietis dalyvaus už gero mėnesio. Šiemet jis jėgas bandė 39 km labdaros bėgime Olandijoje, kuris buvo skirtas sergantiems stuburo ligomis. 

“Tai buvo mano ilgiausia distancija šiemet. Iš viso esu dukart bėgęs maratonus. Savo širdį stengiuosi treniruoti kalvotose vietovėse, todėl dabar, bėgant į kalną, ir atitrūkau nuo grupės”, - įspūdžiais dalijose M. Dijokas. 

Pagarbos bėgime dalyvavo ir jo draugė Liudmila, kuri taip pat rengiasi pirmajam savo Stambulo maratonui. Moterų grupėje greičiausia buvo jonavietė Sonata Galvydienė.  


KELIONĖ. Bėgimu labai patenkinti buvo vilniečiai, kurie į Svėdasus atvažiavo dideliu autobusu. Jiems atstovavo 40 bėgikų, kuriuos lydėjo 6 mokytojai, tarp kurių buvo ir istorijos mokytoja Roma Kulikauskienė.  

“Tai – mūsų patys geriausieji sportininkai vienuoliktokai ir dvyliktokai, kurie laimėjo 2014-2015 m. gimnazijos olimpines žaidynes. Varžybų programoje buvo nemažai sporto šakų, kurias labiausiai mėgsta gimnazistai. Ši kelionė – tai gimnazistų paskatinimas už laimėtą pirmąją vietą. Mūsų sportininkai  ne tik bėgo 1,2 km distanciją, bet ir susipažino su Anykščių kraštu. Aplankėme Dubingius Molėtų rajone, grožėjomės medžių Lajų taku, Kavarsko bažnyčiomis”, - sakė gimnazijos kūno kultūros mokytoja, garsioji pareityje žolės riedulininkė Virginija Čaikauskienė. 

Gimnazistai nusifotografavo su Seimo nariu S. Jovaiša, gavo jo autografų. 

SENIŪNAITIS. Pagarbos bėgime (ir 9 km, ir 1,2 km distancijose) dalyvavo ir septyni Svėdasų miestelio Kalvių kaimo bendruomenės bėgikai su seniūnaičiu Gintaru Kepalu priešakyje. 

“Pats senūnaitis parodė pavyzdį, sakė, kad būtų gėda nedalyvauti šiame bėgime. Mūsų rankose buvo bendruomenės vėliava”, - sakė Irena Vapsienė, kuri įveikė 9 km distanciją. 

Seniūnaitis pridūrė, kad metų našta jį kažkiek slėgė, bet distancijoje jaunimui nepasidavė ir garbingai pasiekė finišą. Kalvių kaimo bendruomenei šis bėgimas labai patiko ir jie kalbėjo apie tai, jog ir kitąmet būtinai dalyvaus. 

“Tai istorinis bėgimas, pagerbėme žmones, kurie atidavė savo gyvybę už mūsų laisvę. Toks pagarbos bėgimas jaunimui labai reikalingas, praeities mes negalime užmiršti”, - sakė G. Kepalas. 

APDOVANOJIMAS. Lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas atvežė prizų ir jais buvo apdovanotos gausiausiai dalyvavusios komandos: Vilniaus “Žemynos”(1,2 km) gimnazijos ir Anykščių r. Antano Baranausko pagrindinės mokyklos (9 km) sportininkai. Prizai – “Gijos” megztiniai ir “Stiklita” medaliai buvo įteikti bėgimo laimėtojams bei  prizininkams. 

LLA prezidentas, Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis akcentavo, jog simboliška, kad bėgimas vyko ten, kur žmonės kovojo ir žuvo už tai, jog Lietuva būtų laisva ir nepriklausoma.

LAA apdovanojo ir vyriausią bėgimo dalyvį kaunietį Matą  Ankudavičių (84 m.) ir jauniausią – anykštėną Aidą Adamonį (7 m.). Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ vadovas Kęstutis Levickis „Nemuno“ draugijos žvaigžde apdovanojo 70 m. jubiliejų švenčiantį svėdasiškį Vladą Pajarską.   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas