Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. spalio 11 d. 18:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pagerbė kovotojų už laisvę atminimą

Anykščių rajone antrą kartą buvo surengtas pagarbos bėgimas Šimonių giria – Svėdasai, skirtas Algimanto apygardos partizanams atminti

Šimonių giria – Svėdasai.
Marytės Marcinkevičiūtės ir organizatorių nuotr.
Šimonių giria – Svėdasai.
   
Bėgimo organizatoriai – Anykščių r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija. Apie 200 sportininkų susirinko Šimonių girioje, kur prieš 66 metus lapkričio 1 d. prie bunkerio žuvo septyni laisvės gynėjai. Bėgimo dalyviai buvo supažindinti su pirmųjų Svėdasų krašto partizanų judėjimu.
 
Tarp septynių išduotų ir 1949 m. žuvusiųjų partizanų buvo ir vieno iš šio bėgimo organizatoriaus Vlado Pajarsko brolis, apygardos štabo viršininkas Albinas Pajarskas-Bebas. Prie žuvusiųjų partizanų vietos buvo uždegtos žvakutės, padėta gėlių puokštės.  

ATMINTIS. Iš viso žuvo 40 Algimanto apygardos partizanų. Vien tik Anykščių rajone žuvo 753 partizanai, o Šimonių girioje, kur prasidėjo šis pagarbos bėgimas, iš viso nukauta apie 100 laisvės kovotojų. 

Anykščių r. meras Kęstutis Tubis pasidžiaugė, jog nemažas būrys bėgikų įamžino Algimanto apygardos partizanų šviesų atminimą. Seimo narys, legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša ragino mylėti tėvynę kaip kas sugeba ir kad ta meilė  visų širdyse išliktų per amžius. Jis padėjo gėlių puokštę prie partizanų žūties vietos.  

Varžybų teisėjui, Vilniaus “Žemynos” gimnazijos kūno kultūros mokytojui Edmundui Liekiui davus startą, sportininkai bėgo 9 km distanciją ir finišavo netoli paminklo kovotojams už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Kiti dar bėgo 1,2 km distanciją. 

LYDERIAI. Nugalėtoju tapo pirmą sykį šiame pagarbos bėgime dalyvavęs Lietuvos mokslų tarybos teisininkas vilnietis Marius Dijokas, kuris 9 km nuotolį įveikė per 32 min. 6,1 sek. Antras buvo anykštėnas Gytis Krivickas (33:07,1), o trečias – panevėžietis Irmantas Grubinskas (34:24,6).  

“Sportuoju mėgėjiškai. Rimčiau bėgioti pradėjau pries trejus metus, kai nutariau mesti rūkyti ir vietoje jo pasirinkau bėgimą. Dažniausiai bėgioju vienas, nepriklausau jokiam klubui. Kartais padedu kokiai komandai užimti aukštesnę vietą.  Gyvenu netoli Vingio parko, ten daugiausiai ir bėgioju, kilometrus skaičiuoju ir Neries pakrantėje”, - po finišo sake M. Dijokas. 

Jam šis bėgimas buvo puikus patikrinimas prieš Stambulo maratoną, kuriame vilnietis dalyvaus už gero mėnesio. Šiemet jis jėgas bandė 39 km labdaros bėgime Olandijoje, kuris buvo skirtas sergantiems stuburo ligomis. 

“Tai buvo mano ilgiausia distancija šiemet. Iš viso esu dukart bėgęs maratonus. Savo širdį stengiuosi treniruoti kalvotose vietovėse, todėl dabar, bėgant į kalną, ir atitrūkau nuo grupės”, - įspūdžiais dalijose M. Dijokas. 

Pagarbos bėgime dalyvavo ir jo draugė Liudmila, kuri taip pat rengiasi pirmajam savo Stambulo maratonui. Moterų grupėje greičiausia buvo jonavietė Sonata Galvydienė.  


KELIONĖ. Bėgimu labai patenkinti buvo vilniečiai, kurie į Svėdasus atvažiavo dideliu autobusu. Jiems atstovavo 40 bėgikų, kuriuos lydėjo 6 mokytojai, tarp kurių buvo ir istorijos mokytoja Roma Kulikauskienė.  

“Tai – mūsų patys geriausieji sportininkai vienuoliktokai ir dvyliktokai, kurie laimėjo 2014-2015 m. gimnazijos olimpines žaidynes. Varžybų programoje buvo nemažai sporto šakų, kurias labiausiai mėgsta gimnazistai. Ši kelionė – tai gimnazistų paskatinimas už laimėtą pirmąją vietą. Mūsų sportininkai  ne tik bėgo 1,2 km distanciją, bet ir susipažino su Anykščių kraštu. Aplankėme Dubingius Molėtų rajone, grožėjomės medžių Lajų taku, Kavarsko bažnyčiomis”, - sakė gimnazijos kūno kultūros mokytoja, garsioji pareityje žolės riedulininkė Virginija Čaikauskienė. 

Gimnazistai nusifotografavo su Seimo nariu S. Jovaiša, gavo jo autografų. 

SENIŪNAITIS. Pagarbos bėgime (ir 9 km, ir 1,2 km distancijose) dalyvavo ir septyni Svėdasų miestelio Kalvių kaimo bendruomenės bėgikai su seniūnaičiu Gintaru Kepalu priešakyje. 

“Pats senūnaitis parodė pavyzdį, sakė, kad būtų gėda nedalyvauti šiame bėgime. Mūsų rankose buvo bendruomenės vėliava”, - sakė Irena Vapsienė, kuri įveikė 9 km distanciją. 

Seniūnaitis pridūrė, kad metų našta jį kažkiek slėgė, bet distancijoje jaunimui nepasidavė ir garbingai pasiekė finišą. Kalvių kaimo bendruomenei šis bėgimas labai patiko ir jie kalbėjo apie tai, jog ir kitąmet būtinai dalyvaus. 

“Tai istorinis bėgimas, pagerbėme žmones, kurie atidavė savo gyvybę už mūsų laisvę. Toks pagarbos bėgimas jaunimui labai reikalingas, praeities mes negalime užmiršti”, - sakė G. Kepalas. 

APDOVANOJIMAS. Lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas atvežė prizų ir jais buvo apdovanotos gausiausiai dalyvavusios komandos: Vilniaus “Žemynos”(1,2 km) gimnazijos ir Anykščių r. Antano Baranausko pagrindinės mokyklos (9 km) sportininkai. Prizai – “Gijos” megztiniai ir “Stiklita” medaliai buvo įteikti bėgimo laimėtojams bei  prizininkams. 

LLA prezidentas, Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis akcentavo, jog simboliška, kad bėgimas vyko ten, kur žmonės kovojo ir žuvo už tai, jog Lietuva būtų laisva ir nepriklausoma.

LAA apdovanojo ir vyriausią bėgimo dalyvį kaunietį Matą  Ankudavičių (84 m.) ir jauniausią – anykštėną Aidą Adamonį (7 m.). Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ vadovas Kęstutis Levickis „Nemuno“ draugijos žvaigžde apdovanojo 70 m. jubiliejų švenčiantį svėdasiškį Vladą Pajarską.   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
Bilietus medžioja ir užsieniečiai
2019 12 13
bilietai
Prasidėjo vieša prekyba bilietais į birželį vyksiantį olimpinės atrankos turnyrą Kaune.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas