Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. spalio 11 d. 18:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pagerbė kovotojų už laisvę atminimą

Anykščių rajone antrą kartą buvo surengtas pagarbos bėgimas Šimonių giria – Svėdasai, skirtas Algimanto apygardos partizanams atminti

Šimonių giria – Svėdasai.
Marytės Marcinkevičiūtės ir organizatorių nuotr.
Šimonių giria – Svėdasai.
   
Bėgimo organizatoriai – Anykščių r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija. Apie 200 sportininkų susirinko Šimonių girioje, kur prieš 66 metus lapkričio 1 d. prie bunkerio žuvo septyni laisvės gynėjai. Bėgimo dalyviai buvo supažindinti su pirmųjų Svėdasų krašto partizanų judėjimu.
 
Tarp septynių išduotų ir 1949 m. žuvusiųjų partizanų buvo ir vieno iš šio bėgimo organizatoriaus Vlado Pajarsko brolis, apygardos štabo viršininkas Albinas Pajarskas-Bebas. Prie žuvusiųjų partizanų vietos buvo uždegtos žvakutės, padėta gėlių puokštės.  

ATMINTIS. Iš viso žuvo 40 Algimanto apygardos partizanų. Vien tik Anykščių rajone žuvo 753 partizanai, o Šimonių girioje, kur prasidėjo šis pagarbos bėgimas, iš viso nukauta apie 100 laisvės kovotojų. 

Anykščių r. meras Kęstutis Tubis pasidžiaugė, jog nemažas būrys bėgikų įamžino Algimanto apygardos partizanų šviesų atminimą. Seimo narys, legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša ragino mylėti tėvynę kaip kas sugeba ir kad ta meilė  visų širdyse išliktų per amžius. Jis padėjo gėlių puokštę prie partizanų žūties vietos.  

Varžybų teisėjui, Vilniaus “Žemynos” gimnazijos kūno kultūros mokytojui Edmundui Liekiui davus startą, sportininkai bėgo 9 km distanciją ir finišavo netoli paminklo kovotojams už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Kiti dar bėgo 1,2 km distanciją. 

LYDERIAI. Nugalėtoju tapo pirmą sykį šiame pagarbos bėgime dalyvavęs Lietuvos mokslų tarybos teisininkas vilnietis Marius Dijokas, kuris 9 km nuotolį įveikė per 32 min. 6,1 sek. Antras buvo anykštėnas Gytis Krivickas (33:07,1), o trečias – panevėžietis Irmantas Grubinskas (34:24,6).  

“Sportuoju mėgėjiškai. Rimčiau bėgioti pradėjau pries trejus metus, kai nutariau mesti rūkyti ir vietoje jo pasirinkau bėgimą. Dažniausiai bėgioju vienas, nepriklausau jokiam klubui. Kartais padedu kokiai komandai užimti aukštesnę vietą.  Gyvenu netoli Vingio parko, ten daugiausiai ir bėgioju, kilometrus skaičiuoju ir Neries pakrantėje”, - po finišo sake M. Dijokas. 

Jam šis bėgimas buvo puikus patikrinimas prieš Stambulo maratoną, kuriame vilnietis dalyvaus už gero mėnesio. Šiemet jis jėgas bandė 39 km labdaros bėgime Olandijoje, kuris buvo skirtas sergantiems stuburo ligomis. 

“Tai buvo mano ilgiausia distancija šiemet. Iš viso esu dukart bėgęs maratonus. Savo širdį stengiuosi treniruoti kalvotose vietovėse, todėl dabar, bėgant į kalną, ir atitrūkau nuo grupės”, - įspūdžiais dalijose M. Dijokas. 

Pagarbos bėgime dalyvavo ir jo draugė Liudmila, kuri taip pat rengiasi pirmajam savo Stambulo maratonui. Moterų grupėje greičiausia buvo jonavietė Sonata Galvydienė.  


KELIONĖ. Bėgimu labai patenkinti buvo vilniečiai, kurie į Svėdasus atvažiavo dideliu autobusu. Jiems atstovavo 40 bėgikų, kuriuos lydėjo 6 mokytojai, tarp kurių buvo ir istorijos mokytoja Roma Kulikauskienė.  

“Tai – mūsų patys geriausieji sportininkai vienuoliktokai ir dvyliktokai, kurie laimėjo 2014-2015 m. gimnazijos olimpines žaidynes. Varžybų programoje buvo nemažai sporto šakų, kurias labiausiai mėgsta gimnazistai. Ši kelionė – tai gimnazistų paskatinimas už laimėtą pirmąją vietą. Mūsų sportininkai  ne tik bėgo 1,2 km distanciją, bet ir susipažino su Anykščių kraštu. Aplankėme Dubingius Molėtų rajone, grožėjomės medžių Lajų taku, Kavarsko bažnyčiomis”, - sakė gimnazijos kūno kultūros mokytoja, garsioji pareityje žolės riedulininkė Virginija Čaikauskienė. 

Gimnazistai nusifotografavo su Seimo nariu S. Jovaiša, gavo jo autografų. 

SENIŪNAITIS. Pagarbos bėgime (ir 9 km, ir 1,2 km distancijose) dalyvavo ir septyni Svėdasų miestelio Kalvių kaimo bendruomenės bėgikai su seniūnaičiu Gintaru Kepalu priešakyje. 

“Pats senūnaitis parodė pavyzdį, sakė, kad būtų gėda nedalyvauti šiame bėgime. Mūsų rankose buvo bendruomenės vėliava”, - sakė Irena Vapsienė, kuri įveikė 9 km distanciją. 

Seniūnaitis pridūrė, kad metų našta jį kažkiek slėgė, bet distancijoje jaunimui nepasidavė ir garbingai pasiekė finišą. Kalvių kaimo bendruomenei šis bėgimas labai patiko ir jie kalbėjo apie tai, jog ir kitąmet būtinai dalyvaus. 

“Tai istorinis bėgimas, pagerbėme žmones, kurie atidavė savo gyvybę už mūsų laisvę. Toks pagarbos bėgimas jaunimui labai reikalingas, praeities mes negalime užmiršti”, - sakė G. Kepalas. 

APDOVANOJIMAS. Lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas atvežė prizų ir jais buvo apdovanotos gausiausiai dalyvavusios komandos: Vilniaus “Žemynos”(1,2 km) gimnazijos ir Anykščių r. Antano Baranausko pagrindinės mokyklos (9 km) sportininkai. Prizai – “Gijos” megztiniai ir “Stiklita” medaliai buvo įteikti bėgimo laimėtojams bei  prizininkams. 

LLA prezidentas, Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis akcentavo, jog simboliška, kad bėgimas vyko ten, kur žmonės kovojo ir žuvo už tai, jog Lietuva būtų laisva ir nepriklausoma.

LAA apdovanojo ir vyriausią bėgimo dalyvį kaunietį Matą  Ankudavičių (84 m.) ir jauniausią – anykštėną Aidą Adamonį (7 m.). Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ vadovas Kęstutis Levickis „Nemuno“ draugijos žvaigžde apdovanojo 70 m. jubiliejų švenčiantį svėdasiškį Vladą Pajarską.   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas