Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. spalio 11 d. 11:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Virvę traukia ir policijos pareigūnai

Nedidelį Kuršėnų miestelį ne tik Lietuvoje garsina „Kristalo“ sporto klubas, kuris šiemet mini savo gyvavimo 30–metį

"Kristalo" treneris A.Gricius.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
"Kristalo" treneris A.Gricius.
Kuršėnų sporto klubo „Kristalas“ virvės traukikų treneris Antanas Gricius per įvairias varžybas būna ramus, nes žino, kad jo vadovaujami vyrai taps nugalėtojais ar prizininkais. Neseniai jie laimėjo Lietuvos seniūnijų žaidynių finalines varžybas Utenoje, kuriose dalyvavo 18 komandų.
 
Finale kuršėniškiai nugalėjo Šilalės stipruolius, kurie praėjusiais metais per analogiškas varžybas buvo treti. Šiemet šios komandos jau buvo susitikusios per „Švyturio“ taurės naktines varžybas Melnragės paplūdimyje, kur vėlgi pajėgesni buvo kuršėniškiai.  

„Mūsų virvės traukikai nesikeičia jau daug metų. Pastaruoju metu atėjo tik vienas naujas sportininkas – Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyresnysis tyrėjas Artūras Talijūnas. Jis labai sėkminga prisijungė prie komandos ir tapo jos „inkaru“. Virvę traukia ir mūsų policijos nuovados viršininkas Raimondas Šidlauskas. 

Mūsų gretose – penki buvę daugkartiniai Lietuvos čempionai, dalyvavę pasaulio ir Europos čempionatuose. Baigę aktyvią sportinę veiklą, jie virvės ir toliau nepaleidžia iš rankų. Vyrai dažnai ateina į pratybas: ir patys sportuoja, ir mūsų komandoms padeda pasirengti šalies čempionatams, dalyvauja seniūnijų šventėse Seniūnijų žaidynėse dalyvavo ir mūsų tinklininkai, kurie buvo septinti“ - sako kuršėniškių treneris Antanas Gricius. 


 
Ar šiemet netrūko virvės traukimo varžybų?
Netrūko. Mums ypač patiko „Švyturio“ taurės varžybos Klaipėdos pajūryje. „Švyturio“ virvės traukimo klubas puikiai organizavo tas varžybas, rado rėmėjų. Teko dalyvauti ir emocingose „Purvo gurkšnis“ varžybose Tauragėje, kur jėgas bandė 10 komandų. Tai – naujas virvės traukimo renginys.  

20 m ilgio ir 3 m pločio kanale, kuris buvo 50 cm gylio, virvę reikėjo traukti purve – durpių ir molio mišinyje. Po varžybų mus buvo sunku ir atpažinti, visi buvome apsidrabstę purvais. Tačiau mūsų nuotaika buvo puiki. 

Tokie naujoviški renginiai yra labai patrauklūs, traukia žiūrovus. O ir komandų buvo nemažai, ypač iš Klaipėdos krašto. 

Kokios sporto šakos dar populiarinamos „Kristalo“ klube?
Lietuvos čempionatuose dalyvauja ne vien virvės traukikai, regionų lygoje žaidžia mūsų krepšininkai. Klube ypač populiarus ir svarsčio kilnojimas, jėgos trikovė, treniruojasi įvairaus amžiaus sportininkai.  
 
Turime daug pajėgių jėgos trikovininkų, kurie dalyvauja pasaulio čempionatuose. Mūsų stiprybė - žmonės. Vienas mūsų sportininkų Edikas Petkus su savo broliu įkūrė savo klubą „Edinas“ ir treniruoja rankų lenkimo entuziastus. 

Ar jūs treniruojate tik virvės traukikus?
Treniruoju jėgos sporto šakų atstovus: be virvės traukikų, dar ir jėgos trikovininkus bei svarsčių kilnotojus. Šiemet Suomijoje mano auklėtinis Egidijus Valčiukas tapo klasikinės jėgos trikovės jaunių vicečempionu. 

Ne tik treniruoju, bet dar ir pats sportuoju. Per savo sportinę karjerą gal 40 kartų pavyko tapti Lietuvos virvės traukimo ir jėgos trikovės čempionu. Laimėjau bronzos medalį per pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatą. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
Vaikinai - čempionai, merginos - antros
2019 06 25
Krepšinis
"Išplėšėme maksimalią naudą ne tiek pasirodymu, kiek pamoka, kurią reiks išmokti", - kalbėjo R.Šiškausko turnyro Lietuvos vaikinų trenieris K.Abramavičius.
Pasirinkti dvylika geriausių nebuvo lengva
2019 06 25
U-19
Lietuvos 19-mečių krepšinio rinktinės treneriai atsirinko žaidėjus, su kuriais vyks į pasaulio pirmenybes Graikijoje.
 
Potencialus lietuvių varžovas - "Tre Penne"
2019 06 25
Varžovai
Jei „Sūduva“ neįveiktų „Crvena zvezda“ barjero Čempionų lygos atrankoje, Europos lygos atrankos II etape jos lauktų San Marino čempionai.
"Riteriai" vėl kiša koją lyderiams
2019 06 25
A lyga
A lygos ture favoritams lengva nebuvo - "Sūduva" pralaimėjo "Riteriams", "Kauno Žalgiris" suklupo Klaipėdoje, O "Žalgiris" iškovojo sunkią pergalę.
Devyniolikmetės sieks Baltijos taurės
2019 06 25
Moterų futbolas
Vyto Jančiausko treniruojama Lietuvos devyniolkmečių merginų rinktinė sieks nukarūnuoti dabartines Baltijos taurės laimėtojas latves.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
Komanda išsaugojo medalio viltį
2019 06 23
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiams nepavyko iškovoti Europos žaidynių medalių asmeninėse ir estafečių varžybose, bet jie pratęs kovą dėl medalių komandų įskaitoje
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
Lietuvos sunkiasvoris pralaimėjo serbui
2019 06 24
Boksas
"Varžovas buvo įkandamas, deja nepavyko įgyvendinti planų“, - kalbėjo boksininkas M .Valavičius, pralaimėjęs Europos žaidynių dvikovą serbui V. Babičiui.
Dziudo kovotojai liko be pergalių
2019 06 24
Dziudo
"Prieš varžybas nenorėjau gauti tik Azerbaidžano ir Rusijos atstovo. Bet būtent jį gavau", - guodėsi sunkiasvoris K.Bauža.
 
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – tarp lenktynių lyderių
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos žaidynių grupinėse lenktynėse 9-ta finišavusi R.Leleivytė sulaukė sveikinimų, bet pati nesidžiaugė: „Būnu patenkinta tik tada, kai laimiu.“
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
Vilniuje -1006 km  lenktynių pristatymas
2019 06 22
Lenktynės
„Jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių devizas – saugus eismas", - sako jų organizatorius Darius Jonušis.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lankininkei prireikė papildomo šūvio
2019 06 25
Šaudymas iš lanko
Tik popapildomo šūvio Lietuvos lankininke Inga Timinskienė nusileido turkėi Aybuke Aktuna Europos žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Į finalus – po dramatiškų finišų
2019 06 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Dvi iš trijų antradienį Europos žaidynėse startavusių Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulų pateko į finalą ir trečiadienį kovos dėl medalių.
Šaulės įpusėjo atranką
2019 06 25
Šaudymas
Po pirmosios Europos žaidynių 25m sportiniu pistoletu 30+30 varžybų dienos J. Ždanova užima 32-ą, G. Rankelytė - 34-ą vietą.
 
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Lietuvos vėliava patikėta L.Jasiūnaitei
2019 06 21
Europos žaidynės
Europos žaidynių atidaryme Lietuvos vėliavą nešianti lengvaatletė: „Vieną iš dviejų su Europos žaidynėmis susijusių svajonių būsiu įgyvendinusi.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas