Julius Bliūdžius 2010 m. rugpjučio 25 d. 07:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lėšų užtenka tik vienam sportininkui

Biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas teigia, kad sporto šakos biudžetui sumažėjus penkis kartus, lėšų užtenka tik vienam sportininkui.

Diana Rasimovičiūtė
Alfredo Pliadžio nuotr.
Diana Rasimovičiūtė
   

Vasara biatlonininkams, kaip teigia šios sporto šakos federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas – juodas pasirengimo periodas. Vyksta sunkios fizinės treniruotės prieš naują žiemos sezoną. Šiemet dėl ženkliai sumažėjusio finansavimo jis juodas dar tikresne šio žodžio prasme.

Vyrų rinktinė, kuriai vadovauja treneris iš Baltaruijos Viktoras Korčiaginas, dėl lėšų stokos kone visą vasarą pratūnojo Ignalinoje, neskaitant trumpalaikės treniruočių stovyklos Palangoje.

„Trys mėnesiai, tos pačios trasos, ta pati aplinka... Tai veikia psichologiškai. Sportininkai stengiasi kuo dažniau keisti treniruočių vietas, nes žino, kad monotonija ir užsibuvimas toje pačioje aplinkoje labai „kala“ per galvą.

Deja, šiemet finansinė situacija ypatingai sudėtinga – lėšos biatlonui sumažintos daugiau nei penkis kartus, taigi mes esame paraližuoti. Dabar truputį pridėjo, tačiau pinių užtenka tik tiek, kad labai kukliai sezonui galėtų rengtis stipriausia mūsų biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė“, - teigė A.Daugirdas.

„D.Rasimovičiūtė treniruojasi su Latvijos biattlnininku, savo širdies draugu Ilmaru Briciu. Pasirengimą koordinuoja Lietuvos biatlono rinktinių direktorius Stanislavas Sabaliauskas. Atskirai samdome tik masažuotoją, kuris atlieka ir pagalbinio techninio personalo funkcijas. Norėjome, kad LOSC priimtų, tačiau nėra galimybių. Visi skėsčioja, kad nėra pinigų. Diana žiemos sezonui ruošiasi visiškai ekonominiu variantu, ir nė neįsivaizuoju, kaip tas pasiruošimas vyktų, jei šalia Dianos nebūtų Ilmaro“, - teigė LBF prezidentas.

Pirmieji metai po olimpiados yra tarsi atkovėpio metai. Galbūt nėra pats blogiausias variantas, kad krizė užklupo būtent tokiu metu?

Taip, bet vistiek yra pasaulio čempionatas, Europos čempionatas. Jokių prošvaisčių pailsėti ar atsikvėpti nėra. Vienintelis dalykas, jog praėjus keturių metų ciklui, kito ciklo pradžioje gali daryti tam tikras korekcijas. Padaręs išvadas, kodėl rezultatas nebuvo toks, kokio tikėtąsi, pirmasis sezonas po olimpinio ciklo gali būti eksperimentinis. Nepaisant to, jis turi labai didelę įtaka tiems priešolimpiniams metams, kai vyks atranka į žaidynes. Todėl – mėnesis poilsio po olimpinių žaidynių ir vėl reikia galvoti apie pasirengimą kitoms. Antrą ciklą vadovauju federacijai ir suprantu, kad negali būti kitaip.

Po Vankuverio olimpinių žaidynių LTOK'e atsiskaitėme už praėjusį laikotarpį, pristatėme strategiją, kaip įsivaizduojame rinktinių ruošimą kitame cikle. Valdininkai paskėsčiojo rankomis – jūs gražiai kalbate, bet mes neturime tiek rezervų. Ieškokite vidinių rezervų, o valstybė daro pauzę. Aš ir klausiu: ką man pasakyti sportininkui? Metus pailsėti? Pailsėjęs metus jis grįš į tą pačią vietą, nuo kurios pradėjo. Tai nusikaltimas prieš sportininką. Sportuoja dešimt metų ir daugiau, ruošiasi, o dabar dėl krizės turi jam pasakyti – sustok. Tiek investuota lėšų, kad jis pasiektų tokį lygį, ir dabar viską užaldyti, užkonservuoti? Aš neįsivaizuoju, kaip pasakyti tokio lygio sportininkui kaip Diana, kad ji nevažiuos į stovyklą, nes nėra pinigų. Ramesnių nervų žmogus paimtų ir išeitų iš sporto, o kitas gali pradėti ieškoti kitų galimybių, pavyzdžiui, pradės mąstyti apie pilietybės pakeitimą.

Dianą šiandien išskėstomis rankomis priimtų pusė pasaulio federacijų. Visi supranta, kiek reikia įdėti, kad išugdytum aukščiausio lygmens sportininką, kuris bet kurią akimirką, palankiai susiklosčius situacijai, gali būti tarp prizininkų. Olimpiadoje iki apdovanojimų pakylos ją skyrė  vienas netaiklus šūvis, tačiau liko 25-a.

Diana Europos čempionate yra dukart iškovojusi sidabro medalį. Lietuvoje aiškinamąsi, ar U-26 čempionatas pilnavertis, ar ne. Tai vienintelės tokio lygmens kontinentalinės varžybos Europoje, kuriose, beje, dalyvauja ir stipriausi pasaulio biatlonininkai, nes tai atviras čempionatas. Pas mus svarsto, pripažinti ar nepripažinti. Sako, yra amžiaus apribojimas, todėl nepilanvertis. Aš suprantu, kaip kad būna, pavzydžiui, dviračių sporte – suaugusiųjų čempionatas ir U-23 čempionatas. Pastarąjį galima vadinti jaunimo čempionatu, nes dar yra atskiros suaugusiųjų varžybos. Biatlone nėra kito čempionato – tik U-26. Iš tarptautinės federacijos gavome raštišką patvirtinimą, kad tai vienintelės ir aukščiausio lygmens kontinentalinės varžybos, o Lietuvoje svarstoma, ar už pasirdymą jose skirti stipendiją, ar ne...

Minėjote, kad pirmieji metai po olimpiados – savotiški eksperimentų metai, kai galima drąsiau taisyti praėjusiame cikle darytas klaidas. Ar Dianai daug ką reikia koreguoti pasirengimo procese, atsižvelgiant į išvadas, padarytas po Vankuverio olimpinių žaidynių?

Dianai daug ekperimtentų nereikia daryti, nes tai, kaip ji buvo ruošiama paskutinį keturmetį, pasiteisino. Labai daug pridėjo čiuožimo greityje, sustiprėjo fiziškai, taip pat pagerėjo techniniai čiuožimo elementai. Atliktas milžiniškas įdirbis šaudyme – tai akivaizdu, nes pastaruosius dvejus metus netrūko varžybų, kai Diana šaudydavo apskritai be klaidų. Rezultatai ėmė kilti, ir dabar eksperimentuoti ar daryti permainas būtų neteisinga. Todėl stengiamės išlaikyti tą pačią kryptį ir, kiek galima, gerinti pasirengimo salygas. Aišku, deja, pagerinimas prasidjeo nuo to, kad pinigų nėra, ir beveik visi ištekliai nueina vien Dianos reikmėms.

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Išvyko į trijulių pasaulio čempionatą
2019 06 17
3x3
Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė birželio 17 d. išvyko į Nyderlandų sostinę Amsterdamą, kuriame vyks 2019 m. 3x3 krepšinio pasaulio čempionatas.
Jaunieji krepšininkai patyrė nesėkmes
2019 06 16
Jaunimas
Baltijos taurės turnyrą pralaimėjimais baigė Lietuvos vaikinų ir merginų U14 rinktinės. Kontroliniame mače suklupo ir devyniolikmečiai.
Į naujas kovas – su tuo pačiu treneriu
2019 06 16
Žvilgsnis
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšinio komanda pradėjo komplektacijos darbus, išsaugodama trenerį Gediminą Petrauską. Ekipoje jau yra ir naujokų.
 
Aikštėje – ir E. Jankauskas, ir W. Sneijderis
2019 06 17
Iniciatyva
Pirmąkart Lietuvoje rengiamos futbolo fiestos kulminacija – rungtynės su pirmo ryškumo Nyderlandų futbolo žvaigždėmis, kurioms iššūkį mes žinomi lietuviai.
„Stumbrui“ užtrenktos Europos lygos durys
2019 06 17
Sankcijos
LFF Licencijavimo komitetas atšaukė „Stumbro“ UEFA licenciją. Šio Kauno klubo vieta Europos lygoje atiduodama „Kauno Žalgiriui“.
Lemiamose rungtynėse – nesėkmė
2019 06 16
Baltijos taurė
Lietuvos moterų rinktinei nepavyko iškovoti Baltijos taurės. Lemiamose rungtynėse lietuvės 0:2 pralaimėjo varžybų šeimininkei Latvijos ekipai.
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
Šveicarijoje – Lietuvos bėgiko pergalė
2019 06 16
Svetur
Lietuvos lengvaatlečiai startavo varžybose Šveicarijoje, Ispanijoje, Olandijoje.
 
Keliais laipteliais į viršų
2019 06 17
Reitingas
Pajėgiausi šalies tenisininkai R. Berankis ir L. Grigelis pasaulio ATP reitinge pakilo keliomis pozicijomis aukštyn.
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Trečiajame etape – trečias starto numeris
2019 06 17
Pasaulio taurės „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapo „Italian Baja“ organizatoriai paskelbė lenktynių dalyvius. B. Vanagas startuos trečias.
Suomijos trasoje – atkakli kova
2019 06 16
Žiedinės lenktynės
Kol Lietuvoje vyrauja tropiniai karščiai, į Suomiją atvykę NEZ, BEC6H ir BaTCC serijų sportininkai galėjo atvėsti.
V.Žala už nugaros paliko visus varžovus
2019 06 15
Ralis
Kelmėje finišavo Lietuvos ralio čempionato II etapas – „Rally Žemaitija 2019“ . Jį laimėjo nuo pirmojo greičio ruožo tempą diktavęs Vaidotas Žala
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Po laimėtos taurės – reitingo šuolis
2019 06 17
Buriavimas
Paskelbtame naujausiame „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė iš septynioliktos vietos pakilo į septintąją.
Kanojininką vanduo vilioja net laisvalaikiu
2019 06 17
Kanojų irklavimas
V. Korobovas – apie sportinį režimą, nuo kurio pavargsta smegenys, sprendimą perlipti nuo dviračio į kanoją, trauką ekstremaliam sportui, studijas.
Tragišką datą paminėjo pėsčiųjų žygiu
2019 06 17
Žygis
Pavilnių regioniniame parke vykęs pėsčiųjų žygis Gedulo ir Vilties dienai paminėti sutraukė 250 įvairaus amžiaus dalyvių.
 
Lietuviams susiburti padėjo sportas
2019 06 17
Išeiviai
Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų lietuviai jau keturioliktą kartą susitiko pasivaržyti sporto žaidynėse, kurios trečius metus vyko Belgijoje.
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas