Julius Bliūdžius 2010 m. rugpjučio 25 d. 07:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lėšų užtenka tik vienam sportininkui

Biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas teigia, kad sporto šakos biudžetui sumažėjus penkis kartus, lėšų užtenka tik vienam sportininkui.

Diana Rasimovičiūtė
Alfredo Pliadžio nuotr.
Diana Rasimovičiūtė
   

Vasara biatlonininkams, kaip teigia šios sporto šakos federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas – juodas pasirengimo periodas. Vyksta sunkios fizinės treniruotės prieš naują žiemos sezoną. Šiemet dėl ženkliai sumažėjusio finansavimo jis juodas dar tikresne šio žodžio prasme.

Vyrų rinktinė, kuriai vadovauja treneris iš Baltaruijos Viktoras Korčiaginas, dėl lėšų stokos kone visą vasarą pratūnojo Ignalinoje, neskaitant trumpalaikės treniruočių stovyklos Palangoje.

„Trys mėnesiai, tos pačios trasos, ta pati aplinka... Tai veikia psichologiškai. Sportininkai stengiasi kuo dažniau keisti treniruočių vietas, nes žino, kad monotonija ir užsibuvimas toje pačioje aplinkoje labai „kala“ per galvą.

Deja, šiemet finansinė situacija ypatingai sudėtinga – lėšos biatlonui sumažintos daugiau nei penkis kartus, taigi mes esame paraližuoti. Dabar truputį pridėjo, tačiau pinių užtenka tik tiek, kad labai kukliai sezonui galėtų rengtis stipriausia mūsų biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė“, - teigė A.Daugirdas.

„D.Rasimovičiūtė treniruojasi su Latvijos biattlnininku, savo širdies draugu Ilmaru Briciu. Pasirengimą koordinuoja Lietuvos biatlono rinktinių direktorius Stanislavas Sabaliauskas. Atskirai samdome tik masažuotoją, kuris atlieka ir pagalbinio techninio personalo funkcijas. Norėjome, kad LOSC priimtų, tačiau nėra galimybių. Visi skėsčioja, kad nėra pinigų. Diana žiemos sezonui ruošiasi visiškai ekonominiu variantu, ir nė neįsivaizuoju, kaip tas pasiruošimas vyktų, jei šalia Dianos nebūtų Ilmaro“, - teigė LBF prezidentas.

Pirmieji metai po olimpiados yra tarsi atkovėpio metai. Galbūt nėra pats blogiausias variantas, kad krizė užklupo būtent tokiu metu?

Taip, bet vistiek yra pasaulio čempionatas, Europos čempionatas. Jokių prošvaisčių pailsėti ar atsikvėpti nėra. Vienintelis dalykas, jog praėjus keturių metų ciklui, kito ciklo pradžioje gali daryti tam tikras korekcijas. Padaręs išvadas, kodėl rezultatas nebuvo toks, kokio tikėtąsi, pirmasis sezonas po olimpinio ciklo gali būti eksperimentinis. Nepaisant to, jis turi labai didelę įtaka tiems priešolimpiniams metams, kai vyks atranka į žaidynes. Todėl – mėnesis poilsio po olimpinių žaidynių ir vėl reikia galvoti apie pasirengimą kitoms. Antrą ciklą vadovauju federacijai ir suprantu, kad negali būti kitaip.

Po Vankuverio olimpinių žaidynių LTOK'e atsiskaitėme už praėjusį laikotarpį, pristatėme strategiją, kaip įsivaizduojame rinktinių ruošimą kitame cikle. Valdininkai paskėsčiojo rankomis – jūs gražiai kalbate, bet mes neturime tiek rezervų. Ieškokite vidinių rezervų, o valstybė daro pauzę. Aš ir klausiu: ką man pasakyti sportininkui? Metus pailsėti? Pailsėjęs metus jis grįš į tą pačią vietą, nuo kurios pradėjo. Tai nusikaltimas prieš sportininką. Sportuoja dešimt metų ir daugiau, ruošiasi, o dabar dėl krizės turi jam pasakyti – sustok. Tiek investuota lėšų, kad jis pasiektų tokį lygį, ir dabar viską užaldyti, užkonservuoti? Aš neįsivaizuoju, kaip pasakyti tokio lygio sportininkui kaip Diana, kad ji nevažiuos į stovyklą, nes nėra pinigų. Ramesnių nervų žmogus paimtų ir išeitų iš sporto, o kitas gali pradėti ieškoti kitų galimybių, pavyzdžiui, pradės mąstyti apie pilietybės pakeitimą.

Dianą šiandien išskėstomis rankomis priimtų pusė pasaulio federacijų. Visi supranta, kiek reikia įdėti, kad išugdytum aukščiausio lygmens sportininką, kuris bet kurią akimirką, palankiai susiklosčius situacijai, gali būti tarp prizininkų. Olimpiadoje iki apdovanojimų pakylos ją skyrė  vienas netaiklus šūvis, tačiau liko 25-a.

Diana Europos čempionate yra dukart iškovojusi sidabro medalį. Lietuvoje aiškinamąsi, ar U-26 čempionatas pilnavertis, ar ne. Tai vienintelės tokio lygmens kontinentalinės varžybos Europoje, kuriose, beje, dalyvauja ir stipriausi pasaulio biatlonininkai, nes tai atviras čempionatas. Pas mus svarsto, pripažinti ar nepripažinti. Sako, yra amžiaus apribojimas, todėl nepilanvertis. Aš suprantu, kaip kad būna, pavzydžiui, dviračių sporte – suaugusiųjų čempionatas ir U-23 čempionatas. Pastarąjį galima vadinti jaunimo čempionatu, nes dar yra atskiros suaugusiųjų varžybos. Biatlone nėra kito čempionato – tik U-26. Iš tarptautinės federacijos gavome raštišką patvirtinimą, kad tai vienintelės ir aukščiausio lygmens kontinentalinės varžybos, o Lietuvoje svarstoma, ar už pasirdymą jose skirti stipendiją, ar ne...

Minėjote, kad pirmieji metai po olimpiados – savotiški eksperimentų metai, kai galima drąsiau taisyti praėjusiame cikle darytas klaidas. Ar Dianai daug ką reikia koreguoti pasirengimo procese, atsižvelgiant į išvadas, padarytas po Vankuverio olimpinių žaidynių?

Dianai daug ekperimtentų nereikia daryti, nes tai, kaip ji buvo ruošiama paskutinį keturmetį, pasiteisino. Labai daug pridėjo čiuožimo greityje, sustiprėjo fiziškai, taip pat pagerėjo techniniai čiuožimo elementai. Atliktas milžiniškas įdirbis šaudyme – tai akivaizdu, nes pastaruosius dvejus metus netrūko varžybų, kai Diana šaudydavo apskritai be klaidų. Rezultatai ėmė kilti, ir dabar eksperimentuoti ar daryti permainas būtų neteisinga. Todėl stengiamės išlaikyti tą pačią kryptį ir, kiek galima, gerinti pasirengimo salygas. Aišku, deja, pagerinimas prasidjeo nuo to, kad pinigų nėra, ir beveik visi ištekliai nueina vien Dianos reikmėms.

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
Moterų rinktinėje – 13 metų perlas
2019 10 17
Rinktinė
Mantas Šernius: „Turime perlą moterų krepšinyje. Manau reikėtų, kad ji susipažintų su žaidėjomis, su vaidmeniu, sužinotų, kas jos laukia ateityje.“
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Lietuvai – kvietimas į Šiaurės šalių klubą
2019 10 20
Badmintonas
Lietuvos, Latvijos ir Estijos badmintono federacijos sulaukė oficialaus kvietimo prisijungti prie Šiaurės šalių klubo.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas