Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. rugsėjo 24 d. 23:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Jaunimą įkvepia olimpinių čempionų vardai

Lengvosios atletikos asociacijos programoje atsirado naujas renginys – Maskvos olimpinio čempiono estafetėje Remigijaus Valiulio taurės varžybos.

R.Valiulio taurės varžybos.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
R.Valiulio taurės varžybos.
   
Vingio parke Vilniaus gimnazistų kroso estafečių varžybose dalyvavo apie 300 sportininkų, atstovavusių 20 komandų. Bėgikai rungėsi dėl olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės.
 
Prieš startą ir po jo varžybų dalyvius „Rokiškio sūris“ vaišino sūreliais ir sūriu, o „Vilniaus alus“  - „Retro gira“. Geriausios estafečių komandos buvo apdovanotos „Gijos“ megztiniais ir taurėmis. 

Nugalėtojams ir prizininkams apdovanojimus įteikė Lengvosios atletikos asociacijos prezidentas, Socialinės apsaugos ir darbo  viceministras Algirdas Šešelgis, LAA viceprezidentas Algirdas Maldūnas, pasaulio šuolių į tolį eksrekordininkė Vilhelmina Bardauskienė, olimpinis čempionas Remigijus Valiulis, Vilniaus savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka, Vilniaus sporto centro direktorius Marius Jukonis, Vilniaus „Stiklita“ direktorius Tomas Girdžius. 

„Stiklita“ pagamino specialius atminimo prizus, kuriuose įamžintasRemigijaus Valiulio triumfas jam tapus Maskvos olimpiniu čempionu estafetėje 4x400 m.  

NUGALĖTOJAI. Kaip ir praėjusiais metais, merginų kroso estafečių varžybas 5x600 m laimėjo Simono Daukanto gimnazistės (9 min. 23,9 sek.), aplenkusios Žirmūnų (9:38,9) ir Jono Basanavičiaus (9:46,3) gimnazijų bėgikes.  Nugalėtojų kūno kultūros mokytojas Kęstutis Kundrotas gyrė visas sportininkes: Rūtą Okulič-Kazarinaitę, Augustę Valatkaitę, Moniką Šaltenytę, Otiliją Juozapavičiūtę ir Gertrūdą Sabonytę.
 
„Beveik visos mergaitės lanko lengvosios atletikos pratybas, tačiau bene daugiausiai prie pergalės prisidėjo barjerininkė Rūta Okulič-Kazarinaitė ir Lietuvos mergaičių iki 14 metų rekordininkė 1000 m distancijoje Monika Šaltenytė. Jos – mūsų komandos ašis, pagrindinės lengvaatletės, Lietuvos jaunių rinktinės narės“, - sakė K. Kundrotas. 
 
Vaikinų grupėje visus pralenkė „Gabijos“ gimnazistai (7:53), antri - Jono Basanavičiaus gimnazijos (7:53,4) ir „Inžinerijos“ licėjaus (7:53,8) bėgikai.  

Atvirųjų estafečių kroso varžybų nugalėtojais tapo VGTU bėgikai (7:36,9), aplenkę Kaišiadorių Algirdo Brazausko (7:45,5) gimnazijos ir Jono Žemaičio karo akademiją (8:09,5). 

Pirmuoju etapu bėgęs VGTU magistratūros antrame kurse studijuojantis Dovydas Stašys džiaugėsi, kad padėjo komandos draugams laimėti varžybas. 

„Šiemet baigiu universitetą ir dabar baigimo proga sau pasidovanojau puikią dovaną.  Prieš startą galvojau, kad visi bėgikai lygūs ir man juos aplenkti bus nelengva. Bėgau, atiduodamas visas jėgas. Mūsų komandoje patys greičiausi, manau, buvo patys jauniausieji: pirmakursiai - buvęs klaipėdietis Justinas Laurinaitis ir buvęs kaišiadorietis Modestas Pabiržis“,  - sakė D. Stašys.   


AUKŠTYN. Labai patenkinti varžybomis buvo ir antrą vietą užėmę kaišiadoriečiai, vadovaujami kūno kultūros mokytojo Dainiaus Tamulevičiaus. Ankstesniais metais per šias varžybas pavasarį ir rudenį, kada vyko mišrių estafečių varžybos, jie iškovojo trečiąsias vietas, o dabar – antrąją.  
 
Kaišiadoriečių kūno kultūros mokytojas pripažino, kad jo auklėtiniams moksleiviams buvo sunku varžytis su studentais. Beje, buvęs jų  gimnazistas Remigijus Pabiržis, dabar studijuojantis VGTU, studentams būtent ir padėjo nugalėti.  

„Tikėjomės pasirodyti dar geriau, bet džiaugiamės ir tuo, ką iškovojome. Gimnazijoje turime gerų lengvaatlečių, kurių pats stipriausias – 800 m distancijoje rungtyniaujantis Lietuvos jaunimo čempionas  Rimgaudas Pabiržis, Remigijaus Pabiržio brolis. Jis dabar bėgo paskutiniuoju etapu“, - pasakoja D. Tamulevičius. 

TĘS DARBUS.  „Labai džiaugiamės, kad pavyko gražiai surengti olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės varžybas. Matėme daug dalyvių, jų gretos kasmet gausėja. Tikimės, kad ateityje šios varžybos bus dar masiškesnės.   Olimpinių čempionų vardai masina jaunimą, su mūsų sporto garsenybėmis jie mielai fotografuojasi, prašo autografų. Esame labai dėkingi olimpiniams čempionams Romui Ubartu, Remigijui Valiuliui, olimpiečiui Adolfui Aleksiejūnui, kurių varžybas rengiame. Šie žmonės yra pasiekę to, ko linkėtume pasiekti kiekvienam bet kurioje savo gyvenimo srityje.  Jie tikrai yra puikus pavyzdys kaip siekti savojo  tikslo ir labai džiaugiamės, kad šie čempionai yra kartu su mumis", - sakė LAA prezidentas A.Šešelgis.
 
Gal dar kokių nors renginių yra numačiusi asociacija?
Asociacija ir toliau tęs savo veiklą, įgyvendins tai, ką yra užsibrėžusi. Be jokios abejonės, daug kas priklauso ir nuo rėmėjų, be kurių pagalbos negalėtume išsiversti ir nugalėtojus apdovanoti tokiais puikiais prizais. 
 
Stengiamės, kad kiekvienas gautų po prizą už tą pralietą prakaitą, tą iniciatyvą, kurie jie rodo. Tikiuosi, kad rėmėjus  išlaikysime ir ateityje. Viliuosi, kad jiems gerai seksis verslas ir jie bus tokie pažangūs, kaip ir iki šiol. Džiaugiuosi, kad mūsų sąjūdžiui puikiai vadovauja buvęs gero lygio lengvaatletis, o dabar sporto organizatorius  Algirdas Maldūnas.  

Aktyviai dalyvaujate visuose LLA renginiuose, o ar jūs - irgi buvęs lengvaatletis?
Ne, jaunystėje penkerius metus lankiau jojimo pratybas, mano mėgstamiausia rungtis – konkūrai. Įgijau visų jojimo įgūdžių. Dar būdamas vaikas, įvykdžiau trečią suaugusiųjų atskyrį. Dabar retkarčiais su dideliu malonumu, kai tik pasitaiko galimybė, irgi pajodinėju įvairiuose žirgynuose - Riešėje, prie Trakų, prie jūros.  
 
Galiu pasakyti štai ką: jeigu vieną kartą gyvenime išmokai važiuoti dviračiu, tai to niekada neužmirši. Kai po 30 metų vėl sėdau ant žirgo, pajutau, kaip viskas grįžta, lyg būčiau jodinėjęs vakar: ir sėdėsena, ir rankų darbas, pavadėlio laikymas, kulnai patys nusileido, ir žirgas nebuvo įnoringas. Man lyg kas būtų kuždėjęs, ką reikia daryti.
 
NUOMONĖ. Visas varžybas stebėjusi legendinė šuolininkė į tolį Vilhelmina Bardauskienė sakė: „Tokių renginių, kaip šis reikia. Kiekvienas jų palieka pėdsaką. Kiekvienos lengvosios atletikos varžybos, kokios jos bebūtų, labai reikalingos, puiki reklama mūsų mėgstamai sporto šakai. Apdovanodama gimnazistus, studentus jų akyse mačiau neužgesusius žvilgsnius. Jaunimas nori sportuoti, nori judėti. Taip staiga šuolininkų neįžvelgiau, bet mačiau daug gabaus jaunimo. Džiaugiausi kartu su sportininkais: puikūs prizai, daug emocijų, puiki motyvacija siekti dar geresnių rezultatų. Matydama jaunimo startus, sugrįžau į savo jaunystę, į tuos nepakartojamus metus, kurių niekada neužmiršiu“.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas