Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. rugsėjo 24 d. 23:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Jaunimą įkvepia olimpinių čempionų vardai

Lengvosios atletikos asociacijos programoje atsirado naujas renginys – Maskvos olimpinio čempiono estafetėje Remigijaus Valiulio taurės varžybos.

R.Valiulio taurės varžybos.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
R.Valiulio taurės varžybos.
   
Vingio parke Vilniaus gimnazistų kroso estafečių varžybose dalyvavo apie 300 sportininkų, atstovavusių 20 komandų. Bėgikai rungėsi dėl olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės.
 
Prieš startą ir po jo varžybų dalyvius „Rokiškio sūris“ vaišino sūreliais ir sūriu, o „Vilniaus alus“  - „Retro gira“. Geriausios estafečių komandos buvo apdovanotos „Gijos“ megztiniais ir taurėmis. 

Nugalėtojams ir prizininkams apdovanojimus įteikė Lengvosios atletikos asociacijos prezidentas, Socialinės apsaugos ir darbo  viceministras Algirdas Šešelgis, LAA viceprezidentas Algirdas Maldūnas, pasaulio šuolių į tolį eksrekordininkė Vilhelmina Bardauskienė, olimpinis čempionas Remigijus Valiulis, Vilniaus savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka, Vilniaus sporto centro direktorius Marius Jukonis, Vilniaus „Stiklita“ direktorius Tomas Girdžius. 

„Stiklita“ pagamino specialius atminimo prizus, kuriuose įamžintasRemigijaus Valiulio triumfas jam tapus Maskvos olimpiniu čempionu estafetėje 4x400 m.  

NUGALĖTOJAI. Kaip ir praėjusiais metais, merginų kroso estafečių varžybas 5x600 m laimėjo Simono Daukanto gimnazistės (9 min. 23,9 sek.), aplenkusios Žirmūnų (9:38,9) ir Jono Basanavičiaus (9:46,3) gimnazijų bėgikes.  Nugalėtojų kūno kultūros mokytojas Kęstutis Kundrotas gyrė visas sportininkes: Rūtą Okulič-Kazarinaitę, Augustę Valatkaitę, Moniką Šaltenytę, Otiliją Juozapavičiūtę ir Gertrūdą Sabonytę.
 
„Beveik visos mergaitės lanko lengvosios atletikos pratybas, tačiau bene daugiausiai prie pergalės prisidėjo barjerininkė Rūta Okulič-Kazarinaitė ir Lietuvos mergaičių iki 14 metų rekordininkė 1000 m distancijoje Monika Šaltenytė. Jos – mūsų komandos ašis, pagrindinės lengvaatletės, Lietuvos jaunių rinktinės narės“, - sakė K. Kundrotas. 
 
Vaikinų grupėje visus pralenkė „Gabijos“ gimnazistai (7:53), antri - Jono Basanavičiaus gimnazijos (7:53,4) ir „Inžinerijos“ licėjaus (7:53,8) bėgikai.  

Atvirųjų estafečių kroso varžybų nugalėtojais tapo VGTU bėgikai (7:36,9), aplenkę Kaišiadorių Algirdo Brazausko (7:45,5) gimnazijos ir Jono Žemaičio karo akademiją (8:09,5). 

Pirmuoju etapu bėgęs VGTU magistratūros antrame kurse studijuojantis Dovydas Stašys džiaugėsi, kad padėjo komandos draugams laimėti varžybas. 

„Šiemet baigiu universitetą ir dabar baigimo proga sau pasidovanojau puikią dovaną.  Prieš startą galvojau, kad visi bėgikai lygūs ir man juos aplenkti bus nelengva. Bėgau, atiduodamas visas jėgas. Mūsų komandoje patys greičiausi, manau, buvo patys jauniausieji: pirmakursiai - buvęs klaipėdietis Justinas Laurinaitis ir buvęs kaišiadorietis Modestas Pabiržis“,  - sakė D. Stašys.   


AUKŠTYN. Labai patenkinti varžybomis buvo ir antrą vietą užėmę kaišiadoriečiai, vadovaujami kūno kultūros mokytojo Dainiaus Tamulevičiaus. Ankstesniais metais per šias varžybas pavasarį ir rudenį, kada vyko mišrių estafečių varžybos, jie iškovojo trečiąsias vietas, o dabar – antrąją.  
 
Kaišiadoriečių kūno kultūros mokytojas pripažino, kad jo auklėtiniams moksleiviams buvo sunku varžytis su studentais. Beje, buvęs jų  gimnazistas Remigijus Pabiržis, dabar studijuojantis VGTU, studentams būtent ir padėjo nugalėti.  

„Tikėjomės pasirodyti dar geriau, bet džiaugiamės ir tuo, ką iškovojome. Gimnazijoje turime gerų lengvaatlečių, kurių pats stipriausias – 800 m distancijoje rungtyniaujantis Lietuvos jaunimo čempionas  Rimgaudas Pabiržis, Remigijaus Pabiržio brolis. Jis dabar bėgo paskutiniuoju etapu“, - pasakoja D. Tamulevičius. 

TĘS DARBUS.  „Labai džiaugiamės, kad pavyko gražiai surengti olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės varžybas. Matėme daug dalyvių, jų gretos kasmet gausėja. Tikimės, kad ateityje šios varžybos bus dar masiškesnės.   Olimpinių čempionų vardai masina jaunimą, su mūsų sporto garsenybėmis jie mielai fotografuojasi, prašo autografų. Esame labai dėkingi olimpiniams čempionams Romui Ubartu, Remigijui Valiuliui, olimpiečiui Adolfui Aleksiejūnui, kurių varžybas rengiame. Šie žmonės yra pasiekę to, ko linkėtume pasiekti kiekvienam bet kurioje savo gyvenimo srityje.  Jie tikrai yra puikus pavyzdys kaip siekti savojo  tikslo ir labai džiaugiamės, kad šie čempionai yra kartu su mumis", - sakė LAA prezidentas A.Šešelgis.
 
Gal dar kokių nors renginių yra numačiusi asociacija?
Asociacija ir toliau tęs savo veiklą, įgyvendins tai, ką yra užsibrėžusi. Be jokios abejonės, daug kas priklauso ir nuo rėmėjų, be kurių pagalbos negalėtume išsiversti ir nugalėtojus apdovanoti tokiais puikiais prizais. 
 
Stengiamės, kad kiekvienas gautų po prizą už tą pralietą prakaitą, tą iniciatyvą, kurie jie rodo. Tikiuosi, kad rėmėjus  išlaikysime ir ateityje. Viliuosi, kad jiems gerai seksis verslas ir jie bus tokie pažangūs, kaip ir iki šiol. Džiaugiuosi, kad mūsų sąjūdžiui puikiai vadovauja buvęs gero lygio lengvaatletis, o dabar sporto organizatorius  Algirdas Maldūnas.  

Aktyviai dalyvaujate visuose LLA renginiuose, o ar jūs - irgi buvęs lengvaatletis?
Ne, jaunystėje penkerius metus lankiau jojimo pratybas, mano mėgstamiausia rungtis – konkūrai. Įgijau visų jojimo įgūdžių. Dar būdamas vaikas, įvykdžiau trečią suaugusiųjų atskyrį. Dabar retkarčiais su dideliu malonumu, kai tik pasitaiko galimybė, irgi pajodinėju įvairiuose žirgynuose - Riešėje, prie Trakų, prie jūros.  
 
Galiu pasakyti štai ką: jeigu vieną kartą gyvenime išmokai važiuoti dviračiu, tai to niekada neužmirši. Kai po 30 metų vėl sėdau ant žirgo, pajutau, kaip viskas grįžta, lyg būčiau jodinėjęs vakar: ir sėdėsena, ir rankų darbas, pavadėlio laikymas, kulnai patys nusileido, ir žirgas nebuvo įnoringas. Man lyg kas būtų kuždėjęs, ką reikia daryti.
 
NUOMONĖ. Visas varžybas stebėjusi legendinė šuolininkė į tolį Vilhelmina Bardauskienė sakė: „Tokių renginių, kaip šis reikia. Kiekvienas jų palieka pėdsaką. Kiekvienos lengvosios atletikos varžybos, kokios jos bebūtų, labai reikalingos, puiki reklama mūsų mėgstamai sporto šakai. Apdovanodama gimnazistus, studentus jų akyse mačiau neužgesusius žvilgsnius. Jaunimas nori sportuoti, nori judėti. Taip staiga šuolininkų neįžvelgiau, bet mačiau daug gabaus jaunimo. Džiaugiausi kartu su sportininkais: puikūs prizai, daug emocijų, puiki motyvacija siekti dar geresnių rezultatų. Matydama jaunimo startus, sugrįžau į savo jaunystę, į tuos nepakartojamus metus, kurių niekada neužmiršiu“.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas