2010 m. vasario 22 d. 08:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ignalinoje - moderni žiemos sporto bazė

Po poros metų Ignalinos žiemos sporto centras turėtų vilioti ne tik Lietuvos žiemos sporto mėgėjus, bet ir sportininkus iš užsienio

Taip atrodys UAB "Tiksli forma" suprojektuota žiemos sporto bazė Ignalinoje
Taip atrodys UAB "Tiksli forma" suprojektuota žiemos sporto bazė Ignalinoje

 
Kai šią žiemą žvelgi pro langą, nejučia pasimiršta, matyt, jau geras dešimtmetis žiemų, kai klampodavome ne po sniegą, o po purvą. Iš atminties vėl iškyla gilios vaikystės žiemos... Sniego jau sulaukėme, gal sulauksime ir žiemos sporto atgimimo Lietuvoje?
 

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus pavaduotojas Mykolas Kačkanas, kalbėdamas apie Ignalinos žiemos centro renovacijos ir plėtros planus, tokias mintis dar labiau pakursto. Ignalina jau senokai tapo Lietuvos žiemos sporto atstovų ir sporto mėgėjų Meka.
 
Pirmiausia taip lėmė gamtinės sąlygos – miestas įsikūręs Lietuvos kampelyje, kuriame ilgiausiai visame mūsų krašte išsilaiko sniegas, ir net šiltomis žiemomis jo čia būna daugiau nei bet kur kitur. Pasinaudojus palankiomis gamtinėmis sąlygomis, nebe pirmus metus čia kuriamos žiemos sporto bazės. Ignalinoje nuolat treniruojasi Lietuvos slidininkai ir biatlonininkai, o kasmet vykstančios „Žalgiriados“ sukviečia šimtus žiemos sporto mėgėjų.
 

Savotišku „Žalgiriadų“ rekordininku yra tapęs pats Ignalinos žiemos sporto centro direktorius – Bronius Cicėnas. Jis dalyvavo visose iki šiol vykusiose 20 žalgiriečių sporto žaidynių ir bemaž 30 kartų tapo įvairių rungčių nugalėtoju. Tačiau šiemet ignalinietis, su savo komanda paruošęs varžybų trasas, visą dėmesį sutelkė ne į žiemos startus – jo vadovaujama žiemos sporto bazė laimėjo konkursą ir gavo finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
 
Darbus Ignalinoje, pasak M. Kačkano, šiemet planuojama pradėti nuo pagalbinių patalpų pastato statybos. Šiame pastate sportininkams bus įrengti persirengimo kambariai, treniruoklių salė, pirtelė, konferencijų salė, patalpos sniego lyginimo traktoriui laikyti ir kt. „Cokoliniame aukšte bus 16 patalpų, skirtų komandoms, nes kiekviena jų turi turėti patalpas, kad netrukdoma galėtų ruoštis varžyboms, tepti slides ir pan.“, – planus dėstė KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas.
 

 

Kitas žingsnis – šiuolaikinė šaudykla. „Laikantis tarptautinių reikalavimų, bus įrengta 30 taikinių šaudykla ir žiūrovų tribūnos. Žiūrovų ir sportininkų zonos bus atskirtos ir žiūrovai negalės patekti į sportinę zoną“, – pasakoja M. Kačkanas. „Iškils modernus stadionas, iš Ažušilės atkelsime biatlono šaudyklą, įrengsime automobilių stovėjimo aikštelių, pastatysime švieslentę, starto ir finišo įrangą“, – jam antrina B. Cicėnas.
 

Šiems planams įgyvendinti šiemet bus skirta 5,4 mln. litų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. „Kitiems metams liktų trasos „užžiedinimas“ – ratas bus 2,5 km ilgio, o bendra trasa – 7,5 kilometro. Žiedinė trasa bus apšviesta, tad sportininkai galės ja naudotis ilgai. Palei trasą bus nutiestas vandentiekis, kad šiltomis žiemomis būtų galima purkšti dirbtinį sniegą ir įrengti trasas. Patranka dirbtinį sniegą gali gaminti esant 3–4 laipsniams šalčio. Tam tikrose vietose planuojame pastatyti tokias patrankas kaip elektros stulpai – jų viršutinė dalis juda ir tuomet didesniu spinduliu padengia sniegą. Baigiasi varžybos, pagaminamas sniegas, kur reikia, sutankinamam ir kitą diena sportininkai jau gali treniruotis“, – dėsto KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas.
 
Pasak jo, šios trasos bus tinkamos ir vasarą, jose sportininkai galės treniruotis. „Įranga bus perkama pagal Biatlono federacijos rekomendacijas, aukščiausio lygio. Šis Ignalinos centro projektas buvo pateiktas Tarptautinei biatlono federacijai. Sulaukėme atsako ir iš jos, ir iš kai kurių užsienio sportininkų – jeigu mes įrengsime taip, kaip planuojame, čia atvažiuos treniruotis ir užsienio sportininkų, čia galėsime rengti ir tarptautines varžybas. Treniruočių stovyklas norėtų rengti estai, latviai, Vilius Repšys su Ukrainos rinktine jau buvo atvykęs, bet kol kas nėra tam tinkamų sąlygų“, – sakė pašnekovas.
 

Ignalinos žiemos sporto centro projektas turėtų būti baigtas 2011–2012 m. žiemos sezonui. Visų darbų sąmata – 8,4 mln. litų, iš jų 5,4 mln. litų bus skirta iš Europos Sąjungos fondų, likę 3 mln. litų – iš Valstybės investicijų programos. „Kai iškils visas slidinėjimo ir biatlono kompleksas, galėsiu eiti į pensiją, nes bus padarytas labai didelis darbas“, – šypsodamasis sako 58-erių B. Cicėnas, šiemet dėl darbų atsisakęs dalyvauti pasaulio veteranų čempionate Slovėnijoje ir negynęs nugalėtojo titulo.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
„Žalgiris“ pralaužė Klaipėdos užkeikimą
2019 10 13
LKL
Sekmadienį LKL čempionate pergales šventė Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Šiauliai“.
LKL čempionate – svečių pergalės
2019 10 12
LKL
Vilniaus „Rytas“ Alytuje sutriuškino „Sintek-Dzūkijos“ komandą, o Prienų „CBet“ Utenoje palaužė „Juventus“ krepšininkus.
 
V.Urbonas: „Serbų pokyčiai – šansas mums“
2019 10 13
Rinktinė
„Norime pakovoti dėl taškų, pasiekti pergalę. Tokią ambiciją visada turime", - prieš kovą su serbais kalbėjo Lietuvos futbolo rinktinės strategas.
Trampliną į Lietuvos rinktinę rado Serbijoje
2019 10 13
Rinktinė
Dukart atsigavęs Serbijoje: Justas Lasickas – apie karčias pamokas, pergalę prieš milžiną, neelinį gimtadienį (VIDEO).
Pasaulio čempionate – įspūdingas startas
2019 10 12
Mažasis futbolas
Mažojo futbolo pasaulio čempionato pirmose rungtynėse varžybų debiutantė Lietuvos rinktinė C grupėje 3:0 parklupdė Belgijos futbolininkus.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
Čempionatas lietuviams baigėsi nusivylimu
2019 10 05
Pasaulio čempionatas
Paskutinis iš Lietuvos sportininkų pasaulio lengvosios atletikos čempionate startavęs ieties metikas Edis Matusevičius pasaulio čempionate liko 22-as.
 
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Burtai lėmė akistatą namie su portugalais
2019 10 03
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinės kitų metų pavasarį lauks Portugalijos rinktinės iššūkis. Tai paaiškėjo Londone ištraukus 2020 m. sezono Daviso taurės burtus.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
Daugiausia titulų – Šakių moksleiviams
2019 10 12
Graplingo imtynės
Švenčionyse vykęs tradicinis moksleivių graplingo čempionatas šiemet dosnus buvo Šakių atstovams.
Lemiamas barjeras – per aukštas
2019 10 10
Boksas
Lietuvos boksininkėms nepavyko iškovoti medalių pasaulio moterų čempionate. Per žingsnį nuo apdovanojimo liko Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Tailande 3 kartus skambėjo Lietuvos himnas
2019 10 08
Trekas
UCI pirmos kategorijos dviračių treko varžybų „Asia Cup 2019“ paskutinę dieną Lietuvos dviratininkai iškovojo net 5 medalius – 3 aukso ir 2 sidabro.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
Sezono uždaryme – 800 orientacininkų
2019 10 14
Orientavimasis
Nors pagrindinės sezono varžybos Lietuvoje baigtos, stipriausi šalies orientacininkų dar laukia keli svarbūs startai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas