2010 m. vasario 22 d. 08:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ignalinoje - moderni žiemos sporto bazė

Po poros metų Ignalinos žiemos sporto centras turėtų vilioti ne tik Lietuvos žiemos sporto mėgėjus, bet ir sportininkus iš užsienio

Taip atrodys UAB "Tiksli forma" suprojektuota žiemos sporto bazė Ignalinoje
Taip atrodys UAB "Tiksli forma" suprojektuota žiemos sporto bazė Ignalinoje

 
Kai šią žiemą žvelgi pro langą, nejučia pasimiršta, matyt, jau geras dešimtmetis žiemų, kai klampodavome ne po sniegą, o po purvą. Iš atminties vėl iškyla gilios vaikystės žiemos... Sniego jau sulaukėme, gal sulauksime ir žiemos sporto atgimimo Lietuvoje?
 

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus pavaduotojas Mykolas Kačkanas, kalbėdamas apie Ignalinos žiemos centro renovacijos ir plėtros planus, tokias mintis dar labiau pakursto. Ignalina jau senokai tapo Lietuvos žiemos sporto atstovų ir sporto mėgėjų Meka.
 
Pirmiausia taip lėmė gamtinės sąlygos – miestas įsikūręs Lietuvos kampelyje, kuriame ilgiausiai visame mūsų krašte išsilaiko sniegas, ir net šiltomis žiemomis jo čia būna daugiau nei bet kur kitur. Pasinaudojus palankiomis gamtinėmis sąlygomis, nebe pirmus metus čia kuriamos žiemos sporto bazės. Ignalinoje nuolat treniruojasi Lietuvos slidininkai ir biatlonininkai, o kasmet vykstančios „Žalgiriados“ sukviečia šimtus žiemos sporto mėgėjų.
 

Savotišku „Žalgiriadų“ rekordininku yra tapęs pats Ignalinos žiemos sporto centro direktorius – Bronius Cicėnas. Jis dalyvavo visose iki šiol vykusiose 20 žalgiriečių sporto žaidynių ir bemaž 30 kartų tapo įvairių rungčių nugalėtoju. Tačiau šiemet ignalinietis, su savo komanda paruošęs varžybų trasas, visą dėmesį sutelkė ne į žiemos startus – jo vadovaujama žiemos sporto bazė laimėjo konkursą ir gavo finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
 
Darbus Ignalinoje, pasak M. Kačkano, šiemet planuojama pradėti nuo pagalbinių patalpų pastato statybos. Šiame pastate sportininkams bus įrengti persirengimo kambariai, treniruoklių salė, pirtelė, konferencijų salė, patalpos sniego lyginimo traktoriui laikyti ir kt. „Cokoliniame aukšte bus 16 patalpų, skirtų komandoms, nes kiekviena jų turi turėti patalpas, kad netrukdoma galėtų ruoštis varžyboms, tepti slides ir pan.“, – planus dėstė KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas.
 

 

Kitas žingsnis – šiuolaikinė šaudykla. „Laikantis tarptautinių reikalavimų, bus įrengta 30 taikinių šaudykla ir žiūrovų tribūnos. Žiūrovų ir sportininkų zonos bus atskirtos ir žiūrovai negalės patekti į sportinę zoną“, – pasakoja M. Kačkanas. „Iškils modernus stadionas, iš Ažušilės atkelsime biatlono šaudyklą, įrengsime automobilių stovėjimo aikštelių, pastatysime švieslentę, starto ir finišo įrangą“, – jam antrina B. Cicėnas.
 

Šiems planams įgyvendinti šiemet bus skirta 5,4 mln. litų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. „Kitiems metams liktų trasos „užžiedinimas“ – ratas bus 2,5 km ilgio, o bendra trasa – 7,5 kilometro. Žiedinė trasa bus apšviesta, tad sportininkai galės ja naudotis ilgai. Palei trasą bus nutiestas vandentiekis, kad šiltomis žiemomis būtų galima purkšti dirbtinį sniegą ir įrengti trasas. Patranka dirbtinį sniegą gali gaminti esant 3–4 laipsniams šalčio. Tam tikrose vietose planuojame pastatyti tokias patrankas kaip elektros stulpai – jų viršutinė dalis juda ir tuomet didesniu spinduliu padengia sniegą. Baigiasi varžybos, pagaminamas sniegas, kur reikia, sutankinamam ir kitą diena sportininkai jau gali treniruotis“, – dėsto KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas.
 
Pasak jo, šios trasos bus tinkamos ir vasarą, jose sportininkai galės treniruotis. „Įranga bus perkama pagal Biatlono federacijos rekomendacijas, aukščiausio lygio. Šis Ignalinos centro projektas buvo pateiktas Tarptautinei biatlono federacijai. Sulaukėme atsako ir iš jos, ir iš kai kurių užsienio sportininkų – jeigu mes įrengsime taip, kaip planuojame, čia atvažiuos treniruotis ir užsienio sportininkų, čia galėsime rengti ir tarptautines varžybas. Treniruočių stovyklas norėtų rengti estai, latviai, Vilius Repšys su Ukrainos rinktine jau buvo atvykęs, bet kol kas nėra tam tinkamų sąlygų“, – sakė pašnekovas.
 

Ignalinos žiemos sporto centro projektas turėtų būti baigtas 2011–2012 m. žiemos sezonui. Visų darbų sąmata – 8,4 mln. litų, iš jų 5,4 mln. litų bus skirta iš Europos Sąjungos fondų, likę 3 mln. litų – iš Valstybės investicijų programos. „Kai iškils visas slidinėjimo ir biatlono kompleksas, galėsiu eiti į pensiją, nes bus padarytas labai didelis darbas“, – šypsodamasis sako 58-erių B. Cicėnas, šiemet dėl darbų atsisakęs dalyvauti pasaulio veteranų čempionate Slovėnijoje ir negynęs nugalėtojo titulo.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
D.Motiejūnas: „Reikia gerbti užrašą Lietuva“
2020 02 24
Atranka
Po gėdingo pralaimėjimo Belgijoje Lietuvos krepšinio rinktinė kibs į atlapus pakilimą išgyvenantiems čekams.
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2020 02 24
Draugiškos rungtynės
Ketvirtą pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle pasiekė Kauno FC „Hegelmann Litauen“, 2:0 pranokęs būsimą varžovę Pirmoje lygoje Alytaus „Dainavą“.
D.Ngogo debiutas paženklintas pergale
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pasirengimo sezonui cikle 1:0 (0:0) pranoko Latvijos „Jelgava“ klubą (VIDEO).
Kontrolinėse rungtynėse – pralaimėjimas
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
LFF stadione vykusiose kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ 1:3 pralaimėjo „Daugavpils“ ekipai ir patyrė trečią nesėkmę ikisezoniniame cikle.
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Svarbiausia – šeimos ir draugų palaikymas
2020 02 24
Buriavimas
Vasario 25 d. Australijoje prie olimpinės „RS:X“ burlenčių klasės pasaulio čempionato starto linijos stos ir Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas.
Tradicinėse varžybose – 12-mečio rekordas
2020 02 24
Šaudymas iš lanko
Utenos daugiafunkciame sporto centre įvyko tradicinės reitinginės šaudymo iš lanko varžybos „Utenos taurė“.
Vietoj treniruotės - smėlio audra
2020 02 24
Buriavimas
Lietuvos buriuotoją Viktoriją Andrulytę Kanaruose užklupo smarki smėlio audra.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas