Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. gegužės 22 d. 10:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dovanos – iš olimpinių čempionų rankų

Per IX Vilniaus gimnazistų žaidynių lengvosios atletikos varžybas nugalėtojus apdovanojo Lietuvos sporto milžinai Virgilijus Alekna ir Romas Ubartas

Vilniaus gimnazistų žaidynės.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Vilniaus gimnazistų žaidynės.
   
Beveik 300 lengvaatlečių, atstovavusių 22 gimnazijoms, rungtyniavo Lengvosios atletikos manieže. Dėl apdovanojimų buvo kovojam septynių rungčių varžybose. Pačios įdomiausios ir daugiausiai emocijų sukėlė estafečių varžybos 5x200 m. 
 
Varžybų organizatorės Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidentas Algirdas Maldūnas buvo maloniai nustebintas, kad susirinko toks gausus gimnazistų būrys. Lengvaatlečių galėjo būti dar daugiau, bet tą pačią dieną Vingio stadione vyko ir Vilniaus lengvosios atletikos sezono atidarymo varžybos. 

Vilniaus gimnazistų žaidynėse savo sportinį kelią pradėjo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, triskart tapusi žaidynių laimėtoja, 2011 m  Europos jaunimo olimpinio festivalio 400 m distancijos čempionė Modesta Morauskaitė, pasaulio ir Europos  jaunių bei jaunimo čempionatų medalininkės penkiakovininkės seserys dvynės Emilija ir Ieva  Serapinaitės.  

LEGENDOS. Gimnazistai džiaugėsi, kad kartu su jais buvo irlengvosios atletikos legendos, olimpiniai čempionai disko metikai Virgilijus Alekna ir Romas Ubartas. Jie per iškilmingą varžybų atidarymą pasveikino sportininkus, palinkėjo gerai mokytis ir siekti kuo aukštesnių rezultatų stadionuose. 

Legendiniai sportininkai apdovanojo geriausius lengvaatlečius, su jais bendravo ir fotografavosi. 

„Olimpinių čempionų apsilankymas gimnazistų varžybose – didelė garbė ir mums, varžybų organizatoriams, ir patiems sportininkams. Nedažnai varžybose galima pamatyti du olimpinius čempionus, dvi disko metimo legendas. Mums ta diena virto didžiule švente“, - džiaugėsi A. Maldūnas. 

Dukart olimpinis čempionas V. Alekna teigė, kad jis, kai tik turi laisvesnio laiko, visada lankosi tokiose varžybose: „Juk tai – vaikai, mūsų ateitis. Mūsų dalyvavimas gal pritrauks dar daugiau vaikų į  lengvąją atletiką Tokios varžybos įdomios, labai reikalingos.“ 

Lengvosios atletikos asociacijos generalinis sekretorius, sudaręs gimnazistų varžybų programą, Egidijus Juozas Karalius neabejojo, kad gimnazistai ilgai atsimins, kas juos apdovanojo ir gal jau kitą dieną nuskubės užsirašyti į Vilniaus sporto centrą lankyti lengvosios atletikos pratybų.  


PRIZAI. Nugalėtojai buvo apdovanoti „Stiklitos“ prizais ir medaliais ir „Gijos“ megztiniais, o prizininkai –bendrovės  „Langvarta“ striukėmis nuo lietaus ir įmonės "Omniteksas"  sportiniais marškinėliais Thermowave". Bendrovė „Vilniaus alus“ gimnazistus pavaišino net 60 litrų „Retro gira“, o „Rokiškio sūris“ – savo gaminama produkcija.   
 
Komandinėje įskaitoje nugalėtojais tapo Simono Daukanto gimnazijos sportininkai (422 tšk.), aplenkę Jono Basanavičiaus (377) ir Karoliniškių gimnazijos (374) lengvaatlečius. 

Simono Daukanto gimnazijos kūno kultūros mokytojai Kęstutis Kundrotas ir Aušra Karveckienė džiaugėsi, kad gerai pasirodė ir jų merginos, ir vaikinai, laimėję varžybas. Praėjusiais metais jų merginos buvo trečios, o vaikinai nepateko tarp prizininkų. 

„Gimnazijoje atsirado gerų sprinterių, kurie pelnė nemažai taškų ir padėjo pasiekti pergalę“, - sakė K. Kundrotas. 200 m distancijoje nepralenkiami buvo jo gimnazistai Nojus Budavičius (23,33 sek.), tapęs nugalėtoju, ir Paulius Galkauskas (24,42 sek.), užėmęs antrą vietą. Jie su komandos draugais plaukiku Matu Lataičiu ir buvusiu lengvaatlečiu Gvidu Daunoravičiumi laimėjo ir estafečių 5X200 m varžybas (1 min. 41,96 sek.). Nugalėtoja tapo ir Gertrūda Sabonytė (800 m – 2 min. 37,07 sek.). Šuolių į aukštį sektoriuje tinklininkas Tadas Rasiukas buvo antras (175 cm), o Jaunius Strazdas 800 m distancijoje - trečias (2 min. 12,07 sek.).

60 m greičiausiai nubėgo Greta Liubkevičiūtė (Pilaitės gimnazija, 8,31 sek.) ir Benas Kontrimavičius (Jono Basanavičiaus gimnazija, 7,32 sek.), 200 m – Kotryna Pauliūtė (Vytauto Didžiojo gimnazija, 27,69 sek.), į aukštį geriausiai šokinėjo Nojus Želvys („Gabijos“ gimnazija, 175 cm), beisbolo kamuoliuką toliausiai numetė Nomeda Neverauskaitė (Karoliniškių gimnazija, 61,44 m) ir Evaldas Grinys (Jono Basanavičiaus gimnazija, 85,80 m).  

Varžybas apibendrinęs A. Maldūnas teigė, kad gimnazistų pasiekti rezultatai nėra rekordiniai, tačiau asociacija to ir nesiekia. „Pagrindinis mūsų tikslas – masiškumas. Tegul jaunieji sportininkai netampa olimpiniais ar pasaulio čempionais bei prizininkais, bet tegul jie išauga gerais žmonėmis“, - sakė LLA vadovas.         

ŽAIDYNĖS. Kai lengvosios atletikos varžybas komandinėje įskaitoje laimėjo Simono Daukanto gimnazijos komanda, tapo aišku, kad ji – ir šių metų Vilniaus gimnazistų žaidynių laimėtoja. Praėjusiais metais jie buvo antri, pralaimėję „Žirmūnų“ gimnazijai. 

Žaidynių programoje buvo merginų ir vaikinų krepšinio, tinklinio, šachmatų, kroso estafečių ir lengvosios atletikos varžybos. Simono Daukanto gimnazijos sportininkai gerai pasirodė ne tik lengvosios atletikos varžybose. 

Nugalėtojais tapo jų vaikinų tinklinio komanda, o merginos buvo antros, kroso estafečių varžybose nugalėtojomis tapo abi jų komandos. Žaidynių laimėtojai turi gerą sporto salę su balkonu (28x15), kur vyksta jų kūno kultūros pamokos. 

„Turime nemažai sportinio inventoriaus, o štai stadioną kažin, ar kada nors turėsime. Mat gimnazija yra prie Seimo rūmų ir stadionas gali iškilti tik uždengus tunelį. Tada labai sumažėtų ir triukšmas, užterštumas. Stadionas būtų idealiausias variantas“, -  sakė K. Kundrotas.  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas