Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. gegužės 15 d. 12:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į trasą palydėjo sporto legendos

Lengvosios atletikos asociacija suteikia galimybę atsiskleisti talentams ir nuolat rengia varžybas. Šįkart - olimpinio rekordininko A.Aleksejūno taurės

A.Aleksejūno taurė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
A.Aleksejūno taurė.
   
Nuo šiol Adolfo Aleksejūno varžybos taps tradicinėmis ir jos vyks Vilniaus Vingio parke kartu su atviromis Vilniaus gimnazistų estafečių varžybomis. 

VILTIS. Kaip teigė Lengvosios atletikos asociacijos generalinis sekretorius, šių varžybų vyr. teisėjas Egidijus Juozas Karalius, pagrindinis asociacijos tikslas – kiekvienas savo varžybas paskirti kuriam nors praeityje garsiam Lietuvos lengvaatlečiam.  

Šįkart jos buvo skirtos Tokijo olimpinių žaidynių rekordininkui A.Aleksejūnui.

„Dabar neturime gerų ilgųjų ir vidutiniųjų nuotolių bėgikų. Prisiminus ankstesniuosius laikus, kada Lietuvos bėgikai pasiekdavo daug gražių pergalių, mūsų akyse kaupiasi ašaros. Turėjome tokius grandus, o dabar beveik nieko neturime.

Gimnazistų estafečių varžybomis ir siekiame, kad jaunimas pamiltų bėgimą, išmoktų trasoje kentėti, pajustų  džiaugsmą, jog gali sėkmingai nugalėti save ilgoje distancijoje. Bėgimas, o ypač ilgųjų nuotolių, tikrai nėra fizinė kančia. Viliamės, kad per mūsų varžybas atsiskleis ne vienas talentas, kad mūsų sportininkai įrodys, jog jie irgi gali pasiekti gerų rezultatų“, - sakė E.J. Karalius. 

SVEČIAI. Šiemetinės varžybos Vingio parke sutraukė ir nemažai Lietuvos sporto žvaigždžių. 
 
Varžybas stebėjo ir su jaunaisiais sportininkais bendravo pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas, trys pasaulio eksrekordininkės ieties metikė Birutė Kalėdienė, šuolininkė į tolį Vilhelmina Bardauskienė ir 400 m distancijos barjerininkė Ana Ambrazienė, olimpinis rekordininkas A.Aleksejūnas, olimpinis 400 m bėgimo čempionas Remigijus Valiulis, pirmasis Lietuvos imtynių pasaulio čempionas Rimantas Bagdonas. 

Tarp svečių buvo ir Lietuvos sporto muziejaus direktorius kaunietis Pranas Majauskas, rėmėjai.  Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidentas Algirdas Maldūnas juos apdovanojo asociacijos prizais-aukurais, atminimo medaliais ir sportiniais marškinėliais. 

Estafečių komandos, kurių susirinko 33, labai šiltai sutiko mūsų sporto legendas, su jomis fotografavosi. Per iškilmingą atidarymą išsirikiavo apie 350 sportininkų ir jų trenerių bei kūno kultūros mokytojų. Tokijo olimpietis A. Aleksejūnas, prieš paskelbiant varžybas atidarytomis, sakė:  „Labai malonu, kad susirinko tiek daug dalyvių, kurie nori tapti gerais lengvaatlečiais. Tačiau bėgti nėra lengva, reikia daug treniruotis“. 

Varžybose panoro dalyvauti ir Karo akademijos kariūnai, kurie maloniai nustebino varžybų organizatorius. Jie atsivežė ir visus pavaišino kariūnų arbata. Rungtyniavo ir Vilniaus universiteto komanda. 

LYDERĖ. Varžybų vyr. teisėjas E. J. Karalius netrukus pakvietė komandas į startą. Kiekvieną jų sudarė 10 bėgikų (5 merginos ir 5 vaikinai) ir kiekvienam sportininkui reikėjo įveikti 600 m nuotolį. 

Jau nuo pat pirmųjų metrų tapo aišku, kad niekas rimčiau nepasipriešins jungtinei komandai, pasivadinusiai „Nenugalimieji antinai“. Komandai atstovavo ir daugkartinė Lietuvos čempionė, VGTU verslo vadybą pirmame kurse studijuojanti  Modesta Morauskaitė, kuri bėgo priešpaskutiniame etape. 

Šiemet sportininkės laukia Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionatas Taline, kur ji bėgs savo mėgstamą 400 m nuotolį. Modestos daug įdomių renginių lauks ir žiemą, kurią ji tiesiog dievina ir yra viena pajėgiausių Lietuvos snieglentininkių.  „Dabar, kai tapau studente, suderinti mokslą ir sportą nėra lengva, bet, kai nori, viskas įmanoma. Kol kas viskas man sekasi pakankamai gerai. Mano planai per Europos jaunimo čempionatą – bėgti finale ir pagerinti savo asmeninį rezultatą (53,18 sek.)“, - savo planus atskleidė M. Morauskaitė.   


NENUGALIMIEJI. Nugalėtojais tapo „Nenugalimieji antinai“. Pergale džiaugėsi atskiruose etapuose bėgę Rasa ir Jurgita Sakalytės, Lukas Čiurinskas, Justina Jasevičiūtė, Povilas Klimas, Karolis Pūras, Simona Janavičiūtė, Arnas Gabrėnas, M. Morauskaitė ir Viktoras Markovskis.   

„Praėjusiais metais mes irgi tapome nugalėtojais, tik atstovavome trenerės Laimutės Juchnevičienės komandai. Šiemet mūsų komandoje susibūrė bėgikai iš visos Lietuvos -  Vilniaus, Žiežmarių, Jonavos, Marijampolės, Kaišiadorių, todėl pagalvojome, kad tokiai komandai reikia sugalvoti ir originalų pavadinimą“, - kalbėjo A. Gabrėnas, VGTU antrame kurse studijuojantis kelių ir geležinkelių inžineriją.  

Jis lengvąja atletika susižavėjo būdamas 18 metų ir dabar bėgioja 400 m bei 800 m distancijas. Nugalėtojų komandai, kuri nuotolį įveikė per 16 min. 52,7 sek., atstovavo ir Anglijoje studijuojantis V. Markovskis, kuriam komandos vadovas klaipėdietis Kazimieras Gricius patikėjo bėgti paskutiniuoju etapu. 

DARBAS. Antrą vietą užėmė Vilniaus Simono Daukanto gimnazija (17 min. 17,7 sek.), o trečią – Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija (17 min. 27,4 sek.). Kaip ir praėjusiais metais, trečią vietą užėmusiems kaišiadoriečiams nepavyko pakilti vienu laipteliu aukščiau, nors vienu metu jie ir bėgo antri. Tačiau bėgikų veiduose liūdesio nebuvo. 

„Mūsų komandai atstovavo bėgikai ir du krepšininkai Dominykas Šalvaitis ir Rokas Tamulevičius. Stipriausi mūsų sportininkai – Lietuvos jaunimo rinktinės kandidatai broliai Rimgaudas ir Modestas Pabiržiai, kurie per įvairias varžybas savo amžiaus grupėje 800 m ir 1500 m distancijose laimi medalių. Trečiąja vieta labai džiaugiamės, kadangi ją iškovoti nebuvo lengva“, - teigė 400 m distancijoje rungtyniaujanti Karolina Staškevičiūtė.
 
Į klausimą, ko kaišiadoriečiai pritrūko iki antrosios vietos, jų kūno kultūros mokytojas ir treneris Dainius Tamulevičius tik šyptelėjo ir atsakė: „Truputėlį darbo. Kai daugiau jaunimas treniruosis, tada ir pasieks geresnių rezultatų“. 

DOVANOS. Estafečių komandos galėjo pasivaišinti rėmėjų „Rokiškio sūris“ gaminama produkcija, Vilniaus alaus gamyklos gaivinančiais gėrimais, kariūnų arbata. Vaišes surengė ir "Marceliukės klėtis".

Visų varžybų dalyvių, kurie baigė distanciją, laukė bendrovės „Omniteksas“ trijų spalvų (geltona, žalia, raudona) sportiniai marškinėliai su LLA logotipu, nugalėtojų ir prizininkų – „Stiklitos“ prizai ir medaliai, „Gijos“ megztiniai.
 
PLANAI. Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidento A. Maldūno artimiausiuose planuose - Barselonos olimpinio čempiono, LAA viceprezidento R.Ubarto pagerbimas Vingio parke jo 55 m. sukakties proga.  

Iškilmėse, kurios turėtų tęstis apie pusantros valandos, dalyvaus olimpiniai, pasaulio ir Europos čempionai bei  medalininkai, olimpiečiai, pasaulio rekordininkai, svečiai. 

Rudenį numatytos A.Ambrazienės ir R. Ubarto taurės varžybos. Pasak  LAA vadovo, jie norėtų surengti ir B. Kalėdienės taurės varžybas, tiktai reikėtų įžymiosios ieties metikės sutikimo. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas