Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. gegužės 15 d. 12:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į trasą palydėjo sporto legendos

Lengvosios atletikos asociacija suteikia galimybę atsiskleisti talentams ir nuolat rengia varžybas. Šįkart - olimpinio rekordininko A.Aleksejūno taurės

A.Aleksejūno taurė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
A.Aleksejūno taurė.
   
Nuo šiol Adolfo Aleksejūno varžybos taps tradicinėmis ir jos vyks Vilniaus Vingio parke kartu su atviromis Vilniaus gimnazistų estafečių varžybomis. 

VILTIS. Kaip teigė Lengvosios atletikos asociacijos generalinis sekretorius, šių varžybų vyr. teisėjas Egidijus Juozas Karalius, pagrindinis asociacijos tikslas – kiekvienas savo varžybas paskirti kuriam nors praeityje garsiam Lietuvos lengvaatlečiam.  

Šįkart jos buvo skirtos Tokijo olimpinių žaidynių rekordininkui A.Aleksejūnui.

„Dabar neturime gerų ilgųjų ir vidutiniųjų nuotolių bėgikų. Prisiminus ankstesniuosius laikus, kada Lietuvos bėgikai pasiekdavo daug gražių pergalių, mūsų akyse kaupiasi ašaros. Turėjome tokius grandus, o dabar beveik nieko neturime.

Gimnazistų estafečių varžybomis ir siekiame, kad jaunimas pamiltų bėgimą, išmoktų trasoje kentėti, pajustų  džiaugsmą, jog gali sėkmingai nugalėti save ilgoje distancijoje. Bėgimas, o ypač ilgųjų nuotolių, tikrai nėra fizinė kančia. Viliamės, kad per mūsų varžybas atsiskleis ne vienas talentas, kad mūsų sportininkai įrodys, jog jie irgi gali pasiekti gerų rezultatų“, - sakė E.J. Karalius. 

SVEČIAI. Šiemetinės varžybos Vingio parke sutraukė ir nemažai Lietuvos sporto žvaigždžių. 
 
Varžybas stebėjo ir su jaunaisiais sportininkais bendravo pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas, trys pasaulio eksrekordininkės ieties metikė Birutė Kalėdienė, šuolininkė į tolį Vilhelmina Bardauskienė ir 400 m distancijos barjerininkė Ana Ambrazienė, olimpinis rekordininkas A.Aleksejūnas, olimpinis 400 m bėgimo čempionas Remigijus Valiulis, pirmasis Lietuvos imtynių pasaulio čempionas Rimantas Bagdonas. 

Tarp svečių buvo ir Lietuvos sporto muziejaus direktorius kaunietis Pranas Majauskas, rėmėjai.  Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidentas Algirdas Maldūnas juos apdovanojo asociacijos prizais-aukurais, atminimo medaliais ir sportiniais marškinėliais. 

Estafečių komandos, kurių susirinko 33, labai šiltai sutiko mūsų sporto legendas, su jomis fotografavosi. Per iškilmingą atidarymą išsirikiavo apie 350 sportininkų ir jų trenerių bei kūno kultūros mokytojų. Tokijo olimpietis A. Aleksejūnas, prieš paskelbiant varžybas atidarytomis, sakė:  „Labai malonu, kad susirinko tiek daug dalyvių, kurie nori tapti gerais lengvaatlečiais. Tačiau bėgti nėra lengva, reikia daug treniruotis“. 

Varžybose panoro dalyvauti ir Karo akademijos kariūnai, kurie maloniai nustebino varžybų organizatorius. Jie atsivežė ir visus pavaišino kariūnų arbata. Rungtyniavo ir Vilniaus universiteto komanda. 

LYDERĖ. Varžybų vyr. teisėjas E. J. Karalius netrukus pakvietė komandas į startą. Kiekvieną jų sudarė 10 bėgikų (5 merginos ir 5 vaikinai) ir kiekvienam sportininkui reikėjo įveikti 600 m nuotolį. 

Jau nuo pat pirmųjų metrų tapo aišku, kad niekas rimčiau nepasipriešins jungtinei komandai, pasivadinusiai „Nenugalimieji antinai“. Komandai atstovavo ir daugkartinė Lietuvos čempionė, VGTU verslo vadybą pirmame kurse studijuojanti  Modesta Morauskaitė, kuri bėgo priešpaskutiniame etape. 

Šiemet sportininkės laukia Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionatas Taline, kur ji bėgs savo mėgstamą 400 m nuotolį. Modestos daug įdomių renginių lauks ir žiemą, kurią ji tiesiog dievina ir yra viena pajėgiausių Lietuvos snieglentininkių.  „Dabar, kai tapau studente, suderinti mokslą ir sportą nėra lengva, bet, kai nori, viskas įmanoma. Kol kas viskas man sekasi pakankamai gerai. Mano planai per Europos jaunimo čempionatą – bėgti finale ir pagerinti savo asmeninį rezultatą (53,18 sek.)“, - savo planus atskleidė M. Morauskaitė.   


NENUGALIMIEJI. Nugalėtojais tapo „Nenugalimieji antinai“. Pergale džiaugėsi atskiruose etapuose bėgę Rasa ir Jurgita Sakalytės, Lukas Čiurinskas, Justina Jasevičiūtė, Povilas Klimas, Karolis Pūras, Simona Janavičiūtė, Arnas Gabrėnas, M. Morauskaitė ir Viktoras Markovskis.   

„Praėjusiais metais mes irgi tapome nugalėtojais, tik atstovavome trenerės Laimutės Juchnevičienės komandai. Šiemet mūsų komandoje susibūrė bėgikai iš visos Lietuvos -  Vilniaus, Žiežmarių, Jonavos, Marijampolės, Kaišiadorių, todėl pagalvojome, kad tokiai komandai reikia sugalvoti ir originalų pavadinimą“, - kalbėjo A. Gabrėnas, VGTU antrame kurse studijuojantis kelių ir geležinkelių inžineriją.  

Jis lengvąja atletika susižavėjo būdamas 18 metų ir dabar bėgioja 400 m bei 800 m distancijas. Nugalėtojų komandai, kuri nuotolį įveikė per 16 min. 52,7 sek., atstovavo ir Anglijoje studijuojantis V. Markovskis, kuriam komandos vadovas klaipėdietis Kazimieras Gricius patikėjo bėgti paskutiniuoju etapu. 

DARBAS. Antrą vietą užėmė Vilniaus Simono Daukanto gimnazija (17 min. 17,7 sek.), o trečią – Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija (17 min. 27,4 sek.). Kaip ir praėjusiais metais, trečią vietą užėmusiems kaišiadoriečiams nepavyko pakilti vienu laipteliu aukščiau, nors vienu metu jie ir bėgo antri. Tačiau bėgikų veiduose liūdesio nebuvo. 

„Mūsų komandai atstovavo bėgikai ir du krepšininkai Dominykas Šalvaitis ir Rokas Tamulevičius. Stipriausi mūsų sportininkai – Lietuvos jaunimo rinktinės kandidatai broliai Rimgaudas ir Modestas Pabiržiai, kurie per įvairias varžybas savo amžiaus grupėje 800 m ir 1500 m distancijose laimi medalių. Trečiąja vieta labai džiaugiamės, kadangi ją iškovoti nebuvo lengva“, - teigė 400 m distancijoje rungtyniaujanti Karolina Staškevičiūtė.
 
Į klausimą, ko kaišiadoriečiai pritrūko iki antrosios vietos, jų kūno kultūros mokytojas ir treneris Dainius Tamulevičius tik šyptelėjo ir atsakė: „Truputėlį darbo. Kai daugiau jaunimas treniruosis, tada ir pasieks geresnių rezultatų“. 

DOVANOS. Estafečių komandos galėjo pasivaišinti rėmėjų „Rokiškio sūris“ gaminama produkcija, Vilniaus alaus gamyklos gaivinančiais gėrimais, kariūnų arbata. Vaišes surengė ir "Marceliukės klėtis".

Visų varžybų dalyvių, kurie baigė distanciją, laukė bendrovės „Omniteksas“ trijų spalvų (geltona, žalia, raudona) sportiniai marškinėliai su LLA logotipu, nugalėtojų ir prizininkų – „Stiklitos“ prizai ir medaliai, „Gijos“ megztiniai.
 
PLANAI. Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidento A. Maldūno artimiausiuose planuose - Barselonos olimpinio čempiono, LAA viceprezidento R.Ubarto pagerbimas Vingio parke jo 55 m. sukakties proga.  

Iškilmėse, kurios turėtų tęstis apie pusantros valandos, dalyvaus olimpiniai, pasaulio ir Europos čempionai bei  medalininkai, olimpiečiai, pasaulio rekordininkai, svečiai. 

Rudenį numatytos A.Ambrazienės ir R. Ubarto taurės varžybos. Pasak  LAA vadovo, jie norėtų surengti ir B. Kalėdienės taurės varžybas, tiktai reikėtų įžymiosios ieties metikės sutikimo. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Vilnietės nusileido Baltarusijos klubui
2019 12 07
EWBL
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda Europos moterų krepšinio lygoje (EWBL) patyrė trečią nesėkmę.
Moterų lygoje dominuoja 16-metė
2019 12 07
Žvilgsnis
Urtė Čižauskaitė: „Dėmesio tikrai sulaukiu tiek iš Europos, tiek iš JAV. Išvykti kol kas neskubu, nes norėčiau pabaigti mokyklą Lietuvoje.“
Brolių svajonė išsipildė Panevėžyje
2019 12 07
Žvilgsnis
Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Marius Valinskas: apie pastangas per treniruotes, brolio patarimus, svajonę žaisti kartu ir savo idealus.
 
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Sukčiams – negailestinga bausmių lavina
2019 12 05
Sankcijos
Manipuliavimu rungtynių rezultatais kaltinamiems Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ klubams LFF užtrenkė ne tik A lygos, bet ir I lygos duris.
„Mėtymasis – ne mūsų klubo vizija“
2019 12 04
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ klubo direktorius Virmantas Lemežis: „Komandos branduolys išliks, bet Teremą Moffi išlaikyti lengva nebus.“
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Lietuviai kovos dėl pasaulio čempionų titulo
2019 12 07
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) 2019 metų pasaulio pilno kontakto karatė čempionate į finalus prasimušė du lietuviai - Brigita Gustaitytė ir Domas Sutkus.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
Lietuvos kovotojai parodė jėgą
2019 11 29
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo imtynininkai Pasaulio graplingo taurės turnyre Kaune laimėjo net tris iš keturių absoliučių svorio kategorijų finalų.
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Pergalę nukalė keturi 16-metės įvarčiai
2019 12 07
Ledo ritulys
Nesėkmingą pradžią pamiršusi Lietuvos rinktinė po įspūdingo Klaros Miuller pasirodymo parbloškė Belgijos rinktinę pasaulio čempionato mače (VIDEO)
Lietuviai neįveikė atrankos barjero
2019 12 06
Akmenslydis
2020 m. pasaulio mišrių komandų akmenslydžio čempionato atrankos turnyre Škotijoje Lietuvos rinktinė iškovojo vieną pergalę ir savo pasirodymą baigė.
Skaudus smūgis – mačo pabaigoje
2019 12 06
Ledo ritulys
Pasaulio čempionate iki pat mačo pabaigos dėl pergalės kovojusios lietuvės prieš bulgares krito po vėlyvo varžovių įvarčio (VIDEO).
„Čia tarsi „Volgą“ iškeisti į „Mercedesą“
2019 12 06
Žvilgsnis
Vandens formulės pilotas Edgaras Riabko prieš paskutinį sezono startą Abu Dabyje: „Reikia užsigrūdinti, išmokti nekartoti klaidų.“
Įtampos žaibolaidžiu tapo meilė
2019 12 06
Sportiniai šokiai
Pasaulio čempionų Evaldo ir Ievos Sodeikų treneriai neslepia – šokėjų santykiuose įtampa jautėsi tol, kol jie netapo pora ir gyvenime.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
 
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Iki sutarimo dėl stadiono – žingsnis
2019 12 04
Bazės
Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas