Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. gegužės 15 d. 12:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į trasą palydėjo sporto legendos

Lengvosios atletikos asociacija suteikia galimybę atsiskleisti talentams ir nuolat rengia varžybas. Šįkart - olimpinio rekordininko A.Aleksejūno taurės

A.Aleksejūno taurė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
A.Aleksejūno taurė.
   
Nuo šiol Adolfo Aleksejūno varžybos taps tradicinėmis ir jos vyks Vilniaus Vingio parke kartu su atviromis Vilniaus gimnazistų estafečių varžybomis. 

VILTIS. Kaip teigė Lengvosios atletikos asociacijos generalinis sekretorius, šių varžybų vyr. teisėjas Egidijus Juozas Karalius, pagrindinis asociacijos tikslas – kiekvienas savo varžybas paskirti kuriam nors praeityje garsiam Lietuvos lengvaatlečiam.  

Šįkart jos buvo skirtos Tokijo olimpinių žaidynių rekordininkui A.Aleksejūnui.

„Dabar neturime gerų ilgųjų ir vidutiniųjų nuotolių bėgikų. Prisiminus ankstesniuosius laikus, kada Lietuvos bėgikai pasiekdavo daug gražių pergalių, mūsų akyse kaupiasi ašaros. Turėjome tokius grandus, o dabar beveik nieko neturime.

Gimnazistų estafečių varžybomis ir siekiame, kad jaunimas pamiltų bėgimą, išmoktų trasoje kentėti, pajustų  džiaugsmą, jog gali sėkmingai nugalėti save ilgoje distancijoje. Bėgimas, o ypač ilgųjų nuotolių, tikrai nėra fizinė kančia. Viliamės, kad per mūsų varžybas atsiskleis ne vienas talentas, kad mūsų sportininkai įrodys, jog jie irgi gali pasiekti gerų rezultatų“, - sakė E.J. Karalius. 

SVEČIAI. Šiemetinės varžybos Vingio parke sutraukė ir nemažai Lietuvos sporto žvaigždžių. 
 
Varžybas stebėjo ir su jaunaisiais sportininkais bendravo pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas, trys pasaulio eksrekordininkės ieties metikė Birutė Kalėdienė, šuolininkė į tolį Vilhelmina Bardauskienė ir 400 m distancijos barjerininkė Ana Ambrazienė, olimpinis rekordininkas A.Aleksejūnas, olimpinis 400 m bėgimo čempionas Remigijus Valiulis, pirmasis Lietuvos imtynių pasaulio čempionas Rimantas Bagdonas. 

Tarp svečių buvo ir Lietuvos sporto muziejaus direktorius kaunietis Pranas Majauskas, rėmėjai.  Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidentas Algirdas Maldūnas juos apdovanojo asociacijos prizais-aukurais, atminimo medaliais ir sportiniais marškinėliais. 

Estafečių komandos, kurių susirinko 33, labai šiltai sutiko mūsų sporto legendas, su jomis fotografavosi. Per iškilmingą atidarymą išsirikiavo apie 350 sportininkų ir jų trenerių bei kūno kultūros mokytojų. Tokijo olimpietis A. Aleksejūnas, prieš paskelbiant varžybas atidarytomis, sakė:  „Labai malonu, kad susirinko tiek daug dalyvių, kurie nori tapti gerais lengvaatlečiais. Tačiau bėgti nėra lengva, reikia daug treniruotis“. 

Varžybose panoro dalyvauti ir Karo akademijos kariūnai, kurie maloniai nustebino varžybų organizatorius. Jie atsivežė ir visus pavaišino kariūnų arbata. Rungtyniavo ir Vilniaus universiteto komanda. 

LYDERĖ. Varžybų vyr. teisėjas E. J. Karalius netrukus pakvietė komandas į startą. Kiekvieną jų sudarė 10 bėgikų (5 merginos ir 5 vaikinai) ir kiekvienam sportininkui reikėjo įveikti 600 m nuotolį. 

Jau nuo pat pirmųjų metrų tapo aišku, kad niekas rimčiau nepasipriešins jungtinei komandai, pasivadinusiai „Nenugalimieji antinai“. Komandai atstovavo ir daugkartinė Lietuvos čempionė, VGTU verslo vadybą pirmame kurse studijuojanti  Modesta Morauskaitė, kuri bėgo priešpaskutiniame etape. 

Šiemet sportininkės laukia Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionatas Taline, kur ji bėgs savo mėgstamą 400 m nuotolį. Modestos daug įdomių renginių lauks ir žiemą, kurią ji tiesiog dievina ir yra viena pajėgiausių Lietuvos snieglentininkių.  „Dabar, kai tapau studente, suderinti mokslą ir sportą nėra lengva, bet, kai nori, viskas įmanoma. Kol kas viskas man sekasi pakankamai gerai. Mano planai per Europos jaunimo čempionatą – bėgti finale ir pagerinti savo asmeninį rezultatą (53,18 sek.)“, - savo planus atskleidė M. Morauskaitė.   


NENUGALIMIEJI. Nugalėtojais tapo „Nenugalimieji antinai“. Pergale džiaugėsi atskiruose etapuose bėgę Rasa ir Jurgita Sakalytės, Lukas Čiurinskas, Justina Jasevičiūtė, Povilas Klimas, Karolis Pūras, Simona Janavičiūtė, Arnas Gabrėnas, M. Morauskaitė ir Viktoras Markovskis.   

„Praėjusiais metais mes irgi tapome nugalėtojais, tik atstovavome trenerės Laimutės Juchnevičienės komandai. Šiemet mūsų komandoje susibūrė bėgikai iš visos Lietuvos -  Vilniaus, Žiežmarių, Jonavos, Marijampolės, Kaišiadorių, todėl pagalvojome, kad tokiai komandai reikia sugalvoti ir originalų pavadinimą“, - kalbėjo A. Gabrėnas, VGTU antrame kurse studijuojantis kelių ir geležinkelių inžineriją.  

Jis lengvąja atletika susižavėjo būdamas 18 metų ir dabar bėgioja 400 m bei 800 m distancijas. Nugalėtojų komandai, kuri nuotolį įveikė per 16 min. 52,7 sek., atstovavo ir Anglijoje studijuojantis V. Markovskis, kuriam komandos vadovas klaipėdietis Kazimieras Gricius patikėjo bėgti paskutiniuoju etapu. 

DARBAS. Antrą vietą užėmė Vilniaus Simono Daukanto gimnazija (17 min. 17,7 sek.), o trečią – Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija (17 min. 27,4 sek.). Kaip ir praėjusiais metais, trečią vietą užėmusiems kaišiadoriečiams nepavyko pakilti vienu laipteliu aukščiau, nors vienu metu jie ir bėgo antri. Tačiau bėgikų veiduose liūdesio nebuvo. 

„Mūsų komandai atstovavo bėgikai ir du krepšininkai Dominykas Šalvaitis ir Rokas Tamulevičius. Stipriausi mūsų sportininkai – Lietuvos jaunimo rinktinės kandidatai broliai Rimgaudas ir Modestas Pabiržiai, kurie per įvairias varžybas savo amžiaus grupėje 800 m ir 1500 m distancijose laimi medalių. Trečiąja vieta labai džiaugiamės, kadangi ją iškovoti nebuvo lengva“, - teigė 400 m distancijoje rungtyniaujanti Karolina Staškevičiūtė.
 
Į klausimą, ko kaišiadoriečiai pritrūko iki antrosios vietos, jų kūno kultūros mokytojas ir treneris Dainius Tamulevičius tik šyptelėjo ir atsakė: „Truputėlį darbo. Kai daugiau jaunimas treniruosis, tada ir pasieks geresnių rezultatų“. 

DOVANOS. Estafečių komandos galėjo pasivaišinti rėmėjų „Rokiškio sūris“ gaminama produkcija, Vilniaus alaus gamyklos gaivinančiais gėrimais, kariūnų arbata. Vaišes surengė ir "Marceliukės klėtis".

Visų varžybų dalyvių, kurie baigė distanciją, laukė bendrovės „Omniteksas“ trijų spalvų (geltona, žalia, raudona) sportiniai marškinėliai su LLA logotipu, nugalėtojų ir prizininkų – „Stiklitos“ prizai ir medaliai, „Gijos“ megztiniai.
 
PLANAI. Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidento A. Maldūno artimiausiuose planuose - Barselonos olimpinio čempiono, LAA viceprezidento R.Ubarto pagerbimas Vingio parke jo 55 m. sukakties proga.  

Iškilmėse, kurios turėtų tęstis apie pusantros valandos, dalyvaus olimpiniai, pasaulio ir Europos čempionai bei  medalininkai, olimpiečiai, pasaulio rekordininkai, svečiai. 

Rudenį numatytos A.Ambrazienės ir R. Ubarto taurės varžybos. Pasak  LAA vadovo, jie norėtų surengti ir B. Kalėdienės taurės varžybas, tiktai reikėtų įžymiosios ieties metikės sutikimo. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas