Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. gegužės 15 d. 12:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į trasą palydėjo sporto legendos

Lengvosios atletikos asociacija suteikia galimybę atsiskleisti talentams ir nuolat rengia varžybas. Šįkart - olimpinio rekordininko A.Aleksejūno taurės

A.Aleksejūno taurė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
A.Aleksejūno taurė.
   
Nuo šiol Adolfo Aleksejūno varžybos taps tradicinėmis ir jos vyks Vilniaus Vingio parke kartu su atviromis Vilniaus gimnazistų estafečių varžybomis. 

VILTIS. Kaip teigė Lengvosios atletikos asociacijos generalinis sekretorius, šių varžybų vyr. teisėjas Egidijus Juozas Karalius, pagrindinis asociacijos tikslas – kiekvienas savo varžybas paskirti kuriam nors praeityje garsiam Lietuvos lengvaatlečiam.  

Šįkart jos buvo skirtos Tokijo olimpinių žaidynių rekordininkui A.Aleksejūnui.

„Dabar neturime gerų ilgųjų ir vidutiniųjų nuotolių bėgikų. Prisiminus ankstesniuosius laikus, kada Lietuvos bėgikai pasiekdavo daug gražių pergalių, mūsų akyse kaupiasi ašaros. Turėjome tokius grandus, o dabar beveik nieko neturime.

Gimnazistų estafečių varžybomis ir siekiame, kad jaunimas pamiltų bėgimą, išmoktų trasoje kentėti, pajustų  džiaugsmą, jog gali sėkmingai nugalėti save ilgoje distancijoje. Bėgimas, o ypač ilgųjų nuotolių, tikrai nėra fizinė kančia. Viliamės, kad per mūsų varžybas atsiskleis ne vienas talentas, kad mūsų sportininkai įrodys, jog jie irgi gali pasiekti gerų rezultatų“, - sakė E.J. Karalius. 

SVEČIAI. Šiemetinės varžybos Vingio parke sutraukė ir nemažai Lietuvos sporto žvaigždžių. 
 
Varžybas stebėjo ir su jaunaisiais sportininkais bendravo pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas, trys pasaulio eksrekordininkės ieties metikė Birutė Kalėdienė, šuolininkė į tolį Vilhelmina Bardauskienė ir 400 m distancijos barjerininkė Ana Ambrazienė, olimpinis rekordininkas A.Aleksejūnas, olimpinis 400 m bėgimo čempionas Remigijus Valiulis, pirmasis Lietuvos imtynių pasaulio čempionas Rimantas Bagdonas. 

Tarp svečių buvo ir Lietuvos sporto muziejaus direktorius kaunietis Pranas Majauskas, rėmėjai.  Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidentas Algirdas Maldūnas juos apdovanojo asociacijos prizais-aukurais, atminimo medaliais ir sportiniais marškinėliais. 

Estafečių komandos, kurių susirinko 33, labai šiltai sutiko mūsų sporto legendas, su jomis fotografavosi. Per iškilmingą atidarymą išsirikiavo apie 350 sportininkų ir jų trenerių bei kūno kultūros mokytojų. Tokijo olimpietis A. Aleksejūnas, prieš paskelbiant varžybas atidarytomis, sakė:  „Labai malonu, kad susirinko tiek daug dalyvių, kurie nori tapti gerais lengvaatlečiais. Tačiau bėgti nėra lengva, reikia daug treniruotis“. 

Varžybose panoro dalyvauti ir Karo akademijos kariūnai, kurie maloniai nustebino varžybų organizatorius. Jie atsivežė ir visus pavaišino kariūnų arbata. Rungtyniavo ir Vilniaus universiteto komanda. 

LYDERĖ. Varžybų vyr. teisėjas E. J. Karalius netrukus pakvietė komandas į startą. Kiekvieną jų sudarė 10 bėgikų (5 merginos ir 5 vaikinai) ir kiekvienam sportininkui reikėjo įveikti 600 m nuotolį. 

Jau nuo pat pirmųjų metrų tapo aišku, kad niekas rimčiau nepasipriešins jungtinei komandai, pasivadinusiai „Nenugalimieji antinai“. Komandai atstovavo ir daugkartinė Lietuvos čempionė, VGTU verslo vadybą pirmame kurse studijuojanti  Modesta Morauskaitė, kuri bėgo priešpaskutiniame etape. 

Šiemet sportininkės laukia Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionatas Taline, kur ji bėgs savo mėgstamą 400 m nuotolį. Modestos daug įdomių renginių lauks ir žiemą, kurią ji tiesiog dievina ir yra viena pajėgiausių Lietuvos snieglentininkių.  „Dabar, kai tapau studente, suderinti mokslą ir sportą nėra lengva, bet, kai nori, viskas įmanoma. Kol kas viskas man sekasi pakankamai gerai. Mano planai per Europos jaunimo čempionatą – bėgti finale ir pagerinti savo asmeninį rezultatą (53,18 sek.)“, - savo planus atskleidė M. Morauskaitė.   


NENUGALIMIEJI. Nugalėtojais tapo „Nenugalimieji antinai“. Pergale džiaugėsi atskiruose etapuose bėgę Rasa ir Jurgita Sakalytės, Lukas Čiurinskas, Justina Jasevičiūtė, Povilas Klimas, Karolis Pūras, Simona Janavičiūtė, Arnas Gabrėnas, M. Morauskaitė ir Viktoras Markovskis.   

„Praėjusiais metais mes irgi tapome nugalėtojais, tik atstovavome trenerės Laimutės Juchnevičienės komandai. Šiemet mūsų komandoje susibūrė bėgikai iš visos Lietuvos -  Vilniaus, Žiežmarių, Jonavos, Marijampolės, Kaišiadorių, todėl pagalvojome, kad tokiai komandai reikia sugalvoti ir originalų pavadinimą“, - kalbėjo A. Gabrėnas, VGTU antrame kurse studijuojantis kelių ir geležinkelių inžineriją.  

Jis lengvąja atletika susižavėjo būdamas 18 metų ir dabar bėgioja 400 m bei 800 m distancijas. Nugalėtojų komandai, kuri nuotolį įveikė per 16 min. 52,7 sek., atstovavo ir Anglijoje studijuojantis V. Markovskis, kuriam komandos vadovas klaipėdietis Kazimieras Gricius patikėjo bėgti paskutiniuoju etapu. 

DARBAS. Antrą vietą užėmė Vilniaus Simono Daukanto gimnazija (17 min. 17,7 sek.), o trečią – Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija (17 min. 27,4 sek.). Kaip ir praėjusiais metais, trečią vietą užėmusiems kaišiadoriečiams nepavyko pakilti vienu laipteliu aukščiau, nors vienu metu jie ir bėgo antri. Tačiau bėgikų veiduose liūdesio nebuvo. 

„Mūsų komandai atstovavo bėgikai ir du krepšininkai Dominykas Šalvaitis ir Rokas Tamulevičius. Stipriausi mūsų sportininkai – Lietuvos jaunimo rinktinės kandidatai broliai Rimgaudas ir Modestas Pabiržiai, kurie per įvairias varžybas savo amžiaus grupėje 800 m ir 1500 m distancijose laimi medalių. Trečiąja vieta labai džiaugiamės, kadangi ją iškovoti nebuvo lengva“, - teigė 400 m distancijoje rungtyniaujanti Karolina Staškevičiūtė.
 
Į klausimą, ko kaišiadoriečiai pritrūko iki antrosios vietos, jų kūno kultūros mokytojas ir treneris Dainius Tamulevičius tik šyptelėjo ir atsakė: „Truputėlį darbo. Kai daugiau jaunimas treniruosis, tada ir pasieks geresnių rezultatų“. 

DOVANOS. Estafečių komandos galėjo pasivaišinti rėmėjų „Rokiškio sūris“ gaminama produkcija, Vilniaus alaus gamyklos gaivinančiais gėrimais, kariūnų arbata. Vaišes surengė ir "Marceliukės klėtis".

Visų varžybų dalyvių, kurie baigė distanciją, laukė bendrovės „Omniteksas“ trijų spalvų (geltona, žalia, raudona) sportiniai marškinėliai su LLA logotipu, nugalėtojų ir prizininkų – „Stiklitos“ prizai ir medaliai, „Gijos“ megztiniai.
 
PLANAI. Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidento A. Maldūno artimiausiuose planuose - Barselonos olimpinio čempiono, LAA viceprezidento R.Ubarto pagerbimas Vingio parke jo 55 m. sukakties proga.  

Iškilmėse, kurios turėtų tęstis apie pusantros valandos, dalyvaus olimpiniai, pasaulio ir Europos čempionai bei  medalininkai, olimpiečiai, pasaulio rekordininkai, svečiai. 

Rudenį numatytos A.Ambrazienės ir R. Ubarto taurės varžybos. Pasak  LAA vadovo, jie norėtų surengti ir B. Kalėdienės taurės varžybas, tiktai reikėtų įžymiosios ieties metikės sutikimo. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Repeticijos – ir Lietuvoje, ir svetur
2020 01 27
Draugiškos rungtynės
2020 m. sezonui besirengiantys Lietuvos futbolo klubai draugiškose rungtynėse bando ir naujus žaidėjus, ir taktikos naujoves.
„Kibirkštis“ sutriuškino Lietuvos čempiones
2020 01 25
Moterų lyga
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės 78:54 (24:6, 22:14, 18:21, 14:13) sutriuškino Kauno „Aisčių-LSMU“ komandą.
Šimtą taškų pelnę žalgiriečiai nušlavė ALBA
2020 01 25
Eurolyga
Penktadienio vakarą Kaune žalgiriečiai Eurolygos 21-ojo turo rungtynėse 104:80 (23:9, 31:18, 30:25, 20:28) nepaliko vilčių Berlyno ALBA.
 
Trenerį džiuginą žaidėjų požiūris į darbą
2020 01 27
Draugiškos rungtynės
Aliaksejus Baga debiutavo Vilniaus „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio pareigose, o žalgiriečiai kontrolinėse rungtynėse 2:0 (0:0) pranoko Lenkijos „Stomil“.
„Auk su futbolu" - garliaviečių triumfas
2020 01 27
Turnyras
Kauno rajono Garliavos futbolo klubas sukvietė įvairias komandas į turnyrą „Auk su futbolu".
Po pralaimėjimo – dvejopa nuotaika
2020 01 25
Draugiškos rungtynės
Marijampolės „Sūduvos“ strategas H.Pfeifenbergeris po kontrolinių rungtynių su Rygos „Metta“ ekipa: „Žaidimas buvo greitesnis, su daugiau kombinacijų“
Laimėtojai – visi ėjimo dalyviai
2020 01 24
Renginys
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė ir „Iki“ kviečia žingsniuoti: tai labiausiai šeimai pritaikytas sportas.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
 
Kenijoje - trigubas lietuvių triumfas
2020 01 26
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 metų) turnyre Nairobyje (Kenija) įspūdingai pasirodė Vilniaus teniso akademijos (VTA) atstovai.
Kenijos aukštikalnėse – žygis į finalą
2020 01 24
Turnyras
Net keturi Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai bando jėgas Kenijos sostinėje Nairobyje vykstančiame ITF jaunių (iki 18 metų) teniso turnyre.
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
Lietuviai – pirmuosiuose dešimtukuose
2020 01 27
Trekas
Miltone (Kanada) surengtame 2019-2020 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniame, šeštajame, etape lietuviai buvo netoli lyderių.
R.Navardauskas papildė taškų taupyklę
2020 01 27
Lenktynės
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionas Ramūnas Navardauskas daugiadienėse lenktynėse Gabone finišavo 10-as.
Lietuvos dviratininkas kovojo dėl medalio
2020 01 26
Trekas
2019-2020 m. sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutinio, šeštojo, etapo vyrų keirino rungtyje (24 dalyviai) V.Lendelis finišavo ketvirtas.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Pirmasis čempionų pralaimėjimas
2020 01 27
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate baigėsi antrojo rato kovos.
Lietuvos čempionate – staigmena
2020 01 26
Lietuvos čempionatas
Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - Vilniaus universiteto merginos įveikė Baltijos lygos komandą.
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Lietuvos čiuožėjai skynė medalius
2020 01 27
Greitasis čiuožimas
Sausio 23-25 d. Guseve (Rusija) vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybų trečiasis etapas.
„Dar dabar kraujas burnoje jaučiasi“
2020 01 26
Dailusis čiuožimas
Geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Europos čempionate Grace (Austrija) neišsaugojo vietos dešimtuke.
Lietuvos sportininkams – išskirtinis iššūkis
2020 01 26
Biatlonas
Pokliukoje (Slovėnija) vykstančio šeštojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo mišrių estafečių varžybose Lietuvos ekipos prasibrovė į 20-ukus.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Vilnius pagerbė ir legendinį šuolininką
2020 01 25
Apdovanojimai
Švenčiant 697–ąjį Vilniaus gimtadienį iškilmingai įteikti Šv. Kristoforo apdovanojimai.
LTOK posėdyje – svarbūs klausimai
2020 01 24
Posėdis
Sausio 24 d. vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis.
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas