Jurgita Grigalaitytė 2010 m. rugpjučio 4 d. 19:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Europos čempionate - 11 lietuvių

Rugpjūčio 9 dieną Europos čempionate Vengrijoje, Budapešte, kovą pradeda Lietuvos plaukikai.

Lazdynų baseinas
A. Pliadžio nuotr.
Lazdynų baseinas
   
Lietuvai atstovauja 10 plaukikų ir vienas šuolininkas į vandenį – vilnietis Ignas Barkauskas (treneris Kęstutis Autukas). Praėjusiais metais mūsų šaliai atstovavo du šuolininkai, kurie dalyvavo ir grupinio šuolio rungtyje. Šiemet į Vengriją I. Barkaukas iškeliavo vienas, kadangi jo kolega gavo traumą.

„Pas mus šuolis į vandenį nėra labai populiari sporto šaka, jos atstovai dar tik pradeda lipti į sportines aukštumas ir dalyvauti Europos čempionatuose. Tad ypatingų pasiekimų kaip ir nesitikime,“- pasakojo Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Gintautas Bartkus.

„Pasak jo, Europos plaukimo čempionate dalyvauja 10 šiuo metu geriausių Lietuvos sportininkų. Pagrindinė sudėtis – Vytautas Janušaitis ir Giedrius Titenis. Iš jų visada tikimasi dalyvavimo finaluose. Tarp patekimo į finalą ir medalio paprastai skirtumas labai nedidelis – šimtosios ar dešimtosios sekundės dalys. Šiems sportininkams yra keliamos užduotys dalyvauti finaliniuose plaukimuose.

Antra pakopa, jeigu taip galima įvardinti -  Paulius Viktoravičius ir Mindaugas Sadauskas, jau pakilęs iki aukštesnio lygio. Drąsiai kalbame apie pusfinalį, ir netgi galimybę pakilti šiek tiek aukščiau.

Nežinome vieno iš lyderių Edvino Dautarto situacijos, kadangi jis pusantrų metų praleido dėl traumos. Šiuo metu lyg tai viskas gerėja. Kaip jam seksis po tokios pertrakos Europos čempionate – žiūrėsime.Toliau  - pakankamai jauna sudėtis. Dvi merginos: jau Olimpiadoje dalyvavusi Raminta Dvariškytė ir Aistė Dobrovolskaitė. Ji taip pat ne naujokė, pernai dalyvavo Pasaulio čempionate. Patekimas į pusfinalį būtų labai geras rezultatas, tačiau jų pagrindinis tikslas –  pradinėse varžybose pasiekti savo asmeninius rezultatus.

Na ir kiti dalyviai - trys pakankamai jauni sportininkai. Juos galima įvardinti kaip mūsų žvilgsnį į ateitį – kaunietis Giedrius Andriūnaitis, klaipėdietis Igoris Kozlovskij ir kaunietis Matas Andriekus. Pastarieji du neseniai dalyvavo Europos jaunimo plaukimo pirmenybėse, plaukė finaluose. Po truputį bandome juos įlieti ir į suaugusiuosius,“ – pasakoja G. Bartkus.

Paklaustas apie pasiruošimą, generalinis sekretorius teigė, kad jis vyko keliais etapais. Jaunimas iki liepos 20 dienos treniravosi Vilniuje, baisene Lazdynuose. „Viską vertinu normaliai – kaip aš sakau, savas maistas, savi medikai,“ – juokavo Bartkus. Plaukikai nuo liepos 20 dienos persikėlė į stovyklą Slovėnijoje. Budapešte varžybos vyksta atvirame baseine, o Lietuvoje tokių iš viso nėra. „Skirtumas vis tik yra – orientacija, kitoks oras. Iš Slovėnijos penktadienį jie pervažiuoja į Budapeštą,“ – sakė jis.

Vadinamoji pagrindinė komanda treniruotis pradėjo kiek anksčiau - liepos 10 dieną Ispanijoje, po to – kalnuose Siera Nevadoje. „Tas pasiruošimas šiek tiek eksperimentinis. Kalbėjome apie tai ir su treneriu Žilvinu Avsiuku. Tai yra paskuniai metai, kada galima bandyti kažką naujo pasiruošimui Olimpiadai. Kada prasidės atranka, reikės daryti tai, ką žinome. Didelė tikimybė, kad pasiseks, bet tragedijos nebus ir tuo atveju, jeigu pamatysim, kad tas pasiruošimas netiko,“ – prisipažino Gintautas Bartkus.

Jis taip pat teigiamai įvertino ir pasiruošimo sąlygas. Spręsdamas pagal kontrolines varžybas sakė, kad rezultatai panašūs kaip ir pernai.

Tiesa, Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius apgailestauja, kad savoje šalyje tinkamų sąlygų ruoštis čempionatui trūksta. Pasak jo, aukštesniame lygyje reikalingos aukštikalnės, kurių Lietuvoje tikrai neatrasime. Niekas negali išrasti kitokio treniruočių būdo, pilnam pasiruošimui tai yra būtina. Lietuvoje turime 50 metrų Alytaus baseiną, o nuo birželio vidurio toks pats atsidarė ir Vilniuje.  „Pagrindinis pasirengimas, kurį atlieka kauniečiai, vyksta 25 metrų baseine. Čia tokio nėra. Tikimės, kad iki kitų metų jau ryškiau matysis naujų baseinų konstrukcijos.“

Kalbėdamas apie plaukikams keliamus tikslus, G. Bartkus liko kuklus: „Pradinėse varžybose visi turi pasiekti savo asmeninius rekordus. Konkurencija, ypač tokiose rungtyse kaip plaukimas laisvu stiliumi – milžiniška. Ten yra šimtai gerų varžovų. Viską lems ir žvaigždės, ir vėjai, ir horoskopai (juokiasi, - aut. past.).“

Generalinis sekretorius tvirtina, kad įvardinti pagrindinius konkurentus yra labai sudėtinga. Pasak jo, tai padaryti buvo žymiai lengviau prieš kokių 10 metų. Tada lyderiavo Rusija, Vokietija, Anglija, Prancūzija. Šiuo metu kažką išskirti yra praktiškai neįmanoma. Be abejo, G. Bartkaus teigimu, kadangi vengrai rengia čempionatą, jie bus pagrindiniai priešininkai. Į sekundės tarpą dabar  tarpą plaukia 20 žmonių, dėl to ryškių lyderių nėra.

Paprašytas įvertinti valdžios ir sirgalių dėmesį, Gintautas nebuvo kritiškas: „Federacija skiria finansavimą tokį, kokį gali. Galbūt norėtųsi daugiau, tačiau labiausiai iš valdžios reikėtų tinkamo sprendimo dėl sporto bazių. Baseinų Lietuvoje trūksta katastrofiškai. Kad kažką padaryti, pasiekti - reikia turėti daugiau. Lietuvoje yra po vieną baseiną Kaune, Vilniuje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Anykščiuose ir Alytuje. Tuo šis sąrašas ir baigiasi. O reikia, praktiškai, kiekviename rajone. Taip pat būtinas Olimpinio standarto baseinas, kad mes galėtume rengti normalias tarptautines varžybas. Dabar to negalime daryti. Šioje srityje dėmesio tikrai norėtųsi.

Kai grįžtame iš Olimpiadų, visada girdime, kad baseinai bus. Tačiau realybė tokia: valžia keičiasi, o baiseino kaip nėra, taip nėra. Dabar Vilniuje, Lazdynuose, jį kažkiek paremontavo, tačiau, manau, kad tai visiškai laikinas sprendimas. Baseinas 30 metų be kapitalinio remonto. Tai gaisro prigesinimas, o ne problemos išsprendimas.

O sirgalių palaikymo komandos kaip ir nėra. Lietuvoje, plaukime, tai nėra labai priimtina. Kiek žinau, kai kurie giminės, artimieji, kurie gali, važiuoja. Tačiau tai nėra kažkas masiško kaip sirgalių klubai (juokiasi, - aut. past.).“

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ krepšininkai suklupo Bonoje
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūnas“ Vokietijoje 85:97 (18:29, 15:25, 27:23, 25:20) pralaimėjo Bonos „Telekom Baskets“.
„Lietkabelis“ pajuto pergalės skonį
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo mače A grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ namie 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20) nugalėjo Torunės „Polski Cukier“ (Lenkija).
Nesėkminga rinktinės repeticija
2019 11 12
Rinktinė
Prieš 2021 metų Europos čempionato atrankos susitikimus su Albanijos ir Turkijos rinktinėmis, lietuvės sužaidė kontrolines rungtynes Latvijoje.
 
Tikslas – geros žiūrovų emocijos
2019 11 12
Žvilgsnis
Rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas M.Topčagičius apie savo įvarčius: „Labai tuo džiaugiuosi, už šiuos rezultatus dėkoju savo komandos draugams.“
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
Pasaulio čempionatas suteikė pasitikėjimo
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Danui Sodaičiui trūko akimirkos iki didelio tikslo – pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo rungties finalo (VIDEO).
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Legenda pakeitė nuomonę dėl merginų
2019 11 12
Imtynės
Rimantas Bagdonas: „Neretai merginų azartas ir be kompromisinės kovos daugiau užveda, nei vaikinų imtynės su išskaičiavimu.“
E.Petrauskas  pasirengęs kovoti su bet kuo
2019 11 12
Boksas
Į profesionalų ringą žengsiasntis olimpinis prizininkas E.Petrauskas: „Noriu kovoti, noriu pergalių, noriu padovanoti žiūrovams patį geriausią reginį.“
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Trečios varžybos – trečias podiumas
2019 11 12
Dailusis čiuožimas
Rygoje (Latvija) dailiojo čiuožimo varžybose "Volvo Open Cup" 2019 - talentingosios Lietuvos čiuožėjos Agnės Ivanovaitės medalis.
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Pasikinkęs burlentę – į trečias žaidynes
2019 11 12
Žvilgsnis
Jau trečioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančio Juozo Bernoto namuose laukia žmona ir trys katinai.
„Žaibas“ triumfavo Švedijoje
2019 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Švedijoje pasibaigusiame tarptautiniame vandensvydžio turnyre „Movember Cup“ nugalėjo Elektrėnų „Žaibo“ klubas.
Lietuvos čempionate dominavo klaipėdiečiai
2019 11 12
Sunkioji atletika
Lietuvos atskirų veiksmų sunkiosios atletikos čempionate Alytuje svarbiausius laurus susižėrė Klaipėdoje besitreniruojantys sunkiaatlečiai.
 
Paskelbti pretendentai į metų laurus
2019 11 12
Rinkimai
Paskelbti „LTeam apdovanojimų 2019“ nominantai ir prasidėjo balsavimas. Iš viso metų laureatai paaiškės devyniose kategorijose.
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas