Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. gruodžio 5 d. 11:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šventėje - lengvosios atletikos legendos

Lengvosios atletikos asociacijos sezono pabaigtuvių šventėje daugiausia dėmesio sulaukė Virgilijus Alekna. Bet pamiršti nebuvo ir kiti susirinkusieji

Lengvosios atletikos asociacijos šventė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Lengvosios atletikos asociacijos šventė.
   
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo šventę restorane „Marceliukės klėtis“ buvo galima pamatyti ir legendinius Lietuvos lengvaatlečius.

Gausiai besirenkančius sportininkus, kūno kultūros mokytojus, trenerius, rėmėjus, gimnazijų direktorius, svečius jau prie restorano pasitiko LAA vadovybė – prezidentas, Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, viceprezidentas Algirdas Maldūnas ir generalinis sekretorius Egidijus Karalius. 
 
Tautiniais drabužiais ir asociacijos apranga pasipuošusios merginos visus palydėjo į trečią aukštą, kur vyko šventinis vakaras. Svečius pasitiko muzikinė grupė „Šiam vakarui“, kurioje akordeonu groja ir didelis lengvosios atletikos entuziastas, buvęs metikas Antanas Pociūnas. 

GERI METAI. Žodį taręs LAA prezidentas A. Šešelgis pasidžiaugė, kad nors 2014-ieji ir prabėgo labai greitai, tačiau asociacijai jie buvo ypač turiningi: sėkmingai surengtos olimpinio čempiono Romo Ubarto taurės varžybos, Vilniaus gimnazijų kroso varžybos, pirmasis bėgimas „Šimonių giria – Svėdasai“. Prezidentas tikisi, kad ir kitais metais šie renginiai vyks ir visiems linkėjo geros sveikatos.

Pirmasis LAA prezidentas Viktoras Majauskas teigė, kad buvo padarytas labai teisingas žingsnis įkurti Lengvosios atletikos asociaciją. Daug gražių žodžių jis skyrė asociacijos valdybos pirmininkui, rinkodaros vadovui A.Maldūnui, kuris ėmė burti klubų vadovus, surado daug rėmėjų, kurie dabar būna per visas varžybas ir į jas atvažiuoja ne tuščiomis. 

Seimo narys, didelis sporto entuziastas Artūras Skardžius asociacijai ir asmeniškai Virgilijui Aleknai perdavė Lietuvos premjero Algirdo Butkevičiaus linkėjimus. „Asociacijai metai buvo dosnūs. Linkiu kuo didžiausios sėkmės ir gerų rezultatų, kovojant su metrais, sekundėmis, o kiekvienam – sveikatos ir šeimyninės laimės“, - kalbėjo A. Skardžius, kuris buvo pakviestas įteikti ir apdovanojimų.      

DĖMESYS. Šventėje niekas nebuvo užmirštas. Ypač didelis dėmesys buvo skirtas visų laikų geriausiam Lietuvos lengvaatlečiui, dukart olimpiniam ir pasaulio čempionui, 2005 m. geriausiam Europos lengvaatlečiui Virgilijui Aleknai, kurį Lengvosios atletikos asociacija  išlydėjo iš didžiojo sporto: LAA prezidentas A.Šešelgis jam įteikė originalų „Stiklitos“ prizą – šešiabriaunį deglą, papuoštą legendinio sportininko nuotraukomis iš svarbiausių metų varžybų. 

„Tikrai originalus prizas, dabar namie jam reikės surasti deramą vietą“, - sakė V. Alekna. LAA generalinis rėmėjas, UAB „Gija“ generalinis direktorius Valdas Pacevičius legendiniam disko metikui įteikė megztinį su asociacijos ir bendrovės ženklais, ir sportininkas tuoj pat, nusivilkęs švarką, jį pasimatavo. Tiko. Netgi rankovės, kurios dažniausiai būna per trumpos. „Gražus megztinis“, - tarė disko metimo legenda.


Naujasis asociacijos rėmėjas „Vilniaus duona“ V. Aleknai įteikė galingą lietuviškos duonos kepalą, o gėlių puokštę – Europos čempionė, pirmoji pasaulio moteris, į tolį nuskriejusi už 7 m ribos Vilhelmina Bardauskienė bei pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas.  

Su trimis Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždėmis visi panoro fotografuotis, gauti jų autografus ant naujai išleisto LAA 2015 m sporto kalendoriaus, ant kurio viršelio būtent nufotografuotos šios legendos. Pirmą sykį renginyje pabuvojęs Lietuvos darbo biržos vadovas Vidas Šlekaitis taip pat suskubo gauti autografą.

„Vilniaus duona“ nustebino ir visus šventės dalyvius, jiems įteikė krepšį dovanų su bendrovės gaminama produkcija.    

APDOVANOJIMAI. Olimpinis čempionas V. Alekna ir asociacijos valdybos pirmininkas A. Maldūnas apdovanojo rėmėjus – „Gija“, „Stiklita“, „Gelsauga“, „Vilniaus alus“, „Langvarta“, „Vilniaus duona“, „Marceliukės klėtis“, „Respublikos leidiniai“, „Sport 1 TV“ ir kitus.

„Džiaugiamės, kad kasmet mūsų renginiuose gausėja jaunimo, paauglių, kuriuos geriausiuosius stengiamės paskatinti rėmėjų dovanomis. Ypatingai noriu padėkoti rėmėjams. Linkiu, kad jiems 2015-ieji būtų dar geresni. Kai jiems metai bus geri, tai ir mums bus gerai. Mums jau daug kas pavydi geros veiklos, tačiau mes nežadame sustoti, žengsime į priekį“, - kalbėjo A. Maldūnas.

Salėje stalai buvo nukloti vaišėmis – „Rokiškio sūris“, „Vilniaus alus“, Druskininkų „Hermis“ produkcija, taip pat „Marceliukės klėtis“ pagamintais cepelinais, vėdarais, bulviniais blynais, kitais karštaisiais patiekalais. 

Anykščių meras Sigutis Obelevičius išgirdo, kad didele kalnų slidinėjimo entuziaste tapo garsioji V.Bardauskienė, kuri sausio pirmosiomis dienomis rengiasi vykti slidinėti į Šveicariją ir ją pakvietė atvažiuoti paslidinėti ir ant Kalitos kalno. Meras prakalbo apie tai, kad anykštėnai, padedant Lietuvos nacionalinei slidinėjimo asociacijai,  Anykščiuose nori įsteigti slidinėjimo centrą.         

Už lengvosios atletikos populiarinimą buvo apdovanoti gimnazijų direktorė Jolanta Knyvienė (Simono Daukanto gimnazija), kūno kultūros mokytojai Nijolė Gudžiūnienė („Minties“ gimnazija), Jūratė Raškauskienė („Pilaitės“ gimnazija), Kęstutis Kundrotas (Simono Daukanto gimnazija), Arūnas Giedraitis (Žirmūnų gimnazija), Jonas Ramaška (Mykolo Biržiškos gimnazija), Edmundas Liekis („Žemynos gimnazija“), Kazimieras Kuprys (Salomėjos Nėries gimnazija), Juozas Varnelis (Karoliniškių gimnazija), Dainius Tamulevičius (Algirdo Brazausko gimnazija), dėstytojas Jonas Pečiūra (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) ir kt.
 
Buvo apdovanoti ir Anykščių meras Sigutis Obelevičius, bėgimo „Šimonių giria – Svėdasai“ iniciatorius Valdas Pajarskas. 

Žodis buvo suteiktas ir „Marceliukės klėtis“ vadovui, praeityje puikiam krepšininkui, Vilniaus „Statybos“ žaidėjui Vyteniui Urbai, kuris pasidžiaugė sėkmingais asociacijos metais ir pakvietė visus dažniau lankytis jo restorane. 
   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas