Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. gruodžio 5 d. 11:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šventėje - lengvosios atletikos legendos

Lengvosios atletikos asociacijos sezono pabaigtuvių šventėje daugiausia dėmesio sulaukė Virgilijus Alekna. Bet pamiršti nebuvo ir kiti susirinkusieji

Lengvosios atletikos asociacijos šventė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Lengvosios atletikos asociacijos šventė.
   
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo šventę restorane „Marceliukės klėtis“ buvo galima pamatyti ir legendinius Lietuvos lengvaatlečius.

Gausiai besirenkančius sportininkus, kūno kultūros mokytojus, trenerius, rėmėjus, gimnazijų direktorius, svečius jau prie restorano pasitiko LAA vadovybė – prezidentas, Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, viceprezidentas Algirdas Maldūnas ir generalinis sekretorius Egidijus Karalius. 
 
Tautiniais drabužiais ir asociacijos apranga pasipuošusios merginos visus palydėjo į trečią aukštą, kur vyko šventinis vakaras. Svečius pasitiko muzikinė grupė „Šiam vakarui“, kurioje akordeonu groja ir didelis lengvosios atletikos entuziastas, buvęs metikas Antanas Pociūnas. 

GERI METAI. Žodį taręs LAA prezidentas A. Šešelgis pasidžiaugė, kad nors 2014-ieji ir prabėgo labai greitai, tačiau asociacijai jie buvo ypač turiningi: sėkmingai surengtos olimpinio čempiono Romo Ubarto taurės varžybos, Vilniaus gimnazijų kroso varžybos, pirmasis bėgimas „Šimonių giria – Svėdasai“. Prezidentas tikisi, kad ir kitais metais šie renginiai vyks ir visiems linkėjo geros sveikatos.

Pirmasis LAA prezidentas Viktoras Majauskas teigė, kad buvo padarytas labai teisingas žingsnis įkurti Lengvosios atletikos asociaciją. Daug gražių žodžių jis skyrė asociacijos valdybos pirmininkui, rinkodaros vadovui A.Maldūnui, kuris ėmė burti klubų vadovus, surado daug rėmėjų, kurie dabar būna per visas varžybas ir į jas atvažiuoja ne tuščiomis. 

Seimo narys, didelis sporto entuziastas Artūras Skardžius asociacijai ir asmeniškai Virgilijui Aleknai perdavė Lietuvos premjero Algirdo Butkevičiaus linkėjimus. „Asociacijai metai buvo dosnūs. Linkiu kuo didžiausios sėkmės ir gerų rezultatų, kovojant su metrais, sekundėmis, o kiekvienam – sveikatos ir šeimyninės laimės“, - kalbėjo A. Skardžius, kuris buvo pakviestas įteikti ir apdovanojimų.      

DĖMESYS. Šventėje niekas nebuvo užmirštas. Ypač didelis dėmesys buvo skirtas visų laikų geriausiam Lietuvos lengvaatlečiui, dukart olimpiniam ir pasaulio čempionui, 2005 m. geriausiam Europos lengvaatlečiui Virgilijui Aleknai, kurį Lengvosios atletikos asociacija  išlydėjo iš didžiojo sporto: LAA prezidentas A.Šešelgis jam įteikė originalų „Stiklitos“ prizą – šešiabriaunį deglą, papuoštą legendinio sportininko nuotraukomis iš svarbiausių metų varžybų. 

„Tikrai originalus prizas, dabar namie jam reikės surasti deramą vietą“, - sakė V. Alekna. LAA generalinis rėmėjas, UAB „Gija“ generalinis direktorius Valdas Pacevičius legendiniam disko metikui įteikė megztinį su asociacijos ir bendrovės ženklais, ir sportininkas tuoj pat, nusivilkęs švarką, jį pasimatavo. Tiko. Netgi rankovės, kurios dažniausiai būna per trumpos. „Gražus megztinis“, - tarė disko metimo legenda.


Naujasis asociacijos rėmėjas „Vilniaus duona“ V. Aleknai įteikė galingą lietuviškos duonos kepalą, o gėlių puokštę – Europos čempionė, pirmoji pasaulio moteris, į tolį nuskriejusi už 7 m ribos Vilhelmina Bardauskienė bei pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas.  

Su trimis Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždėmis visi panoro fotografuotis, gauti jų autografus ant naujai išleisto LAA 2015 m sporto kalendoriaus, ant kurio viršelio būtent nufotografuotos šios legendos. Pirmą sykį renginyje pabuvojęs Lietuvos darbo biržos vadovas Vidas Šlekaitis taip pat suskubo gauti autografą.

„Vilniaus duona“ nustebino ir visus šventės dalyvius, jiems įteikė krepšį dovanų su bendrovės gaminama produkcija.    

APDOVANOJIMAI. Olimpinis čempionas V. Alekna ir asociacijos valdybos pirmininkas A. Maldūnas apdovanojo rėmėjus – „Gija“, „Stiklita“, „Gelsauga“, „Vilniaus alus“, „Langvarta“, „Vilniaus duona“, „Marceliukės klėtis“, „Respublikos leidiniai“, „Sport 1 TV“ ir kitus.

„Džiaugiamės, kad kasmet mūsų renginiuose gausėja jaunimo, paauglių, kuriuos geriausiuosius stengiamės paskatinti rėmėjų dovanomis. Ypatingai noriu padėkoti rėmėjams. Linkiu, kad jiems 2015-ieji būtų dar geresni. Kai jiems metai bus geri, tai ir mums bus gerai. Mums jau daug kas pavydi geros veiklos, tačiau mes nežadame sustoti, žengsime į priekį“, - kalbėjo A. Maldūnas.

Salėje stalai buvo nukloti vaišėmis – „Rokiškio sūris“, „Vilniaus alus“, Druskininkų „Hermis“ produkcija, taip pat „Marceliukės klėtis“ pagamintais cepelinais, vėdarais, bulviniais blynais, kitais karštaisiais patiekalais. 

Anykščių meras Sigutis Obelevičius išgirdo, kad didele kalnų slidinėjimo entuziaste tapo garsioji V.Bardauskienė, kuri sausio pirmosiomis dienomis rengiasi vykti slidinėti į Šveicariją ir ją pakvietė atvažiuoti paslidinėti ir ant Kalitos kalno. Meras prakalbo apie tai, kad anykštėnai, padedant Lietuvos nacionalinei slidinėjimo asociacijai,  Anykščiuose nori įsteigti slidinėjimo centrą.         

Už lengvosios atletikos populiarinimą buvo apdovanoti gimnazijų direktorė Jolanta Knyvienė (Simono Daukanto gimnazija), kūno kultūros mokytojai Nijolė Gudžiūnienė („Minties“ gimnazija), Jūratė Raškauskienė („Pilaitės“ gimnazija), Kęstutis Kundrotas (Simono Daukanto gimnazija), Arūnas Giedraitis (Žirmūnų gimnazija), Jonas Ramaška (Mykolo Biržiškos gimnazija), Edmundas Liekis („Žemynos gimnazija“), Kazimieras Kuprys (Salomėjos Nėries gimnazija), Juozas Varnelis (Karoliniškių gimnazija), Dainius Tamulevičius (Algirdo Brazausko gimnazija), dėstytojas Jonas Pečiūra (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) ir kt.
 
Buvo apdovanoti ir Anykščių meras Sigutis Obelevičius, bėgimo „Šimonių giria – Svėdasai“ iniciatorius Valdas Pajarskas. 

Žodis buvo suteiktas ir „Marceliukės klėtis“ vadovui, praeityje puikiam krepšininkui, Vilniaus „Statybos“ žaidėjui Vyteniui Urbai, kuris pasidžiaugė sėkmingais asociacijos metais ir pakvietė visus dažniau lankytis jo restorane. 
   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas