Lina Daugėlaitė 2010 m. liepos 19 d. 14:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Irklavimo lyderiai ilsėjosi

Savaitgalį Trakuose vykusį Baltijos šalių čempionatą Lietuvos irklavimo lyderiai praleido. Čempionate varžėsi penkių valstybių irkluotojai.

G.Albertavičiūtė ir L.Šaltytė šįkart rimtų konkurenčių neturėjo
Alfredo Pliadžio nuotr.
G.Albertavičiūtė ir L.Šaltytė šįkart rimtų konkurenčių neturėjo
   

 

Čempionate dalyvavo irkluotojai, kurie ruošiasi pasaulio jaunimo ir jaunių čempionatams. „Staigmenų mūsų irkluotojai nepateikė – jie laimėjo savo užplaukimus, taip ir turėjo būti“, - sakė Lietuvos irklavimo rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys.
 

Baltijos šalių čempionate nedalyvavo vienvietininkas Nerijus Vasiliauskas, kuris neseniai patyrė traumą. „Nenorėjome rizikuoti, nes jis realiai pretenduoja į labai aukštas vietas pasaulio jaunimo čempionate. Donata Vištartaitė neseniai grįžo iš pasaulio taurės etapo Šveicarijoje, kur ji suaugusiųjų grupėje bendroje įskaitoje buvo ketvirta ir sugebėjo aplenkti pasaulio prizininkę Juliją Leviną. Nusprendėme Donatą pataupyti, nes ji trys savaitgalius iš eilės dalyvavo varžybose. Nedalyvavo patys geriausi Lietuvos sportininkai, nes prieš tai jie dalyvavo pasaulio taurės etapuose ir jau šį antradienį išvyksta į pasaulio jaunimo čempionatą Breste (Baltarusija)“, - sakė treneris.
 

Pasak Lietuvos irklavimo rinktinės vyriausiojo trenerio K.Keblio, Baltijos šalių čempionato lygis paprastai priklauso nuo to, ar greitai po jo vyksta pasaulio čempionatai: „Jeigu čempionatai arti, pagrindinės komandos dažniausiai vengia dalyvauti, nes tai trukdo pasirengimui, o jeigu iki čempionatų dar porą trejetą savaičių, tai Baltijos šalių čempionatas tikrai būna aukšto lygio varžybos“. Šio kasmet vykstančio čempionato, šįkart surengto Lietuvoje, lygis buvo žemesnis, nes kai kurios komandos jau šį antradienį išvyksta į pasaulio jaunimo čempionatą Baltarusijoje ir sportininkams per mažai laiko liktų atgauti jėgoms, juolab, kad prieš tai buvo dalyvauta tokiose stipriose varžybose, kaip pasaulio taurės etapai.


 

Čempionate varžėsi penkių valstybių irkluotojai – be šeimininkų lietuvių, startavo latviai, estai, rusai ir suomiai. Pirmą dieną sportininkai dalyvavo 2000 m nuotolio varžybose.  
 

Suaugusiųjų varžybose dalyvavusi Lietuvos jaunimo porinė keturvietė, kurioje sėdi praėjusių metų pasaulio jaunių bronzos medalininkai Nerijus Bendaravičius ir Kęstutis Juozėnas bei Vytautas Butkus ir Tomas Čaikauskas, pateikė malonią staigmeną – jie užėmė pirmąją vietą, įveikdami labai pajėgią rusų įgulą, kuri yra buvusi ir pasaulio taurės nugalėtoja, ir pasaulio bei Europos čempionatų prizininkė.
 

Pavienė keturvietė – Ernestas Žarskis, Jonas Karalius, Dovydas Balsys ir Marius Ralickas – nusileido tik Estijos irkluotojams. „Jų rezultatas tikrai neblogas, tačiau pasaulio čempionate į apdovanojimus jie nelabai pretenduos. Ši keturvietė suformuota tik šiais metais – tai žvilgsnis į ateitį. Ji kaupia patirtį ir po metų, po dvejų ji jau turėtų demonstruoti aukštesnius rezultatus“, - prognozavo K.Keblys.
 

Lengvo svorio porinė dvivietė (70 kg), kurią sudaro Artūras Trukšinas ir Vytautas Sadauskas, į priekį užleido ir latvius, ir estus. Tačiau, pasak K.Keblio, kadangi lietuviai startavo normalaus svorio (100 kg) varžybose, nes lengvo svorio valčių klasės šiame čempionate nebuvo, natūralu, kad mūsų vaikinai nusileido ir buvo treti.

Moterų porinė dvivietė – Lina Šaltytė ir Gabrielė Albertavičiūtė, besirengiančios Europos čempionatui, rimtų konkurenčių neturėjo ir šventė nesunkią pergalę.
 
Jaunių amžiaus grupėje pasaulio jaunių čempionatui besirengianti Roko Balsio ir Mariaus Lydeikos pavienė dvivietė užtikrintai įveikė visus varžovus. „Jie parodė neblogą laiką ir tikimės, kad pasaulio jaunių čempionate turėtų taip pat neblogai pasirodyti. Pergalę šventė ir klaipėdiečių pavienė keturvietė, kurią sudaro broliai Dominykas ir Kristijonas Bernotai, Kęstutis Žukauskas ir Tomas Vintilas. Pirma buvo ir vienvietininkė šešiolikmetė irkluotoja iš Klaipėdos Milda Valčiūkaitė.
 

Antrąją dieną vyko 500 m lenktynės. „Tai neolimpinė rungtis. Todėl dalis mūsų pagrindinių komandų varžybose nebedalyvavo“, - sakė K.Keblys.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Jonavos klubas nepanoro žaisti LKL
2019 08 22
Sprendimas
Jonavos krepšinio klubas informavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) administraciją, kad nepasinaudos LKL valdybos pateiktu siūlymu.
„Lietuviai yra labai draugiški ir pagarbūs“
2019 08 22
Legionierius
Sirgaliams prisistatęs „Neptūno“ legionierius Andre Williamsonas: „Visi esame pasirengę aukotis dėl bendro tikslo“.
Rinktinės kelionė truko beveik parą
2019 08 22
Rinktinė
Po beveik parą trukusios kelionės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai atvyko į Pietų Korėją, kur iškart susidūrė su keblumais (VIDEO).
 
„Sūduva“ neįmušė, bet ir nepraleido
2019 08 22
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pirmąsias Europos lygos rungtynes su Budapešto „Ferencvaros“ baigė nulinėmis lygiosiomis.
Trečias A.Rybako kartas – tikslas tobulėti
2019 08 22
Treneris
Perėmęs ekipos vairą, A.Rybakas nuo pirmos treniruotės bandė pakeisti žaidimo stilių, kuriuo vadovavosi A.Skarbalius.
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
L.Grigelis – jau ketvirtfinalyje
2019 08 22
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) turnyre „Tennis Pro Open Schlieren“ L.Grigelis iškovojo pergalę vienetų varžybose, bet suklupo dvejetų kovoje.
Burtai palankūs R.Berankiui
2019 08 22
Burtai
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame „US Open“ rate susitiks su atranką įveiksiančiu žaidėju.
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Irkluotojų siekiams – netikėtas dūris
2019 08 22
Situacija
Irkluotojus suglumino išsišokėlės laiškas FISA - gali sumažėti Trakų šansai tapti pasaulio čempionato šeimininkais.
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas