Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. spalio 22 d. 12:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trasoje - gimnazistai ir studentai

Vilniaus atviros gimnazistų kroso estafečių varžybos Vingio parke baigėsi Simono Daukanto gimnazijos ir Vilniaus universiteto studentų pergalėmis

Gimnazistų krosos estafečių varžybos.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Gimnazistų krosos estafečių varžybos.
   
Vingio parke surengtos atviros gimnazijų lengvosios atletikos kroso estafečių varžybos, kurių pagrindinė organizatorė, kaip ir praėjusiais metais, - Lengvosios atletikos asociacija (LAA). Šiomis varžybomis prasidėjo ir 14-osios Vilniaus gimnazijų sporto žaidynės, kurių programoje – penkių sporto šakų varžybos.  
 
LAA generaliniam sekretoriui Egidijui Juozui Karaliui daugiau kaip 300 sportininkų išvedus iškilmingam varžybų atidarymui, gimnazistus pasveikino bendrovė „Gija“ generalinis direktorius, asociacijos rėmėjas Valdas Pacevičius, LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas ir Barselonos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas. 

„Nesvarbu, kas šiandien laimės. Šiandien - visiems šventė. Ir jums, sportininkams,  kūno kultūros mokytojams, varžybų organizatoriams, ir mums, rėmėjams“, - kalbėjo V. Pacevičius. 

Varžybų programoje - trys estafetės: merginų 5x600 m, vaikinų – 5x1200 m ir pirmą sykį surengtos mišrių estafečių varžybos 6x600 m, kur kartu su gimnazistais dalyvavo ir aukštųjų mokyklų studentų komandos.

TRIUMFAS. Gimnazistų estafečių varžybose triumfavo Simono Daukanto gimnazijos merginų (2. Žirmūnų gimnazija, 3. „Laisvės“ gimnazija) ir vaikinų (2. Mykolo Biržiškos gimnazija, 3. Žemynos gimnazija) komandos. Mišrių estafečių varžybose nepralenkiamas buvo Vilniaus universitetas, antra atbėgo trenerės Laimutės Juchnevičienės komanda, o treti - Kaišiadorių r. Algirdo Brazausko gimnazijos sportininkai. 

Simono Daukanto gimnazijos kūno kultūros mokytojas, žinomo Lietuvos lengvosios atletikos trenerio Česlovo Kundroto brolis Kęstutis Kundrotas, mokykloje dirbantis 10 metų, po nugalėtojų apdovanojimo tik šyptelėjo ir tarė: „Taip išėjo. Pirmą kartą nugalėjome. Kažkaip nesitiki“. 

K. Kundrotas jaunystėje irgi buvo lengvaatletis, bėgiojo ilgus nuotolius, todėl ir komandą subūrė gerą. Jis supažindino su nugalėtojais: Rūta Okulič-Kazarinaitė, Gertrūda Sabonytė, Dominykas van Otterlo ir Nojus Budavičius lanko lengvosios atletikos pratybas, Matas Lataitis – plaukimo, Marius Gotdbergas – sportinių šokių, Jaunius Strazdas – triatlono. Kiti gimnazistai sportuoja mėgėjiškai.  

LŪKESČIAI.  Didelį dėmesį kėlė mišrių estafečių varžybos. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūno kultūros katedros dėstytojas Jonas Pečiūra tikėjosi savo studentų pergale. Ypač stiprios buvo jų merginos – pirmakursės lengvaatletė Modesta Morauskaitė ir penkiakovininkė Emilija Serapnaitė bei žinomo trenerio Č.Kundroto dukra antrakursė Eglė Kundrotaitė. 

Iš pradžių dėstytojo lūkesčiai pildėsi. Pirmą etapą greičiausiai įveikė verslo vadybą studijuojanti, trenerės Irenos Jefimovos auklėtinė  M. Morauskaitė. Tačiau persvara prieš kitas komandas nebuvo didelė. Sportininkė prisipažino, kad po vasaros atostogų dar nepraėjo nė mėnuo, kai treniruojasi, todėl gera sportinė forma dar neįgyta ir bėgti buvo sunku. 

„Labai ilgas buvo praėjęs sezonas, kuris tęsėsi vos ne iki rugpjūčio pabaigos. Trenerė leido pailsėti iki spalio mėnesio. Nuo spalio pradėjau vėl treniruotis, su Lietuvos rinktinės lengvaatlečiais buvau treniruočių stovykloje Palangoje.  Nėra lengva derinti sportą su mokslu, atsirado daugiau rūpesčių. Ir toliau dalyvausiu dvejų sporto šakų varžybose: snieglentės – mano žiemos sporto pomėgis, o pirmenybę skirsiu lengvajai atletikai. Labai patiko šios estafečių varžybos, patyriau daug gerų emocijų“, - kalbėjo M. Morauskaitė. 

Anksčiau ji atstovavo Jono Basanavičiaus gimnazijai, kurioje mokėsi, o dabar – VGTU. Pajėgi lengvaatletė yra numačiusi nepraleisti lengvosios atletikos varžybų žiemą. Paklausta, gal ateityje ji rinksis maratoną, Modesta tik žybtelėjo akimis: „Neduok Dieve, kankintis maratono distancijoje. Kaip ir anksčiau, bėgsiu 400 m distanciją, kurioje man gerai sekasi. Yra minčių pabandyti šį nuotolį įveikti ir per barjerus. O vėliau ateitis parodys, ką galutinai rinksiuosi“. 

Tačiau VGTU komandai nebuvo lemta laimėti mišrių estafečių varžybų. Silpnai pasirodė jų vaikinai, todėl teko tenkintis penktąja vieta. 

KRŪVIS. M. Morauskaitė laimėjo pirmo etapo varžybas, o finišas priklausė Vilniaus universiteto studentui, 10 kartų Lietuvos čempionui įvairiuose nuotoliuose (vien 1500 m distancijoje Lietuvos čempionu tapo šeštą vasarą iš eilės) Petrui Gliebui, kuris finišavo gerokai atsiplėšęs nuo varžovų. Jis trasoje jautėsi lyg žuvis vandenyje, kadangi sportininko pagrindinės rungtys – 1500 m ir 800 m distancijos.
 
„Surinkome labai gerą komandą, smagu buvo rungtyniauti. Tačiau ir varžovai buvo stiprūs. Atskiras atkarpas sėkmingai įveikė visi mūsų studentai, o į priekį įsiveržėme, kai distanciją greičiausiai įveikė Simona Janavičiūtė. Po to sėkmingai bėgo Mindaugas Striokas, Simas Bertašius.  Mes visi treniruojamės pas Juozą Garalevičių, manyčiau, patį geriausią Lietuvos vidutiniųjų nuotolių trenerį. Prie mūsų komandos puikiai pritapo Agnė Ganytė, bėgusi penktu etapu ir pirmoji perdavusi man estafetės lazdelę. Beliko veržtis į priekį ir užtvirtinti pergalę, kurios mes tikėjomės. Įtampos distancijoje jau nebuvo, veržiausi į finišą, nesinorėjo prasčiau įveikti nuotolį nei mano draugai“, - įspūdžiais po finišo dalijosi P. Gliebus. Baigęs bakalauro studijas Mykolo Romerio universitete, jis toliau tęsia mokslą magistrantūroje  Vilniaus universitete ir studijuoja ekonometriją bei ką tik pradėjo dirbti banke.

„Nežinau, kaip viskas klostysis toliau, gal reikės priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Galvoju truputį pristabdyti mokslus, nes dirbti, sportuoti ir studijuoti – nežmoniškas krūvis, visiškai nelieka laiko asmeniniam gyvenimui“, - sakė P. Gliebus.  


MAMOS PĖDOMIS. Estafečių varžybose dalyvavo ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinės sekretorės Nijolės Medvedevos sūnus, Radvilų gimnazijos dvyliktokas Justinas Medvedevas. Jis, ko gero, buvo pats aukščiausias varžybų bėgikas (ūgis – 193 cm). 

Tačiau sportininkas į krepšinį nepasuko, nes, kaip pats sakė, šeimoje užtenka vieno krepšininko – mat „Lietuvos ryto“ komandos masažuotoju dirba jo tėvas, buvęs biatlonininkas Konstantinas Medvedevas. „Abu mano tėvai nėra aukšti, tik aš vienas toks ištįsęs“, - šyptelėjo sportininkas. 
 
J. Medvedevas ketvirtus metus lanko lengvosios atletikos pratybas ir specializuojasi  400 m bei 400 m barjerinio bėgimo distancijose, sportininką tobulina trenerė Erika Žiupkienė. Anksčiau lengvosios atletikos pratybas lankė ir Justino sesutė Ina, kuriai dabar 30 metų ir ji dirba Ūkio ministerijoje. 

Per gimnazistų varžybas J. Medvedevas bėgo pirmuoju etapu ir finišavo antras. Tačiau jo komandos draugams nepavyko išlaikyti šios pozicijos ir komanda nepateko į prizininkų gretas. Sportininkas nežino, kaip susiklostys tolesnė jo, bėgiko, karjera. Šiemet jis baigs gimnaziją ir savo gyvenimą norėtų susieti su filmais – yra pasirengęs studijuoti Europoje ar Azijoje ir tapti kino kritiku ar režisieriumi.   

PRIZAI. LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas, prieš paskelbdamas varžybų pradžią, komandas supažindino, kas laukia nugalėtojų ir prizininkų. Nuskambėjo skaičius 72. Tiek buvo įteikta naujutėlaičių „Gijos“ megztinių, rankų darbo „Stiklita“ medalių ir prizų bei LAA diplomų. 

Sportininkai buvo vaišinami „Rokiškio sūris“ produkcija, „Hermis“ mineraliniu vandeniu, „Vilniaus alus“ gaiviaisiais gėrimais bei Krašto apsaugos ministerijos dovana – kareiviška arbata.  

ČEMPIONAS. Gimnazistų varžybas atidžiai stebėjo ir Barselonos olimpinis čempionas R. Ubartas. „Estafetės - ne mano rungtis, tačiau malonu stebėti šventiškai surengtas varžybas. Visų nuotaika gera, ant stalo – daug dovanų, gimnazistai veržiasi į kovą. Aš už tai, kad kuo daugiau vaikų sportuotų, dalyvautų varžybose, kad jie nesėdėtų namuose prie kompiuterių.

Vaikas prie kompiuterio, tai – didelė galva ir mažas kūnas. Neabejoju, kad jaunimas, šiandien atėjęs į Vingio parką ir čia turiningai praleidęs laiką, kitą kartą vėl norės į čia ateiti“, - sako R. Ubartas. 

Lengvosios atletikos asociacija surengė ir tavo taurės varžybas, daug dėmesio skiria Vilniaus gimnazijų sportininkams. Kaip vertini LAA veiklą? - paklausėme R.Ubarto.
Asociacija pasirinko teisingą kryptį, varžybas rengia sportininkams, kurie nesiekia didelio meistriškumo. Niekas neturi būtų užmirštas, šventė turi būti visiems. Dabar geriausi Vilniaus jaunieji bėgikai susirinko į Vingio parką, kažkada čia treniravosi ir rungtyniavo mūsų legendiniai bėgikai Jonas Pipynė, Kęstutis Orentas, Adolfas Aleksiejūnas, kiti. Jie labai daug bėgiojo, dirbo dideliais krūviais, todėl buvo ir rezultatai. Ką gali žinoti, gal šiandienos jaunimas pratęs gražias mūsų stajerių tradicijas. Nežinau, kas atsitiko, tačiau gero lygio bėgikų šiandien labai trūksta. Tačiau matau, kad talentingo jaunimo turime, vadinasi, reikia tiktai pasišvęsti bėgimui.  

Kaip tau dabar sekasi, kokia sveikata?
Su Domantu Poška jau po truputį pradėjome judėti, žaidžiame krepšinį, bėgiojame. Šiandien, gimnazijų kroso estafečių dieną, šuoliavome į Vingio parko estrados viršų. Nuvaikiau vaikiną (šypsosi ...). Nieko nepadarysi - vyksta parengiamasis darbas. 

Aš ir toliau žaidžiu krepšinį, šių varžybų išvakarėse su Vilniaus veteranų klubu „Salelita“, kurį subūrė Apolinaras Abromavičius, viešėjome Minske ir dalyvavome draugiškame turnyre. Užėmėme trečią vietą iš keturių komandų. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas