Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. spalio 22 d. 12:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trasoje - gimnazistai ir studentai

Vilniaus atviros gimnazistų kroso estafečių varžybos Vingio parke baigėsi Simono Daukanto gimnazijos ir Vilniaus universiteto studentų pergalėmis

Gimnazistų krosos estafečių varžybos.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Gimnazistų krosos estafečių varžybos.
   
Vingio parke surengtos atviros gimnazijų lengvosios atletikos kroso estafečių varžybos, kurių pagrindinė organizatorė, kaip ir praėjusiais metais, - Lengvosios atletikos asociacija (LAA). Šiomis varžybomis prasidėjo ir 14-osios Vilniaus gimnazijų sporto žaidynės, kurių programoje – penkių sporto šakų varžybos.  
 
LAA generaliniam sekretoriui Egidijui Juozui Karaliui daugiau kaip 300 sportininkų išvedus iškilmingam varžybų atidarymui, gimnazistus pasveikino bendrovė „Gija“ generalinis direktorius, asociacijos rėmėjas Valdas Pacevičius, LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas ir Barselonos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas. 

„Nesvarbu, kas šiandien laimės. Šiandien - visiems šventė. Ir jums, sportininkams,  kūno kultūros mokytojams, varžybų organizatoriams, ir mums, rėmėjams“, - kalbėjo V. Pacevičius. 

Varžybų programoje - trys estafetės: merginų 5x600 m, vaikinų – 5x1200 m ir pirmą sykį surengtos mišrių estafečių varžybos 6x600 m, kur kartu su gimnazistais dalyvavo ir aukštųjų mokyklų studentų komandos.

TRIUMFAS. Gimnazistų estafečių varžybose triumfavo Simono Daukanto gimnazijos merginų (2. Žirmūnų gimnazija, 3. „Laisvės“ gimnazija) ir vaikinų (2. Mykolo Biržiškos gimnazija, 3. Žemynos gimnazija) komandos. Mišrių estafečių varžybose nepralenkiamas buvo Vilniaus universitetas, antra atbėgo trenerės Laimutės Juchnevičienės komanda, o treti - Kaišiadorių r. Algirdo Brazausko gimnazijos sportininkai. 

Simono Daukanto gimnazijos kūno kultūros mokytojas, žinomo Lietuvos lengvosios atletikos trenerio Česlovo Kundroto brolis Kęstutis Kundrotas, mokykloje dirbantis 10 metų, po nugalėtojų apdovanojimo tik šyptelėjo ir tarė: „Taip išėjo. Pirmą kartą nugalėjome. Kažkaip nesitiki“. 

K. Kundrotas jaunystėje irgi buvo lengvaatletis, bėgiojo ilgus nuotolius, todėl ir komandą subūrė gerą. Jis supažindino su nugalėtojais: Rūta Okulič-Kazarinaitė, Gertrūda Sabonytė, Dominykas van Otterlo ir Nojus Budavičius lanko lengvosios atletikos pratybas, Matas Lataitis – plaukimo, Marius Gotdbergas – sportinių šokių, Jaunius Strazdas – triatlono. Kiti gimnazistai sportuoja mėgėjiškai.  

LŪKESČIAI.  Didelį dėmesį kėlė mišrių estafečių varžybos. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūno kultūros katedros dėstytojas Jonas Pečiūra tikėjosi savo studentų pergale. Ypač stiprios buvo jų merginos – pirmakursės lengvaatletė Modesta Morauskaitė ir penkiakovininkė Emilija Serapnaitė bei žinomo trenerio Č.Kundroto dukra antrakursė Eglė Kundrotaitė. 

Iš pradžių dėstytojo lūkesčiai pildėsi. Pirmą etapą greičiausiai įveikė verslo vadybą studijuojanti, trenerės Irenos Jefimovos auklėtinė  M. Morauskaitė. Tačiau persvara prieš kitas komandas nebuvo didelė. Sportininkė prisipažino, kad po vasaros atostogų dar nepraėjo nė mėnuo, kai treniruojasi, todėl gera sportinė forma dar neįgyta ir bėgti buvo sunku. 

„Labai ilgas buvo praėjęs sezonas, kuris tęsėsi vos ne iki rugpjūčio pabaigos. Trenerė leido pailsėti iki spalio mėnesio. Nuo spalio pradėjau vėl treniruotis, su Lietuvos rinktinės lengvaatlečiais buvau treniruočių stovykloje Palangoje.  Nėra lengva derinti sportą su mokslu, atsirado daugiau rūpesčių. Ir toliau dalyvausiu dvejų sporto šakų varžybose: snieglentės – mano žiemos sporto pomėgis, o pirmenybę skirsiu lengvajai atletikai. Labai patiko šios estafečių varžybos, patyriau daug gerų emocijų“, - kalbėjo M. Morauskaitė. 

Anksčiau ji atstovavo Jono Basanavičiaus gimnazijai, kurioje mokėsi, o dabar – VGTU. Pajėgi lengvaatletė yra numačiusi nepraleisti lengvosios atletikos varžybų žiemą. Paklausta, gal ateityje ji rinksis maratoną, Modesta tik žybtelėjo akimis: „Neduok Dieve, kankintis maratono distancijoje. Kaip ir anksčiau, bėgsiu 400 m distanciją, kurioje man gerai sekasi. Yra minčių pabandyti šį nuotolį įveikti ir per barjerus. O vėliau ateitis parodys, ką galutinai rinksiuosi“. 

Tačiau VGTU komandai nebuvo lemta laimėti mišrių estafečių varžybų. Silpnai pasirodė jų vaikinai, todėl teko tenkintis penktąja vieta. 

KRŪVIS. M. Morauskaitė laimėjo pirmo etapo varžybas, o finišas priklausė Vilniaus universiteto studentui, 10 kartų Lietuvos čempionui įvairiuose nuotoliuose (vien 1500 m distancijoje Lietuvos čempionu tapo šeštą vasarą iš eilės) Petrui Gliebui, kuris finišavo gerokai atsiplėšęs nuo varžovų. Jis trasoje jautėsi lyg žuvis vandenyje, kadangi sportininko pagrindinės rungtys – 1500 m ir 800 m distancijos.
 
„Surinkome labai gerą komandą, smagu buvo rungtyniauti. Tačiau ir varžovai buvo stiprūs. Atskiras atkarpas sėkmingai įveikė visi mūsų studentai, o į priekį įsiveržėme, kai distanciją greičiausiai įveikė Simona Janavičiūtė. Po to sėkmingai bėgo Mindaugas Striokas, Simas Bertašius.  Mes visi treniruojamės pas Juozą Garalevičių, manyčiau, patį geriausią Lietuvos vidutiniųjų nuotolių trenerį. Prie mūsų komandos puikiai pritapo Agnė Ganytė, bėgusi penktu etapu ir pirmoji perdavusi man estafetės lazdelę. Beliko veržtis į priekį ir užtvirtinti pergalę, kurios mes tikėjomės. Įtampos distancijoje jau nebuvo, veržiausi į finišą, nesinorėjo prasčiau įveikti nuotolį nei mano draugai“, - įspūdžiais po finišo dalijosi P. Gliebus. Baigęs bakalauro studijas Mykolo Romerio universitete, jis toliau tęsia mokslą magistrantūroje  Vilniaus universitete ir studijuoja ekonometriją bei ką tik pradėjo dirbti banke.

„Nežinau, kaip viskas klostysis toliau, gal reikės priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Galvoju truputį pristabdyti mokslus, nes dirbti, sportuoti ir studijuoti – nežmoniškas krūvis, visiškai nelieka laiko asmeniniam gyvenimui“, - sakė P. Gliebus.  


MAMOS PĖDOMIS. Estafečių varžybose dalyvavo ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinės sekretorės Nijolės Medvedevos sūnus, Radvilų gimnazijos dvyliktokas Justinas Medvedevas. Jis, ko gero, buvo pats aukščiausias varžybų bėgikas (ūgis – 193 cm). 

Tačiau sportininkas į krepšinį nepasuko, nes, kaip pats sakė, šeimoje užtenka vieno krepšininko – mat „Lietuvos ryto“ komandos masažuotoju dirba jo tėvas, buvęs biatlonininkas Konstantinas Medvedevas. „Abu mano tėvai nėra aukšti, tik aš vienas toks ištįsęs“, - šyptelėjo sportininkas. 
 
J. Medvedevas ketvirtus metus lanko lengvosios atletikos pratybas ir specializuojasi  400 m bei 400 m barjerinio bėgimo distancijose, sportininką tobulina trenerė Erika Žiupkienė. Anksčiau lengvosios atletikos pratybas lankė ir Justino sesutė Ina, kuriai dabar 30 metų ir ji dirba Ūkio ministerijoje. 

Per gimnazistų varžybas J. Medvedevas bėgo pirmuoju etapu ir finišavo antras. Tačiau jo komandos draugams nepavyko išlaikyti šios pozicijos ir komanda nepateko į prizininkų gretas. Sportininkas nežino, kaip susiklostys tolesnė jo, bėgiko, karjera. Šiemet jis baigs gimnaziją ir savo gyvenimą norėtų susieti su filmais – yra pasirengęs studijuoti Europoje ar Azijoje ir tapti kino kritiku ar režisieriumi.   

PRIZAI. LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas, prieš paskelbdamas varžybų pradžią, komandas supažindino, kas laukia nugalėtojų ir prizininkų. Nuskambėjo skaičius 72. Tiek buvo įteikta naujutėlaičių „Gijos“ megztinių, rankų darbo „Stiklita“ medalių ir prizų bei LAA diplomų. 

Sportininkai buvo vaišinami „Rokiškio sūris“ produkcija, „Hermis“ mineraliniu vandeniu, „Vilniaus alus“ gaiviaisiais gėrimais bei Krašto apsaugos ministerijos dovana – kareiviška arbata.  

ČEMPIONAS. Gimnazistų varžybas atidžiai stebėjo ir Barselonos olimpinis čempionas R. Ubartas. „Estafetės - ne mano rungtis, tačiau malonu stebėti šventiškai surengtas varžybas. Visų nuotaika gera, ant stalo – daug dovanų, gimnazistai veržiasi į kovą. Aš už tai, kad kuo daugiau vaikų sportuotų, dalyvautų varžybose, kad jie nesėdėtų namuose prie kompiuterių.

Vaikas prie kompiuterio, tai – didelė galva ir mažas kūnas. Neabejoju, kad jaunimas, šiandien atėjęs į Vingio parką ir čia turiningai praleidęs laiką, kitą kartą vėl norės į čia ateiti“, - sako R. Ubartas. 

Lengvosios atletikos asociacija surengė ir tavo taurės varžybas, daug dėmesio skiria Vilniaus gimnazijų sportininkams. Kaip vertini LAA veiklą? - paklausėme R.Ubarto.
Asociacija pasirinko teisingą kryptį, varžybas rengia sportininkams, kurie nesiekia didelio meistriškumo. Niekas neturi būtų užmirštas, šventė turi būti visiems. Dabar geriausi Vilniaus jaunieji bėgikai susirinko į Vingio parką, kažkada čia treniravosi ir rungtyniavo mūsų legendiniai bėgikai Jonas Pipynė, Kęstutis Orentas, Adolfas Aleksiejūnas, kiti. Jie labai daug bėgiojo, dirbo dideliais krūviais, todėl buvo ir rezultatai. Ką gali žinoti, gal šiandienos jaunimas pratęs gražias mūsų stajerių tradicijas. Nežinau, kas atsitiko, tačiau gero lygio bėgikų šiandien labai trūksta. Tačiau matau, kad talentingo jaunimo turime, vadinasi, reikia tiktai pasišvęsti bėgimui.  

Kaip tau dabar sekasi, kokia sveikata?
Su Domantu Poška jau po truputį pradėjome judėti, žaidžiame krepšinį, bėgiojame. Šiandien, gimnazijų kroso estafečių dieną, šuoliavome į Vingio parko estrados viršų. Nuvaikiau vaikiną (šypsosi ...). Nieko nepadarysi - vyksta parengiamasis darbas. 

Aš ir toliau žaidžiu krepšinį, šių varžybų išvakarėse su Vilniaus veteranų klubu „Salelita“, kurį subūrė Apolinaras Abromavičius, viešėjome Minske ir dalyvavome draugiškame turnyre. Užėmėme trečią vietą iš keturių komandų. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas