Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. spalio 5 d. 14:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Greičiausi - krepšininkas ir biatlonininkė

Prie partizanų žūties vietos Šimonių girioje startvę bėgikai finišo liniją kirto Svėdasuose šalia paminklo kovotojams už Lietuvos laivę

Bėgimas Šimonių giria - Svėdasai.
M.Marcinkevičiūtės, D.Karklelytės ir M.Maldūnaitės nuotr.
Bėgimas Šimonių giria - Svėdasai.
   
Sporto entuziastas, 42 metus kūno kultūros dėstytoju dirbęs, o dabar savo gimtinėje Anykščiuose ūkininkaujantis Vladas Pajarskas kartu su Anykščių politinių kalinių bei Šaulių sąjunga Svėdasuose organizavo pirmąjį bėgimą, skirtą Algimanto apygardos partizanų žūties 65-osioms metinėms paminėti. 

Vieniems anykštėnams, stokojantiems bėgimo varžybų patirties, būtų buvę sunku suorganizuoti tokį renginį. Padėti sutiko Lengvosios atletikos asociacija ir Lietuvos sporto ir kultūros asociacija “Nemunas”, Svėdasų seniūnas Valentas Nėniškis. 

Kartu buvo paminėta ir Judėjimo savaitė (“Move week”) bei Vyriausybės paskelbti 2014-ieji Vaikų sveikatingumo metai, nes bėgime daugiausia dalyvavo jaunimas. Pagarbos bėgimo dalyvių laukė svėdasiškių ir LAA pagaminti atminimo medaliai, „Gijos“ megztiniai, daugybė „Stiklitos“ prizų, 30 neperšlampamų striukių, knygos „Aš, Anykščių šilelis“, kitos dovanos.

Lietuvos šaulių sąjungos pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė iš savo asmeninių lėšų prie Laisvės paminklo Svėdasuose visus vaišino rinktinės vadės Astos Tidikienės su jaunimu išvirta koše bei arbata. „Hermis“ bėgimo dalyviams dovanojo vandens.    

Dar gerokai prieš bėgimo pradžią Svėdasuose prie paminklo kovotojams už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę “Kulkų pakirstos eglių viršūnės” ant stalo puikavosi  daugybė prizų, grojo muzika. Ne vienas miestelio gyventojas klausinėjo, kas gi čia vyksta, o kai kurios moterėlės tarpusavyje netgi šnabždėjosi, kad, ko gero, čia vyks šokiai. 

ŠIMONIŲ GIRIOJE. Pagarbos bėgime užsiregistravo 17 moterų ir 24 vyrai. Pasak vieno iš varžybų teisėjo vilniečio Egidijaus Karaliaus, kaip pradžiai tai visai neblogai. Bėgime dalyvavo daugiausiai anykštėnų ir trys pirmakursiai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto: architektūrą studijuojantis Marijus Knabikas, programų inžineriją - Deividas Marciejauskas ir verslo informacines sistemas – Silvijus Kačinskis. Juos savo mašina į Svėdasus atvežė VGTU dėstytojas Jonas Pečiūra, kuris šiuos studentus žada nukreipti į Vilniuje pradėjusio dirbti šiauliečio trenerio Česlovo Kundroto grupę. 

Prasmingo bėgimo startas buvo duotas Šimonių girioje prie Priepodo ežero. Visi sportininkai, renginio organizatoriai ir svečiai išsirikiavo prieš 65 metus lapkričio 1 d. septynių tėvynės gynėjų žuvimo vietos.

Anykščių r. savivaldybės administracijos vyr. specialistas  Gintaras Vaičiūnas supažindino su pirmųjų Svėdasų krašto partizanų judėjimu.

“Šimonių giria per visą pasipriešinimo sovietų okupantams laikotarpį buvo partizanų telkimo, slapstymosi ir kovų vieta. Kiekviena Algimanto apygardos partizanų rinktinė turėjo savos rinktinės dainą. Šimonių giria girdėjo ir pirmųjų Svėdasų krašto partizanų priesaiką 1944 m. spalio mėnesį. Partizanai prisiekė, kad jie žus, bet priesaikos nesulaužys”, - kalbėjo G. Vaičiūnas. 

Tarp septynių išduotų ir 1949 m. žuvusiųjų partizanų (jie vėliau buvo perlaidoti kartu Adomynės kapinėse) buvo ir pagrindinio šio pagarbos bėgimo organizatoriaus V.Pajarsko brolis, apygardos štabo viršininkas Albinas Pajarskas-Bebras. Iš viso žuvo 40 Algimanto apygardos partizanų. 
 
Kaip teigė V. Pajarskas, pirmą sykį Lietuvoje surengtas toks pagarbos bėgimas iš partizanų žūties vietos iki paminklo kovotojams už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę ir tapo pirmuoju bėgimu pokario rezistencijai Lietuvoje paminėti. 

Pagarbos bėgimo dalyvius pasveikino Lengvosios atletikos asociacijos prezidentas, Lietuvos  socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis bei rajono meras Sigutis Obelevičius. LAA prezidentas akcentavo, jog simboliška, kad jie buvo tenai, kur žmonės kovojo ir žuvo už tai, jog Lietuva būtų laisva ir nepriklausoma. 

„Labai džiugu, jog prieš save matau daug jaunų veidų, nauja karta ir jaunimas savo bėgimu yra pasirengęs simboliškai pagerbti tuos, kurie kovojo už mūsų laisvę“, - kalbėjo A. Šešelgis.

Rajono meras 9 km bėgimo dalyviams linkėjo didelės ištvermės, įveikiant visą distanciją, gero starto ir dar sėkmingesnio finišo. 

Prie žuvusiųjų partizanų vietos buvo uždegtos žvakutės, padėta gėlių puokštės.  


APSISPRENDIMAS. Pirmojo bėgimo nugalėtoju tapo Anykščių Jono Biliūno gimnazijos dvyliktokas Gytis Krivickas, kuriam kartu su kitais apdovanojimais įteikta ir „Nemunas“ asociacijos įsteigta taurė, kaip pasiekusiam absoliučiai geriausią rezultatą. 

G. Krivickas - neblogo meistriškumo krepšininkas, tačiau su dideliu entuziazmu  kelerius metus mažesniuose miestuose, kur yra mažesnis starto mokestis ir ne tokia didelė konkurencija, dalyvauja ir įvairiose bėgimo varžybose. 
 
„Toks pagarbos bėgimas jaunimui labai reikalingas, praeities mes negalime užmiršti. Man buvo didelė garbė tapti pirmuoju šio istorinio bėgimo nugalėtoju“, - sakė G. Krivickas, kuris teigė, jog galutinai dar neapsisprendė, ką vis dėlto rinksis: bėgimą ar krepšinį. 

Antras buvo vilnietis Deividas Marciejauskas, o trečias – anykštėnas Ąžuolas Bajoravičius.  

ŠEIMA. Moterų grupėje nugalėtoja tapo anykštietė Kotryna Vitkūnaitė, kurios pagrindinė specializacija – biatlonas, kuriame ji tobulinasi jau kone 10 metų. Sportininkę treniruoja jos tėvas Bronius Vitkūnas, dirbantis Kūno kultūros ir sporto centre ir taip pat dalyvavęs bėgime, Jis su dukra gavo vyriausiųjų dalyvių prizus: Kotrynai -18 metų, o Broniui – 49-eri. 

K. Vitkūnaitė – Lietuvos antrosios biatlono rinktinės narė, rengiasi 2015 m. pasaulio biatlono jaunimo čempionatui, kuris vyks Baltarusijoje ir Europos čempionatui Estijoje. Praėjusiais metais per pasaulio jaunių čempionatą JAV estafečių varžybose ji su Lietuvos biatlonininkėmis buvo šešta. 

„Bėgti, žinoma, gerokai sunkiau nei rungtyniauti biatlono trasoje, reikalinga didesnė ištvermė. Bėgimo varžybose dalyvauju retai, nes tai nėra mano pagrindinė disciplina, kuriai turėčiau rengtis“, - sakė K. Vitkūnaitė, kuri tik bėgimo išvakarėse sugrįžo iš treniruočių stovyklos Baltarusijoje. 

Bėgo ir daugiau biatlonininkų: Linas Banys, Laima Banaitytė, Jonas Blažys, Darija Jankauskaitė ir Rūta Banytė. Dvi pastarosios užėmė atitinkamai antrą ir trečią vietas.Jų treneris B. Vitkūnas – prisiekęs ne tik biatlono, slidinėjimo, bet ir kalnų dviračių entuziastas. 

„Vasarą dalyvaujame įvairiuose Lietuvos kalnų dviračių maratonuose, neseniai vienas etapų buvo surengtas ir Anykščiuose“, - sakė B. Vitkūnas. Pagarbos bėgime dalyvavo ir nemažai slidinėjimo trenerio Algio Drūsio auklėtinių. 
 
Per iškilmingą apdovanojimą prie kovotojų paminklo Svėdasuose visiems baigusiems 9 km nuotolį, suvenyrus įteikė asociacijos „Nemunas“valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis, kuris 30-iai pirmųjų finišą pasiekusių dalyvių įteikė ir lietaus striukes. LAA vadovai Algirdas Šešelgis ir Algirdas Maldūnas nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo medaliais, prizais ir megztiniais. 

Dovanų gavo ir patys jauniausieji dalyviai: anykštėnai 11-metis Edvinas Simonutis ir 12-metė Kotryna Rakūnaitė. 

TRADICINIS. Pagarbos bėgime Šimonių giria - Svėdasai dalyvavęs Ankščių rajono meras S.Obelevičius (jis, beje, aktyviai mėgėjiškai bėgioja, o žiemą žaidžia krepšinį) norėtų, kad šis renginys taptų tradiciniu ir viliasi, jog taip ir bus. Meras džiaugėsi, kad V.Pajarskas ėmėsi iniciatyvos ir kad ateityje su Anykščių kūno kultūros ir sporto centru reikėtų kooperuotis, nes toks renginys - ne vieno žmogaus darbas.   

“Su Genocido centru čia planuojame įrengti istorinio turizmo maršrutus ir pažymėti visas partizanų stovyklavietes, gal būt, netgi atstatyti vieną iš unikalių bunkerių, kuris išėjoį į Priepodo ežerą. Pagarbos bėgimas būtų ne materiali, bet labai graži pagarba  kovojusiems ir žuvusiems partizanams”, - sakė S. Obelevičius. 

Bėgimo išvakarėse Anykščių rajono vadovas Seime dalyvavo sporto forume, o po to skubėjo į Prezidentūrą, kur Dalia Grybauskaitė apdovanojo geriausius sportininkus, tarp jų – ir anykštėnus Giedrių Titenį bei jo trenerį Žilviną Ovsiuką. 

“Turime keturis realius kandidatus į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes ir viliamės, jog mūsų viltys išsipildys. Mums tai būtų tikras stebuklas, kad iš tokio mažo miesteliuko Lietuvai olimpinėse žaidynėse atstovautų keturi sportininkai ”, - sakė S. Obelevičius.  

Anykščių rajono meras teigė, kad, jeigu varžybų rengėjai pateiktų paraišką, kitąmet savivaldybė yra pasirengusi skirti keletą tūkstančių litų pagarbos bėgimui Šimonių giria - Svėdasai.   
 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas