Lina Daugėlaitė 2010 m. liepos 14 d. 13:34 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinėje atrankoje jėgas bandys tinklininkai

Keturios Lietuvos paplūdimio tinklinio poros liepos pabaigoje pirmą kartą dalyvaus atrankoje į olimpines žaidynes.

M.Vasiliauskas ir T.Donėla (kairėje) dalyvaus olimpinėje atrankoje
A.Četkausko nuotr.
M.Vasiliauskas ir T.Donėla (kairėje) dalyvaus olimpinėje atrankoje

 

 

Dvi vaikinų poros – Marius Vasiliauskas ir Tadas Donėla, Arvydas Mišeikis ir  Vadimas Nikiforovas, dvi merginų poros – Ieva Dumbauskaitė ir Ieva Kazūraitytė, Vika Daškevičiūtė ir Birutė Aleknavičiūtė dalyvaus pirmą kartą tarptautinės tinklinio federacijos organizuojamose Kontinentinės taurės varžybose.
 

„Tokia atranka – naujovė šį sezoną Europoje. Kontinentinė taurė organizuojama pirmą kartą, jos nugalėtojas pateks į olimpines žaidynes“, - pasakojo Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika.

Kontinentinės taurės varžybos vyks trimis etapais – tinklininkai dalyvaus subzoninėse, zoninės ir finalinėse varžybose. Iš viso dalyvauti Kontinentinėje taurėje paraiškas padavė 32 Europos šalys, jos suskirstytos į 8 grupes. Kiekviena šalis gali siųsti po keturias komandas.
 

Lietuvos tinklininkai pirmame etape savo grupėje susitiks su Rusijos, Bulgarijos ir Latvijos atstovais. Varžybos vyks jau liepos 23–26 dienomis Jantarne, Kaliningrado srityje.


 

„Dabar mes ruošiamės vykti į pirmąjį etapą – subzonines varžybas. Pirmas dvi vietas grupėje užėmusios šalys patenka tiesiai į kitą etapą, o kitos dar žais tarpusavyje – varžybų sistema gana sudėtinga, pats dar gerai neįsigilinau – visus dokumentus gavome tik praėjusios savaitės pabaigoje“, - sakė federacijos gen. sekretorius.

Grupė, kurioje žais Lietuvos sportininkai „atidaro“ Kontinentinė taurės varžybas Europoje. „Kitose pogrupiuose dar net varžybų datų nėra paskirta – Kaliningradas kažkodėl labai anksti pradeda“, - sakė J.Lapeika. Kur vyks antrojo etapo kovos, taip pat dar neaišku. Tačiau jos, kaip ir finalinis etapas, bus surengtos jau kitais metais.
 

Vertindamas Lietuvai tekusius varžovus, J.Lapeika sako, kad labai pajėgūs yra rusai, su latviais ir bulgarais galima kovoti. „Rusija gana grėsminga. Bulgarai, pasižiūrėjau pagal reitingus, atrodo silpnai, ypač merginos labai toli. Marius Vasiliauskas ir Tadas Donėla neseniai grįžo iš Latvijos čempionato etapo – ten jie buvo antri, o  dalyvavo praktiškai visi stipriausi Latvijos paplūdimio tinklininkai. Kaip bus šiose varžybose, sunku pasakyti – žiūrėsime, kokias komandas šalys atsiųs. Rusija, Latvija pagrindinių komandų greičiausiai nesiųs, nes tuo pačiu metu vyksta pasaulio taurės etapai“ , - svarstė J.Lapeika.
 

Lietuvos vaikinų poros, J.Lapeikos nuomone, gana pajėgios. M.Vasiliauskas poroje su V.Nikiforovu prieš kelerius metus Europos čempionate buvo užėmę devintą vietą,  A.Mišeikis yra tapęs pasaulio jaunių čempionu. Merginų rezultatai kuklesni. „Bet ir Europoje merginų tinklinio lygis žemesnis. Siunčiame vieną labai jauną mergaičių porą – I.Dumbauskaitę ir I.Kazūraitytę. Tikėtis, kad jos šiuo metu pasieks didelių rezultatų moterų  tinklinyje – sunku, bet žiūrime į perspektyvą, galbūt į dar kitas olimpines žaidynes. Ši pora rugpjūčio mėnesį dalyvaus ir Europos (U-18) čempionate Portugalijoje“, - sakė J.Lapeika.
 

Tad kokios lietuvių galimybės? „Kamuolys apvalus, - šypsosi J.Lapeika. - Iš šios Kontinentinės taurės varžybų į olimpines žaidynes pateks tik viena šalis. Tad patekti bus gana sudėtinga, bet nebandysi – tikrai nepateksi“.

Tačiau šansas patekti į olimpines žaidynes per Kontinentinės taurės varžybas paliekamas ir kitoms gerai pasirodžiusioms valstybėms:  „Kita atranka į olimpines žaidynes vyksta kaip ir seniau – per pasaulio etapus: reikia dalyvauti vienuolikoje pasaulio taurės etapų ir surinkti atitinkamai taškų. Ir jeigu šalis iškovos vietą į olimpines žaidynes, dalyvaudama Kontinentinės taurės varžybose, bet į žaidynes pateks ir per pasaulio taurės varžybų sistemą, teisę dalyvauti žaidynėse įgis antrąją vietą Kontinentinės taurės varžybose užėmusi valstybė ir t. t. Taigi šansas yra, nes praktiškai visi didieji tinklinio asai dalyvauja pasaulio taurės etapuose ir ten kovoja dėl teisės dalyvauti olimpinėse žaidynėse“, - sistemą aiškino federacijos gen. sekretorius.  Pasaulio taurės etapuose Lietuva, pasak federacijos atstovo nedalyvauja dėl to, kad tai tiesiog per brangu. Dalyvauti Kontinentinės taurės varžybose truputį pigiau.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Ryto“ dovana – 1000 litrų vandens
2020 04 04
Dovana
Prie pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ prisidedantis Vilniaus „Rytas“ skyrė vieną toną litrų vandens Lietuvos medikams.
Mokyklai atstovavo ir piešimo konkursuose
2020 04 03
3x3
Krepšininko Marijaus Užupio karjera per metus apsivertė aukštyn kojomis.
MKL suspenduoja lygos kovas
2020 04 02
Vaikų sportas
Po beveik dviejų valandų diskusijų buvo priimtas sprendimas Lietuvos moksleivių krepšinio lygai rekomenduoti stabdyti kovas iki gegužės 15 dienos.
 
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Atlantas“ galės žaisti LFF II lygoje
2020 04 02
Mėgėjai
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Apeliacinis licencijavimo komitetas priėmė sprendimus dėl II lygos licencijos siekusių klubų pateiktų apeliacijų.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
Imtynės pasuko revoliucingu keliu
2020 04 01
Imtynės
Jau greitai laisvųjų imtynių bei dar kelių asocijuotų imtynių stilių varžybos bus vykdomas neskirstant į vyrų ir moterų grupes.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas