Lina Daugėlaitė 2010 m. liepos 14 d. 13:34 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinėje atrankoje jėgas bandys tinklininkai

Keturios Lietuvos paplūdimio tinklinio poros liepos pabaigoje pirmą kartą dalyvaus atrankoje į olimpines žaidynes.

M.Vasiliauskas ir T.Donėla (kairėje) dalyvaus olimpinėje atrankoje
A.Četkausko nuotr.
M.Vasiliauskas ir T.Donėla (kairėje) dalyvaus olimpinėje atrankoje

 

 

Dvi vaikinų poros – Marius Vasiliauskas ir Tadas Donėla, Arvydas Mišeikis ir  Vadimas Nikiforovas, dvi merginų poros – Ieva Dumbauskaitė ir Ieva Kazūraitytė, Vika Daškevičiūtė ir Birutė Aleknavičiūtė dalyvaus pirmą kartą tarptautinės tinklinio federacijos organizuojamose Kontinentinės taurės varžybose.
 

„Tokia atranka – naujovė šį sezoną Europoje. Kontinentinė taurė organizuojama pirmą kartą, jos nugalėtojas pateks į olimpines žaidynes“, - pasakojo Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika.

Kontinentinės taurės varžybos vyks trimis etapais – tinklininkai dalyvaus subzoninėse, zoninės ir finalinėse varžybose. Iš viso dalyvauti Kontinentinėje taurėje paraiškas padavė 32 Europos šalys, jos suskirstytos į 8 grupes. Kiekviena šalis gali siųsti po keturias komandas.
 

Lietuvos tinklininkai pirmame etape savo grupėje susitiks su Rusijos, Bulgarijos ir Latvijos atstovais. Varžybos vyks jau liepos 23–26 dienomis Jantarne, Kaliningrado srityje.


 

„Dabar mes ruošiamės vykti į pirmąjį etapą – subzonines varžybas. Pirmas dvi vietas grupėje užėmusios šalys patenka tiesiai į kitą etapą, o kitos dar žais tarpusavyje – varžybų sistema gana sudėtinga, pats dar gerai neįsigilinau – visus dokumentus gavome tik praėjusios savaitės pabaigoje“, - sakė federacijos gen. sekretorius.

Grupė, kurioje žais Lietuvos sportininkai „atidaro“ Kontinentinė taurės varžybas Europoje. „Kitose pogrupiuose dar net varžybų datų nėra paskirta – Kaliningradas kažkodėl labai anksti pradeda“, - sakė J.Lapeika. Kur vyks antrojo etapo kovos, taip pat dar neaišku. Tačiau jos, kaip ir finalinis etapas, bus surengtos jau kitais metais.
 

Vertindamas Lietuvai tekusius varžovus, J.Lapeika sako, kad labai pajėgūs yra rusai, su latviais ir bulgarais galima kovoti. „Rusija gana grėsminga. Bulgarai, pasižiūrėjau pagal reitingus, atrodo silpnai, ypač merginos labai toli. Marius Vasiliauskas ir Tadas Donėla neseniai grįžo iš Latvijos čempionato etapo – ten jie buvo antri, o  dalyvavo praktiškai visi stipriausi Latvijos paplūdimio tinklininkai. Kaip bus šiose varžybose, sunku pasakyti – žiūrėsime, kokias komandas šalys atsiųs. Rusija, Latvija pagrindinių komandų greičiausiai nesiųs, nes tuo pačiu metu vyksta pasaulio taurės etapai“ , - svarstė J.Lapeika.
 

Lietuvos vaikinų poros, J.Lapeikos nuomone, gana pajėgios. M.Vasiliauskas poroje su V.Nikiforovu prieš kelerius metus Europos čempionate buvo užėmę devintą vietą,  A.Mišeikis yra tapęs pasaulio jaunių čempionu. Merginų rezultatai kuklesni. „Bet ir Europoje merginų tinklinio lygis žemesnis. Siunčiame vieną labai jauną mergaičių porą – I.Dumbauskaitę ir I.Kazūraitytę. Tikėtis, kad jos šiuo metu pasieks didelių rezultatų moterų  tinklinyje – sunku, bet žiūrime į perspektyvą, galbūt į dar kitas olimpines žaidynes. Ši pora rugpjūčio mėnesį dalyvaus ir Europos (U-18) čempionate Portugalijoje“, - sakė J.Lapeika.
 

Tad kokios lietuvių galimybės? „Kamuolys apvalus, - šypsosi J.Lapeika. - Iš šios Kontinentinės taurės varžybų į olimpines žaidynes pateks tik viena šalis. Tad patekti bus gana sudėtinga, bet nebandysi – tikrai nepateksi“.

Tačiau šansas patekti į olimpines žaidynes per Kontinentinės taurės varžybas paliekamas ir kitoms gerai pasirodžiusioms valstybėms:  „Kita atranka į olimpines žaidynes vyksta kaip ir seniau – per pasaulio etapus: reikia dalyvauti vienuolikoje pasaulio taurės etapų ir surinkti atitinkamai taškų. Ir jeigu šalis iškovos vietą į olimpines žaidynes, dalyvaudama Kontinentinės taurės varžybose, bet į žaidynes pateks ir per pasaulio taurės varžybų sistemą, teisę dalyvauti žaidynėse įgis antrąją vietą Kontinentinės taurės varžybose užėmusi valstybė ir t. t. Taigi šansas yra, nes praktiškai visi didieji tinklinio asai dalyvauja pasaulio taurės etapuose ir ten kovoja dėl teisės dalyvauti olimpinėse žaidynėse“, - sistemą aiškino federacijos gen. sekretorius.  Pasaulio taurės etapuose Lietuva, pasak federacijos atstovo nedalyvauja dėl to, kad tai tiesiog per brangu. Dalyvauti Kontinentinės taurės varžybose truputį pigiau.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas