Ingvaras Butautas 2014 m. rugpjučio 15 d. 15:41 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Išvarė, nes paprašė pinigų maistui"

"Visi "Dainavos" legionieriai gyvena viename name ir miega dviese vienoje lovoje", - tikina buvęs Alytaus klubo futbolininkas.

Anot futbolininko, M. Ragini vietos žaidėjų savo komandoje matyti nenorėtų
"AC Bellinzona" nuotr.
Anot futbolininko, M. Ragini vietos žaidėjų savo komandoje matyti nenorėtų
Šis ketvirtadienis A lygos autsaiderės „Dainavos“ komandai nebuvo eilinis. Alytiškiai per rungtynes su „Klaipėdos granitu“ iškovojo tašką. „Dainava“ stipriausios šalies lygos pirmenybėse nepralaimėjo ir tai nutiko antrą kartą šį sezoną.

Pirmąją sezono dalį iki liepos „Dainava“ atrodė kaip kur kas žemesnio diviziono komanda, visi jos varžovai be išimties laimėdavo prieš Alytaus futbolininkus ir įmušdavo į jų vartus tiek įvarčių, kiek tądien netingėdavo. Perėjimų langas, per kurį į Alytų susirinko ne viena dešimtis legionierių, atrodė komandą sustiprinęs. Bet iki šio ketvirtadienio nė vieno taško atsinaujinusiai „Dainavai“ iškovoti nepavyko.

Tiesa, ne visi legionieriai Alytaus komandoje užsiliko. Užsienio futbolininkai po truputį kelia iš Alytaus sparnus. Vienas tokių žaidėjų pats kreipėsi į žiniasklaidą, norėdamas pasidalinti savo įspūdžiais iš Alytaus, tiesa, nenorėdamas viešinti savo pavardės.

„Lietuvos futbolininkai, aistruoliai ir žmonės, kurie ateina į futbolą, turi žinoti tiesą, turi žinoti kas vyksta jų futbolo klube, jų namuose. Alytus – puikus miestas, čia yra šaunus stadionas, čia futbolą galima išvystyti iki nebūtų aukštumų. Todėl aš kviečiu komandos vadovus gerbti futbolininkus, kaip žmones, Nereikia šypsotis į akis, o už jų apkalbėti. Tada atsiras pergalės, būsite čempionais“, - kalbėjo su „Dainava“ atsisveikinęs futbolininkas.

Šiemet “Dainavą” į savo kontrolę perėmė verslininkai iš Vakarų Europos. Vieninteliu klubo savininku ir jo prezidentu tapo italas Giuseppe Greco, klubo direktoriumi – prancūzas Marcas Fourmeaux.

Jie treniruoti klubą pakvietė baltarusį Sergejų Aleinikovą. Tačiau šio trenerio vadovaujami alytiškiai neiškovojo nė vieno taško ir gegužei baigiantis S. Aleinikovas buvo atleistas, o į jo vietą paskirtas Marco Ragini iš San Marino.

Iki pat vasaros pertraukos „Dainava“ turėjo tik ribotą ne pačių geriausių Lietuvos futbolininkų skaičių, kadangi jos savininkai neskubėjo padengti klubo skolų ir Lietuvos futbolo federacija buvo uždraudusi klubui registruoti naujus žaidėjus. Keli užsieniečiai, atvykę į Alytų M. Fourmeaux kvietimu, galėjo tik treniruotis su komanda, bet negalėjo jai atstovauti per oficialius mačus.

Vienas iš tokių – senegalietis Aly Cisse.

Tačiau vasarą šis futbolininkas išvyko į Italiją. Anot mūsų pašnekovo – dėl to, kad Lietuvoje jam teko badauti.

„Tam, kas domisi, kokie yra „Dainavos“ komandos reikalai, suprantama įdomu, kur dingo talentingas žaidėjas Ali Cisse, kuris prisijungė prie komandos kovą. Jo neregistravo, kadangi vaikinas norėjo... valgyti. Žodinis konfliktas su klubo prezidentu įvyko dėl to, kad klubas nemokėjo net už futbolininkų maitinimą. Tad Ali prezidentui ir drėbė: kodėl aš rytoj privalau žaisti, jeigu aš jau dvi dienas nevalgiau, nes negavau iš jūsų pinigų? Kaip žaidėjas gali atsiduoti treniruotėms ir gerai žaisti per rungtynes, kai jis nežino: pavalgys šiandien ar ne?“, - retoriškai klausė buvęs „Dainavos“ legionierius.

Ir A. Cisse, ir kitiems „Dainavos“ futbolininkams tekdavo miegoti po du vienoje lovoje.

„Profesionaliam žaidėjui svarbus yra atsistatymas. O dalintis viena lova su kitu futbolininku, kadangi po stogu yra labai ankšta – labai abejotinas poilsis... Tokia absurdiška situacija privertė futbolininką pareikalauti iš vadovybės bent šiokios tokios pagarbos. Už tai jis buvo nedelsiant išbrauktas iš komandos. Nes visi atvykę „Dainavos“ futbolininkai gyvena viename name, miega po du vienoje lovoje. Todėl Ali ir išvažiavo. Jis matė, kad nuo kovo niekas čia nesikeičia“, - kalbėjo nenorėjęs prisistatyti futbolininkas.Kaip į tai reagavo komandos treneris?

„Treneris, kuriam šio futbolininko iš tiesų reikėjo, nieko padaryti negalėjo, kadangi jis nesprendžia nieko. Net kas žais starto sudėtyje. Visos instrukcijos ateina iš viršaus. Kur tada trenerio savigarba?“ – apie „Dainavos“ vidaus virtuvę pasakojo buvęs jos žaidėjas.

Buvęs "Dainavos" treneris S. Aleinikovas pavasarį vertėsi vien tik jaunais lietuviais. Jį pakeitęs M. Ragini norėtų, kad jo komandoje lietuvių nebūtų iš viso.

„Kadangi moku italų kalbą, ne kartą girdėjau trenerius kalbant, kad jeigu turėtų galimybę, jie visus lietuvius pašalintų iš komandos. Jokios pagarbos lietuviams „Dainavoje“ nėra. Aš manau, kad jeigu nusipirkai klubą kitoje šalyje, turėtum gerbti jos šeimininkus, tuos, pas kuriuos į svečius atvykote. Kalbėdamasis su lietuviais žaidėjais aš sužinojau, kad jiems atlyginimai neišmokėti jau apie tris mėnesius ar dar daugiau. Tuo pačiu metu prezidentas važinėjasi po restoranus ir manęs klausinėja apie Druskininkų kurortą, į kurį nori atvežti atostogauti savo šeimą. Ar tai normalu? Neina kalba, kad futbolininkai gauna milijoną eurų, o nori gauti du. Kalba eina apie bent jau minimalų atlyginimą. Daugelio tai netenkina, nors vargu ar kuris drįs kalbėti. O aš užviriau, nes, kai tave ima taip žeminti, prabunda tavo savigarba“, - kalbėjo su „Dainava“ savo karjerą norėjęs susieti legionierius.

Anot jo, pagrindinė tarpusavio bendravimo Alytaus komandoje kalba – italų.

„75 procentus treniruotės laiko kalbama itališkai. Ar lietuviai, žaidžiantys „Dainavoje“, turėtų mokytis italų kalbos? Aš nemanau“, - sakė su Alytaus klubu atsisveikinęs futbolininkas.

Pats jis liepą į Alytų atvyko iš Italijos, kur buvo įsikūręs: „Nes man treneris sakė, kad reikalingas toks žaidėjas kaip aš. Aš Italijoje užbaigiau visus savo reikalus, uždariau butą, atsisakiau mokslų, kuriuos planavau pradėti ir atvažiavau čia. Po dviejų savaičių mane išbraukė iš komandos sąrašo, nieko nepaaiškinę.

Tiesa, pabandžius legionieriui atsiimti paleidimo raštą, „Dainavos“ vadovai kažkodėl supyko.

„Kai nuėjau pasiimti to popieriaus, pareiškęs, kad išeinu į kitą klubą, mane aprėkė, aiškino, kad nieko nepasirašinės ir išstūmė iš kabineto. Nors tą buvau susitaręs iš anksto. Kaip su jais galima dirbti?“ – retoriškai klausė neilgai „Dainavoje“ užsibuvęs užsienietis.

Daug laiko praleidęs Italijoje, buvęs Alytaus klubo legionierius, futbolo veikėjais iš šios šalies nepasitiki.

„Remiantis mano patirtimi, bendraujant su italais, manau, kad jeigu po šio paviešinimo, jie ką nors ir išmokės, tai bus vienas-kitas kartas. Kol vėl viskas neaprims. Aišku, linkėčiau „Dainavoje“ likusiems vaikinams, kad kas nors klubo vadovus priverstų mokėti atlyginimus nuolat“, - kalbėjo dvi savaites Alytuje gyvenęs futbolininkas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
 
Kipre – „Kauno Žalgirio“ pergalė
2020 01 23
Draugiškos rungtynės
Kipre sezonui besiruošiantis „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes 2020-aisiais metais.
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Žvaigždės – už Lietuvos atleto nugaros
2020 01 23
Biatlonas
Pasaulio čempioną ir olimpinį prizininką pranokęs Lietuvos biatlonininkas Karolis Dombrovskis ir vėl sužibėjo Slovėnijoje.
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 23
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas