Julius Bliūdžius 2010 m. liepos 9 d. 15:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Neįmenama bulgaro mįslė

Keliskart Europos kiokušin karatė čempionui Dariui Gudauskui niekaip nepavyksta susigrąžinti titulo. Skersai kelio stoja vis tas pats žmogus...

Valerijus Dimitrovas vs. Darius Gudauskas
Stasio Petkaus nuotr.
Valerijus Dimitrovas vs. Darius Gudauskas
   

Vienas Lietuvos kiokušin rinktinės lyderių Darius Gudauskas Europos čempionu yra tapęs triskart. Pirmąjį kartą – būdamas vos devyniolikos. Vis dėlto pastaraisiais metais užlipti ant aukščiausio pakylos laiptelio 27 metų sportininkui niekaip nepavyksta. Priežastis – Valerijus Dimitrovas. Šis bulgarų karatė meistras žeriasi visus svorio kategorijos iki 90 kg trofėjus, ir pasaulyje neatsiranda niekas, kas galėtų jį įveikti. V.Dimitrovui D.Gudauskas pralaimėjo ir birželį Ispanijoje vykusiame Europos čempionate, kur lietuviui atiteko sidabro medalis.

„Su V.Dimitrovu pirmą kartą susitikome Europos čempionato Vengrijoje finale. Tuomet pralaimėjau iškart, nes turėjau užsilikusią traumą. Kova tetruko maždaug 15 sekundžių – suklupau ir nebegalėjau tęsti kovos“, - akistatų su V.Dimitrovu pradžią prisiminė D.Gudauskas.

„Antrąkart kovojome pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionate 2007 metais. Vėl pralaimėjau, bet šįkart pats padariau klaidą – pernelyg daug smūgiavau, nusidaužiau kelį. Europos čempionate Bulgarijoje jis nuplėšė man raištį ir nuo tatamio buvau išvežtas į ligoninę.

Šį birželį Ispanijoje vykusiose Europos pirmenybių finale mūsų keliai susikirto vėl. Atrodė, kad traumos pasekmių nejaučiu, galiu kovoti. Buvo lygi kova. Per pagrindinį laiką nei jis įgijo persvarą, nei aš. Prireikė pratęsimo. Tuomet jis suprato, kad negali leisti kovai baigtis lygiosiomis, nes tokiu atveju laimėtoją būtų lėmusi lentelių laužymo rungtis, kurioje aš pasirodžiau geriau. V.Dimitrovas ėjo „va bank“, pasipylė smūgiai į anksčiau traumuotą kelį. Sutraumuoti pažeidžiamiausią vietą tapo vieninteliu jo koziriu, ir jis stengėsi tuo pasinaudoti. Pergalė atiteko bulgarui“, - pasakojo D.Gudauskas.

Dariau, kuo ypatingas Valerijus Dimitrovas?, - paklausėme Lietuvos kiokušin karatė meistro.

Valerijus yra viena didžiausių kiokušin karatė mįslių. Jis labai ramaus būdo, visąlaik kovoja taip pat, bet niekas negali perprasti jo fizinių gebėjimų, jo gudrumo, smūgių tikslumo ir greičio. Jis nesistengia smūgiuoti intensyviai, bet smūgiuoja labai tiksliai ir stipriai. Tai jo pranašumas. Jis yra triskart pasaulio čempionas, penkis ar šešis kartus Europos čempionas, pralaimėjęs tik kartą Japonijoje vykusiame absoliučios svorio kategorijos čempionate. Pralaimėjo japonui, kuris tiesiog buvo ženkliai sunkesnis, ir dėl svorių skirtumo Valerijus nieko negalėjo padaryti. Be to – teisėjavo japonai. 

Vadinasi, čempionais svorio kategorijoje iki 90 kg norintiems tapti sportininkams tiesiog reikia laukti, kol bulgaras baigs karjerą? Galbūt pasiekęs tiek daug V.Dimitrovas jau ketina tai daryti?

Jam tik 29 metai, bet, manau, jis jau galvoja apie karjeros pabaigą. Matosi, kad jis jau šiek tiek „pasėdęs“ - truputį lėtesnis, silpnesnis. Praėjusiais metais Valerijus vedė, šiemet jam gimė dukrytė. Mano įsitikinimu, jau po pasaulio čempionato jis būtų baigęs karjerą, tačiau Bulgarijos federacija labai daug tikisi iš jo ir nori, kad jis sportuotų. Jis vienintelis tempia Bulgarijos rinktinę, ir, manau, yra verčiamas dalyvauti varžybose. Todėl tikėtina, kad jo sulauksime ir Lietuvoje, kai čia 2013 m. vyks pasaulio čempionatas. Galbūt už visas nesėkmes pavyks atsirevanšuoti savų žiūrovų akivaizdoje.

Kokie tavo pranašumai prieš V.Dimitrovą?


Aš esu daugiau judantis kovotojas, jis – daugiau taktinis, judantis labai lėtai, bet tiksliai. Valerijus yra minėjęs, kad nemėgsta kovoti su priešininkais, kurie daug juda, dažnai keičia stovėseną.  Jam sunku prisitiakyti, ir tai yra mano pranašumas.Ar bendraujate už tatamio?

Taip, esame pakankamai geri draugai, dažnai pasikalbame apie gyvenimą, sportą, traumas. Ant tatamio abu jaučiame sportinį pyktį, o po kovų esame draugai.

Negi draugas smūgiuotų į traumuotą kūno vietą?


Tiesą sakant, aš irgi visąlaik maniau, kad Valerijus labai sąžiningas ir garbingas kovotojas. Kai jis man pataikė kelį, trūko raiščiai ir mane nuo tatamio išvežė į ligoninę, Valerijus labai apgailestavo, atsiprašinėjo. Kai kovojome šiemet Ispanijoje, per pagrindinį laiką nė karto nesmūgiavo į kelį, tik per pratęsimą prasidėjo smūgiai į traumuotą vietą. Be abejo, pagal taisykles draudžiama smūgiuoti į kelį, bet teisėjui sunku pastebėti – smūgis keliais centimetrais aukščiau ar žemiau.

Ar V.Dimitrovas vienintelė priežastis, kodėl nuo 2004 metų, kai paskutinį kartą tapai žemyno čempionu, nepavyksta užlipti ant paties garingiausio laiptelio? Ko trūksta dabartiniam Dariui Gudauskui, lyginant su tuo, kuris triskart tapo Europos čempionu?

Tuomet buvo jaunatviškas agresyvumas, ištvermė, jėga. Vėliau traumos padarė savo. Galbūt įtakos turėjo ir tai, kad po paskutinio laimėto čempionato, federacija nusprendė, kad nei aš, nei Donatas Imbras nedalyvausime Lietuvos pirmenybėse, o ruošimės tik Europos ir pasaulio čempionatams. Praleidau vieną kitą sezoną. Nesakau, kad tai buvo klaida ar pasiruošimo spraga – man buvo reikalingas tas etapas, kai galėjau išsilaižyti traumas. Tuo metu mūsų svoryje iškilo V.Dimitrovas, kuris mistika tapo visiems, ne tik man. 

Dabar toks brandos amžius, kai esu tarp jėgos, greičio ir patirties. Jaučiuosi pakankamai stiprus ir esu sukaupęs pakankamą patirties bagažą, kad galėčiau tapti ne tik Europos, bet ir pasaulio čempionu. Tikiu, kad tai atsitiks.

Ar konkurencija Lietuvoje svorio kategorijoje iki 90 kg didelė?

Esame trys lyderiai – aš, Mindaugas Pavilionis ir Dimitrijus Alekseandrovas. Manau, kad į mūsų svorį jaunimas bijo ateiti.  Lengvesniame svoryje – reikia daugiau greičio, ištvermės, sunkiasvoriams būdinga didelė jėga, bet mažesnis greitis. Mes esame per vidury. Mūsų svorio kategorijoje balansuojama tarp jėgos ir greičio, todėl čia būna daugiausia nokautų. Manau, baimės faktorius šiek tiek veikia jaunimą, todėl stengiamasi vengti šios svorio kategorijos. Būtent tam, kad jaunimas iškart nešoktų į suaugusiųjų sportą, nesitraumuotų ir turėtų tam tikrą pereinamąjį periodą, praėjusiais metais startavo Europos jaunimo U-22 pirmenybės, kurios anksčiau nebuvo rengiamos.Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
„Žalgiris“ pralaužė Klaipėdos užkeikimą
2019 10 13
LKL
Sekmadienį LKL čempionate pergales šventė Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Šiauliai“.
LKL čempionate – svečių pergalės
2019 10 12
LKL
Vilniaus „Rytas“ Alytuje sutriuškino „Sintek-Dzūkijos“ komandą, o Prienų „CBet“ Utenoje palaužė „Juventus“ krepšininkus.
 
V.Urbonas: „Serbų pokyčiai – šansas mums“
2019 10 13
Rinktinė
„Norime pakovoti dėl taškų, pasiekti pergalę. Tokią ambiciją visada turime", - prieš kovą su serbais kalbėjo Lietuvos futbolo rinktinės strategas.
Trampliną į Lietuvos rinktinę rado Serbijoje
2019 10 13
Rinktinė
Dukart atsigavęs Serbijoje: Justas Lasickas – apie karčias pamokas, pergalę prieš milžiną, neelinį gimtadienį (VIDEO).
Pasaulio čempionate – įspūdingas startas
2019 10 12
Mažasis futbolas
Mažojo futbolo pasaulio čempionato pirmose rungtynėse varžybų debiutantė Lietuvos rinktinė C grupėje 3:0 parklupdė Belgijos futbolininkus.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
Čempionatas lietuviams baigėsi nusivylimu
2019 10 05
Pasaulio čempionatas
Paskutinis iš Lietuvos sportininkų pasaulio lengvosios atletikos čempionate startavęs ieties metikas Edis Matusevičius pasaulio čempionate liko 22-as.
 
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Burtai lėmė akistatą namie su portugalais
2019 10 03
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinės kitų metų pavasarį lauks Portugalijos rinktinės iššūkis. Tai paaiškėjo Londone ištraukus 2020 m. sezono Daviso taurės burtus.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
Daugiausia titulų – Šakių moksleiviams
2019 10 12
Graplingo imtynės
Švenčionyse vykęs tradicinis moksleivių graplingo čempionatas šiemet dosnus buvo Šakių atstovams.
Lemiamas barjeras – per aukštas
2019 10 10
Boksas
Lietuvos boksininkėms nepavyko iškovoti medalių pasaulio moterų čempionate. Per žingsnį nuo apdovanojimo liko Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Tailande 3 kartus skambėjo Lietuvos himnas
2019 10 08
Trekas
UCI pirmos kategorijos dviračių treko varžybų „Asia Cup 2019“ paskutinę dieną Lietuvos dviratininkai iškovojo net 5 medalius – 3 aukso ir 2 sidabro.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
Sezono uždaryme – 800 orientacininkų
2019 10 14
Orientavimasis
Nors pagrindinės sezono varžybos Lietuvoje baigtos, stipriausi šalies orientacininkų dar laukia keli svarbūs startai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas