Julius Bliūdžius 2010 m. liepos 9 d. 15:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Neįmenama bulgaro mįslė

Keliskart Europos kiokušin karatė čempionui Dariui Gudauskui niekaip nepavyksta susigrąžinti titulo. Skersai kelio stoja vis tas pats žmogus...

Valerijus Dimitrovas vs. Darius Gudauskas
Stasio Petkaus nuotr.
Valerijus Dimitrovas vs. Darius Gudauskas
   

Vienas Lietuvos kiokušin rinktinės lyderių Darius Gudauskas Europos čempionu yra tapęs triskart. Pirmąjį kartą – būdamas vos devyniolikos. Vis dėlto pastaraisiais metais užlipti ant aukščiausio pakylos laiptelio 27 metų sportininkui niekaip nepavyksta. Priežastis – Valerijus Dimitrovas. Šis bulgarų karatė meistras žeriasi visus svorio kategorijos iki 90 kg trofėjus, ir pasaulyje neatsiranda niekas, kas galėtų jį įveikti. V.Dimitrovui D.Gudauskas pralaimėjo ir birželį Ispanijoje vykusiame Europos čempionate, kur lietuviui atiteko sidabro medalis.

„Su V.Dimitrovu pirmą kartą susitikome Europos čempionato Vengrijoje finale. Tuomet pralaimėjau iškart, nes turėjau užsilikusią traumą. Kova tetruko maždaug 15 sekundžių – suklupau ir nebegalėjau tęsti kovos“, - akistatų su V.Dimitrovu pradžią prisiminė D.Gudauskas.

„Antrąkart kovojome pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionate 2007 metais. Vėl pralaimėjau, bet šįkart pats padariau klaidą – pernelyg daug smūgiavau, nusidaužiau kelį. Europos čempionate Bulgarijoje jis nuplėšė man raištį ir nuo tatamio buvau išvežtas į ligoninę.

Šį birželį Ispanijoje vykusiose Europos pirmenybių finale mūsų keliai susikirto vėl. Atrodė, kad traumos pasekmių nejaučiu, galiu kovoti. Buvo lygi kova. Per pagrindinį laiką nei jis įgijo persvarą, nei aš. Prireikė pratęsimo. Tuomet jis suprato, kad negali leisti kovai baigtis lygiosiomis, nes tokiu atveju laimėtoją būtų lėmusi lentelių laužymo rungtis, kurioje aš pasirodžiau geriau. V.Dimitrovas ėjo „va bank“, pasipylė smūgiai į anksčiau traumuotą kelį. Sutraumuoti pažeidžiamiausią vietą tapo vieninteliu jo koziriu, ir jis stengėsi tuo pasinaudoti. Pergalė atiteko bulgarui“, - pasakojo D.Gudauskas.

Dariau, kuo ypatingas Valerijus Dimitrovas?, - paklausėme Lietuvos kiokušin karatė meistro.

Valerijus yra viena didžiausių kiokušin karatė mįslių. Jis labai ramaus būdo, visąlaik kovoja taip pat, bet niekas negali perprasti jo fizinių gebėjimų, jo gudrumo, smūgių tikslumo ir greičio. Jis nesistengia smūgiuoti intensyviai, bet smūgiuoja labai tiksliai ir stipriai. Tai jo pranašumas. Jis yra triskart pasaulio čempionas, penkis ar šešis kartus Europos čempionas, pralaimėjęs tik kartą Japonijoje vykusiame absoliučios svorio kategorijos čempionate. Pralaimėjo japonui, kuris tiesiog buvo ženkliai sunkesnis, ir dėl svorių skirtumo Valerijus nieko negalėjo padaryti. Be to – teisėjavo japonai. 

Vadinasi, čempionais svorio kategorijoje iki 90 kg norintiems tapti sportininkams tiesiog reikia laukti, kol bulgaras baigs karjerą? Galbūt pasiekęs tiek daug V.Dimitrovas jau ketina tai daryti?

Jam tik 29 metai, bet, manau, jis jau galvoja apie karjeros pabaigą. Matosi, kad jis jau šiek tiek „pasėdęs“ - truputį lėtesnis, silpnesnis. Praėjusiais metais Valerijus vedė, šiemet jam gimė dukrytė. Mano įsitikinimu, jau po pasaulio čempionato jis būtų baigęs karjerą, tačiau Bulgarijos federacija labai daug tikisi iš jo ir nori, kad jis sportuotų. Jis vienintelis tempia Bulgarijos rinktinę, ir, manau, yra verčiamas dalyvauti varžybose. Todėl tikėtina, kad jo sulauksime ir Lietuvoje, kai čia 2013 m. vyks pasaulio čempionatas. Galbūt už visas nesėkmes pavyks atsirevanšuoti savų žiūrovų akivaizdoje.

Kokie tavo pranašumai prieš V.Dimitrovą?


Aš esu daugiau judantis kovotojas, jis – daugiau taktinis, judantis labai lėtai, bet tiksliai. Valerijus yra minėjęs, kad nemėgsta kovoti su priešininkais, kurie daug juda, dažnai keičia stovėseną.  Jam sunku prisitiakyti, ir tai yra mano pranašumas.Ar bendraujate už tatamio?

Taip, esame pakankamai geri draugai, dažnai pasikalbame apie gyvenimą, sportą, traumas. Ant tatamio abu jaučiame sportinį pyktį, o po kovų esame draugai.

Negi draugas smūgiuotų į traumuotą kūno vietą?


Tiesą sakant, aš irgi visąlaik maniau, kad Valerijus labai sąžiningas ir garbingas kovotojas. Kai jis man pataikė kelį, trūko raiščiai ir mane nuo tatamio išvežė į ligoninę, Valerijus labai apgailestavo, atsiprašinėjo. Kai kovojome šiemet Ispanijoje, per pagrindinį laiką nė karto nesmūgiavo į kelį, tik per pratęsimą prasidėjo smūgiai į traumuotą vietą. Be abejo, pagal taisykles draudžiama smūgiuoti į kelį, bet teisėjui sunku pastebėti – smūgis keliais centimetrais aukščiau ar žemiau.

Ar V.Dimitrovas vienintelė priežastis, kodėl nuo 2004 metų, kai paskutinį kartą tapai žemyno čempionu, nepavyksta užlipti ant paties garingiausio laiptelio? Ko trūksta dabartiniam Dariui Gudauskui, lyginant su tuo, kuris triskart tapo Europos čempionu?

Tuomet buvo jaunatviškas agresyvumas, ištvermė, jėga. Vėliau traumos padarė savo. Galbūt įtakos turėjo ir tai, kad po paskutinio laimėto čempionato, federacija nusprendė, kad nei aš, nei Donatas Imbras nedalyvausime Lietuvos pirmenybėse, o ruošimės tik Europos ir pasaulio čempionatams. Praleidau vieną kitą sezoną. Nesakau, kad tai buvo klaida ar pasiruošimo spraga – man buvo reikalingas tas etapas, kai galėjau išsilaižyti traumas. Tuo metu mūsų svoryje iškilo V.Dimitrovas, kuris mistika tapo visiems, ne tik man. 

Dabar toks brandos amžius, kai esu tarp jėgos, greičio ir patirties. Jaučiuosi pakankamai stiprus ir esu sukaupęs pakankamą patirties bagažą, kad galėčiau tapti ne tik Europos, bet ir pasaulio čempionu. Tikiu, kad tai atsitiks.

Ar konkurencija Lietuvoje svorio kategorijoje iki 90 kg didelė?

Esame trys lyderiai – aš, Mindaugas Pavilionis ir Dimitrijus Alekseandrovas. Manau, kad į mūsų svorį jaunimas bijo ateiti.  Lengvesniame svoryje – reikia daugiau greičio, ištvermės, sunkiasvoriams būdinga didelė jėga, bet mažesnis greitis. Mes esame per vidury. Mūsų svorio kategorijoje balansuojama tarp jėgos ir greičio, todėl čia būna daugiausia nokautų. Manau, baimės faktorius šiek tiek veikia jaunimą, todėl stengiamasi vengti šios svorio kategorijos. Būtent tam, kad jaunimas iškart nešoktų į suaugusiųjų sportą, nesitraumuotų ir turėtų tam tikrą pereinamąjį periodą, praėjusiais metais startavo Europos jaunimo U-22 pirmenybės, kurios anksčiau nebuvo rengiamos.Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Kauno ekipos gretose – patyręs gynėjas
2020 02 25
Naujokas
Kauno FC „Hegelmann Litauen“ ekipą papildė patyręs gynėjas Mantas Fridrikas, sugrįžtantis į gimtąjį miestą po ketverių metų pertraukos.
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
Lietuvos šauliai - per žingsnį nuo medalių
2020 02 25
Šaudymas
Vroclave (Lenkija) prasidėjusiame Europos šaudymo čempionate Lietuvos duetas liko per žingsnį nuo medalių.
Ką daryti, kad sportas nepakenktų?
2020 02 25
Specialistas
Tam, kad sportas netaptų kančia, gydytojas Nerijus Linkus dalinasi patarimais, kaip apsaugoti save nuo traumų ir chirurginių intervencijų.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas