Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. liepos 6 d. 14:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

25-as kartas buvo ypač laimingas

Bėgime, skirtame Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienos bei Žalgirio mūšio metinėms paminėti, šiemet Žaliuosius ežerus apibėgo apie 300 sportininkų

Aplink Žaliuosius ežerus bėgo apie 300 dalyvių
Ingos Matkevičienės nuotr.
Aplink Žaliuosius ežerus bėgo apie 300 dalyvių
   
Per jubiliejinį 25-ąjį bėgimą aplink Žaliuosius ežerus užsiregistravo apie 400, o 11,7 km bėgo apie 300 sportininkų

Šis bėgimas skirtas Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienai bei Žalgirio mūšio metinėms paminėti, pagrindinė renginio iniciatorė – Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga, vadovaujama „Žalgirio“ sporto draugijos viceprezidento Romualdo Budrionio. Šiemet šį prasmingą bėgimą padėjo surengti ir Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ (direktorius Mantas Paulauskas).

Per varžybas bėgikams buvo įteikta net 40 prizų. Nugalėtojams buvo įteikti šeši amerikiečių gamybos sportiniai bateliai, kurių vienos poros kaina – apie 400 Lt., medaliai, piniginiai prizai, specialiai varžyboms pagaminti marškinėliai, rėmėjų dovanos.

„Hermis" bėgikams skyrė 2 tūkst. buteliukų vandens, „Vichy" parkas pasirūpino gaisrine, kuri aplaistė bėgikus šaltu vandeniu. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas skyrė sportinių albumų, knygų, rašiklių, tarp rėmėjų – ir „Olifėja“, „Medžio centras“, kiti.

PREMJERAS. Renginyje dalyvavo ir didelis sporto entuziastas Premjeras Algirdas Butkevičius. Jis gerą pusvalandį bendravo su bėgikais, juos apdovanojo ir mielai fotografavosi su nugalėtojais, varžybų rengėjais, poilsiautojais. Mažai buvo tokių, kurie stebėjosi Premjero pasirodymu šiame jubiliejiniame renginyje.

Jis – sporto žmogus, dažnai lankosi įvairiose varžybose, vyksta jo vardo taurės turnyrai. Nors A. Butkevičius – buvęs neblogo meistriškumo imtynininkas, tačiau jis domisi ir futbolu, krepšiniu (pats aktyviai žaidžia, kai tiktai atsiranda laisvo laiko), dviračių sportu, kitomis sporto šakomis.

Kai Premjerui varžybų organizatoriai padovanojo sportinius marškinėlius su užrašu „25-asis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus“, jis tik šyptelėjo ir pasakė, kad, ko gero, dabar vaikščiojimą retsykiais reikės iškeisti ir į bėgimą.

Renginyje taip pat dalyvavo „Žalgirio“ draugijos prezidentas Vytas Nėnius, Lietuvos sporto asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas.

VšĮ "Sveikas miestas" direktorius Mantas Paulauskas įteikė Vilniaus dirbančiųjų sporto klubo sąjungos "Žalgiris" pirmininkui Romualdui Budrioniui specialią padėkos lėkštę nuo Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ "Sveikas miestas" už daug metų nuoširdaus darbo, kad bėgimas "Aplink Žaliuosius ežerus" vyktų, už bėgimo tradicijų puosėlėjimą ir tęsimą!
 
Jubliejinį 25-ąjį bėgimą "Aplink Žaliuosius ežerus" suorganizavo Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“ ir Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“.

ILGAAMŽIŠKUMAS. Varžybos vyko šešiose moterų ir vyrų amžiaus grupėse. Vienoje iš grupių (40 ir daugiau metų) nugalėtoja tapo praeityje įžymioji Lietuvos ėjikė kaunietė Sada Bukšnienė (Eidikytė), kuriai jau 47-eri. Ji net 15 kartų tapo Lietuvos ėjimo įvairių nuotolių čempione (1986 – 1993 m.), du kartus gerino pasaulio (3 km ir 1 mylia) ir apie 20 – šalies  rekordų.

Pasitraukusi iš aktyvaus ėjimo, Sada negalėjo nieko neveikti, jai norėjosi judėti, neapsileisti. Nutarė bėgioti savo malonumui. Pamažu, pamažu taip įsibėgėjo, jog dabar negali sustoti. Kaunietę dažnai galima pamatyti dalyvaujančią įvairiose bėgimo varžybose. Jėgas bando ir Lenkijoje, Latvijoje, kitur.

„Sportuoju tiktai dėl savęs. Bėgimas man teikia didelį džiaugsmą, kiekvieną savaitę stengiuosi dalyvauti kokiame nors bėgime. Kai pasirengiu varžyboms, tai būtinai dalyvauju. Priklausau Kauno bėgimo mėgėjų klubui, kuris yra gana aktyvus.

Dabar nuotolį įveikiau per 52:56,4 ir savo amžiaus grupėje nesutikau rimtesnio pasipriešinimo. Bėgau palengva, nes praėjusiais metais Kleboniškyje per treniruotę užkliuvau ir gavau traumą, kuri vis dar jaučiasi, bet, manau, išsikapstysiu.

Šioms varžyboms specialiai nesirengiau, iš vakaro kaitinausi pirtyje, kurią tiesiog dievinu ir dukart per savaitę būtinai joje pasėdžiu. Bėgimas ir pirtis – tai mano patys svarbiausi dalykai šiandienos gyvenime.

Dirbu „Santaros“ mokyklos kūno kultūros mokytoja, su vaikais irgi pasimankštinu, pačius gabiausius stengiuosi nukreipti į sporto mokyklą. Mokiniai tampa bėgikais, stoja studijuoti į Lietuvos sporto universitetą“, - sako S. Bukšnienė.

Pati ilgiausia distancija, kurią kaunietė yra įveikusi, tai – daugiau nei 100 km, kuriuos nubėgo prieš porą metų, rungtyniaujant poromis, per orientacinio sporto paros bėgimą. Įveikė ir 100 km maratoną, kuris pareikalavo daug jėgų ir ištvermės.Pasitaiko, kad ištvermingoji bėgikė dvi dienas iš eilės dalyvauja varžybose ir nesunkai pakelia nemažus krūvius.

„Labai norėčiau, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių bėgiotų, kad mūsų tauta būtų stipri ir sveika “, - sako Sada.

Vyriausias jubiliejiniame bėgime buvo Vilniaus „Inžinerijos‘ klubo bėgikas, 78-erių Rimantas Martusevičius.

ABSOLIUTŪS. Absoliučia nugalėtoja moterų grupėje tapo vilnietė Austėja Mieželytė (46:38,4), aplenkusi alytiškę Vaidą Šacikauskaitę (49:49,9) ir ir šalčininkietę Renatą Siliuk (48:50,0).

Kaip ir praėjusiais metais, vyrų grupėje greičiausias buvo Vilniaus statybininkų rengimo centro budėtojas, 22 metų Valdas Dopolskas (37:44,5), kuriam teko ir pasaulio imtynių čempiono Rimanto Bagdono piniginis 400 Lt. prizas.

Antras buvo klaipėdietis Dovydas Stašys (39:04,2), o trečias – svečias iš Airijos Shane'as Kerras (39:56,1). Bėgo ir pastarojo sportininko tėvas, 51-erių Denisas Kerras, kuris tapo nugalėtoju 50-mečių grupėje.

DUKART NEPRALENKTAS.
„Tai buvo mano ketvirtasis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus. Varžybose debiutavau, kai man buvo 16 metų ir tada užėmiau ketvirtą vietą. Kai sukako 18-a, jau buvau trečias. Po to pirmas ir vėl pirmas“, - sako Valdas Dopolskas.

Kiek metų bėgioji?
Trečius. Mano treneris – Romas Sausaitis. Bėgioju ilgus nuotolius, mėgstamiausia distancija - 10 km. Noriu išbandyti jėgas pusės maratono varžybose. Daug treniruojuosi – šešis septynis kartus per savaitę.

Praėjusiais metais tapau Lietuvos čempionu grupėje iki 23 metų. Esu ir šalies vasaros bei žiemos čempionatų prizininku, bėgant 3000 m nuotolį ir 3000 m per kliūtis.

Ar dabar buvo sunku nugalėti?
Ne, nebuvo rimtų varžovų, matyt, jų savijauta buvo nekokia. Distancijoje su kuriais varžovais persimečiau vienu kitu žodeliu. Prieš keletą dienų turėjau labai sunkią treniruotę, su treneriu nutarėme, kad dabar distancijoje nesiplėšysiu, jeigu pavyks laimėti – tai pavyks. Pasirodo, pavyko.

Apie rezultatą negalvojau, į laikrodį nedirsčiojau. Savo malonumui bėgo ir mano 13-metis brolis Algis, kuris sėkmingai įveikė distanciją. Jis trečius metus irgi lanko lengvosios atletikos pratybas.

Ar esi patenkintas dovanomis, kurias gavai už pergalę?

Labai. Buvau apdovanotas taure, puikiais bėgikų bateliais, sportiniais marškinėliais, kepuraite „Hermis“, piniginiu voku.

PAVYKO! Taip bėgimo varžybas apibendrino Viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

„Labai gražus oras, gamta mus lepino. Bėgikai liko patenkinti jubiliejiniu renginiu. Dar aukščiau pakylėtas varžybų organizavimo lygis, 25 kartas buvo ypač laimingas. Išaugo renginio kaštai, bėgimas tampa solidesnis“, - sakė M. Paulauskas.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais dar tapo: 30 metų grupėje - šalčininkietė Renata Siliuk ir vilnietis Remigijus Šnioka, 40 metų grupėje – vilnietis Petras Pranckūnas, 60 metų grupėje – vilnietis Petras Revuckas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas