Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. liepos 6 d. 14:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

25-as kartas buvo ypač laimingas

Bėgime, skirtame Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienos bei Žalgirio mūšio metinėms paminėti, šiemet Žaliuosius ežerus apibėgo apie 300 sportininkų

Aplink Žaliuosius ežerus bėgo apie 300 dalyvių
Ingos Matkevičienės nuotr.
Aplink Žaliuosius ežerus bėgo apie 300 dalyvių
   
Per jubiliejinį 25-ąjį bėgimą aplink Žaliuosius ežerus užsiregistravo apie 400, o 11,7 km bėgo apie 300 sportininkų

Šis bėgimas skirtas Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienai bei Žalgirio mūšio metinėms paminėti, pagrindinė renginio iniciatorė – Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga, vadovaujama „Žalgirio“ sporto draugijos viceprezidento Romualdo Budrionio. Šiemet šį prasmingą bėgimą padėjo surengti ir Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ (direktorius Mantas Paulauskas).

Per varžybas bėgikams buvo įteikta net 40 prizų. Nugalėtojams buvo įteikti šeši amerikiečių gamybos sportiniai bateliai, kurių vienos poros kaina – apie 400 Lt., medaliai, piniginiai prizai, specialiai varžyboms pagaminti marškinėliai, rėmėjų dovanos.

„Hermis" bėgikams skyrė 2 tūkst. buteliukų vandens, „Vichy" parkas pasirūpino gaisrine, kuri aplaistė bėgikus šaltu vandeniu. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas skyrė sportinių albumų, knygų, rašiklių, tarp rėmėjų – ir „Olifėja“, „Medžio centras“, kiti.

PREMJERAS. Renginyje dalyvavo ir didelis sporto entuziastas Premjeras Algirdas Butkevičius. Jis gerą pusvalandį bendravo su bėgikais, juos apdovanojo ir mielai fotografavosi su nugalėtojais, varžybų rengėjais, poilsiautojais. Mažai buvo tokių, kurie stebėjosi Premjero pasirodymu šiame jubiliejiniame renginyje.

Jis – sporto žmogus, dažnai lankosi įvairiose varžybose, vyksta jo vardo taurės turnyrai. Nors A. Butkevičius – buvęs neblogo meistriškumo imtynininkas, tačiau jis domisi ir futbolu, krepšiniu (pats aktyviai žaidžia, kai tiktai atsiranda laisvo laiko), dviračių sportu, kitomis sporto šakomis.

Kai Premjerui varžybų organizatoriai padovanojo sportinius marškinėlius su užrašu „25-asis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus“, jis tik šyptelėjo ir pasakė, kad, ko gero, dabar vaikščiojimą retsykiais reikės iškeisti ir į bėgimą.

Renginyje taip pat dalyvavo „Žalgirio“ draugijos prezidentas Vytas Nėnius, Lietuvos sporto asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas.

VšĮ "Sveikas miestas" direktorius Mantas Paulauskas įteikė Vilniaus dirbančiųjų sporto klubo sąjungos "Žalgiris" pirmininkui Romualdui Budrioniui specialią padėkos lėkštę nuo Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ "Sveikas miestas" už daug metų nuoširdaus darbo, kad bėgimas "Aplink Žaliuosius ežerus" vyktų, už bėgimo tradicijų puosėlėjimą ir tęsimą!
 
Jubliejinį 25-ąjį bėgimą "Aplink Žaliuosius ežerus" suorganizavo Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“ ir Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“.

ILGAAMŽIŠKUMAS. Varžybos vyko šešiose moterų ir vyrų amžiaus grupėse. Vienoje iš grupių (40 ir daugiau metų) nugalėtoja tapo praeityje įžymioji Lietuvos ėjikė kaunietė Sada Bukšnienė (Eidikytė), kuriai jau 47-eri. Ji net 15 kartų tapo Lietuvos ėjimo įvairių nuotolių čempione (1986 – 1993 m.), du kartus gerino pasaulio (3 km ir 1 mylia) ir apie 20 – šalies  rekordų.

Pasitraukusi iš aktyvaus ėjimo, Sada negalėjo nieko neveikti, jai norėjosi judėti, neapsileisti. Nutarė bėgioti savo malonumui. Pamažu, pamažu taip įsibėgėjo, jog dabar negali sustoti. Kaunietę dažnai galima pamatyti dalyvaujančią įvairiose bėgimo varžybose. Jėgas bando ir Lenkijoje, Latvijoje, kitur.

„Sportuoju tiktai dėl savęs. Bėgimas man teikia didelį džiaugsmą, kiekvieną savaitę stengiuosi dalyvauti kokiame nors bėgime. Kai pasirengiu varžyboms, tai būtinai dalyvauju. Priklausau Kauno bėgimo mėgėjų klubui, kuris yra gana aktyvus.

Dabar nuotolį įveikiau per 52:56,4 ir savo amžiaus grupėje nesutikau rimtesnio pasipriešinimo. Bėgau palengva, nes praėjusiais metais Kleboniškyje per treniruotę užkliuvau ir gavau traumą, kuri vis dar jaučiasi, bet, manau, išsikapstysiu.

Šioms varžyboms specialiai nesirengiau, iš vakaro kaitinausi pirtyje, kurią tiesiog dievinu ir dukart per savaitę būtinai joje pasėdžiu. Bėgimas ir pirtis – tai mano patys svarbiausi dalykai šiandienos gyvenime.

Dirbu „Santaros“ mokyklos kūno kultūros mokytoja, su vaikais irgi pasimankštinu, pačius gabiausius stengiuosi nukreipti į sporto mokyklą. Mokiniai tampa bėgikais, stoja studijuoti į Lietuvos sporto universitetą“, - sako S. Bukšnienė.

Pati ilgiausia distancija, kurią kaunietė yra įveikusi, tai – daugiau nei 100 km, kuriuos nubėgo prieš porą metų, rungtyniaujant poromis, per orientacinio sporto paros bėgimą. Įveikė ir 100 km maratoną, kuris pareikalavo daug jėgų ir ištvermės.Pasitaiko, kad ištvermingoji bėgikė dvi dienas iš eilės dalyvauja varžybose ir nesunkai pakelia nemažus krūvius.

„Labai norėčiau, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių bėgiotų, kad mūsų tauta būtų stipri ir sveika “, - sako Sada.

Vyriausias jubiliejiniame bėgime buvo Vilniaus „Inžinerijos‘ klubo bėgikas, 78-erių Rimantas Martusevičius.

ABSOLIUTŪS. Absoliučia nugalėtoja moterų grupėje tapo vilnietė Austėja Mieželytė (46:38,4), aplenkusi alytiškę Vaidą Šacikauskaitę (49:49,9) ir ir šalčininkietę Renatą Siliuk (48:50,0).

Kaip ir praėjusiais metais, vyrų grupėje greičiausias buvo Vilniaus statybininkų rengimo centro budėtojas, 22 metų Valdas Dopolskas (37:44,5), kuriam teko ir pasaulio imtynių čempiono Rimanto Bagdono piniginis 400 Lt. prizas.

Antras buvo klaipėdietis Dovydas Stašys (39:04,2), o trečias – svečias iš Airijos Shane'as Kerras (39:56,1). Bėgo ir pastarojo sportininko tėvas, 51-erių Denisas Kerras, kuris tapo nugalėtoju 50-mečių grupėje.

DUKART NEPRALENKTAS.
„Tai buvo mano ketvirtasis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus. Varžybose debiutavau, kai man buvo 16 metų ir tada užėmiau ketvirtą vietą. Kai sukako 18-a, jau buvau trečias. Po to pirmas ir vėl pirmas“, - sako Valdas Dopolskas.

Kiek metų bėgioji?
Trečius. Mano treneris – Romas Sausaitis. Bėgioju ilgus nuotolius, mėgstamiausia distancija - 10 km. Noriu išbandyti jėgas pusės maratono varžybose. Daug treniruojuosi – šešis septynis kartus per savaitę.

Praėjusiais metais tapau Lietuvos čempionu grupėje iki 23 metų. Esu ir šalies vasaros bei žiemos čempionatų prizininku, bėgant 3000 m nuotolį ir 3000 m per kliūtis.

Ar dabar buvo sunku nugalėti?
Ne, nebuvo rimtų varžovų, matyt, jų savijauta buvo nekokia. Distancijoje su kuriais varžovais persimečiau vienu kitu žodeliu. Prieš keletą dienų turėjau labai sunkią treniruotę, su treneriu nutarėme, kad dabar distancijoje nesiplėšysiu, jeigu pavyks laimėti – tai pavyks. Pasirodo, pavyko.

Apie rezultatą negalvojau, į laikrodį nedirsčiojau. Savo malonumui bėgo ir mano 13-metis brolis Algis, kuris sėkmingai įveikė distanciją. Jis trečius metus irgi lanko lengvosios atletikos pratybas.

Ar esi patenkintas dovanomis, kurias gavai už pergalę?

Labai. Buvau apdovanotas taure, puikiais bėgikų bateliais, sportiniais marškinėliais, kepuraite „Hermis“, piniginiu voku.

PAVYKO! Taip bėgimo varžybas apibendrino Viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

„Labai gražus oras, gamta mus lepino. Bėgikai liko patenkinti jubiliejiniu renginiu. Dar aukščiau pakylėtas varžybų organizavimo lygis, 25 kartas buvo ypač laimingas. Išaugo renginio kaštai, bėgimas tampa solidesnis“, - sakė M. Paulauskas.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais dar tapo: 30 metų grupėje - šalčininkietė Renata Siliuk ir vilnietis Remigijus Šnioka, 40 metų grupėje – vilnietis Petras Pranckūnas, 60 metų grupėje – vilnietis Petras Revuckas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
I. Brazdeikis laukia G.Nausėdos sprendimo
2020 01 21
Situacija
„Mano svajonė visada būdavo žaisti už Lietuvą, nes tai yra mano gimtinė“, - Lietuvos pilietybės siekiantis krepšininkas Ignas Brazdeikis.
Patvirtino trenerius ir iškėlė tikslus
2020 01 20
Posėdis
Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškelti tikslai rinktinėms, svarstomi kiti klausimai.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
Australijoje pasijuto lyg siaubo filme
2020 01 07
Žvilgsnis
Ėjikė Brigita Virbalytė: „Jei Lietuva sunkiai susidorojo su Alytaus gaisru, tai Australija bando kovoti su savo gaisru, kurio mastas yra nesuvokiamas.“
Iš Seimo – į Vingio parką
2019 12 28
Veidas
Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas po ypač sėkmingo pasaulio čempionato toliau rengiasi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms.
 
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
„Vilnius Cup 2020“ triumfavo ir lietuviai
2020 01 20
Turnyras
Jubiliejiniame Tarptautinės teniso federacijos turnyre Vilniuje - 24 valstybių atstovai ir lietuvių triumfas.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
Lietuviams - trys Europos čempionų titulai
2020 01 20
Karatė
Pirmame Europos pilno kontakto karatė čempionate, kuriame galėjo dalyvauti visų karatė stilių ir organizacijų atstovai, lietuviai pelnė 3 aukso medalius.
 
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Viename čempionate – trys šalys
2019 12 20
Naujovė
Kitais metais kartu su Lietuvos dviračių treko čempionais paaiškės ir Latvijos bei Estijos čempionai.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
Tinklinio arenose – legionieriai iš Lietuvos
2020 01 15
Žvilgsnis
Tinklininkas Arvydas Mišeikis džiaugiasi sugrįžęs į elitinę Prancūzijos lygą, bet turi priekaištų agentui.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Lietuvos čiuožėjai – bronza Serbijoje
2020 01 20
Dailusis čiuožimas
Trumpojoje programoje karjeros rekordą pasiekusi Elžbieta Kropa užkopė ant garbės pakylos dailiojo čiuožimo varžybose "Skate Helena 2020".
Permainos – ir čempionatuose, ir rinktinėje
2020 01 20
Ledo ritulys
Nuo kito sezono asociacija „Hockey Lietuva“ draus savo organizuojamuose čempionatuose dalyvauti biudžetiniams klubams ir mokykloms.
Debiutą paženklino kartėlis
2020 01 20
Jaunimo olimpiada
Snieglentininkas Motiejus Morauskas nepayeko į „slopestyle“ rungties finalą jaunmo olimpinėse žaidynėse.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Prizai – atletams, treneriams, klubams
2020 01 20
Apdovanojimai
Marijampolėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengbos federacijos (IFBB) 2019 m. geriausių sportininkų, trenerių ir klubų apdovanojimai.
Vaikams atsiskleisti padeda sportas
2020 01 20
Žvilgsnis
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams.
Pasieniečiams – prizai už sporto pergales
2020 01 17
Apdovanojimai
Vilniuje pagerbti geriausi VSAT sportininkai, sporto renginių organizatorius, geriausiais fiziškai pasirengę pareigūnai, sportiškiausi padaliniai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas