Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. liepos 6 d. 14:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

25-as kartas buvo ypač laimingas

Bėgime, skirtame Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienos bei Žalgirio mūšio metinėms paminėti, šiemet Žaliuosius ežerus apibėgo apie 300 sportininkų

Aplink Žaliuosius ežerus bėgo apie 300 dalyvių
Ingos Matkevičienės nuotr.
Aplink Žaliuosius ežerus bėgo apie 300 dalyvių
   
Per jubiliejinį 25-ąjį bėgimą aplink Žaliuosius ežerus užsiregistravo apie 400, o 11,7 km bėgo apie 300 sportininkų

Šis bėgimas skirtas Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienai bei Žalgirio mūšio metinėms paminėti, pagrindinė renginio iniciatorė – Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga, vadovaujama „Žalgirio“ sporto draugijos viceprezidento Romualdo Budrionio. Šiemet šį prasmingą bėgimą padėjo surengti ir Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ (direktorius Mantas Paulauskas).

Per varžybas bėgikams buvo įteikta net 40 prizų. Nugalėtojams buvo įteikti šeši amerikiečių gamybos sportiniai bateliai, kurių vienos poros kaina – apie 400 Lt., medaliai, piniginiai prizai, specialiai varžyboms pagaminti marškinėliai, rėmėjų dovanos.

„Hermis" bėgikams skyrė 2 tūkst. buteliukų vandens, „Vichy" parkas pasirūpino gaisrine, kuri aplaistė bėgikus šaltu vandeniu. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas skyrė sportinių albumų, knygų, rašiklių, tarp rėmėjų – ir „Olifėja“, „Medžio centras“, kiti.

PREMJERAS. Renginyje dalyvavo ir didelis sporto entuziastas Premjeras Algirdas Butkevičius. Jis gerą pusvalandį bendravo su bėgikais, juos apdovanojo ir mielai fotografavosi su nugalėtojais, varžybų rengėjais, poilsiautojais. Mažai buvo tokių, kurie stebėjosi Premjero pasirodymu šiame jubiliejiniame renginyje.

Jis – sporto žmogus, dažnai lankosi įvairiose varžybose, vyksta jo vardo taurės turnyrai. Nors A. Butkevičius – buvęs neblogo meistriškumo imtynininkas, tačiau jis domisi ir futbolu, krepšiniu (pats aktyviai žaidžia, kai tiktai atsiranda laisvo laiko), dviračių sportu, kitomis sporto šakomis.

Kai Premjerui varžybų organizatoriai padovanojo sportinius marškinėlius su užrašu „25-asis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus“, jis tik šyptelėjo ir pasakė, kad, ko gero, dabar vaikščiojimą retsykiais reikės iškeisti ir į bėgimą.

Renginyje taip pat dalyvavo „Žalgirio“ draugijos prezidentas Vytas Nėnius, Lietuvos sporto asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas.

VšĮ "Sveikas miestas" direktorius Mantas Paulauskas įteikė Vilniaus dirbančiųjų sporto klubo sąjungos "Žalgiris" pirmininkui Romualdui Budrioniui specialią padėkos lėkštę nuo Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ "Sveikas miestas" už daug metų nuoširdaus darbo, kad bėgimas "Aplink Žaliuosius ežerus" vyktų, už bėgimo tradicijų puosėlėjimą ir tęsimą!
 
Jubliejinį 25-ąjį bėgimą "Aplink Žaliuosius ežerus" suorganizavo Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“ ir Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“.

ILGAAMŽIŠKUMAS. Varžybos vyko šešiose moterų ir vyrų amžiaus grupėse. Vienoje iš grupių (40 ir daugiau metų) nugalėtoja tapo praeityje įžymioji Lietuvos ėjikė kaunietė Sada Bukšnienė (Eidikytė), kuriai jau 47-eri. Ji net 15 kartų tapo Lietuvos ėjimo įvairių nuotolių čempione (1986 – 1993 m.), du kartus gerino pasaulio (3 km ir 1 mylia) ir apie 20 – šalies  rekordų.

Pasitraukusi iš aktyvaus ėjimo, Sada negalėjo nieko neveikti, jai norėjosi judėti, neapsileisti. Nutarė bėgioti savo malonumui. Pamažu, pamažu taip įsibėgėjo, jog dabar negali sustoti. Kaunietę dažnai galima pamatyti dalyvaujančią įvairiose bėgimo varžybose. Jėgas bando ir Lenkijoje, Latvijoje, kitur.

„Sportuoju tiktai dėl savęs. Bėgimas man teikia didelį džiaugsmą, kiekvieną savaitę stengiuosi dalyvauti kokiame nors bėgime. Kai pasirengiu varžyboms, tai būtinai dalyvauju. Priklausau Kauno bėgimo mėgėjų klubui, kuris yra gana aktyvus.

Dabar nuotolį įveikiau per 52:56,4 ir savo amžiaus grupėje nesutikau rimtesnio pasipriešinimo. Bėgau palengva, nes praėjusiais metais Kleboniškyje per treniruotę užkliuvau ir gavau traumą, kuri vis dar jaučiasi, bet, manau, išsikapstysiu.

Šioms varžyboms specialiai nesirengiau, iš vakaro kaitinausi pirtyje, kurią tiesiog dievinu ir dukart per savaitę būtinai joje pasėdžiu. Bėgimas ir pirtis – tai mano patys svarbiausi dalykai šiandienos gyvenime.

Dirbu „Santaros“ mokyklos kūno kultūros mokytoja, su vaikais irgi pasimankštinu, pačius gabiausius stengiuosi nukreipti į sporto mokyklą. Mokiniai tampa bėgikais, stoja studijuoti į Lietuvos sporto universitetą“, - sako S. Bukšnienė.

Pati ilgiausia distancija, kurią kaunietė yra įveikusi, tai – daugiau nei 100 km, kuriuos nubėgo prieš porą metų, rungtyniaujant poromis, per orientacinio sporto paros bėgimą. Įveikė ir 100 km maratoną, kuris pareikalavo daug jėgų ir ištvermės.Pasitaiko, kad ištvermingoji bėgikė dvi dienas iš eilės dalyvauja varžybose ir nesunkai pakelia nemažus krūvius.

„Labai norėčiau, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių bėgiotų, kad mūsų tauta būtų stipri ir sveika “, - sako Sada.

Vyriausias jubiliejiniame bėgime buvo Vilniaus „Inžinerijos‘ klubo bėgikas, 78-erių Rimantas Martusevičius.

ABSOLIUTŪS. Absoliučia nugalėtoja moterų grupėje tapo vilnietė Austėja Mieželytė (46:38,4), aplenkusi alytiškę Vaidą Šacikauskaitę (49:49,9) ir ir šalčininkietę Renatą Siliuk (48:50,0).

Kaip ir praėjusiais metais, vyrų grupėje greičiausias buvo Vilniaus statybininkų rengimo centro budėtojas, 22 metų Valdas Dopolskas (37:44,5), kuriam teko ir pasaulio imtynių čempiono Rimanto Bagdono piniginis 400 Lt. prizas.

Antras buvo klaipėdietis Dovydas Stašys (39:04,2), o trečias – svečias iš Airijos Shane'as Kerras (39:56,1). Bėgo ir pastarojo sportininko tėvas, 51-erių Denisas Kerras, kuris tapo nugalėtoju 50-mečių grupėje.

DUKART NEPRALENKTAS.
„Tai buvo mano ketvirtasis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus. Varžybose debiutavau, kai man buvo 16 metų ir tada užėmiau ketvirtą vietą. Kai sukako 18-a, jau buvau trečias. Po to pirmas ir vėl pirmas“, - sako Valdas Dopolskas.

Kiek metų bėgioji?
Trečius. Mano treneris – Romas Sausaitis. Bėgioju ilgus nuotolius, mėgstamiausia distancija - 10 km. Noriu išbandyti jėgas pusės maratono varžybose. Daug treniruojuosi – šešis septynis kartus per savaitę.

Praėjusiais metais tapau Lietuvos čempionu grupėje iki 23 metų. Esu ir šalies vasaros bei žiemos čempionatų prizininku, bėgant 3000 m nuotolį ir 3000 m per kliūtis.

Ar dabar buvo sunku nugalėti?
Ne, nebuvo rimtų varžovų, matyt, jų savijauta buvo nekokia. Distancijoje su kuriais varžovais persimečiau vienu kitu žodeliu. Prieš keletą dienų turėjau labai sunkią treniruotę, su treneriu nutarėme, kad dabar distancijoje nesiplėšysiu, jeigu pavyks laimėti – tai pavyks. Pasirodo, pavyko.

Apie rezultatą negalvojau, į laikrodį nedirsčiojau. Savo malonumui bėgo ir mano 13-metis brolis Algis, kuris sėkmingai įveikė distanciją. Jis trečius metus irgi lanko lengvosios atletikos pratybas.

Ar esi patenkintas dovanomis, kurias gavai už pergalę?

Labai. Buvau apdovanotas taure, puikiais bėgikų bateliais, sportiniais marškinėliais, kepuraite „Hermis“, piniginiu voku.

PAVYKO! Taip bėgimo varžybas apibendrino Viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

„Labai gražus oras, gamta mus lepino. Bėgikai liko patenkinti jubiliejiniu renginiu. Dar aukščiau pakylėtas varžybų organizavimo lygis, 25 kartas buvo ypač laimingas. Išaugo renginio kaštai, bėgimas tampa solidesnis“, - sakė M. Paulauskas.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais dar tapo: 30 metų grupėje - šalčininkietė Renata Siliuk ir vilnietis Remigijus Šnioka, 40 metų grupėje – vilnietis Petras Pranckūnas, 60 metų grupėje – vilnietis Petras Revuckas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Ryto“ pranašumas – tribūnų palaikymas
2019 12 10
Europos taurė
Ilgametis Vilniaus komandos žaidėjas ir kapitonas Steponas Babrauskas: „Visi „Ryto” sirgaliai šiandien turi būti arenoje.“
Pagerbė Europos vicečempionių trenerius
2019 12 10
Pagerbimas
Pirmadienį Kaune vykusio trenerio seminaro metu buvo pagerbti pirmieji Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinės treneriai.
„Krepšinio namuose“ – „stogo“ šventė
2019 12 10
Šventė
„Krepšinio namuose“ įvyko „stogo“ šventė, kuri simbolizuoja savotišką vieno statybų etapo pabaigą – iškeltas stogo konstrukcijas ir uždengtą stogą.
 
Naujame turnyre – ekipos iš visos Lietuvos
2019 12 08
Turnyras
Žinomas Lietuvos futbolininkas Darvydas Šernas savo karjeros pabaigą pažymėjo surengdamas kalėdinį vaikų futbolo turnyrą Vilniuje.
Lietuvoje lankysis Nyderlandų žvaigždės
2019 12 08
Iniciatyva
„Futbolas yra geriausias būdas ryšiams užmegzti ir santykiams stiprinti", - teigia Nyderlandų ambasadorė Lietuvoje Bonnie Horbach.
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Tradicinis turnyras – pasieniečių mokykloje
2019 12 09
Sambo
Gruodžio 14 dieną Pasieniečių mokykloje Medininkuose vyks dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis memorialinis sambo turnyras.
Kazachstane skambėjo Lietuvos himnas
2019 12 08
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate Brigita Gustaitytė iškovojo auksą, o Domas Sutkus – sidabrą.
Lietuviai kovos dėl pasaulio čempionų titulo
2019 12 07
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) 2019 metų pasaulio pilno kontakto karatė čempionate į finalus prasimušė du lietuviai - Brigita Gustaitytė ir Domas Sutkus.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Į Lozaną – rekordinis lietuvių būrys
2019 12 10
Jaunimo olimpiada
Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionas M.Morauskas liko pirmas už brūkšnio, tačiau vilčių patekti į jaunimo olimpines žaidynes dar neprarado.
Ant ledo – kova ne tik dėl medalių
2019 12 09
Dailusis čiuožimas
Kauno ledo arenoje vyko atviras šalies dailiojo čiuožimo čempionatas, kuriame paaiškėjo kas atstovaus Lietuvai 2020 m. Europos pirmenybėse.
Favoritės išplėšė pergalę prieš lietuves
2019 12 08
Ledo ritulys
Ledo ritulio pasaulio čempionato favoritės rumunės prieš lietuves savo pranašumą įrodė tik per paskutines dvi mačo minutes (VIDEO).
Po pergalingo žygio laukia kova dėl aukso
2019 12 10
Vandensvydis
Lietuvos vicečempionė Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ vandensvydžio komanda pergalingai baigė Šiaurės Europos vandensvydžio lygos antrąjį etapą.
Tradiciniame turnyre – atkaklios kovos
2019 12 09
Kanupolas
Alytaus baseine vyko tarptautinis kanupolo turnyras „Dzūkijos taurė-2019“. Tradicinėse varžybose dalyvavo Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos ekipos.
Vilniuje – aukščiausia laipiojimo siena
2019 12 09
Laipiojimas
Laipiojimo sporto mėgėjai nuo šiol galės vien savo jėgomis pasiekti net 15 m aukštį – tokį iššūkį jiems meta duris atvėręs laipiojimo sporto centras.
 
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas