Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. liepos 6 d. 14:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

25-as kartas buvo ypač laimingas

Bėgime, skirtame Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienos bei Žalgirio mūšio metinėms paminėti, šiemet Žaliuosius ežerus apibėgo apie 300 sportininkų

Aplink Žaliuosius ežerus bėgo apie 300 dalyvių
Ingos Matkevičienės nuotr.
Aplink Žaliuosius ežerus bėgo apie 300 dalyvių
   
Per jubiliejinį 25-ąjį bėgimą aplink Žaliuosius ežerus užsiregistravo apie 400, o 11,7 km bėgo apie 300 sportininkų

Šis bėgimas skirtas Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienai bei Žalgirio mūšio metinėms paminėti, pagrindinė renginio iniciatorė – Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga, vadovaujama „Žalgirio“ sporto draugijos viceprezidento Romualdo Budrionio. Šiemet šį prasmingą bėgimą padėjo surengti ir Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ (direktorius Mantas Paulauskas).

Per varžybas bėgikams buvo įteikta net 40 prizų. Nugalėtojams buvo įteikti šeši amerikiečių gamybos sportiniai bateliai, kurių vienos poros kaina – apie 400 Lt., medaliai, piniginiai prizai, specialiai varžyboms pagaminti marškinėliai, rėmėjų dovanos.

„Hermis" bėgikams skyrė 2 tūkst. buteliukų vandens, „Vichy" parkas pasirūpino gaisrine, kuri aplaistė bėgikus šaltu vandeniu. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas skyrė sportinių albumų, knygų, rašiklių, tarp rėmėjų – ir „Olifėja“, „Medžio centras“, kiti.

PREMJERAS. Renginyje dalyvavo ir didelis sporto entuziastas Premjeras Algirdas Butkevičius. Jis gerą pusvalandį bendravo su bėgikais, juos apdovanojo ir mielai fotografavosi su nugalėtojais, varžybų rengėjais, poilsiautojais. Mažai buvo tokių, kurie stebėjosi Premjero pasirodymu šiame jubiliejiniame renginyje.

Jis – sporto žmogus, dažnai lankosi įvairiose varžybose, vyksta jo vardo taurės turnyrai. Nors A. Butkevičius – buvęs neblogo meistriškumo imtynininkas, tačiau jis domisi ir futbolu, krepšiniu (pats aktyviai žaidžia, kai tiktai atsiranda laisvo laiko), dviračių sportu, kitomis sporto šakomis.

Kai Premjerui varžybų organizatoriai padovanojo sportinius marškinėlius su užrašu „25-asis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus“, jis tik šyptelėjo ir pasakė, kad, ko gero, dabar vaikščiojimą retsykiais reikės iškeisti ir į bėgimą.

Renginyje taip pat dalyvavo „Žalgirio“ draugijos prezidentas Vytas Nėnius, Lietuvos sporto asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas.

VšĮ "Sveikas miestas" direktorius Mantas Paulauskas įteikė Vilniaus dirbančiųjų sporto klubo sąjungos "Žalgiris" pirmininkui Romualdui Budrioniui specialią padėkos lėkštę nuo Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ "Sveikas miestas" už daug metų nuoširdaus darbo, kad bėgimas "Aplink Žaliuosius ežerus" vyktų, už bėgimo tradicijų puosėlėjimą ir tęsimą!
 
Jubliejinį 25-ąjį bėgimą "Aplink Žaliuosius ežerus" suorganizavo Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“ ir Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“.

ILGAAMŽIŠKUMAS. Varžybos vyko šešiose moterų ir vyrų amžiaus grupėse. Vienoje iš grupių (40 ir daugiau metų) nugalėtoja tapo praeityje įžymioji Lietuvos ėjikė kaunietė Sada Bukšnienė (Eidikytė), kuriai jau 47-eri. Ji net 15 kartų tapo Lietuvos ėjimo įvairių nuotolių čempione (1986 – 1993 m.), du kartus gerino pasaulio (3 km ir 1 mylia) ir apie 20 – šalies  rekordų.

Pasitraukusi iš aktyvaus ėjimo, Sada negalėjo nieko neveikti, jai norėjosi judėti, neapsileisti. Nutarė bėgioti savo malonumui. Pamažu, pamažu taip įsibėgėjo, jog dabar negali sustoti. Kaunietę dažnai galima pamatyti dalyvaujančią įvairiose bėgimo varžybose. Jėgas bando ir Lenkijoje, Latvijoje, kitur.

„Sportuoju tiktai dėl savęs. Bėgimas man teikia didelį džiaugsmą, kiekvieną savaitę stengiuosi dalyvauti kokiame nors bėgime. Kai pasirengiu varžyboms, tai būtinai dalyvauju. Priklausau Kauno bėgimo mėgėjų klubui, kuris yra gana aktyvus.

Dabar nuotolį įveikiau per 52:56,4 ir savo amžiaus grupėje nesutikau rimtesnio pasipriešinimo. Bėgau palengva, nes praėjusiais metais Kleboniškyje per treniruotę užkliuvau ir gavau traumą, kuri vis dar jaučiasi, bet, manau, išsikapstysiu.

Šioms varžyboms specialiai nesirengiau, iš vakaro kaitinausi pirtyje, kurią tiesiog dievinu ir dukart per savaitę būtinai joje pasėdžiu. Bėgimas ir pirtis – tai mano patys svarbiausi dalykai šiandienos gyvenime.

Dirbu „Santaros“ mokyklos kūno kultūros mokytoja, su vaikais irgi pasimankštinu, pačius gabiausius stengiuosi nukreipti į sporto mokyklą. Mokiniai tampa bėgikais, stoja studijuoti į Lietuvos sporto universitetą“, - sako S. Bukšnienė.

Pati ilgiausia distancija, kurią kaunietė yra įveikusi, tai – daugiau nei 100 km, kuriuos nubėgo prieš porą metų, rungtyniaujant poromis, per orientacinio sporto paros bėgimą. Įveikė ir 100 km maratoną, kuris pareikalavo daug jėgų ir ištvermės.Pasitaiko, kad ištvermingoji bėgikė dvi dienas iš eilės dalyvauja varžybose ir nesunkai pakelia nemažus krūvius.

„Labai norėčiau, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių bėgiotų, kad mūsų tauta būtų stipri ir sveika “, - sako Sada.

Vyriausias jubiliejiniame bėgime buvo Vilniaus „Inžinerijos‘ klubo bėgikas, 78-erių Rimantas Martusevičius.

ABSOLIUTŪS. Absoliučia nugalėtoja moterų grupėje tapo vilnietė Austėja Mieželytė (46:38,4), aplenkusi alytiškę Vaidą Šacikauskaitę (49:49,9) ir ir šalčininkietę Renatą Siliuk (48:50,0).

Kaip ir praėjusiais metais, vyrų grupėje greičiausias buvo Vilniaus statybininkų rengimo centro budėtojas, 22 metų Valdas Dopolskas (37:44,5), kuriam teko ir pasaulio imtynių čempiono Rimanto Bagdono piniginis 400 Lt. prizas.

Antras buvo klaipėdietis Dovydas Stašys (39:04,2), o trečias – svečias iš Airijos Shane'as Kerras (39:56,1). Bėgo ir pastarojo sportininko tėvas, 51-erių Denisas Kerras, kuris tapo nugalėtoju 50-mečių grupėje.

DUKART NEPRALENKTAS.
„Tai buvo mano ketvirtasis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus. Varžybose debiutavau, kai man buvo 16 metų ir tada užėmiau ketvirtą vietą. Kai sukako 18-a, jau buvau trečias. Po to pirmas ir vėl pirmas“, - sako Valdas Dopolskas.

Kiek metų bėgioji?
Trečius. Mano treneris – Romas Sausaitis. Bėgioju ilgus nuotolius, mėgstamiausia distancija - 10 km. Noriu išbandyti jėgas pusės maratono varžybose. Daug treniruojuosi – šešis septynis kartus per savaitę.

Praėjusiais metais tapau Lietuvos čempionu grupėje iki 23 metų. Esu ir šalies vasaros bei žiemos čempionatų prizininku, bėgant 3000 m nuotolį ir 3000 m per kliūtis.

Ar dabar buvo sunku nugalėti?
Ne, nebuvo rimtų varžovų, matyt, jų savijauta buvo nekokia. Distancijoje su kuriais varžovais persimečiau vienu kitu žodeliu. Prieš keletą dienų turėjau labai sunkią treniruotę, su treneriu nutarėme, kad dabar distancijoje nesiplėšysiu, jeigu pavyks laimėti – tai pavyks. Pasirodo, pavyko.

Apie rezultatą negalvojau, į laikrodį nedirsčiojau. Savo malonumui bėgo ir mano 13-metis brolis Algis, kuris sėkmingai įveikė distanciją. Jis trečius metus irgi lanko lengvosios atletikos pratybas.

Ar esi patenkintas dovanomis, kurias gavai už pergalę?

Labai. Buvau apdovanotas taure, puikiais bėgikų bateliais, sportiniais marškinėliais, kepuraite „Hermis“, piniginiu voku.

PAVYKO! Taip bėgimo varžybas apibendrino Viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

„Labai gražus oras, gamta mus lepino. Bėgikai liko patenkinti jubiliejiniu renginiu. Dar aukščiau pakylėtas varžybų organizavimo lygis, 25 kartas buvo ypač laimingas. Išaugo renginio kaštai, bėgimas tampa solidesnis“, - sakė M. Paulauskas.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais dar tapo: 30 metų grupėje - šalčininkietė Renata Siliuk ir vilnietis Remigijus Šnioka, 40 metų grupėje – vilnietis Petras Pranckūnas, 60 metų grupėje – vilnietis Petras Revuckas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas