rankinis.lt 2010 m. sausio 16 d. 13:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Turkiškas trileris Makedonija – Lietuva 24:24

Gintaras Savukynas sėkmingai debiutavo oficialiose varžybose rinktinės vyriausiojo trenerio vaidmenyje: lygiosios su makedonais - puikus rezultatas

Lietuvos rinktinė itin kruopščiai rengėsi susitikimui su Makedonija
rankinis.lt nuotr.
Lietuvos rinktinė itin kruopščiai rengėsi susitikimui su Makedonija

 
Lietuvos rinktinė makedoniečiams - mįslė
 

Mažiausiai tokios rungtynių baigties tikėjosi makedonai, vadinti  ir save vadinę grupės favoritais. Kiek buvo galima suprasti iš paskutinės Makedonijos rinktinės vyriausiojo trenerio Liubomiro Savevskio spaudos konferencijos, Lietuvos rinktinė jam buvo nežinoma komanda. „Turkijos rinktinę žinau, nes šioje šalyje dirbau treneriu. Lietuvos komanda man yra visiška mįslė – vien ir dėl to, kad per pastaruosius metus joje keitėsi žaidėjai. Tačiau mūsų galimybės rinktis žaidėjus ir pasirodymas 2009 metų pasaulio čempionate nuteikia optimistiškai – mes esame grupės favoritai “, - prieš išvykdamas į Turkiją sakė Makedonijos rinktinės treneris.
 
O gal šios frazės tebuvo apsidraudimas prieš savo žiniasklaidą, „jeigu kas nors ne taip.“ Gal susidarė ir apgaulingas įspūdis, bet atrodė, kad makedonai į Adaną atvyko tik atlikti formalumų.
  
Sabonis prieš Lazarovą
 
Lietuvos rinktinė itin kruopščiai rengėsi susitikimui su Makedonija – pirmųjų rungtynių baigtis trijų komandų atrankos turnyre yra itin svarbi. Komanda analizavo Makedonijos rinktinės rungtynių vaizdo įrašus, ruošė gynybos ir puolimo schemas.
 
Prieš rungtynes pristatant komandas turkų žiūrovai kelis kartus šūktelėjo „Žalgiris Kaunas“ – mūsiškiai žaidė žalia apranga ir turbūt vietos sporto mėgėjams kėlė asociacijas su išvakarėse vykusiomos Browno vardo Eurolygos rungtynėmis. Ypatingas pagyvėjimas tarp žiūrovų kilo išgirdus Sabonio pavardę. Ir iš tiesų, Saboniui, tik ne Arvydui, o Aurelijui šiose rungtynėse teko pragariška užduotis – „globoti“ rezultatyviausią 2009 metų pasaulio čempionato žaidėją, Makedonijos rinktinės kapitoną Kirilą Lazarovas.
 
Makedonų dešinys pusiau kraštas, kairiarankis Kirilas Lazarovas per 9 pasaulio čempionato rungtynes rungtynes Kroatijoje pelnė net 92 įvarčius. Ir rungtynėse tarp Makedonijos ir Lietuvos visas varžovų žaidimas sukosi apie šį vieną geriausių pasaulio rankininkų.
Rungtynės prasidėjo dar prieš švilpuką
 
Nedidelis nesuipratimas – lietuviai pirmieji įėjo į salę ir pasidėjo kamuolių krepšį prie tolimesnio nuo įėjimo suolo. Makedonai po kurio laiko kamuolius nunešė prie kito suolelio. Tačiau burtų traukimą „laimėjo“ mūsiškių kapitonas Almantas Savonis – ir kamuoliai kartu su komanda grįžta į savo pusę. Pirma mažytė pergalė. Atrodo, mažmožis, tačiau tokiose rungtynėse kiekviena smulkmena svarbi.
 
Rungtynių  teisėjai vokiečiai Holgeris Fleischas ir Jürgenas Rieberis skelbia rungtynių pradžią, tačiau po 6 sekundžių žaidimas stabdomas – neveikia švieslentės laikrodis. Galų gale viskas sutvarkyta ir pirmosios istorijoje rungtynės tarp Makedonijos ir Lietuvos rinktinių prasideda.
Nervų karas. Įvartis į įvartį.
 
Beveik iki  4 minutės rezultatas 0:0, tačiau per šį laiką Savonis atmuša du metimus, o Novickis „priverčia“ vieną iš varžovų atsipūsti 2 baudos minutėms. Žaidimas greitas, agresyvus, mūsiškiai aktyviai ginasi 5-1, Sabonis su komandos draugų pagalba neleidžia žaisti Lazarovui.
Tačiau turėdami kiekybinį pranašumą mūsiškiai pirmieji praleidžia varžovų metimą  „iš atramos“.
 
5 minutę Valdas Novickis išlygina rezultatą. Po to mūsiškiai dusyk klysta, praranda kamuolį puolime ir makedonai išsiveržia į priekį 3:1.
Vieną iš trijų įvarčių nuo 7 m žymos pelnė Lazarovas – prasideda jo baudinių rečitalis.
 
8 minutę Bakaitis prie linijos „uždirba“ 7 metrų baudinį. Grosas jį sėkmingai realizuoja ir rezultatas 2:4.  10 minutės pradžioje Novickis pelno savo antrą įvartį – 3:4. Netrukus gimtadienį pradeda švęsti Remigijus Čepulis – po jo metimo 4:4. Rungtynių dieną Remigijui suėjo 28 metai. Lazarovas realizuoja 7 m baudinį ir pelno įvartį iš žaidimo – 4:6. Čepulis toliau švenčia gimtadienį ir įkala kamuolį nuo 9 metrų.
 
14 minutę lietuviai įspūdingai išlygina rezultatą – aktyviai gindamiesi priverčia klysti varžovus, sunkiasvoris Grosas griūdamas atkovoja kamuolį, gulėdamas jį perduoda į priekį ir Andrius Račkauskas galingame šuolyje vienas prieš vieną lygina rezultatą – 6:6.
 
Kitoje atakoje Andrius Račkauskas iš krašto į artimą kampą dar kartą sugrūda kamuolį makedonų vartininkui ir lietuviai pirmauja 7:6!
17 minutę Savonis atmuša Lazarovo metimą, makedonai dar baudžiami 2 minučių bauda, tačiau netrukus ir Grosas išgriauna visus, kas aplink juda – 2 minutės baudos.
 
Lietuviai turi progą dar padidinti persvarą – 7 metrų baudinys. Grosas ant suolo, meta Aidenas Malašinskas...ir nepataiko į vartus.
19 minutę makedonai rezultatą išlygina – 7:7. Tačiau netrukus Grosas sėkmingai, „ūkišku“ metimu, realizuoja 7 m baudinį ir mūsiškiai vėl pirmauja vienu įvarčiu.
 
Makedonai surengia 2 sėkmingas atakas ir pirmauja 9:8. Mūsiškiai atakuoja, kai teisėjai pradeda taikyti pasyvios atakos taisyklę – Augustas Strazdas sugeba įmesti. Vėl lygu. 9:9.
 
Krizė ir nokdaunas
 

23 minutę į mūsų vartus skiriamas dar vienas 7 m baudinys. Šį kartą prieš Lazarovą stoja geriausias 2009 metų rankininkas Arūnas Vaškevičius – tačiau makedonas šaltakraujiškai realizuoja baudinį. Pavydėtinas stabilumas ir meistriškumas! Vaškevičius lieka vartuose.
24 minutę Valdas Novickis eilinį kartą išlygina rezultatą, tačiau tuo pirmojo kėlinio šventės baigėsi.
 
Lietuviai per likusias 6 minutes pralaimėjo atkarpą 0:5, Račkauskui buvo skirtos 2 baudos minutės, o Vaškevičius atsidūrė nokdaune – makedonas šuolyje nuo 6 metrų visa jėga pataikė kamuoliu  į veidą Arūnui. Mūsų vartininkas apie minutę guli ant žemės, atsigauna ir lieka ginti vartų.
Pirmasis kėlinys pralaimėtas 10:15. Tačiau nerimo tarsi ir nėra. Vyrai veržiasi į kovą, nes pirmajame kėlinyje pajuto žaidimą ir komandinę dvasią.
 
Žalias škvalas  
 
Tai, kas vyko antrojo kėlinio pradžioje, būtų smagu dar kartą pamatyti. Nes tai buvo gražu. Lietuviai gynyboje varžovus traiškė kaip girnos, o puolime siautėjo kaip pikiruojantys bombonešiai. Beveik 10 minučių lietuviai žaidė taip, kad makedonai nutraukus rungtynes būtų neradę rūbinės.
 
Mūsiškiai laimėjo atkarpą 5:0. Arba 6:1. Kaip labiau patinka. Esmė ta, kad 40 minutę po neįveikiamos mūsiškių gynybos, Vaškevičiaus atmuštų smūgių, dviejų Novickio, dviejų Sabonio,  vieno Groso ir vieno Strazdo pelnyto įvarčio rezultatas lygus – 16:16. Ir dar Grosas nerealizavo baudinio!      
Tačiau Makedonijos rankininkai įrodo savo klasę – Lazaras realizuoja du baudinius, Čepuliui skiriamos 2 baudos minutės. Novickis 6velnina skirtumą, kitoje atakoje makedonai didina pranašumą iki 20:17. Vėl žaidybinė duobė? Jokiais būdais! Novickis ir Sabonis du kartus nuginkluoja varžovų vartininką ir rezultatas 19:20.
 
Į lietuvių vartus skiriamas dar vienas 7 m baudinys. Ir pagaliau Vaškevičiui pavyksta pergudrauti Lazarovą – kamuolys atmuštas!
Kitoje atakoje Aidenas Malašinskas savo firminiu apgaulingu judesiu palieka už nugaros gynėjus ir po jo įvarčio dar kartą lygu – 20:20. Iki rungtynių pabaigos lieka apie 12 minučių. 
 
„Dabar arba niekada!“
 

Per likusias minutes lietuviai rungtynes galėjo įtikinamai laimėti. Bet galėjo ir pralaimėti. Kai tik mūsiškiai sėkmingai apsigindavo ir turėdavo progą išsiveržti į priekį  – suklysdavo puolime. Makedonai net buvo pelnę du įvarčius be atsako - 24:22. Tačiau tada įvartį įsirašo Sabonis, o kitoje atakoje Strazdas privertė prasižengti varžovą taip, kad būtų skirtas ir 7 m baudinys, ir pašalinimas 2 minutėm.
 
7 metrų baudinį stoja realizuoti Andriuška. Esantys ant suolelio dėl įtampos net nežiūri, kaip meta Mindaugas. Įvartis! Rezultatas lygus, 24:24, tačiau mūsiškiai turi kiekybinį pranašumą. Vaškevičius atmuša dar kelis labai pavojingus metimus, lietuviai ginasi be klaidų ir greitoje atakoje 59 minutę Račkauskas dešiniajame krašte atsiduria vienas prieš vieną! Deja, „suktuku“ mestą kamuolį  vartininkas sugauna.
 
Paskutines 40 sekundžių atakuoja makedonai. Vaizdas aikštelėje primena kovų be taisyklių ringą. Vienas įvartis niekais gali paversti vienos ar kitos komandos viltis. Per pauzę, kol šluostomos grindys, Grosas šaukia komandos draugams: „Dabar arba niekada!“ Dar ir dar stabdomos atakos. Paskutinėmis sekundėmis – nuolatinė 9 m laisvo metimo būsena. Aidi finalinis švilpukas. Viskas. Lygu. 24:24. 

Statistika
Makedonija - Lietuva 24:24 (15:10).Įvarčiai: Novickis 7, Sabonis - 5, Račkauskas 2, Čepulis – 2, Grosas - 3 (2), Strazdas - 3,Andriuška - 1(1), Malašinskas -1. Makedonija - Kirilas Lazarovas 11 (6). Vartininkai atmušė 19 metimų:  Savonis – 7, Vaškevičius -12. Metimai: Lietuva – 42/24 (57 proc.), Makedonija – 43/19 (44 proc.). 7 m: Lietuva – 5 (3), Makedonija – 7 (6). 2 min: Lietuva – 4 pašalinimai, Makedonija – 5. Lietuviai suklydo 13 kartų.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Kvietimas krepšinio entuziastams
2019 09 17
Kvietimas
Vilniaus krepšinio teisėjų sąjungos krepšinio teisėjų mokyklėlė kviečia visus norinčius išmokti teisėjauti ar dirbti rungtynių sekretoriaus darbą.
Ant aprangos – sostinės žemėlapio kontūrai
2019 09 16
Naujovė
„Ryto“ direktorius: „Esame Vilniaus komanda. Šį sezoną tai deklaruojame labai garsiai ir aiškiai. Ir ne tik Vilniaus žemėlapio kontūrais ant aprangų.“
Klubai pasidalino po pergalę
2019 09 16
Repeticijos
Vilniaus „Kibirkštis“ pradėjo kontrolinių mačų ciklą ir savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes su Baltarusijos lygos prizininke Minsko „Horizont“.
 
„Vytis“ bandys nustebinti net „Barcelona“
2019 09 17
Salės futbolas
„Vyčio“ strategas Luciano Mistura: „Barcelona“ turi daugybę žvaigždžių, bet turėsime savų argumentų“
Tradiciniame turnyre triumfavo debiutantai
2019 09 16
Turnyras
Druskininkuose įvyko jau 15-us metus iš eilės Lietuvos žurnalistų sąjungos kartu su Lietuvos sporto žurnalistų federacija rengiamas futbolo turnyras.
„Sūduvos“ naujoką nustebino Marijampolė
2019 09 16
Legionierius
Legionierius Vahidas Hambo: „Nieko nežinojau apie Lietuvos futbolą, bet, manau, Lietuvos, Suomijos, Estijos futbolas turi daug panašumų.“
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
Lietuvis išsaugojo olimpinę viltį
2019 09 16
Imtynės
Pauliaus Galkino žygį ketvirtfinalyje sustabdė olimpinių žaidynių vicečempionas, tačiau klaipėdietis tęs kovą dėl bronzos.
Į kovas – su nauja apranga
2019 09 16
Apranga
Kazachstano sostinėje Nur Sultane vykstančiame pasaulio imtynių čempionate Lietuvos sportininkai kovoja vilkėdami „Nike“ apranga.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Slovakijoje – permainingas pasirodymas
2019 09 16
Fechtavimas
Bratislavoje (Slovakija) vyko pirmosios 2019-2020 m. suaugusiųjų sezono varžybos. Jose aukščiausiai iš lietuvių pakilo 15-ąją vietą užėmusi V.Ažukaitė.
Tikisi įšokti į Tokijo traukinį
2019 09 16
Plaukimas
Nors Lietuvos plaukikams pasaulio čempionate nepavyko iškovoti kelialapių į Tokijo žaidynes, jie tiki, kad pateks į paralimpiadą.
Klaidos nesutrukdė laimėti po du kartus
2019 09 16
Orientavimasis
Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate – dvigubos Karolinos Mickevičiūtės-Juodišienės ir Jono Maišelio pergalės
 
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas