rankinis.lt 2010 m. sausio 16 d. 13:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Turkiškas trileris Makedonija – Lietuva 24:24

Gintaras Savukynas sėkmingai debiutavo oficialiose varžybose rinktinės vyriausiojo trenerio vaidmenyje: lygiosios su makedonais - puikus rezultatas

Lietuvos rinktinė itin kruopščiai rengėsi susitikimui su Makedonija
rankinis.lt nuotr.
Lietuvos rinktinė itin kruopščiai rengėsi susitikimui su Makedonija

 
Lietuvos rinktinė makedoniečiams - mįslė
 

Mažiausiai tokios rungtynių baigties tikėjosi makedonai, vadinti  ir save vadinę grupės favoritais. Kiek buvo galima suprasti iš paskutinės Makedonijos rinktinės vyriausiojo trenerio Liubomiro Savevskio spaudos konferencijos, Lietuvos rinktinė jam buvo nežinoma komanda. „Turkijos rinktinę žinau, nes šioje šalyje dirbau treneriu. Lietuvos komanda man yra visiška mįslė – vien ir dėl to, kad per pastaruosius metus joje keitėsi žaidėjai. Tačiau mūsų galimybės rinktis žaidėjus ir pasirodymas 2009 metų pasaulio čempionate nuteikia optimistiškai – mes esame grupės favoritai “, - prieš išvykdamas į Turkiją sakė Makedonijos rinktinės treneris.
 
O gal šios frazės tebuvo apsidraudimas prieš savo žiniasklaidą, „jeigu kas nors ne taip.“ Gal susidarė ir apgaulingas įspūdis, bet atrodė, kad makedonai į Adaną atvyko tik atlikti formalumų.
  
Sabonis prieš Lazarovą
 
Lietuvos rinktinė itin kruopščiai rengėsi susitikimui su Makedonija – pirmųjų rungtynių baigtis trijų komandų atrankos turnyre yra itin svarbi. Komanda analizavo Makedonijos rinktinės rungtynių vaizdo įrašus, ruošė gynybos ir puolimo schemas.
 
Prieš rungtynes pristatant komandas turkų žiūrovai kelis kartus šūktelėjo „Žalgiris Kaunas“ – mūsiškiai žaidė žalia apranga ir turbūt vietos sporto mėgėjams kėlė asociacijas su išvakarėse vykusiomos Browno vardo Eurolygos rungtynėmis. Ypatingas pagyvėjimas tarp žiūrovų kilo išgirdus Sabonio pavardę. Ir iš tiesų, Saboniui, tik ne Arvydui, o Aurelijui šiose rungtynėse teko pragariška užduotis – „globoti“ rezultatyviausią 2009 metų pasaulio čempionato žaidėją, Makedonijos rinktinės kapitoną Kirilą Lazarovas.
 
Makedonų dešinys pusiau kraštas, kairiarankis Kirilas Lazarovas per 9 pasaulio čempionato rungtynes rungtynes Kroatijoje pelnė net 92 įvarčius. Ir rungtynėse tarp Makedonijos ir Lietuvos visas varžovų žaidimas sukosi apie šį vieną geriausių pasaulio rankininkų.
Rungtynės prasidėjo dar prieš švilpuką
 
Nedidelis nesuipratimas – lietuviai pirmieji įėjo į salę ir pasidėjo kamuolių krepšį prie tolimesnio nuo įėjimo suolo. Makedonai po kurio laiko kamuolius nunešė prie kito suolelio. Tačiau burtų traukimą „laimėjo“ mūsiškių kapitonas Almantas Savonis – ir kamuoliai kartu su komanda grįžta į savo pusę. Pirma mažytė pergalė. Atrodo, mažmožis, tačiau tokiose rungtynėse kiekviena smulkmena svarbi.
 
Rungtynių  teisėjai vokiečiai Holgeris Fleischas ir Jürgenas Rieberis skelbia rungtynių pradžią, tačiau po 6 sekundžių žaidimas stabdomas – neveikia švieslentės laikrodis. Galų gale viskas sutvarkyta ir pirmosios istorijoje rungtynės tarp Makedonijos ir Lietuvos rinktinių prasideda.
Nervų karas. Įvartis į įvartį.
 
Beveik iki  4 minutės rezultatas 0:0, tačiau per šį laiką Savonis atmuša du metimus, o Novickis „priverčia“ vieną iš varžovų atsipūsti 2 baudos minutėms. Žaidimas greitas, agresyvus, mūsiškiai aktyviai ginasi 5-1, Sabonis su komandos draugų pagalba neleidžia žaisti Lazarovui.
Tačiau turėdami kiekybinį pranašumą mūsiškiai pirmieji praleidžia varžovų metimą  „iš atramos“.
 
5 minutę Valdas Novickis išlygina rezultatą. Po to mūsiškiai dusyk klysta, praranda kamuolį puolime ir makedonai išsiveržia į priekį 3:1.
Vieną iš trijų įvarčių nuo 7 m žymos pelnė Lazarovas – prasideda jo baudinių rečitalis.
 
8 minutę Bakaitis prie linijos „uždirba“ 7 metrų baudinį. Grosas jį sėkmingai realizuoja ir rezultatas 2:4.  10 minutės pradžioje Novickis pelno savo antrą įvartį – 3:4. Netrukus gimtadienį pradeda švęsti Remigijus Čepulis – po jo metimo 4:4. Rungtynių dieną Remigijui suėjo 28 metai. Lazarovas realizuoja 7 m baudinį ir pelno įvartį iš žaidimo – 4:6. Čepulis toliau švenčia gimtadienį ir įkala kamuolį nuo 9 metrų.
 
14 minutę lietuviai įspūdingai išlygina rezultatą – aktyviai gindamiesi priverčia klysti varžovus, sunkiasvoris Grosas griūdamas atkovoja kamuolį, gulėdamas jį perduoda į priekį ir Andrius Račkauskas galingame šuolyje vienas prieš vieną lygina rezultatą – 6:6.
 
Kitoje atakoje Andrius Račkauskas iš krašto į artimą kampą dar kartą sugrūda kamuolį makedonų vartininkui ir lietuviai pirmauja 7:6!
17 minutę Savonis atmuša Lazarovo metimą, makedonai dar baudžiami 2 minučių bauda, tačiau netrukus ir Grosas išgriauna visus, kas aplink juda – 2 minutės baudos.
 
Lietuviai turi progą dar padidinti persvarą – 7 metrų baudinys. Grosas ant suolo, meta Aidenas Malašinskas...ir nepataiko į vartus.
19 minutę makedonai rezultatą išlygina – 7:7. Tačiau netrukus Grosas sėkmingai, „ūkišku“ metimu, realizuoja 7 m baudinį ir mūsiškiai vėl pirmauja vienu įvarčiu.
 
Makedonai surengia 2 sėkmingas atakas ir pirmauja 9:8. Mūsiškiai atakuoja, kai teisėjai pradeda taikyti pasyvios atakos taisyklę – Augustas Strazdas sugeba įmesti. Vėl lygu. 9:9.
 
Krizė ir nokdaunas
 

23 minutę į mūsų vartus skiriamas dar vienas 7 m baudinys. Šį kartą prieš Lazarovą stoja geriausias 2009 metų rankininkas Arūnas Vaškevičius – tačiau makedonas šaltakraujiškai realizuoja baudinį. Pavydėtinas stabilumas ir meistriškumas! Vaškevičius lieka vartuose.
24 minutę Valdas Novickis eilinį kartą išlygina rezultatą, tačiau tuo pirmojo kėlinio šventės baigėsi.
 
Lietuviai per likusias 6 minutes pralaimėjo atkarpą 0:5, Račkauskui buvo skirtos 2 baudos minutės, o Vaškevičius atsidūrė nokdaune – makedonas šuolyje nuo 6 metrų visa jėga pataikė kamuoliu  į veidą Arūnui. Mūsų vartininkas apie minutę guli ant žemės, atsigauna ir lieka ginti vartų.
Pirmasis kėlinys pralaimėtas 10:15. Tačiau nerimo tarsi ir nėra. Vyrai veržiasi į kovą, nes pirmajame kėlinyje pajuto žaidimą ir komandinę dvasią.
 
Žalias škvalas  
 
Tai, kas vyko antrojo kėlinio pradžioje, būtų smagu dar kartą pamatyti. Nes tai buvo gražu. Lietuviai gynyboje varžovus traiškė kaip girnos, o puolime siautėjo kaip pikiruojantys bombonešiai. Beveik 10 minučių lietuviai žaidė taip, kad makedonai nutraukus rungtynes būtų neradę rūbinės.
 
Mūsiškiai laimėjo atkarpą 5:0. Arba 6:1. Kaip labiau patinka. Esmė ta, kad 40 minutę po neįveikiamos mūsiškių gynybos, Vaškevičiaus atmuštų smūgių, dviejų Novickio, dviejų Sabonio,  vieno Groso ir vieno Strazdo pelnyto įvarčio rezultatas lygus – 16:16. Ir dar Grosas nerealizavo baudinio!      
Tačiau Makedonijos rankininkai įrodo savo klasę – Lazaras realizuoja du baudinius, Čepuliui skiriamos 2 baudos minutės. Novickis 6velnina skirtumą, kitoje atakoje makedonai didina pranašumą iki 20:17. Vėl žaidybinė duobė? Jokiais būdais! Novickis ir Sabonis du kartus nuginkluoja varžovų vartininką ir rezultatas 19:20.
 
Į lietuvių vartus skiriamas dar vienas 7 m baudinys. Ir pagaliau Vaškevičiui pavyksta pergudrauti Lazarovą – kamuolys atmuštas!
Kitoje atakoje Aidenas Malašinskas savo firminiu apgaulingu judesiu palieka už nugaros gynėjus ir po jo įvarčio dar kartą lygu – 20:20. Iki rungtynių pabaigos lieka apie 12 minučių. 
 
„Dabar arba niekada!“
 

Per likusias minutes lietuviai rungtynes galėjo įtikinamai laimėti. Bet galėjo ir pralaimėti. Kai tik mūsiškiai sėkmingai apsigindavo ir turėdavo progą išsiveržti į priekį  – suklysdavo puolime. Makedonai net buvo pelnę du įvarčius be atsako - 24:22. Tačiau tada įvartį įsirašo Sabonis, o kitoje atakoje Strazdas privertė prasižengti varžovą taip, kad būtų skirtas ir 7 m baudinys, ir pašalinimas 2 minutėm.
 
7 metrų baudinį stoja realizuoti Andriuška. Esantys ant suolelio dėl įtampos net nežiūri, kaip meta Mindaugas. Įvartis! Rezultatas lygus, 24:24, tačiau mūsiškiai turi kiekybinį pranašumą. Vaškevičius atmuša dar kelis labai pavojingus metimus, lietuviai ginasi be klaidų ir greitoje atakoje 59 minutę Račkauskas dešiniajame krašte atsiduria vienas prieš vieną! Deja, „suktuku“ mestą kamuolį  vartininkas sugauna.
 
Paskutines 40 sekundžių atakuoja makedonai. Vaizdas aikštelėje primena kovų be taisyklių ringą. Vienas įvartis niekais gali paversti vienos ar kitos komandos viltis. Per pauzę, kol šluostomos grindys, Grosas šaukia komandos draugams: „Dabar arba niekada!“ Dar ir dar stabdomos atakos. Paskutinėmis sekundėmis – nuolatinė 9 m laisvo metimo būsena. Aidi finalinis švilpukas. Viskas. Lygu. 24:24. 

Statistika
Makedonija - Lietuva 24:24 (15:10).Įvarčiai: Novickis 7, Sabonis - 5, Račkauskas 2, Čepulis – 2, Grosas - 3 (2), Strazdas - 3,Andriuška - 1(1), Malašinskas -1. Makedonija - Kirilas Lazarovas 11 (6). Vartininkai atmušė 19 metimų:  Savonis – 7, Vaškevičius -12. Metimai: Lietuva – 42/24 (57 proc.), Makedonija – 43/19 (44 proc.). 7 m: Lietuva – 5 (3), Makedonija – 7 (6). 2 min: Lietuva – 4 pašalinimai, Makedonija – 5. Lietuviai suklydo 13 kartų.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
D.Ngogo debiutas paženklintas pergale
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pasirengimo sezonui cikle 1:0 (0:0) pranoko Latvijos „Jelgava“ klubą (VIDEO).
Kontrolinėse rungtynėse – pralaimėjimas
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
LFF stadione vykusiose kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ 1:3 pralaimėjo „Daugavpils“ ekipai ir patyrė trečią nesėkmę ikisezoniniame cikle.
T.Simaitis: „Dabar turėsiu tiesesnę nosį“
2020 02 23
Trauma
Po traumos sveikstantis Viilniaus „Riterių“ vartininkas Tadas Simaitis: „Jaučiuosi tikrai neblogai, tiesa, reikės priprasti prie apsauginės veido kaukės.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Rinktinės tikslas – Europos auksas
2020 02 23
Beisbolas
Ateinantį savaitgalį Lietuvos beisbolo bendruomenę sudrebins pirmą kartą istorijoje vyksiantis beisbolo-5 Europos čempionatas.
Taurę iškovojo „Baltrex-Šiauliai“
2020 02 23
Regbis
Kaune vykusiame tradiciniame regbio turnyre nugalėjo šiauliečiai.
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas