Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. birželio 3 d. 13:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kova - atkakli, bet nuotaika - šventinė

Jau 25-tą kartą vykusiose sporto draugijos "Žalgiris" vasaros žaidynėse dalyvavo beveik 500 sporto mėgėjų iš šalies miestų ir rajonų

Žalgiriada Palangoje.
Stefano Milčevičiaus ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Žalgiriada Palangoje.
   
Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“ švenčia 70 metų jubiliejų, o jų sporto žaidynės Palangoje irgi buvo jubiliejinės, 25-osios.
 
Tad žalgiriečiams savaitgalį per tradicines žaidynes Palangoje netrūko sveikinimų. Jubiliejaus proga draugiją sveikino Kūno kultūros ir sporto departamento Strategino skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos asociacijos “Sportas visiems” viceprezidentas Algimantas Jucevičius, kuris draugiją pavadino signature, Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, kiti. Sveikinimo telegramas atsiuntė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela, Vilniaus  miesto meras Artūras Zuokas. 
 
Apdovanojimus priėmęs draugijos prezidentas Vytas Nėnius pasidžiaugė, jog draugija įveikė visus sunkumus, tvyrojusius pirmaisiais Lietuvos neriklausomybės metais, ir gyva iki šiol. Tiktai dabar ji pagrindinį dėmesį skiria ne didžiajam sportui, kaip anksčiau, o mėgėjiškajam, sporto klubams bei bazėms.   
 
PUSŠIMTIS. Kas nebuvo pažįstami - susipažino. Kas buvo susipykę - susitaikė. Kas norėjo pasidalinti patirtimi - pasidalino. Tokie buvo pagrindiniai 25-jų „Žalgirio“ sporto žaidynių akcentai. 
 
Žaidynių tradicijos tęsiamos, istorijos metraštis storėja. Per žaidynes rungtyniauja miestų ir rajonų sportininkai, šįkart į finalines varžybas jų suvažiavo arti penkių šimtų. Po keturias komandas iš penkių į Palangą delegavo Marijampolė ir Vilnius, po tris – Panevėžys ir Klaipėda. 

Žaidynes aptarnavo nemažai teisėjų: tinklinio kovoms teisėjavo 12 Šiaulių arbitrų, futbolo – Palangos, Kretingos ir Šilutės teisėjai, o krepšinio – Kretingos ir Palangos arbitrai.  Sporto bazėse buvo rungtyniaujama nuo ryto iki vakaro, todėl draugija varžybų vietose sportininkus vaišino jubiliejiniais sumuštiniais, kad jiems nereikėtų bėgioti ir ieškoti, kur pavalgyti, nes ne prie kiekvienos bazės buvo kavinės. 

GAUSIAUSIOS. Šįkart nepasisekė Vilniaus žalgiriečiams, kurių nė vienai komandai nepavyko tapti nugalėtojais. Geriausiai rungtyniavo kauniečiai, kurie laimėjo vyrų krepšinio, moterų ir vyrų tinklinio varžybas. Rajonų grupėje tokia pat sėkmė lydėjo  Klaipėdos r. atstovus – pirmąsias vietas užėmė jų futbolininkai ir moterų bei vyrų tinklinio komandos.    

Pirmą kartą į finalines žaidynes pateko Kaišiadorių tinklininkės ir futbolininkai. Jubiliejinės varžybos pasižymėjo ypač atkaklia kova. Kaip teigė kone etatinis varžybų vyr. teisėjas, „Žalgirio“ draugijos viceprezidentas jurbarkietis Petras Valutis (jis vyr. teisėjo pareigas atliko jau aštuntus metus iš eilės), nenuspėjamos buvo rajonų grupės moterų tinklinio pogrupio varžybos, kur buvo tikra „košė“.

Kaišiadorių tinklininkės pateikė vieną iš staigmenų ir nugalėjo Lazdijų sportininkes 2:1, tačiau 0:2 pralaimėjo Klaipėdos r. atstovėms. Pastarosios pralaimėjo jonavietėms 1:2, tačiau Jonavos tinklininkės nesugebėjo įveikti Lazdijų komandos – 1:2. 

Patyrus vieną pralaimėjimą, nugalėtojomis tapo Klaipėdos r. tinklininkės, kurioms atstovavo Gargždų tinklininkės. Staigmena ir debiutantės – Kaišiadorių komandos  pelnyti sidabro medaliai. 

VARTININKAS. Futbolininkų kovos baigėsi panevėžiečių pergale. Jie nugalėjo Vilniaus (2:0) ir Klaipėdos (3:1) komandas bei sužaidė lygiosiomis (2:2) su marijampoliečiais.  Visas rungtynes stebėjęs panevėžiečių „Žalgirio“ draugijos tarybos pirmininkas Bronislovas Pliavga vyrams negailėjo liaupsių ir juos pažadėjo pavaišinti alumi. 

„Nepakeičiamas kolektyvas, ypač draugiškas. Jau gal 10 metų kartu žaidžia, dalyvauja žalgiriadose“, - sakė jis. 

Panevėžiečių komandos kapitonas Audrius Monstavičius, futbolą žaidžiantis apie 20 metų, atvirai sakė, kad jie tikėjosi nugalėti. 

„Praėjusiais metais buvome pirmi, tai šiemet mūsų pagrindinis tikslas buvo apginti čempionų titulus. Su visais varžovais buvo sunku žaisti, nebuvo lengvų rungtynių. Iš komandos nieko nenorėčiau išskirti, vyrai rimtai rengėsi kiekvienoms rungtynėms, per kiekvienas jų kažkuo savaip pasižymėjo“, - kalbėjo nugalėtojų komandos kapitonas.

Vis dėl to vienas žaidėjas – vartininkas Aidas Skyveris – buvo išskirtas iš kitų. „Jis mums labai daug padėjo, turbūt, dėka jo tapome nugalėtojais“, - sakė komandos kapitonas A. Monstavičius. 

Apie pergalės šventimą panevėžiečiai negalvojo, jie nuskubėjo pasižiūrėti moterų krepšinio rungtynių, kur Panevėžio krepšininkės žaidė su kaunietėmis ir siekė medalių. 

SĖKMĖ. Kaip ir praėjusiais metais, Kauno žalgiriečių trys komandos tapo žaidynių čempionėmis. Įveikę Alytaus (38:31)  bei Marijampolės (44:39) krepšinio komandas, kauniečiai dėl pirmosios vietos nesunkiai
nugalėjo panevėžiečius 40:27. Pastaruosius būtų galima vadinti laimės vaikais: jie tik vieno taško skirtumu (48:47) nugalėjo alytiškius ir po atkaklios kovos (44:37) marijampoliečius. 

Pergalingai žaidė ir Kauno tinklininkai: moterys ir vyrai visus varžovus nugalėjo po  2:0.   

Kauno „Žalgirio“ tarybos pirmininkas Algis Pušinaitis teigė, kad jų komandos rimtai rengėsi finalinėms žaidynių varžyboms ir tokios sėkmės buvo galima tikėtis.  

„Nuomojamės sporto bazes ir treniruojamės ištisus metus. Aktyvūs mūsų krepšininkai, kurie susibūrė „Voluktės“ komandoje ir visur dalyvauja, išvažiuoja į tarptautinius turnyrus. Žaidėjai keičiasi, tačiau pergalių nemažėja. Žalgiriadoje nežaidė mūsų krepšininkės, kurios tomis dienoms dalyvavo tarptautinėse varžybose Latvijoje. Mūsų visos komandos – didelės entuziastės, neturime tiek lėšų, jog joms galėtume padėti, komandos viską mokasi pačios. Su dideliu malonumu vykstame į žalgiriečių žaidynes, o ypač į Palangą prie jūros, tai mūsų vienos mėgiamiausių varžybų“, - sakė A. Pušinaitis.
PAVYKO. „Žalgirio“ sporto draugijos prezidentas V. Nėnius, visas tris dienas buvęs su sportininkais, liko patenkintas 25-osiomis žaidynėmis. 

„Žaidynės mums pavyko. Buvo išbandyti naujoji Palangos arena, kur vyko tinklinio varžybos. Palanga šiandien turi gana gerą sporto bazę, čia geros ir gyvenimo sąlygos. Žalgiriečiai galėjo pasirinkti norimą lygį pagal kainą, savo kišenę. Žaidynių nuolatinėmis dalyvėmis tampa Sankt Peterburgo krepšininkės, kurios užėmė antrą vietą ir mūsų žaidėjoms buvo įdomu su jomis parungtyniauti bei  pabendrauti“, - sakė V. Nėnius. 

Žalgiriečių žaidynių programoje dar yra ir tenisas, varžybos vyks Kaune liepos 13 d. Šiomis žaidynėmis „Žalgirio“ jubiliejus nesibaigs. Jau buvo įvykę šios iškilios datos paminėjimai: buvo susirinkęs Vilniaus ir Kauno aktyvai. 

Rudenį vyks draugijos konferencija, kurios metu bus paminėtas draugijos 70 metų jubiliejus. Jau yra parengtas vaizdo klipas apie draugijos sportinį gyvenimą, sukurtas kino filmas „Ainiai“, galvojama išleisti leidinį apie žalgiriečių sporto renginius ir sporto bazes.   

Žaidynių nugalėtojai   

Miestai
Krepšinis – 1. Marijampolės moterų (2. Vilnius, 3. Panevėžys) ir Kauno vyrų (2. Panevėžys, 3. Marijampolė) komandos.
 
Futbolas – 1. Panevėžys, 2. Vilnius, 3. Marijampolė

Tinklinis – 1. Kauno moterų (2. Vilnius, 3. Klaipėda) ir Kauno vyrų (2. Klaipėda, 3.Vilnius) vyrų komandos.  

Rajonai
Tinklinis – 1. Klaipėdos r. moterų (2. Kaišiadorys, 3. Lazdijai) ir Klaipėdos r. vyrų (2. Lazdijai, 3. Kupiškis) komandos

Futbolas – 1. Klaipėdos r., 2. Alytaus r., 3. Kaišiadorys

Krepšinis – 1. Kretingos moterų (2. Sankt Peterburgas, 3. Šilutė-Mažeikiai) ir Šiaulių r. vyrų (2.Trakai, 3.Šilalė) komandos. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
Lietuviai Suomijoje sudorojo rusus
2019 08 17
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, tęsdama pasiruošimą pasaulio čempionatui Kinijoje, iškovojo dar vieną pergalę ir laimėjo turnyrą Suomijoje (VIDEO).
 
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Brazilą žavi futbolo nenuspėjamumas
2019 08 15
Treneris
FK „Vilnius“ dirbsiantis brazilas Erickas Monteiro: „Vaikui iki 10 m. reikia suteikti laisvę ir kūrybiškumą aikštelėje.“
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
Šilalėje – rekordinis dalyvių antplūdis
2019 08 12
Bėgimas
Trečią kartą vykęs Šilalės miesto bėgimas viršijo drąsiausius lūkesčius. Apie 700 dalyvių planavę rengėjai sulaukė daugiau nei 800 sporto entuziastų.
Lengvaatlečiams nepavyko išsilaikyti
2019 08 11
Europos čempionatas
Europos lengvosios atletikos komandų čempionatą lietuviai baigė Edžio Matusevičiaus pergale, bet tai nepadėjo išsilaikyti antroje pagal pajėgumą lygoje.
 
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
Į pusfinalį – po atkaklios kovos
2019 08 17
Turnyras
ATP „Challenger“ turnyro „Odlum Brown Van Open“ vienetų varžybų ketvirtfinalyje Ričardas Berankis sunkiai įsibėgėjo, bet galingai finišavo.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – pirmajame dešimtuke
2019 08 10
Europos čempionatas
Alkmare vykstančio Europos dviračių plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse daugkartinė Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė iškovojo 10-ąją vietą.
Lietuvė – per akimirką nuo medalio
2019 08 09
Europos čempionatas
Alkmare (Nyderlandai) vykstančio Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse Akvilė Gedraitytė iškovojo ketvirtąją vietą.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvės žengė į pagrindines varžybas
2019 08 08
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje užtikrintai įveikė atrankos barjerą.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
„Priėmėme nelengvą strateginį sprendimą“
2019 08 08
Situacija
Praradęs viltį patekti tarp stipriausiųjų Benediktas Vanagas vietoj keturių likusių „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapų startuos tik viename.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Estafetėse lietuviai nesublizgėjo
2019 08 18
Orientavimasis
Norvegijoje estafečių varžybomis baigėsi 36-asis pasaulio orientavimosi sporto čempionatas.
D.Rapšiui – netikėtas M.Kalniečio klausimas
2019 08 18
Plaukimas
Į Lietuvą grįžęs plaukikas Danas Rapšys: „Pirmą kartą gyvenime buvo tiek varžybų. Norime pailsėti. Dvi savaites dabar tik ilsėsimės, norime pabūti namie.“
Izraelyje – Lietuvos gimnasto triumfas
2019 08 18
Gimnastika
Tel Avive šeštadienį pasibaigusio atvirojo sportinės gimnastikos čempionato daugiakovėje triumfavo Lietuvos atstovas Robertas Tvorogalas.
 
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
„Parateam Lietuva“ ateina laužyti stereotipų
2019 08 08
Naujovė
Lietuvos paralimpinė komanda turi naują vardą – „Parateam Lietuva“. Jos simboliu tapo ąžuolo gilė, simbolizuojanti naują pradžią.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas