Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. birželio 3 d. 13:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kova - atkakli, bet nuotaika - šventinė

Jau 25-tą kartą vykusiose sporto draugijos "Žalgiris" vasaros žaidynėse dalyvavo beveik 500 sporto mėgėjų iš šalies miestų ir rajonų

Žalgiriada Palangoje.
Stefano Milčevičiaus ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Žalgiriada Palangoje.
   
Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“ švenčia 70 metų jubiliejų, o jų sporto žaidynės Palangoje irgi buvo jubiliejinės, 25-osios.
 
Tad žalgiriečiams savaitgalį per tradicines žaidynes Palangoje netrūko sveikinimų. Jubiliejaus proga draugiją sveikino Kūno kultūros ir sporto departamento Strategino skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos asociacijos “Sportas visiems” viceprezidentas Algimantas Jucevičius, kuris draugiją pavadino signature, Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, kiti. Sveikinimo telegramas atsiuntė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela, Vilniaus  miesto meras Artūras Zuokas. 
 
Apdovanojimus priėmęs draugijos prezidentas Vytas Nėnius pasidžiaugė, jog draugija įveikė visus sunkumus, tvyrojusius pirmaisiais Lietuvos neriklausomybės metais, ir gyva iki šiol. Tiktai dabar ji pagrindinį dėmesį skiria ne didžiajam sportui, kaip anksčiau, o mėgėjiškajam, sporto klubams bei bazėms.   
 
PUSŠIMTIS. Kas nebuvo pažįstami - susipažino. Kas buvo susipykę - susitaikė. Kas norėjo pasidalinti patirtimi - pasidalino. Tokie buvo pagrindiniai 25-jų „Žalgirio“ sporto žaidynių akcentai. 
 
Žaidynių tradicijos tęsiamos, istorijos metraštis storėja. Per žaidynes rungtyniauja miestų ir rajonų sportininkai, šįkart į finalines varžybas jų suvažiavo arti penkių šimtų. Po keturias komandas iš penkių į Palangą delegavo Marijampolė ir Vilnius, po tris – Panevėžys ir Klaipėda. 

Žaidynes aptarnavo nemažai teisėjų: tinklinio kovoms teisėjavo 12 Šiaulių arbitrų, futbolo – Palangos, Kretingos ir Šilutės teisėjai, o krepšinio – Kretingos ir Palangos arbitrai.  Sporto bazėse buvo rungtyniaujama nuo ryto iki vakaro, todėl draugija varžybų vietose sportininkus vaišino jubiliejiniais sumuštiniais, kad jiems nereikėtų bėgioti ir ieškoti, kur pavalgyti, nes ne prie kiekvienos bazės buvo kavinės. 

GAUSIAUSIOS. Šįkart nepasisekė Vilniaus žalgiriečiams, kurių nė vienai komandai nepavyko tapti nugalėtojais. Geriausiai rungtyniavo kauniečiai, kurie laimėjo vyrų krepšinio, moterų ir vyrų tinklinio varžybas. Rajonų grupėje tokia pat sėkmė lydėjo  Klaipėdos r. atstovus – pirmąsias vietas užėmė jų futbolininkai ir moterų bei vyrų tinklinio komandos.    

Pirmą kartą į finalines žaidynes pateko Kaišiadorių tinklininkės ir futbolininkai. Jubiliejinės varžybos pasižymėjo ypač atkaklia kova. Kaip teigė kone etatinis varžybų vyr. teisėjas, „Žalgirio“ draugijos viceprezidentas jurbarkietis Petras Valutis (jis vyr. teisėjo pareigas atliko jau aštuntus metus iš eilės), nenuspėjamos buvo rajonų grupės moterų tinklinio pogrupio varžybos, kur buvo tikra „košė“.

Kaišiadorių tinklininkės pateikė vieną iš staigmenų ir nugalėjo Lazdijų sportininkes 2:1, tačiau 0:2 pralaimėjo Klaipėdos r. atstovėms. Pastarosios pralaimėjo jonavietėms 1:2, tačiau Jonavos tinklininkės nesugebėjo įveikti Lazdijų komandos – 1:2. 

Patyrus vieną pralaimėjimą, nugalėtojomis tapo Klaipėdos r. tinklininkės, kurioms atstovavo Gargždų tinklininkės. Staigmena ir debiutantės – Kaišiadorių komandos  pelnyti sidabro medaliai. 

VARTININKAS. Futbolininkų kovos baigėsi panevėžiečių pergale. Jie nugalėjo Vilniaus (2:0) ir Klaipėdos (3:1) komandas bei sužaidė lygiosiomis (2:2) su marijampoliečiais.  Visas rungtynes stebėjęs panevėžiečių „Žalgirio“ draugijos tarybos pirmininkas Bronislovas Pliavga vyrams negailėjo liaupsių ir juos pažadėjo pavaišinti alumi. 

„Nepakeičiamas kolektyvas, ypač draugiškas. Jau gal 10 metų kartu žaidžia, dalyvauja žalgiriadose“, - sakė jis. 

Panevėžiečių komandos kapitonas Audrius Monstavičius, futbolą žaidžiantis apie 20 metų, atvirai sakė, kad jie tikėjosi nugalėti. 

„Praėjusiais metais buvome pirmi, tai šiemet mūsų pagrindinis tikslas buvo apginti čempionų titulus. Su visais varžovais buvo sunku žaisti, nebuvo lengvų rungtynių. Iš komandos nieko nenorėčiau išskirti, vyrai rimtai rengėsi kiekvienoms rungtynėms, per kiekvienas jų kažkuo savaip pasižymėjo“, - kalbėjo nugalėtojų komandos kapitonas.

Vis dėl to vienas žaidėjas – vartininkas Aidas Skyveris – buvo išskirtas iš kitų. „Jis mums labai daug padėjo, turbūt, dėka jo tapome nugalėtojais“, - sakė komandos kapitonas A. Monstavičius. 

Apie pergalės šventimą panevėžiečiai negalvojo, jie nuskubėjo pasižiūrėti moterų krepšinio rungtynių, kur Panevėžio krepšininkės žaidė su kaunietėmis ir siekė medalių. 

SĖKMĖ. Kaip ir praėjusiais metais, Kauno žalgiriečių trys komandos tapo žaidynių čempionėmis. Įveikę Alytaus (38:31)  bei Marijampolės (44:39) krepšinio komandas, kauniečiai dėl pirmosios vietos nesunkiai
nugalėjo panevėžiečius 40:27. Pastaruosius būtų galima vadinti laimės vaikais: jie tik vieno taško skirtumu (48:47) nugalėjo alytiškius ir po atkaklios kovos (44:37) marijampoliečius. 

Pergalingai žaidė ir Kauno tinklininkai: moterys ir vyrai visus varžovus nugalėjo po  2:0.   

Kauno „Žalgirio“ tarybos pirmininkas Algis Pušinaitis teigė, kad jų komandos rimtai rengėsi finalinėms žaidynių varžyboms ir tokios sėkmės buvo galima tikėtis.  

„Nuomojamės sporto bazes ir treniruojamės ištisus metus. Aktyvūs mūsų krepšininkai, kurie susibūrė „Voluktės“ komandoje ir visur dalyvauja, išvažiuoja į tarptautinius turnyrus. Žaidėjai keičiasi, tačiau pergalių nemažėja. Žalgiriadoje nežaidė mūsų krepšininkės, kurios tomis dienoms dalyvavo tarptautinėse varžybose Latvijoje. Mūsų visos komandos – didelės entuziastės, neturime tiek lėšų, jog joms galėtume padėti, komandos viską mokasi pačios. Su dideliu malonumu vykstame į žalgiriečių žaidynes, o ypač į Palangą prie jūros, tai mūsų vienos mėgiamiausių varžybų“, - sakė A. Pušinaitis.
PAVYKO. „Žalgirio“ sporto draugijos prezidentas V. Nėnius, visas tris dienas buvęs su sportininkais, liko patenkintas 25-osiomis žaidynėmis. 

„Žaidynės mums pavyko. Buvo išbandyti naujoji Palangos arena, kur vyko tinklinio varžybos. Palanga šiandien turi gana gerą sporto bazę, čia geros ir gyvenimo sąlygos. Žalgiriečiai galėjo pasirinkti norimą lygį pagal kainą, savo kišenę. Žaidynių nuolatinėmis dalyvėmis tampa Sankt Peterburgo krepšininkės, kurios užėmė antrą vietą ir mūsų žaidėjoms buvo įdomu su jomis parungtyniauti bei  pabendrauti“, - sakė V. Nėnius. 

Žalgiriečių žaidynių programoje dar yra ir tenisas, varžybos vyks Kaune liepos 13 d. Šiomis žaidynėmis „Žalgirio“ jubiliejus nesibaigs. Jau buvo įvykę šios iškilios datos paminėjimai: buvo susirinkęs Vilniaus ir Kauno aktyvai. 

Rudenį vyks draugijos konferencija, kurios metu bus paminėtas draugijos 70 metų jubiliejus. Jau yra parengtas vaizdo klipas apie draugijos sportinį gyvenimą, sukurtas kino filmas „Ainiai“, galvojama išleisti leidinį apie žalgiriečių sporto renginius ir sporto bazes.   

Žaidynių nugalėtojai   

Miestai
Krepšinis – 1. Marijampolės moterų (2. Vilnius, 3. Panevėžys) ir Kauno vyrų (2. Panevėžys, 3. Marijampolė) komandos.
 
Futbolas – 1. Panevėžys, 2. Vilnius, 3. Marijampolė

Tinklinis – 1. Kauno moterų (2. Vilnius, 3. Klaipėda) ir Kauno vyrų (2. Klaipėda, 3.Vilnius) vyrų komandos.  

Rajonai
Tinklinis – 1. Klaipėdos r. moterų (2. Kaišiadorys, 3. Lazdijai) ir Klaipėdos r. vyrų (2. Lazdijai, 3. Kupiškis) komandos

Futbolas – 1. Klaipėdos r., 2. Alytaus r., 3. Kaišiadorys

Krepšinis – 1. Kretingos moterų (2. Sankt Peterburgas, 3. Šilutė-Mažeikiai) ir Šiaulių r. vyrų (2.Trakai, 3.Šilalė) komandos. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
Bilietus medžioja ir užsieniečiai
2019 12 13
bilietai
Prasidėjo vieša prekyba bilietais į birželį vyksiantį olimpinės atrankos turnyrą Kaune.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas