Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. birželio 3 d. 13:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kova - atkakli, bet nuotaika - šventinė

Jau 25-tą kartą vykusiose sporto draugijos "Žalgiris" vasaros žaidynėse dalyvavo beveik 500 sporto mėgėjų iš šalies miestų ir rajonų

Žalgiriada Palangoje.
Stefano Milčevičiaus ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Žalgiriada Palangoje.
   
Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“ švenčia 70 metų jubiliejų, o jų sporto žaidynės Palangoje irgi buvo jubiliejinės, 25-osios.
 
Tad žalgiriečiams savaitgalį per tradicines žaidynes Palangoje netrūko sveikinimų. Jubiliejaus proga draugiją sveikino Kūno kultūros ir sporto departamento Strategino skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos asociacijos “Sportas visiems” viceprezidentas Algimantas Jucevičius, kuris draugiją pavadino signature, Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, kiti. Sveikinimo telegramas atsiuntė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela, Vilniaus  miesto meras Artūras Zuokas. 
 
Apdovanojimus priėmęs draugijos prezidentas Vytas Nėnius pasidžiaugė, jog draugija įveikė visus sunkumus, tvyrojusius pirmaisiais Lietuvos neriklausomybės metais, ir gyva iki šiol. Tiktai dabar ji pagrindinį dėmesį skiria ne didžiajam sportui, kaip anksčiau, o mėgėjiškajam, sporto klubams bei bazėms.   
 
PUSŠIMTIS. Kas nebuvo pažįstami - susipažino. Kas buvo susipykę - susitaikė. Kas norėjo pasidalinti patirtimi - pasidalino. Tokie buvo pagrindiniai 25-jų „Žalgirio“ sporto žaidynių akcentai. 
 
Žaidynių tradicijos tęsiamos, istorijos metraštis storėja. Per žaidynes rungtyniauja miestų ir rajonų sportininkai, šįkart į finalines varžybas jų suvažiavo arti penkių šimtų. Po keturias komandas iš penkių į Palangą delegavo Marijampolė ir Vilnius, po tris – Panevėžys ir Klaipėda. 

Žaidynes aptarnavo nemažai teisėjų: tinklinio kovoms teisėjavo 12 Šiaulių arbitrų, futbolo – Palangos, Kretingos ir Šilutės teisėjai, o krepšinio – Kretingos ir Palangos arbitrai.  Sporto bazėse buvo rungtyniaujama nuo ryto iki vakaro, todėl draugija varžybų vietose sportininkus vaišino jubiliejiniais sumuštiniais, kad jiems nereikėtų bėgioti ir ieškoti, kur pavalgyti, nes ne prie kiekvienos bazės buvo kavinės. 

GAUSIAUSIOS. Šįkart nepasisekė Vilniaus žalgiriečiams, kurių nė vienai komandai nepavyko tapti nugalėtojais. Geriausiai rungtyniavo kauniečiai, kurie laimėjo vyrų krepšinio, moterų ir vyrų tinklinio varžybas. Rajonų grupėje tokia pat sėkmė lydėjo  Klaipėdos r. atstovus – pirmąsias vietas užėmė jų futbolininkai ir moterų bei vyrų tinklinio komandos.    

Pirmą kartą į finalines žaidynes pateko Kaišiadorių tinklininkės ir futbolininkai. Jubiliejinės varžybos pasižymėjo ypač atkaklia kova. Kaip teigė kone etatinis varžybų vyr. teisėjas, „Žalgirio“ draugijos viceprezidentas jurbarkietis Petras Valutis (jis vyr. teisėjo pareigas atliko jau aštuntus metus iš eilės), nenuspėjamos buvo rajonų grupės moterų tinklinio pogrupio varžybos, kur buvo tikra „košė“.

Kaišiadorių tinklininkės pateikė vieną iš staigmenų ir nugalėjo Lazdijų sportininkes 2:1, tačiau 0:2 pralaimėjo Klaipėdos r. atstovėms. Pastarosios pralaimėjo jonavietėms 1:2, tačiau Jonavos tinklininkės nesugebėjo įveikti Lazdijų komandos – 1:2. 

Patyrus vieną pralaimėjimą, nugalėtojomis tapo Klaipėdos r. tinklininkės, kurioms atstovavo Gargždų tinklininkės. Staigmena ir debiutantės – Kaišiadorių komandos  pelnyti sidabro medaliai. 

VARTININKAS. Futbolininkų kovos baigėsi panevėžiečių pergale. Jie nugalėjo Vilniaus (2:0) ir Klaipėdos (3:1) komandas bei sužaidė lygiosiomis (2:2) su marijampoliečiais.  Visas rungtynes stebėjęs panevėžiečių „Žalgirio“ draugijos tarybos pirmininkas Bronislovas Pliavga vyrams negailėjo liaupsių ir juos pažadėjo pavaišinti alumi. 

„Nepakeičiamas kolektyvas, ypač draugiškas. Jau gal 10 metų kartu žaidžia, dalyvauja žalgiriadose“, - sakė jis. 

Panevėžiečių komandos kapitonas Audrius Monstavičius, futbolą žaidžiantis apie 20 metų, atvirai sakė, kad jie tikėjosi nugalėti. 

„Praėjusiais metais buvome pirmi, tai šiemet mūsų pagrindinis tikslas buvo apginti čempionų titulus. Su visais varžovais buvo sunku žaisti, nebuvo lengvų rungtynių. Iš komandos nieko nenorėčiau išskirti, vyrai rimtai rengėsi kiekvienoms rungtynėms, per kiekvienas jų kažkuo savaip pasižymėjo“, - kalbėjo nugalėtojų komandos kapitonas.

Vis dėl to vienas žaidėjas – vartininkas Aidas Skyveris – buvo išskirtas iš kitų. „Jis mums labai daug padėjo, turbūt, dėka jo tapome nugalėtojais“, - sakė komandos kapitonas A. Monstavičius. 

Apie pergalės šventimą panevėžiečiai negalvojo, jie nuskubėjo pasižiūrėti moterų krepšinio rungtynių, kur Panevėžio krepšininkės žaidė su kaunietėmis ir siekė medalių. 

SĖKMĖ. Kaip ir praėjusiais metais, Kauno žalgiriečių trys komandos tapo žaidynių čempionėmis. Įveikę Alytaus (38:31)  bei Marijampolės (44:39) krepšinio komandas, kauniečiai dėl pirmosios vietos nesunkiai
nugalėjo panevėžiečius 40:27. Pastaruosius būtų galima vadinti laimės vaikais: jie tik vieno taško skirtumu (48:47) nugalėjo alytiškius ir po atkaklios kovos (44:37) marijampoliečius. 

Pergalingai žaidė ir Kauno tinklininkai: moterys ir vyrai visus varžovus nugalėjo po  2:0.   

Kauno „Žalgirio“ tarybos pirmininkas Algis Pušinaitis teigė, kad jų komandos rimtai rengėsi finalinėms žaidynių varžyboms ir tokios sėkmės buvo galima tikėtis.  

„Nuomojamės sporto bazes ir treniruojamės ištisus metus. Aktyvūs mūsų krepšininkai, kurie susibūrė „Voluktės“ komandoje ir visur dalyvauja, išvažiuoja į tarptautinius turnyrus. Žaidėjai keičiasi, tačiau pergalių nemažėja. Žalgiriadoje nežaidė mūsų krepšininkės, kurios tomis dienoms dalyvavo tarptautinėse varžybose Latvijoje. Mūsų visos komandos – didelės entuziastės, neturime tiek lėšų, jog joms galėtume padėti, komandos viską mokasi pačios. Su dideliu malonumu vykstame į žalgiriečių žaidynes, o ypač į Palangą prie jūros, tai mūsų vienos mėgiamiausių varžybų“, - sakė A. Pušinaitis.
PAVYKO. „Žalgirio“ sporto draugijos prezidentas V. Nėnius, visas tris dienas buvęs su sportininkais, liko patenkintas 25-osiomis žaidynėmis. 

„Žaidynės mums pavyko. Buvo išbandyti naujoji Palangos arena, kur vyko tinklinio varžybos. Palanga šiandien turi gana gerą sporto bazę, čia geros ir gyvenimo sąlygos. Žalgiriečiai galėjo pasirinkti norimą lygį pagal kainą, savo kišenę. Žaidynių nuolatinėmis dalyvėmis tampa Sankt Peterburgo krepšininkės, kurios užėmė antrą vietą ir mūsų žaidėjoms buvo įdomu su jomis parungtyniauti bei  pabendrauti“, - sakė V. Nėnius. 

Žalgiriečių žaidynių programoje dar yra ir tenisas, varžybos vyks Kaune liepos 13 d. Šiomis žaidynėmis „Žalgirio“ jubiliejus nesibaigs. Jau buvo įvykę šios iškilios datos paminėjimai: buvo susirinkęs Vilniaus ir Kauno aktyvai. 

Rudenį vyks draugijos konferencija, kurios metu bus paminėtas draugijos 70 metų jubiliejus. Jau yra parengtas vaizdo klipas apie draugijos sportinį gyvenimą, sukurtas kino filmas „Ainiai“, galvojama išleisti leidinį apie žalgiriečių sporto renginius ir sporto bazes.   

Žaidynių nugalėtojai   

Miestai
Krepšinis – 1. Marijampolės moterų (2. Vilnius, 3. Panevėžys) ir Kauno vyrų (2. Panevėžys, 3. Marijampolė) komandos.
 
Futbolas – 1. Panevėžys, 2. Vilnius, 3. Marijampolė

Tinklinis – 1. Kauno moterų (2. Vilnius, 3. Klaipėda) ir Kauno vyrų (2. Klaipėda, 3.Vilnius) vyrų komandos.  

Rajonai
Tinklinis – 1. Klaipėdos r. moterų (2. Kaišiadorys, 3. Lazdijai) ir Klaipėdos r. vyrų (2. Lazdijai, 3. Kupiškis) komandos

Futbolas – 1. Klaipėdos r., 2. Alytaus r., 3. Kaišiadorys

Krepšinis – 1. Kretingos moterų (2. Sankt Peterburgas, 3. Šilutė-Mažeikiai) ir Šiaulių r. vyrų (2.Trakai, 3.Šilalė) komandos. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas