Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 30 d. 11:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Motyvuoja meilė žaidimui

"Tapti čempione visuomet malonu. Nesvarbu - pirmą ar kažkelintą kartą", - teigia Lietuvos žolės riedulio čempionato geriausia žaidėja Donata Dildaitė.

Donata Dildaitė
Alfredo Pliadžio nuotr.
Donata Dildaitė

Šiaulių “Gintros-Strektės-Universiteto” merginų žolės riedulio komanda šiemet 11 kartą iš eilės tapo Lietuvos čempione. Šiaulietės finalo serijoje 3:1 įveikė Vilniaus „HFTC-Tauro“ riedulininkes. Visose ketveriose rungtynėse prireikė pratęsimo, o pergalę paskutiniame mače „Gintrai“ lėmė „auksinis“ komandos kapitonės Donatos Dildaitės įvartis. 23 metų šiaulietė buvo pripažinta geriausia čempionato žaidėja.

“Nelaukėme sunkios serijos, nors visuomet ji tokia būna. Su HFTC visuomet sunku žaisti, tačiau grįžusios iš Europos klubų čempionato Čekijoje tikėjome, kad būdamos geroje formoje finalo seriją laimėsime užtikrintai, - kalbėjo D.Dildaitė.

Serija baigėsi 3:1, tačiau visos rungtynės buvo apylygės. Kodėl? Mūsų komandoje daug jaunų žaidėjų, kurios dar rungtyniauja jaunimo rintinėse ir kurioms stinga svarbių rungtynių patirties. Taip pat daug klydome, buvo daug techninio broko“.

„Gintrai“ tai eilinis čempionių titulas. Kas motyvauoja komandą siekti naujų pergalių?
- paklausėme Donatos.

Mes tiesiog mylim šią sporto šaką. Dėl to ir žaidžiame. Esame mėgėjos, pinigų niekas mums nemoka. Ateiname tiesiog praleisti laisvalaikį. Nors treniruojamės beveik kaip profesionalės – keturis kartus per savaitę. Norime žaisti, norime kažką pasiekti ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.  Motyvacija yra, ji visuomet pakyla prieš Lietuvos čempionatų finalus ir tarptautines varžybas.

Sportininkas visada nori būti geriausias. Kadangi žaidžiame komandinį žaidimą, mūsų tikslas, kad komanda taptų čempione, ir nesvarbu, tai pirmas, penktas ar kažkelitnas kartas. Jis visada yra malonus. Tik tiek, kad kuo daugiau laimi, tuo didesnį spaudimą jauti laimėti kitąkart. Antrai vietai nėra ką prarasti. Jos gali pašokti aukščiau, tuo tarpu kai čempionių vardą turi kaskart pateisinti, psichologinį spaudimą jauti didelį.

Buvai pripažinta geriausia čempionato žaidėja. Pateisinai komandos kapitonės vardą?


Mūsų komandoje yra penkios šešios žaidėjos, kurio kuria žaidimą, kitos – daugiau ginasi. Jaučiu, kad prisidėjau prie pergalės, bet kad buvau ryškiai geresnė už kitas – ne. Gal tiesiog lemiamais momentais sužaisdavau solidžiau. Mes neturime ryškios lyderės. Kaip sakiau, žaidimą kuria penkios šešios žaidėjos, ir jei vieną dieną nesiseka vienai, sekasi kitai.

Kokias pagrindines užduotis aikštėje tau kelia treneris?

Aš esu kūrėja. Saugės darbas ir mano charakteriui labai artimas. Man patinka kurti, organizuoti ataką, atlikti rezultatyvų perdavimą. Aikštės viduryje žaidžiame su Jūrate Juodyte, su kuria ir dalijamės žaidimo organizatorių funkcija.Ko trūksta „Gintrai“ lyginant su pajėgiausiais Europos klubais?

Konkurencijos. Lietuvos čempionate, galima sakyti, turime dvi komandas, kurios varžosi tarpusavy. Mūsų čempionatas yra per silpnas, dėl to nukečiame Europoje. Trūksta rungtynių su stipriais varžovais. Išskyrus HFTC, žaisdamos su kitomis didelio vargo neturim.

Nuo Europos klubų, manau, atsiliekame techniniais elemantais, kartais – fiziniu pasiruošimu. Daug kur Europoje yra profesionalizmas. Ten komandos kitaip treniruojasi ir už tai, kad žaidžia žolės riedulį, gauna pinigus. Tai būdinga ir Rytų šalims. Rusijoje, Ukrainoje, Azerbaidžane, kitur – visur merginos žaisdamos žolės riedulį uždirba pinigus.

Vakarų Europoje yra milžiniška atranka. Tokiose šalyse kaip Belgija ar Olandija žolės riedulys yra viena populiariausių sporto šakų. Pas mus žolės riedulio masiškumas nėra didelis. Tai, kad atranka maža, kad nėra iš ko pasirinkti ir tai, kad nėra profesionalu, mums kiša koją. Negalima daug reikalauti iš žaidėjų, kai jos žaidžia savo malonumui, kai meta darbus, mokslus, ima atostogas ir važiuoja į varžybas...

Neerzina tai, kad kitur žolės riedulininkės gyvena geriau?..

Yra galimybė išvažiuoti. Jei gerai pasirodai tarptautiniuose turnyruose, prie tavęs prieina tam tikri žmonės ir pasiūlo kontraktą. Turime puikius merginų, rungtyniaujančių užsienyje, pavyzdžius –  Dovilė Jakaitė, Aurelija Griškutė, Irma ir Renata Matjušaitytės. Aš ir pati metus žaidžiau Olandijoje. Labai daug Lietuvos žolės riedulininkių yra pabuvusios užsienyje, pažaidusios už tuos pinigėlius ir grįžusios į Lietuvą.

Neplanuoji vėl išvažiuoti?

Kol kas ne. Esu Šiaulių universiteto verlso administravimo trečiakursė, liko dar metai mokytis. Be to, turiu darbą, taip pat esu trenerė – treniruoju keturiolikmečius berniukus. Tiesą sakant, turėjau pasiūlymą rugsėjį grįžti į Olandiją, bet ne – turiu daug planų čia.

Papasakok, kaip tu apskritai atsidūrei žolės riedulyje?

Sportuoti žolės riedulį pradėjau labai vėlai – penkiolikos metų. Dabar man 23-eji, taigi riedulį žaidžiu aštuonerius metus. Mano mama Irina 22 metus žaidė žolės riedulį, dirba trenere, todėl, galima sakyti,  visada buvau šalia žolės riedulio. Visąlaik jį supratau, visąlaik mėgau, tik atėjau vėlai, nes prieš tai 8 metus lankiau plaukimą. Kai perėjau į žolės riedulį, man reikėjo „pagauti“ tik techninius dalykus, nes suvokimą apie žaidimą turėjau, fiziniai rodikliai po plaukimo taip pat buvo geri.

Kokie tavo artimiaui planai?


Vasara bus laisva, nes esu per sena ir į U-21 rinktinę, kuri dalyvaus Europos čempionate, nepakliūnu. Mano auklėtinių dar laukia Lietuvos jaunučių žaidynių finalinės varžybos (jau pasibaigusiame turnyre Šiaulių vaikinai užėmė 3 vietą, - aut. past.), paskui lauksime svečių iš Lenkijos. Šiauliuose vyks tarptautinė treniruočių stovykla, į kurią atvyks apie 30 berniukų iš Lenkijos. Rugpjūtį pati pradėsiu ruoštis sezonui.

Kitą sezoną „Gintra“ turi galimybę dalyvauti Rytų šalių lygoje. Kaip krepšinyje buvo įkurta Vieningoji lyga, taip kažkas panašaus padaryta ir žolės riedulyje. Matysime, ar rėmėjai ras lėšų ten dalyvauti. Būtų labai smagu, nes visos lygoje dalyvaujančios šalys – Rusija, Ukraina, Baltarusija, Azeraidžanas, kitos – žolės riedulyje yra stipresnės už mus, todėl į Lietuvą atvyktų išties pajėgūs klubai. Aišku, viskas priklausys nuo rėmėjų, nes kiekvienas turas vyktų vis kitoje šalyje, tad kelionės brangiai kainuotų. Vis dėlto žaisti tokioje lygoje būtų labai įdomu ir, manau, pakeltų visą Lietuvos žolės riedulį.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ krepšininkai suklupo Bonoje
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūnas“ Vokietijoje 85:97 (18:29, 15:25, 27:23, 25:20) pralaimėjo Bonos „Telekom Baskets“.
„Lietkabelis“ pajuto pergalės skonį
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo mače A grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ namie 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20) nugalėjo Torunės „Polski Cukier“ (Lenkija).
Nesėkminga rinktinės repeticija
2019 11 12
Rinktinė
Prieš 2021 metų Europos čempionato atrankos susitikimus su Albanijos ir Turkijos rinktinėmis, lietuvės sužaidė kontrolines rungtynes Latvijoje.
 
Tikslas – geros žiūrovų emocijos
2019 11 12
Žvilgsnis
Rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas M.Topčagičius apie savo įvarčius: „Labai tuo džiaugiuosi, už šiuos rezultatus dėkoju savo komandos draugams.“
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
Pasaulio čempionatas suteikė pasitikėjimo
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Danui Sodaičiui trūko akimirkos iki didelio tikslo – pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo rungties finalo (VIDEO).
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Legenda pakeitė nuomonę dėl merginų
2019 11 12
Imtynės
Rimantas Bagdonas: „Neretai merginų azartas ir be kompromisinės kovos daugiau užveda, nei vaikinų imtynės su išskaičiavimu.“
E.Petrauskas  pasirengęs kovoti su bet kuo
2019 11 12
Boksas
Į profesionalų ringą žengsiasntis olimpinis prizininkas E.Petrauskas: „Noriu kovoti, noriu pergalių, noriu padovanoti žiūrovams patį geriausią reginį.“
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Trečios varžybos – trečias podiumas
2019 11 12
Dailusis čiuožimas
Rygoje (Latvija) dailiojo čiuožimo varžybose "Volvo Open Cup" 2019 - talentingosios Lietuvos čiuožėjos Agnės Ivanovaitės medalis.
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Pasikinkęs burlentę – į trečias žaidynes
2019 11 12
Žvilgsnis
Jau trečioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančio Juozo Bernoto namuose laukia žmona ir trys katinai.
„Žaibas“ triumfavo Švedijoje
2019 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Švedijoje pasibaigusiame tarptautiniame vandensvydžio turnyre „Movember Cup“ nugalėjo Elektrėnų „Žaibo“ klubas.
Lietuvos čempionate dominavo klaipėdiečiai
2019 11 12
Sunkioji atletika
Lietuvos atskirų veiksmų sunkiosios atletikos čempionate Alytuje svarbiausius laurus susižėrė Klaipėdoje besitreniruojantys sunkiaatlečiai.
 
Paskelbti pretendentai į metų laurus
2019 11 12
Rinkimai
Paskelbti „LTeam apdovanojimų 2019“ nominantai ir prasidėjo balsavimas. Iš viso metų laureatai paaiškės devyniose kategorijose.
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas