Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. kovo 12 d. 13:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trasoje - ir meras, ir olimpietės

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną jonaviečiai jau 25-tą kartą paminėjimo tradiciniu bėgimu „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“

Tradicinis bėgimas Jonavoje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Tradicinis bėgimas Jonavoje.
   

Šįkart bėgimas buvo jubiliejinis, jau 25-asis ir jam rajono savivaldybė skyrė didelį dėmesį. Kartu vyko ir Lietuvos bėgimo taurės antro etapo varžybos. Jonava visą dieną gyveno renginiu, kuris šurmuliavo miesto centre prie savivaldybės.

Jau ankstų rytą po gatves pabiro jaunieji bėgikai, kurie lenktyniavo 3,4 km distancijoje, po to vyko liaudies bėgimas ir buvos duotas startas neįgaliesiems vežimėliuose, o pagrindinio 15 km nuotolio bėgikai rinkosi prie Abraomo Kulviečio obelisko Kulvos seniūnijoje.

Kur bepasisuktų Regina Stupurienė
Gražus oras sutraukė daugiau kaip 900 šventės dalyvių, vien 15 km distancijoje jėgas panoro išbandyti 348 sportininkai. Lyg vijurkas visur sukosi viena pagrindinių šios šventės organizatorių, Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė su visa savo centro komanda.

Sportiškai apsirengusi ir su mikrofonu rankose ji išlydėjo bėgikus prie A. Kulviečio obelisko ir juos sutiko prie rajono savivaldybės, ant jos pečių gulė ir visas jubiliejinio renginio organizacinis darbas.

„Ką ši moteris besiimtų daryti, - viską daro su didele meile ir atsakomybe. Ji – nepakartojama sporto organizatorė, todėl nenuostabu, kad puikiai organizavo ir šį jubiliejinį renginį“, - R.Stupurienei negalėjo gražių žodžių ilgai Jonavoje, o dabar Kaišiadoryse kūno kultūros mokytoju dirbantis Stanislovas Lakavičius, kuris į varžybas atvažiavo su savo mokiniais.

KKSC direktorės iniciatyva buvo atlikta ir kilni akcija. Viena S. Nėries mokyklos mokinė serga sunkia liga, tad bėgikų buvo prašoma aukoti pinigų brangiems vaistams nusipirkti. Buvo surinkta apie 1,5 tūks. Lt.

Per iškilmingą šventės uždarymą Kūno kultūros ir sporto centre buvo išdalinti 40 taurių ir 29 piniginiai prizai, kurie sudarė 7,1 tūkst. Lt.. Bėgikams koncertavo modernaus folkloro grupė „Aisva“, įsikūrusi nuo 2007 metų.   

Be to, rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Jonas Klemensas Sungaila pagrindinio bėgimo nugalėtojams įsteigė prizus po 1500 Lt.

Distancijoje – ir rajono meras
Rajono meras ir pats ryžosi įveikti 15 km distanciją. Administracijos direktorius per iškilmingą pagrindinio bėgimo varžybų atidarymą merui linkėjo atbėgti nei pirmam, nei paskutiniam. Tą M. Sinkevičius ir padarė.

„Su bėgimu susidraugavau praėjusiais metais, tačiau, atrodo, ilgam. Tada debiutavau vilniečių maratone, įveikiau tikrąjį maratoną. Pasiekiau nestebuklingą rezultatą, didelių uždavinių sau nekėliau, pagrindinis tikslas buvo baigti distanciją. Esu įveikęs ir po 10 km, 20 km nuotolius, dalyvavau varžybose Kaune, bėgau pusę maratono Nidoje. Praėjusiais metais pabėgiojau nemažai, namie jau turiu kokius 5-6 medalius“, - gerai nusiteikęs prieš startą kalbėjo jauniausias Lietuvos meras, 28-erių  Mindaugas Sinkevičius.

Prieš bėgimą meras, kuris mokėsi Jonavos Senamiesčio gimnazijoje, sutiko savo kūno kultūros mokytoją, Turino olimpinių žiemos žaidynių deglo nešėją S. Lakavičių ir abu turėjo ką prisiminti. Meras labai nudžiugo, kai sužinojo, kad jo buvusi gimnazija masiškiausiai (420) dalyvavo jubiliejinėje šventėje. 

Jonavos bėgime rajone meras dalyvavo pirmą kartą, tačiau, kaip pats sakė, tikrai ne paskutinį. Norėjo bėgti ir praėjusiais metais, tačiau sirguliavo ir, turėdamas temperatūros, nerizikavo. 

Šiauliečių triumfas  
Jonavoje ypač sėkmingai rungtyniavo šiauliečiai, trenerių Petro Šaučikovo ir jo sūnaus Dainiaus, kuris ir pats dalyvavo pagrindiniame bėgime, auklėtiniai. Jau per jaunųjų bėgikų varžybas 3,4 km distancijoje pasižymėjo jų sportininkai Auksė Linkutė, Lietuvos vaikų amžiaus čempionas Nojus Navickas, Kamilė Vaičiulytė, tapę nugalėtojais, antri buvo Jovita Povilaitytė, Armandas Balčius.

„Ugdome tiktai jaunus bėgikus, kuriuos užsiauginame, tuos ir turime“, - sakė šiauliečių treneris P. Šaučikovas.  O po to atėjo eilė suaugusiems: 15 km distancijoje nugalėtojais tapo Rasa Drazdauskaitė (51:33), kuri dėl traumos praleido pernykštį bėgimą, ir Justinas Beržanskas (47:49). Susumavus visus rezultatus, Šiaulių „Stadija“ sporto klubas buvo stipriausias tarp klubų.

Nugalėtoja džiaugiasi gražia švente
Londono ir Pekino olimpinių žaidynių dalyvė šiaulietė Rasa Drazdauskaitė, atstovaujanti Kauno „Maratono“ klubui, teigė, kad jai jonaviečių bėgimas patinka  net ik dėl to, kad yra gražiai, šventiškai organizuotas, geriausiųjų sportininkų laukia daug prizų, bet ir dėl to, kad jis vyksta ankstų pavasarį, kuomet po žiemos sezono galima save išbandyti, pasižiūrėti, kokia sportinė forma.

Šių metų Lietuvos uždarų patalpų čempionė 3000 m distancijoje naujajam sezonui rengėsi namie. Jonavoje jos laukė gerokai ilgesnė distancija, kurioje buvo kas veikti. R. Drazdauskaitei rimtą konkurenciją bandė sudaryti kita olimpietė Remalda Kergytė, kuri absoliučioje įskaitoje buvo antra (51:52), o trečia liko kaunietė Milda Vilčinskaitė (56:44). 

„Kaip maratono bėgikei, 15 km nuotolis man buvo trumpokas, tačiau po žiemos sezono – gal ir normalus. Mano bėgimo taktika buvo paprasta – bėgti taip, jog nugalėčiau. Žiemą daug treniravausi, matau, kad dar yra kur tobulėti. Distancijoje nebuvo lengva, kai kas trasoje netgi pasiklydo, pasuko ne ten, kur reikia. Tarp tokių buvau ir aš,“ - sakė R. Drazdauskaitė, tarp visų dalyvių, skaičiuojant ir vyrus, užėmusi 14-ąją vietą. Šiaulietė ypač džiaugėsi, kad jai tobulėti padeda Kauno maratono klubo bėgikai Remigijus Kančys, Šarūnas Mockus, kiti vyrai, su kuriais dažnai kartu treniruojasi, taip pat klubo vadovai. Daug pataria ir padeda klubo trenerė Inga Juodeškienė, kuri su gausia savo bėgikų grupe irgi dalyvavo Jonavos šventėje. Geras sąlygas šiaulietei sudaro ir karaliaus Mindaugo husarų batalionas, kadangi Rasa yra kariškė.

Pagrindinis R. Drazdauskaitės startas šiemet – Europos lengvosios atletikos čempionatas Rugpjūtį Šveicarijoje, o kiek bėgs ji maratonų, dar nežino – viskas priklausys nuo sveikatos, sportinės formos. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose gegužės pabaigohe ji žada bėgti 5 km distanciją.

Treneris išpranašavo pergalę
Šiauliečių treneris Petras Šaučikovas neabejojo savo mokinio Justino Beržansko pergale 15 km distancijoje. Žiemą jis laimėjo Lietuvos čempionatą ir 3000 m distancijoje pasiekė puikų 8 min. 18 sek. rezultatą. Justinas specializuojasi kliūtiniame bėgime, tačiau mėgsta dalyvauti ir įvairiuose neilguose (iki 10 km) masiniuose bėgimuose.

15 km distanciją šiaulietis bėgo pirmą kartą. Trenerio žodžiai pasitvirtino: nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio Šiaulių lengvosios atletikos sporto centre treneriu pradėjęs dirbti J. Beržanskas pralenkė visus varžovus (47:49). Nugalėti jam nemažai padėjo  vilnietis Darius Sadeckas (47:57), kuris ilgą laiką pirmavo distancijoje ir nedaug nusileido nugalėtojui. Trečias finišavo pakruojiškis Marius Diliūnas (48:32).

„Buvo ir daugiau favoritų nugalėti, kaip sakoma, prieš startą visi lygūs. Tačiau ne vienas jų atsiliko 6-7 – ajame kilometre. Per pratybas esu įveikęs ir ilgesnes distancijas, tačiau per varžybas to „malonumo“ nebuvau patyręs. Mano treneris buvo išsitikinęs, jog nugalėsiu, jis puikiai žino, kiek daug ir rimtai treniruojuosi. Žiemą buvo galimybė pasportuoti Portugalijoje.  Šįkart bėgimas man buvo gera treniruotė. Rengiuosi vasaros išbandymams, mano mėgstamiausia rungtis – 3000 m kliūtinis bėgimas. Iki vasaros dar yra šiek tiek laiko, dabar – bazinis laikotarpis, todėl žadu dalyvauti viename kitame bėgime, tą dieną nereikės vienam treniruotis“, - sakė J. Beržanskas, kuris labai džiaugėsi, kad tokia graži bėgikų šventė vyksta Jonavoje: „Populiarėja bėgimas ne tiktai tarp tų, kurie varžosi dėl vietų, bet ir todėl, kad žmonės pagaliau ima suprasti bėgimo svarbą."

J. Beržanskas labai norėtų įvykdyti normatyvą, leisiantį jam dalyvauti Europos čempionate Ciūriche, iki kurio trūksta nei daug, nei mažai – 6 sek. Tačiau šiaulietis su žmona laukia šeimos padidėjimo, negali dažnai išvykti į treniruočių stovyklas ir vasarą tai gali atsiliepti rezultatams.    


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
Pusfinalyje – Lietuvos komandų akistata
2020 02 24
Baltijos lyga
Savaitgalį Rygoje vyksiančiame Douglas Baltijos čempionato finalo ketverte žais dvi Lietuvos komandos.
D.Motiejūnas: „Reikia gerbti užrašą Lietuva“
2020 02 24
Atranka
Po gėdingo pralaimėjimo Belgijoje Lietuvos krepšinio rinktinė kibs į atlapus pakilimą išgyvenantiems čekams.
 
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2020 02 24
Draugiškos rungtynės
Ketvirtą pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle pasiekė Kauno FC „Hegelmann Litauen“, 2:0 pranokęs būsimą varžovę Pirmoje lygoje Alytaus „Dainavą“.
D.Ngogo debiutas paženklintas pergale
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pasirengimo sezonui cikle 1:0 (0:0) pranoko Latvijos „Jelgava“ klubą (VIDEO).
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Iki olimpinio debiuto – 1000 kibirų prakaito
2020 02 24
Žvilgsnis
Garsių Lietuvos sportininkų kelias į olimpines žaidynes grįstas įspūdingais skaičiai.
Svarbiausia – šeimos ir draugų palaikymas
2020 02 24
Buriavimas
Vasario 25 d. Australijoje prie olimpinės „RS:X“ burlenčių klasės pasaulio čempionato starto linijos stos ir Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas.
Tradicinėse varžybose – 12-mečio rekordas
2020 02 24
Šaudymas iš lanko
Utenos daugiafunkciame sporto centre įvyko tradicinės reitinginės šaudymo iš lanko varžybos „Utenos taurė“.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas