Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. kovo 12 d. 13:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trasoje - ir meras, ir olimpietės

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną jonaviečiai jau 25-tą kartą paminėjimo tradiciniu bėgimu „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“

Tradicinis bėgimas Jonavoje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Tradicinis bėgimas Jonavoje.
   

Šįkart bėgimas buvo jubiliejinis, jau 25-asis ir jam rajono savivaldybė skyrė didelį dėmesį. Kartu vyko ir Lietuvos bėgimo taurės antro etapo varžybos. Jonava visą dieną gyveno renginiu, kuris šurmuliavo miesto centre prie savivaldybės.

Jau ankstų rytą po gatves pabiro jaunieji bėgikai, kurie lenktyniavo 3,4 km distancijoje, po to vyko liaudies bėgimas ir buvos duotas startas neįgaliesiems vežimėliuose, o pagrindinio 15 km nuotolio bėgikai rinkosi prie Abraomo Kulviečio obelisko Kulvos seniūnijoje.

Kur bepasisuktų Regina Stupurienė
Gražus oras sutraukė daugiau kaip 900 šventės dalyvių, vien 15 km distancijoje jėgas panoro išbandyti 348 sportininkai. Lyg vijurkas visur sukosi viena pagrindinių šios šventės organizatorių, Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė su visa savo centro komanda.

Sportiškai apsirengusi ir su mikrofonu rankose ji išlydėjo bėgikus prie A. Kulviečio obelisko ir juos sutiko prie rajono savivaldybės, ant jos pečių gulė ir visas jubiliejinio renginio organizacinis darbas.

„Ką ši moteris besiimtų daryti, - viską daro su didele meile ir atsakomybe. Ji – nepakartojama sporto organizatorė, todėl nenuostabu, kad puikiai organizavo ir šį jubiliejinį renginį“, - R.Stupurienei negalėjo gražių žodžių ilgai Jonavoje, o dabar Kaišiadoryse kūno kultūros mokytoju dirbantis Stanislovas Lakavičius, kuris į varžybas atvažiavo su savo mokiniais.

KKSC direktorės iniciatyva buvo atlikta ir kilni akcija. Viena S. Nėries mokyklos mokinė serga sunkia liga, tad bėgikų buvo prašoma aukoti pinigų brangiems vaistams nusipirkti. Buvo surinkta apie 1,5 tūks. Lt.

Per iškilmingą šventės uždarymą Kūno kultūros ir sporto centre buvo išdalinti 40 taurių ir 29 piniginiai prizai, kurie sudarė 7,1 tūkst. Lt.. Bėgikams koncertavo modernaus folkloro grupė „Aisva“, įsikūrusi nuo 2007 metų.   

Be to, rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Jonas Klemensas Sungaila pagrindinio bėgimo nugalėtojams įsteigė prizus po 1500 Lt.

Distancijoje – ir rajono meras
Rajono meras ir pats ryžosi įveikti 15 km distanciją. Administracijos direktorius per iškilmingą pagrindinio bėgimo varžybų atidarymą merui linkėjo atbėgti nei pirmam, nei paskutiniam. Tą M. Sinkevičius ir padarė.

„Su bėgimu susidraugavau praėjusiais metais, tačiau, atrodo, ilgam. Tada debiutavau vilniečių maratone, įveikiau tikrąjį maratoną. Pasiekiau nestebuklingą rezultatą, didelių uždavinių sau nekėliau, pagrindinis tikslas buvo baigti distanciją. Esu įveikęs ir po 10 km, 20 km nuotolius, dalyvavau varžybose Kaune, bėgau pusę maratono Nidoje. Praėjusiais metais pabėgiojau nemažai, namie jau turiu kokius 5-6 medalius“, - gerai nusiteikęs prieš startą kalbėjo jauniausias Lietuvos meras, 28-erių  Mindaugas Sinkevičius.

Prieš bėgimą meras, kuris mokėsi Jonavos Senamiesčio gimnazijoje, sutiko savo kūno kultūros mokytoją, Turino olimpinių žiemos žaidynių deglo nešėją S. Lakavičių ir abu turėjo ką prisiminti. Meras labai nudžiugo, kai sužinojo, kad jo buvusi gimnazija masiškiausiai (420) dalyvavo jubiliejinėje šventėje. 

Jonavos bėgime rajone meras dalyvavo pirmą kartą, tačiau, kaip pats sakė, tikrai ne paskutinį. Norėjo bėgti ir praėjusiais metais, tačiau sirguliavo ir, turėdamas temperatūros, nerizikavo. 

Šiauliečių triumfas  
Jonavoje ypač sėkmingai rungtyniavo šiauliečiai, trenerių Petro Šaučikovo ir jo sūnaus Dainiaus, kuris ir pats dalyvavo pagrindiniame bėgime, auklėtiniai. Jau per jaunųjų bėgikų varžybas 3,4 km distancijoje pasižymėjo jų sportininkai Auksė Linkutė, Lietuvos vaikų amžiaus čempionas Nojus Navickas, Kamilė Vaičiulytė, tapę nugalėtojais, antri buvo Jovita Povilaitytė, Armandas Balčius.

„Ugdome tiktai jaunus bėgikus, kuriuos užsiauginame, tuos ir turime“, - sakė šiauliečių treneris P. Šaučikovas.  O po to atėjo eilė suaugusiems: 15 km distancijoje nugalėtojais tapo Rasa Drazdauskaitė (51:33), kuri dėl traumos praleido pernykštį bėgimą, ir Justinas Beržanskas (47:49). Susumavus visus rezultatus, Šiaulių „Stadija“ sporto klubas buvo stipriausias tarp klubų.

Nugalėtoja džiaugiasi gražia švente
Londono ir Pekino olimpinių žaidynių dalyvė šiaulietė Rasa Drazdauskaitė, atstovaujanti Kauno „Maratono“ klubui, teigė, kad jai jonaviečių bėgimas patinka  net ik dėl to, kad yra gražiai, šventiškai organizuotas, geriausiųjų sportininkų laukia daug prizų, bet ir dėl to, kad jis vyksta ankstų pavasarį, kuomet po žiemos sezono galima save išbandyti, pasižiūrėti, kokia sportinė forma.

Šių metų Lietuvos uždarų patalpų čempionė 3000 m distancijoje naujajam sezonui rengėsi namie. Jonavoje jos laukė gerokai ilgesnė distancija, kurioje buvo kas veikti. R. Drazdauskaitei rimtą konkurenciją bandė sudaryti kita olimpietė Remalda Kergytė, kuri absoliučioje įskaitoje buvo antra (51:52), o trečia liko kaunietė Milda Vilčinskaitė (56:44). 

„Kaip maratono bėgikei, 15 km nuotolis man buvo trumpokas, tačiau po žiemos sezono – gal ir normalus. Mano bėgimo taktika buvo paprasta – bėgti taip, jog nugalėčiau. Žiemą daug treniravausi, matau, kad dar yra kur tobulėti. Distancijoje nebuvo lengva, kai kas trasoje netgi pasiklydo, pasuko ne ten, kur reikia. Tarp tokių buvau ir aš,“ - sakė R. Drazdauskaitė, tarp visų dalyvių, skaičiuojant ir vyrus, užėmusi 14-ąją vietą. Šiaulietė ypač džiaugėsi, kad jai tobulėti padeda Kauno maratono klubo bėgikai Remigijus Kančys, Šarūnas Mockus, kiti vyrai, su kuriais dažnai kartu treniruojasi, taip pat klubo vadovai. Daug pataria ir padeda klubo trenerė Inga Juodeškienė, kuri su gausia savo bėgikų grupe irgi dalyvavo Jonavos šventėje. Geras sąlygas šiaulietei sudaro ir karaliaus Mindaugo husarų batalionas, kadangi Rasa yra kariškė.

Pagrindinis R. Drazdauskaitės startas šiemet – Europos lengvosios atletikos čempionatas Rugpjūtį Šveicarijoje, o kiek bėgs ji maratonų, dar nežino – viskas priklausys nuo sveikatos, sportinės formos. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose gegužės pabaigohe ji žada bėgti 5 km distanciją.

Treneris išpranašavo pergalę
Šiauliečių treneris Petras Šaučikovas neabejojo savo mokinio Justino Beržansko pergale 15 km distancijoje. Žiemą jis laimėjo Lietuvos čempionatą ir 3000 m distancijoje pasiekė puikų 8 min. 18 sek. rezultatą. Justinas specializuojasi kliūtiniame bėgime, tačiau mėgsta dalyvauti ir įvairiuose neilguose (iki 10 km) masiniuose bėgimuose.

15 km distanciją šiaulietis bėgo pirmą kartą. Trenerio žodžiai pasitvirtino: nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio Šiaulių lengvosios atletikos sporto centre treneriu pradėjęs dirbti J. Beržanskas pralenkė visus varžovus (47:49). Nugalėti jam nemažai padėjo  vilnietis Darius Sadeckas (47:57), kuris ilgą laiką pirmavo distancijoje ir nedaug nusileido nugalėtojui. Trečias finišavo pakruojiškis Marius Diliūnas (48:32).

„Buvo ir daugiau favoritų nugalėti, kaip sakoma, prieš startą visi lygūs. Tačiau ne vienas jų atsiliko 6-7 – ajame kilometre. Per pratybas esu įveikęs ir ilgesnes distancijas, tačiau per varžybas to „malonumo“ nebuvau patyręs. Mano treneris buvo išsitikinęs, jog nugalėsiu, jis puikiai žino, kiek daug ir rimtai treniruojuosi. Žiemą buvo galimybė pasportuoti Portugalijoje.  Šįkart bėgimas man buvo gera treniruotė. Rengiuosi vasaros išbandymams, mano mėgstamiausia rungtis – 3000 m kliūtinis bėgimas. Iki vasaros dar yra šiek tiek laiko, dabar – bazinis laikotarpis, todėl žadu dalyvauti viename kitame bėgime, tą dieną nereikės vienam treniruotis“, - sakė J. Beržanskas, kuris labai džiaugėsi, kad tokia graži bėgikų šventė vyksta Jonavoje: „Populiarėja bėgimas ne tiktai tarp tų, kurie varžosi dėl vietų, bet ir todėl, kad žmonės pagaliau ima suprasti bėgimo svarbą."

J. Beržanskas labai norėtų įvykdyti normatyvą, leisiantį jam dalyvauti Europos čempionate Ciūriche, iki kurio trūksta nei daug, nei mažai – 6 sek. Tačiau šiaulietis su žmona laukia šeimos padidėjimo, negali dažnai išvykti į treniruočių stovyklas ir vasarą tai gali atsiliepti rezultatams.    


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
K.Kemzūra pranoko Š.Jasikevičių
2019 11 15
Eurolyga
Kęstučio Kemzūros treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“ lemtingą smūgį Kauno „Žalgiriui“ sudavė trečiajame kėlinyje.
Krepšininkai olimpinį bilietą medžios Kaune
2019 11 15
Atranka
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) penktadienį paskelbė, kad vienas iš keturių olimpinių vyrų krepšinio atrankos turnyrų vyks Kaune.
13-metės debiutą paženklino pergalė
2019 11 15
Atranka
13-metė Justė Jocytė debiutavo šalies moterų rinktinėje, o lietuvės nušlavė albanes.
 
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Dvikovų žemėlapyje – naujas taškas
2019 11 15
Žvilgsnis
Sekmadienį LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų futbolo rinktinių dvikova bus neeilinė keliais aspektais.
Portugalai sutrypė Lietuvos rinktinę
2019 11 15
Atranka
2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos B grupės rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 0:6 (0:2) pralaimėjo Portugalijos komandai.
Čempionato finiše – lietuvių rekordai
2019 11 15
Pasaulio čempionatas
Lietuvos lengvaatlečiai pasirodymą pasaulio neįgaliųjų čempionate Dubajuje baigė dviem asmeniniais rekordais ir dviem šeštomis pozicijomis.
„Situacija – sveiku protu nesuvokiama“
2019 11 15
Žvilgsnis
LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis – apie tragišką sporto bazių situaciją, rekordus, varginantį sezoną, nerimą dėl fondo, prognozes Tokijuje.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
 
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Prieš kovas – gera nuotaika
2019 11 15
Bušido
Lietuvos bušido federacijos prezidentas D. Simanaitis: 20-metų prabėgo kaip viena diena.
Priedas prie rezultatų – nevaldomi jausmai
2019 11 15
Karatė
Inga Mikštaitė: „Nemoku suvaldyti savo jausmų ir to nereikia, nes tai vienintelis dalykas, kuris suteikia tai pergalei ar pralaimėjimui žavesio.“
Pasaulio čempionate – auksinės pergalės
2019 11 15
Graplingo imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) organizuotame pasaulio jaunimo ir veteranų graplingo čempionate sėkmingai pasirodė du mūsų šalies imtynininkai.
 
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Be namų, bet su ambicijomis
2019 11 15
Akmenslydis
Sąlygų treniruotis Lietuvoje neturinčios mūsų šalies akmenslydžio rinktinės Helsinborge sieks istorinių aukštumų.
Vilniaus derbį laimėjo „Hockey Punks“
2019 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį buvo sužaistos rungtynės, kuriose ant ledo pasirodė dvi Vilniaus komandos.
Kauno derbyje – įvarčių lavina
2019 11 14
Ledo ritulys
Trečiadienį Lietuvos ledo ritulio čempionate sužaistos vienerios rungtynės, kurios baigėsi įspūdinga lygos lyderių pergale.
Lietuvos rinktinei – varžovų pamokos
2019 11 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti pirmosios pergalės antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“.
Šokėjų kovos – su olimpiniu prieskoniu
2019 11 15
Breikas
Dešimt Lietuvos breikerių pristatys į 2024 m. Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktą naują sporto šaką – breiką.
Lankininkų varžybose – staigmena žiūrovams
2019 11 14
Šaudymas iš lanko
Alytuje vyks aukščiausius standartus atitinkančios tarptautinės šaudymo iš lanko varžybos.
 
Šalies geriausieji – ką jie laimėjo?
2019 11 15
Žvilgsnis
Pagrindinėse „LTeam apdovanojimų 2019“ kategorijose į septynias statulėles iš viso pretenduoja 21-as atletas, treneris ar komanda.
„LTeam LAB“ padės atletams siekti tikslų
2019 11 15
Atidarymas
Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėrė „Affidea“ klinika, kurios patalpose įsikūrė ir sporto medicinos, mokslo bei tyrimų laboratorija „LTeam LAB“
Seime – apie sporto įstatymą ir fondą
2019 11 14
Situacija
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė Sporto įstatymą tikslinantiems pakeitimams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas