Augustas Četkauskas 2010 m. vasario 17 d. 12:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Morkevičius pasiruošęs dvikovai

Legendinė bušido žvaigždė Remigijus Morkevičius sugrįžta į profesionalųjį sportą. Balandžio 10 dieną jis susikaus K-1 turnyre "Siemens" arenoje

Remigijus Morkevičius sugrįžta į profesionalųjį sportą
bushido.lt nuotr
Remigijus Morkevičius sugrįžta į profesionalųjį sportą
   

 
Po ilgos pertraukos Remigijus Morkevičius sugrįžta į profesionalųjį sportą. Balandžio 10 dieną "Siemens" arenoje vyksiančiame  K-1 turnyre jis susikaus pagrindinėje varžybų kovoje.

Ištvėręs nugaros operaciją, jis reabilitavosi. Korėjos vienuolyne patobulėjo dvasiškai ir dabar  visiškai yra pasiruošęs kovoti.
 
Kaip pasirinkai kovų menus?
Mažas buvau hiperaktyvus, tačiau profesionaliai sportuoti pradėjau gerokai vėliau, nei šnabždėjo širdis. Ir kieme, ir rajone buvau žinomas kaip „mušeika“. Pats nesportuodamas kovinio sporto mokiau kitus. Vyresni kiemo draugai organizuodavo kovas prieš kitas padaužas. O aš prisižiūrėdavau kino filmų ir - pirmyn į kovą. Tada žinoma Lietuvos grupė „SEL“ sukūrė dainą „Titanas“. O sporto klube "Titanas" sportavo mano draugai. Vos gavau pasiūlymą eiti ten sportuoti, iškart sutikau. Tai buvo pirmi mano žingsniai į didįjį sportą. Atsimenu, buvau taip susižavėjęs treniruotėmis, kad po treniruotės grįžęs namo kartodavau visus išmoktus veiksmus.

Kaip patyrei nugaros traumą?
Traumą gavau ne iš karto. Vaikystėje buvau energingas – statybvietėse šokinėdavau nuo namų, nuo mokyklos stogo ar šiaip iš trečio aukšto. Mano kūnas rodė įspėjamuosius signalus, kad reikia atsisakyti ekstremalių situacijų, bet aš nekreipdavau dėmesio į tai. Skausmą tiesiog įgnoruodavau, kęsdavau jį. Vėliau, kai pradėjau kovoti, mano technikos veiksmai buvo neteisingi.  Neteisingai atlikdavau metimus, neįjungdavau kojų. Visi šie veiksniai ir prisidėjo prie nugaros problemų. Kai nebegalėjau kęsti, teko gultis ant operacinės stalo.

Ar dar jauti traumos padarinius?
Nesinori to tarti viešai, tačiau traumos padarinius jaučiu iki šiol. Kovojant tenka beveik visiškai atsisakyti imtynių veiksmų, vengti kovos parteryje. 2008-uosius metus skyriau fiziniam pasirengimui ir buvau pasiekęs neblogą lygį. Tačiau fizinis pasirengimas yra viena, o psichologinis – kita. Dvasiškai pasiruošęs nebuvau. Spalį prieš turnyrą Vilniuje vėl pajutau klubo skausmus – teko vėl vaikščioti pas gydytojus, motyvacija kovoti krito. O nėra noro kovoti – nėra nieko – nors kovas laimėdavau, entuziazmo ugnelė vos teruseno. Maniau, pabandėm dar kartą, nepasisekė, gana.

Šiuo metu vėl pasijautė klubo problemos, tačiau į jas žiūriu daug ramiau, tačiau dėmesį į tai kreipiu iš karto ir reaguoju, analizuoju kas nuo ko prasidėjo.

Nemanau, kad dėl viso to mane jau galima nurašyti, nors gal kas nors ir norėtų. Tikėjimas savimi – keistas ir labai įdomus dalykas, o man jo šiuo metu nebestinga. Man viskas labai gerai, o tokia būsena be sunkumų nepasiekiama.Kaip sugalvojai išvykti Korėją?
Vykti į vienuolyną sugalvojau spontaniškai, tokie dalykai neišmąstomi per ilgą laiką – sakykim, 4 valandą ryto  gauni sms žinutę iš kosmoso, susidedi daiktus ir pirmyn. Ilgas mąstymas iš esmės yra nieko neveikimas. Pradeda žmonės galvoti apie netikrą egzotiką, pavyzdžiui, džiungles ir atitolsta nuo spontaniškumo. Po minties iš karto turi sekti veiksmas, nors po minutės gal jau galvosi kitaip.


Papasakok, ką jame veikei?
Vienuolyne labai daug meditavau, meldžiausi, skaičiau knygas, teko padirbėti, ir, žinoma, sportavau. Gal nepasakosiu visų pojūčių, sapnų, stebėjimų ar pastebėjimų, nes tuomet išeis visas romanas.
 

Ar teko laikytis vietos (zen) papročių?
Sakau tiesiai šviesiai - aš jų beveik nežinau. Žinau tik tiek, kad vienas iš papročių – niekada prie nieko neprisirišti, tačiau ir šios subtilybės priklauso nuo konkrečios šalies kultūros. Korėjoje anksčiau vyravo dauizmas. Per karus su japonais įsivyravo "zen", tačiau negryna jo forma – kai kurie etiketo dalykai išliko nepakitę. Grynasis "zen" paplitęs Japonijoje, jame kur kas daugiau disciplinos, veiksmai šlifuojami iki begalybės. Aš nesu prisirišęs nei prie vieno, nei prie kito – suprantu šių dalykų esmę, tačiau nesureikšminu datų, pavardžių ar kitų paprotinių simbolių. Stengiuosi suprasti esmę, tačiau nepaklysti istoriškumuose. Aš tikiu Dievą ir visą gyvenimą mano pagrindinė mantra lieka „Tėve Mūsų“, aš vadovaujuosi 10 Dievo įsakymų ir darau tai ne dėl kitų, o dėl savęs. Nesu kategoriškas ir po kiekvieno savo veiksmo stengiuosi būti tuščias, tai yra neturėti išankstinės nuomones. Ji ateina tik su atsakomuoju veiksmu. Jei mano veiksmas duoda vaisių, stengiuosi jį padaryti įpročiu, jei ne – bandau pažiūrėti į jį iš visų įmanomų pusių ir tai man kol kas pavyksta.

Mano požiūrį gali nupasakoti viena ištrauka iš knygos. Keli mokiniai ir mokytojas Shunryu Suzuki kartą ėjo rinkti kažkokių vaisių. Mokiniai stengėsi būti gerais mokiniais, tačiau kai pamatė mokytoją, įsilipusį į medį ir mėtantį į juos vaisiais, suprato, kad į viską jie žiūri per daug rimtai.

Ko naujo tave išmokė budizmas?
Viskas, ko išmoksti yra nauja, tad vienintelis pastovus dalykas gyvenime yra akimirkos nepastovumas.

Dalyvausi K1 turnyre, ar tai bus pirma kova po nugaros operacijos?
Tai ne pirma kova, teko kautis po jos.

Ar jau žinai turnyro K1 "Siemens" arenoje savo priešininką?
Ne, priešininko nežinau. Man visiškai nesvarbu su kuo teks kovoti, galvoju tik apie pergalę. Esu visiškai pasiruošęs.

Pasižiūrėti, kaip kovoja Remigijus Morkevičius, galite čia

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Š. Sakalauskas netiki „Žalgirio“ krize
2019 12 11
Žvilgsnis
Krepšinio ekspertas Šarūnas Sakalauskas: „Geresnis taiklumas palengvintų puolimą, nes, išskyrus dvikovą su CSKA, „Žalgiris“ pelnė nedaug taškų“.
„Lietkabelis“ bandys surasti rasistus
2019 12 11
Situacija
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, reaguodamas į Sasario „Dinamo“ krepšininko Michele Vitali įrašą, smerkia bet kokios išraiškos rasizmą.
„Rytas“ žengė į Europos taurės „Top 16“
2019 12 11
Europos taurė
Namuose Bursos „Tofas“ ekipą parklupdę ir gerų žinių iš Prancūzijos sulaukę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai žengė į antrą Europos taurės etapą.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
 
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Į Lozaną – rekordinis lietuvių būrys
2019 12 10
Jaunimo olimpiada
Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionas M.Morauskas liko pirmas už brūkšnio, tačiau vilčių patekti į jaunimo olimpines žaidynes dar neprarado.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
Ristūnai vėl skries ledu Dusetose
2019 12 11
Žirginis sportas
Ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2020“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė vyks vasario 1 d.
Po pergalingo žygio laukia kova dėl aukso
2019 12 10
Vandensvydis
Lietuvos vicečempionė Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ vandensvydžio komanda pergalingai baigė Šiaurės Europos vandensvydžio lygos antrąjį etapą.
 
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas