Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. sausio 27 d. 14:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žalgiriados kovos - po vienu stogu

Šių metų „Žalgirio“ žiemos žaidynės - 25-osios. Pirmieji jų apdovanojimus Alytuje išsidalijo stalo tenisininkai, šachmatininkai ir šaškininkai

Žalgiriada Alytuje.
Marytės Marcinkevičiūtės ir Daivos Jakubauskienės nuotr.
Žalgiriada Alytuje.
   
Trečią kartą stalo teniso, šachmatų ir šakių komandas priėmė Alytus. Atrodo, kad Dzūkijos sostinėje žalgiriečiai apsistojo ilgesniam laikui. Bent kitais metais – tai tikrai. Erdvūs bei šilti Sporto ir rekreacijos centro Sporto rūmai, dzūkiškas svetingumas ir nuoširdumas labai patiko visiems žaidynių dalyviams, tad „Žalgirio“ draugijos prezidentui Vytui Nėniui, kuris stebėjo visas varžybas, nieko kito nebeliko, kaip draugijos sportininkus ir kitąmet pakviesti į Alytų.

Alytuje viskas buvo labai kompaktiška: žalgiriečiai visą dieną buvo po vienu stogu lyg draugiška šeima – Sporto rūmuose rungtyniavo, pietavo kavinėje, iš rūmų niekur nereikėjo kelti kojos.

Žaidynėse – aukštos kvalifikacijos teisėjai 
Žaidynes aptarnavo aukštos kvalifikacijos teisėjai. Štai stalo teniso varžybų vyr. teisėjas – tarptautinės kategorijos arbitras alytiškis Zenonas Gramackas, ne kartą teisėjavęs pasaulio ir Europos čempionatuose, Pasaulio taurės varžybose, tarpvalstybiniuose mačuose. Jam padėjo taip pat tarptautinės kategorijos teisėjai kauniečiai Kazimieras Gaigalis ir Vincas Franckaitis. Stalo teniso varžybų vyr. sekretorius -  nacionalinės kategorijos arbitras kaunietis Romas Stankevičius.
 
Kaip teigė Z. Gramackas, stalo teniso varžybas jam ir sunku, ir lengva organizuoti. „Alytuje yra daug norinčiųjų žaisti stalo tenisą ir kai kuriems mūsų klubams bei mokymo įstaigoms buvo rekomenduota įsigyti gerą, aukštos klasės sportinį inventorių, kad mieste būtų galima surengti stambias tarptautines varžybas. Dabar mes tuo mielai ir pasinaudojome – iš mokyklų pasiskolinome stalų ir užtvarėlių“, - sakė Z. Gramackas.

Rungtyniauta prie 8 stalų, kurie kartu su kita stalo teniso įranga atkeliavo iš Butrimonių gimnazijos, Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, šv. Benedikto gimnazijos, Profesinio rengimo centro.

Stalo teniso inventorius buvo suvežtas iš daugelio Alytaus regiono vietų, kad tiktai kokybiškai būtų surengtos žalgiriečių varžybos. Varžybas aptarnavo net 16 teisėjų. Pagal varžybų nuostatus negalint dalyvauti Lietuvos aukščiausios lygos ir pirmosios lygos žaidėjams, tarp mėgėjų virė ypač atkaklios kovos.

Šachmatininkų kovoms vadovavo tarptautinės kategorijos teisėjas vilnietis Jonas Sidabras, kuris atsivežė ir talkininkus – savo sūnus dvynius, Užupio gimnazijos devintokus Joną ir Igną Sidabrus. Jie abu irgi puikiai žaidžia šachmatais – dvyniai pratybas lanko nuo penkerių metų, o  2012 m. tapo Europos jaunių (iki 14 m.) greitųjų šachmatų komandinės rungties čempionais.

Per žaidynes abu ne tiktai padėjo savo tėvui teisėjauti, bet ir fotografavo šachmatininkų kovas, nugalėtojų apdovanojimą, įamžino įdomesnius momentus.

Pirmą sykį - superfinalas

Anksčiausiai varžybas pradėjo ir jas vėliausiai baigė stalo tenisininkai. Iš pradžių kovos vyko keturiuose pogrupiuose, o po dvi geriausias miestų ir rajonų komandas pateko į finalą.

Tarp dalyvių buvo galima pamatyti ir ne vieną buvusį Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktinių stalo tenisininką, kurie dabar žaidžia savo malonumui. Dėl apdovanojimų  rungėsi 22 komandos (8 miestų ir 14 rajonų). Atsisakius dalyvauti  klaipėdiečiams, varžybose buvo leista žaisti ketvirtai Vilniaus komandai.

Miestų grupėje ypač sėkmingai rungtyniavo panevėžiečiai, vadovaujami savo lyderio, Kūno kultūros ir sporto centro darbuotojo 63 metų Povilo Bagužio. Komandoje dar žaidė Dainius Stasiūnas ir Ligita Vielienė. Tokios sudėties komanda panevėžiečiai žaidžia jau ne pirmus metus.

Pergalingai įveikę pogrupio barjerą, panevėžiečiai pusfinalyje nesunkiai nugalėjo Vilniaus „D‘Atlantį“ 3:0, o finale po atkaklios kovos – Vilniaus „Žeimenį“ 3:2.

„Artėjant žalgiriadai, truputį daugiau pasitreniravome, pagal mūsų charakterį nebuvome nusiteikę pralaimėti. Labai gerai, kad vyksta tokios mėgėjų varžybos, galime ir mes parodyti, ko esame verti. Žalgiriada – malonus sporto renginys, duok Dieve, kad jis tiktai tęstųsi kuo ilgiau“, - sakė P. Bagužis. Rajonų grupėje sau lygių neturėjo jonaviečiai.

Šių metų žaidynėse buvo naujovė – „Žalgirio“ supertaurė. Užsitęsus varžyboms ir išsekus sportininkų jėgoms, jas teko supaprastinti: susitiko tiktai miestų ir rajonų nugalėtojai. Superfinale jonaviečiai 3:2 nugalėjo panevėžiečius.  Tarp dalyvių – ir Seimo narys

Šachmatų varžybose dėl apdovanojimų rungtyniavo net 36 komandos. Mat nebuvo apribojimų miestams ir rajonams, todėl kai kurie jų atsiuntė po kelias komandas, kuriose – du vyrai ir viena moteris. Varžybų šeimininkams alytiškiams atstovavo net 4 komandos.

„Šiemet žalgiriečių varžybos pirmus metus yra reitinguojamos Tarptautinės šachmatų federacijos. Visi turnyro dalyviai gavo pradinius įvertinimus, o kai kurie – ir tarptautinius reitingus – dabar jie kiekvienoje pasaulio šalyje bus priimami kaip profesionalūs šachmatininkai“, - sakė J. Sidabras.

Asmeninėse varžybose žaidė 29 moterys ir 59 vyrai. Tarp jų – ir Seimo narys Julius Sabatauskas, atstovavęs Alytui. Buvusi Lietuvos merginų ir Latvijos jaunių čempionė, o dabar antros vietos laimėtoja gargždietė Daiva Dieninė (beje, šachmatais žaidžianti nuo šešerių metų, o dabar visuomeniniais pagrindais Lietuvos šachmatų federacijoje viešinanti mėgstamą sportą), J.Sabatauskas niekada nepasididžiuoja ir atvažiuoja į varžybas, kai jo kolegos, irgi mokantys žaisti, tą vengia daryti.

Kartu su dar trimis dalyviais J. Sabatauskas surinko 8 tšk. užėmė 22-ą vietą. Savo pasirodymu alytiškis liko patenkintas. 

Įsiminė Žalgirio mūšiui skirtos žaidynės

Pirmą sykį žaidynių šachmatų čempionu tapo vilnietis Eugenijus Ušakovas. Jis iš 9 partijų laimėjo 7, 1 sužaidė lygiosiomis ir 1 pralaimėjo. Vilnietis sakė, kad visada, kai tiktai  sėda prie šachmatų lentos, tikisi nugalėti. „Patirties turiu pakankamai, stengiuosi kuo daugiau rungtyniauti, nes labai myliu šį žaidimą“, - kalbėjo E. Ušakovas.

Šis įmonės „Saulės energija“, kuri Lietuvoje gamina saulės elementus-modulius, inžinierius-projektuotojas prisipažino, kad jis iki šios dienos negali užmiršti atvirų tarptautinių „Žalgirių“ žaidynių, vykusių 2010 m. Šiauliuose ir skirtų „Žalgirio“ mūšio 600-osioms metinėms paminėti.

„Žaidynės buvo fantastiškai organizuotos, labai patiko. Nuo to laiko jos mane paskatino dalyvauti šiose varžybose. Galiu pasidžiaugti, kad pastaruoju metu Lietuvoje pagausėjo šachmatų varžybų mėgėjams, be to, ir Šachmatų lyga, kur galima pamatyti visus mūsų didmeistrius.

Prieš kelerius metus šioje lygoje irgi žaidžiau, atstovavau pirmajai ir vienintelei Lietuvoje esančiai Vilniaus privačiai šachmatų mokyklai „Vilniaus fortas“, kurioje tėvai rūpinasi savo atžalomis“, - pasakoja žalgiriečių žaidynių čempionas E. Ušakovas.

Jis akcentavo, kad  šachmatų varžybos buvo gero lygio, žaisti buvo smagu – čempionas matė nemažai žaidėjų, anksčiau rungtyniavusių Lietuvos asmeniniuose ir komandiniuose čempionatuose, tarptautinėse varžybose.  E. Ušakovas neslėpė savo ketinimų kitąmet apginti žaidynių laimėtojo vardą.

Per varžybų uždarymą „Žalgirio“ draugijos prezidentas V. Nėnius pasidžiaugė, kad turnyras buvo sklandus, negauta protestų, kad kiekvienas žaidėjas pasiekė savo pergalę.

Anykštėnai – aštuntą kartą

Per šaškių varžybas, kuriose dalyvavo 21 komanda, sau lygių neturėjo anykštėnai, kurie per pastaruosius dešimt metų aštuntą kartą tapo nugalėtojais. Vieną sykį jie buvo treti, o praėjusiais metais nedalyvavo. Anykštėnai jau priešpaskutiniame ture užsitikrino žaidynių čempionų vardus.

Varžybų vyr. teisėjas vilnietis Grigorijus Leibovičius teigė, kad labiausiai nugalėtojams pasipriešino vilniečiai, jų tarpusavio dvikova baigėsi lygiosiomis 3:3. Tris komandas anykštėnams netgi pavyko įveikti sausais rezultatais po 3:0.

Anykštėnų komandoje meistriškumu išsiskyrė didelį patyrimą turintis buvęs ilgametis rajono šaškininkų treneris Valdemaras Veršulis, kuris1998 m. per Europos korespondencinių šaškių čempionatą pelnė bronzos medalį. Dabar jis  šypsodamasis sakė, kad, kai jie dabar laimėjo, savivaldybė įpils benzino nuvažiuoti į kitas varžybas, o jeigu būtų pralaimėję, krizė dar tęstųsi.  

Labai sėkmingai rungtyniavo ir V. Veršulio jo dukra, Anykščių r. savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Veneta Veršulytė.

Kaip teigė G. Leibovičius, žaidynėse dalyvavo tradicinės šaškininkų komandos, naujų centrų neatsirado. „Ačiū Dievui, kad nors jie išliko. Šaškių sportui dabar skiriamas labai mažas dėmesys."

Žaidynių rezultatai
Šachmatai. Moterys – 1. Rūta Jakaitytė (P) 7,5 tšk., 2. Sandra Navickaitė (Rad.) 7, 3. Daiva Dienine (Kl. r.) 7. Vyrai – 1. Jevgenijus Ušakovas (V-2 ) 7,5, 2. Saulius Židonis (Pasv.) 7,5, 3. Jonas Kubilius (Ras.) 7
Komandomis – 1. Panevėžys 19 tšk., 2. Radviliškis 18, 3. Klaipėdos r. 18
Šaškės. 1. Anykščiai 32 tšk, 2. Klaipėdos r. 26, 3. Šiauliai 26
Stalo tenisas. Miestai - 1. Panevėžys, 2. Vilniaus „Žeimenis“, 3, Vilniaus „D‘Atlantis“
Rajonai – 1. Jonava, 2. Lazdija-2, 3. Kazlų Rūda
„Žalgirio“supertaurė - 1. Jonava. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Europos turnyruose – skirtingi scenarijai
2019 10 15
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo FIBA Čempionų lygoje.
Mače Vilniuje – „Pistons“ žvalgai
2019 10 15
Europos taurė
Europos taurės rungtynėse Vilniuje – „Pistons“ žvalgai, dovana varžovų komandos legionieriui ir trečios „Ryto” komandos pristatymas.
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
 
„Sūduva“ išplėšė pergalę Vilniuje
2019 10 15
A lyga
Įvartį į serbų vartus įmušęs Donatas Kazlauskas po mažiau nei 24 valandų pasižymėjo dar kartą, bet tai nepadėjo „Riteriams“ atimti taškų iš čempionų.
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Prieš kovą ringe – išbandymas namie
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Minske
2019 10 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Ice Star 2019“ Minske (Baltarusija) ant garbės pakylos užkopė Agnė Ivanovaitė.
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas