Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. sausio 27 d. 14:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žalgiriados kovos - po vienu stogu

Šių metų „Žalgirio“ žiemos žaidynės - 25-osios. Pirmieji jų apdovanojimus Alytuje išsidalijo stalo tenisininkai, šachmatininkai ir šaškininkai

Žalgiriada Alytuje.
Marytės Marcinkevičiūtės ir Daivos Jakubauskienės nuotr.
Žalgiriada Alytuje.
   
Trečią kartą stalo teniso, šachmatų ir šakių komandas priėmė Alytus. Atrodo, kad Dzūkijos sostinėje žalgiriečiai apsistojo ilgesniam laikui. Bent kitais metais – tai tikrai. Erdvūs bei šilti Sporto ir rekreacijos centro Sporto rūmai, dzūkiškas svetingumas ir nuoširdumas labai patiko visiems žaidynių dalyviams, tad „Žalgirio“ draugijos prezidentui Vytui Nėniui, kuris stebėjo visas varžybas, nieko kito nebeliko, kaip draugijos sportininkus ir kitąmet pakviesti į Alytų.

Alytuje viskas buvo labai kompaktiška: žalgiriečiai visą dieną buvo po vienu stogu lyg draugiška šeima – Sporto rūmuose rungtyniavo, pietavo kavinėje, iš rūmų niekur nereikėjo kelti kojos.

Žaidynėse – aukštos kvalifikacijos teisėjai 
Žaidynes aptarnavo aukštos kvalifikacijos teisėjai. Štai stalo teniso varžybų vyr. teisėjas – tarptautinės kategorijos arbitras alytiškis Zenonas Gramackas, ne kartą teisėjavęs pasaulio ir Europos čempionatuose, Pasaulio taurės varžybose, tarpvalstybiniuose mačuose. Jam padėjo taip pat tarptautinės kategorijos teisėjai kauniečiai Kazimieras Gaigalis ir Vincas Franckaitis. Stalo teniso varžybų vyr. sekretorius -  nacionalinės kategorijos arbitras kaunietis Romas Stankevičius.
 
Kaip teigė Z. Gramackas, stalo teniso varžybas jam ir sunku, ir lengva organizuoti. „Alytuje yra daug norinčiųjų žaisti stalo tenisą ir kai kuriems mūsų klubams bei mokymo įstaigoms buvo rekomenduota įsigyti gerą, aukštos klasės sportinį inventorių, kad mieste būtų galima surengti stambias tarptautines varžybas. Dabar mes tuo mielai ir pasinaudojome – iš mokyklų pasiskolinome stalų ir užtvarėlių“, - sakė Z. Gramackas.

Rungtyniauta prie 8 stalų, kurie kartu su kita stalo teniso įranga atkeliavo iš Butrimonių gimnazijos, Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, šv. Benedikto gimnazijos, Profesinio rengimo centro.

Stalo teniso inventorius buvo suvežtas iš daugelio Alytaus regiono vietų, kad tiktai kokybiškai būtų surengtos žalgiriečių varžybos. Varžybas aptarnavo net 16 teisėjų. Pagal varžybų nuostatus negalint dalyvauti Lietuvos aukščiausios lygos ir pirmosios lygos žaidėjams, tarp mėgėjų virė ypač atkaklios kovos.

Šachmatininkų kovoms vadovavo tarptautinės kategorijos teisėjas vilnietis Jonas Sidabras, kuris atsivežė ir talkininkus – savo sūnus dvynius, Užupio gimnazijos devintokus Joną ir Igną Sidabrus. Jie abu irgi puikiai žaidžia šachmatais – dvyniai pratybas lanko nuo penkerių metų, o  2012 m. tapo Europos jaunių (iki 14 m.) greitųjų šachmatų komandinės rungties čempionais.

Per žaidynes abu ne tiktai padėjo savo tėvui teisėjauti, bet ir fotografavo šachmatininkų kovas, nugalėtojų apdovanojimą, įamžino įdomesnius momentus.

Pirmą sykį - superfinalas

Anksčiausiai varžybas pradėjo ir jas vėliausiai baigė stalo tenisininkai. Iš pradžių kovos vyko keturiuose pogrupiuose, o po dvi geriausias miestų ir rajonų komandas pateko į finalą.

Tarp dalyvių buvo galima pamatyti ir ne vieną buvusį Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktinių stalo tenisininką, kurie dabar žaidžia savo malonumui. Dėl apdovanojimų  rungėsi 22 komandos (8 miestų ir 14 rajonų). Atsisakius dalyvauti  klaipėdiečiams, varžybose buvo leista žaisti ketvirtai Vilniaus komandai.

Miestų grupėje ypač sėkmingai rungtyniavo panevėžiečiai, vadovaujami savo lyderio, Kūno kultūros ir sporto centro darbuotojo 63 metų Povilo Bagužio. Komandoje dar žaidė Dainius Stasiūnas ir Ligita Vielienė. Tokios sudėties komanda panevėžiečiai žaidžia jau ne pirmus metus.

Pergalingai įveikę pogrupio barjerą, panevėžiečiai pusfinalyje nesunkiai nugalėjo Vilniaus „D‘Atlantį“ 3:0, o finale po atkaklios kovos – Vilniaus „Žeimenį“ 3:2.

„Artėjant žalgiriadai, truputį daugiau pasitreniravome, pagal mūsų charakterį nebuvome nusiteikę pralaimėti. Labai gerai, kad vyksta tokios mėgėjų varžybos, galime ir mes parodyti, ko esame verti. Žalgiriada – malonus sporto renginys, duok Dieve, kad jis tiktai tęstųsi kuo ilgiau“, - sakė P. Bagužis. Rajonų grupėje sau lygių neturėjo jonaviečiai.

Šių metų žaidynėse buvo naujovė – „Žalgirio“ supertaurė. Užsitęsus varžyboms ir išsekus sportininkų jėgoms, jas teko supaprastinti: susitiko tiktai miestų ir rajonų nugalėtojai. Superfinale jonaviečiai 3:2 nugalėjo panevėžiečius.  Tarp dalyvių – ir Seimo narys

Šachmatų varžybose dėl apdovanojimų rungtyniavo net 36 komandos. Mat nebuvo apribojimų miestams ir rajonams, todėl kai kurie jų atsiuntė po kelias komandas, kuriose – du vyrai ir viena moteris. Varžybų šeimininkams alytiškiams atstovavo net 4 komandos.

„Šiemet žalgiriečių varžybos pirmus metus yra reitinguojamos Tarptautinės šachmatų federacijos. Visi turnyro dalyviai gavo pradinius įvertinimus, o kai kurie – ir tarptautinius reitingus – dabar jie kiekvienoje pasaulio šalyje bus priimami kaip profesionalūs šachmatininkai“, - sakė J. Sidabras.

Asmeninėse varžybose žaidė 29 moterys ir 59 vyrai. Tarp jų – ir Seimo narys Julius Sabatauskas, atstovavęs Alytui. Buvusi Lietuvos merginų ir Latvijos jaunių čempionė, o dabar antros vietos laimėtoja gargždietė Daiva Dieninė (beje, šachmatais žaidžianti nuo šešerių metų, o dabar visuomeniniais pagrindais Lietuvos šachmatų federacijoje viešinanti mėgstamą sportą), J.Sabatauskas niekada nepasididžiuoja ir atvažiuoja į varžybas, kai jo kolegos, irgi mokantys žaisti, tą vengia daryti.

Kartu su dar trimis dalyviais J. Sabatauskas surinko 8 tšk. užėmė 22-ą vietą. Savo pasirodymu alytiškis liko patenkintas. 

Įsiminė Žalgirio mūšiui skirtos žaidynės

Pirmą sykį žaidynių šachmatų čempionu tapo vilnietis Eugenijus Ušakovas. Jis iš 9 partijų laimėjo 7, 1 sužaidė lygiosiomis ir 1 pralaimėjo. Vilnietis sakė, kad visada, kai tiktai  sėda prie šachmatų lentos, tikisi nugalėti. „Patirties turiu pakankamai, stengiuosi kuo daugiau rungtyniauti, nes labai myliu šį žaidimą“, - kalbėjo E. Ušakovas.

Šis įmonės „Saulės energija“, kuri Lietuvoje gamina saulės elementus-modulius, inžinierius-projektuotojas prisipažino, kad jis iki šios dienos negali užmiršti atvirų tarptautinių „Žalgirių“ žaidynių, vykusių 2010 m. Šiauliuose ir skirtų „Žalgirio“ mūšio 600-osioms metinėms paminėti.

„Žaidynės buvo fantastiškai organizuotos, labai patiko. Nuo to laiko jos mane paskatino dalyvauti šiose varžybose. Galiu pasidžiaugti, kad pastaruoju metu Lietuvoje pagausėjo šachmatų varžybų mėgėjams, be to, ir Šachmatų lyga, kur galima pamatyti visus mūsų didmeistrius.

Prieš kelerius metus šioje lygoje irgi žaidžiau, atstovavau pirmajai ir vienintelei Lietuvoje esančiai Vilniaus privačiai šachmatų mokyklai „Vilniaus fortas“, kurioje tėvai rūpinasi savo atžalomis“, - pasakoja žalgiriečių žaidynių čempionas E. Ušakovas.

Jis akcentavo, kad  šachmatų varžybos buvo gero lygio, žaisti buvo smagu – čempionas matė nemažai žaidėjų, anksčiau rungtyniavusių Lietuvos asmeniniuose ir komandiniuose čempionatuose, tarptautinėse varžybose.  E. Ušakovas neslėpė savo ketinimų kitąmet apginti žaidynių laimėtojo vardą.

Per varžybų uždarymą „Žalgirio“ draugijos prezidentas V. Nėnius pasidžiaugė, kad turnyras buvo sklandus, negauta protestų, kad kiekvienas žaidėjas pasiekė savo pergalę.

Anykštėnai – aštuntą kartą

Per šaškių varžybas, kuriose dalyvavo 21 komanda, sau lygių neturėjo anykštėnai, kurie per pastaruosius dešimt metų aštuntą kartą tapo nugalėtojais. Vieną sykį jie buvo treti, o praėjusiais metais nedalyvavo. Anykštėnai jau priešpaskutiniame ture užsitikrino žaidynių čempionų vardus.

Varžybų vyr. teisėjas vilnietis Grigorijus Leibovičius teigė, kad labiausiai nugalėtojams pasipriešino vilniečiai, jų tarpusavio dvikova baigėsi lygiosiomis 3:3. Tris komandas anykštėnams netgi pavyko įveikti sausais rezultatais po 3:0.

Anykštėnų komandoje meistriškumu išsiskyrė didelį patyrimą turintis buvęs ilgametis rajono šaškininkų treneris Valdemaras Veršulis, kuris1998 m. per Europos korespondencinių šaškių čempionatą pelnė bronzos medalį. Dabar jis  šypsodamasis sakė, kad, kai jie dabar laimėjo, savivaldybė įpils benzino nuvažiuoti į kitas varžybas, o jeigu būtų pralaimėję, krizė dar tęstųsi.  

Labai sėkmingai rungtyniavo ir V. Veršulio jo dukra, Anykščių r. savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Veneta Veršulytė.

Kaip teigė G. Leibovičius, žaidynėse dalyvavo tradicinės šaškininkų komandos, naujų centrų neatsirado. „Ačiū Dievui, kad nors jie išliko. Šaškių sportui dabar skiriamas labai mažas dėmesys."

Žaidynių rezultatai
Šachmatai. Moterys – 1. Rūta Jakaitytė (P) 7,5 tšk., 2. Sandra Navickaitė (Rad.) 7, 3. Daiva Dienine (Kl. r.) 7. Vyrai – 1. Jevgenijus Ušakovas (V-2 ) 7,5, 2. Saulius Židonis (Pasv.) 7,5, 3. Jonas Kubilius (Ras.) 7
Komandomis – 1. Panevėžys 19 tšk., 2. Radviliškis 18, 3. Klaipėdos r. 18
Šaškės. 1. Anykščiai 32 tšk, 2. Klaipėdos r. 26, 3. Šiauliai 26
Stalo tenisas. Miestai - 1. Panevėžys, 2. Vilniaus „Žeimenis“, 3, Vilniaus „D‘Atlantis“
Rajonai – 1. Jonava, 2. Lazdija-2, 3. Kazlų Rūda
„Žalgirio“supertaurė - 1. Jonava. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas