Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. sausio 27 d. 14:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žalgiriados kovos - po vienu stogu

Šių metų „Žalgirio“ žiemos žaidynės - 25-osios. Pirmieji jų apdovanojimus Alytuje išsidalijo stalo tenisininkai, šachmatininkai ir šaškininkai

Žalgiriada Alytuje.
Marytės Marcinkevičiūtės ir Daivos Jakubauskienės nuotr.
Žalgiriada Alytuje.
   
Trečią kartą stalo teniso, šachmatų ir šakių komandas priėmė Alytus. Atrodo, kad Dzūkijos sostinėje žalgiriečiai apsistojo ilgesniam laikui. Bent kitais metais – tai tikrai. Erdvūs bei šilti Sporto ir rekreacijos centro Sporto rūmai, dzūkiškas svetingumas ir nuoširdumas labai patiko visiems žaidynių dalyviams, tad „Žalgirio“ draugijos prezidentui Vytui Nėniui, kuris stebėjo visas varžybas, nieko kito nebeliko, kaip draugijos sportininkus ir kitąmet pakviesti į Alytų.

Alytuje viskas buvo labai kompaktiška: žalgiriečiai visą dieną buvo po vienu stogu lyg draugiška šeima – Sporto rūmuose rungtyniavo, pietavo kavinėje, iš rūmų niekur nereikėjo kelti kojos.

Žaidynėse – aukštos kvalifikacijos teisėjai 
Žaidynes aptarnavo aukštos kvalifikacijos teisėjai. Štai stalo teniso varžybų vyr. teisėjas – tarptautinės kategorijos arbitras alytiškis Zenonas Gramackas, ne kartą teisėjavęs pasaulio ir Europos čempionatuose, Pasaulio taurės varžybose, tarpvalstybiniuose mačuose. Jam padėjo taip pat tarptautinės kategorijos teisėjai kauniečiai Kazimieras Gaigalis ir Vincas Franckaitis. Stalo teniso varžybų vyr. sekretorius -  nacionalinės kategorijos arbitras kaunietis Romas Stankevičius.
 
Kaip teigė Z. Gramackas, stalo teniso varžybas jam ir sunku, ir lengva organizuoti. „Alytuje yra daug norinčiųjų žaisti stalo tenisą ir kai kuriems mūsų klubams bei mokymo įstaigoms buvo rekomenduota įsigyti gerą, aukštos klasės sportinį inventorių, kad mieste būtų galima surengti stambias tarptautines varžybas. Dabar mes tuo mielai ir pasinaudojome – iš mokyklų pasiskolinome stalų ir užtvarėlių“, - sakė Z. Gramackas.

Rungtyniauta prie 8 stalų, kurie kartu su kita stalo teniso įranga atkeliavo iš Butrimonių gimnazijos, Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, šv. Benedikto gimnazijos, Profesinio rengimo centro.

Stalo teniso inventorius buvo suvežtas iš daugelio Alytaus regiono vietų, kad tiktai kokybiškai būtų surengtos žalgiriečių varžybos. Varžybas aptarnavo net 16 teisėjų. Pagal varžybų nuostatus negalint dalyvauti Lietuvos aukščiausios lygos ir pirmosios lygos žaidėjams, tarp mėgėjų virė ypač atkaklios kovos.

Šachmatininkų kovoms vadovavo tarptautinės kategorijos teisėjas vilnietis Jonas Sidabras, kuris atsivežė ir talkininkus – savo sūnus dvynius, Užupio gimnazijos devintokus Joną ir Igną Sidabrus. Jie abu irgi puikiai žaidžia šachmatais – dvyniai pratybas lanko nuo penkerių metų, o  2012 m. tapo Europos jaunių (iki 14 m.) greitųjų šachmatų komandinės rungties čempionais.

Per žaidynes abu ne tiktai padėjo savo tėvui teisėjauti, bet ir fotografavo šachmatininkų kovas, nugalėtojų apdovanojimą, įamžino įdomesnius momentus.

Pirmą sykį - superfinalas

Anksčiausiai varžybas pradėjo ir jas vėliausiai baigė stalo tenisininkai. Iš pradžių kovos vyko keturiuose pogrupiuose, o po dvi geriausias miestų ir rajonų komandas pateko į finalą.

Tarp dalyvių buvo galima pamatyti ir ne vieną buvusį Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktinių stalo tenisininką, kurie dabar žaidžia savo malonumui. Dėl apdovanojimų  rungėsi 22 komandos (8 miestų ir 14 rajonų). Atsisakius dalyvauti  klaipėdiečiams, varžybose buvo leista žaisti ketvirtai Vilniaus komandai.

Miestų grupėje ypač sėkmingai rungtyniavo panevėžiečiai, vadovaujami savo lyderio, Kūno kultūros ir sporto centro darbuotojo 63 metų Povilo Bagužio. Komandoje dar žaidė Dainius Stasiūnas ir Ligita Vielienė. Tokios sudėties komanda panevėžiečiai žaidžia jau ne pirmus metus.

Pergalingai įveikę pogrupio barjerą, panevėžiečiai pusfinalyje nesunkiai nugalėjo Vilniaus „D‘Atlantį“ 3:0, o finale po atkaklios kovos – Vilniaus „Žeimenį“ 3:2.

„Artėjant žalgiriadai, truputį daugiau pasitreniravome, pagal mūsų charakterį nebuvome nusiteikę pralaimėti. Labai gerai, kad vyksta tokios mėgėjų varžybos, galime ir mes parodyti, ko esame verti. Žalgiriada – malonus sporto renginys, duok Dieve, kad jis tiktai tęstųsi kuo ilgiau“, - sakė P. Bagužis. Rajonų grupėje sau lygių neturėjo jonaviečiai.

Šių metų žaidynėse buvo naujovė – „Žalgirio“ supertaurė. Užsitęsus varžyboms ir išsekus sportininkų jėgoms, jas teko supaprastinti: susitiko tiktai miestų ir rajonų nugalėtojai. Superfinale jonaviečiai 3:2 nugalėjo panevėžiečius.  Tarp dalyvių – ir Seimo narys

Šachmatų varžybose dėl apdovanojimų rungtyniavo net 36 komandos. Mat nebuvo apribojimų miestams ir rajonams, todėl kai kurie jų atsiuntė po kelias komandas, kuriose – du vyrai ir viena moteris. Varžybų šeimininkams alytiškiams atstovavo net 4 komandos.

„Šiemet žalgiriečių varžybos pirmus metus yra reitinguojamos Tarptautinės šachmatų federacijos. Visi turnyro dalyviai gavo pradinius įvertinimus, o kai kurie – ir tarptautinius reitingus – dabar jie kiekvienoje pasaulio šalyje bus priimami kaip profesionalūs šachmatininkai“, - sakė J. Sidabras.

Asmeninėse varžybose žaidė 29 moterys ir 59 vyrai. Tarp jų – ir Seimo narys Julius Sabatauskas, atstovavęs Alytui. Buvusi Lietuvos merginų ir Latvijos jaunių čempionė, o dabar antros vietos laimėtoja gargždietė Daiva Dieninė (beje, šachmatais žaidžianti nuo šešerių metų, o dabar visuomeniniais pagrindais Lietuvos šachmatų federacijoje viešinanti mėgstamą sportą), J.Sabatauskas niekada nepasididžiuoja ir atvažiuoja į varžybas, kai jo kolegos, irgi mokantys žaisti, tą vengia daryti.

Kartu su dar trimis dalyviais J. Sabatauskas surinko 8 tšk. užėmė 22-ą vietą. Savo pasirodymu alytiškis liko patenkintas. 

Įsiminė Žalgirio mūšiui skirtos žaidynės

Pirmą sykį žaidynių šachmatų čempionu tapo vilnietis Eugenijus Ušakovas. Jis iš 9 partijų laimėjo 7, 1 sužaidė lygiosiomis ir 1 pralaimėjo. Vilnietis sakė, kad visada, kai tiktai  sėda prie šachmatų lentos, tikisi nugalėti. „Patirties turiu pakankamai, stengiuosi kuo daugiau rungtyniauti, nes labai myliu šį žaidimą“, - kalbėjo E. Ušakovas.

Šis įmonės „Saulės energija“, kuri Lietuvoje gamina saulės elementus-modulius, inžinierius-projektuotojas prisipažino, kad jis iki šios dienos negali užmiršti atvirų tarptautinių „Žalgirių“ žaidynių, vykusių 2010 m. Šiauliuose ir skirtų „Žalgirio“ mūšio 600-osioms metinėms paminėti.

„Žaidynės buvo fantastiškai organizuotos, labai patiko. Nuo to laiko jos mane paskatino dalyvauti šiose varžybose. Galiu pasidžiaugti, kad pastaruoju metu Lietuvoje pagausėjo šachmatų varžybų mėgėjams, be to, ir Šachmatų lyga, kur galima pamatyti visus mūsų didmeistrius.

Prieš kelerius metus šioje lygoje irgi žaidžiau, atstovavau pirmajai ir vienintelei Lietuvoje esančiai Vilniaus privačiai šachmatų mokyklai „Vilniaus fortas“, kurioje tėvai rūpinasi savo atžalomis“, - pasakoja žalgiriečių žaidynių čempionas E. Ušakovas.

Jis akcentavo, kad  šachmatų varžybos buvo gero lygio, žaisti buvo smagu – čempionas matė nemažai žaidėjų, anksčiau rungtyniavusių Lietuvos asmeniniuose ir komandiniuose čempionatuose, tarptautinėse varžybose.  E. Ušakovas neslėpė savo ketinimų kitąmet apginti žaidynių laimėtojo vardą.

Per varžybų uždarymą „Žalgirio“ draugijos prezidentas V. Nėnius pasidžiaugė, kad turnyras buvo sklandus, negauta protestų, kad kiekvienas žaidėjas pasiekė savo pergalę.

Anykštėnai – aštuntą kartą

Per šaškių varžybas, kuriose dalyvavo 21 komanda, sau lygių neturėjo anykštėnai, kurie per pastaruosius dešimt metų aštuntą kartą tapo nugalėtojais. Vieną sykį jie buvo treti, o praėjusiais metais nedalyvavo. Anykštėnai jau priešpaskutiniame ture užsitikrino žaidynių čempionų vardus.

Varžybų vyr. teisėjas vilnietis Grigorijus Leibovičius teigė, kad labiausiai nugalėtojams pasipriešino vilniečiai, jų tarpusavio dvikova baigėsi lygiosiomis 3:3. Tris komandas anykštėnams netgi pavyko įveikti sausais rezultatais po 3:0.

Anykštėnų komandoje meistriškumu išsiskyrė didelį patyrimą turintis buvęs ilgametis rajono šaškininkų treneris Valdemaras Veršulis, kuris1998 m. per Europos korespondencinių šaškių čempionatą pelnė bronzos medalį. Dabar jis  šypsodamasis sakė, kad, kai jie dabar laimėjo, savivaldybė įpils benzino nuvažiuoti į kitas varžybas, o jeigu būtų pralaimėję, krizė dar tęstųsi.  

Labai sėkmingai rungtyniavo ir V. Veršulio jo dukra, Anykščių r. savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Veneta Veršulytė.

Kaip teigė G. Leibovičius, žaidynėse dalyvavo tradicinės šaškininkų komandos, naujų centrų neatsirado. „Ačiū Dievui, kad nors jie išliko. Šaškių sportui dabar skiriamas labai mažas dėmesys."

Žaidynių rezultatai
Šachmatai. Moterys – 1. Rūta Jakaitytė (P) 7,5 tšk., 2. Sandra Navickaitė (Rad.) 7, 3. Daiva Dienine (Kl. r.) 7. Vyrai – 1. Jevgenijus Ušakovas (V-2 ) 7,5, 2. Saulius Židonis (Pasv.) 7,5, 3. Jonas Kubilius (Ras.) 7
Komandomis – 1. Panevėžys 19 tšk., 2. Radviliškis 18, 3. Klaipėdos r. 18
Šaškės. 1. Anykščiai 32 tšk, 2. Klaipėdos r. 26, 3. Šiauliai 26
Stalo tenisas. Miestai - 1. Panevėžys, 2. Vilniaus „Žeimenis“, 3, Vilniaus „D‘Atlantis“
Rajonai – 1. Jonava, 2. Lazdija-2, 3. Kazlų Rūda
„Žalgirio“supertaurė - 1. Jonava. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
I. Brazdeikis laukia G.Nausėdos sprendimo
2020 01 21
Situacija
„Mano svajonė visada būdavo žaisti už Lietuvą, nes tai yra mano gimtinė“, - Lietuvos pilietybės siekiantis krepšininkas Ignas Brazdeikis.
Patvirtino trenerius ir iškėlė tikslus
2020 01 20
Posėdis
Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškelti tikslai rinktinėms, svarstomi kiti klausimai.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
Australijoje pasijuto lyg siaubo filme
2020 01 07
Žvilgsnis
Ėjikė Brigita Virbalytė: „Jei Lietuva sunkiai susidorojo su Alytaus gaisru, tai Australija bando kovoti su savo gaisru, kurio mastas yra nesuvokiamas.“
Iš Seimo – į Vingio parką
2019 12 28
Veidas
Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas po ypač sėkmingo pasaulio čempionato toliau rengiasi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms.
 
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
„Vilnius Cup 2020“ triumfavo ir lietuviai
2020 01 20
Turnyras
Jubiliejiniame Tarptautinės teniso federacijos turnyre Vilniuje - 24 valstybių atstovai ir lietuvių triumfas.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
Lietuviams - trys Europos čempionų titulai
2020 01 20
Karatė
Pirmame Europos pilno kontakto karatė čempionate, kuriame galėjo dalyvauti visų karatė stilių ir organizacijų atstovai, lietuviai pelnė 3 aukso medalius.
 
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Viename čempionate – trys šalys
2019 12 20
Naujovė
Kitais metais kartu su Lietuvos dviračių treko čempionais paaiškės ir Latvijos bei Estijos čempionai.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
Tinklinio arenose – legionieriai iš Lietuvos
2020 01 15
Žvilgsnis
Tinklininkas Arvydas Mišeikis džiaugiasi sugrįžęs į elitinę Prancūzijos lygą, bet turi priekaištų agentui.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Lietuvos čiuožėjai – bronza Serbijoje
2020 01 20
Dailusis čiuožimas
Trumpojoje programoje karjeros rekordą pasiekusi Elžbieta Kropa užkopė ant garbės pakylos dailiojo čiuožimo varžybose "Skate Helena 2020".
Permainos – ir čempionatuose, ir rinktinėje
2020 01 20
Ledo ritulys
Nuo kito sezono asociacija „Hockey Lietuva“ draus savo organizuojamuose čempionatuose dalyvauti biudžetiniams klubams ir mokykloms.
Debiutą paženklino kartėlis
2020 01 20
Jaunimo olimpiada
Snieglentininkas Motiejus Morauskas nepayeko į „slopestyle“ rungties finalą jaunmo olimpinėse žaidynėse.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Prizai – atletams, treneriams, klubams
2020 01 20
Apdovanojimai
Marijampolėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengbos federacijos (IFBB) 2019 m. geriausių sportininkų, trenerių ir klubų apdovanojimai.
Vaikams atsiskleisti padeda sportas
2020 01 20
Žvilgsnis
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams.
Pasieniečiams – prizai už sporto pergales
2020 01 17
Apdovanojimai
Vilniuje pagerbti geriausi VSAT sportininkai, sporto renginių organizatorius, geriausiais fiziškai pasirengę pareigūnai, sportiškiausi padaliniai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas