Lina Daugėlaitė 2010 m. birželio 11 d. 16:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prasideda žiemos sporto centro rekonstrukcija

Iki 2013 m. Lietuva turės tarptautinius standartus atitinkantį žiemos sporto centrą – jo rekonstrukcijai skirta 5,4 mln. lt ES struktūrinių fondų lėšų.

Sutarties pasirašymas
Alfredo Pliadžio nuotr.
Sutarties pasirašymas

  

 

Birželio 11 d. Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) su VšĮ „Lietuvos verslo paramos agentūra“ pasirašė sutartį dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų skyrimo KKSD VšĮ „Lietuvos žiemos sporto centras“ renovacijai.

 

Pagal šią sutartį Lietuvos žiemos sporto centrui iš ES struktūrinių fondų bus skirta 5,4 mln. litų. Bendra centro rekonstrukcijos projekto sąmata – 8,5 mln. litų.

 

„Visų pirma gaunamas finansavimas iš ES fondų objektui, kuris Lietuvoje yra vienintelis ir kurį siekiama renovuoti taip, kad jis atitiktų tarptautinius standartus ir čia galėtume organizuoti tarptautinius renginius. Be to, pasikeis ir jo eksploatacijos profilis – jis bus daug labiau prieinamas asmenims, nesusijusiems su sportu, t. y. čia bus pasiūlytos įvairios laisvalaikio leidimo formos. Netgi matome šio objekto galimą atsipirkimą. Atsižvelgiant į sezoniškumą, centras bus pritaikytas žiemos sporto šakų atstovams treniruotis ir žiemą, ir vasarą, o tai taip pat labai svarbu“, - kalbėjo KKSD generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.

 

Jis pabrėžė, jog šiuo ekonominiu sunkmečiu pradėti statybas nėra paprasta ir todėl tai nėra dažnas reiškinys. Todėl centro rekonstrukcija – maloni išimtis ir labai didelis ekonominis postūmis į priekį: „Tai svarbu tiek žiemos sporto šakoms – biatloninkams ir slidininkams, tiek ir turizmui. Centras bus traukos centras ir tai bus svarus indėlis į Ignaliną, tokią gražią Lietuvos dalį. Noriu padėkoti KKSD darbuotojams, kurie rengė šį investicinį projektą“.

 

KKSD vadovas tikisi, kad investicijos į žiemos sporto centrą ateityje lems ir mūsų žiemos sporto rezultatų augimą: „Negaliu tiksliai pasakyti, kada, bet ateityje olimpinėse žaidynėse mūsų sportininkai pasieks svaresnių rezultatų, nes jie turės bazę ir galimybes pasirengti ir pademonstruoti aukštesnio lygio meistriškumą nei demonstravo Vankuverio olimpinėse žaidynėse“.

 


Rekonstrukcijos darbai Žiemos sporto centre Ignalinoje jau prasidėjo, o birželio mėn. pabaigoje planuojama čia įleisti ir simbolinę kapsulę. ES struktūrinių fondų lėšos turi būti panaudotos iki 2013 m., tačiau, pasak KKSD gen. direktoriaus pavaduotojo Mykolo Kačkano, norai didesni – darbus norėtųsi užbaigti šiek tiek ankstėliau – 2012-aisiais.

 

„Šiemet pagal tarptautinius reikalavimus bus įrengta šaudykla – vietoj dabar esančų 20-ties šaudymo skydų bus įrengta 30. Šaudyklos įrangą turi būti aukščiausio lygio, suderinta su tarptautine biatlono federacija, kuri taip pat susipažino su šiuo projektu, jam pritarė ir po rekonstrukcijos planuoja Ignalinoje rengti nemažai tarptautinių varžybų. Kai šaudykla bus įrengta, sportininkai jau galės trenitruotis. Lygiagiagrečiai pradėsime tvarkyti pagalbinį korpusą, kuriame numatyta įrengti persirengimo kambarius, treniruoklių salę, posėdžių sales, taip pat 16 patalpų komandoms, kurios dalyvauja varžybose – žiemos metu kiekviena komanda turi turėti savo patalpas, kad galėtų netrukdoma tepti slides. Be to, planuojame įrengti 2,5 km žiedinę trasą, kad sportininkai galėtų sukti ratus, taip pat apšvietimą,  inžinierinius tinklus, vandentiekį ir kt. – tokie pagrindiniai darbai. Visa tai stengsimės padaryti iki žiemos sezono pradžios. Kad objektas būtų atiduotas naudojimui, laukia ir kūsų kaimynai latviai, estai, lenkai, taip pat ir rusai, baltaruisiai“, - pasakojo M.Kačkanas.

 

Tą pačią dieną Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė ir dar vieną sutartį dėl ES struktūrinių fondų lėšų, kurios pasieks Alytaus pramogų rūmus. Šiam objektui bus skirta 12,5 mln. litų. Kaip žinoma, rekonstravus Alytaus rūmus, juose taip pat virs 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato batalijos. Pasirašius šią sutartį, buvo padėtas taškas dėl daugiafunkcių sporto objektų, reikalingų krepšinio čempionatui surengti, finansavimo iš ES fondų. Pasak M.Kačkano, jau anksčiau buvo pasirašyta sutartis dėl Kauno arenos finansavimo, kuriai iš ES struktūųrinių fondų bus skirta 50 mln. litų, ir  Klaipėdos arenos, kurią pasiek 40 mln. litų europinių lėšų.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Klubai pasidalino po pergalę
2019 09 16
Repeticijos
Vilniaus „Kibirkštis“ pradėjo kontrolinių mačų ciklą ir savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes su Baltarusijos lygos prizininke Minsko „Horizont“.
R.Butautui – naujas iššūkis
2019 09 16
Sporto mokslas
Lietuvos sporto universitete duris atveria Krepšinio studijų ir mokslo centras, kuriam vadovaus patyręs krepšinio specialistas Ramūnas Butautas.
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Lietuviai kartelę kelia vis aukščiau
2019 09 16
Graplingo imtynės
Pastaraisiais metais pasaulyje dominuojantys Lietuvos graplingo imtynininkai rugsėjo 28 dieną Šiauliuose turės dar vieną progą įrodyti savo vertę.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Lenkijoje – Lietuvos atletų medaliai
2019 09 16
Kultūrizmas
Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusiame tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre "Diamond cup" (IFBB) dalyvavo 6 Lietuvos atstovai.
„Top“ lygos finale – Pietinia derbis
2019 09 16
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygos finale įvyks Pietinia derbis - dviejų Šiaulių regbio grandų - „Baltrex-Šiaulių“ ir „Vairo-Kalvio-Jupojos“ - kaktomuša.
Prahoje – istorinė „Žaibo“ pergalė
2019 09 16
Vandensvydis
Elektrėnų „Žaibo“ vandensvydininkai triumfavo Europos Sąjungos tautų taurės varžybose. Tai - didžiausia pergalė komandos istorijoje.
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas