Lina Daugėlaitė 2010 m. birželio 11 d. 16:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prasideda žiemos sporto centro rekonstrukcija

Iki 2013 m. Lietuva turės tarptautinius standartus atitinkantį žiemos sporto centrą – jo rekonstrukcijai skirta 5,4 mln. lt ES struktūrinių fondų lėšų.

Sutarties pasirašymas
Alfredo Pliadžio nuotr.
Sutarties pasirašymas

  

 

Birželio 11 d. Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) su VšĮ „Lietuvos verslo paramos agentūra“ pasirašė sutartį dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų skyrimo KKSD VšĮ „Lietuvos žiemos sporto centras“ renovacijai.

 

Pagal šią sutartį Lietuvos žiemos sporto centrui iš ES struktūrinių fondų bus skirta 5,4 mln. litų. Bendra centro rekonstrukcijos projekto sąmata – 8,5 mln. litų.

 

„Visų pirma gaunamas finansavimas iš ES fondų objektui, kuris Lietuvoje yra vienintelis ir kurį siekiama renovuoti taip, kad jis atitiktų tarptautinius standartus ir čia galėtume organizuoti tarptautinius renginius. Be to, pasikeis ir jo eksploatacijos profilis – jis bus daug labiau prieinamas asmenims, nesusijusiems su sportu, t. y. čia bus pasiūlytos įvairios laisvalaikio leidimo formos. Netgi matome šio objekto galimą atsipirkimą. Atsižvelgiant į sezoniškumą, centras bus pritaikytas žiemos sporto šakų atstovams treniruotis ir žiemą, ir vasarą, o tai taip pat labai svarbu“, - kalbėjo KKSD generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.

 

Jis pabrėžė, jog šiuo ekonominiu sunkmečiu pradėti statybas nėra paprasta ir todėl tai nėra dažnas reiškinys. Todėl centro rekonstrukcija – maloni išimtis ir labai didelis ekonominis postūmis į priekį: „Tai svarbu tiek žiemos sporto šakoms – biatloninkams ir slidininkams, tiek ir turizmui. Centras bus traukos centras ir tai bus svarus indėlis į Ignaliną, tokią gražią Lietuvos dalį. Noriu padėkoti KKSD darbuotojams, kurie rengė šį investicinį projektą“.

 

KKSD vadovas tikisi, kad investicijos į žiemos sporto centrą ateityje lems ir mūsų žiemos sporto rezultatų augimą: „Negaliu tiksliai pasakyti, kada, bet ateityje olimpinėse žaidynėse mūsų sportininkai pasieks svaresnių rezultatų, nes jie turės bazę ir galimybes pasirengti ir pademonstruoti aukštesnio lygio meistriškumą nei demonstravo Vankuverio olimpinėse žaidynėse“.

 


Rekonstrukcijos darbai Žiemos sporto centre Ignalinoje jau prasidėjo, o birželio mėn. pabaigoje planuojama čia įleisti ir simbolinę kapsulę. ES struktūrinių fondų lėšos turi būti panaudotos iki 2013 m., tačiau, pasak KKSD gen. direktoriaus pavaduotojo Mykolo Kačkano, norai didesni – darbus norėtųsi užbaigti šiek tiek ankstėliau – 2012-aisiais.

 

„Šiemet pagal tarptautinius reikalavimus bus įrengta šaudykla – vietoj dabar esančų 20-ties šaudymo skydų bus įrengta 30. Šaudyklos įrangą turi būti aukščiausio lygio, suderinta su tarptautine biatlono federacija, kuri taip pat susipažino su šiuo projektu, jam pritarė ir po rekonstrukcijos planuoja Ignalinoje rengti nemažai tarptautinių varžybų. Kai šaudykla bus įrengta, sportininkai jau galės trenitruotis. Lygiagiagrečiai pradėsime tvarkyti pagalbinį korpusą, kuriame numatyta įrengti persirengimo kambarius, treniruoklių salę, posėdžių sales, taip pat 16 patalpų komandoms, kurios dalyvauja varžybose – žiemos metu kiekviena komanda turi turėti savo patalpas, kad galėtų netrukdoma tepti slides. Be to, planuojame įrengti 2,5 km žiedinę trasą, kad sportininkai galėtų sukti ratus, taip pat apšvietimą,  inžinierinius tinklus, vandentiekį ir kt. – tokie pagrindiniai darbai. Visa tai stengsimės padaryti iki žiemos sezono pradžios. Kad objektas būtų atiduotas naudojimui, laukia ir kūsų kaimynai latviai, estai, lenkai, taip pat ir rusai, baltaruisiai“, - pasakojo M.Kačkanas.

 

Tą pačią dieną Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė ir dar vieną sutartį dėl ES struktūrinių fondų lėšų, kurios pasieks Alytaus pramogų rūmus. Šiam objektui bus skirta 12,5 mln. litų. Kaip žinoma, rekonstravus Alytaus rūmus, juose taip pat virs 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato batalijos. Pasirašius šią sutartį, buvo padėtas taškas dėl daugiafunkcių sporto objektų, reikalingų krepšinio čempionatui surengti, finansavimo iš ES fondų. Pasak M.Kačkano, jau anksčiau buvo pasirašyta sutartis dėl Kauno arenos finansavimo, kuriai iš ES struktūųrinių fondų bus skirta 50 mln. litų, ir  Klaipėdos arenos, kurią pasiek 40 mln. litų europinių lėšų.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos rinktinė pralaimėjo Turkijoje
2019 11 17
Atranka
2021 m. Europos čempionato atrankos E grupės pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė išvykoje 51:74 (17:21, 14:17, 13:22, 7:14) pralaimėjo Turkijai.
K.Kemzūra pranoko Š.Jasikevičių
2019 11 15
Eurolyga
Kęstučio Kemzūros treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“ lemtingą smūgį Kauno „Žalgiriui“ sudavė trečiajame kėlinyje.
Krepšininkai olimpinį bilietą medžios Kaune
2019 11 15
Atranka
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) penktadienį paskelbė, kad vienas iš keturių olimpinių vyrų krepšinio atrankos turnyrų vyks Kaune.
 
Lietuvos rinktinė prisiminė pergalės skonį
2019 11 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata – kontrolinėse rungtynėse 1:0 (1:0) įveikė Naujosios Zelandijos ekipą.
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Dvikovų žemėlapyje – naujas taškas
2019 11 15
Žvilgsnis
Sekmadienį LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų futbolo rinktinių dvikova bus neeilinė keliais aspektais.
Čempionato finiše – lietuvių rekordai
2019 11 15
Pasaulio čempionatas
Lietuvos lengvaatlečiai pasirodymą pasaulio neįgaliųjų čempionate Dubajuje baigė dviem asmeniniais rekordais ir dviem šeštomis pozicijomis.
„Situacija – sveiku protu nesuvokiama“
2019 11 15
Žvilgsnis
LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis – apie tragišką sporto bazių situaciją, rekordus, varginantį sezoną, nerimą dėl fondo, prognozes Tokijuje.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Ant kilimo karaliavo Šiaulių gimnazistės
2019 11 17
Imtynės
Savaitgalį Šiauliuose paaiškėjo tarptautinio pasaulio čempiono Rimanto Bagdono jaunimo turnyro nugalėtojai ir prizininkai.
Bušido ringe dominavo lietuviai
2019 11 17
Bušido
Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko 15 kovų. Tradiciškai jame Lietuvos sportininkai dominavo prieš svečius.
Prieš kovas – gera nuotaika
2019 11 15
Bušido
Lietuvos bušido federacijos prezidentas D. Simanaitis: 20-metų prabėgo kaip viena diena.
 
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
Be namų, bet su ambicijomis
2019 11 15
Akmenslydis
Sąlygų treniruotis Lietuvoje neturinčios mūsų šalies akmenslydžio rinktinės Helsinborge sieks istorinių aukštumų.
Vilniaus derbį laimėjo „Hockey Punks“
2019 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį buvo sužaistos rungtynės, kuriose ant ledo pasirodė dvi Vilniaus komandos.
Tarp stipriausiųjų – ir Lietuvos čempionai
2019 11 17
Šachmatai
Šeštadienį Juodkalnijoje baigėsi prestižinės šachmatų varžybos – Europos klubų taurė, kurioje varžėsi stipriausi žemyno šachmatų klubai.
Lietuvos rinktinei – varžovų pamokos
2019 11 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti pirmosios pergalės antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“.
Šokėjų kovos – su olimpiniu prieskoniu
2019 11 15
Breikas
Dešimt Lietuvos breikerių pristatys į 2024 m. Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktą naują sporto šaką – breiką.
 
Sezoną vainikavo geriausiųjų apdovanojimai
2019 11 17
Buriavimas
Lietuvos buriuotojai šiemet šaliai padovanojo ne vieną pergalę, didžiulio visuomenės atgarsio sulaukusią iniciatyvą ir begalę įspūdingų vaizdų.
Šalies geriausieji – ką jie laimėjo?
2019 11 15
Žvilgsnis
Pagrindinėse „LTeam apdovanojimų 2019“ kategorijose į septynias statulėles iš viso pretenduoja 21-as atletas, treneris ar komanda.
„LTeam LAB“ padės atletams siekti tikslų
2019 11 15
Atidarymas
Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėrė „Affidea“ klinika, kurios patalpose įsikūrė ir sporto medicinos, mokslo bei tyrimų laboratorija „LTeam LAB“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas