Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 10 d. 19:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Neprisiekę, bet – futbolo gerbėjai

Garsūs Lietuvos sportininkai pasidalijo mintimis apie Pietų Afrikos Respublikoje startuojantį 2010 m. pasaulio futbolo čempionatą.

L.Grinčikaitė futbolo kamuolį per treniruotes pagainioja ir pati
avgi.lt nuotr.
L.Grinčikaitė futbolo kamuolį per treniruotes pagainioja ir pati
   
 
Kas ginčytųsi, kad pasaulio futbolo čempionatas yra svarbiausias sporto renginys Žemėje? Šventė, kurios laukia ne tik prisiekę šios sporto šakos gerbėjai. Apie futbolą ir Pietų Afrikoje startuosiantį pasaulio čempionatą kalba žinomi kitų sporto šakų atstovai.
 
 
Donatas VĖŽELIS, sportiniai šokiai
 
Ryšys su futbolu: Labai domiuosi. Pasaulio čempionato kovas visuomet stebiu. Studijuodamas LKKA, turėjau nemažai draugų futbolininkų. Pavyzdžiui, su Ričardu Beniušiu buvome grupiokai. Per paskaitas tekdavo pažaisti, pamenu, mūsų visi dešimt nesugebėdavo iš jo kamuolio atimti. Pažaidžiu ir dabar, nors sezono metu stengiuoi to nedaryti. Futbolas – pavojingas, galima lengvai traumą gauti, todėl saugausi. Krepšinį dažniau pažaidžiu, nors tai taip pat rizikingas žaidimas. Žiemą, žaisdamas krepšinį, buvau nikstelėjęs koją, tad kurį laiką teko šokti kenčiant skausmus. Netrukus sportinių šokių sezono pabaiga, tad vasarą ketinu daugiau laiko skirti tiek futbolui, tiek krepšiniui.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Olandiją, nes patinka tai, kaip žaidžia, o žaidžia gražiai. Gaila, tik kad paprastai toli nenukeliauja. Italai yra stiprūs sportiniuose šokiuose, galbūt galėčiau sirgti už juos, tačiau jų žaidimas, nors dažnai pergalingas – nėra patrauklus. Taip pat palaikysiu anglus, nes klubiniame futbole labiausiai domiuosi „Premier“ lyga. 
 
Finale žais: Brazilija ir Vokietija. Brazilija – stipri tradiciškai, o vokiečiams šiemet sekasi – laimėjo Euroviziją, galbūt pasiseks laimėti ir futbolo čempionatą.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Rinkčiausi tarp Lionelio Messi ir Kaka, bet renkuosi pirmąjį, nes pastaruoju metu yra „ant bangos“. Vyrukas išties turi energijos, išdarinėja stebuklus.
 
 
Donatas IMBRAS, kiokušin karatė
 
Ryšys su futbolu: Moraliai esu didelis futbolo fanatikas. Nepraleidžiu nė vienerių Europos ir pasaulio čempionato runtynių. Vertinu futbolą ir laikau jį gražiausia sporto šaka pasaulyje, bet pats futbolą esu žaidęs tik labai seniai mokykloje, kai tai buvo vienas iš dešimties būrelių, kuriuos tuomet rinkausi. Taigi futbolininkas esu nevykęs.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Gražų reginį. Lygiai kaip tuomet, kai žaidžia „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“. Man, kaip statistiniam sirgaliui, aišku, imponuoja atakuojantis futbolas, kurį labiau akcentuoja pietiečių komandos, tačiau nenoriu prisirišti prie vienos komandos ir nervintis dėl jos žaidimo. Noriu, kad kiekvienos rungtynės teiktų malonumą.
 
Finale žais: Visi šneka, kad favoritai – ispanai. Prieš 2008 m. Europos čempionatą visi klykė, kad favoritai – prancūzai, o jie net iš grupės varžybų neišėjo. Reikia palaukti pirmo etapo pabaigos, tada bus viskas žymiai aiškiau. Na, bet jei jau reikia atlikti spėjimą, sakyčiau, kad finale žais Ispanija ir Brazilija.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Savo fizinėmis savybėmis žavi geriausi Afrikos žaidėjai, tačiau futbolo technikos prasme lygių neturi portugalas Cristiano Ronaldo. Nesu moteris, todėl juo žaviuosi tikrai ne dėl grožio. Nežinau, koks žmogus jis yra gyvenime, bet futbolą žaidžia įspūdingai.
 
 
 
 
Mindaugas MIZGAITIS, graikų-romėnų imtynės
 
Ryšys su futbolu: Artimas tiek, kad patinka. UEFA Čempionų lygos rungtynes visuomet žiūriu. Esu didesnis futbolo fanas, nei krepšinio. Aišku, dabar man svarbiausia – treniruočių planas, bet, nėra abejonės, laukiu ir futbolo čempionato rungtynių. Tikrai stebėsiu, nes šiuo metu esu Vokietijoje, ir čia būsiu beveik viso čempionato metu. Būnant Vokietijoje atsiriboti nuo futbolo – neįmanoma.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Argentiną ir Olandiją, nes patinka greitą ir rezultatyvų futbolą demonstruojančios komandos.
 
Finale žais: Vokiečiai – tai tikrai. Nors ši rinktinė man nelabai patinka, bet jiems kažkaip sekasi kaskart toli nueiti... Kitu finalininku gali būti bet kas... Norėčiau, kad tai būtų Olandija.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Sunku vieną išskirti... Arjenas Robbenas, Lionelis Messi, Franckas Ribery, Frankas Lampardas... Patinka kūrybingi žaidėjai.
 
 
Kęstutis NAVICKAS, badmintonas
 
Ryšys su futbolu: Futbolas tapo artimesnis, kai išvykau treniruotis į Vokietiją, o vėliau ir atstovauti šios šalies klubui. Ten visi pažįstami serga už kažkurią futbolo komandą, futbolas ten nr. 1. Būdamas tokioje aplinkoje futbolą vis labiau pamėgau ir aš. Labai laukiu pasaulio čempionato. Aišku, dabar pagrindinis dėmesys treniruotėms, nes birželį laukia Europos klubinis badmintono čempionatas, vėliau turnyrai JAV ir Kanadoje. Treniruočių tikrai nederinu pagal futbolo čempionato tvarkaraštį, bet džiaugiuosi, kad bus ką veikti tarp treniruočių.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Angliją ir Olandiją. Už Olandiją nuo seno sergu, o anglų tiesiog gaila, kad, būdami tokie pajėgūs, daug metų nieko nepasiekia. Anglai dievina futbolą. Būdamas Anglijoje pats įsitikinau, kokią didelę aistrą jie jaučiau šiai sporto šakai, ir suprantu, ką Anglijai reikštų sėkmė pasaulio čempionate.
 
Finale žais: Anglija ir Argentina, nes tai dvi pergalių ištroškusios komandos, turinčios pakankamai daug brandžių žaidėjų, kad pasiektų tą tikslą. Daugumo šių rinktinių žaidėjų yra savo karjeros viršūnėje arba arti jos.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Aišku, Lionelis Messi yra labai geras, bet mano favoritas – Frankas Lampardas. Tai žaidėjas, kuris aikštelėje atiduoda visą „dūšią“.

 
Ričardas BERANKIS, tenisas
 
Ryšys su futbolu: Domiuosi futbolu truputuką. Pasaulio futbolo čempionatą žiūrėsiu būtinai – man labai patinka žiūrėti čempionatus, UEFA Čempionų lygos rungtynes. Nors pasaulio čempionatas sutampa su Vimbldonu, bus laiko pažiūrėti. Vakarais, be to, televizoriai ir kortuose būna – bus laisvo laiko.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: ... Žinau tiksliai, kad už lenkus nesirgsiu, nes kai jie 6:0 atsiėmė nuo ispanų, tai buvo... (juokiasi) (Draugiškos rungtynės Ispanija – Lenkija – aut. past.). Mėgstamos komandos neturiu. Brazilų žaidimas išsiskiria taktika ir protu – jie žaidžia daug gražiau nei portugalai ar dar kas nors.
 
Finale žais: Manau, kad brazilai šįkart nugalės. Kas dar pateks į finalą, sunku pasakyti – dar nežiūrėjau pogrupių. Bet, manau, gali vokiečiai patekti ir, kiek skaičiau, labai pozityviai nusiteikę italai.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Labai patinka Ronaldinho. Kai žaidė klube „Barcelona“, visuomet žiūrėdavau. Be to, tuo metu Barselonoje treniravausi, o, žinote, ten visi kaip pamišę už „Barsą“ serga. Bet Ronaldinho žaidimas tikrai įspūdingas. 
 
 
Jūratė JUODYTĖ, žolės riedulys
 
Ryšys su futbolu: Vaikystėje su draugais ir draugėmis kieme žaisdavome futbolą, taip par per treniruotes anksčiau žaisdavome. Žolės riedulys ir futbolas turi nemažai panašumų. Žaidimo sistemos panašios. Visuomet stengiuosi pasižiūrėti futbolo rungtynes, ypač pasaulio čempionato. Iki šiol puikiai pamenu rungtynes, kai Zidane'as gavo raudoną kortelę ir finale paliko komandą...
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Norėčiau sirgti už europiečius, bet įtariu, kad Argentina bus labai stipri... Šios komandos sudėtis įspūdinga. Be to, argentiniečių treneris – Maradona!
 
Finale žais: Tiesą sakant, dar nelabai spėjau pasidomėti pasaulio čempionatu, nes sesija buvo... Bet, manau, finale galėtų susitikti Argentina ir Vokietija. Nors anglai, portugalai, brazilai irgi galėtų čia būti... Sunku išsirinkti, labai daug stiprių komandų yra.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Visų laikų – Zinedinas Zidane'as, bet, deja, jis „paseno“ ir daugiau nebežaidžia. Dabar mėgstamiausias – Michaelis Ballackas, bet ir jis pasaulio čempionate nežais, nes yra traumuotas... Kodėl Ballackas? Nes jis gerai mato aikštę, moka perduoti kamuolį, žodžiu – kuria žaidimą. Apskritai – vidurio saugai man labiausiai patinka (Jūratė pati žolės rieduly rungtyniauja vidurio saugės pozicijoje, - aut.past.).
 

Lina GRINČIKAITĖ, lengvoji atletika
 
Ryšys su futbolu: Pasaulio futbolo čempionatas įdomus kiekvienam, įskaitant ir mane. Jei yra galimybė, svarbiausias futbolo rungtynes visuomet stengiuosi žiūrėti. Taip pat seku Klaipėdos komandos žaidimą Lietuvos pirmenybėse. Per treniruotes kartais ir mes pagainiojame kamuolį.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Braziliją.
 
Finale žais: Oi, man tai per sunkus klausimas...
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Visuomet patiko Ronaldinho, bet žinau, kad pasaulio čempionate jis nežais... Iš kitų neišskirčiau nė vieno.
 

 
Donata RIMŠAITĖ, šiuolaikinė penkiakovė
 
Ryšys su futbolu: Pati neturiu nieko bendro su futbolu, tačiau patinka nueiti į futbolo rungtynes, kai pakviečia pažįstami futbolininikai. Dažnai apsilankau „Vėtros“ ar „Ekrano“ rungtynėse. Pasaulio futbolo čempionatas – įdomu, tačiau penkiakovininkams dabar pats darbymetis, vyksta intensyvios treniruotės prieš artėjantį Pasaulio taurės finalinį etapą, todėl, manau, spėsiu pažiūrėti tik mėgstamiausių komandų rungtynes.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Vokietiją ir Prancūziją.
 
Finale žais: Vokietija, prancūzai ko gero ne...
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Neturiu.
 

 
Simona KRUPECKAITĖ, dviračių sportas
 
Ryšys su futbolu: Ne, visiškai nieko bendro neturiu. Nesidomiu. Neturiu nei laiko, nei noro žiūrėti... Net nežinau, kokios ten komandos žaidžia...
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
Lietuviai Suomijoje sudorojo rusus
2019 08 17
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, tęsdama pasiruošimą pasaulio čempionatui Kinijoje, iškovojo dar vieną pergalę ir laimėjo turnyrą Suomijoje (VIDEO).
 
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Brazilą žavi futbolo nenuspėjamumas
2019 08 15
Treneris
FK „Vilnius“ dirbsiantis brazilas Erickas Monteiro: „Vaikui iki 10 m. reikia suteikti laisvę ir kūrybiškumą aikštelėje.“
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
Šilalėje – rekordinis dalyvių antplūdis
2019 08 12
Bėgimas
Trečią kartą vykęs Šilalės miesto bėgimas viršijo drąsiausius lūkesčius. Apie 700 dalyvių planavę rengėjai sulaukė daugiau nei 800 sporto entuziastų.
Lengvaatlečiams nepavyko išsilaikyti
2019 08 11
Europos čempionatas
Europos lengvosios atletikos komandų čempionatą lietuviai baigė Edžio Matusevičiaus pergale, bet tai nepadėjo išsilaikyti antroje pagal pajėgumą lygoje.
 
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
Į pusfinalį – po atkaklios kovos
2019 08 17
Turnyras
ATP „Challenger“ turnyro „Odlum Brown Van Open“ vienetų varžybų ketvirtfinalyje Ričardas Berankis sunkiai įsibėgėjo, bet galingai finišavo.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – pirmajame dešimtuke
2019 08 10
Europos čempionatas
Alkmare vykstančio Europos dviračių plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse daugkartinė Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė iškovojo 10-ąją vietą.
Lietuvė – per akimirką nuo medalio
2019 08 09
Europos čempionatas
Alkmare (Nyderlandai) vykstančio Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse Akvilė Gedraitytė iškovojo ketvirtąją vietą.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvės žengė į pagrindines varžybas
2019 08 08
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje užtikrintai įveikė atrankos barjerą.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
„Priėmėme nelengvą strateginį sprendimą“
2019 08 08
Situacija
Praradęs viltį patekti tarp stipriausiųjų Benediktas Vanagas vietoj keturių likusių „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapų startuos tik viename.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Estafetėse lietuviai nesublizgėjo
2019 08 18
Orientavimasis
Norvegijoje estafečių varžybomis baigėsi 36-asis pasaulio orientavimosi sporto čempionatas.
D.Rapšiui – netikėtas M.Kalniečio klausimas
2019 08 18
Plaukimas
Į Lietuvą grįžęs plaukikas Danas Rapšys: „Pirmą kartą gyvenime buvo tiek varžybų. Norime pailsėti. Dvi savaites dabar tik ilsėsimės, norime pabūti namie.“
Izraelyje – Lietuvos gimnasto triumfas
2019 08 18
Gimnastika
Tel Avive šeštadienį pasibaigusio atvirojo sportinės gimnastikos čempionato daugiakovėje triumfavo Lietuvos atstovas Robertas Tvorogalas.
 
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
„Parateam Lietuva“ ateina laužyti stereotipų
2019 08 08
Naujovė
Lietuvos paralimpinė komanda turi naują vardą – „Parateam Lietuva“. Jos simboliu tapo ąžuolo gilė, simbolizuojanti naują pradžią.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas