Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 10 d. 19:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Neprisiekę, bet – futbolo gerbėjai

Garsūs Lietuvos sportininkai pasidalijo mintimis apie Pietų Afrikos Respublikoje startuojantį 2010 m. pasaulio futbolo čempionatą.

L.Grinčikaitė futbolo kamuolį per treniruotes pagainioja ir pati
avgi.lt nuotr.
L.Grinčikaitė futbolo kamuolį per treniruotes pagainioja ir pati
   
 
Kas ginčytųsi, kad pasaulio futbolo čempionatas yra svarbiausias sporto renginys Žemėje? Šventė, kurios laukia ne tik prisiekę šios sporto šakos gerbėjai. Apie futbolą ir Pietų Afrikoje startuosiantį pasaulio čempionatą kalba žinomi kitų sporto šakų atstovai.
 
 
Donatas VĖŽELIS, sportiniai šokiai
 
Ryšys su futbolu: Labai domiuosi. Pasaulio čempionato kovas visuomet stebiu. Studijuodamas LKKA, turėjau nemažai draugų futbolininkų. Pavyzdžiui, su Ričardu Beniušiu buvome grupiokai. Per paskaitas tekdavo pažaisti, pamenu, mūsų visi dešimt nesugebėdavo iš jo kamuolio atimti. Pažaidžiu ir dabar, nors sezono metu stengiuoi to nedaryti. Futbolas – pavojingas, galima lengvai traumą gauti, todėl saugausi. Krepšinį dažniau pažaidžiu, nors tai taip pat rizikingas žaidimas. Žiemą, žaisdamas krepšinį, buvau nikstelėjęs koją, tad kurį laiką teko šokti kenčiant skausmus. Netrukus sportinių šokių sezono pabaiga, tad vasarą ketinu daugiau laiko skirti tiek futbolui, tiek krepšiniui.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Olandiją, nes patinka tai, kaip žaidžia, o žaidžia gražiai. Gaila, tik kad paprastai toli nenukeliauja. Italai yra stiprūs sportiniuose šokiuose, galbūt galėčiau sirgti už juos, tačiau jų žaidimas, nors dažnai pergalingas – nėra patrauklus. Taip pat palaikysiu anglus, nes klubiniame futbole labiausiai domiuosi „Premier“ lyga. 
 
Finale žais: Brazilija ir Vokietija. Brazilija – stipri tradiciškai, o vokiečiams šiemet sekasi – laimėjo Euroviziją, galbūt pasiseks laimėti ir futbolo čempionatą.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Rinkčiausi tarp Lionelio Messi ir Kaka, bet renkuosi pirmąjį, nes pastaruoju metu yra „ant bangos“. Vyrukas išties turi energijos, išdarinėja stebuklus.
 
 
Donatas IMBRAS, kiokušin karatė
 
Ryšys su futbolu: Moraliai esu didelis futbolo fanatikas. Nepraleidžiu nė vienerių Europos ir pasaulio čempionato runtynių. Vertinu futbolą ir laikau jį gražiausia sporto šaka pasaulyje, bet pats futbolą esu žaidęs tik labai seniai mokykloje, kai tai buvo vienas iš dešimties būrelių, kuriuos tuomet rinkausi. Taigi futbolininkas esu nevykęs.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Gražų reginį. Lygiai kaip tuomet, kai žaidžia „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“. Man, kaip statistiniam sirgaliui, aišku, imponuoja atakuojantis futbolas, kurį labiau akcentuoja pietiečių komandos, tačiau nenoriu prisirišti prie vienos komandos ir nervintis dėl jos žaidimo. Noriu, kad kiekvienos rungtynės teiktų malonumą.
 
Finale žais: Visi šneka, kad favoritai – ispanai. Prieš 2008 m. Europos čempionatą visi klykė, kad favoritai – prancūzai, o jie net iš grupės varžybų neišėjo. Reikia palaukti pirmo etapo pabaigos, tada bus viskas žymiai aiškiau. Na, bet jei jau reikia atlikti spėjimą, sakyčiau, kad finale žais Ispanija ir Brazilija.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Savo fizinėmis savybėmis žavi geriausi Afrikos žaidėjai, tačiau futbolo technikos prasme lygių neturi portugalas Cristiano Ronaldo. Nesu moteris, todėl juo žaviuosi tikrai ne dėl grožio. Nežinau, koks žmogus jis yra gyvenime, bet futbolą žaidžia įspūdingai.
 
 
 
 
Mindaugas MIZGAITIS, graikų-romėnų imtynės
 
Ryšys su futbolu: Artimas tiek, kad patinka. UEFA Čempionų lygos rungtynes visuomet žiūriu. Esu didesnis futbolo fanas, nei krepšinio. Aišku, dabar man svarbiausia – treniruočių planas, bet, nėra abejonės, laukiu ir futbolo čempionato rungtynių. Tikrai stebėsiu, nes šiuo metu esu Vokietijoje, ir čia būsiu beveik viso čempionato metu. Būnant Vokietijoje atsiriboti nuo futbolo – neįmanoma.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Argentiną ir Olandiją, nes patinka greitą ir rezultatyvų futbolą demonstruojančios komandos.
 
Finale žais: Vokiečiai – tai tikrai. Nors ši rinktinė man nelabai patinka, bet jiems kažkaip sekasi kaskart toli nueiti... Kitu finalininku gali būti bet kas... Norėčiau, kad tai būtų Olandija.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Sunku vieną išskirti... Arjenas Robbenas, Lionelis Messi, Franckas Ribery, Frankas Lampardas... Patinka kūrybingi žaidėjai.
 
 
Kęstutis NAVICKAS, badmintonas
 
Ryšys su futbolu: Futbolas tapo artimesnis, kai išvykau treniruotis į Vokietiją, o vėliau ir atstovauti šios šalies klubui. Ten visi pažįstami serga už kažkurią futbolo komandą, futbolas ten nr. 1. Būdamas tokioje aplinkoje futbolą vis labiau pamėgau ir aš. Labai laukiu pasaulio čempionato. Aišku, dabar pagrindinis dėmesys treniruotėms, nes birželį laukia Europos klubinis badmintono čempionatas, vėliau turnyrai JAV ir Kanadoje. Treniruočių tikrai nederinu pagal futbolo čempionato tvarkaraštį, bet džiaugiuosi, kad bus ką veikti tarp treniruočių.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Angliją ir Olandiją. Už Olandiją nuo seno sergu, o anglų tiesiog gaila, kad, būdami tokie pajėgūs, daug metų nieko nepasiekia. Anglai dievina futbolą. Būdamas Anglijoje pats įsitikinau, kokią didelę aistrą jie jaučiau šiai sporto šakai, ir suprantu, ką Anglijai reikštų sėkmė pasaulio čempionate.
 
Finale žais: Anglija ir Argentina, nes tai dvi pergalių ištroškusios komandos, turinčios pakankamai daug brandžių žaidėjų, kad pasiektų tą tikslą. Daugumo šių rinktinių žaidėjų yra savo karjeros viršūnėje arba arti jos.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Aišku, Lionelis Messi yra labai geras, bet mano favoritas – Frankas Lampardas. Tai žaidėjas, kuris aikštelėje atiduoda visą „dūšią“.

 
Ričardas BERANKIS, tenisas
 
Ryšys su futbolu: Domiuosi futbolu truputuką. Pasaulio futbolo čempionatą žiūrėsiu būtinai – man labai patinka žiūrėti čempionatus, UEFA Čempionų lygos rungtynes. Nors pasaulio čempionatas sutampa su Vimbldonu, bus laiko pažiūrėti. Vakarais, be to, televizoriai ir kortuose būna – bus laisvo laiko.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: ... Žinau tiksliai, kad už lenkus nesirgsiu, nes kai jie 6:0 atsiėmė nuo ispanų, tai buvo... (juokiasi) (Draugiškos rungtynės Ispanija – Lenkija – aut. past.). Mėgstamos komandos neturiu. Brazilų žaidimas išsiskiria taktika ir protu – jie žaidžia daug gražiau nei portugalai ar dar kas nors.
 
Finale žais: Manau, kad brazilai šįkart nugalės. Kas dar pateks į finalą, sunku pasakyti – dar nežiūrėjau pogrupių. Bet, manau, gali vokiečiai patekti ir, kiek skaičiau, labai pozityviai nusiteikę italai.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Labai patinka Ronaldinho. Kai žaidė klube „Barcelona“, visuomet žiūrėdavau. Be to, tuo metu Barselonoje treniravausi, o, žinote, ten visi kaip pamišę už „Barsą“ serga. Bet Ronaldinho žaidimas tikrai įspūdingas. 
 
 
Jūratė JUODYTĖ, žolės riedulys
 
Ryšys su futbolu: Vaikystėje su draugais ir draugėmis kieme žaisdavome futbolą, taip par per treniruotes anksčiau žaisdavome. Žolės riedulys ir futbolas turi nemažai panašumų. Žaidimo sistemos panašios. Visuomet stengiuosi pasižiūrėti futbolo rungtynes, ypač pasaulio čempionato. Iki šiol puikiai pamenu rungtynes, kai Zidane'as gavo raudoną kortelę ir finale paliko komandą...
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Norėčiau sirgti už europiečius, bet įtariu, kad Argentina bus labai stipri... Šios komandos sudėtis įspūdinga. Be to, argentiniečių treneris – Maradona!
 
Finale žais: Tiesą sakant, dar nelabai spėjau pasidomėti pasaulio čempionatu, nes sesija buvo... Bet, manau, finale galėtų susitikti Argentina ir Vokietija. Nors anglai, portugalai, brazilai irgi galėtų čia būti... Sunku išsirinkti, labai daug stiprių komandų yra.
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Visų laikų – Zinedinas Zidane'as, bet, deja, jis „paseno“ ir daugiau nebežaidžia. Dabar mėgstamiausias – Michaelis Ballackas, bet ir jis pasaulio čempionate nežais, nes yra traumuotas... Kodėl Ballackas? Nes jis gerai mato aikštę, moka perduoti kamuolį, žodžiu – kuria žaidimą. Apskritai – vidurio saugai man labiausiai patinka (Jūratė pati žolės rieduly rungtyniauja vidurio saugės pozicijoje, - aut.past.).
 

Lina GRINČIKAITĖ, lengvoji atletika
 
Ryšys su futbolu: Pasaulio futbolo čempionatas įdomus kiekvienam, įskaitant ir mane. Jei yra galimybė, svarbiausias futbolo rungtynes visuomet stengiuosi žiūrėti. Taip pat seku Klaipėdos komandos žaidimą Lietuvos pirmenybėse. Per treniruotes kartais ir mes pagainiojame kamuolį.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Braziliją.
 
Finale žais: Oi, man tai per sunkus klausimas...
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Visuomet patiko Ronaldinho, bet žinau, kad pasaulio čempionate jis nežais... Iš kitų neišskirčiau nė vieno.
 

 
Donata RIMŠAITĖ, šiuolaikinė penkiakovė
 
Ryšys su futbolu: Pati neturiu nieko bendro su futbolu, tačiau patinka nueiti į futbolo rungtynes, kai pakviečia pažįstami futbolininikai. Dažnai apsilankau „Vėtros“ ar „Ekrano“ rungtynėse. Pasaulio futbolo čempionatas – įdomu, tačiau penkiakovininkams dabar pats darbymetis, vyksta intensyvios treniruotės prieš artėjantį Pasaulio taurės finalinį etapą, todėl, manau, spėsiu pažiūrėti tik mėgstamiausių komandų rungtynes.
 
Pasaulio čempionate sirgs už: Vokietiją ir Prancūziją.
 
Finale žais: Vokietija, prancūzai ko gero ne...
 
Mėgstamiausias žaidėjas: Neturiu.
 

 
Simona KRUPECKAITĖ, dviračių sportas
 
Ryšys su futbolu: Ne, visiškai nieko bendro neturiu. Nesidomiu. Neturiu nei laiko, nei noro žiūrėti... Net nežinau, kokios ten komandos žaidžia...
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Ryto“ dovana – 1000 litrų vandens
2020 04 04
Dovana
Prie pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ prisidedantis Vilniaus „Rytas“ skyrė vieną toną litrų vandens Lietuvos medikams.
Mokyklai atstovavo ir piešimo konkursuose
2020 04 03
3x3
Krepšininko Marijaus Užupio karjera per metus apsivertė aukštyn kojomis.
MKL suspenduoja lygos kovas
2020 04 02
Vaikų sportas
Po beveik dviejų valandų diskusijų buvo priimtas sprendimas Lietuvos moksleivių krepšinio lygai rekomenduoti stabdyti kovas iki gegužės 15 dienos.
 
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Atlantas“ galės žaisti LFF II lygoje
2020 04 02
Mėgėjai
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Apeliacinis licencijavimo komitetas priėmė sprendimus dėl II lygos licencijos siekusių klubų pateiktų apeliacijų.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
Imtynės pasuko revoliucingu keliu
2020 04 01
Imtynės
Jau greitai laisvųjų imtynių bei dar kelių asocijuotų imtynių stilių varžybos bus vykdomas neskirstant į vyrų ir moterų grupes.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas