sportas.info 2010 m. birželio 10 d. 17:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportas šiemet prarado du milijonus litų

Per šiuos metus Lietuvos sportas prarado apie 2 milijonus litų iš įmonių, kurios būtų linkusios remti sportą, tačiau tokio pasiūlymo niekada nesulaukė

T.Karpavičius
Alfredo Pliadžio nuotr.
T.Karpavičius
   

Taip teigė ketvirtadienį surengtoje diskusijoje naujai sukurtos Sporto vadybos asociacijos (SVA) valdybos pirmininkas ir Lietuvos futbolo federacijos viceprezidentas bei Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidiumo narys Tomas Karpavičius.

Naujai įkurtos asociacijos pirmasis darbas - jos užsakymu gegužės mėnesį atliktas rinkos tyrimų bendrovės "Synopticom" 300 įmonių apklausa, kurios rezultatai atspindi požiūrį į sporto rėmimą Lietuvoje.  Tyrime dalyvavo aukščiausio lygio vadovai - patys įmonių vadovai ar savininkai arba ryšių su visuomene ir rinkodaros vadovai, kurie priima sprendimus dėl sporto rėmimo.

Paaiškėjo, kad kas antra Lietuvos įmonė yra linkusi remti sportą, tačiau nesulaukia pakankamai iniciatyvos iš paramos gavėjų.
 

Po apklausos paaiškėjo, kad šešios iš dešimties (58 proc.) sporto neremiančių įmonių svarstytų galimybę teikti paramą, tačiau jos niekada nėra gavusios pasiūlymo.
 

Net 80 proc. paramą sportui teikusių įmonių teigia, kad iš sporto rėmimo gavo naudos, turėdami omenyje ne tik finansinę naudą, bet ir moralinį pasitenkinimą. Dauguma paramą teikusių įmonių - net 73 proc. žada sportą remti ir ateityje. 


 

"Verslas linkęs bendradarbiauti su sporto organizacijomis. Yra daugybė neišnaudotų sporto ir verslo bendradarbiavimo galimybių", - daro išvadą T.Karpavičius. Anot jo, klaidingas įsitikinimas, jog sportą gali remti tik didelės ir turtingos verslo kompanijos. "Mažesnės įmonės taip pat linkusios remti sportą", - sako jis.  Apklausos užsakovai paskaičiavo, jog per šiuos metus sportas neteko apie  2 mln. litų, kuriuos galėjo gauti, jeigu būtų kreiptąsi į įmones, kurios nesulaukės pasiūlymų dėl paramos. Vidutiniškai įmonė per metus galėtų skirti 163 tūkst. Lt.

Beje, motyvai, skatinantys įmones remti sportą, pirmiausia yra ne reklaminiai, nors tokia nuomonė gaji visuomenėje, o įmonių ryšių kūrimas su tikslinėmis grupėmis, t. y. , bendradarbiavimas su partneriais užsienyje, klientais ir pan. Tokį motyvą kaip pagrindinį nurodė 55 proc. apklaustų įmonių. Įmonių reklama yra antroje vietoje - šį motyvą įvardijo 52 proc. verslininkų. Apie penktadalis bendrovių norėtų įtraukti į sporto veiklą savo darbuotojus.  Verslininkai, teikdami paramą, norėtų matyti ne  vienadienį rezultatą, o ilgalaikę perspektyvą.

Kaip ir reikėjo tikėtis, verslininkai labiausiai norėtų remti populiariausią Lietuvoje sporto šaką - krepšinį (52 proc.). Po jo potencialius paramos teikėjus labiausiai domintų ne, pvz.., populiariausias žaidimas pasaulyje futbolas (25 proc.), kuris yra trečias tarp sporto šakų, kurias verslininkai labiausiai norėtų remti, bet automobilių sportas (29 proc.). Po jų eina rakečių sportas ir vandens sportas (po 21 proc.), dviračių sportas ir žirgų sportas (po 19 proc.).

Sporto renginius, varžybas norėtų remti 49 proc. apklaustųjų verslininkų, tačiau, pasak T.Karpavičiaus, džiugina tai, kad antroje vietoje - vaikų ir jaunimo sporto mokyklos ir klubai, kuriems paramą skirtų 30 proc. įmonių.
 

"Sieksime glaudesnio sporto, verslo, mokslo ir, žinoma, valstybinių institucijų bendradarbiavimo. Norime, kad Lietuva taptų konkurencingesnė plačiąja prasme", - teigė SVA valdybos pirmininkas. Anot jo, tokio plataus bendradarbiavimo rezultatai būtų aktualūs ir svarbūs visuomenei. Tai padėtų vystyti infrastruktūrą ir sporto objektus, skatinti jaunimo užimtumą, turizmą, geresnių produktų gamybą. Pradėjusi savo darbus nuo apklausos ir situacijos analizės, ateityje SVA žada ieškoti sporto vadybos talentų, keisti požiūrį į sporto paramą ir išnaudoti neišnaudotas galimybes. SVA tikslas - skatinti ir vystyti sporto vadybą Lietuvoje.

Diskusijoje dalyvavęs Lietuvos sporto federacijų sąjungos, vienijančios 70 sporto šakų federacijų, prezidentas Rimantas Kveselaitis sakė, jog lėšų pritraukimas į sportą ir ypač šiuo sunkmečiu - viena didžiausių problemų. Dėl lėšų stokos federacijos priverstos atsisakyti varžybų, o tai atsilieps rezultatams ateityje. "Sveikiname šios asociacijos susikūrimą - tai investicija į sportą. Ne finansinė, o intelektualinė. To mums labai trūko", - pabėžė R.Kveselaitis.

LSFS ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas pasirašė su SVA bendradarbiavimo sutartį. Anot R.Kveselaičio, tikimasi, kad naujos bendradarbiavimo galimybės padės spręsti esamas problemas, pritraukti rėmėjų lėšų, leis siekti efektyvesnės federacijų veiklos.
 

SVA įkūrimo iniciatoriai - verslo konsultantai "Deloitte", advokatų kontora "Evershed Saladžius" ir komunikacijos agentūra "VRP Hill & Knowlton". 
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Klubai pasidalino po pergalę
2019 09 16
Repeticijos
Vilniaus „Kibirkštis“ pradėjo kontrolinių mačų ciklą ir savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes su Baltarusijos lygos prizininke Minsko „Horizont“.
R.Butautui – naujas iššūkis
2019 09 16
Sporto mokslas
Lietuvos sporto universitete duris atveria Krepšinio studijų ir mokslo centras, kuriam vadovaus patyręs krepšinio specialistas Ramūnas Butautas.
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Lietuviai kartelę kelia vis aukščiau
2019 09 16
Graplingo imtynės
Pastaraisiais metais pasaulyje dominuojantys Lietuvos graplingo imtynininkai rugsėjo 28 dieną Šiauliuose turės dar vieną progą įrodyti savo vertę.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Lenkijoje – Lietuvos atletų medaliai
2019 09 16
Kultūrizmas
Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusiame tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre "Diamond cup" (IFBB) dalyvavo 6 Lietuvos atstovai.
„Top“ lygos finale – Pietinia derbis
2019 09 16
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygos finale įvyks Pietinia derbis - dviejų Šiaulių regbio grandų - „Baltrex-Šiaulių“ ir „Vairo-Kalvio-Jupojos“ - kaktomuša.
Prahoje – istorinė „Žaibo“ pergalė
2019 09 16
Vandensvydis
Elektrėnų „Žaibo“ vandensvydininkai triumfavo Europos Sąjungos tautų taurės varžybose. Tai - didžiausia pergalė komandos istorijoje.
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas