sportas.info 2010 m. birželio 10 d. 17:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportas šiemet prarado du milijonus litų

Per šiuos metus Lietuvos sportas prarado apie 2 milijonus litų iš įmonių, kurios būtų linkusios remti sportą, tačiau tokio pasiūlymo niekada nesulaukė

T.Karpavičius
Alfredo Pliadžio nuotr.
T.Karpavičius
   

Taip teigė ketvirtadienį surengtoje diskusijoje naujai sukurtos Sporto vadybos asociacijos (SVA) valdybos pirmininkas ir Lietuvos futbolo federacijos viceprezidentas bei Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidiumo narys Tomas Karpavičius.

Naujai įkurtos asociacijos pirmasis darbas - jos užsakymu gegužės mėnesį atliktas rinkos tyrimų bendrovės "Synopticom" 300 įmonių apklausa, kurios rezultatai atspindi požiūrį į sporto rėmimą Lietuvoje.  Tyrime dalyvavo aukščiausio lygio vadovai - patys įmonių vadovai ar savininkai arba ryšių su visuomene ir rinkodaros vadovai, kurie priima sprendimus dėl sporto rėmimo.

Paaiškėjo, kad kas antra Lietuvos įmonė yra linkusi remti sportą, tačiau nesulaukia pakankamai iniciatyvos iš paramos gavėjų.
 

Po apklausos paaiškėjo, kad šešios iš dešimties (58 proc.) sporto neremiančių įmonių svarstytų galimybę teikti paramą, tačiau jos niekada nėra gavusios pasiūlymo.
 

Net 80 proc. paramą sportui teikusių įmonių teigia, kad iš sporto rėmimo gavo naudos, turėdami omenyje ne tik finansinę naudą, bet ir moralinį pasitenkinimą. Dauguma paramą teikusių įmonių - net 73 proc. žada sportą remti ir ateityje. 


 

"Verslas linkęs bendradarbiauti su sporto organizacijomis. Yra daugybė neišnaudotų sporto ir verslo bendradarbiavimo galimybių", - daro išvadą T.Karpavičius. Anot jo, klaidingas įsitikinimas, jog sportą gali remti tik didelės ir turtingos verslo kompanijos. "Mažesnės įmonės taip pat linkusios remti sportą", - sako jis.  Apklausos užsakovai paskaičiavo, jog per šiuos metus sportas neteko apie  2 mln. litų, kuriuos galėjo gauti, jeigu būtų kreiptąsi į įmones, kurios nesulaukės pasiūlymų dėl paramos. Vidutiniškai įmonė per metus galėtų skirti 163 tūkst. Lt.

Beje, motyvai, skatinantys įmones remti sportą, pirmiausia yra ne reklaminiai, nors tokia nuomonė gaji visuomenėje, o įmonių ryšių kūrimas su tikslinėmis grupėmis, t. y. , bendradarbiavimas su partneriais užsienyje, klientais ir pan. Tokį motyvą kaip pagrindinį nurodė 55 proc. apklaustų įmonių. Įmonių reklama yra antroje vietoje - šį motyvą įvardijo 52 proc. verslininkų. Apie penktadalis bendrovių norėtų įtraukti į sporto veiklą savo darbuotojus.  Verslininkai, teikdami paramą, norėtų matyti ne  vienadienį rezultatą, o ilgalaikę perspektyvą.

Kaip ir reikėjo tikėtis, verslininkai labiausiai norėtų remti populiariausią Lietuvoje sporto šaką - krepšinį (52 proc.). Po jo potencialius paramos teikėjus labiausiai domintų ne, pvz.., populiariausias žaidimas pasaulyje futbolas (25 proc.), kuris yra trečias tarp sporto šakų, kurias verslininkai labiausiai norėtų remti, bet automobilių sportas (29 proc.). Po jų eina rakečių sportas ir vandens sportas (po 21 proc.), dviračių sportas ir žirgų sportas (po 19 proc.).

Sporto renginius, varžybas norėtų remti 49 proc. apklaustųjų verslininkų, tačiau, pasak T.Karpavičiaus, džiugina tai, kad antroje vietoje - vaikų ir jaunimo sporto mokyklos ir klubai, kuriems paramą skirtų 30 proc. įmonių.
 

"Sieksime glaudesnio sporto, verslo, mokslo ir, žinoma, valstybinių institucijų bendradarbiavimo. Norime, kad Lietuva taptų konkurencingesnė plačiąja prasme", - teigė SVA valdybos pirmininkas. Anot jo, tokio plataus bendradarbiavimo rezultatai būtų aktualūs ir svarbūs visuomenei. Tai padėtų vystyti infrastruktūrą ir sporto objektus, skatinti jaunimo užimtumą, turizmą, geresnių produktų gamybą. Pradėjusi savo darbus nuo apklausos ir situacijos analizės, ateityje SVA žada ieškoti sporto vadybos talentų, keisti požiūrį į sporto paramą ir išnaudoti neišnaudotas galimybes. SVA tikslas - skatinti ir vystyti sporto vadybą Lietuvoje.

Diskusijoje dalyvavęs Lietuvos sporto federacijų sąjungos, vienijančios 70 sporto šakų federacijų, prezidentas Rimantas Kveselaitis sakė, jog lėšų pritraukimas į sportą ir ypač šiuo sunkmečiu - viena didžiausių problemų. Dėl lėšų stokos federacijos priverstos atsisakyti varžybų, o tai atsilieps rezultatams ateityje. "Sveikiname šios asociacijos susikūrimą - tai investicija į sportą. Ne finansinė, o intelektualinė. To mums labai trūko", - pabėžė R.Kveselaitis.

LSFS ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas pasirašė su SVA bendradarbiavimo sutartį. Anot R.Kveselaičio, tikimasi, kad naujos bendradarbiavimo galimybės padės spręsti esamas problemas, pritraukti rėmėjų lėšų, leis siekti efektyvesnės federacijų veiklos.
 

SVA įkūrimo iniciatoriai - verslo konsultantai "Deloitte", advokatų kontora "Evershed Saladžius" ir komunikacijos agentūra "VRP Hill & Knowlton". 
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos rinktinė pralaimėjo Turkijoje
2019 11 17
Atranka
2021 m. Europos čempionato atrankos E grupės pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė išvykoje 51:74 (17:21, 14:17, 13:22, 7:14) pralaimėjo Turkijai.
K.Kemzūra pranoko Š.Jasikevičių
2019 11 15
Eurolyga
Kęstučio Kemzūros treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“ lemtingą smūgį Kauno „Žalgiriui“ sudavė trečiajame kėlinyje.
Krepšininkai olimpinį bilietą medžios Kaune
2019 11 15
Atranka
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) penktadienį paskelbė, kad vienas iš keturių olimpinių vyrų krepšinio atrankos turnyrų vyks Kaune.
 
Lietuvos rinktinė prisiminė pergalės skonį
2019 11 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata – kontrolinėse rungtynėse 1:0 (1:0) įveikė Naujosios Zelandijos ekipą.
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Dvikovų žemėlapyje – naujas taškas
2019 11 15
Žvilgsnis
Sekmadienį LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų futbolo rinktinių dvikova bus neeilinė keliais aspektais.
Čempionato finiše – lietuvių rekordai
2019 11 15
Pasaulio čempionatas
Lietuvos lengvaatlečiai pasirodymą pasaulio neįgaliųjų čempionate Dubajuje baigė dviem asmeniniais rekordais ir dviem šeštomis pozicijomis.
„Situacija – sveiku protu nesuvokiama“
2019 11 15
Žvilgsnis
LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis – apie tragišką sporto bazių situaciją, rekordus, varginantį sezoną, nerimą dėl fondo, prognozes Tokijuje.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Ant kilimo karaliavo Šiaulių gimnazistės
2019 11 17
Imtynės
Savaitgalį Šiauliuose paaiškėjo tarptautinio pasaulio čempiono Rimanto Bagdono jaunimo turnyro nugalėtojai ir prizininkai.
Bušido ringe dominavo lietuviai
2019 11 17
Bušido
Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko 15 kovų. Tradiciškai jame Lietuvos sportininkai dominavo prieš svečius.
Prieš kovas – gera nuotaika
2019 11 15
Bušido
Lietuvos bušido federacijos prezidentas D. Simanaitis: 20-metų prabėgo kaip viena diena.
 
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
Be namų, bet su ambicijomis
2019 11 15
Akmenslydis
Sąlygų treniruotis Lietuvoje neturinčios mūsų šalies akmenslydžio rinktinės Helsinborge sieks istorinių aukštumų.
Vilniaus derbį laimėjo „Hockey Punks“
2019 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį buvo sužaistos rungtynės, kuriose ant ledo pasirodė dvi Vilniaus komandos.
Tarp stipriausiųjų – ir Lietuvos čempionai
2019 11 17
Šachmatai
Šeštadienį Juodkalnijoje baigėsi prestižinės šachmatų varžybos – Europos klubų taurė, kurioje varžėsi stipriausi žemyno šachmatų klubai.
Lietuvos rinktinei – varžovų pamokos
2019 11 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti pirmosios pergalės antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“.
Šokėjų kovos – su olimpiniu prieskoniu
2019 11 15
Breikas
Dešimt Lietuvos breikerių pristatys į 2024 m. Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktą naują sporto šaką – breiką.
 
Sezoną vainikavo geriausiųjų apdovanojimai
2019 11 17
Buriavimas
Lietuvos buriuotojai šiemet šaliai padovanojo ne vieną pergalę, didžiulio visuomenės atgarsio sulaukusią iniciatyvą ir begalę įspūdingų vaizdų.
Šalies geriausieji – ką jie laimėjo?
2019 11 15
Žvilgsnis
Pagrindinėse „LTeam apdovanojimų 2019“ kategorijose į septynias statulėles iš viso pretenduoja 21-as atletas, treneris ar komanda.
„LTeam LAB“ padės atletams siekti tikslų
2019 11 15
Atidarymas
Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėrė „Affidea“ klinika, kurios patalpose įsikūrė ir sporto medicinos, mokslo bei tyrimų laboratorija „LTeam LAB“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas