Ingvaras Butautas 2013 m. spalio 24 d. 17:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dėl teisėjų sprendimų rezultatai nekeičiami

"Patarsime teisėjams daugiau dėmesio skirti atvykusiems futbolininkams, ypač serbams", - apie provokacijas aikštėse teigė LFTA vadovas S. Sliva.

"Kruojos" komanda yra įsitikinusi, kad ją nuskriaudė teisėjas
Arvisto Kero nuotr.
"Kruojos" komanda yra įsitikinusi, kad ją nuskriaudė teisėjas
Vakarykščių Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro ketvirtfinalio pirmųjų rungtynių tarp Vilniaus "Žalgirio" ir Pakruojo "Kruojos" atgarsiai netyla.

Priminsime, kad rungtynių, kurias "Žalgiris" laimėjo 2:1, 90-ąją minutę vilniečių baudos aikštelėje įvyko incidentas.

Po pakruojiškių atakos vilniečiai išspyrė kamuolį iš savo baudos aikštelės, o tuo metu joje susiginčijo Luka Peričius ir Robertas Vėževičius. Žaidėjai apsižodžiavo ir L.Peričius žengė varžovo link, krūtine atsiremdamas į jį. R.Vėževičius iš karto lyg pakirstas krito ant vejos. Rungtynėms teisėjavęs Darius Petraška L.Peričių nubaudė geltona kortele ir į “Žalgirio” vartus skyrė 11 m baudinį. Įniršę “Žalgirio” fanai ėmė reikšti nepasitenkinimą, juos teko tramdyti policijai. Tuo metu D.Petraška, pasitaręs su savo asistentu Audriumi Jagintavičiumi, savo sprendimą atšaukė.

Šiandien pasirodė "Kruojos" futbolo klubo pareiškimas.

"Pakruojo futbolo klubo vadovybė išnagrinėjo klubui prieinamą medžiagą susijusią su 2013.10.23 LFF taurės rungtynėse tarp VMFD „Žalgiris“ ir FK „Kruoja“ paskirtu/nepaskirtu 11 m. baudiniu ir pareiškia, kad:

- pakeisti pirminį teisėjo D. Petraškos sprendimą dėl geltonos kortelės parodymo L. Peričiui ir 11 m. baudinio skyrimo į „Žalgirio“ vartus nebuvo pagrindo.

Iš vaizdo įrašo matyti, kad teisėjas D. Petraška stebėjo konfliktą tarp L.Peričiaus ir R.Vėževičiaus ir tinkamai įvertino situaciją. Vis tik po „Žalgirio“ žaidėjų ir sirgalių spaudimo bei užtrukusio pasitarimo su šoniniu teisėju D.Petraška atšaukė 11 m baudinį. Tai, jog atšaukia geltoną kortelę L. Peričiui teisėjas neparodė, todėl šios nuobaudos „dingimas“ iš varžybų protokolo prašosi atskiro tyrimo.

Pakruojo futbolo klubo vadovybė, atsižvelgdama į labai įtemptą ir nepalankų likusių oficialių rungtynių tvarkaraštį (žaidžiama spalio 26, 29, lapkričio 3, 6 ir 9 dienomis) ir žinodama netradicinį vadovaujančios federacijos požiūrį į eilinį klubą, kai jam laiku nepraneša apie UEFA rungtynėms suspenduotą žaidėją, arba be priežasčių neregistruoja futbolininko, dėl ko klubas patiria nuostolių ir ne vien finansinių:

- nutarė neteikti apeliacijos dėl šio incidento, paliekant tai spręsti kompetentingoms struktūroms savo iniciatyva."


Tiesa, Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) prezidentas Sergejus Sliva tikina, kad jokios apeliacijos nepakeistų rungtynių rezultato: "Kokią apeliaciją galėtų rašyti "Kruoja"? Dėl teisėjų sprendimų apeliacija nerašoma. Rezultatai vis vien nekeičiami. Kaip  neseniai buvo Vokietijoje, įvartis buvo įskaitytas, nors kamuolys į tinklą pateko per kitą pusę. Ir ką? Niekas rezultato nepakeitė. Nebent teisėjas gali patirti kokių nors sankcijų, daugiau neteisėjauti. Mes patys susirinksime, peržiūrėsim ir nuspręsim ar buvo teisus  Petraška, ar ne. "Žalgirio" klubo kameros tą momentą labai gerai nufilmavo."

Dar priešt LFTA susirinkimą S. Sliva turėjo susiformavęs asmeninę nuomonę, kuri "Kruojos" klubui būtų dar neparankesnė, nei D. Petraškos galutinis sprendimas."Teisėjas iš pradžių manė, kad buvo smūgis galva į veidą. Juk "Kruojos" futbolininkas voliojosi kaip  mirštantis - visi matė. Bet pasitaręs su asistentu, suprato, kad kontakto su galva nebuvo. Ir teisingai - jei supratai, kad suklydai, pakeisk sprendimą. Tik dar reikėjo parodyti geltoną kortelę R. Vėževičiui už vaidybą. Mūsų teisėjas pasielgė geriau, nei vakar teisėjavęs Čempionų lygos mačui tarp Madrido "Real" ir Turino "Juventus", kai išvarė Giorgio Chiellini, po to, kai Cristiano Ronaldo ėmė raitytis", - emocingai kalbėjo LFTA galva.

Pastaruoju laiku pagrindiniuose šalies futbolo turnyruose provokacijų ir netradicinių teisėjų sprendimų padaugėjo. Praėjusį šeštadienį, susistumdęs su "Ekrano" saugu Marko Andželkovičiumi, "Žalgirio" gynėjas Egidijus Vaitkūnas spjovė į serbą savo baudos aikštelėje. Tesėjas Gediminas Mažeika į "Žalgirio" vartus skyrė baudinį, o E. Vaitkūnui parodė raudoną kortelę. Vėliau gynėją LFF Drausmės komitetas diskvalifikavo ketverioms oficialioms rungtynėms.

"Susirinkime kalbėsimės apie tai, kaip sukontroliuoti situaciją, kai pagausėjo situacijų, kai krenta, provokuoja ir panašiai. Patarsime teisėjams daugiau dėmesio skirti į atvykusius futbolininkus, iš kurių provokacijų būna daugiausia, ypač į serbus", - kalbėjo S. Sliva.

Jis prisipažino manąs, kad E. Vaitkūnas greičiausiai spjovė ne šiaip sau, o varžovo išprovokuotas, bet lietuvio veiksmo neteisino.

"G. Mažeika sakė, kad matė, kai tiedu pasistumdė, bet nekreipė dėmesio. Sureagavo tada, kai spjovė ir kai jau negalima buvo nesureaguoti. O dėl E. Vaitkūno elgesio, tai... Aš suprantu, kad jei tu esi vyras, po minutės, po dviejų pagausi tą serbą ir spirsi jam per kojas. Na bet nespjauk į veidą. Čia jau žemesnio poelgio būti negali. Aišku, kad kažkas buvo tarp jų, bet į dūšią abiems neįlysi. Dažnai futbolo žaidėjai susistumdo, bet spjauti į veidą - padorumo stoka. O jei E. Vaitkūnas būtų spjovęs į juodaodį? Tai jam ir rasizmą ir ką tik nori prirašytų..." - atvirai kalbėjo LFTA vadovas.

S. Sliva prisipažino, kad pastarųjų dienų skandalai jam yra nemalonūs. Nors teisėjai ir išlieka teisūs.

"Neko blogo aš apie tuos teisėjus nesakau - jie pasielgė teisingai, pagal taisykles. Bet nereikėjo leisti, kad tokie dalykai atsitiktų. Nors pats suprantu - lengva man dabar pasakyt: neleisti... Aišku, bandysime rasti būdų, kaip tai padaryti, kokių klaidų teisėjai galėtų išvengti. Nes kad ir teisėjai  galų gale išlieka teisūs, iš tokių skandalų nieko gera", - kalbėjo S. Sliva.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkas pasižymi ir kulinariniu talentu
2019 08 19
Žvilgsnis
„Jei reikėtų rinktis virtuvę, kurios patiekalus reikėtų valgyti iki gyvenimo galo, tai be lietuviškos būtų ispaniška“, - prisipažino M.Kuzminskas.
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
 
Vilniaus žvaigždės vėl nustelbė kauniečius
2019 08 18
Tradicija
Sekmadienį Panemunėje įvyko tradicinės visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotos „Panemunės“ ir „Prelegentų“ futbolo komandų rungtynės.
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Neįtikėtina drama ir grandų pergalės
2019 08 19
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygoje praūžė trečiasis turas. Jo puošmena tapo tikras trileris Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ ir Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Be tautybės, amžiaus ir lyties apribojimų
2019 08 19
Tradicija
Tradicinis burlenčių ir irklenčių maratonas Kintuose sulaukė ir valdžios atstovų dėmesio.
Čempionai – iš Paryžiaus ir Šveicarijos
2019 08 19
Diskgolfas
Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, įvyko 11-asis Lietuvos diskgolfo čempionatas su „Prodigy Disc“.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas