Ingvaras Butautas 2013 m. spalio 24 d. 17:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dėl teisėjų sprendimų rezultatai nekeičiami

"Patarsime teisėjams daugiau dėmesio skirti atvykusiems futbolininkams, ypač serbams", - apie provokacijas aikštėse teigė LFTA vadovas S. Sliva.

"Kruojos" komanda yra įsitikinusi, kad ją nuskriaudė teisėjas
Arvisto Kero nuotr.
"Kruojos" komanda yra įsitikinusi, kad ją nuskriaudė teisėjas
Vakarykščių Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro ketvirtfinalio pirmųjų rungtynių tarp Vilniaus "Žalgirio" ir Pakruojo "Kruojos" atgarsiai netyla.

Priminsime, kad rungtynių, kurias "Žalgiris" laimėjo 2:1, 90-ąją minutę vilniečių baudos aikštelėje įvyko incidentas.

Po pakruojiškių atakos vilniečiai išspyrė kamuolį iš savo baudos aikštelės, o tuo metu joje susiginčijo Luka Peričius ir Robertas Vėževičius. Žaidėjai apsižodžiavo ir L.Peričius žengė varžovo link, krūtine atsiremdamas į jį. R.Vėževičius iš karto lyg pakirstas krito ant vejos. Rungtynėms teisėjavęs Darius Petraška L.Peričių nubaudė geltona kortele ir į “Žalgirio” vartus skyrė 11 m baudinį. Įniršę “Žalgirio” fanai ėmė reikšti nepasitenkinimą, juos teko tramdyti policijai. Tuo metu D.Petraška, pasitaręs su savo asistentu Audriumi Jagintavičiumi, savo sprendimą atšaukė.

Šiandien pasirodė "Kruojos" futbolo klubo pareiškimas.

"Pakruojo futbolo klubo vadovybė išnagrinėjo klubui prieinamą medžiagą susijusią su 2013.10.23 LFF taurės rungtynėse tarp VMFD „Žalgiris“ ir FK „Kruoja“ paskirtu/nepaskirtu 11 m. baudiniu ir pareiškia, kad:

- pakeisti pirminį teisėjo D. Petraškos sprendimą dėl geltonos kortelės parodymo L. Peričiui ir 11 m. baudinio skyrimo į „Žalgirio“ vartus nebuvo pagrindo.

Iš vaizdo įrašo matyti, kad teisėjas D. Petraška stebėjo konfliktą tarp L.Peričiaus ir R.Vėževičiaus ir tinkamai įvertino situaciją. Vis tik po „Žalgirio“ žaidėjų ir sirgalių spaudimo bei užtrukusio pasitarimo su šoniniu teisėju D.Petraška atšaukė 11 m baudinį. Tai, jog atšaukia geltoną kortelę L. Peričiui teisėjas neparodė, todėl šios nuobaudos „dingimas“ iš varžybų protokolo prašosi atskiro tyrimo.

Pakruojo futbolo klubo vadovybė, atsižvelgdama į labai įtemptą ir nepalankų likusių oficialių rungtynių tvarkaraštį (žaidžiama spalio 26, 29, lapkričio 3, 6 ir 9 dienomis) ir žinodama netradicinį vadovaujančios federacijos požiūrį į eilinį klubą, kai jam laiku nepraneša apie UEFA rungtynėms suspenduotą žaidėją, arba be priežasčių neregistruoja futbolininko, dėl ko klubas patiria nuostolių ir ne vien finansinių:

- nutarė neteikti apeliacijos dėl šio incidento, paliekant tai spręsti kompetentingoms struktūroms savo iniciatyva."


Tiesa, Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) prezidentas Sergejus Sliva tikina, kad jokios apeliacijos nepakeistų rungtynių rezultato: "Kokią apeliaciją galėtų rašyti "Kruoja"? Dėl teisėjų sprendimų apeliacija nerašoma. Rezultatai vis vien nekeičiami. Kaip  neseniai buvo Vokietijoje, įvartis buvo įskaitytas, nors kamuolys į tinklą pateko per kitą pusę. Ir ką? Niekas rezultato nepakeitė. Nebent teisėjas gali patirti kokių nors sankcijų, daugiau neteisėjauti. Mes patys susirinksime, peržiūrėsim ir nuspręsim ar buvo teisus  Petraška, ar ne. "Žalgirio" klubo kameros tą momentą labai gerai nufilmavo."

Dar priešt LFTA susirinkimą S. Sliva turėjo susiformavęs asmeninę nuomonę, kuri "Kruojos" klubui būtų dar neparankesnė, nei D. Petraškos galutinis sprendimas."Teisėjas iš pradžių manė, kad buvo smūgis galva į veidą. Juk "Kruojos" futbolininkas voliojosi kaip  mirštantis - visi matė. Bet pasitaręs su asistentu, suprato, kad kontakto su galva nebuvo. Ir teisingai - jei supratai, kad suklydai, pakeisk sprendimą. Tik dar reikėjo parodyti geltoną kortelę R. Vėževičiui už vaidybą. Mūsų teisėjas pasielgė geriau, nei vakar teisėjavęs Čempionų lygos mačui tarp Madrido "Real" ir Turino "Juventus", kai išvarė Giorgio Chiellini, po to, kai Cristiano Ronaldo ėmė raitytis", - emocingai kalbėjo LFTA galva.

Pastaruoju laiku pagrindiniuose šalies futbolo turnyruose provokacijų ir netradicinių teisėjų sprendimų padaugėjo. Praėjusį šeštadienį, susistumdęs su "Ekrano" saugu Marko Andželkovičiumi, "Žalgirio" gynėjas Egidijus Vaitkūnas spjovė į serbą savo baudos aikštelėje. Tesėjas Gediminas Mažeika į "Žalgirio" vartus skyrė baudinį, o E. Vaitkūnui parodė raudoną kortelę. Vėliau gynėją LFF Drausmės komitetas diskvalifikavo ketverioms oficialioms rungtynėms.

"Susirinkime kalbėsimės apie tai, kaip sukontroliuoti situaciją, kai pagausėjo situacijų, kai krenta, provokuoja ir panašiai. Patarsime teisėjams daugiau dėmesio skirti į atvykusius futbolininkus, iš kurių provokacijų būna daugiausia, ypač į serbus", - kalbėjo S. Sliva.

Jis prisipažino manąs, kad E. Vaitkūnas greičiausiai spjovė ne šiaip sau, o varžovo išprovokuotas, bet lietuvio veiksmo neteisino.

"G. Mažeika sakė, kad matė, kai tiedu pasistumdė, bet nekreipė dėmesio. Sureagavo tada, kai spjovė ir kai jau negalima buvo nesureaguoti. O dėl E. Vaitkūno elgesio, tai... Aš suprantu, kad jei tu esi vyras, po minutės, po dviejų pagausi tą serbą ir spirsi jam per kojas. Na bet nespjauk į veidą. Čia jau žemesnio poelgio būti negali. Aišku, kad kažkas buvo tarp jų, bet į dūšią abiems neįlysi. Dažnai futbolo žaidėjai susistumdo, bet spjauti į veidą - padorumo stoka. O jei E. Vaitkūnas būtų spjovęs į juodaodį? Tai jam ir rasizmą ir ką tik nori prirašytų..." - atvirai kalbėjo LFTA vadovas.

S. Sliva prisipažino, kad pastarųjų dienų skandalai jam yra nemalonūs. Nors teisėjai ir išlieka teisūs.

"Neko blogo aš apie tuos teisėjus nesakau - jie pasielgė teisingai, pagal taisykles. Bet nereikėjo leisti, kad tokie dalykai atsitiktų. Nors pats suprantu - lengva man dabar pasakyt: neleisti... Aišku, bandysime rasti būdų, kaip tai padaryti, kokių klaidų teisėjai galėtų išvengti. Nes kad ir teisėjai  galų gale išlieka teisūs, iš tokių skandalų nieko gera", - kalbėjo S. Sliva.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygos sezonas “Žalgiriui” baigtas
2019 04 25
Eurolyga
Stebuklas neįvyko - visas rungtynes sąlygas diktavusi “Fenerbahce” palaidojo kauniečių viltis antrus metus iš eilės patekti į Eurolygos finalo ketvertą.
LKL rungtynėse - skirtingi scenarijai
2019 04 25
LKL
Ketvirtadienį LKL pirmenybėse "Neptūnas" Klaipėdoje 101:87 patiesė Utenos "Juventus", o Kėdainių "Nevėžis" svečiuose 88:87 nugalėjo "Šiaulius".
"Žalgiriui"- specialiai sukurti ledai
2019 04 25
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklą atstovaujanti „Vikeda“ liepą pradės prekiauti žaliosir baltos spalvų "Žalgirio" ledais.
 
Saugui - du mėnesiai rebilitacijos
2019 04 26
Trauma
Marijampolės „Sūduvos“ fuųtbolininkui Ovidijus Verbickas diagnozuotas čiurnos raiščių trūkimas.
Vilniečių vartininkas nespjauna į "Palangą"
2019 04 26
A lyga
"Žalgirio" vartininkas A. Vitkauskas: "Laukiau šanso, kurį dabar bandau išnaudoti. Sveika konkurencija yra geras dalykas ir priverčia pasitempti.“
Rinktinės treneriui teko skambinti dukart
2019 04 25
Rinktinė
„Buvo labai malonu, kai pakvietė į rinktinę, tai buvo viena didžiausių svajonių nuo pat vaikystės", - sako "Stumbro" gynėjas R. Sadauskas.
"Bėk, eik, šliaužk, jei reikia - ridenkis"
2019 04 24
Lengvoji atletika
"Kad ir kaip bebūtų sunku, visos pastangos veda link tikslo", - disko metikas Andrius Gudžius įsitikinęs, kad darbas ir valia leidžia pasiekti svajones.
Pirmagimė pakeitė olimpiečio dienotvarkę
2019 04 24
Maratonas
Maratonininkas Remigijus Kančys – apie tėvystės iššūkius, kelią į Tokiją bei ypatingą Kauno maratono trasą.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
 
Lietuviai Kipre - nesustabdomi
2019 04 24
Tenisas
VTA auklėtiniai Ainius Sabaliauskas ir Patricija Paukštytė iškopė į Turnyro „Herodotou Tennis Academy G2“ pusfinalius.
Dėl teniso svajonės pakeitė miestą
2019 04 24
Tenisas
"Svajonė - tapus profesionalia tenisininke garsinti Lietuvą", - sako krepšinio ir rankinio legendų Vytauto ir Faustos Bimbų proanūkė Patricija Paukštytė.
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Bandys įgyvendint jaunystės svajonę
2019 04 26
MMA
"Noriu pakelti Lietuvos mišriųjų kovos menų lygį į aukštesnį lygį“, - sako kovoti narve grįžtantis Sergejus Maslobojevas.
Ukrainoje iškovojo sidabrą
2019 04 24
Boksas
Turnyre Chersone, kuriame dalyvavo keturių žemynų boksininkai, Aleksandras Baranovas iškovojo sidabro medalį.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
 
R. Leleivytei - 3 reitingo taškai.
2019 04 25
Dviračiai
Moterų dviračių lenktynėse „La Fleche Wallonne“ lietuvė Rasa Leleivytė užėmė 39-ąją vietą iš 143 dalyvių.
Kelią baigė ketvirtfinalyje
2019 04 22
BMX dviračiai
Europos mažųjų dviračių taurės etape lietuvis G. Pabijanskas sėkmingai įveikė šešioliktfinalį ir aštuntfinalį ir baigė savo pasirodymą ketvirtfinalyje.
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Link finalo žengė "Dragūnas" ir "Šviesa"
2019 04 25
LRL
Klaipėdos "Dragūnas" pirmajame LRL pusfinalio mače 32:25 nugalėjo Alytaus „Varsą-Stronglasą“, o Vilniaus "Šviesa" 27:25 - Kauno "Granitą-Karį".
"Žaidėme ne su moliais"
2019 04 22
Rankinis
Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
 
Finaluose - puiki atmosfera
2019 04 26
Tinklinis
Savaitgalį po dvi geriausias moterų ir vyrų tinklininkų komandas susirungs NSTL finaluose.
Stovykloje prireikė skubios operacijos
2019 04 25
Paplūdimio tinklinis
Vienai iš septynių Vilniaus klubo "Auksma" paplūdimio tinklininkių, stovyklaujančių Turkijoje, buvo atlikta apendicito operacija.
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Paskelbs penktąjį lenktynių čempioną
2019 04 25
Elektromobilių lenktynės
Pirmąjį gegužės penkitadienį Palangoje finišuos jau penktosios elektromobilių lenktynės per visą Lietuvą.
Dakaro ralyje gali ir prisnigti
2019 04 25
Dakaras
Nuo 2020 metų Dakaro ralis vyks Saudo Arabijoje. B. Vanagas pasidalijo keliais mažai kam žinomais faktais apie ją, o A. Juknevčius - vertinimais.
Moterys: "lenktyniauti norime ir mes"
2019 04 25
Ralis
Paveiksliukai ir užrašai ant automobilio stogo, lėlės ar pliušiniai meškinai ant kapoto, lempoms priaugintos blakstienos - žinia, kad artėja moterų ralis.
 
Lietuviai iškovojo antrą pergalę
2019 04 25
Akmenslydis
Pasaulio mišrių porų akmenslydžio čempionate Lietuvos rinktinė po penkių pralaimėjimų serijos iškovojo antrą pergalę paeiliui, 12:7 nugalėdama Meksiką.
Žaidimas nenuvylė – trūko tik patirties
2019 04 25
Vandensvydis
Lietuvos vandensvydžio jaunimo rinktinės treneris N.Papaurėlis džiaugiasi šeštąja vieta Europos tautų taurės turnyre: „Pasirodymas teikia gražių vilčių.“
"Žaidėjai tobulėjo kiekviename mače"
2019 04 25
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris D. Lacroix - apie sudėties pasirinkimą, T. Kumeliausko svarbą ir čempionato startą, žaidžiant su favoritais.
Prie pulo stalo dirba ir kūnas, ir protas
2019 04 26
Biliardas
Jubiliejinį moterų pulo turnyrą laimėjusi Gintarė Gelžinė: apie motinystę, žaidimo su vyrais ir moterimis skirtumus, ištvermę, motyvacijos šaltinį.
Lietuvos čempionatas startavo rekordais
2019 04 25
Plaukimas
T. Duškinas tapo Lietuvos 50 m plaukimo peteliške čempionu, pagerino savo paties rekordą ir užsitikrino vietą pasaulio pirmenybėse.
Festivalyje Lenkijoje buvo antri
2019 04 25
Regbis
Lietuvos aštuoniolikamečių rinktinė keturių komandų turnyre Lenkijoje finale 5:47 nusileido aikštės šeimininkams.
 
Vėl uždegta žalia šviesa stadiono statyboms
2019 04 25
Stadionas
Teismas atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ ieškinį ir priteisė 8 tūkst. eurų savivaldybės naudai.
Pergalingą kadrą pagavo jau ketvirtą sykį
2019 04 23
Konkursas
Geriausioje kovo mėnesio Lietuvos sporto nuotraukoje – stalo tenisininkė. Jos akylą žvilgsnį į kamuoliuką užfiksavo Augustas Četkauskas.
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas