Ingvaras Butautas 2013 m. spalio 24 d. 17:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dėl teisėjų sprendimų rezultatai nekeičiami

"Patarsime teisėjams daugiau dėmesio skirti atvykusiems futbolininkams, ypač serbams", - apie provokacijas aikštėse teigė LFTA vadovas S. Sliva.

"Kruojos" komanda yra įsitikinusi, kad ją nuskriaudė teisėjas
Arvisto Kero nuotr.
"Kruojos" komanda yra įsitikinusi, kad ją nuskriaudė teisėjas
Vakarykščių Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro ketvirtfinalio pirmųjų rungtynių tarp Vilniaus "Žalgirio" ir Pakruojo "Kruojos" atgarsiai netyla.

Priminsime, kad rungtynių, kurias "Žalgiris" laimėjo 2:1, 90-ąją minutę vilniečių baudos aikštelėje įvyko incidentas.

Po pakruojiškių atakos vilniečiai išspyrė kamuolį iš savo baudos aikštelės, o tuo metu joje susiginčijo Luka Peričius ir Robertas Vėževičius. Žaidėjai apsižodžiavo ir L.Peričius žengė varžovo link, krūtine atsiremdamas į jį. R.Vėževičius iš karto lyg pakirstas krito ant vejos. Rungtynėms teisėjavęs Darius Petraška L.Peričių nubaudė geltona kortele ir į “Žalgirio” vartus skyrė 11 m baudinį. Įniršę “Žalgirio” fanai ėmė reikšti nepasitenkinimą, juos teko tramdyti policijai. Tuo metu D.Petraška, pasitaręs su savo asistentu Audriumi Jagintavičiumi, savo sprendimą atšaukė.

Šiandien pasirodė "Kruojos" futbolo klubo pareiškimas.

"Pakruojo futbolo klubo vadovybė išnagrinėjo klubui prieinamą medžiagą susijusią su 2013.10.23 LFF taurės rungtynėse tarp VMFD „Žalgiris“ ir FK „Kruoja“ paskirtu/nepaskirtu 11 m. baudiniu ir pareiškia, kad:

- pakeisti pirminį teisėjo D. Petraškos sprendimą dėl geltonos kortelės parodymo L. Peričiui ir 11 m. baudinio skyrimo į „Žalgirio“ vartus nebuvo pagrindo.

Iš vaizdo įrašo matyti, kad teisėjas D. Petraška stebėjo konfliktą tarp L.Peričiaus ir R.Vėževičiaus ir tinkamai įvertino situaciją. Vis tik po „Žalgirio“ žaidėjų ir sirgalių spaudimo bei užtrukusio pasitarimo su šoniniu teisėju D.Petraška atšaukė 11 m baudinį. Tai, jog atšaukia geltoną kortelę L. Peričiui teisėjas neparodė, todėl šios nuobaudos „dingimas“ iš varžybų protokolo prašosi atskiro tyrimo.

Pakruojo futbolo klubo vadovybė, atsižvelgdama į labai įtemptą ir nepalankų likusių oficialių rungtynių tvarkaraštį (žaidžiama spalio 26, 29, lapkričio 3, 6 ir 9 dienomis) ir žinodama netradicinį vadovaujančios federacijos požiūrį į eilinį klubą, kai jam laiku nepraneša apie UEFA rungtynėms suspenduotą žaidėją, arba be priežasčių neregistruoja futbolininko, dėl ko klubas patiria nuostolių ir ne vien finansinių:

- nutarė neteikti apeliacijos dėl šio incidento, paliekant tai spręsti kompetentingoms struktūroms savo iniciatyva."


Tiesa, Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) prezidentas Sergejus Sliva tikina, kad jokios apeliacijos nepakeistų rungtynių rezultato: "Kokią apeliaciją galėtų rašyti "Kruoja"? Dėl teisėjų sprendimų apeliacija nerašoma. Rezultatai vis vien nekeičiami. Kaip  neseniai buvo Vokietijoje, įvartis buvo įskaitytas, nors kamuolys į tinklą pateko per kitą pusę. Ir ką? Niekas rezultato nepakeitė. Nebent teisėjas gali patirti kokių nors sankcijų, daugiau neteisėjauti. Mes patys susirinksime, peržiūrėsim ir nuspręsim ar buvo teisus  Petraška, ar ne. "Žalgirio" klubo kameros tą momentą labai gerai nufilmavo."

Dar priešt LFTA susirinkimą S. Sliva turėjo susiformavęs asmeninę nuomonę, kuri "Kruojos" klubui būtų dar neparankesnė, nei D. Petraškos galutinis sprendimas."Teisėjas iš pradžių manė, kad buvo smūgis galva į veidą. Juk "Kruojos" futbolininkas voliojosi kaip  mirštantis - visi matė. Bet pasitaręs su asistentu, suprato, kad kontakto su galva nebuvo. Ir teisingai - jei supratai, kad suklydai, pakeisk sprendimą. Tik dar reikėjo parodyti geltoną kortelę R. Vėževičiui už vaidybą. Mūsų teisėjas pasielgė geriau, nei vakar teisėjavęs Čempionų lygos mačui tarp Madrido "Real" ir Turino "Juventus", kai išvarė Giorgio Chiellini, po to, kai Cristiano Ronaldo ėmė raitytis", - emocingai kalbėjo LFTA galva.

Pastaruoju laiku pagrindiniuose šalies futbolo turnyruose provokacijų ir netradicinių teisėjų sprendimų padaugėjo. Praėjusį šeštadienį, susistumdęs su "Ekrano" saugu Marko Andželkovičiumi, "Žalgirio" gynėjas Egidijus Vaitkūnas spjovė į serbą savo baudos aikštelėje. Tesėjas Gediminas Mažeika į "Žalgirio" vartus skyrė baudinį, o E. Vaitkūnui parodė raudoną kortelę. Vėliau gynėją LFF Drausmės komitetas diskvalifikavo ketverioms oficialioms rungtynėms.

"Susirinkime kalbėsimės apie tai, kaip sukontroliuoti situaciją, kai pagausėjo situacijų, kai krenta, provokuoja ir panašiai. Patarsime teisėjams daugiau dėmesio skirti į atvykusius futbolininkus, iš kurių provokacijų būna daugiausia, ypač į serbus", - kalbėjo S. Sliva.

Jis prisipažino manąs, kad E. Vaitkūnas greičiausiai spjovė ne šiaip sau, o varžovo išprovokuotas, bet lietuvio veiksmo neteisino.

"G. Mažeika sakė, kad matė, kai tiedu pasistumdė, bet nekreipė dėmesio. Sureagavo tada, kai spjovė ir kai jau negalima buvo nesureaguoti. O dėl E. Vaitkūno elgesio, tai... Aš suprantu, kad jei tu esi vyras, po minutės, po dviejų pagausi tą serbą ir spirsi jam per kojas. Na bet nespjauk į veidą. Čia jau žemesnio poelgio būti negali. Aišku, kad kažkas buvo tarp jų, bet į dūšią abiems neįlysi. Dažnai futbolo žaidėjai susistumdo, bet spjauti į veidą - padorumo stoka. O jei E. Vaitkūnas būtų spjovęs į juodaodį? Tai jam ir rasizmą ir ką tik nori prirašytų..." - atvirai kalbėjo LFTA vadovas.

S. Sliva prisipažino, kad pastarųjų dienų skandalai jam yra nemalonūs. Nors teisėjai ir išlieka teisūs.

"Neko blogo aš apie tuos teisėjus nesakau - jie pasielgė teisingai, pagal taisykles. Bet nereikėjo leisti, kad tokie dalykai atsitiktų. Nors pats suprantu - lengva man dabar pasakyt: neleisti... Aišku, bandysime rasti būdų, kaip tai padaryti, kokių klaidų teisėjai galėtų išvengti. Nes kad ir teisėjai  galų gale išlieka teisūs, iš tokių skandalų nieko gera", - kalbėjo S. Sliva.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
"Šiaulius" papildė gynėjas iš JAV
2019 02 21
Naujokas
„Pamatai žmogų ir supranti. Kiek man yra tekę sutikti užsieniečių, tai arba jis limpa iš pirmo žvilgsnio, arba ne", - apie naujoką kalbėjo A. Sireika.
"Ryto" komanda trofėjų perdavė merui
2019 02 20
Vizitas
Po susitikimo su Vilniaus meru J. Sarapinas sakė: "Du iškovoti trofėjai parodo, kad šiuo metu Vilniaus komandos yra geriausiosios šalyje".
Akistata su JAV - jau grupių etape
2019 02 20
U-19
Ištraukti Pasaulio jaunių (U19) vaikinų krepšinio čempionato burtai, kurie lėmė, jog lietuviai susikaus su JAV, Senegalu ir Naujaja Zelandija.
 
"Atlantą" papildys šalies čempionas
2019 02 20
A lyga
Išsiskyrė Marijampolės „Sūduvos“ ir su komanda 2017 bei 2018 metų Lietuvos čempionu tapusio Mariaus Činiko keliai.
„Atlantas“ kratosi skolų ir V.Lekevičiaus
2019 02 20
A lyga
„Tikėkimės, per šį itin trumpą laikotarpį nuveiksime didelį darbą ir turėsime konkurencingą komandą“, - teigia „Atlanto“ savininkas Vidas Adomaitis.
"Kauno Žalgirio" gretose - brazilas
2019 02 19
A lyga
Artėjant 2019-ųjų metų A lygos startui „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas sulaukė dar vieno naujoko. Naujausiu klubo nariu tapo 22-ejų metų brazilas Renato.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Mažeikiuose - brolio ir sesers triumfas
2019 02 18
Bėgimas
Tradicinis bėgimas Mažeikiuose vasario 16-ąją – „Bėgame už laisvę – baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.
 
Dvejetuose - pergalingas L. Grigelio startas
2019 02 20
Dvejetai
"Internazionali di Tennis Trofeo Faip-Perrel“ dejetų varžybų pirmajame rate trečiadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė turnyro favoritus.
Šiauliuose - pergalingas lietuvės startas
2019 02 20
Jaunimas
Iveta Daujotaitė (236-oji pasaulio jaunių raketė) 6:3, 6:2 nugalėjo kiprietę Eleni Louką (147).
Lietuvos teniso padangėje - naujos lygos
2019 02 19
Lietuvos čempionatas
Naujame Lietuvos teniso klubų čempionato sezone nuo šio sezono atsiras dvi lygos, kuriose žaisti galės ir profesionalūs tenisininkai.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
R. Namajunas vasarą viešės Lietuvoje
2019 02 19
MMA
Lietuvių kilmės UFC žvaigždė Rose Namajunas gegužę gins pasaulio čempionės titulą, o vasaros pabaigoje dalyvaus pusbrolio vestuvėse Lietuvoje.
Kelią link medalio užkirto liga
2019 02 19
Tekvondo
Turkijoje vykęs tekvondo nesėkmingai susiklostė Klaudijai Tvaronavičiūtei - lietuvė susirgo, o kovoje pralaimėjo ispanei.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Baltijos lygoje - išskirtinis alytiškės šou
2019 02 19
Baltijos lyga
Jekaterina Kovalskaja atliko net 8 neatremiamus padavimus ir surinko 31 tašką bei atvedė Alytaus klubą į pergalę Baltijos tinklinio lygoje.
Lietuvos trejetukas pasipuošė bronza
2019 02 18
Sniego tinklinis
Europos sniego tinklinio ture – dar vienas puikus Lietuvos sportininkių pasirodymas - B. Aleknavičiūtė, S. Bekiš-Šturo ir V. Oganauskienė iškovojo bronzą.
„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas
2019 02 16
Žvilgsnis
Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
"Gėlių ceremonijoje teko tramdyti ašaras"
2019 02 20
Biatlonas
Biatlono istoriją rašantis Karolis Dombrovskis iššovė Europos čempionate - finišavo šeštas asmeninėse lenktynėse.
Lietuvis pasižymėjo, jo klubas laimėjo
2019 02 20
Ledo ritulys
Rygos "Dinamo" atstovaujantis Nerijus Ališauskas antrame mače iš eilės atliko rezultatyvų perdavimą, o latvių klubas iškovojo svarbią pergalę.
Liko už čempionato barjero
2019 02 20
Slidinėjimas
Pasaulio slidinėjimo čempionato atrankos neįveikė nei vienas lietuvis - tiek T. Strolia, tiek visos moterys liko už pagrindinių varžybų borto.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
Fabijoniškių baseine - tarptautinės varžybos
2019 02 20
Plaukimas
Fabijoniškių baseine vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio sulaukiantis Eurazijos taurės turnyras.
 
Kalbos baigtos: Vilnius turės stadioną
2019 02 20
Stadionas
Vilniaus miesto savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai.
Vienijasi buriavimo sporto organizacijos
2019 02 20
Buriavimas
Jau šį savaitgalį Klaipėdoje rinksis penkių šalių – lietuvių, latvių, estų, danų ir italų buriavimo sporto nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Uždegė žalią šviesą projektų finansavimui
2019 02 20
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministras A.Monkevičius patvirtino kvietimus teikti paraiškas Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamiems sporto projektams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas