Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. birželio 9 d. 14:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vėl veikia Lazdynų plaukimo baseinas

Po pusės metų pertraukos ir 170 tūkst. litų finansinės injekcijos Vilniaus "Lazdynų laisvalaikio centro" plaukimo baseinas vėl veikia.

Po pusės metų pertraukos vėl atidarytas Vilniaus Lazdynų baseinas
Alfredo Pliadžio nuotr.
Po pusės metų pertraukos vėl atidarytas Vilniaus Lazdynų baseinas
   
Šiandien baseine įvyko simbolinis jo atidarymas – baseinas pradėjo savo veiklą ir ta proga buvo surengta spaudos konferencija. Parodomąsias vandensvydžio rungtynes žaidė Vilniaus vandens sporto mokyklos sportininkai, vyko parodomosios šuolių į vandenį varžybos, po konferencijos vandens takeliuose plaukė iš Pasaulio taurės varžybų sugrįžę Donata Rimšaitė, Andrejus Zadneprovskis ir Edvinas Krungolcas.

Baseine buvo ir Maskvos olimpinis plaukimo čempionas Robertas Žulpa, kuris turėjo pademonstruoti savo sugebėjimus plaukimo takelyje, tačiau jis buvo susižeidęs ranką ir į vandenį nešoko.

Plaukimo baseinas savo veiklą pradėjo nuo praėjusios savaitės. Buvo rekonstruotas baseino stogas, prileista vandens, baseinas išvalytas, ir sportininkai pamažu sugrįžta į baseiną.

Abejonės išsisklaidė

„Buvo išsklaidytos visos abejonės, kad plaukimo baseinas Vilniuje neveiks, bus privatizuotas, pakeistos jo funkcijos. Tos prielaidos ir gandai buvo visiškai nepagrįsti. Darbai, mano manymu, buvo atlikti greitai, nors buvo galima pasiekti, kad šis baseinas pradėtų veikti kokiu vienu mėnesiu anksčiau.
Mokslininkai atliko savo darbą, išvados buvo padarytos, Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė teisingus sprendimus padidinti įstatyminį kapitalą.

Nepaisant biudžeto deficito, savivaldybė rado tam lėšų, statybininkai atliko savo darbą. Gerai padirbėjo naujasis baseino direktorius Artūras Praniauskas. Tačiau tai tiktai pirmasis žingsnis. Ventiliacija ir toliau gadina konstrukcijas, reikia rasti lėšų, kad jinai pradėtų veikti. Laukia dideli darbai ir vadybos srityje, šitas baseinas turi duoti daugiau pajamų, negu davė anksčiau“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Babravičius.

S. Buškevičiaus lažybos

Šis sporto kompleksas ateityje bus iš pagrindų pakeistas, bus įrengtas kitas treniruočių baseinas, visą kompleksą bus stengiamasi padaryti visaverčiu. Kauno mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius kartu su sportininkais netgi išbandė vilniečių vandenį, jis šokinėjo nuo bokšto. 

„Labai keistai čia atsidūriau. Kai Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas lankėsi Kaune ir sakė, kad jie uždarė baseiną, nes reikalingas remontas, buvau vienas iš tų skeptikų, kuris galvojo, kad baseinas bus privatizuotas ir jis niekada nebus atidarytas. Susilažinau. Pasakiau, kad, jeigu baseinas bus atidarytas, atvažiuosiu į Vilnių ir šoksiu į vandenį iš kokio nors aukščio. Pažadą teko tesėti“, – sakė S. Buškevičius.

Jis linkėjo Vilniaus savivaldybės vadovams ir toliau plėsti miesto plaukimo baseinų tinklą, nes lietuvių skęsta daugiausiai ir net 20 kartų atsiliekame nuo Europos baseinų skaičiaus vidurkio. „Tai nėra normalu. Todėl mes nutarėme Kaune nuo rugsėjo 6 d. visus trečių klasių vaikus mokyti plaukti, nors Vyriausybė tam ir neskiria lėšų“, – kalbėjo S. Buškevičius.Baseinas veiks ištisus metus

Vilniaus vicemeras G. Babravičius pripažįsta, kad viena iš priežasčių, vertusi skubinti darbus, buvo Lietuvos plaukimo federacijos prašymas, kad šalies geriausieji suaugusieji ir jaunieji plaukikai namie galėtų rengtis įvyksiančiam Europos čempionatui. Skirtingai nuo ankstesnių laikų, šiemet vasarą „Lazdynų laisvalaikio centro“ baseinas nebus uždarytas ir veiks ištisus metus.

Vilniaus savivaldybė baseino rekonstrukcijos darbams skyrė 190 tūkst. Lt, o jų buvo išleista 20 tūkst. Lt. mažiau. Jie bus išleisti papildomiems darbams atlikti. Pasak  baseino direktoriaus A. Praniausko,  jie truputį susitvarkė šuolių į vandenį bokštelius, įsirengė apsaugos signalizaciją, šios savaitės pabaigoje žada pasikeisti vandens nubėgimo latakų groteles.

„Žadame bendradarbiauti su UAB „Vilniaus vandenys“, mūsų planuose –  su jais organizuoti bendrus projektus, danar tariamės dėl kainų sumažinimo. Esame jų klientai, todėl iš bendrovės esame suinteresuoti vandenį gauti kuo mažesnėmis kainomis. Organizuosime įvairias akcijas, kurios turėtų būti patrauklios visiems“, – sako A. Praniauskas, kuris yra baigęs VPU ir lankęs plaukimo pratybas, bet didelių aukštumų nepasiekė. Jam šis baseinas yra artimas.

Ar baseinas bus atgaivintas?


Direktorius, čia pradėjęs dirbti nuo 2009 m. gruodžio mėnesio, teigia, kad jis į baseiną atėjo dirbti su viltimi, jog būtinai reikia atgaivinti šį objektą, pritraukti kuo daugiau vilniečių, kurie pradeda užmiršti apie šį baseiną. Jame draugiškas rungtynes žaidę Vilniaus vandens sporto šakų mokyklos vandensvydininkai buvo kiek nusiminę – mat,  sklando kalbos, kad mokykla neturi pinigų, ir vandensvydininkų pratybos baseine jau netrukus gali  nevykti. 

„Baseinas tikrai nebus tuščias. Atidėsime mokėjimo terminus, darysime tam tikras nuolaidas. Dabar yra galimybė pas mus nusipirkti vienkartinius bilietus, ieškosime bendrų sąlyčio taškų. Vandensvydininkų bei plaukikų bet kokiu atveju nepaliksime be vandens“, – sakė A. Praniauskas, kuris džiaugiasi, kad žmonės yra nustebinti naujomis kainomis.

Dabar apsilankymo trukmė baseine – 2 val., kaina – 10 Lt., o savaitgaliais – 12 Lt. Mokiniams taikoma 20 proc. nuolaida. Baseino atidarymo proga visą birželio mėnesį vyksta nauja akcija – metinis abonementas kainuoja 250 Lt.. Kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, bus galima plaukioti po 2 val.

Baseiną gyrė Lietuvos plaukimo federacijos trenerių tarybos pirmininkas Algimantas Jonas Juozaitis. „Baseinas sutvarkytas, yra gražus, švarus. Stogas paremontuotas, ant mūsų jau niekas nekris. Vilniuje tragiška padėtis su baseinais, jų tėra keli. Turime gerų trenerių, bet neturime gerų bazių, kiekviena mokykla juos privalo turėti. Malonu, kad Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius atsisuka veidu į plaukimą. Mums 50 m. plaukimo baseinas verkiant reikalingas – artėjant  Europos suaugusiųjų ir jaunių čempionatams, o Singapūre – I olimpinėms jaunių žaidynėms (jose dalyvaus ir du mūsų jaunieji plaukikai), mūsų plaukikai namie galėtų rengtis šioms svarbiausioms metų varžyboms.

Savivaldybės mero pavaduotojas G. Babravičius patikino, kad plaukikai gali būti ramūs: plaukimo baseinas tikrai veiks. Baseinu džiaugėsi ir Lietuvos vandensvydžio bei Plaukimo federacijų generaliniai sekretoriai Rolandas Vizgirda ir Gintautas Bartkus bei Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rinktinės vyr. treneris Jurijus Moskvičiovas.

Tačiau kartu jų veiduose buvo ir nerimo žymių: ar bus ištesėtas žodis ir ar baseinas tikrai veiks,  sportininkai jame galės treiniruotis kiekvieną dieną? Kaip sakoma, pagyvensime – pamatusime.    
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
Lietuvis neprisitaikė prie pokyčių
2019 09 18
Golfas
Lenkijoje pasibaigusiame profesionalų golfo turnyre „Alior Bank PGA Polska Tour“ lietuvis Juozapas Budrikis užėmė 17-ąją vietą.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas