Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. birželio 9 d. 14:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vėl veikia Lazdynų plaukimo baseinas

Po pusės metų pertraukos ir 170 tūkst. litų finansinės injekcijos Vilniaus "Lazdynų laisvalaikio centro" plaukimo baseinas vėl veikia.

Po pusės metų pertraukos vėl atidarytas Vilniaus Lazdynų baseinas
Alfredo Pliadžio nuotr.
Po pusės metų pertraukos vėl atidarytas Vilniaus Lazdynų baseinas
   
Šiandien baseine įvyko simbolinis jo atidarymas – baseinas pradėjo savo veiklą ir ta proga buvo surengta spaudos konferencija. Parodomąsias vandensvydžio rungtynes žaidė Vilniaus vandens sporto mokyklos sportininkai, vyko parodomosios šuolių į vandenį varžybos, po konferencijos vandens takeliuose plaukė iš Pasaulio taurės varžybų sugrįžę Donata Rimšaitė, Andrejus Zadneprovskis ir Edvinas Krungolcas.

Baseine buvo ir Maskvos olimpinis plaukimo čempionas Robertas Žulpa, kuris turėjo pademonstruoti savo sugebėjimus plaukimo takelyje, tačiau jis buvo susižeidęs ranką ir į vandenį nešoko.

Plaukimo baseinas savo veiklą pradėjo nuo praėjusios savaitės. Buvo rekonstruotas baseino stogas, prileista vandens, baseinas išvalytas, ir sportininkai pamažu sugrįžta į baseiną.

Abejonės išsisklaidė

„Buvo išsklaidytos visos abejonės, kad plaukimo baseinas Vilniuje neveiks, bus privatizuotas, pakeistos jo funkcijos. Tos prielaidos ir gandai buvo visiškai nepagrįsti. Darbai, mano manymu, buvo atlikti greitai, nors buvo galima pasiekti, kad šis baseinas pradėtų veikti kokiu vienu mėnesiu anksčiau.
Mokslininkai atliko savo darbą, išvados buvo padarytos, Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė teisingus sprendimus padidinti įstatyminį kapitalą.

Nepaisant biudžeto deficito, savivaldybė rado tam lėšų, statybininkai atliko savo darbą. Gerai padirbėjo naujasis baseino direktorius Artūras Praniauskas. Tačiau tai tiktai pirmasis žingsnis. Ventiliacija ir toliau gadina konstrukcijas, reikia rasti lėšų, kad jinai pradėtų veikti. Laukia dideli darbai ir vadybos srityje, šitas baseinas turi duoti daugiau pajamų, negu davė anksčiau“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Babravičius.

S. Buškevičiaus lažybos

Šis sporto kompleksas ateityje bus iš pagrindų pakeistas, bus įrengtas kitas treniruočių baseinas, visą kompleksą bus stengiamasi padaryti visaverčiu. Kauno mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius kartu su sportininkais netgi išbandė vilniečių vandenį, jis šokinėjo nuo bokšto. 

„Labai keistai čia atsidūriau. Kai Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas lankėsi Kaune ir sakė, kad jie uždarė baseiną, nes reikalingas remontas, buvau vienas iš tų skeptikų, kuris galvojo, kad baseinas bus privatizuotas ir jis niekada nebus atidarytas. Susilažinau. Pasakiau, kad, jeigu baseinas bus atidarytas, atvažiuosiu į Vilnių ir šoksiu į vandenį iš kokio nors aukščio. Pažadą teko tesėti“, – sakė S. Buškevičius.

Jis linkėjo Vilniaus savivaldybės vadovams ir toliau plėsti miesto plaukimo baseinų tinklą, nes lietuvių skęsta daugiausiai ir net 20 kartų atsiliekame nuo Europos baseinų skaičiaus vidurkio. „Tai nėra normalu. Todėl mes nutarėme Kaune nuo rugsėjo 6 d. visus trečių klasių vaikus mokyti plaukti, nors Vyriausybė tam ir neskiria lėšų“, – kalbėjo S. Buškevičius.Baseinas veiks ištisus metus

Vilniaus vicemeras G. Babravičius pripažįsta, kad viena iš priežasčių, vertusi skubinti darbus, buvo Lietuvos plaukimo federacijos prašymas, kad šalies geriausieji suaugusieji ir jaunieji plaukikai namie galėtų rengtis įvyksiančiam Europos čempionatui. Skirtingai nuo ankstesnių laikų, šiemet vasarą „Lazdynų laisvalaikio centro“ baseinas nebus uždarytas ir veiks ištisus metus.

Vilniaus savivaldybė baseino rekonstrukcijos darbams skyrė 190 tūkst. Lt, o jų buvo išleista 20 tūkst. Lt. mažiau. Jie bus išleisti papildomiems darbams atlikti. Pasak  baseino direktoriaus A. Praniausko,  jie truputį susitvarkė šuolių į vandenį bokštelius, įsirengė apsaugos signalizaciją, šios savaitės pabaigoje žada pasikeisti vandens nubėgimo latakų groteles.

„Žadame bendradarbiauti su UAB „Vilniaus vandenys“, mūsų planuose –  su jais organizuoti bendrus projektus, danar tariamės dėl kainų sumažinimo. Esame jų klientai, todėl iš bendrovės esame suinteresuoti vandenį gauti kuo mažesnėmis kainomis. Organizuosime įvairias akcijas, kurios turėtų būti patrauklios visiems“, – sako A. Praniauskas, kuris yra baigęs VPU ir lankęs plaukimo pratybas, bet didelių aukštumų nepasiekė. Jam šis baseinas yra artimas.

Ar baseinas bus atgaivintas?


Direktorius, čia pradėjęs dirbti nuo 2009 m. gruodžio mėnesio, teigia, kad jis į baseiną atėjo dirbti su viltimi, jog būtinai reikia atgaivinti šį objektą, pritraukti kuo daugiau vilniečių, kurie pradeda užmiršti apie šį baseiną. Jame draugiškas rungtynes žaidę Vilniaus vandens sporto šakų mokyklos vandensvydininkai buvo kiek nusiminę – mat,  sklando kalbos, kad mokykla neturi pinigų, ir vandensvydininkų pratybos baseine jau netrukus gali  nevykti. 

„Baseinas tikrai nebus tuščias. Atidėsime mokėjimo terminus, darysime tam tikras nuolaidas. Dabar yra galimybė pas mus nusipirkti vienkartinius bilietus, ieškosime bendrų sąlyčio taškų. Vandensvydininkų bei plaukikų bet kokiu atveju nepaliksime be vandens“, – sakė A. Praniauskas, kuris džiaugiasi, kad žmonės yra nustebinti naujomis kainomis.

Dabar apsilankymo trukmė baseine – 2 val., kaina – 10 Lt., o savaitgaliais – 12 Lt. Mokiniams taikoma 20 proc. nuolaida. Baseino atidarymo proga visą birželio mėnesį vyksta nauja akcija – metinis abonementas kainuoja 250 Lt.. Kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, bus galima plaukioti po 2 val.

Baseiną gyrė Lietuvos plaukimo federacijos trenerių tarybos pirmininkas Algimantas Jonas Juozaitis. „Baseinas sutvarkytas, yra gražus, švarus. Stogas paremontuotas, ant mūsų jau niekas nekris. Vilniuje tragiška padėtis su baseinais, jų tėra keli. Turime gerų trenerių, bet neturime gerų bazių, kiekviena mokykla juos privalo turėti. Malonu, kad Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius atsisuka veidu į plaukimą. Mums 50 m. plaukimo baseinas verkiant reikalingas – artėjant  Europos suaugusiųjų ir jaunių čempionatams, o Singapūre – I olimpinėms jaunių žaidynėms (jose dalyvaus ir du mūsų jaunieji plaukikai), mūsų plaukikai namie galėtų rengtis šioms svarbiausioms metų varžyboms.

Savivaldybės mero pavaduotojas G. Babravičius patikino, kad plaukikai gali būti ramūs: plaukimo baseinas tikrai veiks. Baseinu džiaugėsi ir Lietuvos vandensvydžio bei Plaukimo federacijų generaliniai sekretoriai Rolandas Vizgirda ir Gintautas Bartkus bei Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rinktinės vyr. treneris Jurijus Moskvičiovas.

Tačiau kartu jų veiduose buvo ir nerimo žymių: ar bus ištesėtas žodis ir ar baseinas tikrai veiks,  sportininkai jame galės treiniruotis kiekvieną dieną? Kaip sakoma, pagyvensime – pamatusime.    
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos rinktinė pralaimėjo Turkijoje
2019 11 17
Atranka
2021 m. Europos čempionato atrankos E grupės pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė išvykoje 51:74 (17:21, 14:17, 13:22, 7:14) pralaimėjo Turkijai.
K.Kemzūra pranoko Š.Jasikevičių
2019 11 15
Eurolyga
Kęstučio Kemzūros treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“ lemtingą smūgį Kauno „Žalgiriui“ sudavė trečiajame kėlinyje.
Krepšininkai olimpinį bilietą medžios Kaune
2019 11 15
Atranka
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) penktadienį paskelbė, kad vienas iš keturių olimpinių vyrų krepšinio atrankos turnyrų vyks Kaune.
 
Lietuvos rinktinė prisiminė pergalės skonį
2019 11 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata – kontrolinėse rungtynėse 1:0 (1:0) įveikė Naujosios Zelandijos ekipą.
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Dvikovų žemėlapyje – naujas taškas
2019 11 15
Žvilgsnis
Sekmadienį LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų futbolo rinktinių dvikova bus neeilinė keliais aspektais.
Čempionato finiše – lietuvių rekordai
2019 11 15
Pasaulio čempionatas
Lietuvos lengvaatlečiai pasirodymą pasaulio neįgaliųjų čempionate Dubajuje baigė dviem asmeniniais rekordais ir dviem šeštomis pozicijomis.
„Situacija – sveiku protu nesuvokiama“
2019 11 15
Žvilgsnis
LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis – apie tragišką sporto bazių situaciją, rekordus, varginantį sezoną, nerimą dėl fondo, prognozes Tokijuje.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Ant kilimo karaliavo Šiaulių gimnazistės
2019 11 17
Imtynės
Savaitgalį Šiauliuose paaiškėjo tarptautinio pasaulio čempiono Rimanto Bagdono jaunimo turnyro nugalėtojai ir prizininkai.
Bušido ringe dominavo lietuviai
2019 11 17
Bušido
Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko 15 kovų. Tradiciškai jame Lietuvos sportininkai dominavo prieš svečius.
Prieš kovas – gera nuotaika
2019 11 15
Bušido
Lietuvos bušido federacijos prezidentas D. Simanaitis: 20-metų prabėgo kaip viena diena.
 
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
Be namų, bet su ambicijomis
2019 11 15
Akmenslydis
Sąlygų treniruotis Lietuvoje neturinčios mūsų šalies akmenslydžio rinktinės Helsinborge sieks istorinių aukštumų.
Vilniaus derbį laimėjo „Hockey Punks“
2019 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį buvo sužaistos rungtynės, kuriose ant ledo pasirodė dvi Vilniaus komandos.
Tarp stipriausiųjų – ir Lietuvos čempionai
2019 11 17
Šachmatai
Šeštadienį Juodkalnijoje baigėsi prestižinės šachmatų varžybos – Europos klubų taurė, kurioje varžėsi stipriausi žemyno šachmatų klubai.
Lietuvos rinktinei – varžovų pamokos
2019 11 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti pirmosios pergalės antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“.
Šokėjų kovos – su olimpiniu prieskoniu
2019 11 15
Breikas
Dešimt Lietuvos breikerių pristatys į 2024 m. Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktą naują sporto šaką – breiką.
 
Sezoną vainikavo geriausiųjų apdovanojimai
2019 11 17
Buriavimas
Lietuvos buriuotojai šiemet šaliai padovanojo ne vieną pergalę, didžiulio visuomenės atgarsio sulaukusią iniciatyvą ir begalę įspūdingų vaizdų.
Šalies geriausieji – ką jie laimėjo?
2019 11 15
Žvilgsnis
Pagrindinėse „LTeam apdovanojimų 2019“ kategorijose į septynias statulėles iš viso pretenduoja 21-as atletas, treneris ar komanda.
„LTeam LAB“ padės atletams siekti tikslų
2019 11 15
Atidarymas
Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėrė „Affidea“ klinika, kurios patalpose įsikūrė ir sporto medicinos, mokslo bei tyrimų laboratorija „LTeam LAB“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas