Marytė Marcinkevičiūtė 2013 m. spalio 13 d. 13:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naujoje asociacijoje – ir olimpinis čempionas

Šį rudenį veiklą pradėjusi Lengvosios atletikos asociacija Vingio parke surengė atviras Vilniaus gimnazijų kroso estafečių varžybas

Apdovanojimo akimirka.
Apdovanojimo akimirka.
   

Lengvosios atletikos asociacija jau turi savo prezidentą – Socialinės apsaugos ir darbo viceministrą Algirdą Šešelgį, pirmąjį viceprezidentą - Algirdą Maldūną ir viceprezidentą – Barselonos olimpinį disko metimo čempioną Romą Ubartą, generalinį sekretorių - Egidijų Karalių. Kol kas neišspręstas tiktai asociacijos būstinės klausimas, vis dar ieškomos patalpos.

SUMANYTOJAS. „Mintis įkurti naują asociaciją kilo šiemet, o apie tai galvojau porą mėnesių – norėjau, kad ši idėja ilgai gyvuotų, įeitų į istoriją ir paliktų prisiminimą ateinančioms lengvosioms atletikos kartoms. Siekiau įamžinti visų laikų geriausią Lietuvos lengvaatletį Virgilijų Alekną. Turėjome jo nuotrauką, kurioje legendinis sportininkas užfiksuotas metantis diską per olimpines žaidynes, kai tapo olimpiniu čempionu.
Ta nuotrauka ir tapo mūsų asociacijos logotipu. Mūsų asociacija nesivadina nei Lietuvos, nei Vilniaus - yra Lengvosios atletikos asociacija. Jeigu būtume įkūrę Lietuvos lengvosios atletikos asociaciją, tai būtume lyg ir kažkokie konkurentai Lietuvos lengvosios atletikos federacijai. Tokios minties mes neturime. Kažin, ar LLAF rengtų Vilniaus gimnazijų kroso estafečių varžybas? Jos tikslai kiti. Mes visur, kur tiktai vyks žemesnio rango  varžybos - būtinai prisidėsime ir stengsimės padėti organizuojant aukštesnio lygio renginius“, - sako naujos asociacijos iniciatorius A. Maldūnas.

PREZIDENTAS. Lengvosios atletikos asociacijos planuose – ir tarptautinės jaunųjų lengvaatlečių varžybos kartu su Vilniaus lengvosios atletikos mokykla. LAA prezidentas, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras A. Šešelgis teigia, kad tokia asociacija labai reikalinga, ji sudaro galimybę jaunimui būti užimtiems, pajausti pergalės skonį, savarankiškai priimti sprendimus ir spręsti problemas.

„Gal vienas kitas gatvėmis besišlaistantis jaunuolis ir  įsijungs į mūsų veiklą ir tai bus didelis mūsų indėlis. Tam tikros varžybos yra skirtos ne visiems vaikams. Estafečių kroso varžybos – vienas iš etapų jų didesnio meistriškumo link“, - sako LLA prezidentas A. Šešelgis.

Jam sportas irgi nėra svetimas. Jaunystėje A. Šešelgis lankė sambo pratybas, ne kartą tapo Lietuvos jaunių čempionu. Penkerius metus žavėjosi jojimo sportu, lankė treniruotes ir dalyvaudavo Lietuvos konkūrų jaunių čempionatuose, turi pelnęs medalių.

Dabar viceministras savo malonumui retkarčiais nuvažiuoja į žirgyną pajodinėti ir sako, kad sėdint ant žirgo - viskas sugrįžta, lyg būtų vaikystės laikai.  Kone kiekvieną dieną jis mina dviračio pedalus prie Žaliųjų ežerų, įveikia po 20 km distanciją. Turi burlentę ir retkarčiais paplaukioja, žavisi kalnų slidinėjimu - turi visą kalnų slidinėjimo ekipuotę ir dažnai važiuoja į kalnus.     ČEMPIONO LINKĖJIMAI. Pirmasis Lengvosios atletikos asociacijos renginys – atviros Vilniaus gimnazijų kroso estafečių varžybos Vingio parke sukėlė didžiulį gimnazistų pasigėrėjimą. Bėgikai dar prieš startą buvo vaišinami renginio rėmėjų – „Rokiškio sūris“ ir „Biržų duona“ - produkcija, Druskininkų „Hermis“ mineraliniu vandeniu, Lietuvos kariuomenės išvirta karšta arbata.

Apdovanojimų stalas buvo nuklotas dovanomis: „GelSauga“ pagamino daugiau kaip 300 sportinių marškinėlių ir 10 tūkst. proginių maišelių, pagrindinis rėmėjas „Stiklita“ – grūdinto stiklo vazų. Nugalėtojų laukė ir neperšlampamos striukės.

Per iškilmingą varžybų atidarymą jaunuosius sportininkus pasveikinęs LAA prezidentas A. Šešelgis pasidžiaugė, jog jis Vingio parke matė tiek daug, net per 300 sportininkų, kurie visi buvo ypač geros nuotaikos. Jaunimui jis linkėjo gero starto ir svaresnių rezultatų, nei jie buvo iki tol pasiekę.

„Labai džiaugiuosi, kad jūs pasirinkote sveiko gyvenimo būdą. Linkiu, kad jis  lydėtų ir tolesniame jūsų gyvenime, Pasiekite tuos savo tikslus, kuriuos esate užsibrėžę“, - kalbėjo A. Šešelgis.

Sportininkus sveikinęs pagrindinis asociacijos įkūrėjas A. Maldūnas, prieš daugiau nei 40 metų irgi bėgęs šioje Vingio trasoje ir kelis kartus laimėjęs kroso varžybas, visiems linkėjo nugalėti.

Daug plojimų nusipelnė dukart olimpinis ir dukart pasaulio čempionas, daugelio varžybų laimėtojas V.Alekna, kuriam buvo įteikti pirmieji naujos Lengvosios asociacijos sportiniai marškinėliai.

„Iš tikrųjų esu pelnęs įvairių medalių, laimėjęs daug varžybų, tačiau bėgimo trasoje dar niekada neteko lenktyniauti. Kaip ir kiekvienų metų rudenį, tenka nemažai laiko praleisti Vingio parke, daug laiko skiriu bėgimui. Tačiau pažvelgęs į jus, matau, kad vis dėl to dar nesu pasirengęs su jumis rungtyniauti ar sudaryti konkurenciją. Kada tikrai sustiprėsiu ir jausiuosi konkurencingas, manau, kad bėgsiu kartu su jumis“, - sakė V. Alekna.

LYDERIAI. Kroso estafečių varžybomis, kuriose dalyvavo rekordinis 20 merginų ir 19 vaikinų komandų, prasidėjo Vilniaus gimnazijų sporto žaidynės, kurių programoje dar ir futbolas, krepšinis, tinklinis, lengvoji atletika ir šachmatai. Žaidynės finišuos kitų metų gegužės pabaigoje. 

Merginų grupėje niekas neabejojo Jono Basanavičiaus gimnazijos bėgikių pergale. Jų  gretose buvo ir pasaulio šiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionės Ieva ir Emilija Serapinaitės. Kiekvienoje komandoje – penkios bėgikės ir viena atsarginė. Nugalėtojų komandoje Ievai Serapinaitei buvo patikėta bėgti pirmuoju etapu, o jos seseriai Emilijai – finišuoti.

J. Basanavičiaus gimnazijos sportininkių pranašumas išryškėjo jau pirmame etape. Be pasaulio penkiakovės jaunių čempionių, komandoje dar bėgo lengvaatletės Neda Marcinkonytė, Laura Leonavičiūtė, Evelina Misevičiūtė ir Venesa Biržinytė (komandos vadovė – Jūratė Armonienė).

„Mes buvome nusiteikusios laimėti, kadangi visos aktyviai treniruojamės. Tačiau konkurenčių turėjome stiprių. Kitąmet trys mūsų sportininkės jau baigs gimnaziją, mus pakeis kitos. Tačiau gimnazijoje yra ir daugiau gerų bėgikių, jos turėtų tęsti mūsų pergales“, - sakė dvyliktą klasę kitąmet baigsianti I. Serapinaitė.

Pasaulio penkiakovės jaunių čempionės buvo nustebusios dovanomis, kadangi ankstesniais metais būdavo tiktai medaliai ir taurė už komandinę pergalę. „Kai tokios dovanos, negaila atiduoti ir visas jėgas pergalei pasiekti“, - sakė E.Serapinaitė, kuri su seserimi rugpjūčio viduryje baigė šiemetinį sezoną ir prieš savaitę pradėjo rengtis naujo sezono kovoms.  Antrą vietą užėmė „Žirmūnų“ gimnazijos, o trečią – Mykolo Biržiškos gimnazijos merginos.

Vaikinų grupėje nugalėjo „Žirmūnų“ gimnazijos bėgikai, o prizininkais tapo „Radvilų“ ir „Karoliniškių“ gimnazijos. Šiemet varžybose nedalyvavo šios trasos rekordininkai Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos sportininkai, kurie buvo išvykę į tarptautines varžybas Vengrijoje.

Vyko ir mėgėjų kroso estafečių varžybos suaugusiems. Moterų grupėje pirma finišavo LRT komanda, kurai atstovavo ir Londono olimpietė ėjikė Brigita Virbalytė. Vyrų grupėje pajėgiausia buvo trenerės Laimos Juchnevičienės vadovaujama „Laimutės“ komanda. 

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas