Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 8 d. 14:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Aukso amžiaus herojai

Lietuvos kiokušin karatė rinktinė Europai ir visoms sporto šakoms Lietuvoje uždavė mįslę: kaip dirbti, kad Europos čempionate iškovotum 12 medalių?

Lietuvos kiokušin karatė rinktinė Europos čempionate Ispanijoje
Stasio Petkaus nuotr.
Lietuvos kiokušin karatė rinktinė Europos čempionate Ispanijoje
   
„Nušluota Europa“, „Lietuvos aukso amžius“, „užminta mįslė: kaip tai įmanoma?“ - tokie ir panašūs žodžiai liejasi po savaitgalį Ispanijoje vykusio Europos kiokušin karatė čempionato, kuriame mūsų šalies sportininkai iškovojo net 12 medalių - penkis aukso, keturis sidabro ir tris bronzos.

„Nuvykę į Europos čempionatą, manau, užminėme mįslę visiems europiečiams, o grįžę – ir visiems Lietuvoje – kaip mums pavyko taip lengvai iškovoti tiek medalių? Šis pasiekimas - 10 metų darbo rezultatas“, - teigė rinktinės treneris Paulius Klapatauskas.

Pasak jo, Lietuvos rinktinė Europą labiausiai nustebino komandiniu darbu. „Mes laimėjome ne kaip vienas žmogus, o kaip komanda. Mes nuolat padėdavome vieni kitiems, parodydavome vieni kitų klaidas ir padėdavome jas pašalinti. To europiečiai nesuprato. Jie į karatė žiūri kaip į individualią sporto šaką, kurioje kiekvienas sportininkas rezultato siekia individualiomis pastangomis. Jei kažką sužino, vieni nuo kitų slepia, o mes tarpusavy dalinamės žiniomis“.

„Kiokušin Europa kaip gyveno prieš penkerius metus, taip ir gyvena, o mes žengėme į priekį. Jie turės įminti mįslę, kodėl taip įvyko. Mums belieka nesustoti ir neleisti, kad kiti pavytų“, - konstatavo P.Klapatauskas.

Pasak Europos karatė organizacijos (EKO) viceprezidento Romo Vitkausko, šis laikotarpis ne veltui vadinamas Lietuvos kiokušin karatė „aukso amžiumi“, mat Ispanijoje Lietuvos komanda išties buvo  geriausia ir labiausiai patyrusi iš visų čempionato dalyvių. R.Vitkauskas pabrėžė, kad 80 proc. vyrų rinktinės narių – visiški profesionalai. Tai yra, neužsiimantys jokia kita veikla ir visą savo laiką skiriantys tik kiokušin – sportavimui ir vaikų ugdymui. 

„Lietuvoje kiokušin karatė prasidėjo 1977 metais. Pirmasis, kuris ėmė vesti šią sporto šaką į aukštumas, buvo kaunietis Jonas Gylys. Pirmąkart Europos čempionate mūsų sportininkai galėjo startuoti 1989 m. Budapešte, bet mus sustabdė, nepavyko išvykti. Vis dėlto 1991 m. mes debiutavome. Pirmasis auksas buvo iškovotas Bukarešte 1995 metais, kurį parvežė Paulius Klapatauskas. Vėliau daug metų, beveik dešimtmetį, visas mūsų kiokušin elitas tebuvo trys sportininkai – Ričardas Poška, Paulius Klapatauskas ir Tomas Turčinskas. Atrodė, kad galbūt nieko daugiau ir nepasieksime, bet tuomet atėjo labai talentinga jaunų kovotojų karta – Donatas Imbras, Andžej Milevskij, Vytautas Kalvaitis, kiti, ir dabar turime rezultatus, kuriais galime džiaugtis“, - kalbėjo R.Vitkauskas.

„Kai bet kuri sporto šaka parveža daug medalių, visi iškart galvoja, kad tuos medalius buvo labai lengva susirinkti. Sakyčiau, kiokušin karatė iš kitų kovos menų ir išsiskiria tuo, jog tai aukščiausio lygio sunkumo sportas. Tai visiškai kontaktinis sportas. Netgi boskas dabar labiau taškų rinkimo, nei kontaktinis sportas. Kiokušin – tai didelės ištvermės, skausmo nugalėjimo ištvermės reikalaujantis sportas. Stiprumo, sprogstamosios jėgos – įvairiausių savybių, kurios yra sunkiai išugdomos ir retai apdovanojamos Dievo, reikalaujantis sportas“, - teigė Lietuvos kiokušin karatė federacijos (LKKF) prezidentas Audrius Mikšys.

„Noriu padėkoti federacijai ir treneriams, kurie taip puikiai paruošė sportininkus. Pasirodėte neįtikėtinai puikiai. Iškovojote tiesiog nepadoriai didelį medalių skaičių, ir dar tokiu sunkmečiu!“, - susitikime su žurnalistais į sportininkus, trenerius ir federacijos vadovus kreipėsi Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis.

„Stebint tiek jūsų federacijos veiklą, tiek sportininkų ir trenerių darbą, nekyla abejonė, kad esate stiprios dvasios žmonės. Sėkmės būsimose varžybose!“, - linkėjo R.Kveselaitis.“Tikėjausi ir labai norėjau dviejų aukso medalių. Toks buvo tikslas ir tai pavyko. Lietuvoje anksčiau niekas nebuvo to padaręs. Šis čempionatas buvo ir atranka į 2011 m. (absoliučios svorio kategorijos) pasaulio čempionatą Japonijoje. Kadangi ten didelius tikslus sunku kelti, didžiausias viltis dabar sieju su 2013 m. pasaulio čempionatu (atskirose svorio kategorijose), kuris vyks Lietuvoje“, - kalbėjo Rita Pivoriūnaitė. Ji tapo pirmąja Lietuvos kiokušin karatė istorijoje, kuriai tame pačiame Europos čempionate pavyko iškovoti ir kata, ir kumite (iki 55 kg) rungties aukso medalį.

„Džiaugiuosi, kad visos baimės nepasitvirtino. Baimės dėl varžovių, baimė dėl ispaniško karščio. Priešingai, karštis gerai veikė. Buvome 1,5 km virš jūros lygio, daug kam pakilo spaudimas. Kadangi mano spaudimas paprastai būna žemas, karštis išėjo į naudą“, - džiaugėsi žemyno čempionės titulą apgynusi Margarita Čiuplytė (per 65 kg).

Taip pat aukso medalį pelniusi Inga Mikštaitė (iki 65 kg) padėkojo federacijai už puikų sportininkų paruošimą, taip pat treneriams – tiek asmeniniams, tiek rinktinės, ir visai komandai.

Andžej Milevskij, iškovojęs sidabro medalį (iki 80 kg) ir pelnęs specialų prizą už kovinę dvasią, taip pat teigė, kad pagrindinė Lietuvos rinktinės sėkmės priežastis – įdirbis, prie kurio prisidėjo visi: federacijos vadovai, treneriai, medikai, sportininkai... „Nušlavėme Europą ir nė vienas medalis nebuvo atsitiktinis, kiekvieno esame verti. Šįkart buvome kaip niekada vieningi“, - kalbėjo A.Milevskij.

„Prieš čempionatą visi buvo truputėlį pesimistinių nuotaikų, nes, kaip žinia, Ispanijoje varžybos beveik niekad sklandžiai nevyksta. Vis dėlto reikia pasidžiaugti, kad viskas buvo organizuota labai sklandžiai. Be to, mūsų rinktinė turėjo puikius vadovus, trenerius, kurie idealiai sudėliojo treniruotes, poilsį, ir tai įtakojo mūsų rezultatus“, - teigė Darius Gudauskas, kuris tik po pratęsimo finale (iki 90 kg) pralaimėjo metai iš metų niekieno nenugalimam bulgarui Valerijui Dimitrovui.

„Su Valerijum Dimitrovu, manau, dar susitiksime. Šios varžybos parodė, kad nėra nenugalimų, kad ir jį galima įveikti. Šiais metais dar kažko pritrūko. Ko tiksliai – kol kas nežinau, bet, manau, besiruošdamas kitų metų Europos čempionatui, sužinosiu...“, - šypsojosi D.Gudauskas.

„Lyginant, koks buvo mūsų darbas rengiantis pirmiesiems čempionatams, kuriuose dalyvavau, ir dabar, labai skiriasi. Dabar, pradedant medikais ir baigiant sportininkais, mes tikrai esame viena rinktinė. Padedame vieni kitiems, analizuojame rezultatus ir stengiamės minusus pakeisti į pliusus. Tai atsispindi mūsų rezultatuose, kurie kasmet tik gerėja“, - daugeliui pritarė ir sunkiasvorių kategorijoje triumfavęs Donatas Imbras.

Iš viso 2010 m. Europos suaugusiųjų čempionate dalyvavo 16 Lietuvos atstovų. Sportininkai Ispanijoje kovojo ir dėl reitingo taškų, leidžiančių dalyvauti 2011 m. Japonijoje vyksiančiame absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate.


 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" išsaugojo savo kapitoną
2019 06 26
LKL
„Klaipėda yra namai, kolektyvas lieka tas pats, todėl norėjosi likti", - pratęsęs sutartį kalbėjo Simas Galdikas.
Kurčiųjų rinktinės išvyko į Liubliną
2019 06 26
Kurčiųjų krepšinis
Lietuvos kurčiųjų vyrų ir moterų rinktinės išvyko į pasaulio čempionatą Lenkijoje.
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
 
Aptarė LFF vystymosi planus
2019 06 26
Kuluaruose
LFF antrą kartą šiemet apsilankę „UEFA Grow“ atstovai diskutavo apie Lietuvos bei Europos futbolo asociacijų vystymasį ir benradarbiavimo planus.
Svarstys "Stumbro" licencijų galiojimą
2019 06 26
A lyga
LFF Dk įskaitė Kauno "Stumbrui" pralaimėjimus nesužaistose rungtynėse su "Panevėžiu" ir skyrė baudą.
"Sūduvos" varžovai stovyklauja Austrijoje
2019 06 26
Varžovai
Dragiškos "Sūduvos" Europos turnyro varžovės "Crvena Zvezda" ir "Kauno Žalgirio" varžovo "Apolon" rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.
Vardan rezultatų  – drastiškas sprendimas
2019 06 26
Maratonas
Didžiausiu vasaros bėgimu galėjęs vadintis Kauno maratonas nuo šiol vyks paskutinį balandžio sekmadienį.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Lietuvės laukia mūšis dėl bronzos
2019 06 26
Europos žaidynės
Krauju paženklintame Europos žaidynių pusfinalyje pralaimėjusi Danutė Domikaitytė išsaugojo viltį kopti ant garbės pakylos – iki jos liko žingsnis.
Lietuvė palaužė olimpinę vicečempionę
2019 06 26
Europos žaidynės
„Tai pirma pergalė prieš tokią tituluotą varžovę. Danutė kovojo kaip iš natų, be klaidų“, - džiaugėsi D.Domikaitytės treneris A.Kaselis.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
 
Šilalėje varžysis apie 100 dviratininkų
2019 06 26
Dviračiai
Lietuvos dviračių plento čempionate Šilalėje dalyvaus ir iš šių kraštų kilęs R.Navardauskas, ir E.Šiškevičius, ir G.Bagdonas, ir kiti žinomi dviratininkai.
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
TCR papildė Šiaurės Europos lenktynės
2019 06 26
Auto
„LTD Venta Event“ įgavo teisę oficialiai įtraukti ir naudoti „TCR“ pavadinimą organizuojant "NEZ6H" lenktynes ir Baltijos šalių čempionatą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Su žaidynėmis atsisveikino pergale
2019 06 26
Badmintonas
Lietuvos badmintonininkės baigė kovas Europos žaidynėse. Paskutiniame mače Minske Vytautė Fomkinaitė iškovojo pergalę.
Šaudymo aikštelėse - visi penki lietuviai
2019 06 26
Šaudymas
Penki Lietuvos sportininkai trečiadienį dalyvavo Europos sporto žaidynių šaudymo varžybose.
Į finalą – skirtingu keliu
2019 06 26
Europos žaidynės
Čempiono titulą ginantis kanojininkas H.Žustautas ir žaidynių rekordą pasiekęs baidarininkas A.Seja kovos dėl Europos žaidynių medalių 200 m distancijoje.
 
Tribūnose – ištikimiausi sirgaliai
2019 06 26
Europos žaidynės
Baidarininkai Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius po Europos žaidynių finalo pateko į artimųjų glėbį.
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas