Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 8 d. 14:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Aukso amžiaus herojai

Lietuvos kiokušin karatė rinktinė Europai ir visoms sporto šakoms Lietuvoje uždavė mįslę: kaip dirbti, kad Europos čempionate iškovotum 12 medalių?

Lietuvos kiokušin karatė rinktinė Europos čempionate Ispanijoje
Stasio Petkaus nuotr.
Lietuvos kiokušin karatė rinktinė Europos čempionate Ispanijoje
   
„Nušluota Europa“, „Lietuvos aukso amžius“, „užminta mįslė: kaip tai įmanoma?“ - tokie ir panašūs žodžiai liejasi po savaitgalį Ispanijoje vykusio Europos kiokušin karatė čempionato, kuriame mūsų šalies sportininkai iškovojo net 12 medalių - penkis aukso, keturis sidabro ir tris bronzos.

„Nuvykę į Europos čempionatą, manau, užminėme mįslę visiems europiečiams, o grįžę – ir visiems Lietuvoje – kaip mums pavyko taip lengvai iškovoti tiek medalių? Šis pasiekimas - 10 metų darbo rezultatas“, - teigė rinktinės treneris Paulius Klapatauskas.

Pasak jo, Lietuvos rinktinė Europą labiausiai nustebino komandiniu darbu. „Mes laimėjome ne kaip vienas žmogus, o kaip komanda. Mes nuolat padėdavome vieni kitiems, parodydavome vieni kitų klaidas ir padėdavome jas pašalinti. To europiečiai nesuprato. Jie į karatė žiūri kaip į individualią sporto šaką, kurioje kiekvienas sportininkas rezultato siekia individualiomis pastangomis. Jei kažką sužino, vieni nuo kitų slepia, o mes tarpusavy dalinamės žiniomis“.

„Kiokušin Europa kaip gyveno prieš penkerius metus, taip ir gyvena, o mes žengėme į priekį. Jie turės įminti mįslę, kodėl taip įvyko. Mums belieka nesustoti ir neleisti, kad kiti pavytų“, - konstatavo P.Klapatauskas.

Pasak Europos karatė organizacijos (EKO) viceprezidento Romo Vitkausko, šis laikotarpis ne veltui vadinamas Lietuvos kiokušin karatė „aukso amžiumi“, mat Ispanijoje Lietuvos komanda išties buvo  geriausia ir labiausiai patyrusi iš visų čempionato dalyvių. R.Vitkauskas pabrėžė, kad 80 proc. vyrų rinktinės narių – visiški profesionalai. Tai yra, neužsiimantys jokia kita veikla ir visą savo laiką skiriantys tik kiokušin – sportavimui ir vaikų ugdymui. 

„Lietuvoje kiokušin karatė prasidėjo 1977 metais. Pirmasis, kuris ėmė vesti šią sporto šaką į aukštumas, buvo kaunietis Jonas Gylys. Pirmąkart Europos čempionate mūsų sportininkai galėjo startuoti 1989 m. Budapešte, bet mus sustabdė, nepavyko išvykti. Vis dėlto 1991 m. mes debiutavome. Pirmasis auksas buvo iškovotas Bukarešte 1995 metais, kurį parvežė Paulius Klapatauskas. Vėliau daug metų, beveik dešimtmetį, visas mūsų kiokušin elitas tebuvo trys sportininkai – Ričardas Poška, Paulius Klapatauskas ir Tomas Turčinskas. Atrodė, kad galbūt nieko daugiau ir nepasieksime, bet tuomet atėjo labai talentinga jaunų kovotojų karta – Donatas Imbras, Andžej Milevskij, Vytautas Kalvaitis, kiti, ir dabar turime rezultatus, kuriais galime džiaugtis“, - kalbėjo R.Vitkauskas.

„Kai bet kuri sporto šaka parveža daug medalių, visi iškart galvoja, kad tuos medalius buvo labai lengva susirinkti. Sakyčiau, kiokušin karatė iš kitų kovos menų ir išsiskiria tuo, jog tai aukščiausio lygio sunkumo sportas. Tai visiškai kontaktinis sportas. Netgi boskas dabar labiau taškų rinkimo, nei kontaktinis sportas. Kiokušin – tai didelės ištvermės, skausmo nugalėjimo ištvermės reikalaujantis sportas. Stiprumo, sprogstamosios jėgos – įvairiausių savybių, kurios yra sunkiai išugdomos ir retai apdovanojamos Dievo, reikalaujantis sportas“, - teigė Lietuvos kiokušin karatė federacijos (LKKF) prezidentas Audrius Mikšys.

„Noriu padėkoti federacijai ir treneriams, kurie taip puikiai paruošė sportininkus. Pasirodėte neįtikėtinai puikiai. Iškovojote tiesiog nepadoriai didelį medalių skaičių, ir dar tokiu sunkmečiu!“, - susitikime su žurnalistais į sportininkus, trenerius ir federacijos vadovus kreipėsi Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis.

„Stebint tiek jūsų federacijos veiklą, tiek sportininkų ir trenerių darbą, nekyla abejonė, kad esate stiprios dvasios žmonės. Sėkmės būsimose varžybose!“, - linkėjo R.Kveselaitis.“Tikėjausi ir labai norėjau dviejų aukso medalių. Toks buvo tikslas ir tai pavyko. Lietuvoje anksčiau niekas nebuvo to padaręs. Šis čempionatas buvo ir atranka į 2011 m. (absoliučios svorio kategorijos) pasaulio čempionatą Japonijoje. Kadangi ten didelius tikslus sunku kelti, didžiausias viltis dabar sieju su 2013 m. pasaulio čempionatu (atskirose svorio kategorijose), kuris vyks Lietuvoje“, - kalbėjo Rita Pivoriūnaitė. Ji tapo pirmąja Lietuvos kiokušin karatė istorijoje, kuriai tame pačiame Europos čempionate pavyko iškovoti ir kata, ir kumite (iki 55 kg) rungties aukso medalį.

„Džiaugiuosi, kad visos baimės nepasitvirtino. Baimės dėl varžovių, baimė dėl ispaniško karščio. Priešingai, karštis gerai veikė. Buvome 1,5 km virš jūros lygio, daug kam pakilo spaudimas. Kadangi mano spaudimas paprastai būna žemas, karštis išėjo į naudą“, - džiaugėsi žemyno čempionės titulą apgynusi Margarita Čiuplytė (per 65 kg).

Taip pat aukso medalį pelniusi Inga Mikštaitė (iki 65 kg) padėkojo federacijai už puikų sportininkų paruošimą, taip pat treneriams – tiek asmeniniams, tiek rinktinės, ir visai komandai.

Andžej Milevskij, iškovojęs sidabro medalį (iki 80 kg) ir pelnęs specialų prizą už kovinę dvasią, taip pat teigė, kad pagrindinė Lietuvos rinktinės sėkmės priežastis – įdirbis, prie kurio prisidėjo visi: federacijos vadovai, treneriai, medikai, sportininkai... „Nušlavėme Europą ir nė vienas medalis nebuvo atsitiktinis, kiekvieno esame verti. Šįkart buvome kaip niekada vieningi“, - kalbėjo A.Milevskij.

„Prieš čempionatą visi buvo truputėlį pesimistinių nuotaikų, nes, kaip žinia, Ispanijoje varžybos beveik niekad sklandžiai nevyksta. Vis dėlto reikia pasidžiaugti, kad viskas buvo organizuota labai sklandžiai. Be to, mūsų rinktinė turėjo puikius vadovus, trenerius, kurie idealiai sudėliojo treniruotes, poilsį, ir tai įtakojo mūsų rezultatus“, - teigė Darius Gudauskas, kuris tik po pratęsimo finale (iki 90 kg) pralaimėjo metai iš metų niekieno nenugalimam bulgarui Valerijui Dimitrovui.

„Su Valerijum Dimitrovu, manau, dar susitiksime. Šios varžybos parodė, kad nėra nenugalimų, kad ir jį galima įveikti. Šiais metais dar kažko pritrūko. Ko tiksliai – kol kas nežinau, bet, manau, besiruošdamas kitų metų Europos čempionatui, sužinosiu...“, - šypsojosi D.Gudauskas.

„Lyginant, koks buvo mūsų darbas rengiantis pirmiesiems čempionatams, kuriuose dalyvavau, ir dabar, labai skiriasi. Dabar, pradedant medikais ir baigiant sportininkais, mes tikrai esame viena rinktinė. Padedame vieni kitiems, analizuojame rezultatus ir stengiamės minusus pakeisti į pliusus. Tai atsispindi mūsų rezultatuose, kurie kasmet tik gerėja“, - daugeliui pritarė ir sunkiasvorių kategorijoje triumfavęs Donatas Imbras.

Iš viso 2010 m. Europos suaugusiųjų čempionate dalyvavo 16 Lietuvos atstovų. Sportininkai Ispanijoje kovojo ir dėl reitingo taškų, leidžiančių dalyvauti 2011 m. Japonijoje vyksiančiame absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate.


 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Š.Jasikevičius tikisi galingo užnugario
2019 09 20
Pristatymas
„Žinau, kaip lietuviai myli krepšinį, ir šiandien tuo galėjau dar kartą įsitikinti", - per „Žalgirio“ pristatymą džiaugėsi ekipos naujokas J.Landale'as.
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuviui – ITF turnyro nugalėtojo titulas
2019 09 20
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 m.) turnyro „ETC Cup“ Ukrainoje dvejetų varžybose sublizgėjo Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai.
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas