Artūras Gimžauskas (Elbliongas) 2010 m. birželio 5 d. 22:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trenerį džiugina komandos vienybė

Lietuvos rankinio rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas džiaugiasi, kad komandai pavyko išpildyti rungtynių planą ir žaisti vieningai

Gintaras Savukynas ir antrosiose rungtynėse tikisi palankaus rezultato
avgi.lt nuotr.
Gintaras Savukynas ir antrosiose rungtynėse tikisi palankaus rezultato
   

 
 Elbliuonas. Lenkija - Lietuva 31:31. Nuotraukų galerija


Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, birželio 12 d. Norvegijoje ir 20 d. Vilniuje, "Siemens" arenoje žaisianti 2011 m. pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos rungtynes su norvegais, šiandien Elblionge žaidė draugiškas runtynes su Lenkijos nacionaline komanda.

Po labai atkaklios kovos komandos išsiskyrė taikiai 31:31. Pirmąjį kėlinį laimėjo lenkai 15:14. Naudingiausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinėje išrinktas Valdas Novickis, o Lenkijos komandoje - Dawidas Przysiekas.
 

Nors Lenkijos rinktinė ir žaidė be užsienio klubuose rungtyniaujančių rankininkų, Elbliongo arenoje susirinkę sirgaliai skanduodami "Lenkija nugalės" dar prieš rungtynes neabejojo saviškių pergale. Tačiau šeimininkų norams nebuvo lemta išsipidyti.
 

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas prieš rungtynes rūbinėje komandos prašė kietai gintis ir protingai žaisti puolant: "Gindamiesi neduokite jiems erdvės. Kuo dažniau juos stabdysime, tuo dažniau jie turės pradėti žaidimą iš naujo. Neleiskite jiems įsibėgėti. Esant galimybei stenkitės greitai užpulti, o jei nepavyksta, antrąją puolimo bangą prilėtinkite. Poziciniame puolime prašau kantrybės. Branginkite kamuolį. Priverskite kuo ilgiau lenkus gintis. Lai jie vargsta".


 

Rinktinės stratego planas didžiąją rungtynių dalį veikė beveik nepriekaištingai. Iki 16-osios minutės lenkai vis įgydavo minimalią persvarą, bet mūsiškiai išlygindavo rezultatą. Po dviejų greitų ir rezulatyvių atakų mūsų rinktinė pirmą kartą persvėrė rezultatą 9:8 (po Aurelijaus Sabonio taiklaus metimo), bet lenkai atsakė dviem įvarčiais ir pirmojo kėlinio scenarijus iki pertraukos nebenukrypo. Komandos ilsėtis išėjo lenkams pirmaujant 15:14.
 

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje kova vėl vyko įvartis į įvartį. Mūsiškių puolimo smaigalyje buvo Valdas Novickis ir Augustras Strazdas. 42-ąją minutę po Valdo taiklaus metimo lenkai vėl buvo atsidūrę besivejančiųjų rolėje (21:20), bet netrukus ne tik susigrąžino pirmaujančiųjų vaidmenį, bet ir ėmė pamžu tolti. Po kelių nesėkmingų mūsiškių atakų lenkai susikrovė rekordinę penkių įvarčių persvarą. Likus žaisti dešimt minučių šeimininkai pirmavo 29:24.

Treneris Gintaras Savukynas sugrąžino į akištelę rinktinės senbuvius Augustą Strazdą, Aurelijų Sabonį, Valdą Novickį ir Lenkijos rinktinės sirgalių liūdesiui jų komandos pranašumas pradėjo tirpti.
 

59 minutę A. Sabonis skirtumą sumažino iki minimumo (30:31), o kitos mūsiškių atakos metu Modestas Bakaitis išlygino rezultatą 31:31. Paskutinės atakos metu lenkų mestas kamuolys pataikė į virpstą. Mūsiškiai bandė greitu puolimu užklupti šeimininkus, bet A. Sabonį lenkai sugebėjo sustabdyti aikštelės prieigose. Jau pasibaigus rungtynių laikui Aideno Malašinsko atliktas 9 metrų baudos metimas per lenkų sienelę tikslo nepasiekė ir rungtynės baigėsi taikiai - 31:31.


Po rungtynių vyriausiasi treneris Gintaras Savukynas džiaugėsi, kad komandai pavyko išpildyti rungtynių planą. "Keturiasdešimt penkias minutes žaidėme gerai, bet dėl kelių iš eilės nerezultatyvių mūsų atakų lenkai sugebėjo atitrūkti. Džiaugiuosi, kad vyrai sugebėjo išlipti iš duobės. Tai pavyksta padarydti ne pirmą kartą. Su makedonais per atranką pralaiminėdami taip pat sugebėjome išlipti iš duobės ir pasiekti palankų rezultatą. Taip pat esu patenkintas, jog išvengėme grubių klaidų. Gal kiek daugiau tikėjausi iš žaidėjų pakilusių nuo suolelio, bet iš esmės komanda žaidė vieningai ir sugebėjo ištaisyti vieni kitų klaidas".
 

Prieš sekmadienį vyksiančias antrąsias draugiškas rungtynes trenerį kiek neramino susižeidusio Tautvydo Mikalausko buklė. "Ar Tautvydas galės žaisti antrąsias rungtynes, paaiškės po medicininio patikrinimo", - sakė treneris.
 

Raumenį dvikovos metu antrajame kėlinyje susimušė ir Andrius Račkauskas, bet treneris neabejoja, kad jis galės padėti komandai.
 

Sekmadienį Lietuvos ir Lenkijos rinktinės antrąsias draugiškas rungtynes žais Olštyne. Gintaras Savukynas tiki, kad rungtynės bus vėl atkaklios. "Išsianalizuosime pirmąsias rungtynes, aptarsime klaidas tiek gynyboje, tiek puolime. Stengsime toliau tobulinti žaidimą ir dar kartą siekti sau palankaus rezultato," - sakė rinktinės vyriausiasis treneris.


Lenkija - Lietuva 31:31 (15:14). Lietuvos rinktinėje įvarčius pelnė: Valdas Novickis - 6, Aurelijus Sabonis - 6, Aidenas Malašinskas - 5 (4 iš 7 m.), Augustas Strazdas - 4, Andrius Račkauskas 4 (1), Robertas Švedas - 2, Midaugas Andriuška - 2, Modestas Bakaitis - 1, Povilas Babarskas - 1.  Lenkijos rinktinėje įvarčius pelnė: Dawidas Przysiekas - 6, Piotras Chrapkowskis - 4, Patrykas Kuchczynskis - 3, Mateuszas Jachlewskis - 3, Mariuszas Jurasikas - 3, Michailas Adamuszekas - 3, Arkadiuszas Miszka - 2, Bartolomiejus Tomaczakas - 2, Mateuszas Jankowskis - 2, Rafalas Glinskis - 1, Maciejus Mroczkowskis - 1.

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
Natūralizuotų nenori, bet Brazdeikis domina
2020 04 08
Žvilgsnis
Vaidas Čeponis podkaste kalbina Darių Maskoliūną – apie nukeltas olimpines žaidynes, legionierius rinktinėje ir kas buvo verčiausi LKL aukso (VIDEO).
Treniruotės su rinktinių treneriais
2020 04 06
Krepšinis
Lietuvos krepšinio federacija, šalies rinktinių treneriai bei žaidėjai kviečia visus elgtis atsakingai ir jungtis prie iniciatyvos #LikNamie.
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
Bokso varžybos stabdomos iki rugpjūčio
2020 04 06
Boksas
Europos bokso konfederacija (EUBC) paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos visos tarptautinės bokso varžybos Europoje stabdomos iki rugpjūčio mėnesio.
 
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas