Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. birželio 5 d. 19:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nauji LKKA Garbės daktarai

Per Lietuvos kūno kultūros akademijos Senato posėdį Garbės daktaro vardai suteikti dar trims žinomiems sporto žmonėms.

LKKA  Garbės daktaras Eimantas Skrabulis
pliadisfoto.lt
LKKA Garbės daktaras Eimantas Skrabulis
   


Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) Garbės daktaro vardai ir regalijos buvo įteiktos Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentui Eimantui Skrabuliui, buvusiam ilgamečiam Lietuvos golfo prezidentui Vytautui Motiejūnui ir SSRS bei Rusijos nusipelniusiam treneriui, pedagogikos mokslų daktarui maskviečiui Vadimui Zeličenokui.

LKKA rektorius Albertas Skurvydas teigė, kad šie garbingi vardai suteikiami ne visiems, o tik tiems, kurie jų yra verti. „Dabartiniu metu didžiausia vertybė yra tie žmonės, kurie nori sakyti tiesą. Nuo jos sakymo didžia dalimi toliau priklauso visos kitos mūsų moralinės vertybės. Lietuvoje, o ir visame pasaulyje dabar viena didžiausių problemų ta, kad pasakoma pusė arba trečdalis tiesos, pritrūkstama drąsos pasakyti ją visą“, - sakė A. Skurvydas.

LKKA Garbės daktarų vardai pradėti suteikinėti nuo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo ir jų iki šiol buvo devyni. Garbingas regalijas LKKA rektorius A. Skurvydas ir Senato pirmininkas, vienas iš kandidatų tapti naujuoju akademijos rektoriumi Aleksas Stanislovaitis įteikė E. Skarbuliui ir V. Zeličenokui, o po pietų – V. Motiejūnui.   

Kalba palydėta audringais plojimais


Pirmiausiai buvo supažindinta su šių žmonių biografijomis. E. Skrabulis praeityje buvo puikus lengvaatletis, 17 kartų Lietuvos sprinto čempionas, 1982-1991 m. atstovavo Lietuvos rinktinei. 1985 m. vykdė sporto meistro, o 1989 m. - tarptautinės klasės sporto meistro normą. Verslininkas, antrą kadenciją vadovauja Lietuvos lengvosios atletikos federacijai (LLAF) ir yra pagrindinis jos rėmėjas. Moka vardines stipendijas LKKA studentams. Stebėjo dvejas olimpines žaidynes, 6 pasaulio ir 3 Europos čempionatus.

„Prieš 25-erius metus, kai patekau į Lietuvos rinktinę, mano sporto namais tapo tuometis Kūno kultūros institutas (KKI), o treniruočių draugais – KKI studentai, kurie šiandien jau yra daktarai ir profesoriai. Nors aš studijavau Kauno politechnikos institute, bet treniravomės KKI sporto bazėje, mano treneris - KKI dėstytojas Valentinas Butkus, kuris vedė meistriškumo keliu. Mano gražiausi sportinės jaunystės metai praleisti čia - Kaune, Ąžuolyno pašonėje.Prieš 25-erius metus nė svajoti nesvajojau, jog man teks kalbėti iš šios tribūnos, suteikus LKKA Garbės daktaro vardą. Man tai labai didelė garbė ir atsakomybė. Manau, kad man šis garbingas vardas yra suteiktas avansu, o būdamas verslininkas puikia žinau, kad už avansus reikia atidirbti. Tačiau nei atsakomybė, nei darbas manęs nebaugina. Darbo, spręstinų užduočių yra labai daug“, - paprašytas tarti žodį, kalbėjo E. Skrabulis.

Jau beveik 20 metų prabėgo nuo tos dienos, kai E. Skrabulis paliko bėgimo takelį ir, galima sakyti, tiesiai iš stadiono pasuko į verslo pasaulį, kurio paslapčių, svarbiausių principų teko mokytis pačiam. Savo kalboje LLAF prezidentas daug kalbėjo apie grėsmingą dabartinę Lietuvos sporto situaciją ir jo kalba buvo palydėta ilgai trunkančiais plojimais. Taip įtaigiai iš tribūnos gali kalbėti tik aukšto lygio lektoriai, o E. Skrabulis jiems tikrai nė kiek nenusileido ir visus maloniai nustebino.  

Sveikino ir Valdas Adamkus


LKKA labai daug nusipelnė ir buvęs ilgametis Lietuvos golfo prezidentas, o dabar federacijos valdybos narys Vytautas Motiejūnas. Jį pasveikinti iš Vilniaus atskubėjo netgi kadenciją baigęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, kuris irgi yra LKKA garbės daktaras. Jiedu prieš kelerius metus susipažino golfo dėka ir dabar abu palaiko glaudžius ryšius.

Pasak Senato pirmininko A. Stanislovaičio, tai, kad dabar jau kokius šešerius metus  LKKA rengia golfo trenerius, - didžiausias V. Motiejūno nuopelnas. Jo iniciatyva Lietuvoje buvo įrengtas pirmasis golfo aikštynas Kaune, Lapėse. Šis didelis golfo entuziastas netgi apmokėdavo studentams išlaidas už benziną, kad šie iš akademijos galėtų nuvažiuoti į Lapes treniruotis.  

Visi LKKA studentai, būsimieji golfo  specialistai dabar nemokamai gali naudotis golfo sporto baze Lapėse. Už V. Motiejūno nesavanaudiškumą, didžiulį norą populiarinti golfą visoje Lietuvoje LKKA studentai šiam žmogui yra be galo dėkingi.

Lietuvos lengvaatlečių draugas


Įdomi asmenybė – maskvietis V. Zeličenokas. Jis – buvęs TSRS lengvosios atletikos rinktinės vyr. treneris (1990-1992 m.), Rusijos lengvosios atletikos rinktinės vyr. treneris (1993-1998 m.), Rusijos lengvosios atletikos federacijos viceprezidentas, Europos lengvosios atletikos asociacijos trenerių tarybos narys, Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos techninio komiteto narys, nuo 1998 m. iki dabar – IAAF lengvosios atletikos plėtojimo Maskvos regioninio centro generalinis direktorius.

Kaip Europos lengvosios atletikos atstovas, jis buvo per abu Kaune vykusius Europos jaunųjų lengvaatlečių čempionatus. Gavęs LKKA Garbės daktaro regalijas, V. Zeličenokas sakė, kad jam ši diena – viena įsimintiniausių. „Puikiai žinau Lietuvos lengvąją atletiką, palaikau glaudžius ryšius su jūsų treneriais ir jiems bet kada esu pasirengęs padėti“, - sakė svečias iš Rusijos.

Paklaustas, kiek sykių  jis viešėjo Lietuvoje, V. Zeličenokas net negalėjo tiksliai ir atsakyti.  „Mažiausiai gal 40 kartų, jau šiek tiek pramokau ir lietuviškai, tiktai  dar bijau kalbėti. Į Lietuvą visada važiuoju su dideliu malonumu, nes čia turiu daug puikių draugų“, - sakė svečias, kuris vėliau stebėjo Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybas.     
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Klubai pasidalino po pergalę
2019 09 16
Repeticijos
Vilniaus „Kibirkštis“ pradėjo kontrolinių mačų ciklą ir savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes su Baltarusijos lygos prizininke Minsko „Horizont“.
R.Butautui – naujas iššūkis
2019 09 16
Sporto mokslas
Lietuvos sporto universitete duris atveria Krepšinio studijų ir mokslo centras, kuriam vadovaus patyręs krepšinio specialistas Ramūnas Butautas.
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Lietuviai kartelę kelia vis aukščiau
2019 09 16
Graplingo imtynės
Pastaraisiais metais pasaulyje dominuojantys Lietuvos graplingo imtynininkai rugsėjo 28 dieną Šiauliuose turės dar vieną progą įrodyti savo vertę.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Lenkijoje – Lietuvos atletų medaliai
2019 09 16
Kultūrizmas
Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusiame tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre "Diamond cup" (IFBB) dalyvavo 6 Lietuvos atstovai.
„Top“ lygos finale – Pietinia derbis
2019 09 16
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygos finale įvyks Pietinia derbis - dviejų Šiaulių regbio grandų - „Baltrex-Šiaulių“ ir „Vairo-Kalvio-Jupojos“ - kaktomuša.
Prahoje – istorinė „Žaibo“ pergalė
2019 09 16
Vandensvydis
Elektrėnų „Žaibo“ vandensvydininkai triumfavo Europos Sąjungos tautų taurės varžybose. Tai - didžiausia pergalė komandos istorijoje.
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas