Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. birželio 5 d. 19:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nauji LKKA Garbės daktarai

Per Lietuvos kūno kultūros akademijos Senato posėdį Garbės daktaro vardai suteikti dar trims žinomiems sporto žmonėms.

LKKA  Garbės daktaras Eimantas Skrabulis
pliadisfoto.lt
LKKA Garbės daktaras Eimantas Skrabulis
   


Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) Garbės daktaro vardai ir regalijos buvo įteiktos Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentui Eimantui Skrabuliui, buvusiam ilgamečiam Lietuvos golfo prezidentui Vytautui Motiejūnui ir SSRS bei Rusijos nusipelniusiam treneriui, pedagogikos mokslų daktarui maskviečiui Vadimui Zeličenokui.

LKKA rektorius Albertas Skurvydas teigė, kad šie garbingi vardai suteikiami ne visiems, o tik tiems, kurie jų yra verti. „Dabartiniu metu didžiausia vertybė yra tie žmonės, kurie nori sakyti tiesą. Nuo jos sakymo didžia dalimi toliau priklauso visos kitos mūsų moralinės vertybės. Lietuvoje, o ir visame pasaulyje dabar viena didžiausių problemų ta, kad pasakoma pusė arba trečdalis tiesos, pritrūkstama drąsos pasakyti ją visą“, - sakė A. Skurvydas.

LKKA Garbės daktarų vardai pradėti suteikinėti nuo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo ir jų iki šiol buvo devyni. Garbingas regalijas LKKA rektorius A. Skurvydas ir Senato pirmininkas, vienas iš kandidatų tapti naujuoju akademijos rektoriumi Aleksas Stanislovaitis įteikė E. Skarbuliui ir V. Zeličenokui, o po pietų – V. Motiejūnui.   

Kalba palydėta audringais plojimais


Pirmiausiai buvo supažindinta su šių žmonių biografijomis. E. Skrabulis praeityje buvo puikus lengvaatletis, 17 kartų Lietuvos sprinto čempionas, 1982-1991 m. atstovavo Lietuvos rinktinei. 1985 m. vykdė sporto meistro, o 1989 m. - tarptautinės klasės sporto meistro normą. Verslininkas, antrą kadenciją vadovauja Lietuvos lengvosios atletikos federacijai (LLAF) ir yra pagrindinis jos rėmėjas. Moka vardines stipendijas LKKA studentams. Stebėjo dvejas olimpines žaidynes, 6 pasaulio ir 3 Europos čempionatus.

„Prieš 25-erius metus, kai patekau į Lietuvos rinktinę, mano sporto namais tapo tuometis Kūno kultūros institutas (KKI), o treniruočių draugais – KKI studentai, kurie šiandien jau yra daktarai ir profesoriai. Nors aš studijavau Kauno politechnikos institute, bet treniravomės KKI sporto bazėje, mano treneris - KKI dėstytojas Valentinas Butkus, kuris vedė meistriškumo keliu. Mano gražiausi sportinės jaunystės metai praleisti čia - Kaune, Ąžuolyno pašonėje.Prieš 25-erius metus nė svajoti nesvajojau, jog man teks kalbėti iš šios tribūnos, suteikus LKKA Garbės daktaro vardą. Man tai labai didelė garbė ir atsakomybė. Manau, kad man šis garbingas vardas yra suteiktas avansu, o būdamas verslininkas puikia žinau, kad už avansus reikia atidirbti. Tačiau nei atsakomybė, nei darbas manęs nebaugina. Darbo, spręstinų užduočių yra labai daug“, - paprašytas tarti žodį, kalbėjo E. Skrabulis.

Jau beveik 20 metų prabėgo nuo tos dienos, kai E. Skrabulis paliko bėgimo takelį ir, galima sakyti, tiesiai iš stadiono pasuko į verslo pasaulį, kurio paslapčių, svarbiausių principų teko mokytis pačiam. Savo kalboje LLAF prezidentas daug kalbėjo apie grėsmingą dabartinę Lietuvos sporto situaciją ir jo kalba buvo palydėta ilgai trunkančiais plojimais. Taip įtaigiai iš tribūnos gali kalbėti tik aukšto lygio lektoriai, o E. Skrabulis jiems tikrai nė kiek nenusileido ir visus maloniai nustebino.  

Sveikino ir Valdas Adamkus


LKKA labai daug nusipelnė ir buvęs ilgametis Lietuvos golfo prezidentas, o dabar federacijos valdybos narys Vytautas Motiejūnas. Jį pasveikinti iš Vilniaus atskubėjo netgi kadenciją baigęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, kuris irgi yra LKKA garbės daktaras. Jiedu prieš kelerius metus susipažino golfo dėka ir dabar abu palaiko glaudžius ryšius.

Pasak Senato pirmininko A. Stanislovaičio, tai, kad dabar jau kokius šešerius metus  LKKA rengia golfo trenerius, - didžiausias V. Motiejūno nuopelnas. Jo iniciatyva Lietuvoje buvo įrengtas pirmasis golfo aikštynas Kaune, Lapėse. Šis didelis golfo entuziastas netgi apmokėdavo studentams išlaidas už benziną, kad šie iš akademijos galėtų nuvažiuoti į Lapes treniruotis.  

Visi LKKA studentai, būsimieji golfo  specialistai dabar nemokamai gali naudotis golfo sporto baze Lapėse. Už V. Motiejūno nesavanaudiškumą, didžiulį norą populiarinti golfą visoje Lietuvoje LKKA studentai šiam žmogui yra be galo dėkingi.

Lietuvos lengvaatlečių draugas


Įdomi asmenybė – maskvietis V. Zeličenokas. Jis – buvęs TSRS lengvosios atletikos rinktinės vyr. treneris (1990-1992 m.), Rusijos lengvosios atletikos rinktinės vyr. treneris (1993-1998 m.), Rusijos lengvosios atletikos federacijos viceprezidentas, Europos lengvosios atletikos asociacijos trenerių tarybos narys, Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos techninio komiteto narys, nuo 1998 m. iki dabar – IAAF lengvosios atletikos plėtojimo Maskvos regioninio centro generalinis direktorius.

Kaip Europos lengvosios atletikos atstovas, jis buvo per abu Kaune vykusius Europos jaunųjų lengvaatlečių čempionatus. Gavęs LKKA Garbės daktaro regalijas, V. Zeličenokas sakė, kad jam ši diena – viena įsimintiniausių. „Puikiai žinau Lietuvos lengvąją atletiką, palaikau glaudžius ryšius su jūsų treneriais ir jiems bet kada esu pasirengęs padėti“, - sakė svečias iš Rusijos.

Paklaustas, kiek sykių  jis viešėjo Lietuvoje, V. Zeličenokas net negalėjo tiksliai ir atsakyti.  „Mažiausiai gal 40 kartų, jau šiek tiek pramokau ir lietuviškai, tiktai  dar bijau kalbėti. Į Lietuvą visada važiuoju su dideliu malonumu, nes čia turiu daug puikių draugų“, - sakė svečias, kuris vėliau stebėjo Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybas.     
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Dvi pergalės ir pralaimėjimas
2019 11 20
Europos turnyrai
FIBA Čempionų lygoje pergales iškovojo „Lietkabelis“ ir „Neptūnas“, o Europos taurės turnyre nesėkmę patyrė „Rytas“.
Treneris liepia 15-metei žaisti drąsiai
2019 11 20
Veidas
Šiauliuose augantis moterų krepšinio talentas Rusnė Augustinaitė: „Tokiame lygyje gaunu daug patirties ir pamokų“.
„Žalgirio“ štabe – patyręs medikas
2019 11 20
Medicina
Prie Kauno „Žalgirio“ komandos personalo jungiasi ilgametis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytojas, medicinos mokslų daktaras Rimtautas Gudas.
 
LFF vadai su komisaru kalbėjo ir apie fanus
2019 11 21
Susitikimas
LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius apsilankė pas naująjį Policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą.
Aikštėje – beveik 1000 futbolininkų
2019 11 20
Vaikų futbolas
Marijampolės „Arvi“ manieže vyko „Marijampolė City“ futbolo akademijos ir partnerių organizuojamas tarptautinis vaikų futbolo turnyras „LG Cup 2019“.
Lietuvos rinktinė prisiminė pergalės skonį
2019 11 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata – kontrolinėse rungtynėse 1:0 (1:0) įveikė Naujosios Zelandijos ekipą.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
Ištvermingiausieji išsidalins medalius
2019 11 18
Bėgimas
Lapkričio 23 d. Neries regioniniame parke „Laukinis Trail – Dūkštos“ varžybų metu pirmą kartą vyks Lietuvos bekelės bėgimo (trail – angl.) čempionatas.
„Per varžybas pirmiausia kovoju su savimi“
2019 11 18
Žvilgsnis
Trišuolio Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova: „Apmaudu, kad tokią stiprią rungtį išbraukė iš Deimantinės lygos.“
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Pirmąją dieną – dešimt kovų
2019 11 21
Boksas
Prasidėjo kovos 95-ajame Lietuvos bokso čempionate. Jame dalyvauja 74 boksininkai: 58 vyrai ir 16 moterų.
Kova – dėl medalių ir vietų rinktinėje
2019 11 20
Boksas
Lapkričio 20-23 d. Kėdainių arenoje vyks 95-asis Lietuvos bokso čempionatas. Šalies pirmenybėse bus išdalinta 14 medalių komplektų.
Rekordiniuose metuose – Pasaulio taurė
2019 11 18
Graplingo imtynės
Penkmetį skaičiuojanti Tarptautinė graplingo federacija šiemet Lietuvoje surengs dar vieną didelę šventę – lapkričio 23 d. Kaune įvyks Pasaulio IGF taurė.
 
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Jaunių rinktinei – svarbiausių kovų metas
2019 11 20
Atranka
Šalies jaunių (iki 18 m.) vaikinų rinktinė stoja į kovą 1-ame Europos čempionato atrankos etape - Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos pirmenybėse.
Joniškyje atgimė didysis tinklinis
2019 11 18
Taurė
Į Joniškį sugrįžo didysis tinklinis. Būtent čia startavo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Prieš Dakarą – turas po Lietuvą
2019 11 21
Dakaras
Priešpaskutinį lapkričio savaitgalį Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas iškeliauja į turą po Lietuvą.
B.Vanagui – pagrindinio rėmėjo akibrokštas
2019 11 21
Situacija
Benediktas Vanagas: „Likus porai savaičių iki technikos išsiuntimo į Dakarą, „General Financing“ nutraukė partnerystę“.
Į Dakaro ralį – su nauju vardu
2019 11 19
Dakaras
Siurprizas Antano Juknevičiaus stovykloje: naujas komandos pavadinimas ir partneris.
 
Lietuvos čempionate – keistas rezultatas
2019 11 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate užfiksuota kol kas didžiausia šio sezono staigmena.
Lenkijoje – sėkmingi lietuvių startai
2019 11 18
Greitasis čiuožimas
Lenkijos mieste Balstogėje vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybos, sutraukusios 225 čiuožėjus iš 6 šalių.
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
„Nesu to anksčiau matęs Lietuvoje“
2019 11 20
Šaudymas iš lanko
Alytuje praūžė vienos didžiausių Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko varžybų „Best Indoor“, šįkart vėl susilaukusios nemažo užsieniečių dėmesio.
„Šiame sporte nėra vietos silpniems“
2019 11 19
Kultūrizmas
Pasaulio kultūrizmo vicečempionas Tomas Kairys: „Sunkiausias dalykas man, jog paroje per mažai valandų.“
Lietuvos čempiono auksas – nigeriečiui
2019 11 19
Skvošas
64 skvošo entuziastai SEB arenoje Vilniuje išsidalijo devintojo Lietuvos čempionato apdovanojimus (VIDEO).
 
Sporto filmų festivaliai – nuo JAV iki Irano
2019 11 21
Festivalis
Seniausias pasaulio sporto filmų festivalis vyksta Palerme, JAV rengiamas moterų sporto filmų festivalis, o Milane garsiai skambėjo Lietuvos vardas.
„Lietuvoje visada galima rasti žvaigždžių“
2019 11 21
Interviu
Sporto mokslo guru Genadijus Sokolovas: „Lietuviai – aukšti, ilgomis galūnėmis, jų sudėjimas tinka plaukimui, kitoms sporto šakoms.“
Filmas priminė šeimos svarbą
2019 11 20
Žvilgsnis
Gabrielė Martirosian: „Man įdomu pamatyti gyvenimą žmonių, kuriais žavimės. Kartais net nepagalvoji, kokius dalykus jie išgyvena.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas