Ginas Pinigis 2010 m. birželio 5 d. 10:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Apie pergalės džiaugsmą – pro ašaras

"Mes vis byram, byram ir niekaip nesubyram..." - po pasibaigusio čempioniško sezono optimizmu netrykšta komandos „VPU Šviesa-Eglė“ treneris J.Žala

„VPU Šviesa-Eglė“ - Lietuvos čempionės
„VPU Šviesa-Eglė“ - Lietuvos čempionės
   

 

Šiemet daugkartinė Lietuvos moterų rankinio čempionė „VPU Šviesa-Eglė“ šventė neeilinę pergalę. Įtikinamai laimėjusios reguliarųjį čempionatą, per kurį tik vienąsyk pralaimėjo ir kartą sužaidė lygiosiomis, „eglutės“ sezono finiše per didžiojo finalo mačą bendru rungtynių rezultatu 3:1 nurungė savo nuolatines varžoves „Eastcon AG-Vilniaus kolegijos“ rankininkes ir dvidešimtą kartą per atgautos nepriklausomybės laikotarpį tapo Lietuvos čempionėmis. Pakeliui į šią pergalę daugkartinės čempionės šiemet laimėjo ir LRT taurę.
 

Atrodytų, tik džiaukis, triumfuok ir plok rankomis. Tačiau tai džiaugsmas su nemaža liūdesio priemaiša. Taip mano čempionių vyriausioji trenerė Laima Kavaliauskienė ir treneris Juozas Žala.


Džiaugsmas ir liūdesys drauge

L.Kavaliauskienė: "Lietuvos moterų čempionatas kasmet vis silpnėja ir silpnėja. Taip yra dėl įvairių priežasčių. Pagrindinė – geriausios rankininkės išvažiuoja iš Lietuvos. Jau ir dabar, vos sezonui pasibaigus, girdėti, kad nemaža žaidėjų iš Kauno, Vilniaus komandų važiuos į užsienį ieškoti laimės ir geresnio gyvenimo. Aš, kaip trenerė ir kaip buvusi Lietuvos rinktinės trenerė norėčiau, kad merginos, trokšdamos tobulėti sporte, patektų į geriausias užsienio komandas, o paskui atstovautų Lietuvai Europos, pasaulio čempionatuose. Deja, taip nėra. Dauguma išvažiavusiųjų įsitaiso bet kur ir ilgainiui sportinio tobulėjimo kelias jų nebedomina.
 

Apie būsimą žaidėjų nutekėjimą, o jis tikrai bus, ir apie būsimą Lietuvos čempionatą, imu galvoti su didele baime. Baugu, ar jis iš viso įvyks. Gaila, kad šiemet, baigiantis čempionatui, subyrėjo Kauno komanda, lyginant su ankstesniais metais susilpnėjo panevėžiečių, nors šiemet jos ir laimėjo bronzos medalius. Pagrindinė žaidėju išvažiavimo iš Lietuvos komandų priežastis – lėšos. Merginos priverstos žaisti už dyką. Atėjo laikas, kad savo komandų jų vadovai jau nebegali nei aprengti, nei apauti. Ką jau kalbėti apie treniruočių stovyklas?! Jau kuris metas mūsų geriausios komandos nebedalyvauja Europos turnyruose. Kad Lietuvos moterų rankinio reikalai prasti, parodė ir Lietuvos nacionalinės rinktinės pasirodymas Europos čempionato atrankos varžybos, kuriose mūsų komanda pralaimėjo visas rungtynes. Tiesa, šiemet laukiama, kad į Lietuvos čempionatą grįš Šiaulių ir Pasvalio rankininkės, tačiau vargu ar jį bus galima vadinti Lietuvos moterų čempionatu, kadangi jame žais 16-17 metų moksleivės. Tikrai bus nebe moterų lyga – viskas pastebimai, bet per greitai atjaunėja. Jei dar labiau susilpnės čempionatas, jam gresia subyrėjimas.


 

Mūsų komanda pergalingai pradėjo ir taip pat baigė šį Lietuvos čempionatą, nors iš komandos į Kiprą iškeliavo dvi pajėgios žaidėjos – Sandra Rugienytė ir Vitalija Lebelionytė. Šiemet jau tikrai mūsų komandą paliks geriausia jos žaidėja Živilė Jurgutytė. Kad tik per vasarą dar kuri nors rankininkė nesugalvotų pasekti Živilės pavyzdžiu. Lietuvos čempionatas mums praėjo sėkmingai, įvykdėme visas sau keltas užduotis. Tačiau psichologiškai šis čempionatas buvo itin sunkus. Neaiški ateitis, nuolatinė lėšų stoka slėgė merginas, slėgė trenerius. Merginos, kad galėtų sėkmingai mokytis, kad galėtų susimokėti už mokslą, ėmė dirbti. Mums strigo treniruočių ciklas. Kaip jaustis treneriams, kai girdi žaidėją su ašaromis akyse sakančią: „Atsiprašau, nebegaliu toliau žaisti, reikia mokėti už mokslą, reikia dirbti...“ Arba ką daryti, kai žaidėja po naktinės pamainos ateina į rytinę treniruotę, visą naktį dirbusi padavėja bare ir sako: „Trenere, neišgyvenkite, aš pailsėsiu ir galėsiu žaisti...“ Ir žaidžia. Tačiau ar tai yra gerai? Ar gerai, kad mes savo žaidėjų nebegalime aprūpinti normaliomis sąlygomis? Ir kaip po viso to reikalauti gero žaidimo?
 

Laimei, prieš finalines LRT taurės varžybas, prieš didįjį Lietuvos čempionato finalą mūsų komanda sugebėjo susitelkti ir pelnytai nugalėjo. Kad šiemet viską laimėjome, lėmė intensyvios treniruotės. Turime ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį, turime nemažą patirtį, turime ir jaunų, perspektyvių žaidėjų. Nors pagrindinį krūvį atlaikė 8-9 žaidėjos. Ačiū joms už tai. Živilė Jurgutytė per pastaruosius metus išaugo į aukšto lygio žaidėją, komandos lyderę.  Didžiulę pažangą padarė Viktorija Giedroit. Ji puikiai įsiliejo į komandą ir tapo stabilia, rezultatyvia pagrindinės sudėties žaidėja. Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjos Daiva Aleksandravičiūtė, vartininkė Renata Beinorytė per lemiamas kovas atsiskleidė iš pačios geriausios pusės. Julija Šalengaitė, suradusi galimybių prieš finalines varžybas tinkamai pasitreniruoti, per lemiamas rungtynes jau žaidė puikiai. Raminta Gaidytė jau irgi įnešė nemažą indėlį į mūsų pergalę. Naudingiausia finalinio ketverių rungtynių mačo žaidėja pripažinta Laima Pavydytė iš tiesų buvo naudingiausia komandai savo patirtimi, darbštumu, sumanumu,  protingu žaidimu. Laima buvo tikras mūsų komandos saugumo garantas, visur kiekvienoje pozicijoje tinkanti žaidėja. Nepabuvo tik vartininke, bet manau, kad ir ten ji tiktų.
 

J.Žala:  "Labiausiai žeidžia tai, kad esame niekam nereikalingi. „Byrėkite, byrėkite, kol pagaliau patys ir subyrėsite...“ - toks maždaug yra miesto valdžios, nesakau „miesto sporto valdžios“, kadangi pastarosios iš viso tarsi nėra, požiūris į mūsų komandą ir į rankinį. „Verskitės patys, pačios kaip norite, o mes palauksime, kol jūsų iš viso nebeliks...“ - argi ne taip galvoja sostinės vadovai?  Su didžiule pompa Vilniaus rotušėje pagerbti  Lietuvos krepšinio čempionai. Dar ne taip seniai toje pačioje rotušėje buvo deramai ir labai gražiai pagerbiami ir visų kitų sporto šakų Vilniaus čempionai ir čempionės. Šiemet Lietuvos čempionėmis tapo „VPU Šviesos-Eglės“ rankininkės ir „Tauro“ sporto mokyklos tinklininkės. Ar kas nors pagerbė šias komandas? Jeigu atvirai, tai paprasčiausia diskriminacija, toks siauras požiūris į sportą. Nusifilmuoti, nusifotografuoti su krepšininkais, dar kur nors ką nors apie juos gražiai pakalbėti, pašnekėti mūsų merui ir fotografuotis su sportininkais itin mėgstančiam vicemerui – didžiulė garbė, visa Lietuva mato ir girdi. Ką čia kažkokios rankininkės ar tinklininkės!... 
 

Apmaudu. Nėra jokio dėmesio rankiniui. Nėra dėmesio – nėra paramos. Viskas atiduodama krepšiniui. Dabar – dar ir futbolui. Todėl ypač neramu dabar, kai gresia  Vilniaus didžioji sporto reforma. Jei įvyks tai, kas planuojama, jei į vieną vietą bus sugrūsti krepšinis, futbolas, rankinis, regbis, tinklinis, jau dabar aišku, jog čia liks tik krepšinis ir futbolas. Užuot kėlę sostinės sporto lygį, rūpinęsi sporto bazėmis, pseudo reformatoriai  pasiryžę negrįžtamai sugriauti tai, kas dar yra likę, gviešiasi į sporto mokyklų patalpas, žemės plotus.
 

Vien iš rėmėjų paramos „VPU Šviesa-Eglė“ sunkiai išgyvens. Be to, ir rėmėjai nori iš mūsų pergalių tarptautinėje arenoje. O kaip jas pasiekti, jei mes nebegalime sudurti galo su galu, jei merginoms sportas, anksčiau gerokai padėdavęs mokytis, studijuoti, dabar tapo nebe patrauklus. Vilniaus valdžia tvirtina – nėra lėšų. O kur jos nueina? Niekam, kiek nors galvojančiam, niekaip neaišku, kuo užsiima vadinamasis Vilniaus olimpinis sporto centras? Juk tai legali valdiškų pinigų ėdžia, tarifikuojant dubliuojami treneriai, sportininkai. Ir jokia kontrolė, jokie tikrintojai to nieko neveikiančio olimpiečių centro nepasiekia.
 

Tokios tad liūdnos mintys, džiaugiantis čempionių medaliais. Mes vis byram, byram ir niekaip nesubyram. Kad ir kaip mūsų nedraugai lauktų „Eglės“ klubo subyrėjimo, manau, kad jie nesulauks".
 

Laima Pavydytė, „VPU Šviesa-Eglė“ žaidėja žaidėja: "Iš tiesų per šį čempionatą buvo labai nelengva. Ypač toms merginoms, kurios ėmė dirbti. Man šiek tiek lengviau, kadangi jau trečius metus mokytojauju Maišiagalos LDK Algirdo vidurinėje mokykloje. Geranoriška mokyklos direktorė, geranoriškas mane, kai reikia, pakeičiantis kolega. Bet vis tiek tenka sparčiai palakstyti maršrutu Maišiagala – Vilnius. Jei paviršutiniškai žvelgsime į šių metų čempionato rezultatus, atrodys, kad mes laimėjome labai lengvai. Tačiau iš tiesų viskas buvo ne taip. Ypač nervingas buvo didysis finalas, kai per trečias jo rungtynes pergalę išplėšėme paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Man įteikė prizą kaip naudingiausiai finalinių varžybų žaidėjai. Ne man spręsti, ar buvau verta. Galvoju, kad mūsų pergalė - visos komandos ir itin reiklių trenerių nuopelnas. Smagu, kad didelę pažangą padarė mūsų jaunosios žaidėjos".
 

Živilė Jurgutytė, „VPU Šviesa-Eglė“ žaidėja žaidėja: "Man šie metai ypatingi. Ne tik sėkmingai baigiau Vilniaus pedagoginį universitetą, darsyk tapau Lietuvos čempione, bet ir buvau pripažinta geriausia čempionato žaidėja. Maža to, gavau rimtų kvietimų žaisti gerose užsienio komandose ir jau galiu rinktis. Buvusi mūsų komandos draugė Auksė Rukaitė su Liublino komanda tapo Lenkijos čempione. Kur pasisuks mano kelias, dar nežinau. Gal irgi į Lenkiją, o gal ir dar toliau. Išvažiuodama palinkėsiu mūsų draugiškoms „eglutėms“ kuo didžiausios sėkmės, o mūsų klubui – tolesnių pergalių".

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
I. Brazdeikis laukia G.Nausėdos sprendimo
2020 01 21
Situacija
„Mano svajonė visada būdavo žaisti už Lietuvą, nes tai yra mano gimtinė“, - Lietuvos pilietybės siekiantis krepšininkas Ignas Brazdeikis.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Lozanoje jėgas išbandė Lietuvos slidininkai
2020 01 21
Jaunimo olimpiada
Antradienį jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Serbijoje
2020 01 20
Dailusis čiuožimas
Trumpojoje programoje karjeros rekordą pasiekusi Elžbieta Kropa užkopė ant garbės pakylos dailiojo čiuožimo varžybose "Skate Helena 2020".
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Prizai – atletams, treneriams, klubams
2020 01 20
Apdovanojimai
Marijampolėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengbos federacijos (IFBB) 2019 m. geriausių sportininkų, trenerių ir klubų apdovanojimai.
Vaikams atsiskleisti padeda sportas
2020 01 20
Žvilgsnis
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas