Lina Daugėlaitė 2010 m. birželio 3 d. 13:09 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Boksininkai nori vieno medalio

Rytoj į 38-ąjį Europos čempionatą Maskvoje išvyksta 7 Lietuvos boksininkai, iš kurių, tikimasi, bent vienas iškovos medalį.

D.Šemiotas - vienas iš kandidatų laimėti medalį
avgi.lt nuotr.
D.Šemiotas - vienas iš kandidatų laimėti medalį

 

Rytoj į 38-ąjį Europos čempionatą Maskvoje išvyksta 12 Lietuvos asmenų delegacija: septyni sportininkai ir penki treneriai. Tarp išvykstančių į čempionatą sportininkų dominuoja kauniečiai. Iš kauniečių tikimasi ir medalių.
 

Lietuvai čempionate atstovaus Marius Vyšniauskas (Panevėžys, svorio kategorija iki 48 kg), Gytis Vaitkus (Klaipėda, iki 57 kg), Aurimas Naudžius (Kaunas, iki 60 kg), Egidijus Kavaliauskas (Kaunas, iki 69 kg), Vladimiras Milevskis (Vilnius, iki 75 kg), Daugirdas Šemiotas (Kaunas, iki 81 kg) ir Vitalijus Subačius (Kaunas, iki 91 kg). Su jais vyks treneriai Jurijus Kolyčevas, Vidas Bružas, Eugenijus Vaitkus, Piotras Prokofjevas ir  rinktinės vyriausiasis treneris Stanislavas Mižigurskis.
 

Kaip sakė rinktinės vyr. treneris Stanislavas Mižigurskis, iš Europos čempionato norėtųsi  parsivežti kokį vieną medalį. „Nežinau, bus ar nebus, bet norėtume. Penkta vieta taip pat būtų neblogai. Bet vieno medalio norėtųsi“, - sakė treneris. Stipriausi mūsų rinktinėje – tradiciškai sunkesnių svorio kategorijų atstovai. Anot S.Mižigurskio, realiausių galimybių iškovoti medalį turi E.Kavaliauskas, V.Subačius ar D.Šemiotas. „Žodžiu, kauniečiai“, - mano S.Mižigurskis. D.Šemiotas prieš trejetą metų iškovojo bronzos medalį pasaulio čempionate, tačiau pastaruoju metu apie jį daug girdėti neteko. Treneris sako, kad šis boksininkas per treniruotes atrodo labai gerai, tačiau jam reikėtų daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ko kartais pritrūksta per varžybas. „Bet jis gali laimėti medalį“, - dar kartą patikina treneris.
 

 

Visi rinktinės nariai jau turi Europos ir pasaulio čempionatų patirties, išskyrus M.Vyšniauską, kuriam šis čempionatas – jo debiutas. “Mūsų rinktinę galima apibūdinti kaip vidutinio pajėgumo. Vyriausias iš sportininkų – V.Subačius, kuriam jau 31-eri, tačiau iki Londono olimpinių žaidynių jis dar gali sportuoti. Kiti sportininkai galėtų sportuoti dar du olimpinius ciklus”, - rinktinę vertino treneris. Jauniausias rinktinėje – E.Kavaliauskas, kuriam – 22-eji.
 

Rinktinėje nėra pačios sunkiausios svorio kategorijos – per 91 kg – atstovo – Jaroslavo Jakšto. „Man dėl to labai nelengva“, - apgailestauja treneris ir sako, kad šio sportininko rinktinėje nematome dėl sveikatos problemų. Ar jį dar pamatysime ringe, treneris atsakyti kol kas negali: „Kalba, kad dar grįš, bet aš nežinau. Ko gero, nelabai. Jam jau trisdešimt metų, kaip sportininkas, jis jau nebejaunas“.
 

Europos čempionate Maskvoje į bokso ringą lips 41 valstybės atstovas. Stipriausi varžovai, pasak S.Mižigurskio – Rusijos, Ukrainos boksininkai, labai stiprūs Airijos, Anglijos  sportininkai. „Visos šalys turi vieną bent po porą stiprių boksininkų, o tokios valstybės, kaip Ukraina, visi boksininkai  geri”, - teigia specialistas.
 

Europos čempionatas Maskvoje – boksininkams pagrindinis šių metų startas. Tačiau jis labiau reikšmingas kaip savo jėgų pasitikrinimas. „Pasižiūrėsime, kas kaip atrodo“, - sako treneris. Mat atranka į olimpines žaidynes boksininkams prasidės kitais metais vyksiančiame pasaulio čempionate.
 

Pasirengimas čempionatui, pasak vyr. trenerio, praėjo sklandžiai. Sportininkams buvo surengta viena stovykla Baltarusijoje ir dvi Lietuvoje, traumų pavyko išvengti. „Boksininkai pasirengę neblogai, o kaip pavyks čempionate, žiūrėsime“.
 

Po Europos čempionato boksininkų dar laukia Baltijos šalių čempionatas, keletas turnyrus.
 

Kovas bokso ringe lietuviai pradės birželio 5 dieną. Iš paskutinio Europos čempionato, kuris vyko prieš dvejus metus Didžiojo Britanijoje, Lietuvos boksininkai grįžo be medalių. Paskutinį kartą iš Europos čempionato su apdovanojimais Lietuvos boksininkai grįžo 2004 m., kai bronzos medalius iškovojo Rolandas Jasevičius ir Jaroslavas Jakšto.

 


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" išsaugojo savo kapitoną
2019 06 26
LKL
„Klaipėda yra namai, kolektyvas lieka tas pats, todėl norėjosi likti", - pratęsęs sutartį kalbėjo Simas Galdikas.
Kurčiųjų rinktinės išvyko į Liubliną
2019 06 26
Kurčiųjų krepšinis
Lietuvos kurčiųjų vyrų ir moterų rinktinės išvyko į pasaulio čempionatą Lenkijoje.
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
 
Aptarė LFF vystymosi planus
2019 06 26
Kuluaruose
LFF antrą kartą šiemet apsilankę „UEFA Grow“ atstovai diskutavo apie Lietuvos bei Europos futbolo asociacijų vystymasį ir benradarbiavimo planus.
Svarstys "Stumbro" licencijų galiojimą
2019 06 26
A lyga
LFF Dk įskaitė Kauno "Stumbrui" pralaimėjimus nesužaistose rungtynėse su "Panevėžiu" ir skyrė baudą.
"Sūduvos" varžovai stovyklauja Austrijoje
2019 06 26
Varžovai
Dragiškos "Sūduvos" Europos turnyro varžovės "Crvena Zvezda" ir "Kauno Žalgirio" varžovo "Apolon" rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.
Vardan rezultatų  – drastiškas sprendimas
2019 06 26
Maratonas
Didžiausiu vasaros bėgimu galėjęs vadintis Kauno maratonas nuo šiol vyks paskutinį balandžio sekmadienį.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Lietuvės laukia mūšis dėl bronzos
2019 06 26
Europos žaidynės
Krauju paženklintame Europos žaidynių pusfinalyje pralaimėjusi Danutė Domikaitytė išsaugojo viltį kopti ant garbės pakylos – iki jos liko žingsnis.
Lietuvė palaužė olimpinę vicečempionę
2019 06 26
Europos žaidynės
„Tai pirma pergalė prieš tokią tituluotą varžovę. Danutė kovojo kaip iš natų, be klaidų“, - džiaugėsi D.Domikaitytės treneris A.Kaselis.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
 
Šilalėje varžysis apie 100 dviratininkų
2019 06 26
Dviračiai
Lietuvos dviračių plento čempionate Šilalėje dalyvaus ir iš šių kraštų kilęs R.Navardauskas, ir E.Šiškevičius, ir G.Bagdonas, ir kiti žinomi dviratininkai.
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
TCR papildė Šiaurės Europos lenktynės
2019 06 26
Auto
„LTD Venta Event“ įgavo teisę oficialiai įtraukti ir naudoti „TCR“ pavadinimą organizuojant "NEZ6H" lenktynes ir Baltijos šalių čempionatą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Su žaidynėmis atsisveikino pergale
2019 06 26
Badmintonas
Lietuvos badmintonininkės baigė kovas Europos žaidynėse. Paskutiniame mače Minske Vytautė Fomkinaitė iškovojo pergalę.
Šaudymo aikštelėse - visi penki lietuviai
2019 06 26
Šaudymas
Penki Lietuvos sportininkai trečiadienį dalyvavo Europos sporto žaidynių šaudymo varžybose.
Į finalą – skirtingu keliu
2019 06 26
Europos žaidynės
Čempiono titulą ginantis kanojininkas H.Žustautas ir žaidynių rekordą pasiekęs baidarininkas A.Seja kovos dėl Europos žaidynių medalių 200 m distancijoje.
 
Tribūnose – ištikimiausi sirgaliai
2019 06 26
Europos žaidynės
Baidarininkai Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius po Europos žaidynių finalo pateko į artimųjų glėbį.
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas