Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 1 d. 23:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Patyrę ir vertinami, bet - alkani trofėjų

"Įveikti lietuvį nėra lengva, ir visa Europa tai žino", - sako į žemyno pirmenybes išvykusios kiokušin karatė rinktinės treneris Paulius Klapatauskas.

Darius Gudauskas
Nikitos Svešnikovo nuotr.
Darius Gudauskas
   
Antradienį Lietuvos kiokušin karatė rinktinė išvyko į Ispaniją. Birželio 4-5 dienomis Logrono mieste, šalia Bilbao, vyks Europos čempionatas, kuriame karatė meistrai kovos ne tik dėl pirmenybių medalių. Pagal paskutinių dviejų Europos čempionatų rezultatus bus suformuota Europos rinktinė, kuri Senajam žemynui atstovaus 2011 m. rudenį Japonijoje vyksiančiame pasaulio čempionate.

Vienas rinktinės trenerių, 2001 m. pasaulio čempionas Paulius Klapatauskas teigia, jog kiekvienas lietuvis savo svorio kategorijoje yra tarp favoritų, ir nors karatė varžybose vienas vienintelis kluptelėjimas gali būti pražūtingas – medalių turėtume sulaukti.

Treneri, ar jau skaičiuojate medalius, kuriuos ketinate iš Ispanijos parvežti?, - paklausėme Pauliaus Klapatausko.

Nereikia būti pernelyg dideliais optimistais. Turime puikiai pasiruošusius sportininkus, iš kurių bet kuris gali „iššauti“. Bent vienas aukso medalis būtų didelis laimėjimas. Neabejojame, kad su medaliu tikrai grįšime, tikimės – pavyks iškovoti auksą.

Vienas aukso medalis jau būtų didelis laimėjimas. Jei bus daugiau – viršysime savo tikslus ir svajones. Vis dėlto varžybos yra varžybos, reikia kovoti. Aukšto lygio kovotojų Europoje yra labai daug, ir kiekvienam iš mūsų sportininkų link tikslo reikės eiti žingsnis po žingsnio.

Kurie rinktinės nariai per pastaruosius metus padarė didžiausią pažangą?

Orestas Procas pasiruošimo periode atrodė labai gerai. Užtikrintai atrodo Lukas Kubilius bei merginos Margarita Čiuplytė ir Rita Pivoriūnaitė. Taip pat – Andrius Miseckas. Nenorėčiau sakyti, kad jie išsiskiria iš kitų, tiesiog iš jų federacija tikisi daugiau.

Kokios yra stipriosios šios rinktinės pusės?

Rinktinė yra labai patyrusi, visi pilni ambicijų, ir kiekvienas važiuoja laimėti. Pagal amžių, tai – viena vyriausių rinktinių, kokią kada nors esame turėję. Amžiaus vidurkis ko gero arti 30-ies. Naujų sportininkų – tik keletas, o visi kiti yra sukaupę didžiulę patirtį, dalyvavę pasaulio, po kelis kartus Europos čempionatuose, tapę prizininkais ir čempionais. Kaip sakiau, bet kuris gali nukeliauti iki aukščiausios vietos, ir jei tai pavyktų bent vienam – būtų didelis laimėjimas.

Praėjusių metų pasaulio čempionate Lietuva pagal dalyvių skaičių lenkė visas Europos šalis. Ar galima teigti, kad Lietuvos kiokušin karatė Europoje šiuo metu užima dominuojančią poziciją?

Manau, kad drąsiai galima tai sakyti, tik nereikia užsiliūliuoti. Lietuviai Europoje vertinami, ir nė vienas Lietuvos kovotojas nėra lengvas varžovas. Visi tai žino, ir tai yra didžiausias mūsų rinktinės įvertinimas. Kiekvienas iš mūsų rinktinės gali laimėti, ir tai žino visa Europa. Bet nereikia nuvertinti Vengrijos, nereikia nuvertinti Bulgarijos, Ukrainos. Tai šalys, kurios eina šalia ir turi nė kiek neprastesnių kovotojų. Ta pati Ispanija, kuri namie rengia čempionatą, manau, viršys savo galimybių ribas. Ispanai – karšti žmonės, pilni ambicijų, todėl nuvertinti jų taip pat negalima.

Tituluočiausias Lietuvos kiokušin karatė atstovas Donatas Imbras kovą Lietuvos čempionato finale turėjo pripažinti Luko Kubiliaus pranašumą. Ar tai reiškia, kad sunkiausio svorio kategorijoje pasikeitė rinktinės lyderis?

Tas pralaimėjimas buvo simbolinis. Prireikė visų pratęsimų, ir tik teisėjų sprendimas lėmė čempiono titulą. Kaip buvusiam sportininkui ir treneriui, man atrodo, kad tai buvo visiškai lygi kova, bet sprendimas turėjo būti priimtas. Nesakyčiau, kad Donatas buvo prastesnis už Luką, tiesiog Fortūna tądien buvo Luko pusėje. Jie abu yra aukščiausio lygio kovotojai, ir bet kuris iš jų gali laimėti Europos čempionatą. Tikimybė, jog abu susitiks Europos čempionato finale, yra pakankamai didelė. Jei taip atsitiktų, būtų didelė mūsų sėkmė.

Kurie rinktinės nariai debiutuos Europos čempionate?

Debiutančių turime tik merginų: Ina Orlova, Nora Vaznelytė ir Rūta Brazdžionytė. Visi rinktinės vaikinai Europos čempionato duonos jau yra ragavę.

Ko galima tikėtis iš debiutančių?

Labai sunku prognozuoti. Ambicijų turi visos ir visos yra stiprios. Juk ne veltui išsikovojo vietą rinktinėje. Techninės ir fizinės savybės joms leidžia siekti prizinių vietų, tačiau labai daug priklausys nuo to, ar pavyks susitvarkyti su psichologija. Tai bus svarbiausia.Kas trenerių štabui prieš čempionatą kelia didžiausią nerimą?

Kelionė. Skrendame per Prahą, Ispanijoje apie 400 km teks įveikti autobusu. Nerimą kelia tai, kad ilga kelionė gali turėti pasekmių. Kondicionieriai, klimato pasikeitimai, karščiai – neramu, kad sportininkai nesusirgtų. Nuvykę sėkmingai, laiko atsistatymui ir adaptacijai šiek tiek turėsime. Vis dėlto svarbiausia, kad padarytume viską, kas nuo mūsų priklauso, tad ypatingai didelio nerimo nėra. Manau vienokį ar kitokį rezultatą vis tiek turėsime.

Ar čempionate teisėjaus japonai, garsėjantys ne pernelyg dideliu objektyvumu?

Ne, tačiau japonų delegacija Ispanijoje tikrai bus gausi. Geriausi Japonijos sportininkai ir treneriai visuomet stebi, filmuoja, analizuoja Europos čempionatų kovas ir grėsmingiausius mūsų žemyno kovotojus.FAKTAS

Europos karatė čempionatų aukso medalius per pastaruosius metus yra iškovoję Donatas Imbras, Darius Gudauskas, Lukas Kubilius, Margarita Čiuplytė, kata rungtyje -  Rita Pivoriūnaitė ir Raimundas Paškauskas.

RINKTINĖS SUDĖTIS:

Vyrai
Andrius Miseckas (iki 70 kg; Kauno „Rifas“, treneris Ričardas Poška)
Vytautas Kalvaitis (iki 70 kg; Kauno „Oriens“, treneris Romas Vitkauskas)
Andžejus Milevskis (iki 80 kg; Vilniaus „Saulės takas“, treneris Paulius Klapatauskas)
Orestas Procas (iki 80 kg; Kauno „Fortitudo“, treneriai Vilija Korsakovienė ir R.Poška)
Mindaugas Pavilionis (iki 90 kg; Kauno „Rifas“,  treneris R.Poška)
Darius Gudauskas (iki 90 kg; Vilniaus „Toshi“, treneris P.Klapatauskas)
Donatas Imbras (per 90 kg; Vilniaus „Budora“, treneriai Arūnas Atraškevičius ir Vladimiras Silvaško)
Lukas Kubilius (per 90 kg; Klaipėdos „Shodan“, treneris V.Silvaško)

Moterys

Rita Pivoriūnaitė (iki 55 kg; Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas)
Rūta Brazdžionytė (iki 55 kg; Panevėžys, treneris Remigijus Olšauskas)
Inga Mikštaitė (iki 65 kg; Kauno „Kariai“, treneris Gediminas Varkala)
Ina Orlova (iki 65 kg; Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas)
Margarita Čiuplytė (per 65 kg; Kauno „Rifas, treneris R.Poška)
Nora Vaznelytė (per 65 kg;  Kauno „Fortitudo“, treneriai V.Korsakovienė ir R.Poška)
 
Kata rungties varžybose startuos:
Raimundas Paškauskas (Kauno „Katana“, treneris G.Varkala)
Diana Mačiūtė (Klaipėdos „Okinava“, trenerė Jurgita Činauskaitė)
Rita Pivoriūnaitė (Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas).

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
„Žalgiris“ nustelbė „Real“ žvaigždyną
2019 10 17
Eurolyga
Eurolygos trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ namuose 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipą.
Moterų rinktinėje – 13 metų perlas
2019 10 17
Rinktinė
Mantas Šernius: „Turime perlą moterų krepšinyje. Manau reikėtų, kad ji susipažintų su žaidėjomis, su vaidmeniu, sužinotų, kas jos laukia ateityje.“
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Galvosūkių sukėlė ekstremali padėtis
2019 10 20
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje – lygiaverčių priešininkų kovos ir lengva čempionų pergalė Šiauliuose.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Lietuvai – kvietimas į Šiaurės šalių klubą
2019 10 20
Badmintonas
Lietuvos, Latvijos ir Estijos badmintono federacijos sulaukė oficialaus kvietimo prisijungti prie Šiaurės šalių klubo.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas