Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 1 d. 23:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Patyrę ir vertinami, bet - alkani trofėjų

"Įveikti lietuvį nėra lengva, ir visa Europa tai žino", - sako į žemyno pirmenybes išvykusios kiokušin karatė rinktinės treneris Paulius Klapatauskas.

Darius Gudauskas
Nikitos Svešnikovo nuotr.
Darius Gudauskas
   
Antradienį Lietuvos kiokušin karatė rinktinė išvyko į Ispaniją. Birželio 4-5 dienomis Logrono mieste, šalia Bilbao, vyks Europos čempionatas, kuriame karatė meistrai kovos ne tik dėl pirmenybių medalių. Pagal paskutinių dviejų Europos čempionatų rezultatus bus suformuota Europos rinktinė, kuri Senajam žemynui atstovaus 2011 m. rudenį Japonijoje vyksiančiame pasaulio čempionate.

Vienas rinktinės trenerių, 2001 m. pasaulio čempionas Paulius Klapatauskas teigia, jog kiekvienas lietuvis savo svorio kategorijoje yra tarp favoritų, ir nors karatė varžybose vienas vienintelis kluptelėjimas gali būti pražūtingas – medalių turėtume sulaukti.

Treneri, ar jau skaičiuojate medalius, kuriuos ketinate iš Ispanijos parvežti?, - paklausėme Pauliaus Klapatausko.

Nereikia būti pernelyg dideliais optimistais. Turime puikiai pasiruošusius sportininkus, iš kurių bet kuris gali „iššauti“. Bent vienas aukso medalis būtų didelis laimėjimas. Neabejojame, kad su medaliu tikrai grįšime, tikimės – pavyks iškovoti auksą.

Vienas aukso medalis jau būtų didelis laimėjimas. Jei bus daugiau – viršysime savo tikslus ir svajones. Vis dėlto varžybos yra varžybos, reikia kovoti. Aukšto lygio kovotojų Europoje yra labai daug, ir kiekvienam iš mūsų sportininkų link tikslo reikės eiti žingsnis po žingsnio.

Kurie rinktinės nariai per pastaruosius metus padarė didžiausią pažangą?

Orestas Procas pasiruošimo periode atrodė labai gerai. Užtikrintai atrodo Lukas Kubilius bei merginos Margarita Čiuplytė ir Rita Pivoriūnaitė. Taip pat – Andrius Miseckas. Nenorėčiau sakyti, kad jie išsiskiria iš kitų, tiesiog iš jų federacija tikisi daugiau.

Kokios yra stipriosios šios rinktinės pusės?

Rinktinė yra labai patyrusi, visi pilni ambicijų, ir kiekvienas važiuoja laimėti. Pagal amžių, tai – viena vyriausių rinktinių, kokią kada nors esame turėję. Amžiaus vidurkis ko gero arti 30-ies. Naujų sportininkų – tik keletas, o visi kiti yra sukaupę didžiulę patirtį, dalyvavę pasaulio, po kelis kartus Europos čempionatuose, tapę prizininkais ir čempionais. Kaip sakiau, bet kuris gali nukeliauti iki aukščiausios vietos, ir jei tai pavyktų bent vienam – būtų didelis laimėjimas.

Praėjusių metų pasaulio čempionate Lietuva pagal dalyvių skaičių lenkė visas Europos šalis. Ar galima teigti, kad Lietuvos kiokušin karatė Europoje šiuo metu užima dominuojančią poziciją?

Manau, kad drąsiai galima tai sakyti, tik nereikia užsiliūliuoti. Lietuviai Europoje vertinami, ir nė vienas Lietuvos kovotojas nėra lengvas varžovas. Visi tai žino, ir tai yra didžiausias mūsų rinktinės įvertinimas. Kiekvienas iš mūsų rinktinės gali laimėti, ir tai žino visa Europa. Bet nereikia nuvertinti Vengrijos, nereikia nuvertinti Bulgarijos, Ukrainos. Tai šalys, kurios eina šalia ir turi nė kiek neprastesnių kovotojų. Ta pati Ispanija, kuri namie rengia čempionatą, manau, viršys savo galimybių ribas. Ispanai – karšti žmonės, pilni ambicijų, todėl nuvertinti jų taip pat negalima.

Tituluočiausias Lietuvos kiokušin karatė atstovas Donatas Imbras kovą Lietuvos čempionato finale turėjo pripažinti Luko Kubiliaus pranašumą. Ar tai reiškia, kad sunkiausio svorio kategorijoje pasikeitė rinktinės lyderis?

Tas pralaimėjimas buvo simbolinis. Prireikė visų pratęsimų, ir tik teisėjų sprendimas lėmė čempiono titulą. Kaip buvusiam sportininkui ir treneriui, man atrodo, kad tai buvo visiškai lygi kova, bet sprendimas turėjo būti priimtas. Nesakyčiau, kad Donatas buvo prastesnis už Luką, tiesiog Fortūna tądien buvo Luko pusėje. Jie abu yra aukščiausio lygio kovotojai, ir bet kuris iš jų gali laimėti Europos čempionatą. Tikimybė, jog abu susitiks Europos čempionato finale, yra pakankamai didelė. Jei taip atsitiktų, būtų didelė mūsų sėkmė.

Kurie rinktinės nariai debiutuos Europos čempionate?

Debiutančių turime tik merginų: Ina Orlova, Nora Vaznelytė ir Rūta Brazdžionytė. Visi rinktinės vaikinai Europos čempionato duonos jau yra ragavę.

Ko galima tikėtis iš debiutančių?

Labai sunku prognozuoti. Ambicijų turi visos ir visos yra stiprios. Juk ne veltui išsikovojo vietą rinktinėje. Techninės ir fizinės savybės joms leidžia siekti prizinių vietų, tačiau labai daug priklausys nuo to, ar pavyks susitvarkyti su psichologija. Tai bus svarbiausia.Kas trenerių štabui prieš čempionatą kelia didžiausią nerimą?

Kelionė. Skrendame per Prahą, Ispanijoje apie 400 km teks įveikti autobusu. Nerimą kelia tai, kad ilga kelionė gali turėti pasekmių. Kondicionieriai, klimato pasikeitimai, karščiai – neramu, kad sportininkai nesusirgtų. Nuvykę sėkmingai, laiko atsistatymui ir adaptacijai šiek tiek turėsime. Vis dėlto svarbiausia, kad padarytume viską, kas nuo mūsų priklauso, tad ypatingai didelio nerimo nėra. Manau vienokį ar kitokį rezultatą vis tiek turėsime.

Ar čempionate teisėjaus japonai, garsėjantys ne pernelyg dideliu objektyvumu?

Ne, tačiau japonų delegacija Ispanijoje tikrai bus gausi. Geriausi Japonijos sportininkai ir treneriai visuomet stebi, filmuoja, analizuoja Europos čempionatų kovas ir grėsmingiausius mūsų žemyno kovotojus.FAKTAS

Europos karatė čempionatų aukso medalius per pastaruosius metus yra iškovoję Donatas Imbras, Darius Gudauskas, Lukas Kubilius, Margarita Čiuplytė, kata rungtyje -  Rita Pivoriūnaitė ir Raimundas Paškauskas.

RINKTINĖS SUDĖTIS:

Vyrai
Andrius Miseckas (iki 70 kg; Kauno „Rifas“, treneris Ričardas Poška)
Vytautas Kalvaitis (iki 70 kg; Kauno „Oriens“, treneris Romas Vitkauskas)
Andžejus Milevskis (iki 80 kg; Vilniaus „Saulės takas“, treneris Paulius Klapatauskas)
Orestas Procas (iki 80 kg; Kauno „Fortitudo“, treneriai Vilija Korsakovienė ir R.Poška)
Mindaugas Pavilionis (iki 90 kg; Kauno „Rifas“,  treneris R.Poška)
Darius Gudauskas (iki 90 kg; Vilniaus „Toshi“, treneris P.Klapatauskas)
Donatas Imbras (per 90 kg; Vilniaus „Budora“, treneriai Arūnas Atraškevičius ir Vladimiras Silvaško)
Lukas Kubilius (per 90 kg; Klaipėdos „Shodan“, treneris V.Silvaško)

Moterys

Rita Pivoriūnaitė (iki 55 kg; Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas)
Rūta Brazdžionytė (iki 55 kg; Panevėžys, treneris Remigijus Olšauskas)
Inga Mikštaitė (iki 65 kg; Kauno „Kariai“, treneris Gediminas Varkala)
Ina Orlova (iki 65 kg; Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas)
Margarita Čiuplytė (per 65 kg; Kauno „Rifas, treneris R.Poška)
Nora Vaznelytė (per 65 kg;  Kauno „Fortitudo“, treneriai V.Korsakovienė ir R.Poška)
 
Kata rungties varžybose startuos:
Raimundas Paškauskas (Kauno „Katana“, treneris G.Varkala)
Diana Mačiūtė (Klaipėdos „Okinava“, trenerė Jurgita Činauskaitė)
Rita Pivoriūnaitė (Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas).

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Išvyko į trijulių pasaulio čempionatą
2019 06 17
3x3
Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė birželio 17 d. išvyko į Nyderlandų sostinę Amsterdamą, kuriame vyks 2019 m. 3x3 krepšinio pasaulio čempionatas.
Jaunieji krepšininkai patyrė nesėkmes
2019 06 16
Jaunimas
Baltijos taurės turnyrą pralaimėjimais baigė Lietuvos vaikinų ir merginų U14 rinktinės. Kontroliniame mače suklupo ir devyniolikmečiai.
Į naujas kovas – su tuo pačiu treneriu
2019 06 16
Žvilgsnis
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšinio komanda pradėjo komplektacijos darbus, išsaugodama trenerį Gediminą Petrauską. Ekipoje jau yra ir naujokų.
 
Aikštėje – ir E. Jankauskas, ir W. Sneijderis
2019 06 17
Iniciatyva
Pirmąkart Lietuvoje rengiamos futbolo fiestos kulminacija – rungtynės su pirmo ryškumo Nyderlandų futbolo žvaigždėmis, kurioms iššūkį mes žinomi lietuviai.
„Stumbrui“ užtrenktos Europos lygos durys
2019 06 17
Sankcijos
LFF Licencijavimo komitetas atšaukė „Stumbro“ UEFA licenciją. Šio Kauno klubo vieta Europos lygoje atiduodama „Kauno Žalgiriui“.
Lemiamose rungtynėse – nesėkmė
2019 06 16
Baltijos taurė
Lietuvos moterų rinktinei nepavyko iškovoti Baltijos taurės. Lemiamose rungtynėse lietuvės 0:2 pralaimėjo varžybų šeimininkei Latvijos ekipai.
A.Gudžius pranoko tris varžovus
2019 06 17
Varžybos
Lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Rabate (Marokas) vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius užėmė septintąją vietą.
Lietuviai – antri Baltijos šalių mače
2019 06 16
Varžybos
Latvijos Prezidento taurę už geriausią rezultatą pagal IAAF taškų lentelę tarp moterų iškovojo Lietuvos rekordą pagerinusi ieties metikė L.Jasiūnaitė.
Šveicarijoje – Lietuvos bėgiko pergalė
2019 06 16
Svetur
Lietuvos lengvaatlečiai startavo varžybose Šveicarijoje, Ispanijoje, Olandijoje.
 
Keliais laipteliais į viršų
2019 06 17
Reitingas
Pajėgiausi šalies tenisininkai R. Berankis ir L. Grigelis pasaulio ATP reitinge pakilo keliomis pozicijomis aukštyn.
Lietuviai laimėjo du iš keturių finalų
2019 06 15
Turnyras
„Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ vaikinų vienetų varžybas laimėjo A.Sabaliauskas, dvejetų – E.Butvilas ir P.Vaitiekūnas.
Lietuviai kovos dviejuose finaluose
2019 06 14
Turnyras
Rygoje (Latvija) vykstančiame „Tennis Europe“ jaunių (iki 16 metų) turnyre „Riga Open“ galingai žaidžia Lietuvos tenisininkai.
Čempionės gyvenimas sukasi aplink karatė
2019 06 12
Karatė
Europos karatė čempionė Erika Žeburtovič neabejoja: svarbiausia – nepasiduoti. O visas fizines savybes galima išsiugdyti
Turnyre Austrijoje – lietuvės pergalė
2019 06 09
Taekvondo
Klaudija Tvaronavičiūtė trofėjų kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu. Ji triumfavo G-1 kategorijos tekvondo turnyre „Austrian Open“ Insbruke.
Čempionas arenose ir gyvenime
2019 06 06
Veidas
Atviras Sergejaus Maslobojevo interviu - apie išsekimą, savęs paieškas, reabilitacijos centrus ir sūnų, privertusį visiškai atsisakyti alkoholio.
 
Auksą iškovojo trečius metus iš eilės
2019 06 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos jaunių asmeninių lenktynių čempionai - Akvilė Gedraitytė ir Aivaras Mikutis.
MTB dviratininkų laukia karštas sekmadienis
2019 06 14
Kalnų dviračiai
„Jeep MTB dviračių maratonų taurė“ grįžta į Vilnių: sekmadienį, birželio 16 dieną, Saulėtekio alėjoje vyks antro etapo varžybos.
Pasaulio rekordą pasiekė lietuvišku dviračiu
2019 06 13
Rekordas
Saulius Speičys lietuvių pagamintu elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ vienu įkrovimu beveik per parą nuvažiavo 621,25 km ir tapo planetos rekordininku.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
Lietuviai – bejėgiai prieš prancūzus
2019 06 13
Atranka
Europos čempionato atrankos mače Klaipėdoje su prancūzais Lietuvos rinktinė pirmavo 2:0, bet po to sąlygas aikštėje diktavo svečiai.
„Prancūzai baus už kiekvieną klaidą“
2019 06 13
Rinktinė
Lietuvos rinktinės kapitonas Vaidotas Grosas teigė, jog šios dienos rungtynėse Lietuvos pagrindiniu ginklu gali tapti kovingumas (VIDEO).
 
Merginos užkopė aukščiau nei vaikinai
2019 06 15
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė devintąją vietą.
Europos čempionate – sėkmingas startas
2019 06 14
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Austrijoje džiugina pergalėmis Europos jaunių čempionate.
Klaipėda rengiasi neeiliniam įvykiui
2019 06 10
Paplūdimio tinklinis
Teatro aikštėje Klaipėdoje bus išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su 400 vietų tribūnomis.
Trečiajame etape – trečias starto numeris
2019 06 17
Pasaulio taurės „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapo „Italian Baja“ organizatoriai paskelbė lenktynių dalyvius. B. Vanagas startuos trečias.
Suomijos trasoje – atkakli kova
2019 06 16
Žiedinės lenktynės
Kol Lietuvoje vyrauja tropiniai karščiai, į Suomiją atvykę NEZ, BEC6H ir BaTCC serijų sportininkai galėjo atvėsti.
V.Žala už nugaros paliko visus varžovus
2019 06 15
Ralis
Kelmėje finišavo Lietuvos ralio čempionato II etapas – „Rally Žemaitija 2019“ . Jį laimėjo nuo pirmojo greičio ruožo tempą diktavęs Vaidotas Žala
 
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Lietuviai  žengė laipteliu aukštyn
2019 05 27
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakilo Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sudarytame rinktinių reitinge.
Po laimėtos taurės – reitingo šuolis
2019 06 17
Buriavimas
Paskelbtame naujausiame „Laser Radial“ jachtų klasės buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė iš septynioliktos vietos pakilo į septintąją.
Kanojininką vanduo vilioja net laisvalaikiu
2019 06 17
Kanojų irklavimas
V. Korobovas – apie sportinį režimą, nuo kurio pavargsta smegenys, sprendimą perlipti nuo dviračio į kanoją, trauką ekstremaliam sportui, studijas.
Tragišką datą paminėjo pėsčiųjų žygiu
2019 06 17
Žygis
Pavilnių regioniniame parke vykęs pėsčiųjų žygis Gedulo ir Vilties dienai paminėti sutraukė 250 įvairaus amžiaus dalyvių.
 
Lietuviams susiburti padėjo sportas
2019 06 17
Išeiviai
Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų lietuviai jau keturioliktą kartą susitiko pasivaržyti sporto žaidynėse, kurios trečius metus vyko Belgijoje.
„Žalgirio“ tvirtybė – žmonės
2019 06 14
Tradicija
Kasmetiniame „Žalgirio“ draugijos buvusių ir dabartinių darbuotojų susitikime dalyvavo 30 įvairių kartų žalgiriečių.
IOC sprendimas: J.Šuklinas netenka medalio
2019 06 12
Dopingas
Jevgenijui Šuklinui teks grąžinti ne tik olimpinį sidabro medalį, ženkliuką ir diplomą, bet ir už laimėjimą gautą automobilį, kitas gautas išmokas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas