Julius Bliūdžius 2010 m. birželio 1 d. 23:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Patyrę ir vertinami, bet - alkani trofėjų

"Įveikti lietuvį nėra lengva, ir visa Europa tai žino", - sako į žemyno pirmenybes išvykusios kiokušin karatė rinktinės treneris Paulius Klapatauskas.

Darius Gudauskas
Nikitos Svešnikovo nuotr.
Darius Gudauskas
   
Antradienį Lietuvos kiokušin karatė rinktinė išvyko į Ispaniją. Birželio 4-5 dienomis Logrono mieste, šalia Bilbao, vyks Europos čempionatas, kuriame karatė meistrai kovos ne tik dėl pirmenybių medalių. Pagal paskutinių dviejų Europos čempionatų rezultatus bus suformuota Europos rinktinė, kuri Senajam žemynui atstovaus 2011 m. rudenį Japonijoje vyksiančiame pasaulio čempionate.

Vienas rinktinės trenerių, 2001 m. pasaulio čempionas Paulius Klapatauskas teigia, jog kiekvienas lietuvis savo svorio kategorijoje yra tarp favoritų, ir nors karatė varžybose vienas vienintelis kluptelėjimas gali būti pražūtingas – medalių turėtume sulaukti.

Treneri, ar jau skaičiuojate medalius, kuriuos ketinate iš Ispanijos parvežti?, - paklausėme Pauliaus Klapatausko.

Nereikia būti pernelyg dideliais optimistais. Turime puikiai pasiruošusius sportininkus, iš kurių bet kuris gali „iššauti“. Bent vienas aukso medalis būtų didelis laimėjimas. Neabejojame, kad su medaliu tikrai grįšime, tikimės – pavyks iškovoti auksą.

Vienas aukso medalis jau būtų didelis laimėjimas. Jei bus daugiau – viršysime savo tikslus ir svajones. Vis dėlto varžybos yra varžybos, reikia kovoti. Aukšto lygio kovotojų Europoje yra labai daug, ir kiekvienam iš mūsų sportininkų link tikslo reikės eiti žingsnis po žingsnio.

Kurie rinktinės nariai per pastaruosius metus padarė didžiausią pažangą?

Orestas Procas pasiruošimo periode atrodė labai gerai. Užtikrintai atrodo Lukas Kubilius bei merginos Margarita Čiuplytė ir Rita Pivoriūnaitė. Taip pat – Andrius Miseckas. Nenorėčiau sakyti, kad jie išsiskiria iš kitų, tiesiog iš jų federacija tikisi daugiau.

Kokios yra stipriosios šios rinktinės pusės?

Rinktinė yra labai patyrusi, visi pilni ambicijų, ir kiekvienas važiuoja laimėti. Pagal amžių, tai – viena vyriausių rinktinių, kokią kada nors esame turėję. Amžiaus vidurkis ko gero arti 30-ies. Naujų sportininkų – tik keletas, o visi kiti yra sukaupę didžiulę patirtį, dalyvavę pasaulio, po kelis kartus Europos čempionatuose, tapę prizininkais ir čempionais. Kaip sakiau, bet kuris gali nukeliauti iki aukščiausios vietos, ir jei tai pavyktų bent vienam – būtų didelis laimėjimas.

Praėjusių metų pasaulio čempionate Lietuva pagal dalyvių skaičių lenkė visas Europos šalis. Ar galima teigti, kad Lietuvos kiokušin karatė Europoje šiuo metu užima dominuojančią poziciją?

Manau, kad drąsiai galima tai sakyti, tik nereikia užsiliūliuoti. Lietuviai Europoje vertinami, ir nė vienas Lietuvos kovotojas nėra lengvas varžovas. Visi tai žino, ir tai yra didžiausias mūsų rinktinės įvertinimas. Kiekvienas iš mūsų rinktinės gali laimėti, ir tai žino visa Europa. Bet nereikia nuvertinti Vengrijos, nereikia nuvertinti Bulgarijos, Ukrainos. Tai šalys, kurios eina šalia ir turi nė kiek neprastesnių kovotojų. Ta pati Ispanija, kuri namie rengia čempionatą, manau, viršys savo galimybių ribas. Ispanai – karšti žmonės, pilni ambicijų, todėl nuvertinti jų taip pat negalima.

Tituluočiausias Lietuvos kiokušin karatė atstovas Donatas Imbras kovą Lietuvos čempionato finale turėjo pripažinti Luko Kubiliaus pranašumą. Ar tai reiškia, kad sunkiausio svorio kategorijoje pasikeitė rinktinės lyderis?

Tas pralaimėjimas buvo simbolinis. Prireikė visų pratęsimų, ir tik teisėjų sprendimas lėmė čempiono titulą. Kaip buvusiam sportininkui ir treneriui, man atrodo, kad tai buvo visiškai lygi kova, bet sprendimas turėjo būti priimtas. Nesakyčiau, kad Donatas buvo prastesnis už Luką, tiesiog Fortūna tądien buvo Luko pusėje. Jie abu yra aukščiausio lygio kovotojai, ir bet kuris iš jų gali laimėti Europos čempionatą. Tikimybė, jog abu susitiks Europos čempionato finale, yra pakankamai didelė. Jei taip atsitiktų, būtų didelė mūsų sėkmė.

Kurie rinktinės nariai debiutuos Europos čempionate?

Debiutančių turime tik merginų: Ina Orlova, Nora Vaznelytė ir Rūta Brazdžionytė. Visi rinktinės vaikinai Europos čempionato duonos jau yra ragavę.

Ko galima tikėtis iš debiutančių?

Labai sunku prognozuoti. Ambicijų turi visos ir visos yra stiprios. Juk ne veltui išsikovojo vietą rinktinėje. Techninės ir fizinės savybės joms leidžia siekti prizinių vietų, tačiau labai daug priklausys nuo to, ar pavyks susitvarkyti su psichologija. Tai bus svarbiausia.Kas trenerių štabui prieš čempionatą kelia didžiausią nerimą?

Kelionė. Skrendame per Prahą, Ispanijoje apie 400 km teks įveikti autobusu. Nerimą kelia tai, kad ilga kelionė gali turėti pasekmių. Kondicionieriai, klimato pasikeitimai, karščiai – neramu, kad sportininkai nesusirgtų. Nuvykę sėkmingai, laiko atsistatymui ir adaptacijai šiek tiek turėsime. Vis dėlto svarbiausia, kad padarytume viską, kas nuo mūsų priklauso, tad ypatingai didelio nerimo nėra. Manau vienokį ar kitokį rezultatą vis tiek turėsime.

Ar čempionate teisėjaus japonai, garsėjantys ne pernelyg dideliu objektyvumu?

Ne, tačiau japonų delegacija Ispanijoje tikrai bus gausi. Geriausi Japonijos sportininkai ir treneriai visuomet stebi, filmuoja, analizuoja Europos čempionatų kovas ir grėsmingiausius mūsų žemyno kovotojus.FAKTAS

Europos karatė čempionatų aukso medalius per pastaruosius metus yra iškovoję Donatas Imbras, Darius Gudauskas, Lukas Kubilius, Margarita Čiuplytė, kata rungtyje -  Rita Pivoriūnaitė ir Raimundas Paškauskas.

RINKTINĖS SUDĖTIS:

Vyrai
Andrius Miseckas (iki 70 kg; Kauno „Rifas“, treneris Ričardas Poška)
Vytautas Kalvaitis (iki 70 kg; Kauno „Oriens“, treneris Romas Vitkauskas)
Andžejus Milevskis (iki 80 kg; Vilniaus „Saulės takas“, treneris Paulius Klapatauskas)
Orestas Procas (iki 80 kg; Kauno „Fortitudo“, treneriai Vilija Korsakovienė ir R.Poška)
Mindaugas Pavilionis (iki 90 kg; Kauno „Rifas“,  treneris R.Poška)
Darius Gudauskas (iki 90 kg; Vilniaus „Toshi“, treneris P.Klapatauskas)
Donatas Imbras (per 90 kg; Vilniaus „Budora“, treneriai Arūnas Atraškevičius ir Vladimiras Silvaško)
Lukas Kubilius (per 90 kg; Klaipėdos „Shodan“, treneris V.Silvaško)

Moterys

Rita Pivoriūnaitė (iki 55 kg; Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas)
Rūta Brazdžionytė (iki 55 kg; Panevėžys, treneris Remigijus Olšauskas)
Inga Mikštaitė (iki 65 kg; Kauno „Kariai“, treneris Gediminas Varkala)
Ina Orlova (iki 65 kg; Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas)
Margarita Čiuplytė (per 65 kg; Kauno „Rifas, treneris R.Poška)
Nora Vaznelytė (per 65 kg;  Kauno „Fortitudo“, treneriai V.Korsakovienė ir R.Poška)
 
Kata rungties varžybose startuos:
Raimundas Paškauskas (Kauno „Katana“, treneris G.Varkala)
Diana Mačiūtė (Klaipėdos „Okinava“, trenerė Jurgita Činauskaitė)
Rita Pivoriūnaitė (Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas).

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Jonavos klubas nepanoro žaisti LKL
2019 08 22
Sprendimas
Jonavos krepšinio klubas informavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) administraciją, kad nepasinaudos LKL valdybos pateiktu siūlymu.
„Lietuviai yra labai draugiški ir pagarbūs“
2019 08 22
Legionierius
Sirgaliams prisistatęs „Neptūno“ legionierius Andre Williamsonas: „Visi esame pasirengę aukotis dėl bendro tikslo“.
Rinktinės kelionė truko beveik parą
2019 08 22
Rinktinė
Po beveik parą trukusios kelionės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai atvyko į Pietų Korėją, kur iškart susidūrė su keblumais (VIDEO).
 
„Sūduva“ neįmušė, bet ir nepraleido
2019 08 22
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pirmąsias Europos lygos rungtynes su Budapešto „Ferencvaros“ baigė nulinėmis lygiosiomis.
Trečias A.Rybako kartas – tikslas tobulėti
2019 08 22
Treneris
Perėmęs ekipos vairą, A.Rybakas nuo pirmos treniruotės bandė pakeisti žaidimo stilių, kuriuo vadovavosi A.Skarbalius.
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
L.Grigelis – jau ketvirtfinalyje
2019 08 22
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) turnyre „Tennis Pro Open Schlieren“ L.Grigelis iškovojo pergalę vienetų varžybose, bet suklupo dvejetų kovoje.
Burtai palankūs R.Berankiui
2019 08 22
Burtai
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame „US Open“ rate susitiks su atranką įveiksiančiu žaidėju.
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Irkluotojų siekiams – netikėtas dūris
2019 08 22
Situacija
Irkluotojus suglumino išsišokėlės laiškas FISA - gali sumažėti Trakų šansai tapti pasaulio čempionato šeimininkais.
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas